FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEBSCH NIEUWS» Biz 8 5-7-1952 CINEMA OLD 1EPER: DE WILDE KNAAP ■net MadrlÓM Robinson en Frank Villard. Marseille Een smalle, rolksrijke straat in de omgeving van de oude haven... Ziet 1) dit venster op de vierde ver dieping Het is het venster van Marie kortweg. En bekijk thans het venster op de der de verdieping, juist onder dat van Marie Het is het venster van Simon, van on bekende vader Van Simon, haar zoon een heftig, eerbaar, stil en hartstochtelijk kind. een kleine wilde in zuivere toestand Voor acht dagen, was hij nog op de buiten in een verlaten dorpje. Gedurende elf jaren, werd hij van hoe ve tol hoeve, van dorp tot dorp verplaatst, volgens Marie het pensioen betaalde of niet. Negen keer op elf jaar is zij hem vluchtig komen bezoeken en steeds ver gezeld van een andere man. Van deze kor te bezoeken heeft hij eerv onuitwisbare herinnering bewaard... Deze moeder is zo gfn< anders dan de boerinnen met hun ruwe handen... Zij is het mooiste schepsel dat bestaat.. Het is een moeder welke doet denken aan een gekleurde plaat, aan een zonnige Zondag, een moeder gans in zijde en kant. met een gezicht zoals in ae prentenboeken En plots is deze moeder hem komen be n-eken Zij was alleen. Hij dacht dat zij zou teruggaan, zoals de andere malen. Maar neen... Deze maal heeft zij hem in haar armen genomen, en hard aan haar borst ge drukt en hem medegenomen. Simon is gelukkig te Marseille. Hij kan Marie altijd zien. aanraken en omhelzen. Hij maakt met haar wandelingen. Soms. wanneer de vensterluiken open zijn, klopt men aan de deur. Het is een yriend van zijn moeder... Hij kwam voor bij. en dacht ik kan boven gaan s. maar. «ais er be.et is»... Maar neen kom binnen ik verwacht juist niemand... -Al deze vrienden van zijn moeder, moe ten haar onder vier ogen spreken, en Simon moet dan even gaan wandelen Maar het geluk is niet bestendig. Pp een namiddag ontmoet Marie. Paul Mijnheer Paul en Simon begrijpt onmiddellijk dat Paul geen vriend zal zijn zoals al de anderen. Marie is niet meer dezelfde in tegen woordigheid van Mijnheer Paul. Simon heeft de indruk niet meer te bestaan voor haar. Ei? nochtans is Mijnheer Paul niets bijzond»i Wie is hij? Hij beweert zee man te zijn, maar hij liegt. En waarom i= Mario zo onderdanig tegenover hem Simon bestaat niet meer voor haar Gedaan met de wandelingen doorheen Marseille, de kinemavoorstellingen. de ontbijten te zamen. Zij bemint een an dere... en op een andere manier. Wanneer haar zoon zich tracht te zelf moorden. schenkt zij hieraan geen aan dacht omdat juist op dit ogenblik Pau'. haar verlaten heeft... Vergezeld van Si mon zoekt zij hem tevergeefs, van straat tot straat, van café tot café... Van deze jacht, komen zij terug, zij wanhopig, hij gerustgesteld Er is geen Paul meer tus sen hen... Hij heeft zijn moeder terug voor hem alleen De nachtmerrie is ten einde... Paul komt terug De strijd zal opnieuw oplaaien tussen Simon en Paul. Hij zal zoals ieder conflict van zulke aard ein digen in het slijk, in bloed, met politie.. Men vindt op een avond, in de goot naast een voetpad, het lijk van Paul... En terwijl Simon verwelkomd wordt aan boord van een vrachtschip door een brave kapitein, zal Marie haar bezighe den hernemen... steppen pen belangrijke en algemeen ge waardeerde post bekleedt- Te Fort Manette. waar Mrs Mike een epidemie medemaakt van diphteritis. ver liest zij haar dochtertje- Zij is ook ten zeerste getroffen door de woestheid van deze streek Zodanig zelfs, dat Katherine er zich rekenschap van geeft dat zij dit leven niét kan volhouden. Zij besluit dan ook naar Boston terug te keren. Haar echtgenoot tracht haar niet te weerhou den. doch van het ogenblik af dat Mrs Mike vertrokken is wordt het leven voor hem doelloos. Teveel smartelijke herinne ringen pijnigen hem te Fort Manette en de sergeant vraagt zijn overplaatsing naar zijn eerste post te Hendricks Hope Wanneer Mike zijn vroegere hut bin nentreedt. wordt hij verrast door de geur van koffie die in de plaats rondwaart. Plotseling merkt hij Katherine op de drempel van de deur. Kathy heeft nage dacht en beseft dat vermits haar buren in het Noorden tegen dit ruwe bestaan opgewassen waren, zij even goed dit le ven kan leiden. ambitieus politieker. Door Webster op de hoogte gebracht van de redenen die hem naar Italië te rugbrachten. laat Greflfi zijn koelheid te genover Webster blijken, en hij raadt hem aan zijn onderzoek op le geven. Maar de bewoners van het stadje zijn nu zijn plan bijgetreden en verlangen nu ook de verrader te kennen. Een jongen uit het dorp luistert een in deze laatste beweert dat Giulia de schuldige is Hét wordt in het dorp be kend gemaakt, waarna allen zich naar het kasteel begeven met het doel Giulia te lynchen Ondertussen komt Giulia zelf bij Webster haar misdaad bekennen en smeekt hem te vertrekken. Diep ontgoocheld, bezoekt Webster een CINEMA CAPITOLE: NA MIDDERNACHT met Alan Ladd en Wanda Hendrix. Webster Carey, chef van een geheime Amerikaanse dienst die in Italië opereert, heeft zijn hoofdkwartier ingesteld in de onderaardse gangen van een afgelegen kasteel. Van de kasteelbewoners is alleen Giulia. een jonge mooie vrouw die van Webster houdt, op de hoogte van hun schuilplaats. Nochtans worden zij zekere avond door de nazi's verrast- In de strijd die volgt, wordt Webster gekwetst en ver liest het bewustzijn. Wanneer hij terug bijkomt is hij nog slechts een nummer in een Duits kamp. Vier jaar later ontdekt Webster in een kunstgalerij te New-York, een der doe ken die hij in zijn bergplaats tijdens de oorlog gevonden had. Overtuigd dat de verkoper van het schilderij niemand an ders is dan de verrader, besluit hij een gesprek af tussen Webster en Greflfi, waar onderzoek in te stellen en zijn gesneuvel de kameraden te wreken. In Italië teruggekeerd, stoot hij op de vijandigheid van hen die eens zijn vrien den waren in weerstand en waarvan er dertig geëxecuteerd werden na de arres tatie der Amerikanen. Hij is geheel ont hutst wanneer hij op het kasteel onver wachts tegenover Giulia staat, daar hij haar gedood waande tijdens de strijd in de onderaardse gangen. Zonder nieuws zijnde van haar vriend is deze. onder dwang van haar groot moeder, gehuwd met baron Greflfi, een laatste maal de kelder waar zij samen dezelfde angsten deelden. Hij ontdekt er een ware opslagplaats. De baron die in de zwarte markt handelt is Webster in de kelder gevolgd om hem uit de weg te ruimen. Een verschrikkelijk gevecht grijpt plaats en de baron wordt neergeschoten. Webster komt net op tijd boven om Giulia aan de woede van het volk te ont trekken en om haar te bevrijden beschul digt bij haar echtgenoot ervan de ver rader te zijn. Het is dan dat de ware schuldige zich bekend maakt. Het is Giu- lia's grootmoeder die de Amerikanen ver kocht om de vrijheid van haar klein zoon af te kopen. Niets kan nu nog het huwelijk van Web ster en Giulia in de weg staan. CINEMA CAPITOLE LA NUFT DES COCUS met Jacqueline Pierreux en Denise Provence. Rond 1900. in de goede oude tijd volgt een verstokt vrouwengek. Monsieur Pontagnac. de verrukkelijke Madame Va- telin in haar woning. Dit is het vertrekpunt van een waar vuurwerk van verrassende effecten en gags. dat. van uit het appartement van. Meester Vatelin. langs het hotel Ultimus om. bij Monsieur Redillon belandt, ter wijl het al de personnages onweerstaan baar dooreen doet dwarrelen in de meest onwaarschijnlijke dwaze situaties. Het is het komische eigen, dat het niet na te vertellen is. Men kan dus het mees terwerk van Georges Feydeau. onmogelijk beschrijven. Een der vele komische scènes uit de Franse amusementsfilm La nuit des Cocus CINEMA COLISEUM: DE ECHTE DUITSE BLAUWBAARD te staan komen, want alhoewel Blauw baard op haar verliefd was, kon hij der gelijk geheim niet goedschiks prijsgeven Aline moest dus sterven, want het sprook je van Blauwbaard laat geen andere op lossing toe. Gelukkig echter dat zuster Anna waak te èn de brave Giglio èn de afgezant van de keizer, die een onderzoek kwam instellen. Hans Albers en Cecile Aubry of de beruchte Blauwbaard en zijn zevende vrouw. met Hans Albers en Cecile Aubry. Zes maal was hij weduwnaar, graaf Amédée de Salfère, wiens stentorstem en blauwe baard, de ganse streek deden be ven. Toen zijn zesde vrouw ten grave ge dragen werd dat was tijdens de win ter waren zijn onderdanen in de kapel aanwezig, waar reeds vijf grafstenen prijkten, met een gapende opening er naast en... er was verderop nog plaats! Tot de êraaf plots, te midden de be grafenisplechtigheid. de kapel verliet om een van zijn woedeuitbarstingen te heb ben. die zijn majordomus maar al te wel kende Het enige middel daartegen was. dat had hij reeds ondervonden, de ruiters van de graaf er op uit te zenden om een razzia te houden onder de vrou welijke onderdanen. De vrouwen zochten echter hun toe vlucht onder de keldertrap of op zolder, om slechts te voorschijn te komen, wan neer de furie voorbij was. Wanneer Mathieu, de herbergier die zijn oudste dochter Anna verborgen had, nergens de jongere Aline vond, vreesde hij reeds het ergste, maar Giglio, haar verloofde, vond het meisje terug in een besneeuwde boom 1 Verder verliep de winter kalm en toen de lente kwam, nodigde de graaf zijn huurlieden uit om hem hun huwbare doch ters voor te stellen, daar hij besloten had andermaal in het huwelijk te treden. Onder deze meisjes bevond zich de mooie Valentine dTStioles, die reeds ween de bij de gedachte tot vrouw verkozen te worden door Blauwbaard. Aline nam echter haar plaats in en toen ze voorgesteld werd, besloot de graaf haar te huwen. Doch de majordomus ont hulde het verraad en het jonge meisje werd poedelnaakt buiten geworpen, te midden de brandnetels. Doch 's anderdaags reeds kwam de graaf naar de herberg, om Aline als zijn vrouw op te eisen en de winter daarop werd het huwelijk met veel praal inge zegend. Alles zou voor de jonge gravin goed verlopen zijn. had zij haar aandacht niet gevestigd op de kleine gouden sleutel, die de graaf droeg. De graaf ontstak, op haar vraag waar voor deze diende. In een hevige woede en brulde dat hij alleen de deur mocht ope nen, waarop de sleutel paste. Indien zij niet gehoorzaamde, zou zij de zes andere vrouwen volgen, die hij eigenhandig ge dood had- Doch de nieuwsgierigheid van Aline was groter dan haar vrees en terwijl de graaf op jacht was. opende zij de be ruchte deur. Eerst vond ze zes japonnen van de zes overleden vrouwen en daarna de toegang tot een doolhof dat haar naar een afgezonderde toren leidde, waar ze de zes vrouwen vond. levend en bediend doo.r doofstomme bedienden. Haar onbescheidenheid zou haar duur De onderdanen bestormen het kasteel. Giglio laat zich langs een koord slingeren en rukt Aline uit de handen van de beul, nog net op tijd Wat Blauwbaard betreft, vermits hij niet gedood heeft, wat hem ten goede wordt geduid, wordt hij door de keizer lijke gezant verbannen, omdat hij van de Blauwbaard-legende misbruik heeft ge maakt... 'i De echte Duitse Blauwbaard is een film in Gevacolor, een kleurenprocédé van bijzondere schoonheid, waar we weer eens Hans Albers op het witte doek zien- Dat de kleine Pierre Michel Beck werkelijk een wilde knaap kan zijn, bewijst hij in dit toneeltje van de film Le pardon sauvage waar hij optreedt aan de zijde van Frank Villard en Madeleine Robinson. CINEMA OUD IEPER: DE ODYSSEE VAN MRS MIKE met Dick Powell en Evelyn Keyes. Wanneer sergeant Michel Flannigan het Noorden, weinig aangenaam is. Kathy die afkomstig is uit Boston, schrikt er echter niet voor terug en huwt Mike. Van dit ogenblik af noemt men haar M rs MikeZij kent de eenzaamheid. der Bereden Kanadese Politie, in 1907 de de vrees, de epidemieën, het mirakel der mooie Katherine Mary O'Fallon ontmoet geboorte en de tragedie van de dood zoals op de ranch van haar oom, wordt hij men ze beleeft in de Kanadese woestijn- onmiddellijk op haar verliefd De dag dat Mrs Mike put uit haar ervaringen echter Mike vaststelt dat zijn liefde beantwoord een grote wijsheid en een grote moed in wordt, verwittigt hij Katherine dat het haar omgang met de vrienden van Mike, ieven der echtgenote van een lid der Be- Zij voelt zich ten volle gelukkig de vrouw reden Politie in de ijskoude steppen van te zijn van een man die in de ijskoude De Odyssee van Mrs Mikewaarin Evelyn Keyes en Dick Powell *e hoofdfiguren uitbeelden, werd gemaakt naar de roman Mrs Mike een best-seller die evenveel succes kende als Gejaagd door de wind »-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8