FILMWERELD UlT DE PROGRAMMAS I 2est en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij DUMORTIER HET VPERSCH NETWSBlz 8 12-7-193! nekkige strijd gelukt hij er in de bende Lisa vertrekken naar San Francisco te vernietigen. er in het huwelijk te treden en worden De vrede en het recht zijn nu weer de geestdriftig door de bevolking van het heersers van Coppertown- Desmond en stadje toegejuicht. CINEMA Ol'D IEPER: CXEUR SLR MER ■tel Andrê Claveau. Mona Monick Armand Bernard en Jean Ussier Zoals alle grote nijveraars heeft Mijn heer Andive Meunier benevens een vrouw- •en mooie secretaresse Monique Hij zou gelukkig zijn indien hij de zakelijke in nauwere betrekkingen kon veranderen. Langs haar kant moet Mevrouw Andive Meunier weerstaan aan de voorstellen van Palamede Tijdens een bezoek aan de fabrieken van Mijnheer Andive Meunier erkent de mooie Lulu de Sainte Cassette, commer cieel attaché van Prins de Turincasso in Monique een jeugdvriendin en nodigt haar uit in haar ville te Coeur-sur-Mer. Mijnheer Andive Meunier laat haar toe naar dj kust te vertrekken in de hoop dat hii er daar zal in gelukken haar lief de te bemachtigen- - Claudius zal zijn baas. Mr Meunier be letten met Monique te vertrekken en het is zijn zaakgelastigde die in zijn plaats de trein neemt Intussen werd Claudius uit zijn ambt ontslagen en wordt barman in La Belle bleuete Coeur-sur-Mer. Niet alleen is hij een goed animator maar ook een harte- dief Hier vinden wij al onze personages Het vervolg wordt een vrolijke vaude ville in een mooi droomkader. Eir.dc goed alles goed want Monique zal met Claudius huwen en Mevrouw Meu nier wordt meer en meer verliefd op haar man. Palamède zal met Lulu verder de Azuienkust afreizen. In een daverend rythme eindigt alles met mooie liederen, nlTout feu. tout j flamme Joli soleil Les petits co- I cons Coeur-sur-mer Het is dan dat een rondreizend cirkus in het stadje aankomt met als opzien barend nummer de scherpschutter Johnny Carter De Zuiderlingen denken in hem kolonel Desmond te herkennen en Roberts stuurt hem zelfs zijn kleindochter Caro lina om deze geheimzinnige virtuoos er toe over te halen zijn ware identiteit be kend te maken. Maar Johnny Carter houdt echter vol dat hij alleen een artist is. Na zelf de brutaliteit van Travis on dervonden te hebben, stemt hij er tenslotte in toe een plan te maken om het koper uit Coppertown te vervoeren. Travis werd door een van zijn verklikkers van het plan op de hoogte gebracht en hij vraagt Lisa Carter te verleiden en hem op te houden terwijl hij de anderen met zijn bende aanvalt. Carter veinst verliefd te zijn maar hij ontsnapt en doet Travis' plan mislukken door hem onverhoeds op het lijf te vallen. Lisa die ontdekt dat zij van hem houdt, getuigt dat hij haar appartement niet ver laten heeft Travis vermoedt de gevoelens der jonge vrouw voor Carterhij zweert zich van hem te ontdoen en begint met hem van diefstal te beschuldigen. Maar Lisa bevrijdt hem uit de gevangenis. Des- mond treedt nu op onder zijn ware naam en hij verenigt een groep vrijwilligers om de bandieten uit te roeien. Na een hard- ucd) Lamarr en Ray Milland in De rode Canyon F'.'-i. ~MBè&iM£ÊËIËËKmÈmÊHÊÊÊl^KIKHIBËiL Een mooie opname van André Claveau. de geliefde Franse radiozanger. CINEMA CAPITOLE: HET GEHEIM VAN HET ZWARTE MEER met Glenn Ford en Gene Tierney. Tijdens de Winter van 1871, vonden zes ontsnapte galeiboeven een onderkomen in een heel klein dorpje nabij Mont Diabolo Lake in Californië. Dat waren James Canfield. John Greer, Matt Anderson. Limey CockeriU en Clyde Maxwell. In dat dorpje woonden toen slechts vrouwen, waarvan de echtgenoten, goud zoekers. voor enkele dagen afwezig waren. Granny, een oude gebrekkige en autori taire vrouw, had de leiding van de kleine kolonie, die bestond uit Marcia. de be koorlijke verloofde van de goudzoeker Rudy, de jonge Barbara en haar moeder. Harriet Purcell. Susan Haggerty en Ra chel, een dertigjarige, stroeve en jaloerse vrouw. Op xoek naar goud wraak... liefde... CINEMA OUD IEPER JOHNNY met Pat O'Brien, Wayne Morris en Gayle Reed. Op de vooravond van zijn voornemen in het politiek leven van New-York zijn intrede te doen. ontsnapt Martin Martin aan de heren van de Procureur die hem trachten aan te houden voor een misdaad die gepleegd werd door Martin en zijn medeplichtige Dane Cory. 5 jaar geleden. Bij het vernemen dat Cory bereid is in ruil voor zijn eigen veiligheid, openbarin gen over de misdaad aan de Procureur te doen tracht Martin Cory te ontmoeten om hem van idee te doen veranderen. In de loop van het onderhoud schiet de figurant van Cory. Cute Freddy, op Mar tin en kwetst hem. maar deze doodt Fred dy. Cory verbergt zich te Greenwich Vil lage. in het appartement van zijn vrien din. de boertige koningin Lily White, die daar woont met haar dochtertje Elsie en Skipper, het hondje van deze Intussen tracht Martin Cory weer te vinden, maar afgemat door de wonde door Freddy hem toegebracht, belandt hij in een verlaten gebouw, palende aan het huis van Lily. Cory, die de kleine Skipper niet kan uitstaan, schopt hem buiten. Deze vlucht naar de building, waar Martin zich be vindt. Elsie op zoek naar haar hond, ont dekt Martin en Skipper, alle twee inge slapen. Martin heeft de hond Johnny One Eyegedoopt en brengt hem naar de veearts om hem te verzorgen. De hond is verloren, en de veearts kan er niets meer aan doen. maar hij haalt de kogel ■lit de wonde van Martin- Na verscheidene pogingen tot ontsnap ping keert Martin naar de verlaten buil ding terug. Elsie, door hem te gaan he rreken. openbaart hem dat zij de dochter r. Lily is en dat Cory bij haar is. Martin steekt dan een actie-plan ineen, in het welk de kleine Elsie gemengd is. Maar Cory dwingt de kleine te zeggen dat Mar tin in de naburige building verblijft. Elsie loopt naar Martin om hem te verwittigen, maar wordt door Cory gevolgd. Elsie zit tussen het vuur van Cory en Martin- Om haar te beschermen stelt deze laatste zich bloot. Cory wordt gedood en Martin dodelijk gewond. Hij drukt zijn laatste wil uit aan een politieagent, een andere hond voor Elsie te kopen. CINEMA CAPITOLE: DE RODE CANYON met Ray Milland en Hedy Lamarr. Bij het einde van de Burgeroorlog zijn veel Zuiderlingen naar de kopermijnen van het Oosten van Texas uitgeweken. Een dezer groepen, onder leiding van de oude Theodor Roberts, vestigde zich in de kleine stad Coppertown waarover een bende outlaws een waar schrikbewind uitoefenen. Hun chef Travis, heeft alle activiteit van Coppertown in handen en vooral de enige erts-smelterij. Hij koopt het koper der Zuiderlingen tegen zeer lage prijs op en belet hen het in een andere stad te verkopen. Alleen de mooie hoteleigenaar ster. Lisa Roselle. weerstaat aan de avon turier die op haar verliefd is. De verdrukte Zuiderlingen, niet willen de toegeven aan de dwingelandij van de tyran. hopen op de terugkeer van de enige man die hen kan helpenkolonel Des- mond Deze is echter op de vlucht voor de federale overheid na uit de gevange nis ontsnapt te zijn en blijft onvindbaar. Greer was van mening dat Canfield een bedrag van 40 000 dollars had verborgen in het dorp. en wilde hem tot delen dwin gen. Canfield die niet gestolen had, ver klaarde dat hij enkel gekomen was om zich te wreken op de ware schuldige. Rudy, die verantwoordelijk was voor zijn veroordeling ingevolge zijn valse getuige nis. De goudzoekers waren verwittigd van de ontsnapping der veroordeelden, en daar een premie beloofd was voor wie ze weer kon vatten keerden ze naar hun dorp terug. In het dorp zelf was de afzijdigheid tus sen de vrouwen en de ontsnapten sterk verminderd, sinds deze laatsten geholpen hadden bij de bestrijding van een brand Canfield en Marcia voelden zich sterk tot elkaar aangetrokken en de jonge man had aan het meisje zijn tegenslagen en ook zijn toekomstplannen medegedeeld. Bij de terugkeer der goudzoekers kwam het tot een heftige schietpartij. Vier ont snapten en Rudy lieten er het leven bij Canfield bleef gespaard. Greer die de 40.000 dollars gevonden had in de woning van Rudy, was in de bergen gevlucht doch werd er door zijn achtervolgers neergeschoten. Na deze bloe dige episode, snelde Marcia naar Canfield om hem te zeggen dat hij zich niet mocht overgeven. Toen de sheriff ter plaatse kwam. toonde Granny hem de pas gedol ven graven en verzekerde hem dat het die van de boeven waren. CINEMA COLISEUM: BI" GA.MB ILIA met Dolorès del Rio en Pedro Armendariz. Amalia, de enige dochter van een der oudste adellijke families van Guanajato. een Mexikaanse stad die rijk is aan be langrijke zilvermijnen, is zonder enige twijfel de mooiste, doch tevens de wis- pelturigste en de meest kokette van alle jonge vrouwen der stad. Op alle jonge lingen. welke ook hun stand weze. oefent zij een grote aantrekkingskracht uit. en dit baart de goede pastoor, die zeer bevriend is met Don Fernando. Amalia's vader, heel wat zorgen. Op zekere Zondag, na de mis. wordt de stad door hevige ontploffingen opge schrikt. die zich voordoen in de oude mijn die aan Don Fernando toebehoort. Talrijke doden en gewonden liggen onder de ingestorte galerijen bedolven. Door angst gedreven, haast Amalia. die weet dat haar vader in de mijn is. zich. naar de plaats van de ramp. Zodra zij daar aankomt wordt zij door een dreigende menigte omringd, die haar en haar vader verantwoordelijk stelt voor het gebeurde. Ricardo. de opziener, neemt haar verde diging op zich en- slaagt er met grote moeite in. haar aan de woedende massa te ontrukken. Op een ruwe manier raadt hij haar aan. dadelijk naar huis terug te keren, daar zij niet op haar plaats is temidden van deze mensen die hun doden bewenen Zeer onder de indruk van deze brutale woorden -waaraan zij niet gewend is. staat Amalia een ogenblik verbaasd en nieuws gierig Ricardo aan te kijken, die zelf mei. ziet het hem aan sterk onder de indruk van haar grote schoonheid is. Op ee.i namiddag wordt er een feest gevierd bij Amalia. Al wat de stad aan rijke en aanzienlijke lieden telt. is daar aanwezig Tijdens dit feest, vertelt haar de pastoor, dat om harentwille twee man nen op het punt staan te vech ten en dat zij aldus waarschijnlijk de docd van een hunner op haar geweten zal hebben. Bij het aanbreken van de dag. begeeft zich Amalia. vergezeld door haar oude gouvernante, naar het straatje, waar Ri cardo en zijn tegenstrever elkaar zullen ontmoeten... Een kreet, een revolver schot... Ricardo doodt zijn tegenstrever en loopt zelf slechts een kleine wonde aan een vinger op. Bevend van aandoening, gaat Amalia op hem toe en verbindt zijn hand, waarna zij wegvlucht. Door toedoen van Don Fernando, wordt Ricardo verplicht diezelfde nacht nog dr stad te verlaten. Vóór zijn vertrek ech ter. zwerft hij rond het stadhuis, waar een groot feest aan de gang is. Amalia merki hem op. Zij verlaat het bal, om zich in zijn armen te werpen en hem te zwe ren dat zij altijd op hem zal wachten. Zij nerzijds belooft hij fortuin te maken, ten einde haar waardig te zijn en haar tot vrouw tc nemen. Don Fernando, die de verdwijning van zijn dochter heeft opgemerkt, gaat haar zoeken en vindt haar bij Ricardo. Hij roept de wacht, doch wanneer deze op daagt. springt Ricardo te paard en ver dwijnt in de duisternis. In de omgeving van Taxco, ontdekt Ri cardo een goudmijn. Gedurende zijn af wezigheid. weigert Amalia om het even welk feest bij te wonen, tot zij op zekere dag, ontmoedigd en wanhopig, hem per brief smeekt spoedig terug te keren. Hij keert onmiddellijk naar Guanajato terug, biedt zich bij Don Fernando aan, en vraagt hem om de hand van diens doch ter Deze weigert en zweert, dat hij lie ver zijn dochter zou doden, dan haar aan een boerenkinkel te schenken. Vermits er hun niets anders te doen overblijft, begeven Amalia en Ricardo zich in het geheim naar de kerk en sme ken de pastoor hen in het huwelijk te verenigen. Tijdens de plechtigheid, komt Dor. Fernando, gewapend met een pistool, en schiet Ricardo neer. Na deze tragische gebeurtenis, is Ama lia als een lichaam zonder ziel geworden. Haar vader, die wegens de moord aan gehouden is, zal naar alle waarschijnlijk heid ter dood veroordeeld worden. Ia weerwil van de dringende pogingen van Luis Félipe. de verdediger van haar va der, weigert zij ook maar iets te doen, dat een smet op de herinnering aan haar echtgenoot zou kunnen werpen. Op de dag van het proces evenwel, biedt zij zich. de drukking moede, op hej gerechtshof aan, doch op het ogenbljg waarop zij bereid is door een vrome leu gen haar vader te redden, grijpt deze hei wapen van de moord, dat op de tafel vóór de rechters ligt. en pleegt zelfmoord... ic Bugambilia n is een Mexicaanse film, die zoals de andere uitmunt door een ongeëvenaarde beeldenschoonheid. De immer jeugdige Dolores del Rie treedt er op aan de zijde van Pedro Armendariz. Marcia en Canfield verlieten het dorp om elders een nieuw leven te beginnen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8