FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTIER Thomas MITCHELL - ÜNA KOMAV Drukkerij DUMORTIER CINEMA OCD LEPER HET GLAZEN KASTEEL ®el Miehèle Morgan en Jean Marais. t Het glazen kasteelis de geschiede nis van een grote, onmogelijke liefde. Evelyne bemint haar man Laurent Maar ieder geluk kan de verleiding ten offer vallen Aan de boorden van het meer van Como ontmoet zij een verleidelijk man Deze heeft de gewoonte met iedere vrouw it spelen, doch heeft nooit werkelijk liefgehad. Evelyne weet niets van Remy en toch voelt zij zich onweerstaanbaar aangetrok ken. Wanneer zij terug thuis komt. heeft het noodlot haar reeds getekend. Tussen baar en haar man is a|n schaduw opgerezen, welke haar zenuwachtigheid verklaart- Laurent bemerkt wel een ver andering in Evelyne's karakter, doch An de reden hiervan niet gissen. Daarbij is Helena, de trouwe vriendin van bet jkop- pel daar. om hem gerust te stellen: En Laurent wijdt zich Tpet hart en ziel aan het rechtsgeding hetwelk hij moet voor zitten als bondsvoorzitter. Dit geding gaat om een vrouw. Louise Morel, beschuldigd haar schoonmoeder vermoord te hebben, om bet geluk van haar huishouden te redden Laurent gelooft in de onschuld van de vrouw, dewelke, volgens hem. haar man dekt. de ware schuldige. De zelfde avond stelt Laurent aan Evelyne de vraag of zij zich bekwaam acht zich dezelfde opoffering te getroosten voor de man die zij liefheeft. Te Parijs heeft Remy zijn jonggezel- ienleven, zijn hotelkamer en zijn min nares Marion weergevonden. Eigenaardig koppei zonder liefde. Marion is op de hoogte van alle avonturen van Remy. De ze verbergt haar zijn laatste verovering niet. Remy heeft enkele vrije dagen voor zich. Hij dringt telefonisch bij Evelyne aan. opdat zij hem voor 24 uren te Parijs komt vervoegen. Deze uitnodiging heeft de uitwerking van een bom in het kalme leven van Evelyne Zij dwingt Hélène haar vlucht van 24 uren te dekken. Laurent zal haar in het eigendom van Hélène wanen, bij haar zoontje dat' hier zijn verlof door brengt Remy. de man welke zich doet lief hebben. wacht op Evelyne met de gehei me hoop dat zij niet zal komendoch Evelyne stapt uit de trein en Remy is ontgoocheld- In het hotel, alleen in haar kamer, her vindt Evelyne plots haar helderheid van geest zij geeft zich rekenschap van hun onmogelijke liefde. Zij wil haar onher stelbare daad uitwissen. Zij vlucht... Ooststatie, terwijl zij het vertrek van de trein afwacht, tracht zij Hélène op te bellen Remy zoekt haar: hij is gelukkig, hij denkt eindelijk, voor de eerste maal de grote liefde gevonden te hebben. De viucht van Evelyne doet hem lijden. De toestand is volledig omgekeerd Evelyne tracht slechts thuis terug te ke ren. Uit liefde voor Evelyne vaagt Remy zijn verleden uit. Zij vinden zich weer. Hoe zal zij weer staan aan deze liefde welke zij voor al tijd verloren waande Zij hebben enige uren voor zichde trein van Evelyne ver trekt slechts te 9 uur. Remy sleept Evelyne mede in een won derbare wandeling doorheen Parijs. De liefde doet hem van gedaante verwisse len. Zij zijn alleen op de wereld. Later, in het hotel, valt Evelyne dood moe op hét bed van Remy en slaapt on middellijk in. Remy is in de andere ka mer gaan slapen. Intussen, heeft Laurent klaarheid kun nen brengen in het geval Morel. Vol ge luk komt hij thuis. Een telefonische op roep van een luchtvaartmaatschappij deelt hem mede dat zijn vrouw tussen de slachtoffers is van de ramp op de lijn Bazel-Parijs. Maar zijn vrouw is op het eigendom van Hélène. tot Hélène hem de waarheid zegt. "Wij gaan nu enige uren terug. De dag breekt aan. Remy is Evelyne komen wek ken. Eindelijk verenigd, leven zij hun eerste liefdesuur in elkanders armen. Tussen de voorwerpen welke Remy ver zamelt. bevindt zich een breekbaar glazen kasteeldoor een onhandige beweging breekt het kasteel en de verliefden kwet sen zich aan de glasscherven. Zoals Tris tan en Isolde en Roméo en Juliette, heeft het bloed hen voor eeuwig verbonden. Maar Evelyne heeft slechts een doel hem vervoegen, dewelke zij met een an dere liefde bemint... Er is trein noch vliegtuig... Zij moet naar huis... Op het laatste ogenblik bekomt zij een plaats in het vliegtuig Parijs-Bazel. Het is haar lot. Het vliegtuig stijgt op... om nooit aan te komen... deze opzettelijk een ongeval wilde ver oorzaken Happy, een bekend renner, gaat zodanig in het gevecht op, dat hij zijn hand legt op de uitlaatbuis van z'n wager en zich ernstig verbrandt. Billy zal zijn kans wagen in de auto van Hap py. Hij wint de koers en wordt geluk ge wenst door Dolorès Raymond, een caba- rctzangeres. met wie hij de avond door brengt. Billy verlaat de garage en vormt ploeg met Happy. Deze ploeg is weldra be faamd. Een avond vóór een belangrijke wedstrijd, gaat Billy met Dolorès uit en drinkt bovenmate Tijdens de wedren komt het wiel van Happy's wagen lang zaam los. De gele vlag wordt neergela ten. wat betekent dat de renners moeten vertragen en zich van Happy verwijde ren. Billy, die denkt Happy nog op tijd te kunnen verwittigen, zet z'n ploegmak- ker na Op dat ogenblik lost het wiel en Biliy komt in botsing met de wagen van Happy, die vuur vat. Happy is verkoold vóór Billy z'n kameraad uit de wagen heeft kunnen bevrijden. Van dat ogen blik af wordt Billy door alle renners ge minacht, daar zij overtuigd zijn dat Billy zijn ongelukkige kameraad wilde voorbij steken. Biliy. thans de c Moordenaar ge naamd. verlaat het Westen en onder scheidt zich op renbanen van tweede rang. Er.kele dagen vóór de beroemde rennen te Indianapolis ontmoet hij zijn moeder, die met Red hertrouwde. Hij ziet ook Louise terug. Allen hebben hem reeds lang vergeven, daar zij de ware intentie van Billy begrepen wanneer hij Happy nazette. Billy stemt er in toe in Red's plaats te rijden. Hij levert een prachtige prestatie doch op het einde, wanneer de overwinning hem toelacht, vat z'n motor vuur Ondanks het gevaar en z'n verwondin gen zet Billy de koers voort en eindigt in derde positie. In een edel gebaar over handigt de winnaar van de wedstrijd zijn prijs aan Billy als erkenning van z'n moed en zijn kunde. Het applaus is al gemeen Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34, Boterstraat IEP ER CINEMA COLISEUM: ENGEL EN DUIVEL met Betty Hutton en Victor Mature. Daar zij zich in het appartement van producer Bunny Harris bevond, de nacht dat hij vermoord werd. wordt de mooie Eleanor Collier ontvoerd door Lempke een handlanger van Bunny. Lempke is er van overtuigd dat Eleanor de moorde naar kan herkennen en hij wil zijn cbef wreken. Eleanor is de jonge prima danseres van een toneelgroep waarvan Danny James de directeur is. Eleanor en Danny heb ben elkaar lief, maar deze liefde is ook de bron van duizenden kibbelpartijtjes. De gedachten van Charlie, een pers agent die Eleanor tracht over te halen publiciteit te maken om haar naam op te dringen, staan Danny niet bijster aan. Het is op aandringen van Charlie, dat de jonge vrouw er in toestemt Alex Ryan Creek te ontmoeten. Deze is een excen trieke miilionnair wiens oordeel in de pers invloedrijk is. Eleanor moet de lief doende Mr Creek verdragen, maar wordt door de wantrouwende Mrs Creek op een koud stortbad onthaald. De avond is bedorven en het slecht humeur van Danny, die haar komt af halen. verbetert de zaken niet. Het geluk en de vreugde komen echter terug te voorschijn wanneer Danny 's anderen daags aankondigt - dat de groep aange worven werd voor het zomerseizoen. Ondertussen op aandringen van Char lie. en verrukt over het spel van de ve dette. nodigt Bunny Harris Eleanor uit bij hem te komen om een kontrakt te tekenen. Op dat ogenblik, gebeurt de moord. 0 0 0 Als Danny het verdwijnen van zijm vriendin ontdekt, wendt hij zich tot de politie, maar het onderzoek blijkt erg langzaam en moeilijk te zijn. Vast beslo ten haar weer te vinden, achtervolgt hij Lempke tot aan de schuilplaats der kid nappers en gelukt er in Eleanor te ver lossen. Dynamischzo kenmerkt men Betty Hutton en zeker niet zonder reden, vooral als men dit toneeltje nagaat uit Engel en duivelwaai we haar volop in haar element kunnen zien. CINEMA CAPITOLE MIJN KNECHT, DE MARKIES met Bob Hope en Lucille Ball. Tijdens een feest te Londen gegeven ter ere van baar dochter Aggie, komt Effie Floud. een rijke boerin van Nieuw Mexico, diep onder de indruk van het deftig voorkomen van Humphrey, de hof meester. Zij besluit onmiddellijk dat hij de man is die aan haar lompe echtgenoot de goede manieren moet aanleren. Pa Floud. Effie's echtgenoot, per tele gram van Humphrey's aankomst verwit tigd. denkt met een echt edelman te doen te hebben. De gemeenteraad door Pa op de hoogte gebracht, richt schitte rende feesten in om de aankomst van deze hoge personaliteit te vieren. Cart die op Aggie verliefd is. denkt in Humphrey een mededinger te zien. en neemt zich voor deze graaf eens goed af te rossen. Wanneer de trein met de bezoekers aankomt, vind Cart Aggie, die tengevolge van een schok haar evenwicht verloor, inderdaad in de armen van Humphrey. De twee mededingers zijn on middellijk op voet van oorlog. Pa ver neemt dat Humphrey hem goede manie ren komt aanleren, en deelt nu de vij andigheid van zijn dochter voor deze ongewenste leraar. Humphrey verschijnt plots midden in de gemeenteraad van Big Squaw die ver gaderde om de graaf te ontvangen. Effie. opgetogen bij de gedachte dat iemand van adel bij haar aan huis komt. ver plicht Humphrey het spel te spelen. Er wordt een receptie gehouden, en de valse graaf paradeert er. de monocle in het oog. vertellend over verschrikkelijke ge vechten waarvan hij zogezegd de held CINEMA CAPITOLE: DE GEHEIMZINNIGE DR PRAETORIUS met Cary Grant en Jeanne Crain. Professor Rodney Elwell dient klacht in bij het Geneeskundig College tegen Dokter Noah Praetorius wegens onwet tige beoefening van de geneeskunde. Dok ter Lyman Brockwell. de bestuurder van de Instelling, maant Elwell aan de bewij zen te leveren van wat hij beweert, alvo rens Praetorius voor de Commissie van de Faculteit kan gedaagd worden. Elwell laat insgelijks kwaadwillige verdachtma kingen doorschijnen ten opzichte van Shunderson. een geheimzinnig, zwijgend en imponerend man. die Dr Praetorius volgt als zijn schaduw en hem dient als een knecht. Tijdens een cursus waarin Dr Praeto rius betoogt dat de psychiatrie en de psychopathologie^ even noodzakelijk zijn voor een goed dokter als de anatomie valt een jong en mooi en zeer intelligent meisje. Deborah Higgins. in bezwijming. Na haar te hebben onderzocht vertelt Praetorius haar dat ze in gezegende toe stand verkeert. Ogenschijnlijk kalm aan vaardt het jonge meisje de uitspraak van de dokter, doch wanneer ze hem verlaat tracht ze zich te zelfmoorden. Ze slaagt er echter slechts in zich te kwetsen. Daar hij vreest dat Deborah haar zelf moordpoging zal hernieuwen, zegt Prae torius haar dat er bij het testen een ver gissing is gebeurd en ze feitelijk niet in gezegende toestand is. Jean Marais en Miehèle Morgan, de twee grote Franse vedetten, in een liefdestoneel uit de film Hel glazen kasteelgemaakt naar een roman van Vicki Baum. CINEMA OUD IEPER: DE GROTE START met Mickey Rooney. Een klein Kalifornisch stadje, waar de autorenners en de liefhebbers van deze sport hun hoofdkwartier hebben opgesla gen. Billy Coy, die met zijn moeder ar riveert. begeeft zich onmiddellijk naar de garage van Red Stanley, teneinde er werk te vinden als mekanieker voor de renwagens. Billy verklaart meteen, dat hij de zoon is van de befaamde autoren ner Cannoball Coy. die te Indianapolis de dood vond. Red nam als mekanieker van Billy's vader aan deze tragische wed strijd deel. Biliy wordt aangenomen. Hij wenst, evenals zijn vader, een befaamd autorenner te worden, ondanks de tegen stand van z'n moeder. Red belooft hem zovéél mogelijk te helpen, temeer daar hij indertijd verliefd was op Billy's moe der. In de garage maakt Billy kennis met Louise Riley, dochter van Reno Ri'ey. ei genaar van talrijke renbanen. Louise is eveneens een grote liefhebster van auto rennen Bij het einde van zijn eerste wedren geraakt Billy slaags met een an der renner daar hij de indruk had dat U 6RANDDEPART. geweest is. "Wanneer Cart aankomt, moet Aggie al haar diplomatie aanwenden om te voor komen dat de bom barst. Enige dagen later, bezoekt President Roosevelt de streek en stemt toe de graaf te ontmoeten. Er wordt een jachtpartij ingericht. en diezelfde nacht leert Humphrey paard rijden... op een ton. Humphrey, die verloren liep. gelukt er in door de omstandigheden geholpen een prachtige vos te vangen en brengt het dier naar Big Squaw. Cart die het spel van Humphrey doorzien heeft wacht er de valse graaf af. Er ontstaat een hard nekkig gevecht waaraan Aggie deelneemt en partij kiest voor Humphrey. Deze laatste blijft overwinnaar maat hij bekent dat hij geen graaf is. De Pre sident en zijn gevolg zijn hiervan echter reeds op de hoogte. De woedende dorpe lingen achtervolgen dan Humphrey en Aggie die hun heil zoeken in een onver telbare vlucht. Enkele dagen later begeeft Praetorius zich naar de hoeve der Higgins. waar hij kennis maakt met de vader van Deborah. Daar hij voor het jonge meisje reeds een warm gevoel koestert, verzwijgt Praeto rius de vader de toestand waarin zijn dochter verkeert. En die avond begrijpen de beide jonge mensen dat ze van elkaar houden en Praetorius dringt er op aan dat het huwelijk zodra mogelijk zou ge schieden. Drie weken later, maakt Deborah haar echtgenoot haar hoop bekend op een aan staande bevalling, en deze bevestigt haar in haar mening. Deborah verwijt hem dat hij zich te grootmoedig heeft gedra gen tegenover haar en zich voor haar heeft opgeofferd, doch Praetorius verze ken haar dat slechts één reden hem er toe heeft aangezet haar te huwenzijn oprechte liefde voor haar. Intussen heeft Elwell, met medehulp van een detective-bureau, het verleden van Dokter Praetorius uitgepluisd, en aan de hand van het getuigenis van een huis houdster die vijftien jaar tevoren bij Dr Praetorius heeft gewerkt en die verklaart dat hij een t wonderdokter was. ver krijgt hij dat Praetorius zal moeten ver schijnen voor de Commissie van de Fa culteit. In een welsprekend betoog van zelf verdediging, kan Dr Praetorius zich ech ter van al de beschuldigingen, die tegen hem worden aangevoerd, witwassen. Wan neer dan Shunderson op hetzelfde ogen blik de zaal betreedt, geeft deze de ver klaring van zijn verkleefdheid aan de Dele ter Praetorius heeft hem op zekere dag tot het leven teruggeroepen, toen hij als dood werd opgegevenDe zitting wordt opgeheven. Praetorius en Deborah staan op de drempel van het ge'.uk 0 Rouwbrieven en rouwgedachteniace* 0 worden in minimum - tijd geleverd 0 door de 0 34, Boterstraat I E P E B 0 Verzorgde uitvoering van geboorte- e® 0 huwelijksaankondigingen. Lucille Ball en Bob Hope laten in de technieolorfilm Mijn knecht, de markies», de lachspieren voortdurend in werking komen. Beslist een film om de zwartgalligheid te verdrijven

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8