FILMWERELD HOPE LAMARR UIT DE PROGRAMMA'S Leest en verspreidt «HET VPERSCH NIEUWS Cestui film ft'animount CtNRMA OUD LEPER ADHEMAR met FernandeL ■en schatrijke bankier Brunel-Lacaze. afschuwelijk lelijk zijnde, heeft een in stelling opgericht waarin misdeelden van de natuur, zonder daarom phenomenen te rijn. van een onbezorgde dag kunnen ge meten Reeds 18 kostgangers werden aan vaard, als op zekere dag Adhemar zich voor de commissie aanbiedt- Hij vertelt zijn droevig lot. vermits zijn aanwezigheid overal een onbedaarlijke lachlust opwekt. Het begon reeds bij zijn geboorte, waar hij wonderlijk gezegend met een paardengebit, de vroedvrouw in een lachbui deed losbarsten. Op school en later in het leger was hij slachtoffer van zijn ongewone gavede anderen lachten en hij werd als een moed willige gestraft- Na zijn legerdienst beproefde hij alle beroepen zonder succes. Als lijkbidder bracht hij alle treurenden aan het lachen in een drama waar hij als souffleur fun geerde. barstten de acteurs in een scha terlach los. Een maal had hij geluk, toen hij een liefdesidylle had met een getrouw de vrouw, die zich op haar man wilde wreken. Een duel volgde met de bedrogen echtgenoot en dank zij Adhemar*s gave werd de man overwonnen, daar hij door het lachen onbekwaam was de dodelijke stoot toe te brengen. Nog meerdere voorvallen, het ene al komischer (of tragischer) dan het andere, somt hij op en met algemeenheid van stemmen wordt hij aanvaard. Doch zijn eerste kennismaking met de andere kostgangers werd een mislukking. Hij moest nu zelf zo onbedaarlijk lachen, dat hij op staande voet ontslagen werd. Ten slotte zal hij in een rondreizend cirkus zijn roeping vinden, door als clown de mensen aan het lachen te brengen. CINEMA COLISEUMj ratie moest ondergaan. Daar zij hier- DE OPOFFERING ENER MOEDER voor veel «eJd nodi« had' heeft zij zich met Alida Valli en Fosco Giachetti. mo1teJ1 geven aan de man die 2« kon>» te doden. Na zes lange jaren krijgsgevangenschap j j}e ^ag van jjet pr0ces breekt aan en keert Paul huiswaarts. Patricia wordt vrijgesproken. Bij zijn thuiskomst vindt hij zijn zoon- j Paul is geiukkig om dit nieuws, maar tje Jeannot terug dat hij als zuigeling deen aan een vriend mede dat hij niet- verlaten heeft en tevens zijn vrouw Pa- temin de echtscheiding zal aanvragen tri"a' Door medelijden bezield, vertelt zijn Daar deze dikwijls afwezig is, verwekt vriend dat hij ook tijdens de oorlog zijn dit een zekere atmosfeer van wantrou- vrouw verj0ren heeft door een bombarde- wen. Op zekere dag krijgt Patricia hetment. hierdoor het bewijs leverend dat bezoek van een oude welgezette dame. j iedereen groot verlies heeft gekend door Als s avonds Paul terug thuiskomt is de oori0g en dat men zijn lot met ge- zijn vrouw afwezig. De tijd verloopt, latenheid moet dragen. Paul wordt ongerust en belt de politie op. Patricia komt terug thuis en wordt daar Hij verneemt dat zijn vrouw aangehou- t ontvangen alsof niets gebeurd was. den werd daar zij diezelfde namiddag een Zij die zelfs in de zwaarste tegenslag man gedood heeft. Patricia vertelt hem geen traan gelaten heeft, weent nu van dat hun zoontje 3 jaar geleden in doods- gejuk en het leven herneemt zijn rechten, gevaar verkeerde en een dringende ope- In de Italiaanse film De opoffering ener moeder geeft Alida Valli andermaal het bewijs van haar rijk talent. CINEMA COLISEUM: DELICIEUSEMENT DANGEREUSE met Jane Powell, Constance Moore en Ralph Bellamy. Cheryl Williams, een jonge studente, droomt ervan eens een bekende zangeres te worden. Op school zal er een feest avond ingericht worden wanneer alle meisjes hun familieleden afhalen zoekt Cheryl vruchteloos naar haar zuster Jo. 's Avonds zingt ze dan ook zonder veel enthousiasme, tot wanneer ze haar zus ter ziet binnentreden en zij vol vuur her vat. Aldus wordt ze opgemerkt door pro ducer Arthur Hale, die haar geluk wenst en zijn naamkaartje achterlaat, opdat ze hem te New York zou komen opzoeken Dit doet ze dan ook samen met Molly, haar kamergenote. Een ontgoocheling wacht haar echter wanneer ze in de we reldstad haar zuster Jo. die de beruchte Bubbies Barton blijkt te zijn. op grote affichen opmerkt. Ontmoedigd begeeft ze zich naar Hale, die haar verklaart dat het beroep van haar zuster niet zo slecht is als ze denkt Jo wordt verwittigd, die daarop Cheryl naar huis meeneemt. Samen met Molly beraamt Oheryl dan een plan. dat Jukt in die zin dat ze door de bekende orkestleider Morton Gould ge vraagd wordt voor de radio te zingen. Het contract moet echter door een meer derjarige getekend worden, doch wanneer Jo. alias Bubbies Barton, zich aanbiedt valt alles in duigen. Cheryl zal dan al haar krachten in spannen om Jo te laten engageren als vedette van de muzikale comedie van Hale. Haar plan wordt met succes bekroond- Jo krijgt de rol en Hale vraagt haar zejfs ten huwelijk. HET VPERSC H NIEUWS Bli 8 25-18-1952 smi bedrog niet en onze hejd ontdekt met ver rukking dat het beroep van spion ook goede kanten heeft Hij geraakt in vuur. spreekt zoete woordjes, brandt van ver liefdheid Hij slaagt er zelfs in zijn taak te volbrengen en de microfilm te kopen, doch van nu af is hij vijand nr 1. en Bob Hope film ii De spionne mijner dromen Zij steekt het huis der bandieten in brand en neemt de vlucht, vergezeld van Peanuts. De brandweer rukt aan en be gint haar spuiten tewerk te stellen. Pea nuts. door zijn vijanden in het nauw ge dreven. is op het dak gevlucht. Het zag er hopeloos voor hem uit, maar Lily die haar koelbloedigheid bewaarde legt be slag op een rijtuig der brandweer, ont plooit de grote ladder waarvan het uit einde juist in zijn bereik komt. Hij grijpt er zich aan vast. en hangt daar op twin tig meter van de grond te zwaaien als een vlag in de wind. terwijl de wagen tegen 100 km. per uur over de weg vliegt dwars door de voorbuurten der Arabische stad Na een spannende achtervolging vin den de verliefden eindelijk een schuil plaats in een enorme ton waarin zij door een schokkende en botsende kar naar het geluk gevoerd worden. laa Pola en Rossano Brwzzi zijn vurige minnaars in Fur ia een drama der passies- CINEMA CAPITOLE DE SPIONNE MIJNER DROMEN met Bob Hope en Hedy Lamarr. Een buitenlands spion. Eric Augustine staat op het punt Amerika te verlaten met bestemming Marokko waar hij een micro film moet afkopen waarop belangrijke ge heime documenten gereproduceerd zijn. In het nauw gedreven door de agenten van de Amerikaanse contra-spionnage en gekwetst op het ogenblik dat hij in het vliegtuig ging stappen, wordt hij onder goeie bewaking naar een New York's zie kenhuis overgebracht Intussen heeft de politie per vergissing ■de genaamde Peanuts White aangehouden Een frisse verschijning, de lieve Jane Powell zingt gekende melodieeit in de film Délicieusement dangereuse BOB HSOY De actie loopt opnieuw hevig op met de onverwachte verschijning van Augus tine die er in gelukt is het ziekenhuis te ontvluchten maar in botsing komt met Brubaker's mannen, die om gemakkelijker ziin zakken te kunnen doorzoeken, niet aarzelen hem naar een betere wereld te zenden. Groot is dan ook hun verbazing als zij weinige ogenblikken later voor een andere springlevende Augustine komen te staan. Zij geraken er niet wijs uit. maar zij hebben geen tijd te verliezen en Pea nuts wordt met een waarheids-serum in gespoten om hem te verplichten zijn ge heim prijs te geven. Onder de invloed van het goedje, onthult hij hen zijn ware identiteit. Lily is onthutst, maar op deze wereld is alles mogelijk en zij is op de valse spion verliefd geraakt. Zij is dan ook vastbesloten hem uit zijn benarde positie te redden. een prulacteur die buitengewoon goed op de spion gelijkt. De vergissing wordt niet zonder moeite opgelost, doch de veilig heidsdienst is vast besloten deze door de hemel gezonden dubbelganger te gebrui ken om de microfilm te bemachtigen. Het moeilijkste in het geval is wel de van nature bang uitgevallen acteur te over tuigen en het is slechts na veel gevlei en mooie beloften dat men er zal in slagen hem, voorzien van nauwkeurige instruc ties en met een millioen dollar op zak, naar Algiers te sturen. Te Tanger wordt hij opgewacht door de verleidelijke Lily Dalbray. die in dienst is van een zekere Brubaker die eveneens in de zaak betrokken is. Zij doorziet hel Hedy Lamarr in een der vrolijke toneeltjes van de CINEMA CAPITOLE: Aéhemar, de man die iedereen aan het lachen brengt, heeft pech als het er op aan komt uit zijn gave geldelijk voordeel te halen. De rijke weduwe die hij aan het lachen moest brengen blijft onverschillig, al zijn grimassen ten spijt. O CINEMA OUD IEPER: FUR IA ■set Rossano Brazzi en Gino Cervi. Furia heet de mooie hengst van de rijke landeigenaar Oreste. die weduw naar. opnieuw huwde met de verleide lijke Clara. Rocco. een zwakzinnige, bewoont even eens de grote hoeve en koestert een stom me bewondering voor zijn mooie bazin. Deze verlustigt er zich in zijn verlangens op te wekken. Een nieuwe knecht wordt aanvaard, de prachtige Antonio, en dadelijk is Clara een en al vlam voor hem. Hij wordt dan ook haar minnaar- De komst van Marietta, dochter uit het eerste huwelijk, die van de kostschool komt. werpt een schaduw op deze ver houding. Het meisje heeft al spoedig het wan gedrag van haar stiefmoeder bemerkt, doch ook Oreste heeft lont geroken. Hij veinst dan ook een vertrek en komt 's avonds onverwachts terug. Marietta ziet hem gewapend het hof betreden, en do delijk verschrikt spoedt ze zich in haar aadhthemd naar de zolder, waar de min naars elkaar ontmoeten Clara kan tijdig haar kamer bereiken, maar Oreste treft het meisje met de knecht aan en jaagt beiden van het hof. Marietta is verplicht Antonio te huwen. Alhoewel aanvankelijk gescheiden le vend. ontstaat er weldra liefde tussen bei de jonge mensen. Intussen vindt Oreste bij een ongeval de dood en Clara stelt thans alles in het werk om Antonio terug te winnen. Ze lukt er aanvankelijk in. doch Antonio geeft haar dan te kennen dat hij aan die schandige verhouding een einde wil stel len. Marietta werd door Rocco van dit on derhoud verwittigd en denkt dat Antonio haar voorgoed zal verlaten. Zij vlucht in wanhoop bij de pastoor, waar ze een he vige hersenvliesontsteking krijgt. Vruchte loos poogt Antonio haar te zien. men laat hem niet toe bij de zieke. Woedend begeeft hij zich naar de hof stede. verwensingen uitend aan het adres van Clara. Deze had intussen haar koffers gepakt en voor een laatste maal de arme Rocco getart. Dit verwekt bij hem een hevige crisis, waarin hij de mooie vrouw doodt Aldus vindt Antonio slechts een lijk. Hij wordt aangehouden voor moord en het is slechts de bekentenis van Rocco die hem van het schavot zal redden. Terug uit de gevangenis vindt hij zijn jonge vrouw weer. Het geluk ligt thans voor hen open. DE 5 GEHEIMEN DER WOESTIJN met Franchot Tone en Erich van Strohelm. Juni 1SM2. De Britten verlaten To- broek onder de druk van Maarschalk Rommel. Meer dood dan levend komt korporaal John J. Bramble in Sidi Hajfaya aan. waar hij een onderkomen vindt in het enige hotel van het dorpMouche, een Franse dienster, ontvangt hem uiterst koel. daar zij de Engelsen haat wegens de te rugtocht te Duinkerke. wat de gevangen neming van haar broeder voor gevolg had. Onmiddellijk na zijn komst eist luite nant Schleger het hotel op voor de Duitse legerleiding. Bramble wordt in de klederen gestoken van de vroegere dienstknecht Davos. een Elzasser die bij een vorig bombardement gedood werd. Wanneer hij bij maarschalk Rommel wordt gebracht, verneemt hij dat Davos een spion was. die voor de Duitsers werk te. De korporaal krijgt dan als opdracht naar Kaïro te gaan om aldaar de intrede der Duitse troepen voor te bereiden. Drie gevangen Engelse officieren wor den daarop In het hotel gebracht en één dezer geeft aan de pseudo-spion de op dracht de vijf geheimen van Rommel te bemachtigen en deze aan het opperbevel te Kaïro over te maken. Tijdens een bombardement lukt hij er in deze geheimen te ontdekken. Hij wordt echter gesnapt door Schleger. doch hij doodt deze. Mouche, die intussen liefde heeft op gevat voor de korporaal, beschuldigt zich zelf van deze moord, teneinde Bramble toe te laten zijn opdracht te volbrengen Dank zij de hulp van de Duitsers ge raakt hij te Kaïro, waar zijn inlichtingen van overwegend belang zijn voor de tegen aanval van het 8e leger. Bramble wordt tot luitenant bevorderd en voorbijtrekkend te Sidi Halfaya gaat hij het graf begroeten van Mouche. die zich geofferd heeft voor de goede zaak.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8