FILM WER Koopt uw Schoolbenodigheden UIT DE PROGRAMMA'S ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER «HET YPERSCH NIEUWS Bix. 7 8-11-1952 CINEMA OUD IEPEB Iji T LAND VAN ZONNESCHIJN met Tino Rossi. We zijn te Marseille- Een prachtige wa- en stopt voor een bar... Een jongen, met opzichtige kleding, stapt uit. gevolgd door een Chinees, 't Is Francis, met zijn trou we Chang. Francis bespreekt een smok- telzaakje met een man van nors uiter lijk. de c Onrustige» bijgenaamd. Óp een plaats echter, bedient de dikke Mevrouw Fougasse haar klanten, nogal slecht geholpen door de kok Chichois. wie iij licht zijn onbeholpenheid vergeeft, om dat ze een zwak heeft voor die beste jon gen De klanten worden ongeduldig, maar Mevr- Fougasse heeft een excuusTitin, die haar moest komen helpen, is er niet. Titin houdt van de kleine bloemiste, Miet'e Om met haar te trouwen, zou hij ^eld moeten hebben. Maar de loense voor stellen van zijn oude schoolmakker, de zonderlinge Francis, bevallen hem niet erg. M. Bouffetranche maakt Miette ook het iiof. en de vader van het meisje, de ouwe Rizoul. ziet in welke mooie partij de SO-jarige vervoerondernemer voor zijn dochter kan zijn. Titin en Miette twisten, en nemen het beiden ernstig op. Titin zoekt troost bij Mado, een snolletje van bij Dominique maar zijn hart is elders... Na 'n kort be zoek bij Francis net als deze zijn re volver aan 't klaarmaken is. omdat hij moeilijkheden vreest gaat Titin. op raad van Mado. Miette in haar kamer opzoeken. In de bar raken Francis en de On rustige aan 't twisten. De c Onrustige is dodelijk getroffen, maar in zijn val heeft hij een knoop van de regenjas van zijn moordenaar gerukt Mado. die de afrekening heeft bijgewoond, wordt door Francis en zijn trouwe Chang meege sleept... Bouffetranche is verplicht Titin en Chi chois in zijn hutje te ontvangen. Uitno diging die eerst alleen bedoeld was voor Miette en Rizoul. Helaas de vingeraf drukken die op de. revolver werden ge vonden beschuldigen de ongelukkige Titin. die ze in Francis' kamer in handen had genomen. Hij wordt tijdens het feestje van Bouffetranche gearresteerd. Mado zal al haar listigheid aan de dag moeten leggen om Francis en Chang te kunnen vangen, en om Tilin uit de slag te trekken. De politie houdt Francis en Chang aan. op 't ogenblik dat zij wilden inschepen. ...En 't verhaal wordt besloten met twee huwelijken... Want achter Miette en Titin. volgt een andere bruiloft... die van Chi chois en van de onverbeterlijke Mevr. Fougasse. die eindelijk de laatste weer stand van haar gewezen kok heeft weten te breken. CINEMA CAPITOLE: DE WRAAK VAN LASSIE met Lassie en Paal Kelly. In 1870 wordt de goudzoeker Jonathan Harvey bij een mijninstorting door zijn hond Shep gered. Bij dezelfde gelegen heid ontdekt Jonathan een nieuwe rijke goudader Dol van vreugde rent hij naar het dal om zijn vennoot Blake het goede nieuws bekend te maken. Bij zijn aan komst verneemt hij evenwel dat Blake gestorven is en dat hij zijn aandeel ver kocht aan Lin Taylor. Om de jonge Tommy Blake te troosten voor de dood van zijn vader geeft Jo nathan hem Shep als Kerstgeschenk. Nu hij van zijn meester gescheiden is valt Shep evenwel ziek zodat Tommy en Taylor de hond terug naar de bergen voeren waar zij Jonathan ziek in zijn bed aantreffen Weldra blijkt dat Taylor door een ware passie voor het goud is bezeten Jonathan vreest het ergste en zendt Tom my naar zijn moeder Martha teneinde de goudader te laten optekenen. Shep zal de knaap naar het dorp be geleiden. De hond ruikt echter iets ver dachts in dit alles en keert spoedig naar zijn meester terug Taylor lokt Jonathan in een hinder laag en stort hem in een afgrond. Hij begraaft het lichaam van de oude goudzoeker en wanneer de hond het lijk I ontdekt tracht Taylor het dier te verge- i ven Shep wordt door de Indianen gered. Wanneer hij hersteld is leidt hij Tommy bij het graf van Jonathan De knaap gaat Taylor voor moord aanklagen bij Pilot Pete een reizend predikant- Bij gebrek aan bewijzen moet Pete de knaap en Shep echter terug naar het dorp voeren. Shep ontsnapt en jaagt Taylor in de bergen op. De hond wordt door een geweerschot gekwetst doch kan er in slagen de moor denaar in een afgrond te doen vallen. Nu zijn wraak voldaan is gaat Shep zijn jonge meester vervoegen CINEMA CAPITOLE: DE ZILVEREN STAD met Yvonne de Carlo en Edmond UBrita. De mijningenieur Lark in Moffat* die te Silver City een expertisekantoor opricht te wordt achtervolgd door de herinnering aan een oneerlijkheid die hij destijds be dreef teen hij aan een bende schurke* de uitslag van een erts-ontleding mee deelde CINEMA OUD IEPER: OPGEJAAGD met Simone Signoret en Fernand Gravey. Eddy Roback. een gevreesd Amerikaans gangster wist te ontsnappen. Gans de po litie van Parijs is in alarmtoestand. Een net is zodanig gespannen dat Roback er practisch niet uit ontsnappen kan. Een mogelijkheid blijft hem nogeen schuil plaats zoeken bij zijn vroegere vriendin, Denise Vernon. Doch Denise bemint thans Frank Clin ton. een jong Amerikaans journalist, met gezonde levensopvattingen. Een grote lief de verbindt hem aan Denise. Doch deze laatste wil ook loyaal zijn. en haar vroe gere minnaar helpen. Vrienden die ze raadpleegt willen van Eddy Roback niet meer weten. Dan be sluit ze de ganse zaak rechtzinnig op te biechten aan Frank. In de hoop Denise te kunnen redden gaat Frank met Roback onderhandelen. Hij doet hem een voorstelde gangster mag over zijn wagen, zijn legitimatie papieren, zelfs over een behoorlijke hoe veelheid geld beschikken. Frank biedt dus Roback werkelijk de vrijheid, doch op voorwaarde dat hij Denise met rust zou laten. Roback is evenwel niet bereid zijn vroe gere vriendin prijs te geven, en enkel een tussenkomst van Denise zelf kan verhin deren dat hij Clinton neerschiet. Frank zal de twee vergezellen tot aan de Belgische grens. Dat wordt dan een zonderlinge reiseen journalist die poogt zijn rivaal uit de handen van de politie te houden om de vrouw die hij bemint te reddeneen vrouw die verplicht is een niisaadiger te volgen omdat ze zijn wraak vreest op de man waarvan zij houdten ten slotte de opgejaagde man die niet wil opgeven dat wat hij als hem toebehorend beschouwt. Aan de grens zegt Denise dat ze enkel Roback wil volgen. Ze veinst volledige onverschilligheid tegen Clinton, die ont goocheld naar Parijs terug vertrekt. Doch eenmaal alleen bij Roback kan Denise haar rol niet langer spelen. Roback ont dekt de waarheid. Hij stoot Denise van zich af, die niet beter verlangt dan naar Frank té kunnen weerkeren. Bij het verlaten van het huis bemerkt ze hoe de politie bezig is met een nieuwe hinderlaag te spannen. Een allerlaatste maal snelt ze naar Roback om hem te waarschuwen. Ze valt. samen met de gang ster. onder de kogels van de politie, ter wijl de trein Clinton naar een nieuwe bestemming voert. De wraak van Lassie plaatst ons in het midden der goudzoekersruwe gebaarde kerels, waarvan er echter velen een hart van goud hebben. De kleine Gary Gray en Lassie in de film De wraak van Lassie Geraadpleegd door de goudzoeker Dutch Surrency en zijn mooie dochter Candaca. ontdekt Moffatt dat de Big Jay mijn een belangrijke zilverader verbergt, en hij stemt er in toe de leiding der uitbating op zich te nemen De eigenaar der mijn. de oude Jarboe. moet de mijn enige dagen later terug in bezit nemen daar het huurcontract ten einde loopt, en hij tracht door alle mid delen het opdelven van het waardevolle erts te verhinderen. Jarboe ontdekt het verleden van de in genieur en begint onmiddellijk het ver haal van Moffatt's verduistering in de stad uit te strooien. Deze laatste denkt er over te vluchten, doch Candace overtuigt hem te blijven en de algemene vijandschap het hoofd te bieden. Na deze mislukte poging tracht Jarboe de werken te vertragen door de arbeider» dronken te maken, waarna hij de glij baan langswaar het erts vervoerd wordt, in de lucht blaast. Moffatt geeft echter de moed niet op. en na spoedige herstel lingen wordt de uitbating onverpoosd voortgezet w Daar hij ondervindt dat zelfs sabotage niet helpt, aarzelt de oude Jarboe niet twee handlangers aan te werven om Mof fatt uit de weg te ruimen. Deze ontsnapt aan de bandieten en zet de achtervol ging in. i Wanhopig over de verdwijning v»n de jonge ingenieur op wie zij verliefd werd. stelt Candace aan Jarboe voor aao haar rechten op de mijn te verzaken indien Moffatt ongehinderd terug komt. Verheugd over dit onverhoopt aanbod haast Jarboe zich zijn medeplichtigen te verloochenen. Z;j zullen echter hun aanstichter met de dood voor zijn verraad straffen. Intussen heeft Moffatt het spoor zijner aanvallers teruggevonden. Hij zet een dramatische achtervolging in door het woud. waarna hij hen in een zagerij ont dekt Hij achtervolgt hen tussen de ge vaarlijke machines en slaagt erin hen op een met bomen beladen trein in te halen. De bandieten worden neergeschoten, en Moffatt wiens moedig optreden zijn ver gissingen uit het verleden uitwisten kan met opeeheven hoofd terugkeren naar Silver City. waar de verrukkelijke Can dace op hem wacht CINEMA COLISEUM: DE GEBRANDMERKTE RIDDER met Ricardo Montalban en Cyd Charisse. In 1830. kort nadat de Republiek Mexico was uitgeroepen, werden de noo*-d°'i:ke grenzen van dit land door roversbenden geplunderd. Kapitein Bardoso draagt een zekere Marcos Zappa op zich in verbinding te stellen met Don Pedro Garcia, een despoot die eerzuchtige plannen koesterthij wil keizer worden van de toekomstige staat Californië. Don Pedro, die ervan overtuigd is dat Marcos een renegaat is. denkt in hem een waardevolle partijganger te vin den. Marcos Zappa draagt immers op het voorhoofd het brandmerk van zijn mis drijf. de onterende letter R Marcos is verplicht Manuela. de doch ter van Don José de Vasquez. het hof te maker. Deze laatste is de toekomstige president van de republiek. Op weg naar Los Angeles, komt Marcos toevalligerwijze juist bijtijds aan om Ma nuela. haar vader en verloofde, te red den terwijl zij worden aangevallen. Luis, een agent van Kapitein Bardoso. vertelt hem echter dat de aanval voorgewend was en tot doel had hem in tegenwoor- oipheid van Manuela te brengen. Marcos verneemt thans dat hij door de politie wordt gezocht en dankt zijn vrij heid aap de getuigenis van Don José. die hem uitnodigt het feest bij te wonen dat hij geeft ter ere van de nieuwe republiek. Marcos tracht de handelwijze van Don Pedro tc ontmaskeren. Deze heeft slechts één doel voer ogen het oprichten van de republiek Californië te verhinderen. Dc pogingen van Marcos worden met I succes bekroond, temeer daar hij kan bewijzen dat hij nooit een overloper is geweest maar een officiële agent van de Mexicaanse Republiek. Dl opstand wordt in de kiem gesmoord. Piter Juau verenigt Manuela en Marcoi dee kaar van het ogenblik hunner ont- m -eting hebben liefgehad, in het huwe lijk. Sünone S.gn.ret en Fernand Gravey in een toneeltje van de him Opgejaagd CINEMA COLISEUM: TOP SERGEANT met Leo Carillo en Andy Devine. De handeling speelt zich af in een mili tair opleidingskamp in de Verenigde Sta ten. Sergeant Rusty Manson is de beste in structeur van de troep en wordt door zijn superieuren zeer op prijs gesteld. Zijn jonge broer is onder zijn orders geplaatst. Op zekere dag ontvangt het leger bevel een bende te achtervo'gen. Manson's jonge broer. die ondanks het verbod, zich mees ter wiide maken van de chef der bende, wordt dodelijk gewond. D? Sergeant zweert zijn broer te zul'en wreken. Zijn Kolonel raadt hem dit ten zeerste af, daar het gerecht de zaak in taanden heeft genomen. Anderzijds ziet de misdadiger, een ze- hert Al Bennett, in het nauw gedreven, geer. andere uitweg dan dienst te nomen in het leger. Het toeval wil dat hij onder de orders van Se-geant Manson komt te staan. Ai. die heel goed weet dat M nson nog steeds naar hem zoekt, tracht zich van hem te ontdoen. Zijn plan m> ,lukt echter en hj ondergaat zi n gerechte straf ter- wi f. Manson naar de Militaire School waid' Eezor.den om tot officier opgeleid te worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7