VOETBAL BAL AVONDGLOED 9.309.837 Fr. Ontvangsten DE VOETBALMATCHEN VAN LAGERE AFDELING IN WESTVLAANDEREN AFCELAST Ingevolge-de weersomstandigheden, besliste het Provinciaal Comité van Westvlaanderen andermaal - de voetbalmatchen van lagere afdeling, voorzien voor Zondag 18 januari, af te lassen KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS Uit het White Star kamp 84 deelnemers met 12 punten, elk 24.937.10 fr. 1.826 deelnemers met 11 punten, elk 688.30 fr. 17.445 deelnemers met 10 punten, elk 48.05 fr. BASKET - BALL JEUGDCLUB ST PIETERS nationale bevorder. reeks a fl ATHLON'S BEDRIJVIGHEID Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS»! De overhandiging van de Nationale Trofee voor Sportverdienste aan André Noyeile Naar de 6 Dagen van Gent DANCING CONCORDIA ALLE ZONDAG Ingang vrij - Begin om 6 u. door PAMELA WYNNE Ik heb een vuurtje aangelegd jn de salon, mevrouw,zei Emily ook glimlachend en vrolijk kijkend ter wijl zij mevrouw Latimer volgde, de trap. op met haar mantel en suitcase. PRlfl Nog altijd sneeuw als spelbrekende fac tor en van te matchen kwam er voor K.V.C5Y verleden speeldag andermaal niets in huis. Voor Zondag aanstaande nu xijr. de wedstrijden, afhangende van het Provinciaal Comité, in de provincie al weer in blok afgelast. Gaan we naar een «por de rood-witten voetballoze maand Januari '53 Gercle zal dus Zondag geen van de drie op het programma staande yeiplaatsingen dienen te ondernemen Ja, diie rood-witte formaties moesten in feite optreden en alle drie buiten huis. De scholieren dienden op bezoek te gaan bij B. S. Poperinge en de specialers bij Zwevegem Sp.. terwijl het voor de fanion- kleppers ging om een belangrijk reisje naar.S. C Menen- Dit alles blijkt thans verschoven naar een latere datum. Ho pen wc nu maar dat het wekenlang rus ten de K.V.C.SY.-ers meer goed. dan kwaad zal berokkenen en de stagnatie toch heel wat korter zal zijn. dan' tijdens hel seizoen 42-43. toen de competitie een tiental- weken stil lag. KERSTFEESTJE VAN SPORTA. Langs deze weg nodigen we de Cercle- speleps en athleten uit tot het Kerstfeestje var Sporta. dat doorgaat op Zaterdag 17 Januari 1953. te 19.30 uur in de zaal der cJJostellerie St Nicolas». Alle K V.C.S Y- ois hebben op vertoon van hun spelers- kaart' 52-53 vrije toegang v. ROGIMAR. j,De vraag die momenteel in het brand punt .der -.belangstelling staat zal- wel deze gijn-die de rasechte voetballiefhebber eich' stelt«Is er Zondag voetbal of niet Het weder speelt ons lelijk zijn parten en het ziet er dan ook naar uit dat het voetbalkampioenschap op de lange baan zal geschoven worden, een seizoen tot halfweg of misschien wel tot het einde van Mei Het geeft dan meteen ook een deuk in het moreel van sommige ploegen, die nu ze het zonder training moeten stellen, misschien wel zoetjesaan uit hun topconditie zullen geraken- Niettegenstaande de weinige verwach tingen die we mogen koesteren voor Zon dag aanstaande werden er toch wedstrij den voorzien. En onze Stars ontvangen meteen het bezoek van Zedelgem. Een ploegje dat op eigen terrein er in de1 i i ii i mm r uwn ir u r*- Zondag aanstaande 10 u.B B C. leper - Ol- Roeselare (Res 11 u.B B C. Ieper-Ol. Roeselare (2e Prov.) Zondag aanstaande staan onze kleppers voor een kapitale partij. Enigszins heb ben de Ieperlingen de rode lantaarn af gestaan en bengelen nu reeds in het pe loton der bedreigden, halen ze Zondag het pleit dan is het gevaar reeds groten- heenronde m slaagde ons de be.de punten u ken B B C. heeft dan ook be te ontfutselen De gesternden zullen er, daan a, zijn krachten en hoopt dan ook op belust zijn een sportieve weer- j m{>- byM vol]edige ploeg in )ljn te wraak te nemen, zodat we weinig of geen schrik hebben ook maar iets van de in zet te zien verloren gaan. alhoewel een wedstrijd vooraf niet gewonnen is. Onze Specialers moeten op verplaat sing naar Toekomst Menen, een tegen strever die op eigen veld te duchten valt. Onze mannen moeten toch in staat zijn beide punten naar leper mee te brengen De juniors krijgen het niet te onder schatten bezoek van Kuurne Sport. Dat ze het niet onder de markt zullen hebben ligt voor de hand. doch op eigen terrein zullen ze wel beide punten kunnen ver- óVeren. Het scholieren elftal ontvangt even eens aan huis het bezoek van Gits zij zullen denkelijk alles in het werk stel len om de leidersplaats die ze momenteel bekleden hardnekkig te verdedigen. Ze zullen dan ook wel beide punten ver overen Wij zullen dan maar in de hoop van Zondag aanstaande onze poulains terug te moeten aanmoedigen, ons betrouwen stellen in de weermaker die misschien wat beter gemutst ons terug in de gele genheid zal stellen, op het gevaar af een valling of nog erger mee te krijgen, de gesternden de overwinning te zien beha len DURO. komen daarenboven berust onze ploeg op twee naeenvolgende overwinningen en ook op meerderheid te Roeselare. B B C.-ers.... aan U te bewijzen dat het huidige klassement slechts onkans is en weldra zal vergeten zijn. NB- Het terrein van B.B.C. werd bespeelbaar gemaakt, zodat de match in ieder geval doorgaat indien generaal winterwat stil wil blijven. PATRONAAT Zondag 18 Jan. van 5 tot 9 uur- Vanaf 5.30 u. alle voetbal uitslagen. Te 20 u. prijsloting. We ver wachten ook de ping-pongers en wachten mét ongeduld óp de komst van Poperinge BASKET J.S.P. leper - B.B.C. leper 24-28 Waar St Pieters èen mooie uitslag wist te boeken van 26-26 bij de eerste ont moeting op het terrein van wapenbroe der B B.C.. moesten ze bij de rétourmatch op eigen plein de vlag strijken met een miniem verschil van 4 puntjes, wat noch tans als zeer eervol mag aanzien wor den temeer daar J.S.P. de diensten moest missen van twee zware kalibers als R Hollevoet en N. Dehaene. en dat de B B C. Matchen Oe NATIONALE AFD £.S Verviers - Waterschei Th (Grandain) Kortrijk Sp - Lierse S. K. (Bauwens) loom E C. - St Niklaas S. K (Lybaert) F- C. Brugge - R. C. Tienen (Smidts) St. Leuven - U. S. Doornik (Blavier) White Star A C. - A. S. Oostende (Vande Moortel) St Truiden V. V - R C. Brussel (Van Nuffel) Lyra - F. Q. Ronse (Jacobs) voor Zondag IK me NATIONALE AFD. REEKS B Un. Halle - E. Aalst (Le Cocq) A. A. La Louvière - D. Leuven (Baty) R. C. Doornik - Vig. Hamme (Dermaul) A. V. Dendermonde - F C. Izegem (De Riemaecker) Un. Namen - Ukkel Sp. (Dupont) A.E C. Bergen - C. S. Schaarbeek (Van Herpe) V.G. Oostende - SC. Boussu-Bois (Lucq) S. K. Beveren - C. S- Brugge (Stevens) Januari l'Jlïll S. V. Waregem - S. K. Geraardsbergen (Maes) S V. Oudenaarde - F. C. Roeselare (Plovier) St Moeskroen - St. Kortrijk (Roesbeke) Ex. St Niklaas - S V. Wevelgem (De Bleeckere) F. C Meulestede - Hoboken S. K. (Mees) S. K Roeselare - Germ. Ekeren (Rau) Kapellen F C. - R. C. Lokeren sterke troeven in kaart had met zijn flin ke elementen als J. Degroote. W. Fiers cn Em. Van Cappel. We menen, in alle objectiviteit, te mogen zeggen dat de J.SP. aanvallen beter georganiseerd wa ren maar dat de afwerking in het be sluiten op doel zeer veel te wensen over liet of was het onkans Wat er ook van zij. toch een mooi resultaat en een les voor onze jongenssteeds meer en meer oefenen in doelwerpenVoor beide ploe gen was het een beste oefening voor de competitiematchen die hervatten op 18 Jan We hopen nochtans meerdere der gelijke matchen te mogen inrichten in geest van verbroedering en sportieve ka meraadschap onder de twee Ieperse clubs, en ook om de belangstelling van het lepers publiek ten gunste van de Basket- Bail sport op te wekken. Zondag 18 Jan. reist J.S.P. naar Wi- kings A. Vertrek te 9.45 uur stipt. Een match tellend voor promotie. Dus. volle gas We verwachten een daverende zege en. een nederlaag van Beka A bij Olb. Roeselare. wat ons opnieuw aan de lei ding kan brengenDe kadetten reizen naar Langemark. en' dat moet een tweede zege worden Ui I minden <lcr mnlchcn vim 'Zondag 1 1 .Inuimri De NATIONALE AFD. Lyra - R. C. Brussel f. C. Ronse - C. S. Verviers a. S. Oostende - F. C. Brugge Boom F. C. - St. Leuven White Star A. C. - Waterschei Th R. C- Tienen - Lierse S. K. U. S. Doornik - St Truiden V. V. St Niklaas S. K. - Kortrijk Sp UlrittHcntcnten ne NATIONALE AFD. Lierse S- K. White Star A C. Lyra Waterschei Th F. C. Brugge St Truiden V V R C. Brussel U. S Doornik St NJklaas S. K A S. Oostende R C) Tiener. Boom F. C. Kortfijk Sp C S. Verviers F. C Honse St Leuven j Ille NATIONALE AFD. REEKS B 1-1 F. C. Izegem - S. C. Boussu-Bois 2-1 C S. Brugge - A. A. La Louvière 2-0 A. V. Dendermonde - E. Aalst uitg 3-0 D. Leuven - R. C. Doornik 2-0 1-0 A.E.C. Bergen - V. G. Oostende 1-1 2-0 Un. Namen - Vig. Hamme 3-1 0-0 C. S. Schaarbeek - Un. Halle 2-0 1-0 Ukkel Sp. - S. K. Beveren 3-3 na <1*4 mntchen I NATIONALE BEVORDER. REEKS A 2-3 I Germ. Ekeren - F C. Meulestede 3-0 S. V. Wevelgem - Kapellen F. C. S. K. Roeselare - R. C. Lokeren R. C. Borgerhout - St. Moeskroen van SK Geraardsbergen-S.V. Oudenaarde 2-1 St. Kortrijk - F. C. Roeselare uitg. F C. Eeklo - Ex. St Niklaas 1-0 Hoboken S. K. - S. V. Waregem 0-0 I 1 Januari nie NATIONALE AFD. REEKS B NATIONALE BEVORDER. REEKS A 18 I* 3 5 40 21 25 Ukkel Sp. 18 10 2 6 46 16 26 S. K. Geraardsbergen 18 10 4 4 50 26 24 17 12 4 1 48 20 25 A. V. Dendermonde 17 11 3 3 43 22 25 R. C. Lokeren 16 11 4 1 43 26 23 18 11 4 3 45 26 25 i A E.C. Bergen 18 9 5 4 37 26 22 S. K. Roeselare 16 8 3 5 35 30 21 18 10 6 2 42 33 22 C. S Brugge 18 10 6 2 37 27 22 S. V. Oudenaarde 18 8 5 5 37 24 21 17 8 6 3 31 25 19 F. C Izegem 17 9 5 3 45 30 21 Ex. St Niklaas 18 9 6 3 31 25 21 18 7 5 37 35 19 S C- Boussu-Bois 18 8 5 5 29 31 21 S. V. Waregem 17 6 3 8 34 24 20 18 5 6 7 28 47 17 S. K Beveren 18 7 6 5 36 32 19 Germ. Ekeren 18 8 4 34 35 20 18 4 6 8 20 29 16 C S. Schaarbeek 18 7 6 5 29 31 19 F. C. Eeklo 19 9 9 1 36 37 19 18 6 8 4 27 33 16 R. C Doornik 18 6 7 5 26 24 17 F. C. Roeselare 16 5 5 6 28 16 16 18 7 9 2 29 30 16 Vig Hamme 17 5 6 6 25 27 16 Kapellen F. C. 18 5 7 6 24 30 16 18 7 9 2 31 36 16 D Leuven 17 - 5 8 4 29 41 14 Hoboken S. K. 17 6 7 4 24 32 16 18 7 10 1 40 41 15 1 Un. Namen 17 6 9 2 31 39 14 R. C. Borgerhout 18 6 8 4 29 29 16 17 5 8 4 24 34 14 E Aalst 16 5 8 3 21 28 13 F. C. Meulestede 17 6 10 1 19 27 13 17 5 8 4 22 30 14 Un H?lle 18 4 11 3 15 39 11 S- V. Wevelgem 17 3 8 6 17 35 12 18 5 10 3 22 35 13 V G Oostende 17 2 9 6 13 37 10 St. Moeskroen 17 4 11 2 26 51 10 18 5 11 2 27 38 12 A A La Louvière 18 2 10 6 19 31 10 St. Kortrijk 16 3 11 2 16 36 8 BASKET-BALL Athlon - B.B.C. Geluwe 18-19 Een uitslag, die zeker de gelijke waar de der beide ploegen weerkaatst, is deze van de ontmoeting Athlon-B.B.C. Geluwe. die plaats had op Zondag jl. op het J.S.P - terrein. En toch is deze einduitslag yer- rassend geweest niet enkel voor Athlon zelf. maar ook voor het publiek. Wij tip ten nu wel geen Athlon-zege, maar toen werd aangezet op een nog lichtjes glad terrein dat ontdooid werd door... 10 kg. tafelzoutbleek alras dat Geluwe niet zo te duchten was als voorheen gevreesd. Athlon liep al dadelijk uit met 4 punten, doch Geluwe hernam zich en miek even vlug gelijk. Zo ging het verderAthlon liep vooruit, doch Geluwe poogde steeds terug bij te komen. Toen het einde van de le speelhelft (kwam. had Athlon Zich lichtjes weten los te rukken. De bordjes tekenden 12-9 voor zwart-orairje. Het spel van Athlon was inderdaad beter geweest, doeltreffender en beter afgewerkt. De ver dediging was bepaald goed. Na de rust, viel Athlon weerom onver- (Pallemaerts) moeid aan, en Geluwe was zelf op een zeker ogenblik niet meer bij machte ge lijke tred te houden. Met twee mooie doelpunten van uit de verte dikte Athlon zijn voorsprong aan. Een vijftal minuten voor het einde was het nog steeds 18-11 voor... Athlon. Doch tevoren reeds had den de zwart-oranje truien tekens gege ven van vermoeienis en beging de ver dediging de flagrante fout veel te ver in de aanval te acteren, hetgeen Geluwe met vrucht uitbaatte, dat weldra tot op één punt wist te naderen. Athlon vie] ook nog wel even hardnekkig aan, doch de voorlijn bleek haar scherpte en doelvaar- digheid totaal verloren. Een paar fouten bezegelden het lot van Athlon en Geluwe deed hiermee de kansen in zijn voordeel keren. Hoe Athlon ook streed, het was te iaat en Geluwe haalde het pleit met 19-18. Een sportieve match en zeer sympathie ke Geluwse spelers. De doelpunten B.B.C. GeluweNolf (6-6). Depoorter E. (1-0). Depoorter G. (2-2). Breyne R. (0-2). Athlon Therry J. (0-2). Lambeets (12-4) 3-2 1-1 uitg. 0-1 Zaterdag voormiddag, te 11.30 u.. mocht André Novelle in het Kabinet var. Bur gemeester Vande Meulebrouck te Bru^ sef de Nationale Trofee voor Sportver dienste in ontvangst nemen. Een heleboel hoge omes woonden deze plechtigheid bij We sommen even op dhr Spreulels Cabinetsoverste van <jc Minister van Volksgezondheid en het Ge zin die de sport onder zijn bevoegdheid teltMajoor-vlieger Nutens, vertegen woordiger van de Minister van Lands verdediging; Generaal de Trannoy. Ge neraal Cayron, Colonel Vanden Heuvel Majoor-vlieger Van Cotthem, dhr Victor Boin. Voorzitter van de Internationale Sportpersbond. leden van de jury de' Trofeede hh. Poplimont, algemeen- secretaris van het Belgisch Olympisch Comité. Ernest Demuyter. volksvertegen woordiger Fernand Blum, burgemeester van Schaarbeek. Raymond Koekelen- bergh. directeur van de Commissie van Openbare Onderstand van Brussel, tal van schepenen en gemeenteraadsleden van de hoofdstad en haar randgemeenten, en verder nog een talrijke afvaardiging van de K. Belgische wielrijdersbond onder de persoonlijke leiding van dhr Egldt Schoeters. algemeen Voorzitter, en waar onder o m. Cyrille Van Hauwaert, Fer nand Paul, Albert Verhougstraete. Flori- mond Dernoncourt. Jan Wouters, Georgei Vandekerkhove. Marcel Van Campenhom Alfons Vander Gucht. Georges Matthys Xavier Strobants. Jan Rasschaert. Ar- mand Gouchez... Verder ook nog ver scheidene oud-kampioenen en oud-titula rissen van de Trofee voor Sportverdien- ste, zoals Briek Schotte. Joseph Scherens Henry George, enz. En natuurlijk ook de sympathiekste van alle mentors, nml Valère Verkinderen, die terecht kon de len in de eerbewijzen welke aan zijn poulain verschuldigd zijn. De plechtigheid werd voorgezeten door Luitenant-Generaal Vlieger Leboutte. al- gemeen Stafoverste van de Belgische Luchtmacht, vertegenwoordiger van Z. M Koning Boudewijn I. Generaal Leboutte toonde zich minstens even fier als zijn soldaat, toen hij het prachtstuk aan de Laureaat overhandigde. Ook Grondelaers cn Lucien Victoor konden hun deel van de toejuichingen opeisen, toen hun puike prestatie vermeld werd in het palmares van de Trofee. Verdere redevoeringen werden nog uit gesproken door de hh. Victor Boin, Egidt Schoeters. Spreute)s, vertegenwoordiger van Minister De Taeye. en Majoor Nu tens. die aan de Laureaat hulde bracht namens het Belgisch Leger en het Luoht- wapen. Dhr Spreutels kondigde vervolgens nog aan dat het de Minister van Volksgezond heid behaagd had. aan André Noyeile. Robert Grondelaers en Lucien Victoor, de Gouden Medaille van Sportverdienste toe te kennen, en aan de roeiers Baetens- Knuysen. die te Helsinki een tweede plaats veroverden, de Zilveren Medaille. Na een erewijn geledigd te hebben werden André Noyeile en zijn makkers vergast op een intieme lunch, die hen door de K B.W.B. aangeboden werd. ROGISA Per autocar op Zondag 1 Februari, ver trek te 14 uur. Prijs 50 fr. Mogelijkheid tot bekomen van ingangskaarten aan ver minderde prijs. Zo spoedig mogelijk in te schrijven bij Georges Van Hove. Café Tour de France. Bruggesteenweg. 127 leper (Tel 332). (7048) Feuilleton Het Ypersch Nieuws 7 O, Emily, dat is heerlijk Terwijl mevrouw Latimer over de met een zachte loper belegde grond naar haar kamer liep, glimlachte zij opnieuw. Plotseling verheugde zij er zich over. dat zij thuis was. Zij zou den een gezellige avond hebben en elkaar vertellen wat hen in die tus sentijd overkomen was. En als dam het ogenblik kwam mevrouw La- timer zette haar hoed af, stak de lange hoedennaalden weer door de bol en wierp hem op haar bed als dat ogenblik kwam, dat zij zo vrese lijk akelig vond, dan zou zij trach ten lief en beminlijk te zijn. Mannen vonden het naar om altijd koeltjes behandeld te worden, maar als zij een prettige en warme avond gehad had, hoefde zij ook niet koel te zijn. Haar geest zou warm zijn, net als haar lichaam en geest en lichaam werkten samen op de een of andere geheimzinnige wijze. Wat zou het hemels zijn als je ze van elkander kon scheiden, dacht mevrouw Lati mer in haar vrij slordige kast zoe kend naar iets, dat geschikt was om aan te trekken. Zij trad de salon weer binnen, be koorlijk en kinderlijk, juist toen de gong geklonken had. Haar man zou er natuurlijk al zijn en zij zou regel recht naar binnen lopen, haar armen rond hem slaan en zeggen, dat zij vreselijk blij was om weer thuis te zijn. Mevrouw Latimer deed de deur open en op haar lippen lag de oude bekoorlijke glimlach. Heb je ooit zo iets belachelijks gezien Natuurlijk was meneer La- timer in de kamer. Hij stond mid den in de lange kamer en de kanten gordijnen voor het grote venster, dat op de tuin uitkwam, woeien heen en weer, de kamer in. De kanten gor dijnen voor het venster aan de an dere kant bolden over de stenen I vensterbank en raakten vast in een laurierstruik. Heb je ooit zo iets belachelijks gezien Een vuur in JuliDat mens lijkt wel gekIk heb er de kolen zoveel mogelijk uit gehaald en als we na het diner weer hier komen, zal het wel helemaal uit zijn. Mary, je moet haar zeggen, I dat ze niet zulke zotte dingen moet doenHet is dwaas en onnodig. «Ja, ik zal het zeggen.Mevrouw Latimer stond heel stil. Zij sprak in zichzelve. Vooruit nu. loop, zei zij tot zichzelve, ga naar hem toe en sla je armen om hem heen, zoals je immers van plan was. Wat betekent een vuur Als je op het punt was van te sterven, zou hij alles voor je doen en zijn laatste stuiver uitgeven om je goed te doen. Wat betekent een vuur Kom, vooruitMaar niet temin bleef zij staan waar zij was. En toen Emily de eerste gang had binnengebracht en toekeek hoe juf frouw Carey een lekkere pudding uit de vorm deed, bracht zij ongunstige berichten uit de eetkamer mee. Als die ouwe gruwel nou toch niet alle kolen uit de kachel heeft gepord in de salon riep zij. Als ik haar was, zou het niet gebeurenIk zou die oude gierigaard vertellen, dat hij stikken kon en als hij daar geen zin in had, dan kon hij naar de maan lopen Maar zij doet dat niet, dat is haar aard niet, 9 zei juffrouw Carey handig bezig met een lange lepel en jam. Zij is er een van dat toegeeflijke soort net als de oude vrouw. Ik zou hem zien aankomen Eer ik ja en amen tegen hem... Juffrouw Carey drukte de perka menten sluiting weer op de jampot en haalde onderwijl luid adem, door haar neus. HOOFDSTUK IX Na die kleine ramp van dat teleur stellende bezoek aan haar oude thuis- gebeurde er niets bizonders voor me vrouw Latimer. Het leven ging kal® 1 en vlug voorbij, want dat doet het leven steeds, als het eentonig is. Op winding en gebeurtenissen maken het leven lang niet lang in de be; tekenis van vervelend, maar lang omdat er zoveel heerlijks en wonders lijks is in opeengehoopt. Mevrou - Latimer stond op en ging weer naaf bed en er tussen in ging zij ergens thee drinken en verzorgde haar blo®' men en hield zichzelf bezig met wa eenvoudig kerkelijk werk en hie p in een stalletje bij de jaarlijks* bazar. (Vervolgd

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 6