Mooi meisje, mijn meisje Hi t YPERSCH MEIUS Biz. t 31-1-1953 Mevrouwen. Mijnheren Voor Uw CORSETTEN en CEINTUREN (buikbanden) eist de beste kwaliteit. Daarom vraagt steeds de producten H. S. Alleenverkoop voor leper en omstreken Mevrouw VERSTRAETE FOLIMODE Kalivaartstraat IEPER (7498) BI} DE VUIJRKDMICtW VEREREMERKT Wij vernemen dat onze Ondervoorzitter Deroo Henri. Haig- laan 234. en bestuurslid Vanpetegbem Jo seph. Oude Konijnstraat 1. komen ver eerd te worden met het Burgerliik Ere teken le klas voor hun lange jaren trou we dienst bij de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen Aan beide vereremerkten bieden wij onze hartelijk ste gelukwensen HOE DT 8 FEBRUARI VRIJ Nog en kele dagen scheiden ons van de buiten gewone algemene vergadering. Het be stuur is druk in de weer voor het treffen «ier laatste schikkingen Wat de dagorde aangaat, vernemen we. dat deze nog al zwaar belast is Vooraf wordt door de Voorzitter een gepaste hulde gebracht aan de nagedachtenis van onze afgestorven ka meraden. waarna zijn openingsrede, die ditmaal vooral belangwekkend zal Zijn. Vervolgens verslag der laatste algemene vergadering door de Secretaris. Verslag over de kastoestand van het verlopen jaar door de Schatbewaarder. Een ge moedelijk woord tot zijn jongensdoor Ere-Voorzitter 14-18 Lueien Cambier. De wekroep tot de jongeren van 40-45 door Ere-Voorzitter 40-45 Bernard Ste- verlynck. Heel belangwekkend zal deze wekroep zijn. want in duidelijke taal zal hij de jongens kond doen. dat hun plaats in de rangen van de Nationale Federatie der Strijders 40-45 is. die samen met de Vuurkruisen opmarcheren, onder dezelf de leuze, voor het zelfde ideaal en die het spoor moeten volgen van hun vaders en oudere broers namelijkde mannen en de invalieden uit de Vuurlinie, de wa re bevechters van de zege in 1914-1918 Daarna is het de beurt aan de toege voegde federale Voorzitter Albert Pour- voyeur die breedvoerig zal handelen over onze eisen en de algemene toestand der Vuurkruisen tot op heden, met alles wat zich er rond heeft voorgedaan, dit met doorslaande bewijzen, waarna het bijzon der grote nieuws voor alle Vuurkaart- houders. hetwelk geen enkel lid zal wil len missen. Prachtige tombola voor de aanwezige leden, waarbij de lidkaart 1953 zal geëist worden bij het afhalen der prijzen. Vuurkruisen. uit gans het gewest, houdt 8 Februari vrij en trekt in massa op. naar de zaal Lapiere toe. dèèr zult U gans op de hoogte gebracht worden van al het- gene dat U aanbelangt en nog veel meer. ONTHULLING KERKRAAM Het is ■iet mogelijk geweest op onze Vuurkrui- sendag. het kerkraam te onthullen en hul de te brengen aan Koning Albert. De Federale Raad heeft dan ook besloten dat de inzegening van het Vuurkruisen- kerkraam in de Basiliek van Koekelberg. vermoedelijk in de loop van de maand Mei zal doorgaan. DEZE VAN 1940-1945 STRIJDERSKAARTEN Volgende le den worden vriendelijk, doch dringend uitgenodigd, zich in ons lokaal. Menen straat 6. aan te bieden op Zondag 1 Fe bruari. tussen 11 en 12 uur. ten einde in het bezit gesteld te worden van hun strijderskaartAngillis Maurice, leper Biervliet Maurice. LokerSchackman Maurice, LangemarkScholaert Michel, MesenVerstraete Robert. Brielen Bou dry André, Woestenen Turck Henri, Kemmel. Een gebeurtenis Het is werkelijk een gebeurtenis de ver toning van de prachtige kleurenfilm De overwinning van de Alpamayodie op aanvraag van het Davidsfonds doorgaat op Dinsdag 3 Februari 1953 te 8 uur in de Stadsschouwburg te leper. De film verhaalt de avontuurlijke, ge vaarvolle tocht van drie Belgen en zes Fransen bij de bestijging van de Alpa mayo. de mooiste berg uit het Andesge- bergte Dit gebeurde in Juli en Augustus 1951. nadat tn 1948 een Zwitserse expe ditie reeds getracht had dit massief te beklimmen... doch de groep stortte in de diepte ten gevolge van het begeven van een ijsblok. Met dit schrikaanjagend voor beeld voor ogen. ondernam de Belgisch- Franse expeditie toch het waagstuk. Spijt de strijd tegen de sneeuwstormen, ake lige nachten doorgebracht in een ijsgrot. het gezelschap van Condor-arenden, be reikten zij hun doel. Heel die tocht werd verfilmd door de Belgische ingenieur Jongen, en wordt door de toeschouwers meegemaakt... in veilig heid De film behoort tot dezelfde reeks Ontdek de wereld als de film Vuur spuwende bergen die verleden jaar zulk een massa toeschouwers lokte. Wegens de grote toeloop die verwacht wordt want alle Davidsfondsers uit heel het gewest leper en Poperinge. wor den uitgenodigd gaat de vertoning door niet in de zaal van het St Vincentiuscol- lege maar in de Stadsschouwburg van leper. Trgangsprijs5 fr. voor de leden en 10 fr voor niet-leden ALLE JONGENS EN MEISJES van leper en omliggende die kunnen la chen en die houden van vrolijk gezel schap zullen het KINDERFEEST niet willen missen op 15 Februari 1953 te 14-30 u. en te 17 u. in de Stadsschouw burg. Ingangskaarten van 10 fr. en familie- kaarten van 30 fr. (voor 4 personen) te verkrijgen bij de Scouts van de St Mar- tinusgrocp er. op het secretariaat, Slacht huisstraat 17, leper Kon. leperse Schaakkring CLUBKAMPIOEN SCHAP 12e Ronde Dinsdag 3 Februari te 29 uur le Klasse Dubrulle - De wilde Vandroemme - Kaestecker Jude - Grimonprez O Gits - Baert La conté - Deroo 2e Klasse De vacht Gh. - Delahaye Bollaert - Lemenu Knockaert - Pyck Deeorte - Duhameeuw Boudry - Grimonprez M Vandenhove bye 3e Klasse Baudewijn B - Devos Baete - Christiaens Vandaele - Depoorter T"Jonck - Mennens Beernaert - Grimonprez A Lammens - Gantois Opmerkingen1) De Heer Delahaye zal de 2e ronde van het kampioenschap (2e klasse) meespelen. Hij speelt mee in wedstrijd, zodat de punten behaald tegen de Hr Delahaye meetellen voor de eind rangschikking. 2) De Heer Boudry speelt eveneens de 2e ronde van de 2e klasse mee telkens In de plaats van de Heer Comardt. Hij speelt echter mee buiten wedstrijd Zijn tegenstrevers worden echter vriendelijk verzocht deze partijen ernstig te willen opvatten. Rangschikking 2e klasse na de heenronde G P SBB 1 Duhameeuw 9 7 1 1 15 166 Knockaert 9 7 1 1 15 166 3. Bollaert 9 7 0 2 14 4- Vandenhoven 9 5 0 4 10 5. Lemenu 9 4 1 4 9 86 6 Pyck 9 4 1 4 9 72 7. Grimonprez M 9 4 1 4 9 67 8 Devacht Gh. 9 3 0 6 6 9. Deeorte 9 117 3 10 Delahaye speelde de heenronde niet mee Drie figuren domineren deze klasse de Heren Duhameeuw. Knockaert en Bol laert. Zij zijn fel aan elkaar gewaagd en alle drie de eerste klasse waardig. Wie het ten slotte zal halen blijft een zeer open vraag. De Heer Bollaert wist de beide leiders te overwinnen maar moest tegen mindere goden het onderspit del ven o a tegen de Heer Vandenhoven wel ke maar zwak begon maar op het einde een remonte inzette welke hem op de 4e plaats bracht. De Heren Lemenu. Pyck en Grimonprez zijn de gevaarlijke out siders We verwachten dat de Heer Gri monprez enkele plaatsen zal inwinnen. Mej. Devacht moest forfait verklaren voor de laatste matchen daar ze een heelkun dige bewerking moest ondergaan De Heer Deeorte verraste ons. we zijn beter van hem gewoon. De Heer Delahaye kon wegens beroepsbezigheden de heenronde niet meespelen hij beloofde stellig deel te nemen aan het tweede deel KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE le KLASSE 1953 Kandidaten tornooi Liga Westvlaanderen Deelname van de Heer Laconte Wilfried van K. I. S. K. Niet elke schaakspeler kan toegelaten worden om het Kampioenschap van Bel gië te betwisten. De weg die daartoe letdt is zwaar, zodat werkelijk alleen de besten in het strijdperk treden. 1) Eerst worden de «Provinciale Liga kampioenschappen betwist, voorbehou den aan de door de Belgische Schaak bond erkende spelers van le klasse. Voor leper werd enkel de Heer Laconte aldus erkend. 2) De winnaars, dus als het ware de kampioenen der verschillende provincies, betwisten dan de Beslissing der Liga kampioenen waaraan ook de Kampioen van België 2e klasse, van vorig jaar. aan deelneemt. 3) De eerste vier komen dan In aan merking voor deelneming aan het Kam pioenschap van Belgiësamen met de zes eerstgerangschikten op de rangschik- kingslijst le Klasse van de B.S.B. Ook de Kampioen van België correspondentie- schaken krijgt de gelegenheid een plaats af te dwingen in het Kampioenschap. Hij moet hiervoor de 6e gerangschikte van de B.S.B. uitdagen, in een match van 4 partijen. Indien hij de match wint ver vangt hij deze speler. Indien we Uw belangstelling vragen voor dit Kampioenschap is dit omdat voor de le maal een Ieperling deelneemt aan het Kandidaten Tornooi Liga Westvlaan deren Het is de Heer Laconte Wilfried, voor 't ogenblik ongetwijfeld de beste speler van K.I.S K. De Heer Laconte nam deel aan het Kampioenschap van België 1949. 2e klasse, en rangschikte zich 3e met evenveel punten als de le. doch het Son- neborgbergerstelsel ontnam hem de titel. Voor het moment staat hij onbedreigd aan de leiding van het Clubkampioenschap van onze kring en alles laat voorzien dat hij eveneens het Bekertornooi zal win nen. De Heer Laconte is pas 23 jaar en zijn schaakkennis vermeerdert nog van dag tot dag. Wij wensen hem veel geluk en hopen dat hij ons aangenaam moge verrassen. Deelnemers 1 Van As Lambert Groenlngeclub Kortrijk 2. Callens Alex Ivoren Toren Pittem 3 Calus Gaston Kon Oostendse Schaakkring 4. Gobert Jozef Groeninge Club Kortrijk 5. Vrancken J. Groeninge Club Kortrijk 6. Laconte Wilfried Kon. leperse Schaakkring 7. Ghesquière Willy Kon Oostendse Schaakkring le Ronde Zondag 1 Februari te Oostende Calus - Laconte Callens - Ghesquière Gobert - Vrancken byeVan As We hebben de indruk dat de Heer Go bert moeilijk van de eerste plaats zal te houden zijn. Hij komt nog zoéven het kampioenschap van Gent te winnen, voor de beste spelers van Oostvlaanderen. Nu. onze vriend Laconte zal zich dapper we ren en wint hij niet dan zal hij er alles zins heel wat bijgeleerd hebben. Interesseert U niets in onze Kleine Aankondigingen Deze operette kende talrijke succesvolle opvoeringen os Locatie: BOERENHOL (Tel 246Vandenpeereboomplaa s EEN BUITENKANSJE ZONDAG 1 FEBRUARI 1953 te 17.30 u. in de Stadsschouwburg te leper Operette in 3 bedrijven door ARIE ENTBROUCKX Muziek van ALFONS NICOLAI. RegieA. JOYE DirigentA. SOENEN Kunstvolle Decors Prachtige Kostumering Fascinerende Balletten o m.De wals van Lauterbach Tyrolerballet De Blauwe Donau Menen Oostnieuwkerke. Poperinge. Wervik. Leffinge. enz. leper. Prijzen der plaatsen van 20 tot 35 fr. (7536) Rond de operette Mooi meisje, miin meisje Polus en Carina zijn reizende muzikan ten die ieder jaar een dorpskermis ko men opluisteren Er wordt gezongen, ge dronken. gedanst en... naar een toekom stige bruid of bruidegom gezocht. Ludo is een jongen uit de streek een begaafde zanger en tevens componist. Vera, een lief kind is op hem verliefd Mia zocht ook een vrijer en Carina is een vreemde zangeres die indruk maakt. In de Winter houdt vader Polus een café open in de stadIn klein Tyrol Iedere avond wordt er gezongen en gedanst. Polus. Lu- do en Carina houden er cabaret Mia is er meid Door een festival, wil het toe val. dat de dorpsgenoten hen bezoek bren gen. Moeder Dora. Vera alsook de vier jonggezellenDamiaan. Styn. Vincent en Isidoor zijn van de partij. Het wederzien gaat gepaard met enkele verrassingen Ludo wil zijn eigen weg gaan en zich opwerken als zanger, maar... het schei den valt hard... Na jaren scholing is Ca rina de gevierde zangeres Cara Paul ge worden. Te dezer gelegenheid worden al haar vrienden en vriendinnen op een bal avond bij haar ten huize uitgenodigd Mia is er als meid. en nog steeds vrij... Carina eveneens... Een blijde melding kondigt de komst aan van een onbekend zanger... Wie?... Wat brengt ons het ganse spel Wat zal het slot zijn van dit alles Een lach en een traan... Meisje, mijn Meisje is een operette uit het bo venste schof met meeslepende muziek van A. Nicolaï. Zij ontrolt zich als een droom voor de ogen midden prachtige decors, schitterende kostumering en kunstvolle verlichting. Drie volle urenprachtige muziek, zang en dans. waaronder de bal letten Valse de Lauterbuch. Tyrolerbal let en de Blauwe Donau... Dit stuk wordt vertolkt door het alomgekende operette en comedie-gezelschap Kunstleven uit Menen wier prestaties reeds genoeg be kend zijn. Benevens twaalf achtereen volgende en succesrijke opvoeringen van Lourdesbracht deze Kring nog vol gende werken op de plankenDe witte Non. De molen van Sans Souci. De Bom melstudent. Freuleke. Tovaritch (het suc cesstuk dat meer dan 500 opvoeringen kende te Parijs) enz. De operette Meisje, mijn meisjewerd glansrijk gespeeld te Menen. Oostnieuwkerke. Poperinge. Wer vik. Leffinge. enz. Ze wordt thans opgevoerd in de Stads schouwburg te leper op Zondag 1 Fe bruari 1953 te 17.30 uur. De symphonie staat onder leiding van Heer Soenen A Het geheel staat onder regie van de Heer A Joye Bespreek vandaag nog uw plaatsen voor deze buitengewone opvoering. Locatie Café Boerenhol. Prijzen der plaatsen van 20 tot 35 fr. (slechts 1 opvoering). LEKT DAO FKE AN DAT IS DE OPLOSSING Inderdaad, geacht publiek, want niets verzacht doeltreffender de pijnen dan het bijwonen van een vertoning van de super- atoomrevue LEKT DAO EKE AN de welke voor de vierde en de vijfde maal heropgevoerd wordt en wel respectieve lijk op Zondag 15 Februari en Maandag 16 Februari aanstaande telkens te 20 u. in de Stadsschouwburg te leper. Reeds 2.000 mensen hebben kennis ge maakt met die wonderlijke zalf LEKT DAO EKE ANbevattende alle levens vitaminen. o.a. meesterlijke muziek, we reldberoemde liederen, bekoorlijke bal letten. en adembenemende fluorescente lichtdecors. Deze mysterieuse zalf wordt U aangeboden niet door een of ander kwakzalver, maar wel door de populair geworden leperse figuren. LERTEN. FIE- TE en PAMPHIEL. omringd door het vol ledig Optimistengezelschap. Hun zwierige pikante kwinkslagen gestoken in een stukje echt Iepers leven, zullen menig toeschouwer in vervoering brengen. Dat het dus terug een klinkend succes zal worden hoeft geen betoog meer. Doch wat U betreftde mens wikt. doch de kaar- tenverkoop beschikt. Dus voor diegenen dewelke nog geen toegangskaart bezit ten. kan ik slechts één raad gevenspoed U naar het café Boerenhol. Vandenpeere- boomplaats (Tel- 246). En goed nieuwsBinnen een drietal dagen zwaait onze sympathieke LERTEN van de klas na een kampperiode van 30 dagen volbracht te hebben. Dertig dagen tijdens dewelke Lerten heeft zitten kun nen piekeren tussen de koude witgekalkte kazernemuren. Wie weet wat hij tijdens de beide opvoeringen van LEKT DAO EKE ANop 15 en 16 Februari in zijn mars zal hebben We zijn ervan over tuigd dat onze LERTEN er honderd ten honderd in forme zal zijn. Aan U. ge acht publiek, er nog honderd procent bij te doen. DE LEKKER. CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Soinnewie! Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (6969) N. S. B. - NIEUWS Zondag 25 Januari werd het jaarlijks NSB. en Ceciliafeest der Harmonie plech tig gevierd. Om 9.45 uur vertrok de Harmonie aan het lokaal naar St Maartenkathe draal ten einde de Militaire Mis op te luisteren, dewelke opgedragen werd ter nagedachtenis der overleden leden De deelneming was uiterst talrijk en de drie muziekstukken werden op een meester lijke wijze uitgevoerd en hebben veel aanwezigen ontroerd. Vervolgens werd een bloemtuil neer gelegd aan het Iepers gedenkteken en na het wandelconcert werden de plechtig heden gesloten door een democratisch noenmaal opgediend in het Hótel Casi no Statiestraat. Tijdens het banket sprak de Voorzitter een rede uit. Hij bedankte de heren Robyn en Muiier. alsook de he ren Grimmelprez en Craye voor hun aan wezigheid en verontschuldigde de heren Burgemeester en Deplancke. belet door ziekte. Hij wenste de muzikanten proficiat voor hun merkwaardige prestaties en vooral voor de prachtige uitvoering tij dens de Mis en drukte de hoop uit nog lange jaren het Ceciliafeest te mogen vie ren Hij eindigde met een beste dank aan de hotelhouder te richten voor het puike noenmaal dat hij ons had opge diend. Daarna nam de heer Grimmelprez het woordhij drukte zijn voldoening uit over het prachtig verloop van dit feest en deed vooral de verstandhouding uit schijnen welke onder de verschlllige mu ziekmaatschappijen van de stad bestond. Hij verzekerde dat Ypriana altijd en in de mate van het mogelijke zijn steun aan de Harmonie N S B. zal verlenen. Mijnheer Van der Mersch, ere-Voor- zitter. sloot de reeks met erop te wijzen dat de Strijders 14-18 en 40-45 het altijd eens moeten blijven, zonder onderscheid van klas of stand, zoals dit ook het ge val was op het front, ten einde een schone familie uit te maken ten bate van ieder een. Al deze spreekbeurten werden hartelijk toegejuicht Tot toekomende jaar par les erreurs sur lesquelles il s'appuie. De ce point de vue. l'oeuvre de Jules Ro- mains est. par contraste. un hommage ren du a la médecine. indépendante et saine que pratique d'ailleurs l'immense majo- rité des médecins...» (Docteur L. POR- TES. membre de L'Académie de Médecine président du Conseil National de l'Ordre des Médecins Francais). KNOCK sera représenté par le Théa- tre National a Ypres. le samedi 28 fé- vrier 1953 Prochain articleEt VOUS. que pen- sez-vous du Docteur KNOCK Aux A,mis de la Largue Francaise Les méderins que pensent-ils de KNOOK II serait difficile de donner une idéé plus juste et plus intelligente du sorcier moderne au milieu de son attirail miroi- tant. et, par contre-coup. de faire surgir avec plus d'humour l'état d'Sme du ma- lade en face du guérisseur sa crédulité si remarquable. son arrière-fond de su- perstitieuse horreur. Si Knock» devait être préjudiciable au prestige du corps médical il faudrait que la clientèle eut dépouillé toute crainte concernant la mortce qui. Dieu merci, n'est pas prés de se produire Officiers de santé, fonc- tionnez en paix. (docteur André Josset) II n'en restera pas moins vrai que Ia propagande hygiéniste fait plus de bien que de mal... Et chacun sait en s'allant de ce spectacle, qu'il soit médecin ou malade que notre profession est une arme redoutable et qu'on ne saurait assez la remettre entre des mains dignes de la manier(docteur Delcourt) ...«J'ai retrouvé au vrai ce sentiment de méfiance qui accueille trop souvent l'honnête homme. cette promptitude chez 'e public a s'engouer pour tous les char latans. mordre tous les hamecons, avaler béatement les réclames les plus cyniques.(docteur Raoul Blondel) Merci Jules Romains d aider la clien tèle a se métier des faiseurs.(docteur Robert Chancerel) L'étude de ce Knock, je le dis sang ironie, a la plus grande gloire de l'art médical. devrait être rendue obligatoire oour les étudiants de la Faculté. (doc teur A. Nepveu) ...«II est certain que Knock constitue une charge sévère sinon de la médecine du •noins d'une certaine médecine que nous sommes d'accord avec Monsieur Romains oour réprouver. Avez-vous observé que Rabelais, qui pourtant ne s'est pas fait faute d'attaquer la plupart des institu tions de son temps, n'è guère abordé le -iroblème de la médecine et des méde cins C'est sans doute paree que médecin lui-même. il a pressenti toutes les dif- Scultés et mesuré toutes les inquiétudes que ce genre de polémique peut provo- quer dans l'esprit du public. Que ne pour- rait-on pas dire a eet égard des «Silen ces de Rabelais». II a fallu tout le génie de Molière et plus tard tout le talent de Jules Romains pour que cette ques tion soit traitée sur la scène et c'est sans doute ce qui a fait dire que Jules Ro mains était dans la pure tradition mo- lièresque. A mon avis cette affirmation est absolument justifiée paree que le mé decin de Molière et KNOCKsont frères en dépit de leurs dissemblances, lis apparaissent tous deux comme victi- mes d'un conformisme qui ne diffère que Het St Maartens Ommegang Comité in het Nazareth 25 Januari is weer een dag van bete kenis geworden voor de oudjes van onze gestichten. Met de welwillende medewerking van de Optimisten, richtte het S. M. O. C. op die schone Zondag zijn jaarlijks ouder- lingenfeest in. Toen wij daar om 14.30 uur binnen stapten vonden wij reeds overal lachende gezichten Zusters en inwoners waren in hun nopjes, de vrouwtjes van Godelieve wier gezondheid het hun toeliet kwamen ook reeds hun voorbehouden plaats inne men .de gangen waren bevolkt met jon ge meisjes en jongelingen, die reeds ge kleed en geschminkt een lustige noot in dat anders zo stille gebouw verwekten. Stipt op tijd werd het spel ingezet door de Optimistenmuzikanten opgevolgd door een reeks spelen, liederen en ballet ten. allen gedeelten uit de jongste revue Lekt dao eke andie binnen enkele dagen weer in de schouwburg opgevoerd wordt. Ook deze oudjes werd het dus gegund een groot gedeelte van deze re vue die iedereen doet toestromen, uitge beeld te ziende lach en de leute bleef van de gezichten niet weg en er was dan ook een zekere spijt waar te nemen toen de poos werd aangekondigd. Deze poos bracht echter geen verdriet, de heren en de dames van het Sint Maar tens Ommegang Comité zetten zich aan het werk en de bedeling van tabak, siga- rillo's, koekjes en borrels begon, een luid ruchtigheid meebrengend van heilwensen en dankbetuigingen, .precies alsof we op 1 Januari zouden geweest zijn. Na een rondgang naar de zieken en gebrekkigen kwam het orkest opnieuw aan de beurt dat seffens de zwierige stemming in de zaal wist te wekken, nog maals opgevolgd door de veelgeprezen nummers der Optimisten met hun liede ren. lach en leute. Het was dan ook met een gevoel van spijt dat allen de voorzitter A. Slosse op het verhoog zagen komen om iedereen die zijn welwillende medewerking ver leend had te bedanken, onder meer. het puik orkest samengesteld uit de heren Viaene-Werrebrouck en Verschoore. ver der de voltallige Optimistengroep die niet geaarzeld had een Zondagnamiddag op te offeren om eens de lach en leute te bren gen bij deze ouden van dagen, verder de stille werkers achter de schermen en al de liefdadige steuners van dat werk. Hij dankte ook de Heer A. Brabandts, afge vaardigde van de C.O.O. voor zijn ver erende tegenwoordigheid en drukte de hoop uit ook toekomend jaar op dezelfde medewerking te mogen rekenen en ook op de tegenwoordigheid der zelfde ouderlin gen. Na een lange ovatie voor de opvoerders en milde gevers, werd deze namiddag be sloten. een namiddag die nog lang in het geheugen zal blijven van de Eerwaarde Zusters en hun kostgangers- Hij dient. En Gij Zondag begint dus De week van de Soldaat Spandoeken, plakbrieven, strooibrie- ven... alles roept het U in slaande termen toe Hij dient... En Gij Meer woorden ter verklaring moeten we hier niet meer schrijven. Laat ons al leen nog even het programma voor onze stad samen overlopen PROGRAMMA Zondag 1 FebruariVerkoop van het uitstekende soldatenblad Marsj aan al de kerkdeuren. Op Zondag 1 FebruariIn St Maarten kathedraal te 7 30 u.. in St Jacobskerk te 7.30 u.. in St Niklaaskerk te 8 u.. in St Pieterskerk te 7.30 u. zal een H. Mis op gedragen worden voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze soldaten. In de loop van de week (1-8 Febr.) Omhaling in alle huizen (per parochie) •van de stad teneinde aan iedere soldaat een pakje te kunnen opsturen. (Mochten het PAKKEN worden). Alles is welkom rookgerief. snoep... en ook geld. Donderdag 19 Februari te 20 u. (in het kader van de Week van de Soldaat in de StadsschouwburgGala-vertoning van Freulekedoor de toneelafdeling van de leperse Kunstkring Richten, ten voordele van de leperse soldaten. Ten gepasten tijde zullen hiervoor kaarten aangeboden worden, waarna ook locatie in Café Boerenhol zal gehouden worden-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4