Stevens Gbrs TELEVISIE Hoekje van de Wielewaal PracHtifïe Onerefrfe-avond oudjes van eten voorzien. Er worden ge woonlijk 2 tot 3 broedsels per jaar groot- Het Kunstgezelschap Nieuw Levengebracht, van Menen brengt ons op Zondag 29 Laten wij de merel beschermen, en Maart in de Stadsschouwburg te leper, hem door de harde Winter heen helpen een enig-mooie operette-avond. Het pro- door hem te voeren, dan zal zijn gezang gramma dat getuigt van goede smaak en jn de Lente ons toeklinken als een dank- artistiek peil. vermeldt verschillende ge- lied en zal men er nog eens zoveel ge zongen en gecostumeerde selecties uit het n0egen aan beleven operette-répertoire. Zo zullen onder meer TURNEN van het weemoedige Slavische volkslied tot de fijne Schotse dans, via het heerlijke Tyrol en de mooiste werkjes van eigen bodem, zo laat de Koor afdeling van «Richten» ons een reis maken doorheen de volkse cultuur van het Avondland... ...zingen en dansen, zoals de volkeren, het van oudsher deden zo doet het Richten op Maandag 16 Maart te 20 u. in de Stadsschouwburg... HET YPERSO'H NIEUWS BU. 5 7-3-1953 Een tussenkomst van de h. Missiaen in de Senaat Xi dens de bespreking in de Senaat van begroting van het ministerie van volks- or.dheid en van het gezin voor 1953. h Missiaen over de noodzakeiii- herziening van de wet van 1925 over 4e inrichting van de commissies van open bare onderstand. Daar we menen dat hij n,n voorbeelden vooral geput heeft uit toestanden hier ter plaatse, zullen onze 'ezè'-- het zeker waarderen dat we deze tussenkomst publiceren. We laten haar hier volgen volgens de «.kst van het Beknopt Verslag De heer Missiaen. Ik wens een ogen blik te handelen over de noodzakelijke herziening van de wet van 1925 over de r.richting van de commissies van open er,. onderstand. Reeds vroeger was men er var overtuigd dat de wet moest ge wijzigd worden. Er is wel een commissie -eweest die de oprichting van intercom munale commissies heeft voorgesteld, ■naar verder is er niets gebeurd. Fr werd een wet gestemd, maar de toe passing er van stuitte op tegenstand Ik vraag dat men de studie zou voortzetten opnieuw beginnen om de wet aan te nassen De wet op de commissies van openbare enderstand van 1925 was uitstekend voor haar tijd maar de omstandigheden zijn -indsdier gewijzigd De maatschappelijke toestanden zijn vans veranderd. Het aantal behoeftigen is 'el verminderd, dank zij de maatschap pelijke zekerheid, maar de behoeften van aer. die steun nodig hebben, zijn vermeer derd. Ik zal dit bewijzen aan de hand van enkele voorbeelden. Mej Driessen heeft gisteren aangedron- ven opdat de bevalling der moeders thuis zoveel mogelijk zou bevorderd worden. De voordelen die nu gegeven worden bij bevalling in het moederhuis, moeten, volgens haar. ook gegeven worden bij bevalling thuis. Ik ben het daarmee niet eens In de streek waar Mej Driessen woont zijn er misschien heel wat meis- es die hulp gaan verlenen in de huishou ding. maar dat is niet overal het geval. Anderzijds stel ik ook vast. dat sedert de moeders zich tot de moederhuizen wen den de kindersterfte gevoelig gedaald jts- De daling van de kindersterfte is niet alleen te danken aan de moederhuizen, •naar onbetwistbaar toch voor een groot deel Op het ogenblik dat men spreekt over de uitroeiing van de krotwoningen, lijkt iet mij niet aangewezen propaganda te naken voor de bevalling thuis. Dertig jaar geleden waren er weinig noederhuizen. Thans zijn er veel meer Nu gaan vele vrouwen, die niet als be- ïoeftig aangezien worden, maar die toch liet met eigen middelen naar een moeder huis kunnen gaan. toch naar zulke lnstel- ing. omdat zij speciale steun en vergoe dingen krijgen Dank zij die steun is het lot der moeders aanzienlijk verbeterd. Vroeger waren de gestichten voor oude lieden een zware last voor de commis sies van openbare onderstand, want zij hadden geen inkomsten. Sindsdien zijn de ouderdomspensioenen gekomen, waarvan twee derden kunnen afgehouden worden voor de verzorging in het gesticht. Het aantal behoeftige oude lieden is verminderd, maar de last voor de com missies is verhoogd omdat de verzorging tu degelijker Is dan vroeger. In sommige kleine gemeenten is de verzorging van de oude lieden niets ver- oeterd. en vormen de twee derden van het pensioen van de verzorgden een bron van inkomsten voor de commissies van apenbare onderstand Dit komt alleen om dat de oude lieden niet, na een leven van noeste arbeid, de verzorging genie ten die hun toekomt. Wat de wezen betreft, deze worden steeds meer in gezinnen opgenomen, om dat de onderhoudslast niet meer volledig '.en laste valt van de pleegouders. De gestichten, die nog bestaan, moeten eel kinderen herbergen die reen wezen rijn. oa verlaten kinderen, kinderen door het gerecht geplaatst, enz. Deze kin deren dragen geen schuld, en zij hebben recht op eer goede opvoeding. Dit brengt voor óe gestichten grote uitgaven mee tonder dat de openbare onderstand over de daartoe nodige geldmiddelen beschikt Alleen wanneer oude lieden uit omlig gende gemeenten zich in een gesticht la ter, opnemen, worden de inkomsten toe reikend voor een degelijke verzorging Hetzelfde geldt voor de moederhuizen en voor de wezenhuizen. Dan is er het vraagstuk van de vast gestelde onderhoudsdag. In geen enkel gesticht beantwoordt die aan de werkelij ke koster. De commissies van openbare onder stand in een localiteit waar een gesticht is. hebben aldus grote defleieten daar zij kosten te dragen hebben die eigenlijk ten laste zouden moeten vallen van commis sies van andere localiteiten. Ik kan twee voorbeelden geven, die de minister eveneens kent. Ik ken een com missie die twee gestichten heeft, waarin 189 wezer. verlaten kinderen en kinde ren door het gerecht geplaatst verpleegd worden. Niet meer dan zestien van de Kinderen vallen ten laste van de commis sie van openbare onderstand die de ge stichten in stand houdt. Toch bedraagt de •ast die zjj heeft te dragen, een millioen 'rank. Die commissie van openbare onderstand 15 dus verplicht een millioen per jaar uit •e geven, om die zestien kinderen te on derhouden. Het zou veel goedkoper zim C!" kinderen in een kostschool te plaat sen. ,.^"er andere commissie heeft haar ge sticht door de oorlog zien vernietigen, en •'r.dt het veel eenvoudiger haar verlaten gestichten te laten overnemer, door ver scheidene commissies Er ic nog een andere reden om de wet van 192:. te wijzigen. De sommen die zon der aanoesteding mogen uitgegeven wor den zi.-n niet meer aangepast aan de tijds omstandigheden. Men mag een som van 000 frank niet te boven gaan en wat betekent een dergelijk bedrag thans De sommen waarover de commissies zelt beschikten warer. in 1925 reeds zeer gering, en moeten thans in ieder geval verhoogd worden Een commissie die ik ken moet een aan besteding uitschrijven voor werken die 100 000 frank zouden kosten De goedkeu ring van de aanbesteding vergde echter anderhalf jaar Wat moet die commissie doen 7 De prijs aanpassen in overeen komst met de aannemer, en de werken kinde- De Merel De merel, ook soms zwarte lijster ge noemd mag zich verheugen in een zeer grote populariteit, geen wonder ook. over al vindt ge hem. in tuinen en parken ja zelfs tot in 't hartje van onze stad weet hij binnen te dringen en er zijn familie leven aan te passen De oude mannetjes zijn pikzwart met gele. oranje snavel, de wijfjes en jongen zijn donkerbruin met lichtere vlekjes aan keel. borst en onder- toch laten uitvoeren in de hoop dat er var. I zijden De jonge mannetjes zijn van de uit Brussel geen contröle zou komen 7 j jonge wijfjes nagenoeg niet te onderschei- Een andere commissie deed een aanbe- I denze zijn alleen iets donkerder, oude- teding voor het leveren van linnengoed j re wijfjes krijgen ook wel een geelachtige en het duurde vier maanden vooraleer de snavel De mei«! begint later te zingen aanbesteding werd goedgekeurd. De prij- dan de lijsters, eigenlijk pas goed in 't zen waren intussen veranderd en van de begin van Maart, toch werd hij dit jaar i cveringen kwam niets in huis. Men was reeds op vijftiende en twintigste Februari j verplicht het linnengoed met kleine hoe- gehoord nu zflh al zijn zorgen van de j veelheden in verschillende winkels aan te Winter voorbij, hij zoekt zich een gezel- j kopen Een commissie krijgt de mogelijk- j lin en voor haar zingt hij zijn mooiste heid om vier. vijf huisjes voor oude lieden liedjes De zangpost van de merel is zeer te bouwen De kans werd onmiddellijk verschillend soms zie je er een op een gegrepen, maar het duurde vier jaar voor- telefoonpaal, op een schouw, op het dak a,e<v de huisjes mochten gebouwd wor- van een huis. op een boom. enz toch den hoewel nochtans niet de minste toe- houdt ieder zanger afzonderlijk zijn eigen lage gevraagd was zangpost. opgepast dan aU er een soort- Een andere commissie heeft een 25-tal genoot in de nabijheid komt. dan verde- iaren geleden een moederhuis gebouwd digt hij zijn gebied tot het uiterste, vaak Het is nu te klein Een inspecteur stelt wordt dan gevochten, wat dan ook gepaard vast dat het moederhuis overbevolkt is gaat met een hels lawaai, bijna altijd moet en hij verklaart dat het een gevaar is de indringer het onderspit delven Nu is voor de volksgezondheid Hij dringt aan ook de tijd voor de nestbouw aangebro- op onmiddellijke vergrotingswerken ken. het wijfje bouwt op enkele uitzonde- De commissie was akkoord om de wer- ringen na het nest alleen, gewoonlijk ken op eigen kosten uit te voeren. Zij wordt het nest in een drie tot viertal da- stelde zich in verbinding met de bevoeg- gen afgewerkt het nest is haast op de- de diensten, samen met de bouwmeester, zelfde wijze gebouwd als dat van de zang- Het voorontwerp werd een jaar geleden lijster, maar de pleisterlaag is niet zo fijn ingezonden Als het nu zal goedgekeurd afgewerkt, zodat het aan de binnenkant worden, hoe lang zal het dan nog duren nog meer bekleed moet worden met een voor de aanbesteding kan plaats hebben 7 laagje plantenvezels en grassprietjes. De diensten legden zulke eisen op. dat daarin komen vier. vijf. soms zes eieren de commissie de uitgaven niet meer alleen te liggen, de kleur is groengrauw met zou kunnen dragen. De dienst raadde de roestbruine stipjes. commissie aan toelagen aan te vragen Het wijfje broedt s nachts en geduren- maar hoelang zal het duren voor die zul- de het grootste gedeelte van de dag. len toegekend worden 7 De commissie meestal op de warmste uren van ae dag. heeft op eigen krachten de werken in kan het mannetje op de eieren aangetrof- gang gesteld op gevaar af dat de be- fen wordenna 12 tot 13 dagen broeden voegde diensten later weer nieuwe moei- komen de jongen te voorschijn, en nu is lijkheden zullen maken. het gedaan met het mooie leven van me- Daarom dring ik nogmaals aan op een neer. nu mag hij helpen zijn kroost groot algehele herziening van de wet op de brengen, de nestelingen worden in hoofd- openbare onderstand. Hetgeen zeer goed zaak gevoed met regenwormen, in minde- was in 1925, ls nu verouderd. Wij moeten re mate met huisjesslakken, sprinkhanen, vertrouwen stellen ijn de mensen, die ge- en ook durft hij zijn jongen wel eens een durende vele jaren in de commissies on- snoeperijtje opdienen onder de vorm van dervinding hebben opgedaan, en die het rijpe kersen, maar dat is dan ook alles probleem kennen. Ik verwacht dat de wet wat we hem ten laste kunnen leggen, en spoedig in haar geheel herzien zal wor- er zijn hoogstens een maand kersen. De den (Handgeklap op de socialistische jongen vertoeven een twaalftal dagen in banken). het nest. na het verlaten van het nest worden ze nog een 15-tal dagen door de SELECTIE OOSTENDE BLEEF BAAS OVEH IEPEB'. Lang. zeer lang is het geleden dat we nog zo'n prachtige turnkamp hebben bij gewoond Het rustig, zelfzeker vertoon der bijzonderste vedetten, de verbetenheid der opdagende jongeren, de puike orga nisatie en niet het minst de kameraad schappelijke geest waarmee de kampers bezield waren, dit alles schiep een at mosfeer die een prettig en genotvol ge voel teweegbracht bij iedereen die iets of wat te maken had bij deze ontmoeting. Oostende heeft verdiend gewonnen ze waren de beste en vormden de homogeen- ste ploeg In cijfers uitgedrukt waren ze gemiddeld 0.5 punt sterker per man zo dat hun 6 man in 5 proeven 15.65 p voor sprong namen sommige dagbladen ga ven Maandagmorgen 25.65 p en zelfs 54 40 p. verlies voor leperde neder laag der Ieperlingen bleef aldus binnen de normale perken De officiële uitslagSelee Oostende - leper: 210.30 p. 194.65 p. Individueel klassement (op 50 punten) 1. Defer Arthur. Noordzee 2. Du puis Frans. Noordzee 3 Mus Loeien, leper 4 Bakker Leopold. V G O 5 Dehaerne Norbert, leper 6 Van Campo Frans. V. G O 7 Poorteman Michel. V G. O. 8 Eeckhoudt Lucien, leper Claeys Julien, leper Coffyn André, leper 9 10 11 Van Paemel. Noordzee 12 de mooiste passages worden gespeeld uit «Het Witte Paard». «Gravin Maritza Czardas Vorstin en het Land van de GlimlachDeze formule is geenszins nieuw en werd overal in onze grote ste den met het meeste succes toegepast. In derdaad iedere selectie vormt een geheel, een echte «miniatuur-operette» Een bij- Uitstap naar de Blankaertvijver te Woumen op 15 Maart Op Zondag 15 Maart richt de Wiele waal Afdeling leper een uitstap in naar de Blankaertvijver te Woumen. De reigers en aalscholvers zullen al aardig bezig zijn met de nesten In orde te brengen in nun kolonies. Sommigen zullen zelf al aan het broeden zijn. Op de vijver kunnen we zondere zorg werd besteed aan decor costumering. Ook werd in iedere selectie massa fn^en ^ntretfen Ongetw.j- een aangepast ballet ingelast, we vermei- ff W*n^'n«f,n den onder meerHet Tyroler Ballet, het Bohemer Ballet, de Blauwe Donau en het de Kuif-. Smient-. Tafel- en de sierlijke Pijlstaarteenden van de partij zijn. In Chinees Ballet. De verschillende delen van een ^atmosfeer zullen we al gezellig wandelen genieten van de eerste voor jaarsbloemen. planten en vogels Midden in dit wijds en onbekend gebied gaan we deze vlotte operette-avond worden op aan gename wijze verbonden door muziek en humor... waaraan niemand zal kunnen weerstaan. De zeer verzorgde uitvoering van de operette Mooi meisje, mijn meisje wel ke deze kunstgroep ons bezorgde over enkele weken blijft voor alle operette- liefhebbers van leper en omliggende de beste waarborg voor de degelijkheid en Ie aantrekkelijkheid van deze nieuwe voorstelling. Houdt van nu af aan dus deze Zondag vrij en bespreek vooral tij dig uw plaatsen in café Boerenhol. Van- denpeereboomplaats te leper (Tel- 246). 46.15 44.65 44.45 40.55 40.40 39.60 38.35 37.70 38.50 35.60 35.05 Vandenbtlcke Gustaaf leper 32.70 De onverslijtbare Defer heeft nogmaals bewezen aan zijn jonge turnvrienden dat zijn rijk nog niet teneinde is. Wat een reuzekracht bezit die Oostendse zeebonk Sedert 25 jaar staat Tuur pal op de bres en wil van geen begeven weten, slechts Riské. Dewaele en Hous wisten hem sinds een paar jaar bij de lurven te vatten na buitengewone inspanningen te hebben ge leverd. Zijn makker Dupuis kon heel nipt de 2e plaats bemachtigen ten nadele van Mus die beslist die ereplaats moest behaald hebben. Een herkansing tussen die twee zal het a s. nationaal kampioenschap des te belangwekkender maken Onze stads genoot heeft in deze kamp thans defini tief bij de grote tenoren post gevat. Zijn gewezen tegenstanders uit 2e cat. wer den vanaf de eerste proef losgegooid en geraakten niet meer op zijn spoor. Een herneming aan het paard kostte Lucien een strafpunt. zonder die tegenslag zou Defer nog bedreigd zijn geweest Pech vogel Dehaerne liet zich nogmaals verras sen door de V.G.-man L. Bakker, zij het dan ook met miniem verschil0.15 p. een zuchtje, als we het zo mogen noe men Norregeplaagd door griep, kon zich niet naar behoren verdedigen. We zijn echter overtuigd dat hij in nor male omstandigheden Bakker met enkele punten zou voorafgaan. Nog Iets dat zal uitgevochten worden in 't kampioenschap. Onze derde man Eeckhoudt Luc. toon de zich de beste bij de 2e categorieërs uitgeslapen kampturner als hij is. wist hij het maximum uit zijn prestaties te halen Nog wat verbeteren aan 't paard en de kansen stijgen in 't kampioenschap toestellen met beeldlamp van 36. 43 en 51 cm. bij Vandenpeereboomplaats 7 IEPER Tel. 249 Vraag afspraak voor een demonstratie in ons studio (7623) van 2e cat De Ieperse DeferJ. Claeys lukte de krachttoer om na I jaar inacti viteit in een paar weken klaar te komen voor deze wedstrijd. Voorzichtig bleef hij in 't spoor der kopstukken behaalde zelfs de 5e plaats in 't grondwerk doch verloor dan terug veld aan 't paard. Dit toestel mag de struikelsteen genoemd wor den van omzeggens alle Ieperlingen. Dat hier het zwaartepunt lag van die 15 p. verlies zal ieder reeds begrepen hebben Coffyn A. had deze maal zeker niet het geluk aan zijn zijde. Deze rijk-gestyleerde jonge turner liet zich denkelijk wat be- invloeden door de aanwezigheid van die gekende cracks, zodat hij enkele onzui vere uitvoeringen naar voor bracht die we van hem niet gewoon zijn. Toch miek hij zeer flinke indruk op de aanwezigen Een revanche nemen, hé DréOnze Ben jamin Vandenbilcke G. leverde een moe dige strijd en dient zeker geloofd om zijn kranig volhouden. Mits naarstig oefenen en... enkele kilotjes verliezen komt hij er eveneens, 't Is ten andere reeds een eer om op Zijn ouderdom te kunnen meedoen aan zulk een zware wedstrijd Wat de retour-match betreft, de juiste datum is nog niet vastgesteld Graag zou den we eens onze komplete keurploeg opstellen, doch met die militaire dienst kan men nooit iets op voorhand regelen. Ho pen we maar dat we verder niet meer geteisterd worden door de soldatendienst anders is er geen doen meer aan om de Oostendse ploeg van antwoord te dienen Als besluit kunnen we de Ieperse ploeg gelukwensen om het dapper verweer dat ze geboden hebben, want buiten het paard- werk. waren onze kerels absoluut niet de mindere, integendeel. In het grondtur- nen wonnen ze netjes van hun rivalen en met een Michel Truwant of een Roger Mus in de ploeg kon de uitslag er wel eens anders uitgezien hebben. A G. «ihpipihhwh (7688) een heerlijke dag tegemoet Wie begeert deel te nemen aan deze uit stap wordt verzocht tijdig zijn plaats 4e bespreken bij dhr H. Moncarey. Grote Markt. leper De prijs voor de leden be draagt 20 fr voor de niet leden 30 fr. Inschrijvingen na 12 Maart worden niet meer aanvaard. Gummilaarzen ten zeer ste gewenst Verrekijker niet vergeten Vertrek om 13.30 uur. Nestkastjes in onze Stad Wij hebben de eer en het genoegen le kunnen mededelen dat onze vereniging de toelating van het College van Burgemees- BILJARTCLUB WIT EN ROOD ter en Schepenen heeft bekomen nestkast- Lokaal café Pauwtjejes te hangen in de openbare parken van onze stad bij Henri Desmit, Zonnebekestw. 50 In ygjg p-ote steden in het buitenland. De laatste speling welke doorging op vooral in Holland. Duitsland. Engeland en Zondag 22 Februari 1953 in ons lokaal, Zwitserland is deze toepassing reeds zeer werd betwist door 24 spelers en gaf vol- verspreid. In België dringen het Konink- jende uitslag lijk Natuurhistorisch Museum en de Ko- 1. Hermans Robert; 2 Herman Henri; ninklijke maatschappij voor Dierkunde. 1. Vanhee Julien 4. Ollivier Julien5 samen met de Ornithologische Vereniging Kerrinckx René6. Melsens Arthur; 7. De Wielewaal aan om het goede gebruik Vermeersch André8 Melsens Pierrevan het hangen van nestkastjes uit te 1. Odent Michel10. Riquière Jean. breiden- Zoals verwacht heeft het nieuwe jaar Te leper werden op volgende plaatsen ->ok nieuwe vedetten op de voorgrond ge- nestkasten gehangen in het Koningin As- •irachtdaar is de prestatie van Herman tridpark. in het Stationplein, in het G. Henri die voor de eerste maal in zijn Gezellepleln. rond de St. Pieterskerk en nog jonge carrière van virtuoos van het op de Stadswallen De vliegopeningen van iroene laken de 2e plaats kon bemach- de kastjes meten 32 mm en zijn uiterst ge- 'igen Dan hebben wij nog Julien schikt voor de mezen. Het zal een ware Vanhee die door zijn kundig productief attractie zijn voor de wandelaars de vo- rn sluw werk op het groene laken terecht ge'.ties te zien in en uitvliegen bij het le bijnaam van «Boze Wolf» verdient voeden der jongen, tevens zullen deze vo- Als bijzonderste gebeuren van deze avond geitjes zorgen voor het verdelgen van /ol strijdlust en vuur dient aangestipt het schadelijke insecten die de bomen en sensationeel optreden van onze nieuwe planten nadeel berokkenen Voorzitter Allard Vangheluwe, welke Deze kunstmatige nesten hebben als be- slechts met het oneven doelpunt verschil langioos en aesthetisch doel de vogels te de vlag moest strijken tegen een reeds beschermen en van hun aanwezigheid te ioorwinterd speler, en daarvoor en te- genieten. Het Bestuur, recht ook de Oscarprijs voor ontem- -- t,,,, en naar andere gestichten te sturen, bare moed toegewezen kreeg. De grootste j Tori, mag men niet alle gestichten af- nederlaag werd echter toegedmnd aan de verSDreidt haffen want wat zou er dan gebeuren «three Lerosd,e echter besloten zijn -eesT en Verspreidt ^et de wezen en de verlaten kinderen 7 om deze smaad op sP°rUe2® te j nr-r YPFR^(~W Ml PI l\A/Q I b het ogenblik niet gekomen om die wissen bij de volgende meeting. Ht I YP^KbLH NIEUWS» Aux Amis de la Lanpue Francaise Autour de la conférence Les prophéties de Nostradamus Les prédictions d'événements futurs ont 'oujours passionné les hommes... Vous y croyez ou vous n'y croyez pas... mais 11 faut reconnaltre que maintes fois les pré- visions du divinateur de Salon ont été conformes aux événements... II est bien vrai que Charles Nodain faisant allusion aux obscurités voulues des prophéties de Nostradamus, s'étonnait spirituellement que l'astrologue réputé n'avait presque toujours pas deviné mais il est incontesta ble que de nombreux auteurs s'acharnent encore de nos jours commenter et I expliquer les dites prophéties... Michel de Nostre Dame dit Nostrada mus vit le jour 4 Saint Remy en 1503. II s'initia 4 l'art de la médecine et la pra- tiqua en voyageant travers toute la France II se ftxa déflnitivement 4 Salon en Provence et c'est dans cette ville qu'il commenca a prophétiser. II publia d'abord de modestes petits almanachs dans les- quels 11 formulait ses pronosticssous forme de quatrains. Les premiers succès encouragèrent le ma ge 4 appliquer son art aux grands événements de l"hi«toire 4 venir. II édita un premier recueil de sept centuries le 1 mars 1555- Sa notoriété ne fit que grandir. II publia une seconde édition augmentée de tro's nouvelles cen turies et dédiée au roi Henri II. La mort de ce monarque arrivé par simple duel comme l'avait prévu le divinateur. lui donna dés lors un prestige inouï. Les rois et les prinres ne eessèrent de )e combler de p-évenances et dlionneurs. 1555-1955... Faul-il y voir un présaee 7 Hé'as je ne suis pas Nostradamus mais je puis néan- moins vous prédire que tous nos membres voudront assister mardi prochain 10 mars a la brillante conférence que nous offrira Monsieur J. Cossart. ancien chef d'esca- i drille. ancien-élève de Saint-Cvr Rappe- j Ions que la conférence aura lieu 4 20 hcures préc'ses au ThéStre Communal d'Ypres. Entrée grahr'te sur présentation de la carte de membre. JEUGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Zondag 8 Maart van 5 tot 9 uur. Vanaf 5.30 uur alle sportuit slagen Opgepast ping-pongers. laatste testmatchen voor de grote kamp tegen Poperinge. Ter gelegenheid van de Kattefeesten speciale gunsttarieven op de spelen. BASKET J.S.P. leper - Fraternité Mouscron A 36-82 (rust 26-18) Waar een wil is, is er ook een weg. De vooruitzichten voor deze match waren eerst niet rooskleurig. Slechts 5 spelers beschikbaar, een minimum dus. maar ze hebben Zondag een ploeg gevormd die sloot als een bus. De verdediging was als naar gewoonte sterk. Kapitein Hoedt ver keerde in een begenadigde dag en zijn ge- buur N. Dehaene moest er niet voor on der doen De voorlijn combineerde prach tig met Hollevoet. Verhaeghe en Dehol- lander Invaller Minnekeer deed zijn best om de snelle vaart te volgen. De zegerijke revanche woog zwaar op de maag van Moeskroen... Doelpunten Hollevoet (14-6). Verhaeghe (6-5). Dehaene (0-2), Dehollander (0-3). Gelukte strafworpen J.S.P. 4 op 13. Moes kroen 2 op 7. Fouten J-S P. 6. Moeskroen 11. Zondag 8 Maart gaat de reis naar Beka Zwevegem. Het wordt DE match van de dag. die wellicht zal beslissen over de titel. Met het beschikbaar spelersmateriaal geven we J-S P. leper 75 kans op zege. Met de sterke verdediging Hoedt-Dehae- r,e en een aanvalsformatie De Ruddere- Hollevoet-Lakiere moet leper het halen. Vertrek te 9 uur stipt aan de «Valk», met alle spelers in tip-topforme en een talrijke schare supporters. Wie nog wenst i in te schrijven voor de reis verwittige on- j middellijk de secretaris. I Huidig klassement voor promotie J.S.P. leper 5 4 1 0 123 80 8 Beka Zwevegem 5 4 1 0 139 79 8 Roeselare 4 2 2 0 124 105 4 Dottignies 5 1 4 0 86 154 2 I Wik in gs 3 0 3 0 33 87 0

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5