UIT DE R. BLO ND EEL-DARRAS GARAGE TANT HUIS BONTE Autos morris, Voltaren en Camions DE BEGROETING KOSMOS TOURISME Een MONSTER Neen maar een MONSTERRECLAMEVERKOOP in het nieuwe MEUBELHUIS Dikkebussteenweg 35 IEPER Vanaf 2 APRIL (Witte Donderdag) tot 7 MEI (Donderdag v. Kruisstraatkermis) 10 VERMINDERING OP ALLE MEUBELEN VLAMERTINGE BRIELEN PRIJZEN VOOR DE TOMBOLA VAN DE HANDELSFOOR STADEN Bezoekt in de Handclsfoor de stand van L. Monkerhey - Vanneste Eternit-lambriseringen en Vlaamse Schouwen MINOR 6 HP 64.900 fr. OXFORD 86.900 fr. Menensteenweg 67 IFP^R Tel. 8 70NNFRFKF de Stuersstr. 27 - IEPER - Tel. 352 5 AFSLAG VAN 2 TOT 12 APRIL p HET YTEBSCH NIEl'WS BI» 2 4-4-1953 Koning Boudewijn die de begrafenis van de Koningin-weduwe Mary bijwoonde, werd bij zijn aankomst op bet vliegveld van Northolt. begroet door de hertog van Edimburg. Grote Markt 26. YPFR - TeL 515 en 656 Oase speciale reis ter gelegenheid van het huwelijk van HH KK- HH. Prinses Josephine-Charlotte met Prins Jean van Luxemburg. Afreis uit Brussel op Woensdag 8 April te 13.30 uur en terugreis op Donderdag 9 April. Prijs650 fr. bevattende vervoer per luxeautocar, de maaltijden en logies in eerste rang hotels. Voorbehouden plaatsen langs de door tocht van de stoet van 100 tot 250 fr. te bekomen, doch zeer beperkt- De reis Yper-Brussel en terug verzeke ren wij voor de prijs van 175 fr. indien er genoeg deelnemers zijn. Kroningsfeesten van H. M. Elisabeth n, Koningin van Groot-Brittannie. één dag te Loc den Vertrek uit Yper te 18.45 uur op 1 Juni en terug rond 5 u. op Woensdag 3 Juni- Staanplaatsen verzekerd op de door tocht van de stoet Reispas vereist. Prijs1095 fr. Onze reizen naar Parijs. 4 dagen. Afreizen verzekerd op 5 en 19 April. Prijs1450 fr. 8 Daagse reis naar Laardes verzekerd op 19 ApriL Prijs3 450 fr. Voor alle verdere inlichtingen wendt U tot onze burelen (7787) innn p»r. (JUIST OVER HET STATION) Bezoekt onze toonzalen (Vrije ingang) Zeer grote keus vanslaapkamers eet plaatsen buffetten zetels matrassen kleinmeubelen kinderartikelen, enz Wacht niet om Uw woning smaakvol in te richten het BESTE en GOEDKOOPSTE krediet staat ter Uwer beschikking Levering franco. Reiskosten vergoeding bij redelijke aankoop SPORTKRING Ol Ledegem-S-K.V 0-1. Eindelijk zijn onze jongens er in geslaagd een puntenzege te boeken Des te meer lovend is hun prestatie, daar deze uit slag behaald werd op het terrein van ten van Watou (0-1). 24e min.Decroix (Z) 1-1. 42e min. Midvoor van Watou 1-2. 51e min Blake (Z) 2-2. 64e min Degry- se (Z> 3-2. 66e min.Decroix (Z) 4-2 TONEELOPVOERING Op Zondag 12 April te 7 uur in de feestzaal Villa Ber tha. opvoering van Peegie van de Nieuw WERKONGEVAL - De Stadenaar Mau rits Lepoudre werd slachtoffer van eer werkongeval te Koksijde. Door het neer storten van een onderdeel van een kraan werd hij op slag gedood De begrafenis plechtigheden hadden plaats te Koksijde op Dinsdag l.L BURGERSTAND Geboorten: Chris tina Vangheluwe. d- v Marcel en Maria Hoflack. Kasteelstr.Lucrece Casier. d v Gerard en Maria Dick. Tolstr.Sonja ogenblik. Toneelbewerking van Willem Putman van het gekende volksboek van Willem DenijsPeegie klein Peegie groot Kaarten aan 20 en 25 fr Ledegem waar reeds kopploegen van markt nei vrolijkste bUjspel voor het Brackez. d. v. Cyriel en Dora Eichlêr Grote Veldstr Moreen Schacht, d v Gerard en Angèle Vanheule. Kleine Veld- straat. HUWELIJKSBANNEN Oscar Lamai- re. van Staden. en Agnes Kesteloot. van ZonnebekeAndré Castelein. en Irma Pattyn. beiden van Staden André Gels- VOETBAL F. c. Poperinge - Brielen hof van Staden. en Anna Dejonghe. va» Sport 12-1 Er zal wellicht niemand aan MoorsledeHenri Lacante. van Staden de rust vermoed hebben dat de 1-1 stand en zoë G emaere. van PoperingeRoger in een 12-1 uitslag zou omgetoverd wor- Muylle. van Staden. en Alldia Demuyt den Toch is het zo geschied, omdat de van OostnieuwkerkeMichel Packu. van Sporters hun aalvlugge tegenstrevers al te Rumbeke. en Julienne Vandamme, va» veel vrij spel lieten, zodat ze veelal de staden. hun pluimen lieten In de eerste helft en met windvoordeel waren onze jongens voortdurend de meer dere. de localen werden in de backarea gedrongen, doch doelpunten bleven uit. daar de Sportkringers hun spel niet kon den open trekken Wanneer J. Vandrom- me echter met een licht boogschot de verdediger uit zijn muit lokt. krijgt W Allaeys de gelegenheid om het enige, maar dan ook verdiende doelpunt te sco ren (0-1). In de tweede speelhelft. zetten de Olym- pic-mannen alle zeilen open. doch onze verdediging houdt het hoofd koel en slaat alle aanvallen af. Zelfs onze voorlijn zet gevaarlijk op en speelt stukken beter dan voor de rust, vooral langs beide hoeken dreigt meer dan eens gevaar. Debruyne weet echter de match, welke door H Breine zeer goed geleid werd. te eindigen zonder het nakijken te krijgen. In alle geval twee punten, die we best weten te gebruiken. Met Pasen krijgen wij iets heel spe ciaals op de Pothem. Wij zullen er een bal maar in het net te leggen hadden Gedurende de eerste helft acteerde Brie len met windvoordeel. bouwde aanval na aanval op. doch het eindschot bleef uit 't Zijn Integendeel de gastheren die er in slaagden op ontsnapping de stand te open en 1-0. Even voor de koffie kon A. Van- beselare met machtig plafondschot de bordjes gelijkstellen. De tweede helft was een voortdurende bestorming van onze speelhelft. De loca- viaaio up uc a uiiicui. r ij z.upcn wz uun kwade gast voor handen hebben, niemand len. geholpen door een echte stormwind^ minder dan Harrv Phipps. mededinger I bekogelden naar hartelust ons doel. zodat in de Cup finale Onze ploeg, welke zal bet een ware doeltjeskermis werd. waar- Prijzen gechonken door het Komitelt van de HandelskamerWekker Koekoek. stuk stof voor Dameskleed. Reisbenodigd- heden voor Dames. 3 karpetten In Bala tum. Bedtapijt. Prijzen geschonken door het Komitelt der Handelsfoor: Stofzuiger. 2 Zetels, Koffieservies. Vaas. Luster. Prijzen geschonken door verschillende Firma's Mr Stevens André. Neermarkt. alumi nium potten. Mr Christiaen, Maloulaan. electrisch strijkijzer. Mr Sedeyn Andrt, Rijselstraat. gang- luster. Mr Comyn, Vandenpeere boomplaats. 2 binnen- n buitenbanden voor fietsen. Mr Florigsoone, Dikkebussteenweg. flets- toebehoorten. Mr Bonte August. G. de Stuersstraat. wekker. Mr Billiau, Grote Markt, bureelstoel. Mr Mylle, Kiekenmarkt. kambeurs. Aurora, Rijselstraat. vulpen. Mr Verdoene. Casselstraat. electrische lamp voor naaimachine. Mr Odent, Kiekenmarkt. verzilverd schenkbord. Mr Vannieuwenhuize, Kaai-West. bidon motorolie. Photo Daniel, Grote Markt, album voor photo's. Teinturerie de la Poste, Rijselstraat. 2 bons. Mr Vandenberghe, Rijselsteenweg. 2 bons. Mr Donck, Grote Markt. 3 bons Zui velfabriek St Joseph. Mr Degeest, Dikkebussteenweg. bon voor 200 kgr. kolen. Sneeuwwitje, Elverdingestraat. bon voor de was Mr Gruwez, Boterstraat, gewatteerde bedsprei. Mr Vandenbnlcke, Rijselstraat. 2 klak ken. Mr Cherchye, Haiglaan. schuurgerief. Mr Mevfrood. Stat'estraat, voettapijt. Mr Delboo, D'Hondtstraat. bedtapi't. Mr Dekoker, Vandenpeereboomplaats, allerlei. Mr Hollebeke, Korte Torhoutstraat, dag bladhouder. Mr Deponthière, Rijselstraat, bon voor corset op maat. Mr Vandenbossche, Rijselstraat. fles porto. Mr Molein, Boterstraat. bruine handtas. Stevens Gebr.. Vandenpeereboomplaats. lampadaire. Mr Molein. Boomgaardstraat, zwarte handtas. Mr Slosse, Vandenpeereboomplaats. stof voor een stoor. Mr Dekeerte, Menenstraat, carpet In balatum versterkt zijn door Marcel Pertry en Georges Parrein zal er dus als volgt uit zien Debruyne G. Cauliez R. Decommer W. Vandemaele Guillemont E. Hoflack G Decadt F. Allaeys W. Pertry M. Parrein G. Hof M. Spelers, bestuur en supporters vertrek ken met het muziek aan het lokaal en komen zo terug tot aan het gemeentehuls. alwaar de beide ploegen zullen ontvangen worden. Begin dezer internationale wed strijd om 3 30 uur. Paasmaandag is er in het lokaal een souper voor de S K. spelers en suppor ters die htm bijdrage gespaard hebben. De latekomers kunnen nog de zaak rege len bij de secretaris W. Fagoo. De reser- ven, versterkt door enkele van onze eer ste ploeg spelen te Poperinge tegen de St Elooiploeg om 2.30 uur SUPPORTERSCLUB THUUR CLEENE- WERCK Zijn 19e plaats in Gent - We- velgem heeft andermaal zijn supporters bevredigd, niettegenstaande hij de trein miste, heeft Thuur verschillende malen tegen onze moedige verdediging helemaal niets vermocht. Eindstand 12-1. BURGERSTAND Geboorten: Liva Marino Maerten Martina OverlijdensJuffr. E. KnockaertMevr Maria Goeminne. Wwe Heer Karei De- lange. KERKELIJK NIEUWS Paaszaterdag 's Avonds te 10 30 uurPaasnachtwake. Wijding van het vuur en de Paaskaars mededeling van haar licht en Paasbood- schap wijding van het doopwater plech tige vernieuwing onzer doopbeloften Te 12 u.Paasnachtmis VOETBALNIEUWS S. K. Staden - W'. S. Passendale 4-2. Onze jongens start ten met windvoordeel en gingen terstond tot de aanval over. Aan de 5e min schoot Omer Descamp dan ook raak. 1-0 voor S. K Staden. De onzen bleven steeds ha meren op de kooi van de bezoekers en op de 10e en 12e minuut kon dezelfde gepoogd de afstand tussen de weglopers speler de stand op 3-0 brengen De doel en verweerders goed te maken zonder I wachter van W S. Passendale kon ver- echter te lukken. De tijdelijke inzinking der met brio zijn netten vrijwaren tot -- R 9. Veemarkt YPER (7859) Mr Rooee, D'Hondtstraat. electrische lamp en schaar voor naaimachine. Mr Del'Haye, Rijselstraat. zetel. Mr Versailles, Boterstraat. 2 rieten ut- tels. Alpaga, Arsenaalstraat. 3 stukken zijde stof. Wed. Mylle, Frenchlaan. rooktafel. Mr Robyn. Paterstraat, koffertje voor naaiwerk. Mr Baekeroot, Diksmuldesteenweg. kilo koffie. Mr Deleu, Grote Markt. 2 flessen porto en 1 fles wijn. Mr Blootacker en Vermeersch, Kaal- West. bon voor veevoeder. Mr Vanderoorde, Boterstraat. sjerp t Pattes d'Astrakan Mr Vanden Berghe, Frenchlaan. mand jes. 3 flessen wijn, koffie en cakes. Mr Monkerhey, Veemarkt. 2 bloembak ken Wed. Baert. G. de Stuersstraat. doos met naaigerief. Mr Vanden Broucke, Rijselstraat. luch ter voor gang. Mr Dewulf, Rijselsteenweg. bidon olie Mr Vanden Berghe, Vandenpeereboom plaats. tafelkleed. Mr Vermeersch, Statiestraat, rijwielbe nodigdheden. Mr Mahieu, Neermarkt. bon van 250 fr. Vrije Beroepschool, Menenstraat, toilet- kast. Mr Dumortier, Boterstraat. vulpen en album. Camionnetten van 300 tot 5.000 kgr- Essence en Diesel motoren Verdeler voor het arrondissement leper mm mtmmiMit 3 a co I 1 wwmik aan de bergen deed hem voeling verlie zen met het groepje Ollivier zodat hij sa men met G. Desmet de koers uit reed Zijn plaats noemen wij dan ook een ere plaats omdat wij in de uitslag slechts Thuur en Gilbert terugvinden van de in- dé's van verleden jaar aan de rust. Na de koffie kwam Staden weer ge vaarlijk oprukken, met korte passen trot seerden ze de wind en aan de 6e minuut werd nummer 4 gebaren, dit v(an de rechterhoek Emiel Trybou. Onze S. K.- jongens teerden op hun voorsprong en de Paaszondag rijdt hij de Ronde van Passendalenaren met de sterke wind in Vlaanderen met aankomst te Wetteren. de rug gingen hun kans en kanjerden ge- Een autobus doet er de verplaatsing, met vaarlijk op doel. Onze doelman moest vertrek uit Poperinge en halten te Vla- zich dan ook tweemaal gewonnen ge- mertinge en leper. Prijs 65 fr. ven. oorzaak van de wind die zijn plaats- Paasmaandag heeft hij te Moorslede berekeningen volledig in de war stuurde Briek Schotte als maat in de ploegkoers. Het einde werd gefloten met een verdien- De supporters, die wensen te gaan kij- de overwinning voor onze jongens. De ken naar deze pistekoers zouden best zo leiding was voortreffelijk, vroeg mogelijk inlichtingen nemen. S. K. Staden kan met deze overwinning DE VUILNISKAR Sommige ménsen het kampioenschap ir Ille Provinciaal F schijnen te denken dat de reinigingsdienst niet meer verliezen en speelt op Zondag een vervoerdienst is, gelast met alle soor- 12 April haar laatste wedstrijd tegen J. A. ten denkbare karweitjes. Daarom houdt Waasten. dit op eigen veld. De talrijke de gemeente er aan de bevolking supporters van onze fanionploeg zullen te herinneren dat ze aan de reinigings- er stellig aan houden, hun mannen, voor dienst alleen afval van het huishouden deze laatste match, toe te juichen, zouden mede geven, zoals ledige conserve- BONTE AVOND Op Zaterdag a.s. dozen, groentenresten. asse en dergelijke gaat er ter gelegenheid van de vlagin- De vuilnisbakken, bevattende stengels van wijding een grote bonte avond door bij tabak- en kolenplanten. steenafval. wied Emiel Vanheule. Marktplaats, dit te 19.30 en zo meer. zullen niet meer geledigd uur stipt. worden. Als artisten hebben wij welbekende na FEEST Dinsdag a.s. om 8 uur wordt men alshet duo G. Gauthy - Jules Mar er een vergadering belegd in het Pavil- tin, de vedetten van de Belgische Wel- joen, waar een poging zal gedaan worden fare Johnny Ré. internationale muzikale tot het oprichten van een feestcomiteit. clownElly Van Durmen. virtuoos pianis- Alle bestaande verenigingen, bekommerd tedie hun medewerking verlenen, om kunst en vermaak, sportvertoon en Het wordt voor de liefhebbers van zang wedijver, gelieven dus een afvaardiging en muziek een waar buitenkansje, te zenden. Dus zowel de vinkeniers, vo- Kaarten zijn te bekomen bij Debaere ge'pikkers. haantjeskraalers. voetbalisten. Victor, prijs 10 fr.. kinderen halve prijs muzikanten, kaarters, schutters, koereurs. BAL Op Zondag 12 April groot bal bolders, vissers, toneelspelers, carambolls- voor de ouderlingenbond en op Zondag 26 ten. en zo meer. zowel van de plaatse. April ten voordele van de lokale renner de Brandhoek. Dekkerij. Picardhoek. Pot- Maurits Parmentier. Ingang 10 fr. Beide hem. Vijf geboden en de Krommen Eist in de danszaal bij Emiel Vanheule. Markt dienen vertegenwoordigd. De dagorde is zeer belangrijk Bestuur en kernpsproeramma. Er rullen geen uitnodigingskaarten ge zonden worden. Een beetje goede wil en 't zal wel gaan. VOETBAL Zonnebeke - Watou 4-2. Zonnebeke startte tegen wind. maar leid de niettemin de eerste aanvallen die niet van gevaar ontbloot waren. De bezoe kers reoFkeerden en dank zij de vrij sterke wind betoonden ze gedurende een twintigtal minuten een veldoverwicht da» slechts op de 22e min. concreet resultaat opleverde De lokalen herstelden het even wicht en brachten de stand op 1-1maar konden niet beletten dat Watou voor de rust met 1-2 voorsprong nam. In het eerste deel van de tweede helft hadd°n de gastheren het initjatief in han den. Uit hoekschop namen de Zonnebeke- naren voorsprong. Watou kwam daarna eeducht opzetten en langs haar linker flank ontketenden zij enkele gevaarlijke doorbraken. Het lokale doel ontsnapte enkele malen kansri'k aan doorboring.1 T°gen de gang van het spel in lukten de blauw-witten hun derde doelpunt. Twee minuten later kon Zonnebeke opnieuw de verdediging van Watou vloeren. Het einde kwam dan met 4-2 zegepraal. De doelpunten 22e min.De linksbui- plaats PRIJSBOLLING OP HET GAALBERr Op Zondag 19 April wordt de eerst' grote prijsbolling gegeven in 't café «Stf Cecilia bij Jules Desender. St Jansstraat Voor verdere Inlichtingen raadplege men de kaarten. «WliWMIMMMMMMUMWMMMIi VERSLAG GEMEENTERAADSZITTING VAN ZATERDAG 28 MAART De ge meenteraad kwam bijeen onder voorzit terschap van Burgemeester Desmedt De gemeentesecretaris leest het versla e voor van de voorgaande zitting. Carlier en Dermaut worden als sche penen aangesteld Daarop gaat men over tot de dagorde Punt 1Keuren proces-verbaal kasnazicht Gemeente en CO.O le kwar taal 1953 Gemeentebezit4 239 449.34 fr. en bezit C.O O.80 016.19 fr.juist bevonden Punt 2Vaststelling dienstjaren ge meentesecretaris en ontvanger- Heer Alidor Vangheluwe 33 jaren dienst als gemeentebediende De gemeenteont vanger H Lievens telt 10 j. 5 m. bediening Punt 3Vernieuwing en uitbreiding straatverlichting (voorstel Trybou - De- beil). Heer Trybou vraagt moderne verlich ting. Punt 4 Wegenwerken (voorstel Trybou- Debeil) De Burgemeester verklaart dat de Re kestraat voltooid is Aan de Wankaarde- laan zijn de werken bezig. De Brugge- straat is in wording en de werken zullen aangevangen worden zodTa de kredieten door Brussel worden toegestaan. Heer Trybou zegt dat het spijtig is dat de be- tonbaan van Hooglede (Krulske) dus Bruggestraat niet werd doorgelegd tot Staden-dorp De Burgemeester zegt dat dit geen belang heeft omdat Staden niet kan samengaan met Hooglede De Wal- en Handzamestraat werden reeds aangevraagd door de gemeenteraad In October 1952. nog geen kredieten zijn voorzien om deze banen met Termae te beleggen misschien zal er te Brussel tets doorgekregen worden, maar 2.400 dos siers liggen in het Ministerie te wachten De gemeentewerklieden zullen de banen voorlopig overdekken, alsmede aan het Lindeken tot aan Hooglede. De Dam- maert- en Molenstraat worden insgelijks In kiezelweg gemaakt met het grint van 4 e Rekestraat. zodat alleen voor de Brug gestraat een toelage mag verwacht wor den. Punt 5 De Waterleiding (voorstel Try bou - Debeil) wordt behandeld en de Burgemeester verklaart dat hij een be zoek heeft gebracht aan het Ministerie van Volksgezondheiddit kon nog geen beslissend antwoord geven nopens de wa terleiding. Dinsdag a.s. wordt daarvoor een vergadering te Brussel belegd en in de eerstvolgende raadsvergadering zal daarover verslag uitgebracht worden. Het gemeentebestuur kan hier geen beslis sing nemen, eerst moet de watertoren gebouwd worden te Hooglede. Punt 6Aanvraag door Notaris Bar bier, voor regeling van betwiste gronden op de Hogeschuur. Het schepencollege stelt voor deze men sen te ontbieden en die gronden aan hen te verkopen aan een genadige prijs. Punt 7 Mededelingen De Burgemees ter leest een brief voor van Lefever Odiel. derde candidaat van lijst nr 3. niet ver kozen, die definitief ontslag geeft als plaatsvervangend gemeenteraadslid. Hij geeft eveneens lezing van een brief van Jules Carlier die ontslag neemt als raads lid en schepene. Daardoor zal Lefever Karei opgeroepen worden als raadslid bij de eerstkomende gemeenteraadszitting Burgemeester Desmedt is dankbaar en brengt hulde aan Lefever Odiel omdat hij dit besluit genomen heeft. Spreker ankt. namens de hele gemeente. Jules ^arlier. om zijn vele jaren trouwe dienst. Tules Carlier neemt ontroerd afscheid en iankt alle medewerkers, die met hem maar één zaak op het oog hebben, de ge- neente te dienen. Heer Jules Carlier ver klaart ontslag te nemen, wegens zijn '.wakke gezondheid. De vergadering wordt hierop opgeheven- Gezichtkundige Specialist De nieuwste Brillen Merkglazen Speciale glazen Alle modellen aanstonds gereed Gratis Brillen voor Ziekenbonden Rijke keus Juwelen en Edelgesteenten Hermaken van Juwelen met oud goud Alle waarborg Geschenk voor de Ere Communie Ter trouwe Gewaarborgde Merkuurwerken voor Dames en Heren Mooie Modellen Grote keus Koek-koeks, W estminsters 400 dagen, Horloges, Muurklokken, enz. II FlW

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2