«Koffie BAKO» V U L P E N Naklank van de Handelsfoor EEN Drukkerij DUMORTIER Voor Uw speciaal GLUTEN'S BROOD Bl| DE VUURKRUISEN MORGEN NAAR BRUSSEL Wij ver trekken gezamenlijk naar de Vuurkrui- sendag te Brussel, morgen Zondag 12 April, met de trein van 6 38 uur. Verza meling aan het station Mannen uit de Vuurlinie- weest allen op post en toont dat ge Vuurkruisenbloed in uw aderen hebt VEREREMERKT Een onzer beste en trouwste leden namelijk Sn mijn Henri wonende Adj Masscheleinlaan nr 44. bri gadier bij het stedelijk politiekorps komt vereerd te worden met de Herinnerings medaille van Z M Leopold II. Bestuur en leden wensen onze makker uit de Vuur linie van harte proficiat met deze ver- eremerking Mocht deze onderscheiding benevens de zoveel andere, nog lang zijn strijdersborst versieren BASILIEK-KOEKELBERG Ten ein de eenieder in de gelegenheid te stellen samen met hun gezin of familie tegen woordig te zijn bij de inhuldiging van het Vuurkruisen-kerkraam welke op 3 Mei aanstaande in de Nationale Basiliek te Koekelberg zal plaats hebben, heeft ons bestuur besloten een autocardienst in te richten naar Brussel. Diegene die wensen deze reis mede te maken worden vrien delijk verzocht hun naam en het aantal plaatsen to. willen opgeven in ons lokaal Menenstraat 6. ofwel aan onze Secretaris Eugeen Dekeerle. Menenstraat 16. dit vóór 26 April, uiterlijke datum. Wij zijn overtuigd dat geen enkel Vuur- kruiser zal willen ontbreken, tenzij ze door ziekte weerhouden zijnop deze inhuldiging van een monument dat in de geschiedenis de herinnering zal vereeuwi gen aan hen die tijdens de oorlog 14-18. in de Vuurlinie stonden en dagelijks hun leven veil hebben gehad, voor Land en Volk. De E. H. Priesters-leden onzer afdeling die de inwijding van het Vuurkruisen- kerkraam willen bijwonen worden even eens verzocht naam en adres te willen opgeven. Zo ze het wensen, zullen deze Priesters-Vuurkruisen. de officiant kun nen bijstaan tijdens het H. Misoffer in de kathedraal Wij zullen onze leden verder op de hoogte houden van deze plechtigheid, naar gelang de regelingen die zullen ge troffen worden Houdt niettemin van nu af aan deze datum vrij. DEZE VAN 1940-l»45 KAART VAN STRIJDER 1940-1945 Onze leden aangesloten bij de Nationale Federatie Deze van 40-45 gevormd on der de bescherming der Vuurkruisen. wor den een laatste maal ter kennis gebracht dat een kaart werd ingesteld, genaamd Kaart met opgave der oorlogsdiensten voor strijders 40-45» Zij wordt afgele verd aan de Belgische burgers die. tus sen 9 Mei 1940 en 9 Mei 1945. in hoeda nigheid van militair, gemilitariseerde of gelijkgestelde, werkelijk tot het Belgisch leger of weermacht van Kongo hebben behoord. De aanvragen om. of voorstellen tot toekenning van de kaart- met opgave der oorlogsdiensten van strijder 40-45. moeten op straffe van uitsluiting, uiter lijk op 31 December 1953 zijn ingediend In ons lokaal. Menenstraat 6. is een bij zondere dienst werkzaam, onder leiding van Voorzitter Jef Soete. waar de ge wenste formulieren voor vernoemde aan vragen voorradig zijn. Hij en Zijn man nen staan bestendig ten dienste van alle strijders 1940-1945. MidHenstandsnieuws Nationaal Salon voor Handel en Ambacht te Gent, op 11, 12 en 13 April a-s. georganiseerd door het N.C.M.V- ter bevordering van het Kleinbedrijf. De leden van het N C M V. van leper en omliggende werden daaromtrent vol doende ingelicht, o.m. in het blad s De Middenstand van 4 ApriJ. Dit Nationaal Salon werd echter niet uitsluitend voor onze leden ingericht, ook niet-leden zijn er welkom. Het is hoofdzakelijk inge richt in het belang van de kleermakers, textieldetaillanten, detaillanten in voe dingswaren en schoenmakers, want voor deze takken van handel en ambacht wor den er modelateliers tentoongesteld, tech nische lessen voorgedragen en nationale beroepscongressen gehouden. Dit alles gaat door in het Casino, gelegen in het Park. op vijf minuten van het St Pieters station. De voornaamste schotels die er worden opgedist Zaterdag 11 April15.30 uur. Ope ningsvergadering. De heer J. Hendrickx spreekt over t Het probleem van de Pro ductiviteit in de kleine ondernemingen de heer Famelaere over De Modelin richting in Handel en Ambacht Zondag 12 April10 uur. Congres van het Nationaal Verbond voor Detail handelaars in Voedingswaren. Sprekers de hh. Sack. Verhegghe en Pezie. 15 uur. Congres van het Nationaal Verbond der Textieldetaillanten. Spre kers: een afgevaardigde van het Wolse cretariaat (met film) en de heer J. De Meu'der. etalageleraar. Maandag 13 April10 uur. Congres der Schoenmakers. Sprekerde heer Fa melaere. voorzitter van de R. K. Schoen makers bond. 14 uur. Congres van het Nationaal Verbond der Zelfstandige Kleermakers Spreker-demonstrateurErnst Meyer van de Schneider-Meister Gedurende deze drie dagen is er een permanente tentoonstelling ingericht van modelwinkels, type-ateliers, etalagemate riaal. machines, enz... Gezien de verscheidenheid van congres sen en lessen, was het practisch onmoge lijk een speciale verplaatsing naar Gent in te richten, te meer dat er reeds heel wat handelaars en ambachtslieden over een persoonlijke wagen beschikken. Toch verlieze men de belangrijkheid van dit Nationaal Salon niet uit het oog. Wie zich op één dezer dagen naar Gent begeeft, zal goed doen enkele mede-leden of collega's met zich te laten mederei- zen. indien hij over enkele vrije plaatsen in zijn wagen beschikt. De Gewestsecretaris N.C.M.V. leper Kon. leoerse Schaakkring INTERSCOLAIRE WEDSTRIJD Atheneum - College 81-61 Waarlijk een opwindende derbykamp Ondanks grote te^inische onvolkomen heid vergoedde deze ontmoeting veel aan panning De Atheneumjongens liepen na het le uur 4-0 uit. maar de reactie kwam heel snel met 4-2 5-2. 5-3. Op het 10e bord beleefden we de grootste emoties door een geweldig steekspel met wisse- ende kansen en onka nsen Ten slotte ver diend door de collegevertegenwoordiger gewonnen, om meteen de uitslag met 5-4 in het onzekere te laten... Maar als een nieuwe aanvalsgolf liepen de gastheren weer uit tot 7-4— Toen dreigde de ver worven voorsprong nog voor de athe neumjongens te niet te gaan tot een on besliste uitslag De beslissende kampen van de 3 eerste borden liéten er nog een onzekere u-aas over glijden Van Tilborgh won heel briljant - 7J - 5J - maar met Ha- vegheer-Keignaert op het 2e bord Jiet de remise stand alle twijfel over de uit slag met een slag verwateren... 8J-6J zo luidde de eindstand en de beker ver wisselt van eigenaar. Deze uitslag toont hoezeer beide teams aan elkander gewaagd zijn. Over het al gemeen waren de atheneumspelers de be tere in het aanvalspel... De sterke rug graat van het collegeteam beantwoordde niet aan de verwachtingzij zou zelfs blunders op blunders opstapelen. Deson danks werd de dreigende rampzalige uit- ag tot. voor het college eervolle ver liescijfers. gekeerd. Onze gelukwensen aan de sympathieke atheneumploeg en aan de sportieve verliezers voor hun fai re houding De uitslagen Bord Atheneum College 81-6} 1 Loonis - Van Tilborgh 0-1 2 Havegheer - Kelgnaert j-j 3 Lambelin - AUeweireldt 4-4 4 Vanrobeaeys - Lodrioor 1-0 5 Verfaillie - De boe 1-0 6 Vanholst - Boutelgier 1-0 7 Durieu - Feys j-o 8 Devos - Slembrouek j-j 9 Neirynck - Cocle 1-0 10 Dewilde - Oosterlinck 0-1 11 Covemaker - Cornette 1-0 12 Bossue - Vivey o-l 13 Leclerq - Rabaut 0-1 14 Declerq - Bollaert Luc 0-1 15 Goemaere - DenoyelJe 1-0 Atheneum speelde op onpare nummers met wit. DE HEER WIL FRIED LACONTE AAST OP TROPEEEN! Verleden week meldden we dat de heer Lucien Jude tot clubkampioen werd ge promoveerd. Thans hebben we een nieuwe koning Als opvolger van de jeugdige Heer De- wilde. zwaait een van onze gedegenste schakers, de heer Wilfried Laconte, de scepter van het Koningschap. Het lag in de lijn der verwachtingen dat de heer Laconte. die reeds jaren er naar aast. zich de hoogste clubonderschei ding zou toeëigenen. Nochtans was het niet zo gemakkelijk gegaan. Na de heenronde stond hij onge slagen aan de leiding, toen kreeg hij een eerste zware klap van de heer Glts. ge volgd door een tweede van onze nieu we clubkampioen, de heer Jude. en dit kostte hem de leiderplaats ten voordele van de sterk aanklampende Koning De- wilde maar hij herpakte zich van een zware inzinking en won met brio de be slissende match tegen zijn rivaal Dewil de. wat hem definitief de titel bezorgde Een tweede clubonderscheiding viel hem ook dit seizoen te beurtde beker De zilveren torendewelke hij eveneens op stap behaalde... Er rest hem nog een kans op een der de onderscheiding, het Blitztornooi waarvoor de finalen nog moeten plaats hebben. Het ware een zeldzame prestatie op een seizoen 3 tropeeën te veroveren wat moei lijk zal nagedaan worden. Proficiat Wil fried en voor lange jaren... INTERCLUBKAMPIOENSCHAP Ie PROVINCIAAL WESTVLAANDFREN 6e ronde Zondag 12 April 1953 om 14 uur ln ons lokaal tegen St Andries Formatie: Laconte. Dewilde. Deroo. Du- brulle. Devacht. Jude. CLUBKAMPIOENSCHAP Dinsdag 14 April 1953 19e ronde le Klasseachterstallige partijen Gits - Dubrulle Grimonprez O. - Baete 2e KlasseKnockaert - Devacht Gh Vandenhoven - Decorte Grimonprez M. - Lemenu Duhameeuw - Pyck byeBollaert en Boudry 3e Klasse Vandaele - Baudewijn B Devos - Beernaert Gantois N. - TJonck Grimonprez A. - Christiaans Mennens - Depoorter Hei Gedenkteken van het 3/23'' Linie Onthulling op 26 April te Steenstra te Twee jaar geleden deed de Verbroede ring van het 3e en 23e Linieregiment een dringend beroep op de vrijgevigheid var. haar leden en sympathisanten Veel ver enigingen en inwoners onzer stad deden hun stortingen, en dank zij al die ver enigde giften wordt het gedenkteken her opgericht. Tientallen jaren zijn voorbij, sinds de heldhaftige wapenfeiten gebeurden aan Steenstra te-brugdaarom ook zijn wij zo vrij een korte inhoud te geven van de gebeurtenissen die aanleiding gaven tot het broderen van de naam Steenstrate I op het glorieus Regimentsvaandel Het 3e Linie Regiment verloor er in dit enkel gevecht 468 mannen waarvan 162 doden Na een onverwachte aanval hadden de Duitsers de Frans-Belgische stelling te Steenstrate overrompeld en zo waren fiet Sas en Lizerne in de handen van de vij and. Op 24 April tegen de avond vertrekt het 3e van de t Lion Beigenaar de Kemmelbeek bij de hofstede Ravelaerft Lt Kolonel Mahieu geeft te kennen dat de situatie kritiek is voor het ganse front, want de Duitsers willen, nu zij over de vaart zijn. rechtstreeks opmarcheren naar Kales en Duinkerke. Het is pikdonker, en het regent als- wanneer de aflossing van het regiment grenadiers begint. Niemand kent het ter rein. de Capotenstaan stijf van de modder, niets te drinken of te eten en dan dat helse lawaai van obussen en gra- I naten die de dood kwistig rondzaaien. De I volgende dag ratelen de mitrailleusen naar de mannen die hun putopzoe ken. zich slepend langs de moerassige grond Het regiment is ter plaatsom 23 30 u. maakte de vijand gebruik van gasobussen en wierp voor de eerste maal ontvlamde vloeistoffen. Niets bestond om zich tegen zulke barbaarse handelwijze te beschutten. Een natgemaakte zakdoek, was het enige middel om mond. neus en ogen te beschermen. De vijand viel aan maar het 3e loste geen duim grond, de poging der Duitsers was verijdeld. Op 27 April met de steun der Fransen wordt een geweldige tegenaanval gedaan en bijna alle posities Zijn terug gewon nen. Het zal nog duren tot 9 Mei na twee maal afgelost te zijn geweest door de niet minder moedige grenadiers. De heldenmoed van de mannen van het 3e Linie, werd zeer geprezen door Z. M Koning Albert I. want een der gevaar lijkste inhammen in het front was gestopt geweest. Tot Juni 1917 zal het 3e Linie menigmaal de sector Steenstrate verde digen die nog 82 doden en 500 gekwetsten zal eisen. Het is niet te verwonderen dat de over- levenden er aan houden hun gedenkteken te zien heroprijzenop 26 April te 11 uur zal het plechtig onthuld worden. Wie vrij is en het goed meent met de oude piot- ten wordt er verwacht, hun doden ter ere Muziekgebeurtenissen rond de 23e Handelstoor te leper De talrijke muziekliefhebbers van leper en omliggende hebben weer hun hartje kunnen ophalen tijdens de menigvuldige concerten en recitals gegeven ter gelegen heid van de 23e Ieperse Handelsfoor In 'n tijd waar er veel wordt gesproken en geschreven over volksopvoeding door de muziek menen wij dat wij dergelijke initiatieven, zoals die eens te meer wer den genomen door het Comité der Han delsfoor niet genoeg kunnen prijzen en steunen. Inderdaad benevens enkele grote muziekkorpsen en koorafdelingen die bui tengewoon geslaagde en zeer goed gevolg de concerten en uitvoeringen ten beste ga ven in de Stadsschouwburg, mogen wij ook niet vergeten de talrijke kleinere mu ziekkorpsen te vermelden, die elk op hun beurt werden uitgenodigd, en die spijt het gure weder en de soms zeer geringe opkomst, degelijke en verzorgde concer ten ten gehore brachten Vermelden wij onder meer de plaatselijke Harmonie Pi canol de Koninklijke Harmonie van Izenberge. de Koninklijke Harmonie L'U- nion van Rousbrugge. de Feest- en Mu zikale Kring van Sint Andries bij Brug ge. de Koninklijke Fanfare Sint Cecilia van Mesen. de Harmonie Municipale van Bailleul. de Fanfare Sinte Cecilia van Langemark. de Harmonie Royale St Jean ne d'Arc van Moeskroen. de Fanfare St. André van Bizet - Ploegsteert. de Konink lijke Fanfare t Ridder Jans Zohen van Dadizele. de Harmonie Communale «La Prlïska«*iD in bef Li'nvissen De jaarlijkse prijskamp ln het lljnvis- sen. ingericht door «De Lustige Lijn- vissers lokaal Au Due de Bourgogne Kaai-West nr 1 gaat door op Zondag 19 \pril aanstaande in de vaart Ieper-Boe- zïnge De prijskamp voor alle maatschappijen en liefhebbers is begiftigd met 2.000 fr. in geld en prachtige beker met bijzondere prijzen voor de Dames en premiën voor de verstkomende maatschaopij en groot ste getal ingeschreven deelnemers. De erereeks gaat door van 11 tot 11.30 uur. De algemene prijskamp van 14 tot 15 uur en zullen betwist worden naar het gewoon reglement met uitsluiting van alle vers de vase en mystiek De inschrijvingslijsten der maatschap pijen moeten binnen zijn ten laatste te gen 17 April. De afzonderlijken kunnen inschrijven tot 13 uur op de dag van de wedstrijd. De Mondharmonica- wedstrijden te leper Talrijke inschrijvingen In enkele gemeenten van ons land wer den reeds wedstrijden met dit volkse mondstuk gehouden en overal, zonder uitzondering kwam het tot een daverend succes. Het is dan ook begrijpelijk dat de In richters. in dit geval de Harmonie Pica- nol. eveneens onze mensen van het neusje van de zalm willen laten proeven en wel in drie beten nl. op 2. 14 en 30 Mei ek. De aanplakbiljetten hangen nog maar aan muur of venster en reeds werden een tiental amateurs, waaronder enkele Ieper- lingen. ingeschreven. Er zijn er nu die niet durven voor de pinnen komen met hun mondharmonica en die lui denken dat het allemaal virtuozen zijn die in de Lido zullen optreden. Niets is minder waar. ook eenvoudige jongens (en zelfs meisjes) krijgen een grote kans op de eindzege want het grootste aantal mede dingers zal wel uit ons gewest komen wees gerust en stuur zonder schroom uw inschrijving naar Secretaris Debrouwer Haiglaan 144 te leper, want ook u kunt een deel van de buit die 5.000 fr. be draagt inpalmen. En wat er zoal verder op het program ma staat Tja. laten wij maar beginnen met onze charmante zangeres Lucienne Cuvejier die in de revue Dat zin Stampen, ènè met één slag het hele Ieperse publiek verover de Ook zij is van de partij en het Ga min de Paris en Ma petite Folie zul len wel voor de nodige stemming zorgen Ook de conferencier, de man met de duizend moppen. Frans Vandenbroek alias Slekche. zal eveneens een duwke aan de kar geven en er heel wat toe bijdragen om het succes te vervolledigen En het orkest dan Geen Barnum-re klaam. neen. maar een bezetting van tien man en wel de gekende The Willy's Banduit Poperinge. hebben hun dien sten aangeboden om met hun top-song' de Lido te vullen. Het is de eerste maal dat dit gunstige orkest ln de Hallestede optreedt. Zoals u ziet. een drietal gezellige avond 'es in het vooruitzicht. Een goeie raad u kunt het opnemen zoals u wilt. maar haast u voor uw kaarten. Die zijn te be komen op het Secretariaat: Daniel De brouwer. Haiglaan 144 te leper en bij de bestuursleden. BIZONDERE AANDACHTKaarten kunnen ook verkregen worden in het plaatsingsbureel van de Ieperse Stads schouwburg Café Boerenhol Vanden- peereboomplaats te leper. Tel. 246. R. Q. De talrijke bezoekers die zich even ophielden aan de stand van de KOFFIES BAKO en er een opwekkend kopje koffie proefden, waren het allen eens om de buitengewoon fijne smaak en aroma van de KOFFIES BAKO te prijzen. Allen zullen voortaan uitsluitend bij hun winkelier eisen. Voor het groot: N. V. BAKOS KOFFIES Marcel Bakeroot Diksmuidestw. 4 IEPER Tel. 775 smaak en werd dan ook na elk uitge voerd nummer langdurig en geestdriftig op warm applaus onthaald Wij mogen geenszins vergeten een spe ciaal woordje te wijden aan de twee kun stige kooruitvoeringen van de Amitié du Peuplevan PSturages (150 uitvoerders) en van onze eigen Ieperse Kunstkring Richten. De stoere mijnwerkers, onder leiding van hun dirigent Laurent Florent brach ten ons puike uitvoeringen van koorwer ken van Riga en J. Honorez Het buiten gewoon ongunstig weder was wel de voor naamste oorzaak dat de Schouwburg niet nokvol was gelopen Deze echter, die zich spijt alles de verplaatsing hadden ge troost. zullen het zich zeker niet hebben beklaagd. Tijdens deze uitvoering voelden wij inderdaad het forsig-zingende Hart van onze Waalse mijnwerkers onstuimig kloppen. Een kunstgebeurtenis die wij ze ker niet vlug zullen vergeten Onze Ieperse Kunstkring Richten, die ons zeer talrijke malen zo aangenaam ver raste. gaf ons tenslotte een prachtige en onvergetelijke slotuitvoering op Woensdag 11. Werken van oude en hedendaagse mees ters als Haydn. Schubert. Wagner. Mortel mans. Meulemans. Ghesquière. Volksdan sen uit Holland. Noorwegen. Schotland en Oostenrijk. Volksliederen allerlei wissel den elkaar af in gestadig tempo en maak ten deze avond tot een waardige bekro ning van de talrijke kunstmanifestaties dezer 23e Handelsfoor. Wij mogen dan ook niet nalaten onze stadsgenoot en koorbe stuurder de Heer Guido Van Overbeke om dit optreden heel bijzonder te felici- Fraternitévan Houthem bij leper en teren en vooral te danken om het intense de Koninklijke Harmonie Onder Ons van Wervik Aan al deze muziekkorpsen dient ongetwijfeld dit jaar een zeer bij zondere vermelding te worden toegekend. kunstgenot dat hij onze mensen heeft ver schaft Onder zijn kundige leiding en on der de actieve werking van de Bestuurs leden zal de Kunstkring Richten Zeker Alle programma's werden kunstvol ten uitgroeien tot een der mooiste Maatschap- uitvoer gebracht daar waar verschillende pjjen van onze stad. kleinere muziekkorpsen het zelfs hadden aangedurfd enkele zwaardere stukken op hun programma te plaatsen en er niette min in slaagden een ten zeerste bevredi gende uitvoering te bezorgen. De groteconcerten gegeven ln de Stadsschouwburg mochten ook van een buitengewone belangstelling genieten. De Koninklijke Harmonie De Kunstvrien den van Sint Niklaas-Waas. met zijn negentig uitvoerders, bezorgde ons een zeer flink en degelijk programma waar van vooral de graaggehoorde suite l'Ar- lésiennevan Bizet en de fter-grootse Mars der Edelen uit Tanhaüser van Rl- chard Wagner ten zeerste in de smaak vielen van het publiek. Enthousiast ap-1 plaus was dan ook het beste bewijs dat onze stadsgenoten ten zeerste het optre den van dit flink muziekkorps wisten te waarderen. Ook de Koninklijke Katholieke Harmo nie Sinte Cecilia van Poperinge met haar tachtig executanten mocht op een grote bijval bogen. Onder de zeer kundige lei ding van de Heer Jozef Van Wynsberghe. wiens naam en faam zeker niet meer in onze streken dient te worden vermeld, bracht dit keurmuziekkorps ons enkele prachtnummers uit zijn repertorium. Het ware onbegonnen werk over dit optreden te willen uitweiden Alle werken werden met evenveel brio en kunstzin uitgevoerd. In de Ballade Nocturne van F. Despréz mocht de solist hobo en Engelse hoorn de heer A. Laleeuwe een zeer verdiend per soonlijk succes oogsten. De Heldenstoet van Alfred Mahy en het svmohonlsch ge dicht Finlandia van J. Sibelius groeiden eveneens uit tot echte kunstpareltjes, wijl de begeesterende mars Purperstede van de hand van de dirigent J. Van Wyns berghe dit merkwaardig concert op onver getelijke wijze besloot. Vermelden wij dan nog tenslotte de twee zeer verzorgde uitvoeringen van on ze lokale muziekkorpsenHarmonie Ypriana en Harmonie N. S. B. Over het eerste concert brachten wij reeds uitvoe rig verslag ter gelegenheid van het Win- terkunstconcert van de Ypriana. Vermel den wij dat dit optreden even geslaagd mag worden genoemd en dat het nieuwe stuk LohengrinMarche et Choeur des Fiangailles van Richard Wagner in be werking van Wittman ons opnieuw even blij en aangenaam heeft verrast. Ypriana is nieuwe banen ingeslagen en zal zijn talrijke bewonderaars steeds nieuwe en grote verrassingen weten te bezorgen on der de kundige en ervaren leiding van zijn dirigent Luitenant J. Hanniken en onder het actief impuls van zijn wakkere Be stuursleden Ook de Harmonie N. S. B. onder Voorzitterschap van de onvermoei bare Voorzitter Ere-Majoor Moesman en onder leiding van bestuurder Beun Henri Hét bestuur der 23e Handelsfoor mag dan ook met bewuste fierheid terugblik ken op alles wat op kunstgebied werd ver wezenlijkt tijdens die verlopen dagen. Aan allen onze bestgemeende gelukwensen en moge leper nog vele, vele jaren het geluk hebben getuige te zijn van dergelijke kunsthoogdagen steeds het ideale geschenk. De grootste keus ia alle modellen vindt ter 54, Boterstraat, IEPER Amis de la Aux Langue Francaise Le Comité des Amis de la Langue Fran caise a le plaisir de vous inviter une Conférence qui aura lieu le mardi 14 avril 1953 20 heures précises au ThéStre Communal d'Ypres. SujetLes mystères du fakirisme dé- voilés. La conférence sera donnée par Mon sieur Julien TONDRIAU, docteur en His- toire de la Sorbonne. docteur en philo sophic et lettres, licencié en langues orien- tales. professeur 5 l'Athénée Royal de Flo- rennes. Le célèbre contre-fakir Monsieur JOS- MAH et son assistante EDWA exécute- I ront au cours de cette soirée des démon- Istrations sensationnelles et stupéfiantes. Entrée gratuite sur présentation de Ja carte de membre. Etant vu l'importance exceptionnelle de la soirée nous prions tous nos membres .1 Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. ERZEKERINGEN enz... alleenlijk één adres: J. BOLLINCIER, Lange Torhoutstraat 13. te IEPER de venir temps au Théêtre afin de pou- wist de sympathie van de toehoorders voir commencer Ja séance 20 heures gaandeveg te veroveren. Het eerder po- trés précises et d'éviter tout encombre- pulair programma viel ten zeerste in de ment rheure du lever du rideau. LIJDERS AAN SUIKERZIEKTE wendt D tot de welbekende BANKETBAKKERIJ VAN NIEUWENHUYSE Grote Markt 22 YPER s| Verzending gans het land door.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4