VOETBAL Het Ypersch Nieuws Wielerpraat je kroniek kon. ver. c. VAN S. YPROIS Uit het White Star kamp KOLONIALE LOTERII Matchen voor ZoDdag 12 April 1953 Voor al Uw Verzekeringen DANIEL SEDEYN TURNEN STOORS GORDIJNEN ALBERT SLOSSE KOSTELOZE PRONOSTI EK WEDSTRIJD VAN ZONDAG 12 APRIL Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Na de Paas-rust van verleden Zondag hervat morgen voor de roodjes de punten- ;trijd De fanion-kleppers. die de week laarop alweer voor een competitie-onder- oreking staan, nemen het op tegen de olauw-witten van Aalbeke Sport. Dit tref- -en gaal onder de leiding van de Brugse scheidsrechter Surmont. welke voor de eerste keer onze rood-witten onder zijn -oedc za] hebben, door op het Augustinus- etadion. met aftrap te 15 uur. Te Aalbeke liepen Roger Vanbeselaere en zijn man den op een gasbek (3-1). Zulks is geens zins de enige parel welke keeper Vande- zeickhove. stopper Theuninck. rechtsbui ten Losfeld en robuste maats voor een eerste seizoen in Ie Prov. Afdeling reeds !an hun kroon hebben weten te hechten. In de klassering is blauw-wit ten andere tinmiddellijk na de Grote Drieaan te treffen Willen de K.V.CS.Y.-ere niets van de buit kwijt spelen, dan Zal er moe ten flink gepresteerd worden. Niets mag aan het toeval worden overgelaten en Verschaeve G. e. a. forwards kunnen we niet genoeg op het hart drukken van te schieten. SCHIETEN,... SCHIETEN!!! De voetballiefhebbers der streek garan deren we in ieder geval Zondag een sport- namiddag van groot formaat op het Au- gustinusstadion. Tevens wensen we die mensen de raad te geven van tijdig voor een plaatsje te zorgen. De reserven reizen in tegenstrijd met hetgeen werd voorzien niet naar Zwe- ,-egem Sport, doch komen uit aan huis te gen de Unionistenvan Wervik. Deze partij, waaraan heel waarschijnlijk de hcropgeknapte Marcel Ossieur zal deelne men. zal op de «Stade Yprois» een aan vang nemen te 10 uur. De kadetten tenslotte moeten op bezoek hij F. C. Izegem. ROGIMAR. Na een Zondag zonder voetbal gaat het competitierad terug aan het draaien. On ze gesternden krijgen op 12 April een zware klant op verplaatsing te bekampen en wel Woudsport Houthulst. Indien White Star niet te veel hinder onder vindt van de rustdag starten zij toch als groot favoriet. Zij zullen denkelijk wel alles in de strijd werpen om hun voor sprong van vijf punten gaaf en onge schonden te bewaren. De competitie voor onze specialers Is teneinde Zij prijken nu op een zeer flin ke 2e plaats proficiat jongens De juniors betwisten eveneens hun laat ste wedstrijd aan huis om 15 uur tegen Kuurne. Wij hopen dat ze met een over winning het kampioenschap zullen af sluiten. De scholieren binden de strijd aan om 9.30 uur tegen Eendracht Wervik. Een aangename wedstrijd in het verschiet, want onze jongens staan op één punt van Wervik. de huidige leider. De wedstrijd kan voor één van beide ploegen beslis send zijn. Onze scholieren zullen zich wel ongebreideld in de strijd werpen ten ein de het kampioenschap op zak te steken. De knapen C spelen eveneens aan huis om 11 uur een wedstrijd tegen Menen. Weer een wedstrijd die voor één van bei de ploegen de titel brengt. Ze delen nml. de leidersplaats met evenveel punten. Jon gens. toont wat ge waard zljt. misschien zijt ge Zondag nog alleen aan de leiding. DURO. BELANGRIJK Op 19 April is er nogmaals een alge mene rustdag. White Star treedt echter te 15 uur in lijn tegen de promotieploeg van S V. Wevelgem. wat zeker tot een interes sante ontmoeting zal uitgroeien. WHITE STAR SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» Op Zondag 12 April a.s. verplaatsing naar W. 8. Houthulst. Vertrek aan het lokaal «De Postbode». Veemarkt 2 te leper, om 13.45 uur. PrijsLeden 15 fr. Niet-leden20 fr. HET BESTUUR. De winnaars van de 4e 9rhijf 1953 getrokken te Lendelede op 21 Maart 1953 Tot op heden. 3 April, werden grote loten »an honderd duizend frank tot twee en een millioen uitbetaald, hetzij geheel of r) tienden, aan winnaars komende van r Antwerpen, Beloell, Borgerhout. Brussel. Charleroi. Coulllet, Elsene, Porchles, Ge- naooes, Gent. leper. Luik. Menen, Moes groen. Niel. Ransart. St Glllls-blJ-Dender- monde. St Pleters Woluwe, Turnhout, Ver- Tier*. Vlrton. Gekende beroepen voor sommige dezer "innaars bonneterle-arbelder, brouwera- fabrikant, gepenslonneerde. handelaar, handelsbediende, hulshoudsters, kleerma kersgast, koopman ln schoenen, metselaar, ^riogslnvallde, polltlelnspecteur, eteenbak- 4rnw>tenc"en werden loten van 20 000 tot ™-joo frank geïnd door andere winnaars *on»nde te Beloell. Brussel, Hal. Lanklaar. "«eren. Machelen. Moeskroen. Steene, Wer- "k 'n Zele. Iteroep arbeiders, bedienden, hulshoud- koopmTn10BSlnTallde- schrijnwerker, wljn- Volgende potles hebben loten gewonnen JIJ. he twee hierboven aangehaalde cate- heiH n 10 «rbelders. 6 arbeiders. 10 ar- -iders. 4 personen. 2 beenhouwersgasten arbeiders. rt-ljf^eheldene winnaars hebben hun loten dl- "Innen door financiële Instellingen. In eeV„?ev?! bezit de Koloniale Loterij geen T„'e bijzonderheid over hen. Khm betaaldag der loten van de 4e W)f j953 op 21 Juli 1953. bericht Na de 11 April, da- vool trekking van de Soeciale Schltf Pasen. hem»»mt de Koloniale Loterij "aa. gewone schijven. e 6e schiïf zal getrokken worden op 3 April te Mechelen. (7861) 1 He NATIONALE AJD. Lyra - White Star A C. (Vanden Bossche) Waterschei Th. - Lierse S. K (Lvbaert) R C. Tienen - St Niklaas S.K (Lespineux) St Leuven - Kortrijk Sp. (Blarierj 1. S. Doornik - A S Oostende (Ceulemans) C. S. Verviers - Boom F. C. (Banwens) St Truiden V.V. - F C Brugge (Van Nuffel) R C. Brussel - F C. Ronse (Smidts) 111e NATIONALE AFD. REEKS B F C Izegem - D Leuven (Van Roven) A A. La Lgjuvière - R. C. Doornik (De Riemaecker) A. V Dendermonde - Un. Namen (Kauwenbergtas) C S Brugge - Ukkel Sp. (Ysebaert) V G. Oostende - S. K Beveren (Verbiest) Un. Halle - A.E.C. Bergen (Wiels) S. C Boussu-Bois - C S. Schaarbeek (Hanozet) E. Aalst - Vig. Hamme (Plovier) NATIONALE BEVORDER. REEKS A R. C. Lokeren - F C. Roeselare (Hofkens) Ex. St Niklaas - F. C. Meulestede (Van Beirendonck) S. V Waregem - Kapellen F. C. (Sax) St Moeskroen - S. K Geraardsbergen (Calonne) St Kortrijk - F. C. Eeklo (Preux) Hoboken S K - R. C Borgerhout (Van Herpe) S V Oudenaarde - Germ. Ekeren (Cumps) S V. Wevelgem - S. K. Roeselare (Dutordoir) Ie PROVINCIAAL S C. Menen - Ol Ingelmunster (Peers) F. C. Tielt - D. Blankenberge (Speecke) K.V.C.S. Yprois - Aalbeke Sp. (Surmont) U- S. Herseaux - Zwevegem Sp. (Vanthournout F. C. Knokke - E. Wervik (8teen) S. C. Oostrozebeke - R. C. Harelbeke (Decheiver) S. V Blankenberge - Voorw. Oostende (Coudeville) W S. Lauwe - F. C. Torhout (Denys) lie PROVINCIAAL B F.C. Komen - SE Vlamertinge (Coavreur) V. C. Ardooie - Ex. Zedelgem (Deltomme) St Elools Sp. - T. Menen (Beca) S C Bizet - F. C. Lichtervelde (Maerten) S. K Torhout - S V Moorslede (Vanhessche) F.C Poperinge - Ol. Ledegem (Montaigne) W S. Houthulst - W. S. leper (Duverger) S V. Moorsele - Brielen Sp. (Lahouase) wendt U in volle vertrouwen tot SUtiestr. IEPER Café Royal Hoofdagent van de gekende maat schappij Aatverpia Een der oudste en kapitaalkrachtigste van het land. (7831) r- ririrrrir n iaj« jij» m«n« TOCH EEN TITEL» In Turnleven van 8 ApriJ verscheen de officiële lijst der provinciale kampioen schappen. Voor Westvlaanderen hebben we dus als titularissendames le kat. Ackein A.. Noordzee. Oostende 2e kat- Vrambout Th eveneens van Noordzee bij de mannen le kat.Mus Luc. leper, en in 2e kat. zijn gewezen rivaalBakker LeopV. G Oostende De traditie gaat verder; voor de vierde maal wint een Ieperling de provinciale titel in de ene of andere reeks. Mus lukt dit reeds voor de 2e maal en met zijn rijke turngaven mogen we zeker zijn dat er nog verschei dene zegepralen naar onze stad zullen komen. Aldus zijn er 15 puikturnere aan gewezen om in Juni hek nationaal kam pioenschap te betwisten, waarvan auto matisch de 8 eersten de Belgische ploeg vormen die ons land vertegenwoordigen in de vreemde. In 2e kat. zijn er juiil 20 turners die zich mogen opstellen om de Belgische titel te betwisten te Niel op 26 April. Bui ten een paar uitblinkers zijn allen ten zeerste aan elkander gewaagd, zodat onze Ieperse vertegenwoordigersA. Coffyn en L- Eeckhoudt zich een ereplaats kun nen verzekeren. Dit belooft een spannen de kamp te worden. Verleden week waren onze soldaten toe vallig samen in verlof en zo vernamen we wat over hun turnbedrijvigheid. M Trawant krijgt tweemaal per week nacht verlof om te trainen in een Duitse club waar hij sterke vorderingen maakt onder leiding van een begaafde puikturner. Daar is nogal iets te leren aan de Duitsers, verklaarde hij Vandenbilcke Luc. oefent thans met 2 moniteure in Zijn kazerne doch zal ln 't kort eveneens toelating be komen om 's avonds te Oostende te trai nen Een verheugende vaststelling dat on ze makkers het turnen blijven beoefenen en zelfs vooruitgang makenMoed hou den. vrienden Tijdens de bonds-demonstraties ln onze turnzaal op 31 Maart 1.1. bewezen de Ieperse techniekers ten volle op de hoog te te zijn van hun taak. AUe opgelegde oefeningen en reeksen werden tot in de minste puntjes juist bevonden tot de grootste tevredenheid der samenstellers. Een 50-tal afgevaardigden der Westvlaam- se clubs werden genoteerd waaronder en kele gekende figuren uit onze gouw. Tal van lokale turnvrienden hadden er aan gehouden een kijkje te nemen tijdens de ze ongewone bedrijvigheid, zodat de grote turnzaal een wriemelende aanblik bood. Deze welgelukte demonstratie strekt on ze vereniging ter ere, waarbij vooral het technisch kader een pluimpje verdient. A. G 27. VandeapeerebooatpL leper - Tel. 4*1 (7728) (i) St Truiden V. V. F. C. Brugge C. S. Brugge Ukkel Sp. St Moeskroen S. K. Geraardsbergen St. Kortrijk F. C. Eeklo S. V. Wevelgem S. K. Roeselare F. C. Tielt Dar. Blankenberge K.V.C.S. Yprois Aalbeke Sp. U. S. Herseaux Zwevegem Sp. S. C. Oostrozebeke R. C. Harelbeke W. S. Houthulst W. S. leper (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletters» V 27 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) St Truiden V. V. F. C. Brngge C. S. Brugge Ukkel Sp. St Moeskroen S. K. Geraardsbergen St. Kortrijk F. C. Eeklo S. V. Wevelgem S. K. Roeselare F. C. Tielt Dar. Blankenberge K.V.C.S. Yprois Aalbeke Sp U. S. Herseaux Zwevegem Sp S. C. Oostrozebeke R. C. Harelbeke W. S. Houthulst W. S. leper Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen? DE RONDE VAN VLAANDEREN Wij sportmannen, zijn in de grond van de zaak stommerikken. als ik zo vrij mag zijn mij aldus uit te drukken. Wij zwam men gehele dagen over de wielersport, wikken en wegen de kansen van de ren ners voor een of andere wedstrijd en... zijn geraakt in ons nationaal eerge voel wat grote woordenals onze renners vanwege buitenlanders klopping oplopen. Maar als wij dan de zaken van dichter bij eens kunnen bekijken en zo hier of daar eens gelegenheid krijgen een doekje op te heffen over sommige zaken en een kijkje achter de schermen te nemen. wel. dan kurnen we alleen maar even onze scliouoerr ophalen en al die supporters van al die cracksuit de grond van ons hart beklagen. Hen beklagen, omdat ze voor hun pou- lainszouden vechten als het nodig is. terwijl die zelfde poulainsdan met het effenste gezicht van de wereld de aap houden met de goé gemeente!... Hen beklagen, omdat ze zich zo druk inaken over de waarde van die of die. terwijl die die of diezich weinig be kommert over het al of niet winnen van een wedstrijd, maar veeleer er op uit is. een dikke zak geld te verdienen. Dat het beroepsrenners zijn en dat het hun eerste taak of zelfs plicht is geld. en zo veel mogelijk geld te verdienen, ak koord Maar laat het dan gedaan zijn met die comedie van Belgische of vreem de ovei winningen Ik moet bekennen dat ik nog nooit met méér verlangen uitgezien heb naar de verslagen van een wielerwedstrijd dan Maandag morgenIk was benieuwd hoe oma serieuzesportrubriekers de over winning van Van Est op Keteleer zouden uitleggen Dat ik in mijn wiek geschoten ben. omdat het nu eens een Hollander is die de Ronde van Karei Van Wynendaele op zijn naam gebracht heeft Geen sprake van. alleen maar een min of meer. eer der méér, grote verbittering omdat zelfs een wedstrijd van het formaat van de Ronde van Vlaanderen aangetast is door die knagende worm welke combine h»et en die zo stilaan maar des te zeker der. de wielersport helemaal naar de vaantjes helpt. Combine Hoe zou men anders de ne derlaag. spurtnederlaag wei te verstaan, van Keteleer tegen Van Est kunnen ver klaren Keteleer moet normaal Van Est met wel tien. ja tienlengten verslaan Dat de Brusselaar moe en afgetobd was. ter wij! zijn tegenstander nog zeer fris bleek Geen sprake van. wel integendeelvan die twee die daar samen naar de meet snelden, was het veruit de Brusselaar die de stevigste indruk liet en dan ook het langst en het rapst leidde. Maar. toen de meet naderde, toen amper nog een paar kilometers af te leggen vielen, toen be gon den Diste wrikkelen en te zoe ken naar een positie die zijn spurtne derlaag tegen Van Est moest kunnen ver klaren. En. al Zijn zoeken ten spijt, kon hij op geen der onbevooroordeelde vol gers de Indruk laten dat hij moe was. wel integendeelZijn spurt tegen zijn ploeg- makker en kopman van de Garin's was dan ook een model van grotesk volks bedrog Die nederlaag van Keteleer heeft ons minder verwonderd dan wel pijn gedaan. Zekere kentekenen schenen er inderdaad op te wijzen dat het een Nederlandse overwinning zou worden. Lomme Dries- sens. sportbestuurder van de firma Garin. sprak zelfs zijn mond voorbij, toen hij door Luc Varenne even voor de aankomst naar zijn indrukken en pronostiek ge vraagd werd. Van Est doit gagner... Hij wilde hier niet beduidenVan Est is ncrmaal de rapste, zodat hij normaal moet winnen, neen. het was veeleerVan Est moét winnen, omdat ik dat zó gere geld heb 1 Bij die stand van zaken zal Keteleer zeker niet het minst van beiden gewon nen hebben. Keteleer is ten andere de Belgische renner die Van Steenbergen misschien te buiten gelaten de grootste zak geld bijeengetrapt heeft. En dit niet zozeer door zijn klinkende overwinnin gen. maar wel door zijn enorme kwalitei ten als helper. Keteleer is namelijk deze die in de schaduw blijft van de hele gro ten. dezen wier naam méér commerciële waarde heeft dan de zijne, maar die met zijn geweldige kwaliteiten een heel an dere erelijst had dienen te hebbenHel pers van zijn slag zijn moeilijk te vin den en dit verklaart ook het feit dat hij in Zwitserland en Italië een graag geziene gast is bij de grootste huizen. Nu we het wel voldoende over de twee eerste plaatsen hebben, kunnen we be- statigen dat het voor onze gasten niet zeer schitterend geweest is. Ollivier. Schot- te. Decock en andere Blomme's hadden er Maandag te Moorslede nog de mond van volwe gingen niet vooruitAllen, zonder uitzondering, merkten op dat ze slecht gereden hadden. Briek had wel de verzachtende omstandigheid van twee val partijen in te brengen, hij verklaarde toch zelfik kan het niet verstaan, maar ik ging niet vooruitOok Impanis. op wie vele ogen gericht waren na zijn prach tige zege in Gent-Wevelgem. bleek het niet gemakkelijk te hebben. Hij had wel iswaar breuk, maar het was vér van de grote Impanis van de voorgaande week welke daar moeizaam over de Vlaamse wegen ploeterde. Intussen staat één feit als een paal bo ven wateronze renners hebben de lan- ze afstand niet genoeg in de benenDoor de afstandsbeperking tot 200 km. in de voorjaarswedstrijden. heeft de B.WB ge meend dienst te bewijzen aan de renners Ik meen. en het is ook de mening van voornoemde Schotte. Ollivier Decock Blomme. Mertens. enz., dat deze maat regel hen veeleer schade berokkent, om dat de buitenlanders, voor wie geen be perking bestaat- nu in een veel betere conditie verkeren. En daarmede hebben we ook nog niet gewezen op het flinke werk dat Thuur Cleenewerck weer verrichtte Dat Thuur op het laatste de man met de hamer te gen kwam kunnen we hem niet ten euvel duiden, vermits er nog heel wat anderen waren die in zijn geval verkeerden. Thuur had vooraf echter heel wat opgeknapt en zich weer aan de aandacht van de vol gers leestde selectieheren van de K B W B. opgedrongen. Zijn krachtin spanning op de Edelare vooral werd door velen naar waarde geschat. Thuur heeft dan 's anderendaags op de wielerbaan van Moorslede getoond dat hij uit het goede hout gesneden is. We zullen niet overdrijven en zeggen dat hij de beste uit het veld was. maar dat hij een der allerbesten was. is toch een feit En met alle respect voor die grote kam pioen die Briek Schotte heet. maar die feitelijk op een wielerbaan weinig thuis is. kunnen we gerust beweren dat Thuur met een andere maat. heel wat dichter van de winnaars Mommerency-Tytgat zou geëindigd zijn. Vooraf had hij zich in de omnium der jongeren op puike wijze uit de slag getrokken, vermits hij slechts nipt geslagen werd door Henri Denys. die als rapper spurter heel wat voordeel vond in de vooropgestelde formule, maar daarentegen Baud. Devos en Gilbert De- smedt met een straat voorafging BIJ DE ONAFHANKELIJKEN Het is onze regionalen in de Ronde van Vlaanderen niet voor de wind gegaan. Immers, onze eerste Westvlaming. Mar cel Bekaert van Bissegem, eindigde op de 7e plaats, terwijl we dan dienen te zoeken tot de 17e om nummer twee, Ur- bain Proot, te vinden. De Westvlamingen hadden zich anders tijdens de koers duchtig genoeg doen op merken. maar toen puntje bij paaltje kwam. was hun veerkracht Zoek. zodat het Debruyne. Van Geneugden, Van Bel le en cs.. waren, welke de ereprijzen in de wacht sleepten. Over de prestaties van Roger Verbeke en Gerard Devoghel kon den we niets te weten komen, zodat we kunnen veronderstellen dat ze door pech uitgeschakeld werden. DE LIEFHEBBERS Onze purs betwisten nu een hunner mooiste wedstrijden, nml. de Ronde van Westvlaanderen. welke in zes ritten rond onze provincie slingert. In de eerste rit ging het onje jongens niet te zeer voor de wind. De Nederlan der Cruyten won in de spurt, nadat hij gans de rit door. op het voorplan gestaan had. Bertje Vandevoorde en Gerard Pype hadden ook een aardig woordje meege praat. maar in de spurt kwam Bertje 3 seconden te kort terwijl Gerard op 33 sec. eindigde. Hun resp. 11e en 15e plaats kon ons nog zeer tevreden stellen, ver mits niet minder dan 119 renners over de eindmeet gebold kwamen. Gerard In- devuyst, die nog steeds de kilometers in de benen niet schijnt te hebben, had daar bij nog bandbreuk, zodat hij als 38e, op een kleine 5 minuten eindigde. De tweede rit, die door de inrichters met zowat 40 km ja. VEERTIG km. ver lengd werd. zonder dat de renners noch verzorgers noch zelfs de koersleiders daarvan op de hoogte waren, was moor dend Bertje Vandevoorde was echter op die 160 km. een hele baas en het mag ge zegd dat hij bij de allerbesten mocht ge rekend worden. Hij bezweek ln de spurt tegen Wartel, zijn wapenbroeder uit Kok- sijde. maar veroverde toch de tweede plaats van de rangschikking, onmiddel lijk na Jaak Hebb. eveneens een der voor lopige Koksijdenaars. Gerard Pype was in dat zware labeur eveneens bij de groot ste uitblinkers, maar hij leed bandbreuk op het kritieke ogenblik, toen de strijd op zijn hevigst was. Hij reed op dit ogen blik op kop, samen met Verhelen en Re- bry. en had het zo goed voor mekaar ge bracht. dat hij zelfs leider van de alge mene rangschikking was. toen hij van band moest veranderen. Het stormweer en de ontmoediging, die hem begrijpelijker wijze terneer drukte, brachten hem op de 31e plaats, op 13 min. van Wartel. Gerard Indevuyst en Wiljy Jacob moesten zich resp. met de 41e en 42e plaatsen tevre den stellen, op 20 minuten en kleingeld. In de 3e rit. die van Woumen naar Westouter ging, aiover Roeselare. Kort rijk en leper, werd Gerard Indevuyst zeer mooi 5e. door een meesterlijke spurt- zege op de grote groep, waarin nochtans rappe bazen zaten als Plantaz. Eloot. Bosmans. Demunster. Kerkhove. Van Tie- ghem. enz... Gerard Pype eindigde in de zelfde groep, terwijl Wartel, Hebb en Van devoorde slechts 1.16 min. in het zicht kregen en daardoor hun leidersplaatsen onbedreigd wisten te bewaren. De tijdrit welke te Westouter en om geving op een werkelijk ideaal parcours betwist werd. gaf aanleiding tot een prachtige strijd. We keken natuurlijk met belangstelling uit naar het werk van onze regionalen. Bertje Vandevoorde, die een zeer wankelbare tweede plaats te ver dedigen had. reed niet te best Bertje beweerde dit na de rit zelf en schoot er zijn ereplaats bij in. Toch blijft hij op 6e rang nog een mooie kans maken, daar nog twee lastige ritten voor de boeg staan Van al onze kleppers werd veruit het beste werk geleverd door Gerard Pype. die een werkelijk prachtige rit reed. Hij bezweek slechts met 8 sec. tegen Armand Desmedt en onze Kattekoerswinnaar Al- bert Eloot. die de eerste plaats deelden. Achteraf werd door het college van koere- kommissarissen mild met straffen omge sprongen. ietwat terecht, zij er onmid dellijk bijgevoegd. Ook Gerard, die gans de rit door door zijn clubleider gevolgd (zie vervolg blz 6)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5