FILMWERELD IE Stephen McNALLY VIVIANE ROMANCE Audie MURPHY* Faith UST DE PROGRAMMA'S «HET YPERSCH NIEUWS Blz 7 11-4-1953 CINEMA OUD IEPEE MONKEY BUSINESS (Hang de aap niet uit!) met Cary Grant, Ginger Sogers. Charles Coburn en Marilyn Monroe. Barnabé Fulton, een scheikundige, tracht een serum voor verjonging samen te stellenzijn vrouw Edwina helpt hem bij deze taak. Zijn directeur, Oxley. heeft er heel wat belangstelling voor. daar hij absoluut zou willen verjongen om zijn verrukkelijke secretaresse Lois te kunnen bekoren. Tengevolge van een ongelukkige proef neming waarbij men een oude aap met een jong apenwijfje heeft verward, be sluit Barnabé een nieuwe formule op zich zelf als experiment te wagen. Doch tij dens zijn afwezigheid heeft een proef- aapje alles door elkaar gegooid en een mengsel vervaardigd dat hij in de frigo van het drinkbaar water in het labora torium heeft overgegoten. Door louter toe val heeft de aap de formule ontdekt en nu zal ieder mens die van dit water drinkt zich ogenblikkelijk voelen verjongen. Barnabé is het eerste slachtoffer. Hij is weer achttien jaar. schaakt Lois en voert allerlei dwaze streken uit. Gelukkig ver liest de drank tijdens de nacht vanzelf zijn werking, en Barnabé ontwaakt 's an derdaags weer normaal. Maar nu is het Edwina die weer een jong meisje wordt, en daar ze spijt voelt omdat ze een vroe- gere vlam van haar, Harvey, niet heeft gehuwd, sleurt ze de ongelukkige Barnabé mee in een reeks van de dolste avon turen. Maar eens te meer brengt de nacht weer alles op zijn plooi. In de overtuiging dat Barnabé einde lijk in het samenstellen van zijn serum geslaagd is. verzamelt Oxley de raad van beheer en wil hem het serum afkopen. Maar o weeBarnabé en Edwina. die wat al te veel gesnoept hebben van het wonderwater, staan daar voor de raad als twaalfjarigen, wat een hele boel gekke verwikkelingen meebrengt, waarbij Bar nabé zijn rivaal Harvey scalpeert terwijl Edwina. wanneer ze in haar bed een kleintje van achttien maanden vindt dat aan zijn nurse is ontsnapt, stellig over tuigd is dat het Barnabé is... De laat ste tonelen, waarin iedereen van het ver jongingswater gaat drinken, zijn werke lijk niet te vertellen maar Polo in zijn ruwe eenvoudigheid kwetst Michel dikwijls Dan ontvlucht Mi chel dit alles. Hij ontmoet, dagelijks, in de tuinen die zich onder de zuivere blan ke hemel van Algiers in de zon baden, of go het warme strand, de blonde en tengere Sylvia, een jonge studente van zestien jaar. Sylvia is de rechtschapen heid en de kinderlijkheid, de levensvreug de. de toevlucht van Michel, die gelooft van haar te houden. Het is een lichte, een voudige idylle, onderbroken door lachen, pruilerij en meisjesbehaagzucht... Maar Maria geraakt verward en onge rust. daar zij gevoelens in zich voelt op komen. die haar verschrikken. Zij houdt van Michel, daar valt niet aan te twijfe len. Allereerst, ontdekt zij dat hij spre kend op zijn vader gelijkt, toen deze jon ger was en zij van hem ging houden Michel is woest en schoon. Hij trekt haar aan. Tevergeefs strijdt zij tegen het ver langen dat haar geheel overheerst.- Het einde van dit drama zult U zien in de film. Martine Carol en Gerard Philippe treden samen op in de merkwaardige film van René ClairLes Belles de Nuit Een grappig toneeltje uit het Amerikaanse lachsucces Hang de aap niet uit Ginger Rogers tracht de gevallen Cary Grant terug op de been te helpen. CINEMA OUD IEPER: CASBAH D'AMOUR met Viviane Romance en Claude Laydu. Michel komt in Algiers aan. waar hij zijn vader zal weervinden, die hij sinds acht jaar niet gezien heeft. Deze acht jaren heeft hij in een sanatorium door gebracht. Gedurende acht jaren heeft hij gedroomd, heeft zich de mensen en din gen voorgesteld. Hij heeft zijn eigen we reld opgebouwd, waaraan men hem komt ontrukken. Deze grote dromer, een beetje droefgeestig en gevoelig zoals een zieke dat zijn kan, heeft nooit vrouwen ge kend, maar hij heeft alléén aan haar ge dacht in zijn eenzaamheid. Zijn vader heeft hem niet aan de aan legsteiger kunnen opwachten... want hij zit in de gevangenis. Deze man. die Michel nauwelijks kent, is een hard en geweldig wezen, een soort misdadige anarchist, die zelf gekozen heeft, buiten de samenleving te leven. Gedurende vele jaren leeft hij in de Casbah. wat zijn gebied is. waar iedereen hem bewondert of vreest... Hij heeft zich laten oppikkenin de stad. waarin hij zich onvoorzichtig genoeg ge waagd heeft, zo groot was zijn vreugde zijn zoon terug te zien... Het is «Dikke Polo» die dit in het kort aan H.chel zegt. bij de aankomst van de boot Dikke Polois een brave kerel, die Michel een oneindige tederheid toedraagt, de onder danige aanhankelijkheid van de oude die naar, want hij heeft gedeeltelijk deze jon gen. die nu een man geworden is. groot- gebracht en hij is geheel vertederd... Dikke Polowas sinds altijd, de ver trouwensman van zijn vader, zo ver hij zich herinneren kan. Daarna maakt Michel kennis met Maria, zijn vaders tweede vrouw, een ondoor dringbare. trotse, en harde Spaanse, met een onveranderlijk schoon masker, die hem ontvangt met een ijskoude onver schilligheid... en dan is er nog Jo, een duister individu, de tweede trawant van zijn vader. Het is tussen deze drie eigenaardige wezens, vreemden voor hem. dat Michel zich in de Casbah, in het huis van zijn vader gaat vestigen. En dan is er ook de Casbah, een gesloten holle wereld, waar de zon tussen de dichtbijeenstaan- de huizen doordringt, waar wezens van alle landen, alle godsdiensten, alle kleu ren vermengd zijn... een angstaanjagende, vijandige, wereld Michel is smartelijk ver wonderd en vindt nergens een toevlucht. Vanaf de eerste ogenblikken, heeft Ma ria hem een hartstochtelijke haat toege dragen, want Maria is onvruchtbaar, on danks de herhaaldelijke en hartelijke po gingen van een Arabische vrouw Yasmi- na. een goede, eenvoudige zie), die haar geheel toegewijd is. Maria ziet in Michel slechts een dinghij is de zoon van haar man en een andere vrouw, en zij kan e«n kinderen krijgen. Jo houdt ook niet van Michel, want de ze zieke jongeling hindert hem. en hij heeft zichzelf gezworen het hem te laten voelen Zo blijft er slechts Polo over. Cos mopolis - Films présente dans CINEMA CAPITOLE LES BELLES DE NUIT (De Nachtelijke Schonen) met Gerard Philipe, Martine Carol en Gina LoIIobrigida- Claude. een jonge en arme muzikant heeft genoeg van de muzieklessen die hij geeft aan kleine domme knapen en van de eentonige gang van het leven in zijn kleine provinciestad Hij droomt er van te ontsnappen uit dit troosteloze tijdperk. Hij droomt er zodanig van dat hij zich plotseling in een salon bevindt ten jare 1900. De aanwezigen juichen hem har telijk toe om een stuk, dat hij op de piano improviseerde. Edmée. de huisvrouw, een verrukkelijke blonde is verliefd op Clau de en maakt van haar invloed gebruik opdat men zijn opera voorstelle... 1900. de goede oude tijdToen was het zalig om te leven. U vergist u. zegt een oude heer. U hadt Parijs moeten kennen toen ik jong was... Voor Claude heeft kunnen antwoorden bevindt hij zich in 1840 en neemt hij deel aan de verovering van Algerië... hij ver overt meteen Leïla. een jeugdige en pit tige Algeriaanse. die niet beters wenst dan te bezwijken. Wat was het leven aan genaam CINEMA CAPITOLE: THE TURNING POINT (Het Keerpunt) met William Holden, Edmond O'Brien en Alexis Smith. John Conroy leidt een speciaal comité voor de strijd tegen de misdaad dat door de stedelijke overheid met de taak belast werd een grote Amerikaanse stad van het gespuis dat haar onderwereld bevolkt, te zuiveren. Gezien het belang van zijn taak. roept John de hulp in van een zijner jeugd vrienden. Jerry Mc Kibben die het tot reporter van een groot dagblad gebracht heeft. Vooreerst aarzelt Jerry, en de ver rukkelijke Amanda Waycross. John's se cretaresse is voorzeker één der redenen die hem er uiteindelijk toe brengen zijn medewerking met het comité toe te zeg- gen. Jerry ontdekt een weinig later dat John's eigen vader. Matt Conroy. die als eerbiedwaardig politie-agent bekend staat, gemene zaak maakt met een handelaar Eichelberger genaamd, die hij regelmatig op de hoogte houdt van het onderzoek van het comité. In werkelijkheid is deze Ei chelberger niemand anders dan de leider van het syndikaat der misdaad wiens macht zich over de ganse stad uitstrekt. Ontmaskerd, tracht Matt zijn fouten te herstellen door met Jerry mede te wer ken. doch hij wordt door een der gang sters neergeschoten. Vast overtuigd dat zijn vader in het uit voeren van zijn ambt gedood werd. Zet John Conroy onverb;ddeli:k zijn onder zoek voort en laat Eichelberger als ge tuige voor het gerecht dagen. Deze loo chent natuurlijk alle gemeenschap met de gangsters, maar wanneer de in beslagne ming uitgesproken wordt der boeken van de Arco Securities Company waarvan Eichelberger zichzelf directeur noemt, breekt er een geheimzinnige brand uit in de gebouwen der maatschappij, de dood var. verscheidene personen veroorzakend Wanneer ge de laatste dagen der rege ring van Lodewijk XVI hadt gekend, zegt een oude officier. Claude is plotseling een revolutionnair j en maakt gebruik van de clavecimbelles- j sen. die hij geeft aan een bekoorlijke aristokrate om haar op hartstochtelijke wijze het hof te maken. In elk tijdperk vindt Claude, liefde, roem en sukses. Claude zou gelukkig zijn indien de nacht eeuwig kon duren. Bij het einde van de dag is Claude ge lukkig te kunnen inslapen... in z'n droom vindt hij de vrouwen van 1900... 1840... 1793 terug en elk van hen maakt een af spraak voor de volgende nacht... een nacht van liefde. Claude komt echter te laat op de drie afspraken. Onaangenaamheden doen zich voor. een onverwachte echtgenoot, bele digde broeders, de revolutie breekt uit en d'Artagnan komt zelfs opdagen om zijn idylle met Mevr. Bonnacieux te on derbreken Claude wordt wakker en vindt met vreugde zijn eigen tijd weer. In de maneschijn ontmoet hij zijn buurmeisje Suzanne waar hij sinds lang op verliefd is, zonder zich evenwel te durven uit spreken. Thans zegt hij dat hij van haar houdt en zij bekent, dat zij hem ook be mint. Claude is gelukkig. Hij wil niet meer dromen. Zijn dromen willem hem echter niet los laten en slechts na een dolle vlucht doorheen de eeuwen vindt Claude tenslotte zijn geliefde Suzanne terug. 'Zij is wel degelijk van vlees en bloed en zij zal hem door haar tederheid de bekoring van het huidige bestaan le ren kennen. Er bestaat geen twijfel omtrent de mis dadige opzet en nu is John vastbesloten een grote slag te slaan ten einde nieuwe tetuirerrssen in te winnen laat hij door de dagbladen, de radio en de televisie omstandigheden van de moord op Matt verkondigen. Hij krijgt inderdaad de getuigenis van een zekere Carmelina. vrouw van een bediende van E chelberger, wiens zoge zegde dood bij ongeval nooit duidelijk uitgelegd werd. Carmelina schijnt bereid te zijn belangrijke verklaringen aan de politie af te leggen wanneer zij door angst gedreven de vlucht neemt... Denkend haar spoor gevonden te heb ben. mengt Jerry zich onder de toeschou wers van een boksmeeting waar de on gelukkige journalist door Eichelberger's handlangers in een valstrik gejokt wordt Intussen heeft John Conroy het contact met Carmelina kunnen hernemen die hem eindelijk de bewijzen brengt die hem in staat stellen het ganse misdaadsyndikaat aan te houden. Hij komt nochtans te laat om hen te beletten hun laatste moord te volbrengenJerry Mc Kibben werd in het volle stadion neergeschoten. Bedroefd over Jerry's dood maar fier over zijn heldhaftig optreden, gaat Aman da aan John's zijde nieuwe opdrachten tegemoet- <,V:KH-J- g| 'l' aoec CLAUDF LAYDU CINEMA COLISEUM: DUEL met Audie Murphy, Stephen McNaUy en Faith Domerpue. Lightning Tyrone, sheriff van Silver City. verlaat de stad om een bende die ven van eigendomsbewijzen van goudmij nen op te sporen en vertrouwt het bestuur aan zijn oude vriend Dan Musick toe. Dusty Fargo, een heel jong meisje, is treu rig dat hij weggaat In een schietpartij aan de schouder ge wond. ontvangt Lightning medische hulp te Fort Lowell. Daar leert hij de mooie Opal Lacey kennen en wordt verliefd op haar. Opal's broeder Rod Lacey is mijningenieur. Terug in Silver City. verneemt Lightning dat z'n oude vriend Dan werd neerge schoten zonder dat men de misdadiger kon vinden. De enige aanduiding die men bezit is de diefstal van een goudklomp die Dan om de hals droeg. Lightning verdenkt Johnny Sombrero, een verdacht individu, maar deze bezit een onweerlegbaar alibi. Sombrero's (zie vervolg volg hiz.>

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7