'DUBBEL ZES'** l STEVENS tiebr. Samenwerkende Spaar- en Kredietmaatschappij «EIGEN HEERD» te IEPER Algemene Vergadering van Zondag 15 Maart 1953 Mondharmonica's te leper INGEZONDEN STUKKEN TïïïïmSLHAVF Voor al Uw Verzekeringen DANIEL SEDEYN LIJDERS AAN SUIKERZIEKTE Voor Uw sDeciasI GLUTEN'S BROOD wendt U tot de welbekende BANKETBAKKERIJ VAN NIEUWENHUYSE Grote Markt 22 YPER A vóór 1950. 2^-a aanwezig litter MM. H. Delobel. Voor- V Seys. Ondervoorzitter J. Van- -Zthove L Monkerhey. M. Van Elst- Beheerders; H. Gillioen. Beheer- !lD^ecretarisK Gadevne Rekenplich- -er pieters en E De Cock. Commis- ""rjeten zich verontschuldigen: MM G. Berghman. J. Rouse ré en O Stevens. Be- ^^verontschuldigd wegens ziekte: de ~r j van der Mersch. Commissaris. pe Heer Voorzitter opent de vergade- -in» te 11 uur- De Heer Voorzitter gaat dadelijk over tot he' afhandelen der dagorde dezer Al gemene Vergadering die in het bezit ge teld werd van al de leden. Hij verleent het woord aan de Heer Secretaris die het verslag voorleest aan Beheerraad over de werking der de binst het jaar 1952, zo Maatschappij MM.. Ingevolge art. 41 der standregelen heeft bet""Bestuur U vandaag bijeengeroepen om verslag te geven over de werking on- Kr Maatschappij binst het jaar 1952. Deze Algemene Vergadering werd aan gekondigd in het Belgisch Staatsblad van '5 Februari en 6 Maart laatstleden. Het Bestuur vergaderde acht maal en onderzocht 37 aanvragen om lening waarvan 31 voor het bouwen en 6 voor hel aankopen van een goedkope woning. \1 deze aanvragen werden ingewilligd. Er werden 35 leningen uitbetaald waarvan 6 voor de aankoop en 29 voor het bouwen. Het bedrag dezer verrich tingen beloopt tot de som van 4.224.500 fr.. waarbij nog moet gevoegd worden 300 816 fr.. betaald aan de Algemene Spaarkas voor premies van levensverze kering. hetzij samen 4.525.316 fr. Van deze som blijft er nog 240.000 fr. te betalen voor saldos van in opbouw zijnde huizen. Deze woongelegenheden werden 1) Gebouwdte leper 6, Wervik 5. Poperinge 1. Elverdinge 3. Langemark 3. Vlamertinge 2. Beselare 2. Zillebeke 2. Dikkebus 1. Zonnebeke 1 Mesen 1. Ko men 1. Houthulst 1. 2) Aangekochtte leper 5, Zillebeke 1. Op 1 Januari 1952 waren er 244 wer kende leden20 ervan vereffenden hun schuld, waarvan 6 voor de termijn35 nieuwe leden werden bijgeschreven, zo dat op 31 December 1952 de Maatschap pij 259 werkende leden telt. Op 1 Januari 1952 waren de ontleners aan de Maat schappij verschuldigd fr. 18315.712.00 Deze schuld verhoogde met Leningen uitbetaald in 1952 3.984.500.00 Bedrag der premies voor le vensverzekering Interesten der leningen Terugbetaling van te veel ge storte sommen 300.816.00 732.860.02 970.00 Samen fr. 23.334.858.02 Anderziids hebben de ontleners betaald aan de Maatschappij Wegens maandelijkse afkor tingen 2.090.480.02 Wegens vervroegde terugbe talingen 125 130.60 2.215.610.02 Op 31 December blijven de werkende leden aldus aan de Maatschappij verschul digd 23.334.858.02 2.215610.02 21.119 248.00 fr. De schuld der Maatschappij tegenover de Algemene Spaarkas bedraagt Op 1 Januari 1952 18.613.187.00 fr. Leningen ontvangen binst het jaar 2.463.000.00 fr. Welke som dient vermin derd te worden met het terug te betalen kapitaal voor 1952 21.076.187.00 fr. 847 258.00 fr. Blijft 20.228.929.00 fr. De interest verschuldigd aan de Alge mene Spaarkas voor 1952 beloopt tot 611.157.00 fr. Het maatschappelijk kapitaal verhoog de van 80.730.00 fr. op 82.238.00 fr. Na verdeling der Winst verwezenlijkt in 1951 werd de gewone reserve gebracht op: 673.728.01 fr. 104.578.39 fr. 778.306.40 fr. en de wettelijke reserve op46.424.20 fr 5 674.00 fr. 52.098.20 fr De rekeningen voor het jaar 1951 wer den door de Algemene Spaar- en Lijf rentkas nagezien en goedgekeurd. Boven dien werd op 30 Oktober nog een alge mene inspectie gedaan ter plaats door een Afgevaardigde der Spaarkas. Dit in spectiebezoek was zeer bevredigend- Gezien de gezonde finantiële toestand onzer Maatschappij stemt de Spaarkas er in toe als voor dezen een dividend van 4 uit te keren aan de aandeel houders. Op 28 Juli 1952 werd de Maatschappij Eigen Heerdheropgericht, gezien de tweede periode van dertig jaar verstre ken was De nieuwe Maatschappij heeft gans het actief en het passief der oudere overge nomen. Van de gedegenheid werd gebruik gemaakt om enkele aanpassingen te doen aan de Standregelen zonder deze te wij zigen. zodanig dat de werking der Maat schappij dezelfde blijft als bij haar eer ste stichting. Wij mochten met veel voldoening ver nemen dat de Algemene Spaarkas de be perkingen bij het verlenen van credie- ten die zij noodgedwongen moest nemen, grotendeels intrekt zodat wij geleidelijk terugkeren naar de normale toestand van Eindelijk houdt het Bestuur eraan de ontleners geluk te wensen voor de regel matigheid bij het betalen der mensuali- teiten Op één uitzondering na hebben allen hun verplichtingen stipt nageleefd. Gelieft. MM thans kennis te nemen van de voorstellen van Bilan Winst- en Verliesrekening en van verdeling der Winst. VOORSTEL VAN BILAN 6.420.40 fr. Kas Postcheckrekening Lopende Rekening Hypothecaire Ontleners Dubieuze Ontleners Statutaire borgen Lopende Leningen Oorlogsschade 13 332.77 fr 1.595.212.87 fr. 21.113 973.00 fr. 5 275.00 fr. 3.432.00 fr 240 000.00 fr. 29.250.00 fr. Samen 23.006 896.04 fr. Kapitaal 82.238.00 fr. Voorschotten der Spaarkas 20.228 929.00 fr. Voorwaardelijke Reserve 1.252.85 fr. Verscheidene Schuldeisers 1.458.415.00 fr. Wettelijke Reserve 52 098.20 fr. Gewone Reserve 778 306.40 fr Dividenden 20.715.84 fr. Waarde der Borgen 3.432.00 fr. Crediteuren wegens Leningen 240.000.00 fr. WINST 141.508.75 fr. Samen 23.006.896.04 fr WINST- EN VERLIESREKENING Batig Inkomrechten 2 972.00 fr. Interest op Lopende Rekening 36.969.03 fr. Opbrengst der Leningen 732.860.02 fr. Onroerend goed 6 034.60 fr. Samen 778.835.65 fr Schadig Algemene Kosten 26.169.90 fr Interesten aan de Spaarkas 611.157.00 fr. WINST 637.326.90 fr. 141.508.75 fr. Samen 778.835.65 fr VOORSTEL TOT VERDELING DER WINST Dividenden 82.238 x 4 3 289.50 fr Voorafneming 5 voor de wettelijke Reserve 141.508.75 x 5 7 075.40 fr. Aan de Gewone Reserve 141.908.75 <3.289.50 7075.40 10.364.90 131.143.85 fr. 141.508.75 fr. De Heer Voorzitter verleent hierop het woord aan de Heer E. De Cock die ver slag uitbrengt van het College der Com missarissen zo volgt VERSLAG DER COMMISSARISSEN Wij hebben de rekeningen onderzocht van het maatschappelijk jaar 1952. De verschillende punten van de bilan zijn nagezien geweest en geen enkel on juistheid werd vastgesteld. De winst- en verliesrekening, die 778.835.65 fr bedraagt, is volkomen juist opgemaakt en de aangeduide winst van 141.508.75 fr. is echt. Wij hebben de eer U te verzoeken de bilan van het jaar 1951, welke U aange boden wordt, alsmede de Winst- en Verliesrekeningte willen goedkeuren leper, de 3 Maart 1953. Het College der Commissarissen. Getekend J. van der Mersch V. Pieters E. De Cock Beide deze verslagen alsook het voor stel van Bilan. de rekening van winsten en verliezen en de verdeling der winst worden door de vergadering algemeen goedgekeurd. De vergadering verleent verder ontlas ting van Beheer en Toezicht aan Bestuur en College der Commissarissen. De Heer Voorzitter nodigt de verga dering uit over te gaan tot de verkiezing vin drie Bestuursleden, het mandaat van HH. G. Berghman, O Stevens en hem zelf ten einde zijnde, alsook van een Commissaris, het mandaat van Heer E De Cock insgelijks ten einde zijnde. Deze uittredende Beheerders en Commissaris zijn herkiesbaar. De Heer V. Seys. ondervoorzitter, neemt voorlopig het Voorzitterschap waar. Alvorens over te gaan tot de verkie zing der uittredende HH. Beheerders en Commissaris, aldus de Heer Seys. houd ik eraan de Heer Voorzitter H. De lobel. ter gelegenheid dezer algemene ver gadering. in naam van al de leden der Maatschappij, onze oprechte dank te be tuigen voor zijn offervaardigheid en toe wijding in het behartigen der belangen van al onze leden, voor het wijs beleid waarmede hij als Voorzitter de zaken der Maatschappij beheert Daarom vragen wij hem het mandaat van Beheerder voor een nieuwe termijn te willen aanvaarden alsook in zijn hoe danigheid van Voorzitter aan het hoofd te willen blijven onzer Maatschappij. De vergadering begroet deze woorden met applaus en verkiest met algemeen heid van stemmen de Heer H. Delobel als Beheerder. De Heer Delobel neemt opnieuw het Voorzitterschap waar. Hij bedankt de vergadering voor de spontane blijk van genegenheid die hem te beurt viel alsook voor het vertrouwen dat de leden in hem stellen betrefTend het Beheer der zaken der Maatschappij. Hij nodigt de vergadering uit thans over te gaan tot de verkiezing van de vtr. G. Berghman en O Stevens als Be heerders en de Heer E. De Cock als Commissaris. De vergadering verkiest op dit voor stel algemeen de HH G. Berghman en O. Stevens als Beheerders en de Heer E. De Cock als Commissaris. Na de uiteenzetting van cijfers en voordragen van verslagen, die wettelijk opgelegd zijn. aldus de Heer Voorzitter; past het tijdens een algemene vergade ring familiaal in kontakt te komen en samen terug te blikken op de werking der Maatschappij binst het verlopen jaar Deze kan samengevat worden als volgt Tot einde 1951 was de algemene wer king noodgedwongen beperkt. Het was ons niet toegelaten leningen te verlenen voor het kopen van huizen voor het bou wen waren de credieten insgelijks inge krompen Voor onze Maatschappij bleef de toestand nochtans goed. om reden dat het ons mogelijk was. benevens de voor schotten die wij van de Spaarkas bekwa men. van eigen gelden leningen toe te staan Sedert April 1952 zijn de beperkings maatregelen voorgeschreven door de Spaarkas ingetrokken, zodat sedertdien de werking onzer Maatschappij opnieuw normaal werd. Het was voor ons zeer onaangenaam te moeten als antwoord geven aan dezen die een lening verlangden voor het ko pen van hun huist Wij zouden U willen helpen maar wij mogen nietintussen was het huis toch verkocht. Deze tijd is nu voorbij en het is ver heugend U te mogen bekend maken dat onze Maatschappij in het verlopen jaar 35 leningen uitbetaald ffeeft. Dank zij de tussenkomst onzer Maat schappij werden 29 nieuwe woningen ge bouwd en 6 aangekocht en indien wij terugzien tot 1947 dan mogen wij U zeg gen dat wij tussengekomen zijn ten voor dele van 265 gezinnen onze Maatschap pij heeft aldus in niet te onderschatten mate bijgedragen tot het lenigen van de woningnood in ons gewest. Gelukkig is deze woningnood stilaan aan 't verminderen, als wij rondgaan ont waren wij immers hier en daarHuis te huurhetgeen vóór dezen niet meer bestond. Benevens de werking onzer Maatschap- pri is het ook te danken aan het initiatief en de spaargeest dezer 265 gezinnen, die met ons samengewerkt hebben, dat dit schoon resultaat bereikt werd. En als we terugblikken op het jaar 1952 dan mogen wrij U zeggen dat niet minder dan 4 000.000 fr. in lening gege ven werd. Dit dient insgelijks onderlijnd te worden en moet een aansporing zijn voor al dezen die wensen eigenaar te worden van hun huis. zoals gij. tot bij Eigen Heerd te komen. Deze resultaten bekomt men piet zon der inspanning en toewijding Daarom houd ik eraan hier al mijn Collega's van de Beheerraad te danken voor hun belangloze medewerkingin zonderheid de HH Vandekerckhove en Van Elstlande, onze schatters, die veel van hun gewone tijd besteden aan het onderzoek der plannen en de bezoeken ter plaats, die door hun verslagen de Beheerraad toelaten met volle kennis van zaken de waarde der eigendommen en de bedragen der leningen vast te stel len. Een woord van dank aan onze Secre taris die zich 's Zondags te dienste stelt van de leden die het eerst met de leden in kontakt komt. uw aanvragen ontvangt en U alle gewenste en nuttige inlichtin gen verschaft. Dank ook aan de HH Commissarissen voor het nazicht dat zij uitoefenen, jk voeg hierbij mijn beste wensen voor een spoedig en volledig herstel aan onze Com missaris de Heer J. van der Mersch. De Heer Gadeyne, onze rekenplichtige. verdient insgelijks een woord van dank en lof voor de stiptheid waarmede hij tot in de centiemen, de boekhouding waar neemt. Eindelijk een woord van dank aan de leden die eraan gehouden hebben op de ze vergadering aanwezig te zijn, die aldus tonen dat zij belang stellen in de wer king der Maatschappij en blijk geven van samenwerking met het Bestuur van Eigen Heerd De Heer Voorzitter sluit de vergade ring te 1150 uur Het volksfeest, ingericht door de Har monie Picanol. nadert met rasse schre den. Inderdaad. Zaterdag 2 Mei te 1930 uur. kriieen wij de eerste schifting van de Mondharmonica-wedstrijden voor het Kampioenschap van leper Dat het een succes zal worden hoeft niet nader om lijnd. Een dikke twintig kandidaten lie ten reeds hun inschrijving geworden en daaronder vermelden wrij graag een 12- jarige mededinger uit Elverdinge die evenals z'n vader aan dit kampioenschap deel neemt Naast de wedstrijd, trouwens de hoofd schotel van de avond, krijgen wij tal van nagerechten. Wij vermelden The Willy's Band uit Poperinge. wraarin de moto-crosser Bruneel z'n talenten als saxo Zal laten gelden... De charme-zangeres Lucienne Cuvelier. uit Westnieuwkerke. in haar laatste Pa- ri'se chansons... Jeroom Decrock. uit St Michiels. twee de in het kampioenschap van Westvlaan- deren Mondharmonica's, die niet aan de wedstrijd deelneemt maar het publiek op enkele kunstvolle uitvoeringen zal ver gasten... Polly en O'Gust. de twee leutemakers. die enkele sketches ten tonele brengen... Frans Vandenbroeck. de man met de duiz°nd moppen, die z'n laatste creaties op de hem enige manier komt voorscho telen... Zoals u ziet. een programma rijk aan verscheidenheid en dat gewis eenieder kan en zal bevredigen. Wie zich nog wil laten inschrijven voor de wedstrijden doe het vlug. Wie nog geen kaarten heeft schafïe er zich aan bij de bestuursleden van de Harmonie en ook in de herberg Boeren- hol. Vandenpeereboomplaats. Tel. 246. Prijzen der plaatsen slechts 15 fr. En vergeet de data niet: 2. 14 en 30 Mei... R. Q Naar aanleiding van het bezoek van de h- Meurice. minister van buitenlandse han- J del, aan onze stad en het overzicht dat hij ten stadhuize gaf over de politiek van zijn departement- ontvingen we van de h. volksvertegenwoordiger H. Lahaye vol gende uiteenzetting, die het standpunt ter kwestie weergeeft van de Liberale Ka- mergroep ONZE BUITENLANDSE HANDEL De heer Meurice. Minister van Buiten landse Handel, gaf ter gelegenheid van de opening der Ieperse Handelsfoor. op 2 April jL ten stadhuize en in aanwezig heid der leden van de plaatselijke Han del en Nijverheidskamer, een overzicht van de politiek van zijn Departement In deze uiteenzetting wees hij op de moeilijkheden die onze handel op de bui tenlandse markten ondervindt en schreef deze moeilijkheden toe aan onze te hoge prijzen, die een rechtstreeks gevolg zijn van de te hoge lonen en de te hoge las ten. Hij verklaarde dat verlaging der lo nen volgens hem niet het geschikte mid del is om hieraan te verhelpen maar wel verhoging van onze productie. Zeker heeft de heer Minister geen on gelijk zo hij in het opdrijven der produc tie een middel ziet om onze prijzen te doen dalen. Nochtans is het niet het enige of het beste middel. InderdaadBelgië verwaarloost zijn beste afzetgebied dat KONGO is. Het laat er de buitenlandse firma's alje markten veroveren en handelt als een schoothondje dat zich zijn merg- beentje door de hondjes van dichte en verre buren laat ontfutselen. Men moet geen bevoegdheid zijn in de economie om te weten dat de positie van ons land goed is geweest in de eerste na oorlogse jaren maar dat ze op dit ogen blik ver van schitterend is. Het aéntal volledig en gedeeltelijke werklozen, dat verscheidene honderdduizendtallen be loopt. is er een klaar bewijs van. Nog onlangs had volksvertegenwoordi ger Vander Schueren het in de Kamer van Volksvertegenwoordigers over onze huidige uitvoer en vergeleek die met onze vooroorlogse uitvoer, zonder te vergeten deze vergelijking te maken in hoeveel heid en niet alleen in waarde Welnu de uitgevoerde hoeveelheden zijn veel lager dan vóór de oorlog. Wel is een geleidelijke verbetering te verwachten als gevolg van de uitwisselin gen in het raam van het Verenigd Euro pa. Dat men hiervqp nochtans alle heil niet mag verhopen is gemakkelijk te be grijpen. gezien dit verenigd Europa om aan de nodige grondstoffen te geraken, voor de uitvoer nog aangewezen is op landen buiten haar groep en dus wereld markten moet trachten te behouden of te veroveren. Weliswaar heeft de heer Minister van Buitenlandse Handel gepoogd hieraan mede te helpen hij stuurde handelsmis sies naar de VreemdeAmerika en het Oosten. De opdracht dezer missies be stond er in vroegere klanten er weer toe over te halen in België aan te kopen en tegelijk nieuwe klanten te maken. Het mag betwijfeld worden of deze poging, hoe lofwaardig ze ook mag heten, produc tief zal blijken. Inderdaad. België heeft weinig kans zijn afgewerkte produkten geplaatst te krijgen in landen die zich in de laatste jaren precies zelf hebben geïndustrialiseerd. De poging was er. doch ze was slecht gericht. Het volgende voorbeeld zal dat duide lijk maken. In 1952 wordt een professor van het Hoger Landbouwinstituut te Gembloers afgevaardigd naar Rio de Janeiro, zo ik me goed herinner, om er ons land te ver tegenwoordigen op de viering van het 50-jarig bestaan van het Landbouwkundig Instituut aldaar. Van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt om deze afgevaar digde de landen van Zuid-Amerika te laten afreizen en er afzetgebieden te zoe ken voor het door België gefabriceerde landbouwmateriaal. Het onthaal dat hij in die landen, waaronder PERU en CHILI, genoot, was. uit handelsoogpunt gezien, zeer koel. Op zelfde tijdstip vertoefde ik in onze Kolonie teneinde er de resultaten van de inlandse landbouwpogingen in de streek van Luberizi. zuiden van Kivu. te gaan overzien. Zo constateerde ik dat de anti- erosieve missie, afhangende van de Re gering onzer Kolonie, voor enkele tien tallen millioenen franken landbouwmate riaal had aangekocht en geen enkele ma chine. nog zelfs niet de kleinste ploeg, uit België kwam. Moet ik U beschrijven welke mijn ge voelens op dat ogenblik waren ten over staan van de door onze Belgische Rege ring gevolgde politiek Dat was echter niet alles. In de Mel- kerij te Nyanza. in Ruanda, was pas alle materiaal, ontromers. karnen, koelappa- raten e.a.. vervangen geworden door nieuw en ik constateerde dat al dat nieu we materiaal in de vreemde was aange kocht. Het oude. afgedankte materieel, dat was van Belgische herkomst. Bladzijden voorbeelden zou ik kunnen neersriirrven over andere takken als uitrustingsmateriaal voor hospitalen, spoorwegmaterieel. rivierboten, al pro dukten waarvoor ons land afzetgebieden te kort heeft en die onze Kolonie niet in België bestelt. De heer Minister zaj hiertegen opwer- i pen dat van 1948 tot 1952 onze uitvoer naar Kongo bijna is verdubbeld in hoe veelheid en in waarde van 3 tot 7 mil liard is gestegen. Hij vergeet hierbij dat de behoeften van de Kolonie veel meer Eerc enkele proef overtuigt Kei droogscheren wordt een kinderspel dank zij de weerga loze voordelen van de NIEUWE i Vraag ons «ca demonstratie I U ruk dan spoedig overtuigt ti)n van de snelheid de geriefehjkketd en de doelmatigheid van dfc scheer apparaat. Zi|n vorm k ah In de handpalm gegoten. Gemak, kekjke aanpassing aan de plaat, selijke netspanning. ZeHslepende mesjes. f Vandenpeereboomplaats, 7 IEPER - Tol 249 Het is een produkt van dan verdubbeld zijn en onze uitvoer naar de Kolonie tegenover de vreemde leve-1 ranties fel is gedaald. Hij vertegenwoor digt namelijk geen 40 meer van de totale invoer in Kongo Hij zou minstens 70 moeten bedragen Ik bezocht benevens officiële instellin gen, ook winkels, zelfs in de verst afge legen hoeken der wildernis. Overal de zelfde treurige constatatievreemd mate rieel, zowel in de textiel- als in de me taalindustrie en haar vertakkingentot zelfs de fietsen zijn hoofdzakelijk vreem de merken. Er is lang en geduldig zoe ken nodig om een Belgisch produkt In onze Kolonie te ontdekken. De heer Minister van Buitenlandse Han del voelt zich hoogstwaarschijnlijk ge dekt door het Belgisch Bureau voor Bui tenlandse Handel dat in de Kolonie werk zaam is en er dus ter beschikking staat van invoerders. Tegen hèt personeel van bedoeld Bu reau heb ik niet de minste bezwaren. Aan het hoofd ervan staat een innemend en toegewijd man die weet hoe goede han delsbetrekkingen worden gesmeed. Dat Bureau beschikt nochtans niet over vol doende documentatie en is niet in staat aan mogelijke invoerders de gevraagde inlichtingen te verschaffen over de pro dukten van de Belgische Nijverheid. Ove rigens schijnt het bureau niet over de kredieten te beschikken welke een on onderbroken propaganda voor onze eigen produkten vereisen zou. Kortom ons departement van Buiten landse handel heeft nog niet begrepen dat de oude methodes hebben afgedaan, dat het onzin is afzetgebieden, die vroe ger renderend waren, ipso facto nog als dusdanig te aanzien, streken te doen af reizen waar wij niet de minste kans meer hebben, en dat in het hart van Afrika een enorm afzetgebied voor onze produk ten open staat waar wij tenslotte toch prioriteit hebben als wij het maar willen, gezien een regiem van vergunningen toch tot de mogelijkheden behoort. Over korte tijd zal de invoer in Kongo tot 20 milliard en over 10 jaren zeker lijk tot 40 milliard frank stijgen. Zo de heer Minister op dezelfde weg voortgaat en denkt dat alles goed gaat zolang onze uitvoer naar Kongo niet ver mindert. dan durf ik beweren dat hij niet alleen zichzelf bedot maar de Buiten landse handel van België voor vele jaren zijn voornaamste afzetmogelijkheid ont neemt Hilaire LAHAYE. wendt U in volle vertrouwen tot Statiestr. 48 IEPER Café Royal Hoofdagent van de gekende maat schappij Antverpia Een der oudste en kapitaalkrachtigste van het land. (7831) Verzending rans het land door.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5