Garage G. Vandermeersch «T LINNENHUIS» n HET YPERSCH NIEUWS Bli I 6-6-1953 Bl| DE VUURKRUISEN NAAR HET RECHT (Ie vervolg) 1920 Een nieuwe oorlog vangt aan af grijselijker nog dan de andere Het leven dat men schoon en gemak kelijk meende, het leven dat men ver diend had blijkt thans een woedende strijd. Nog wordt gevochten thans niet meer voor een ideaal, maar voor het le ven In tram en trein betwist men de plaats van de man uit de Vuurlinie, die bij zo duur betaald heeft- terwijl op de baan als in een wervelwind de nieuwe auto voorbij vliegt van de nieuwe rijke ofte baron Zeep. Er wordt gevochten om het erfgoed dat ze gevrijwaard hebben en om duizenden dezer dapperen uit hun ellende te trek ken Er wordt gevochten om hun roem te doen verdwijnen, die roem die ze met ijverzucht en bescheidenheid pogen te be houden Er wordt gevochten... 1930 Zal men deze misdaad laten begaan Neen. want eindelijk beseft het land wat het aan die zo lang miskende helden verschuldigd is. Neen. zij zelf hebben begrepen dat ze moesten strijden, maar steeds strijden, om hun plaats onder de zon te verdedigen. Neen want ze hebben zich verenigd in één blok. in één macht, om die vrede te verdedigen die ze zo duur veroverd hebben om het land te redden van sla vernij en ondergang Zij hebben lang en hardnekkig gestre den. maar met vastberadenheid, want zij zijn Belgen en zijn verenigd. 1939 Het uur der overwinning, de ware. de onmetelijke overwinning heeft geslagen. Na twintig jaar. zijn de Bel gen ontwaakt uit hun bedwelming Vlamingen en Walen in één gemeen schap hebben de wekroep beantwoord. In één blok hebben de Belgen het spook van de oorlog verdreven, dat de lafaar- den hun aanwezen als de enige uitkomst aan de krisis. Eindelijk bewijzen ze dat ze de harde en zware lessen van de oor log begrepen hebben. Aan de volkeren der aarde hebben ze getoond dat het dappere kleine België van 1914-18 bereid stond alles op het spel te zetten, als het moest, om de geboorte grond. zijn vrijheden en zijn fierheid te verdedigen En met eerbied hebben de volkeren zich gebogen voor die kleine natie die hun dit prachtig voorbeeld gaf van solidariteit en van eendracht. Zij hebben al de macht bewezen van hun schone leuze van sterk en verenigd volk. dat naar het leven marcheert, het ware leven van waardigheid en vrede. Hij trekt de linies voorbij, met zware tred over de groene en vruchtbare vel den. De schim van Hem die het laatst sneu velde overschaduwt de uitgestrekte vlakte. Zijn doodsvinger steekt hij op en wijst naar het kruis aan de gezichtseinder, en sedert twintig jaar kent hij de voldoe ning Eindelijk hebben zij begrepen VUURKRUIS. niet te vergeefs hebt gij geschitterd. Dan verdween hij opnieuw in de eeuwi ge rust. (wordt vervolgt) Kon. leperse Schaakkring JAARLIJKSE ALGEMENE STATUTAIRE VERGADERING o>p Dinsdag 9 Juni 1953 te 28 uur Dagorde 1. Inleidend woord van de Voorzitter. 2 Verslag van de Secretaris. 3. Verslag van de Schatbewaarder 4. Verslag van de Jeugdleider. 5 Verslag van de Tornooilelder en Hulde aan de Laureaten 1952-53 6. Herkiezing van het Bestuur (Voor zitter en Jeugdleider). 7 Voorbereiding seizoen 1953-54. a) Clubkampioenschapvoorlopige indelingen. b) BekertornooiVoorstel van de Hr Jude (uitschakelingssysteem). c) Blitztornool. d) Jaarboek nr 4. e) Landentornooi op Zondag 13 Sep tember 1953. 8. Interpellaties. 9 Mededelingen Interesseert C niets in onze Kleine Aankondigingen Jeugdschaakclub Het Paard van Troye PIERRE KEIGNAERT BEKERWINNAAR Tegen alle verwachtingen In slaagde onze clubsecretaris P. Keignaert erin de sterke rhetorikaan E Van Tilborgh in de 1/2 finaal na een spannende eind phase te kloppen Deze laatste verkeek een enige kans voor zijn laatste jaar om op de ere lijst der winnaars zijn naam neer te schrijven. De beloftevolle Jean Cornette versloeg anderzijds de Hr Bouttelgier voor de 1/2 finaal en slaagde erin zich voor de eind- beurt te klasseren. De middenafdeling bracht ons een actieve jonge heer Rabaut op het voor plan voor de prijs van de middenafdeling. Zondag 31 Mei ).L ging de beslissende kamp door en een geroutineerde P Keig naert haalde ten slotte de bovenhand. Voor de jonge clubleden hield de leper se kampioen W La con te een simultaan- voorstelling welke een heel leerzame oe fening voor onze schakers was. Talrijke prijzen werden aan de ver dienstelijke spelers uitgeloofd. Uitslagen A) HOGER AFDELING Halve finaal Keignaert - Van Tilborgh 1-0 Cornette - Bouttelgier 1-0 Finaal Cornette (4e Lat.)-Keignaert (Poësis) 0-1 B) MIDDEN AFDELING Halve finaal Donche - Vandenweghe 0-1 Rabaut - Terryn 1-0 Finaal Vandenweghe (5e Handel) - Rabaut (5e Latijn) 0-1 MSÏISMM1K Enkele dagen geleden bereikte ons de nieuwe Gids van de Vlaamse Jeugdher bergen Het zal wel niet nodig zijn de le zers van deze kroniek, waarvan de mees ten zelf echte toeristen zijn. nog uiteen te zetten waarin een jeugdherberg bestaat In de inleiding van deze nieuwe uitgave heeft echter een passus bijzonder onze aandacht gehad en wel de volgende woor den van de huidige secretarisc De Vlaamse Jeugdherbergcentrale bestaat thans 22 jaar Een lange tijd Misschien veel langer dan de leeftijd van velen on der jullie Sedert het ontstaan van het JH-werk is er op het gebied van reizen en trekken veel veranderd Terwijl vroe ger het trekken beoefend werd als een reactie tegen een oppervlakkige levens houding en het bijgevolg slechts door een kleine schaar jongeren als dusdanig werd aangevoeld, is thans het trekken synoniem geworden van goedkoop toerisme, waar jonE en oud zich aan waagt. De cijfers bewijzen de kwantitatieve groei van ons werkin 1952 werden In de Vlaamse JH-en alleen bij de 75 000 overnachtin gen geboekt en in de meer dan 2.600 JH-en over de hele wereld ging het overnach- tlngscijfer ver over 8 000000 Het trekken is een vorm van gezonde vrije-tijdsbespa- ring geworden, die de grote massa heeft aangegrepen Zo is het inderdaad niet alleen ge- evolueerd in Vlaanderen, maar ook en vooral in het buitenland. Toch heeft de ontwikkeling van het JH-net in onze stre ken geen gelijke tred gehouden met de ontwikkeling van het algemene toerisme. Op di* ogenblik zijn er in het Vlaamse lar.d 13 JH-envoor wie zich aan hun ligging interesseert, drukken wij hier de plaatsen afAntwerpen. Brugge. Brussel. Dendormonde Diest. Gent. Helst-aan-Zee. Hofstade (Br.). Hulzingen Moerbeke. Nij- len. Oostende. Zoersel In Wallonië zijn er op dit ogenblik 28 JH-en maar enkele onder hen zijn slechts tijdens de zomermaanden open Van de andere kant moeten we ook er op wijzen, dat het comfort in deze laatste groep heel wat minder is dan in de Vlaamse gelegenheden. Daar wij al lang niet meer op de JH-en gewezen hebben kan het wel aanbeveling verdienen een en ander over de aanslui ting en de kosten te vertellende aan sluiting kost een inschrijvingsgeld (20 fr.) plus het jaarzegel Voor die zaken kan men alle inlichtingen krijgen bij de VJ H C.. Hopland. 50. te Antwerpen. De over nachting in een JH. kost. boven 21 jaar 14 fr.. tot 21 jaar 10 fr.groepen en scho len eveneens 10 fr. per persoon. Een slaap zak kan men meebrengenZo men hem huurt kost dat 15 fr. Ontbijt krijgt ge voor 10 fr.. een warm maal voor 25 fr.. soep kost u 5 fr.. koffie of thee 3 fr. Zie daar enige prijzen die aan de jonge kan didaat-trekkers zullen toelaten hun bud get voor een aantrekkelijk reisje door ons land op te maken. De V.V.V Brussel (Syndicat d'Initia- tive) geeft elke week een interessant pro gramma uit over wat er gedurende zeven dagen in de hoofdstad te zien en te horen is. Het is een zeer practische uitgave, een soort weekkalender, die de bezoeker de adressen bezorgt van de musea, de mo numenten. de voornaamste garages, de sportgelegenheden. de adressen van de ambassades en consulaten, de handelska mer.-. de voornaamste kerken buiten de katholieke, een lijst van restaurants, ca barets. thé dansants, tea-rooms Maar vooral alles wat in de loop van de week zal gebeurende theatervertoningen, de cinemavoorstellingen, de concerten en de exposities. Het boekje zit in een rood-groen étaft (de kleuren van Brussel) en bevat aan de binnenzijde een duidelijk en eenvoudig plan van de hoofdstad met de voornaam ste monumenten Het is te verkrijgen op de zetel van het Office de Tourisme van Brussel. Grote Markt, alsmede in de voor naamste dagblad winkels In een vorige kroniek deelden wij me de dat enkele luchtvaartmaatschappijen al een hele tijd bestonden, o.m. onze Sa bena die dit jaar 30 jaar oud wordt. Maar er zijn ook andere verjaardagende Brouwerij Piedboeuf (dit is geen betaalde reclame) heeft haar honderdste verjaar dag gevierd, de Brouwerij van Alken Is dertig jaar oud. Er wordt sedert lang goed bier gebrouwd in ons land en... ook gedronken. Enkele datums zijn er wel voor deze maand te onthouden Zondag e k. hebben te Mechelen toren- en beiaardfeesten piaatsverschillende concerten in de loop van de dag tot 's avonds bijzonder con cert met illuminatie. Zondag 14 Juni is Antwerpen aan de beurt met de wijding van de Schelde en eigenaardige processie op de Scheldedokken. Te Koksijde gaat diezelfde dag de processie van St Ides- bald uit, en wel te 15 uur. Deze proces sie bevat een retrospectieve van de ge schiedenis der beroemde abdij van Ter Duinen Voor 21 Juni kunnen wij Fran- corchamps reserveren, waar de Grote Prijs van België voor Automobielen wordt verreden terwijl voor de laatste Zondag van deze maand wij Nieuwpoort kunnen aanbevelen waar de historische Slnt-Jans- processie plaats heeft, evenals de Zee wijding Om te eindigen vandaag, een mopje afgeluisterd in een hotelletje, ergens in België: Een kellner is bezig een klant te be kijken. die lelijk te keer gaat tegen een gebraden kip. De klant, die helemaal geen zin heeft tot lachen, draait zich om naar de kell ner en zegt Uw kok heeft ongelijk gehad die kip te doden Het is een misdaad! Een misdaad Stel u voorJuist op het ogenblik dat ze kon beginnen te genieten van haar ouderdomspensioen VIATOR. Voor hot invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER JEUGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Zondag 7 Juni van 5 tot 9.30 o. Te 8 u. prijsloting. In de loop van de avond alle sportuitslagen. BASKET Zondag 7 Juni terrein Zaalhof. ter gelegenheid van de sport- hoogdag der firma Picanol twee interes sante matchen te 10 u Beka Zwevegem - Athlon Pi canol te 11 u. B.B.C. leper - J.S.P. leper We verwachten al onze supporters om onze jongens aan te moedigen VOETBAL Zaterdag 6 Juni te 15 u. terrein White Star revanchematch Rich ten - J.S.P. leper. We verwachten al onze supporters om onze jongens aan te moedigen TAFELTENNIS Na de wedstrijden van Zondag 31 Mei zijn de 8 best geklas- seerden I. Durieu 2. Demuyt3. Heu- ghebaert4. Lesage 5. DTïaveloose 6 Janssens 7. Coffyn 8. Callens Daar Durieu en Demuyt ex-aequo ein digden. met ieder zes overwinningen, moest een beslissende match gespeeld worden voor het toekennen van de wissel - beker. Durieu haalde het zeer nipt op Demuyt. onze nieuwe ster aan het ping- pongfirmament. die Zondag LL werkelijk iedereen verraste. De tweede grote ver rassing kwam van Janssens die zich aan stelde als een echte mitrailleur die zijn ballen knetterend afschoot. Spijtig dat bij zich niet bijtijds kon beheersen, wat hem menig puntje kostte. Met wat meer berekening wordt hij eerstdaags de ver overaar van de beker. Lesage speelde zoals naar gewoonte zeer kalm. en waar hij eerder flauw begon, eindigde hij zo veel te sterker. D'Haveloose daarentegen begon met 'n verliesmatch, waarna hij terug op volle kracht speeldewaar hij evenveel overwinningen behaalde als De muyt en Heughebaert. werd hij enkel naar de vijfde plaats verwezen, omdat hij een set méér verloor dan zijn voorgangers. Callens speelde niet op zijn gewone sterk te. bij gebrek aan oefening. Niettemin gaf hij de indruk na een paar Zondagen trai ning terug de oude sterke Callens te zul len zijn. Spijtig voor onze vriend Coffyn die zijn laatste matchen forfait moest ge ven en aldus wellicht een mooie ereplaats verspeelde Naar het schijnt zal een spe ciale premie gegeven worden aan de eer ste speler die de onklopbare kampioen Durieu weet te onttronen. Willy, opgepast en niet gelachen MARDYCK Hartelijk proficiat aan Roger Hollevoet die de beker won in de leperse mondharmonika prijskamp, als ook aan Roland Minnekeer om zijn eer volle 7e plaats Beide zijn lid van St Pie- ters' cabaret BEDANKING Hartelijk dank aan de 96 leden van de Jeugdclub die uit trouwe kameraadschap deze week op bedevaart gingen om de genezing te vragen van hun zeer zieke vriend Gilbert Hoedt Het Hoekje van de Wielewaal Uitstap naar het Vogelreservaat Het Zwin op Zondag 14 Juni Op Zondag 14 Juni trekt onze afdeling naar het vogelrijke reservaat t Het Zwin We zullen een bezoek brengen aan de volières. Tal van vogels die tot de Bel gische Fauna behoren zullen we te zien krijgen. Deze vogels die in de vrije na tuur veelal moeilijk te benaderen zijn. kun- ren we van dichtbij benaderen en bestu deren. Vervolgens zullen we onder kundige lei ding van de Heer L. Lippens het Zwin zelf betreden Dit gebied is ongetwijfeld de rijkste broedplaats van onze kust- Niet minder dan 85 verschillende soorten broed- vogels werden reeds in het Zwin geno teerd Kieviten, kluten, dwergsternen scholeksters, ta pui ten. bergeenden... om er slechts enkele te noemen zijn aldaar ge regelde broedvogels. Deze uitstap, doorheen de Zwinvlakte nabij de zee wordt zeker een hoogtepunt. Practische wenken: ReiskostenLeden 30 fr.Niet -leden 40 fr. Inschrijvingen tot en met 10 Juni bij H. Moncarey. Grote Markt. leper. P C- R. 296569 - Ornithologische Vereni ging De Wielewaal, Grote Markt leper Vertrek12.30 uur. Grote Markt. TURNEN IEPERSE ZEGE OP HET INTERNATIONAAL TLRNFEEST TE OOSTENDE 4 Overwinningen en 2 maal 2e Zondag laatst kende Oostende een nieu we springvloedgelukkig was het de ze maai niet vanwege de woeste zeegolven maar wel door een stroom van turners uit alle gewesten en zelfs uit het buiten land In die vloed bleek leper de krach tigste golfslag te bezitten die ongenadig de weerstand der tegenstrevers in stuk ken beukte 6 Afdelingen der St Michiels- kring stonden in de strijd en. nutteloos om in details te treden, de uitslagen spre ken boekdelen In hun reeksen behaalden de LL jongens. LI meisjes, jongelingen en dame? me' brio netjes de bovenhand ter wijl de mannen en juffers een puike 2e plaats behaalden met verbluffende per centages Het was een totale zegedag voor leper Moer dan 1000 turners en turnsters na men deel aan dit internationaal feest. Als bijzonderste verenigingen vernoemen we uit HollandVlissingen en Middelburg uit Frankrijk Rijsel Roubaix en La Ma deleine; uit België: Luik. Gent Temse. Rotheux enz... en natuurlijk al de ver enigingen uit Westvlaanderen Beperken we ons deze maal tot het be lichten der leperse verrichtingen om vol gende week een overzicht te geven van dit zeer geslaagd 2 daagse turnfestijn Leerlingen jongens Ere wie ere toekomtOm uit de ge woonte niet te treden heeft makker O. Voorspoels nogmaals bewezen een der bes te afdelingen te bezitten uit ons land. Sinds 1949 zwaait hij overal de plak op gelijk welke wedstrijd waar hij met zijn puik gedrilde jongens aankomt- Ook te Oostende was zijn optreden formidabel, eerste geplaatst met een gemiddelde van 92 was een verdiende beloning voor die prachtige afdeling welke ook nog het hoogste percentage van de dag behaal de door een schitterend uitgevoerde bonds reeks die met 95 gekwoteerd werd. Als 't u blieftbegin daar maar eens te gen te kampenBlankenberge. 2e ge plaatst. dient nog heel veel te verbeteren vooraleer onze jongens aan te kun nen. de overigen werden nog verder ach teruit gedrongen door dit groot meester schap der leperse ploeg. Proficiat, jon gens en zo voortdoen Leerlingen Meisjes In deze reeks kwam de eerste verras sing van de dag Onze kleine meisjes heb ben zich zelf werkelijk overtroffen door nipt maar verdiend de meer geroutineer de groepen van Noordzee Oostende. We- velgem en Kortrijk te kloppen en dan nog met een schitterende 89 iets wat hun waarde ten volle onderlijnt. Trou wens op het namiddagfeest stonden de kenners vol bewondering voor de zeer gestyleerde uitvoeringen van die kleine rakkers Mej. Lalue voor haar eerste optreden als leidster mag terecht fier gaan over deze prestatieOnze geluk wensen Jongelingen De ploeg van Jef Mus liet het ook aan haar hart niet komen. Zonder zich om de reputatie te bekommeren der andere groe pen wisten ze zich aan de spits te wer ken en lieten de leiding niet meer los. Resultaat87 om hun uitmuntend werk. Volhouden, kerels Juffers In deze reeks hadden onze juffertjes 2 sterke ploegen van Noordzee Oosten de op hun nek. Dat ze zich kranig ver weerd hebben bewijst hun uitslag 1. Noordzee I. 84 2. leper. 79 3. Noordzee II. 78.2 4. een groep waar van de naam ons ontsnapt is. Een puike prestatie voor de meisjes van Mej. A Mus. rekening houdende met de waarde der tegenstrevers. De voor uitgang bij onze juffers-afdeling is trou wens merkwaardig Dames De 2e verrassing was voor ons Zeker wel de nette zege van de leperse dames- ploeg op de gekende groep van Wevelgem Onverwacht, maar daarom niet onver diend De laatste tijd waren ze beslist erop vooruitgegaan maar dat ze nu al Wevelgem zouden kloppen, overtrof wer kelijk onze verwachtingen Puik getraind door J. Mus. die «veneens deze afdeling in handen heeft, zullen ze ongetwijfeld deze krachttoer als stimulans gebruiken om in de toekomst nog zulke verrassin gen te bereiden. Het is de eerste over winning van onze dametjes nzaar 't zal niet de laatste zijnZe hebben nu de smaak te pakken door die 82 Mannen Voor de trouwe turnliefhebbers zal de overwinning van Kortrijk op leper. Noord zee en Wevelgem ook wel een verrassing schijnen Niets is minder waar. Kortrijk was Zondag de beste van dit Westvlaams viertal en heeft verdiend gewonnen. Of ze gelukkig warenDe leperse mannen- ploeg was echter niet kompleet en tevens onvoldoende geoefend wegens al die te genslagen der laatste tijd. Toch wisten ze nog de bovenhand te halen op de ster ke Noordzee-ploeg en op Wevelgem dat eveneens niet gespaard werd van tegen- slager. UitslagKortrijk. 90 2. leper. 88.2 3 Noordzee. 86 4 Wevelgem 79.8 In deze beschouwingen houden we geen rekening met de ploegen van 't buiten land en buiten de provincie omdat ze toch niet in aanmerking kwamen voor het Westvlaams gouwfeest en ze dus afzon derlijk geklasseerd werden. 5 bekers werden veroverd Was me dat iets te zeggen tijdens de prijsuitdeling op het stadhuis. Op 25 be kers. te betwisten door een 40-tal afde lingen. snapte leper er eventjes 5 mee naar huis. We horen nog de verbaasde Hollanders die bedremmeld hun bewon dering uitdrukten in hun sappig taaltje Nou zie eens aan, eventjes 5 mooie be kers. daar zullen we nog meer voor moe ten trainen In een bijzonder woord huldigde de Gouwvoorzitter. Hr. Reilzen. de flinke prestatie der Ieperlingen en overhandig de aan de Hr Mailiiard. namens de Oost- endse schepen voor Sport, de prachtbeker der stad om de glansvolle overwinning be haald in dit geslaagd internationaal turn- tornooi. door de kraiige St Michielsturn- kring- Nog veel meer is er te vertellen over deze heuglijke gebeurtenis, doch dat is voor volgende week. Eens te meer heeft de leperse turnkring de faam van de Hallestede hoog gehou den en. dat zal nog dikwijls gebeuren! A. G. WERELDBEROEMDE SCOOTERS Off. Verdeler vr het arrondissement P.V.B.A. Steenweg op Dikkebus 1 1 IEPER (Statie) - Tel. 108 (8073) Jf If I l it'tf MOTORSPORT Een gedurfde regelmatigheidsrit voor motorfietsen tot 50 ccm op Zondag 7 Juni De Motoclub du Nord de la France richt op Zondag a.s. haar tweede Rallye in voor motorfietsen, gekend onder de naamRallye du Nord. Om de proef nog interessanter te maken werd een mooie reisroute uitgestippeld en zullen de 65 ingeschrevenen een excursie maken door België en Nederland In het geheel zijn er een 450 km. af te maken. Zij nemen het vertrek te Roubaix om 20 uur Zaterdagavond, rijden aiover Aalst op Antwerpen. Putte, het eiland Walche ren tot Vlissingen waar hen na de zware nachtelijke rit een korte verpozing ge geven wordt. Te 6.30 uur Zondagmorgen na overzetting over de Scheldemondlng vangt het lastigste traject aan (en zullen wel enkele deelnemers af zijn) aiover Brugge. Roeselare. Passendale. gaat het naar leper waar een controle is op de Grote Markt, bevoorrading in de Rijsel- straat aan de garage «Het Zuiden». Te leper zullen de eerste deelnemers arri veren. Zondagmorgen omstreeks 9.30 uur Eerst na leper zullen de deelnemers de uitpluizing van de lastige Rallye-formule te slikken krijgen. Te St Elooi-Voorme- zele gekomen zullen ze op het prachtig nieuwe baanvak een snelheidsrit van 800 meter uitvoeren, een per een, op een bil jart-betonweg. in daling. Het is ook op deze namiddag dat die baan plechtig geopend wordt. Velen zijn benieuwd hoe veel de topprestatie van de beste brom mer zal bedragen... Over Dikkebus moe ten ze weer de Rode Berg beklimmen gechronometreerd door twee officiële tijd opnemers. Die twee schiftingsproeven zul len de winnaars aanduiden. Deze Ronde valt samen met de Belgische inrichting van de Ronde van België voor motor rijders ingericht door de Belgische Motor- rijdersbond. maar om een juiste formule voor het regelmatig betwisten van een ingewikkelde en verzorgde regelmatigheid is de B.M.B. nog niet opgewassen, de Motoclub du Nord kan onze Belgische federatie daar wel een lesje in geven. Het gedeelte van de Rallye du Nord van heden Zondag wordt op Belgisch grond gebied verzorgd door de machtige Auto- Moto Club van leper, die zo stilaan op alle nieuwe gebied de toonaangevende motorclub uit de Vlaanderen wordt. BECQUAERT. C. Vande Walle - Grille* ?0. Rijse 1st raat YPER Alle Linnen, Breigoederen Mercerie Specialiteit van schone schorten Vrouwbloezen, lederen handschoenen Layette en Kinderkleding Schone manshemden vanaf 99 fr. HUIS VAN VERTROUWEN (7834) I Val. Coekelbergs wint in Frankrijk Valeer Coekelbergs, de enige leperse crosser die wij nog in de uitslagen vinden, lag Zondag 1-L in het Franse Noorden het is reeds enkele tijd dat hij regelmatig aldaar uitkomt en wel te Hem aan de slag. In de kategorie 500 cc. heeft hij het tot een prachtige overwinning gebracht voor de Fransen Beaucarne. Barbara, De- öoncker. Vanlerberghe en zijn strijdmak ker Haerinckx, uit Deerlijk. Morgen Zondag, reist hij opnieuw naar Noord-Frankrijk in het gezelschap van Haerinckx. Te Arques in de Carrière da Batavia kan het een nieuwe leperse zege worden. R Q

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4