Koop niet gelijk waar en bij gelijk wie De firma STEVENS Gebroeders STEVENS Gebroeders Koningin Flizabeth II plechtig gekroond in Westminsterabdij Koeltechniek is een nieuw} beroep HET VEREIST VAKKENNIS. I K P K It Vandenpeereboomplaats, heeft een MODERN laboratorium en GESPECIALISEERD personeel De grootste keus Huishoud' en industriële kasten ter wereld, ge bouwd door General Motors, verkocht door In uw voordeel koop een goed produkt bij een ?oeoe firma 12 MODELLEN IN VOOF RAAD Roger Hollevoet Mondharmonica-kampioen CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Spinn«wt«l Aux Amis de la Langue Francaise De vierin I te leper van leper HET YPEKSCH NIEUWS BH. 5 6-6-1953 Ma ■.--■WHOUW Maandag 2 Juni, voor het eerst na 13 jaren soberheid, was Engeland in feest bij de kroning van Koningin Elizabeth II. Het werd dan ook een indrukwekkende plech- 1 tigheid, die door millioenen mensen te Londen werd bijgewoond, en die door nog meer millioenen langs het televisie scherm werd gevolgd Het weer was ver van goed. doch dat beeft de kijklustigen niet kunnen af schrikken, die uren te voren hun plaatsje hadden ingenomen op de doortocht van de koninklijke stoet. In Westminsterabdij. waar 7500 bevoor rechte genodigden aanwezig waren, werd te 12.32 uur door de aartsbisschop van Canterbury de oude kroon van koning Ed ward. de rituele kroon van Engeland, op het hoofd geplaatst van Hare Majesteit Terstond hieven trompetters een drie maal herhaalde vrolijke fanfare aan. waarop de aanwezigen in koor de volgen de juichkreten lieten horen, die luid door de kerk weergalmdenGod Save Queen Elizabeth, Long Live Queen Elizabeth May the Queen live forever (God Zege- ne de Koningin Lang Leve Koningin Eli zabeth Moge de Koningin eeuwig leven*. Na deze plechtigheid, een toneel van onbeschrijflijke schoonheid en waardig heid. met de verscheidenheid van de kleu ren der fluwelen, satijnen en brokaatzij den mantels en de schittering van de op goudlaken of gouddraadfluweel gedragen kroonjuwelen, de kronen, zwaarden, sta ven. rijksappel en scepters, trok een schit terende optocht door de straten van Lon den, naar Buckingham Palace. Ongeveer twee en half millioen mannen, vrouwen en kinderen hadden plaats genomen op de reusachtige tribunes, op de voetpaden, aan de vensters en op de daken der hui zen. Met stijgende geestdrift hebben ze hun koningin toegejuicht, hebben ze de sprookjesachtige zeven kilometer lange stoet, met verrukking zien voorbijkomen. De apotheose van deze schitterend ge monteerde Kroningsplechtigheid werd be reikt toen een van geestdrift laaiende mensenzee doorheen alle versperringen brak en een nooit te voren gehoorde ova tie bracht aan Elizabeth II en aan de an dere leden van de Britse koninklijke fa milie. die op het balkon van het Bucking ham paleis verschenen. Een plechtigheid te Brussel In de Christ Church te Brussel had Dinsdagvoormiddag een godsdienstige plechtigheid plaats, die door Koning Bou- dewijn werd bijgewoond, alsmede door de hoofden der diplomatieke zendingen, de voorzitters van Kamer en Senaat, minis ters Van Zeeland. Behogne. De Greef. Harmei. Meurice. staatsministers Pierlot Rolin. Spaak en Theunis, alsmede door verschillende hoogwaardigheidsbekleders Onmiddellijk na de aankomst van Ko ning Boudewijn werd de plechtigheid in gezet met het zingen van God save the Queen Hierna werd gebeden voor Koningin Eli zabeth II en de ganse koninklijke familie. Ook een bijzonder gebed werd gezegd ter intentie van Koning Boudewijn. Leden van de Britse kolonie en overheidspersonen van de stad poseren gemoedelijk voor onze rotograaf bij de ontvangst in de Britse club te leper ter gelegenheid van de kroning van H. M. Elizabeth II. Het jaar 1953 zal in onze herinnering leven als een jaar van grote vreugde. Zal ik V zeggen hoezeer het huwelijk van Uw I innemende en minzame Prinses Josephine- Charlotte ons heeft verblijd Prins Jan. zoals iedereen weet, nam dienst in het Britse Leger en wij vinden dat wij een zeer persoonlijk belang hebben in hun geluk. I De rrriencLschap tussen Groot-Brittannié i en België is traditioneel. Ik hoef er niet tsri te herinneren dat de stichter van de Belgische Dvnastie een oom was van Ko ningin Victoria, de overgrootmoeder van onze huidige regerende Koningin. Wij hier. van deze kleine Britse Kolonie tn België, zijn een grote plicht van dank baarheid verschuldigd aan de leper se be volking. voor de gulhartige manier waar mede U ons in uw midden hebt ontvangen, en de gerede bijstand die U ons ten allen tijde hebt verleend in de uitvoering van de taak van de Commissie. Het is daarom dat wij wensen U uit te nodigen om vandaag met ons te zijn ten einde deel te nemen in onze feestviering. Ik houd er eveneens aan U te zeggen, in naam van het personeel van de Commissie, hoezeer het ons verheugt, hier in leper, met al onze trouwe vrienden en trouwe '•oorstanders en Uw stadsbestuur, verenigd se volk gevestigd op Londen en de West minsterabdij, het Hart van Londen, waar thans te midden de vrome en eerbiedige verknochtheid van Haar Volk, Hare Ma jesteit Koningin Elizabeth II gekroond wordt Ik ben ten zeerste gelukkig U bij deze gelegenheid te verzekeren dat de leperse bevolking deelt in Uw grote vreugde en geluk en ik wens met U dat Hare Majesteit Koningin Elizabeth II gedurende lange ja ren in vrede en geluk zou mogen regeren. Heren, ik drink met U Op Koningin Elizabeth II Vervolgens werden nog korte toespra ken gehouden door de h.h. Delobel. na mens het Last Post CommitteePrince, namens de British Legion en Isaï Gruwez, namens de Verstandhouding van Oud strijders en Gelijkgestelden. Alle spre kers legden bijzonder de nadruk op de hechte vriendschapsbanden welke bestaan tussen de leden van de Britse kolonie van leper en de bevolking. 's Namiddags werd aan de leden van de British Settlement een tea aangebo den, terwijl de dag besloten werd met een druk bijgewoond bal in de zaal Lido. ROGISA r.nldrtr. 75 ROESELARX - TeL Til Habit - Jacquet - Snoklag AHr anlrn - T»«behaart— (MM) Nous avons le plaisir de vous proposer une excursion en autocar de Luxe. le di- manche 21 juin 1953 selon l'itlnéralre sui- vantYpres. Pont Rouge. Lille, Arras. Amiens. Visite guidée de la cathédrale et du musée de Picardie (Guide Monsieur Lesieux de la Direction des Musées de France, délégué du Mlnistre de fEduca- tion Nationale Visite de la ville. Pos- sibilité d'assister a la Messe de 11.30 h Diner facultatif a vee spécialités gastro- nomiques régionales t La Taverne Roy ale Amiens, Boulogne (arrêt). Paris- Plage (arrêt), Aérodrome du Touquet (ar rêt). Cap Gris-Nez (arrêt). Dunkerque. La Panne, Adinkerke. Furnes. Retour Ypres vers 21 heures. Pour nous permettre de réaliser ce pro- gramme avec le maximum d'attrait et de confort. nous prions nos membres de retourner. düment complété et signé. Ie bulletin d'inscription que nous leur avons fait parvenlr. Le versement du prix de voyage 230 francs (transport, visite du Musée. diner) ou 150 francs (transport visite du Musée) peut être effectué soit par virement au CCP 363437 de Monsieur I. Janssens. rue Longue de Thourout 24 6 Ypres, soft en espèces a la même adresse La date ultime des inscriptions est flxée au samedi 13 juin 1953 i 20 heures. date après laquelle ij ne sera plus admis de participants. Les membres de la familie et les amis de nos membres pourront participer dans les mêmes conditions cette excursion Les prix mentlonnés constituent un ma ximum et seront considérablement dlmi- nués si le nombre des participants le per- met. Nous insistons pour que chacun soit présent au plus tard k 6 58 h. lTieure du départ sera strictement observée. Prochain articleConnalssez-vous Amiens In de prachtige gouden koets begeven Koningin Elizabeth en de hertog van Edimburg zich naar Westminsterabdij. De kroning van H M Elizabeth II werd ook te leper gevierd De Britse kolonie van de stad had verscheidene plechtig heden voorzien Leden en sympathisanten waren reeds vanaf 10 u. uitgenodigd om de kroningsplechtigheden langs de tele visie te volgen. Te 11.50 u had dan in de lokalen \~an de Britse Club een plech tige ontvangst plaats. Volgende persona liteiten werden er begroet door de hh. Major Mac Farlane. hoofd der Belgische diensten van de Imperial War Graves Commission en door dhr Hogg hoofd van de leperse diensten van hetzelfde orga nisme burgemeester Vanderghote. arron dissementscommissaris Tombeur. volksver tegenwoordiger Stubbe. schepenen Dehem en Robyn. gemeenteraadsleden Capoen. Meiis. Pattyn. Pype Roegiers en Six Dr Ronse, voorzitter van het Rood Kruis van België, afdeling leperde h.h. Isaï Gruwez. Majoor Moesman en M Qua- ghebeur resp. voorzitter en ondervoorzit ters van het Verstandhoudingscomité van Oudstri iders en Gelijkgestelden h.h. Van- devoorde en Advflkaat Delobel. resp. schatbewaarder en secretaris van het Last Post CommitteeLt Bellangé. Districts bevelhebber van de RijkswachtHr Ver- moere. voorzitter van de Verbroedering der RijkswachtPolitiecommissaris O Huvghebaert Hr Amedée Deplancke. be velhebber van de Brandweer dhr Croes. Studieprefect van het Kon. Atheneum dhr Aimé Gruwez. voorzitter van het Han- delsfoorcomitéde h h Prince en Claeys. resp. afgevaardigden van de British Le gion en van de Poilus de Franceenz Nadat de hr Hogg de personaliteiten verwelkomd had, sprak Major Mac Far lane volgende rede uit Heer Burgemeester. Mijne Heren. Zoals U weet viert het ganse Britse Com monwealth vandaag de Kroning van Hare Majesteit Koningin Elizabeth It en in naam van de Commissie en mijn Chief Adminis trative Officer. Major-General Foster, die ten zeerste betreurt niet te kunnen aan wezig zijn, heb ik het genoegen U allen welkom te heten. te zijn. Tot slot zou ik U willen vragen zich. met mij aan te sluiten in de heildronk aan Hare Majesteit Koningin Elizabeth II, en ik denk het zeer geschikt U te verzoeken de naam van Koning Boudewijn in deze heildronk te verenigen. Heer Burgemeester, Mijne Heren, de heil dronk luidtHunne Majesteiten. Onze Ko ningin Elizabeth en Uw Koning Boude wijn. Mogen zij beiden genieten van een lange, gelukkige en vreedzame regering Na deze heildronk, antwoordde burge meester Vanderghote in volgende termen Ik wens eerst en vooral, in mijn eigen naam en in naam van de personen ran leper welke deze ontvangst bijwonen, de Hoofd Beheerder van de Imperial War Graves Commission en zijn staf te danken voor hun zo zeer geprezen uitnodiging tot deze plechtigheid. Sinds de oprichting ran de plaatselijke dienst ran de I.W.O.C. heersten steeds de beste verhoudingen tussen de bevolking van leper en de leden van de Britse kolonie en van weerszijden werd steeds alles in het werk gesteld om die vriendschapsban den en wederzijdse waardering hoog te houden en te verstevigen. Niettegenstaande we in de laatste tijden bij sommige gebeurtenissen zekere inmen gingen van sommige Britse dagbladschrij vers oj politiekers in aangelegenheden van zuiver Belgische aard te betreuren hadden, weten we zeer goed dat hun standpunt niet overeenstemt met dat van het Britse Rijk en dat hun tussenkomsten het niet vermogen onze oude en stevige vriend schapsbanden aan te tasten. De herinnering aan onze wederzijdse ge schiedenis en de beproevingen van de laat ste veertig jaren, hebben tussen Groot-Brit- tannië en België zeer sterke banden van wederzijds vertrouwen en waardering ge smeed welke, ik ben ervan overtuigd, steeds zullen blijven bestaan. Deze goede betrekkingen maken dat de leperse bevolking steeds medeleefde met Uw land en zijn onderdanen te leper, in alle, zo gelukkige als treurige, gebeurte nissen welke zich voordeden in het leven van hun volk, evenzo als U allen deelde in onze eigen vreugden en leed. Heden is het voor Groot-Brittanniévoor het Britse Rijk en het Commonwealth een grote dag en een gelukkige gebeurtenis. Heden is de aandacht van gans het Brit Zaterdag 1.1. werd voor een grotere be langstelling dan de vorige avonden het geval was de finale betwist tussen de 14 opgekomen concurrenten. Het werd een spannende strijd die uit eindelijk door onze stadsgenoot Roger Hollevoet werd gewonnen en die aldus de prachtbeker uit handen van Voorzit ter Maurits Quaghebeur mocht ontrangec. Roger was de beste en z'n stukje Les Patineursvertolkte hij op een meester lijke wijze. Hier laten wij trouwens de volledige uitslag volgen I. Roger Hollevoet 97.5 2. Lucien Debrauwere 93 3. Georges Clabau. Poperinge 87 4. André Vandevyvere 88.5 5 August Menu, Mesen 86 6. Michel Lewyllie. Zillebeke 83 7. Roland Minnekeer 82.5 8. Roger Tankrey 80.5 9. Albert Tankré 79 10. Roger Buytaert. Dikkebus 78 11 Maurits Dejonckheere 76 12. Jacques Tahon, Elverdinge 75,5 13. Robert Vandecasteele. Vlam. 75 14 Gerard Tankré 72.5 Het werd een avond vol vreugde en plezier en ieder deelnemer aan de wed strijd zowel als aan de show deed z'n uiterste best. Maar het moet gezegd dat The Willy's Banduit Poperinge. on der leiding van Willy Butaye, met het leeuwenaandeel van het succes op de loop ging. Verder werden de aanwezigen ver gast op een recital door een drietal leden van de groep Mardyck van St Pieters. nl. zanger Vercouter in het gezelschap van de mouth organ-swingers Hollevoet en Minnekeer. De inrichters van de Harmonie Picanol hebben waarlijk niets onverlet gelaten om deze eersteling er door te krijgen en alles lukte wonderbest. alleen de belang stelling kon beter geweest zijn maar dit is vooral te wijten aan het feit dat dit kampioenschap wat laat in het seizoen doorging. Een volgende keer wordt de belangstelling vast in evenredigheid met het aangeboden spektakel R Q

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5