FILMWERELD HUMOR UIT DE PROCRAMMA S Drukkerij DUMORTIER 34. Boterstraat I E P E R HET VPEBSCH NIEUWS Bb «-*-1953 1NEHA OLD LEPER SON DERNIER NOEL 'Haar laatste Kerstmis) met Tino to» rn de kleine Marie France. In het hospitaal van Nice, afdeling van professor Valensio ligt de kleine Angèle VQardi. Zij lijdt aan leucaemie en haar dagen zijn geteld. Door een onbeschei denheid kent de kleine haar lot. doch zij is nog te klein om te beseffen wat de dood is. Het enige wat ze begrijpt is. dat ze ■ooit meer Kerstdag zal meemaken. Het is immers pas 20 November en haar da gen zijn geteld Lucie Vilardi. haar moeder, wenst vu rig dat het kind toch nog eenmaal Kerst dag zou mogen beleven. 't Is dan dat Mevrouw Valensio. de echtgenote van de professor, haar nicht Franco!se en een goede vriend. Mare Da- aaiani. vedette van het lied. plannen be ramen om een Kerstmisviering ineen te steken In de arme volksbuurt waar de kleine Angèle woont, vindt het plan spoe dig bijval, zodat de mensen aldaar hun meningsverschillen gaan vergeten en die waren nochtans niet onbeduidend Professor Valensio is van oordeel dat het leest een weldadige invloed kan heb ben op de kleine, als het bij haar thuis kan doorgaan. Het plan neemt spoedig welomlijnde vormen aan onder leiding van Mevr. Fabrèze. haar man die dok werker is en hun 12 jarige zoon Raphael. Bezc laatste is een groot bewonderaar rum Mare Damiani. Nochtans zal de verzoening van de wijk bewoners niet volledig zijn. want Mare Damiani is ook een kind van de wijk doch een droevig feit uit het verleden, waardoor de vader van Angèle Vilardi veroordeeld werd en waarbij Marc ten onrechte trouwens, beschuldigd werd hem verraden te hebben, blijkt nog steeds een hinderpaal te zijn. Mare is intussen een gekende vedette geworden doch de toe gang tot zijn oude buurt blijft hem ont zegd Pers en radio hebben spoedig belang stelling getoond voor het geval van de kleine Angèle. met al de overdrijving die daarmede gepaard gaat. zodat deze daad van naastenliefde gaat uitgroeien tot een wijkkermis. De voorbereidingen tot het feest ver wekken bij de kleine een gunstige ken tering. Mare zal nochtans niet kunnen deelne men aan het feest, omdat de wijkbewo ners. onder leiding van Fabrèze. zich daar tegen verzetten. Hij zal zich dan maar onthouden om alle schandaal te vermij den. alhoewel zijn houding zeer gekri- tikeerd wordt daar hij geen verklaring geeft voor die onthouding. De dag zelf begaan de vriendjes van Angèle een onvoorzichtigheid, waardoor de kleine begrijpt dat het feest slechts schijn is. Alles dreigt in duigen te val len... Doch dan zal Raphael Fabrèze. met de hulp van Mare nu. haar toch nog kunnen overtuigen dat het werkelijk Kerstdag is. Angèle zal misschien gefed worden, het zou een mirakel zijn. alhoewel niet on mogelijk het ware mirakel schuilt echter in de verzoening van de wijkbewoners rond het ziekbed van de kleine Tino Kom. de Franse channezanger. en de kleine Georges Poujouly in de film Son dernier Noel CINEMA CAP1TOLE: THE PLANTER S WIFE (De vrouw van de planter) roet Claudette Colbert. In het huidige Malakka verscheurd door de guerilla-oorlog. De rubberplanter Jim Frazer en zijn vrouw Liz hebben al heel wat beproevin gen overleefd waaronder ook de interne ring in een Japans kamp. Nochtans staan zij op het punt uit elkaar te gaan Op ieder ogenblik kan men een ban- dietenaacva! verwachten en Jim is zozeer ingenomen met de verdediging van zijn pLiitage. dat hij niets doet om het gevaar dat zijn geluk bedreigt, af te weren t.)7 maakt zich gereed om naar Enge land te vertrekker, waar haar zoon zijn studies zal voortzetten Zi voelt zich ver schiet Liz de man neer. die de affiche aanplakte. Het alarm wordt gegeven. Liz. Jim ea het personeel verschansen zich in het woonhuis met het oog op de naderende aanval. Een nacht vol verschrikking volgt. Ten koste van zware verliezen wordt •vaarloosd en zonder dat Jim er iets van de woedende aanval der bandieten afge- af weet heef: zij besloten niet meer terug slagen. Bij dageraad komt een afdeling te komer. politie de Frazers ter hulp Dc- vooravond van haar vertrek wordt Deze nieuwe beproeving heeft Jim en Qe naburige plantage aangevallen en haar Liz opnieuw nader tot elkaar gebracht eigenaar door de bandieten vermoord De Zij hebben begrepen, dat hun liefde nog volgende ochtend wordt de spanning nog sterk genoeg is om nog heel wat moei- groter en Jim en Liz begeven zich naar de stad om er hun voorraad aan wapens en munitie op te slaan Dan ontdekt men een affiche der rebel len welke in de faktorij zelf werd aap- j lijkheden te overwinnen Eenmaal de kalmte teruggekeerd be sluit Liz haar zoon alleen naar Engeland te zenden. Zij zal aan de tijde blijven van haar man. die zijn werk op de plantage gebracht. Terwijl hij tracht te vluchten hervat. Jack Hawkins en Claudette Colbert, beelden een plantersgeain van Malakka uit in de film «De vrouw van de planter». CINEMA CAPITOLE: RAPT met Dirk Bogarde en Kay Walsh. Robbie, een zesjarige wees vlucht door de straten van Londen terwijl hij een witte beer op zijn borst drukt. Bij onge luk stak hij het appartement zijner pleeg ouders in brand. Hij zoekt ergens een schuilplaats en dringt binnen in een ver laten gebouw waar hij in de kelder de zeeman Lloyd aantreft bij het lijk van een man Door het kind verrast ziet LJoyd zich genoodzaakt Robbie met zich mede te nemen. Weldra ontdekt hij in Robbie een waar devolle medewerker die hem toelaat wat geld bijeen te krijgen. Daar hij veron derstelt. dat de politie nog geen verband ontdekte tussen de verdwijning van het kind en zijn eigen vlucht denkt hij meer kans tot ontsnappen te hebben in gezel schap van het jongentje. Dt teddyvan Robbie wordt echter gevonden op de plaats van de moord en aldus weet de politie dat de jongen de zeeman vergezelt. Daar men vreest, dat Lloyd deze onschuldige jonge getuige uit de weg zou kunnen ruimen nodigt de po litie de hele Londense bevolking uit aan de opsporingen mede te werken. In de loop van deze mensenjacht wordt Lloyd de held van Robbie Door hem kent de wees voor het eerst in zijn leven wa: genegenheid in plaats van de slechte behandeling bij zijn pleegouders. Lloyd heelt hem uitgelegd dat de man die hij doodde zijn vrouw had gestolen... Door de bladen verneemt Lloyd weldra, dat de politie hem op het spoor is. Hij is wanhopig vast te stellen, dat het ge zelschap van Robbie zijn kansen tot ont- srappen vermindert en hij tracht dan ook, doch tevergeefs, van de knaap te scheiden Zij geraken uitgeput tot in de uithoeken van Schotland waar een broe der van Lloyd hen eten verschaft doch weigert hen onderkomen te geven Zij gaan terug op weg en belanden in een kleine vissershaven waar Lloyd zich metster maakt van een visserssloep en met Robbie aan boord zee kiest De op windende jacht doorheen Engeland en Schotland heeft het kind echter uitgeput Robbie valt ziek en Lloyd. die er zich rekenschap van geeft, dat het kind slechts kan gered worden wanneer hij naar de stad terugkeert, werpt het stuur om en loopt terug de haven binnen CINEMA COLISEUM: DE GEVANGENE VAN DE VUURTOREN met Rossano Brazzi en Milly Vitale. In Italië rond het jaar 1400. Twee grote families, de Pepli en de Maltivoglio dra gen zich een honderdjarige haat toe Mar co Pepli en Cesco Maltivoglio strijden sa men tegen de Muzelmannen en zweren niet meer beide families te bestrijden. Bij de terugkeer verneemt Cesco Mal tivoglio. door zijn zuster Blanche, dat zijn broeder, bij zijn afwezigheid, gedood werd tijdens een vrouwenroof van Germaine de la Valle. Blanche heeft Germaine doen opsluiten in afwachting van het oordeel van haar broeder. Cesco onderhoort het jonge meis je en wordt er op verliefd. Ondertussen lukt de familie Pepli erin zich bij Cesar Borgia aan te sluiten, en aangemoedigd door de vriendschap van de machtige kapitein neemt hij zich voor de féodale goederen aan de Maltivoglio te ontnemen Marco Pepli herinnert zich zijn eed en weigert opnieuw de wapens op te nemen en begeeft zich naar Cesco om hem op de Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij DUMORTIER CINEMA OUD IEP ES SERGIL CHEZ LES FILLES (Sergil en de meisjes) «et Paul Meurisse en Claodine Dijwis Mariette. de oude meid van een rendez- vons-huis. werd vermoord. Inspecteur Ser gil. gelast met het onderzoek bevindt zich voor een ingewikkelde zaak. Irène en Fernand. uitbaters van het rendez-vous- huis. Gaston en Micheline. eigenaars van een modehuis, en drie regelmatige be zoeksters. kunnen deze moord gepleegd hebben. In de loop van de ondervragingen ont moet Sergil de mooie Lily, een vreemde en elegante verschijning, die helemaal niet past in dit milieu. Zij tracht klaar blijkelijk de inspecteur op een vals spoor te lokken Sergil neemt het besluit een huiszoeking te doen bij Lily, maar drie mannen wachten hem op en vallen hem onverhoeds aan Tijdens het gevecht doodt de inspecteur één zijner aanranders en kan ontsnappen Een uur later is het lichaam van de aanrander verdwenen en zijn de sporen van het gevecht uitgewist Sergil wordt meegesleept in duizend avonturen waarbij gevechten, valstrikken en geheimen elkaar opvolgen. Het onder zoek laat toe de drie verdachte meisjes buiten verdenking te stellen, maar met zekerheid kan gezegd worden, dat de moord bedreven werd door iemand die in huis was. De moordenaar had alles voorzien, behalve het feit dat Lily zou verliefd worden op Sergi) Op het ogen blik dat het meisje op het terras van een café, Sergil onthullingen wil doen. wordt zij door Fernand neergeschoten. De in specteur zet een razende achtervolging in waarbij Fernand met zijn auto ver ongelukt. De inspecteur vindt eindelijk de sleutel van het geheim, het rendez-vous-huis en de winkel van dameslinnen zijn slechts gevels, waarachter de twee gebroeders. Fernand en Gaston sluikhandel drijven in goud en verdovingsmiddelen. De oude Mariette had zeker getracht chantage te plegen. De onderzoeksrechter bezorgt Sergil een zeer onaangename verrassing... Hoe zal de inspecteur zich hiermede uit de slag trekken I Dirk Bogarde geeft een karaktervolle uitbeelding van een opgejaagd man, in de aangrijpende film RaptHij vond in de kleine Jon Whiteley, die hij hier het spreken belet, echter een knap tegenspeler. intrigue ongeregeld leven, zelfs moord, zijn de factoren die van usergil en de meisjes» een spannende politiefilm maken. DILEMMA Te Parijs stelde een bedelaar aan een politiecommissaris de volgende vraag Mijnheer de commissaris, ik zou graag van U horen waarom bedelen ver boden is, terwijl liefdadigheid als een deugd wordt geprezen. De commissaris bleef het antwoord schuldig. VERKEERD BEGREPEN Hij (aarzelend) Loekie. ik heb sinds enige tijd iets op mijn lippen, en... Zij Ik weet het. Paul. maar waarom scheer je het er niet af. 't Staat je hele maal niet mooi. ONZE JONGENS Piet De trommelvliezen van mijn broer zijn gesprongen. Tom VreselijkEn tocht het nu in zijn hoofd KLEUR WISSELING Dingens Ik heb toch je vrouw gekend toen ze blond was. Hoe is ze zo ineens zwart geworden Smaks Sinds ze grijs is geworden HIJ WIST HET Onderwijzer Kinderen, wie van jul lie kan me zeggen wat een fabel is Tommy Ik meneerEen fabel is. wanneer een ezel en een schaap met el kaar praten, net zoals U en ik ALS HET DONKER IS Zij Ik ben bang om door die don kere straat naar huis te gaan. Hij Maar ik ben toch bij U. Zij Juist daarom DIE LIEFDE Verkeersagent (tot knappe jonge dame die te snel rijdt) StopUw naam Jonge dame Annie, en jij VERDWAALD De man had gedronken. Veel te veel I gedronken. Toen hij voor een boom kwam te staan en toekeek zag hij twee bomen. Hij wilde er tussendoor lopen maar stootte geweldig zijn hoofd. Hij deed een stap achteruit, schatte zorgvuldig de af- stand en probeerde nog eens. met het zelfde resultaat Zo verging het hem minstens tien keer Toen liet hij zich neervallen en riep Verdwaald! Verdwaald. hik in een ondoordringbaar bos hik! hoogte te brengen van de gebeurtenissen. Cesco verdedigt het kasteel en vraagt hu'.p aan een ander machtig Kapitein Giovani Sforma, vijand van Cesar Bor gia Marco Pepli maakt kennis met de blonde gevangene en wordt op zijn beurt erop verliefdzijn liefde wordt door het meisje gedeeld Maar Blanche, de zuster van Cesco. met een ruw en hoogmoedig karakter waakt en deelt de intrigue van het jonge paar aan haar broeder mede. Ondertussen is het kasteel bestormd Cesco neemt Marco gevangen. Carlo Pepli. die de vijandelijke troepen beveelt verneemt dat er een ondergrondse door gang bestaat die uitgang geeft in de kerker waar Marco is opgesloten. Hij lukt, maar Marco geeft het alarm en Carlo Pepli wil hem doden. Cesco richt zich naar de torens van het Kasteel, maar is dodelijk gekwetst. Buiten is het zwaar artilleriegeschut van Cesar Borgia, maar de soldaten van Giovani Sforma stormen aan en de troepen van Borgia worden verslagen. Cesco Maltivoglio sterft na zich me: Marco verzoend te hebben van wie hij de rechtvaardigheid en het gevoel van zelfopoffering heeft kunnen waarderen Germaine de la Valle en Marco Pepb zullen samen in het huwelijk treden Kouwv:;tTen en roowgedaehteni* - ..rden in minimum - tijd geleverd m, jir.o»- d? k Ve-zorgde uitvoering van geboorte- v.-'TUvc-ffcondlgingen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8