FILMWERELD MOTION Koopt uw Schoolbenodigdheden UIT DE PROGRAMMA'S ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER VAN JOHNSON DOROTHY mmm RIIIH ROMAN ^wLÓUIS CALHERN I CINEMA Ol'D IEPER: LA TABLE AL X CREVES (De Zondebok) met Eernandel en Maria Mauban Wanneer hij op een avond van de foor terugkeert vindt Urbain Coindet gemeen teraadslid van Cantagrel. zijn vrouw Au- relie verhangen aan een kram van de luchter. Zijn schoonouders, de Miloin's. worden verwittigd maar die zijn vooral bekom merd om een hunner twee andere doch ters aan Coindet op te solferen in ver vanging van Aurelie Urbain Coindet is hierover verontwaardigd, en hij neemt geen blad voor de mond om zijn schoon vader «dgezouten de waarheid te zeggen Van dan af zullen de Miloin's hun schoon zoon met een onverbiddelijke haat ver volgen Ze verspreiden het gerucht dat hun dochter Aurelie zich niet verhangen heeft waarbij ze laten veronderstellen dat Coin det haar c misschien van kant heeft ge maakt Er ontstaan dan twee partijen, de ene die denkt aan zelfmoord en de andere aan moord De zaak gaat zich uitbreiden, want om hun thesis te steunen wil de ene partij dat het een burgerlijke de andere dat het een kerkelijke begrafenis wordt. De pastoor van Cantagrel. die tegen zijn wil in de zaak gemoeid wordt, is de mening toegedaan die de rijkswachters er op na houden, nl. zelfmoord. En Aure lie wordt burgerlijk begraven Hiermee zou ook het drama begraven zijn. ware er niet het machiavellisme der Miloin's. Inderdaad, wanneer een jongen uit de buurt. Frederic Gari. die drie maand te voren werd aangehouden voor smokkel terugkeert te Cantagrel na zijn straf te hebben uitgezeten laten de Miloin's hem verstaan dat hij verraden werd door Coin det Frederic zweert zich te zullen wreken. Maar de zaken worden ingewikkelder wanneer de zuster van de jonge man. Jeanne Gari. verliefd wordt op Urbain. Tegen de wil in van haar broer, gaat Jeanne Urbain vervoegen en installeert zich op de hoeve. Van dan af denkt Fre deric nog slechts aan één zaak Coindet doden. De pastoor die van dit voornemen op de hoogte is gekomen, raadt Coindet aan het dorp te verlaten Vergezeld van Jean ne gaat Coindet te Aix wonen. Hij voelt zich Ui de stad echter niet thuis en keert naar Cantagrel terug waar hij Frederic zal tarten Jeanne staat nu tussen haar broer en de man die ze liefheeft Spijt al haar po gingen kan ze hen niet tot verzoening brengen Het drama breekt los wanneer Coindet aan het werk is op een akker die de naam draagt van c Table aux Crevés Coindet en Frederic, beiden drager van hun ge weer en vergezeld van een trouwe vriend, trekken de bossen in Het is echter Ca- uucet de veldwachter, een doorbrave zat- ttkul. die gekwetst wordt, en gelukkig liet erg. Hij was het trouwens die op een dag dat hij wat te diep in het glas geke ken had. zonder het feitelijk te willen, de gendarmen had verwittigd Dit is voor Coindet en Frederic het sein tot hun ver zoening vraagt hem hoeveel hij Dan betaalde om haar een jaar geluk te bezorgen. Dan. die door de vader verwittigd werd onthult Ellen de volledige waarheid Hij huwde haar inderdaad uit medelijden doch sindsdien heeft hij haar werkelijk le ren liefhebben. In Baltimore raadpleegde hij een be roemd chirurg, die met sukses patiënten genas, die aan dezelfde ziekte als deze van Ellen leden- De jonge vrouw is overtuigd van de liefde van Dan en stemt er in toe zich te laten opereren. De operatie slaagt tenvolle en Dan en Ellen hebben nog veie jaren van geluk voor hen. .--T- Een karakteristieke uitdrukking van de begaafde Franse acteur I'crnandcl, in de film La table aux crevés CINEMA OUD IEPER LES SURPRISES D'UNE N'UIT DE NOCES Bruiloftsnacht met Andre Claveau en Jacqueline Porei- De bekende radiozanger Jicky komt in de omgeving van Parijs bij zijn oom Jean-Paul Herbillon. enkele dagen rust nemen Zijn oom die samen met een vennoot een schoonheidsinstituut uitbaat, is de minnaar van de vrouw van zijn vennoot, de verleidelijke Muriel Zij heeft besloten de zanger te verleiden. Zij gelukt er dan ook in en volgt hem naar Parijs. Een jon ge dichter Clovis. vergezelt hen. Doch Jicky is zijn jaloerse minnares spoedig beu en daarom besluit hij in het geheim in het huwelijk te treden met een van zijn bewonderaarsters. Nicole Intussen is oom Jean-Paul. samen met zijn vennoot te Parijs aangekomen Deze laatste kondigt zijn verloving aan en zijn aanstaande is niemand anders dan Ni cole Daar de vennoot zijn vrijheid terug wil. stuurt hij aan op een huwelijk tussen Muriel en Jicky. De zanger veinst dan ook een reis naar Canada Doch onder tussen wordt met de medeplichtigheid van Clovis. een huwelijk met procuratie af- s'otan tussen Jicky en Muriel. Ginette. een kamermeisje, dat verslin gerd is op de zanger en op de hoogte van :n voorgenomen huwelijk met Nicole, poogt druk op hem uit te oefenen. Zij dreigt alles aan Muriel te vertellen, indien hij zijn jonggezellenleven niet begraaft in haar gezelschap. Er volgt dan een bewogen nacht, waar in alle personages betrokken worden en die de dolste situaties in het leven roept. De volgende dag zal echter de oplos sing brengen en tenslotte zal Jicky zijn beminde Nicole kunnen huwen. CINEMA CAPITOLE: THE WOMAN IN QUESTION (De vrouw in kwestie) met Jean Kent en Dirk Bogarde. De kleine Alfie van Mevrouw Finch vindt hun huurster Astra verwurgd Inspecteur Lodge begint zijn onderzoek met de ondervraging der verschillende personen, die Astra kenden of met haar in betrekking kwamen. Mevrouw Finch verklaart, dat Katha rine. de zuster van het slachtoffer en te vens een jonge egoïstische en boze vrouw in November een hevige twist had met Astra. Tot de bekenden van Astra be hoorde ook Bob Baker, een vaudeville ak- teur die de jonge vrouw vruchteloos poog de over te halen met hem een duo te vormen. De avond van de moord ontving Astra het bezoek van Bob en Katharine, die haar na een nieuwe twist verlieten Katharine op haar beurt ondervraagd bekent, dat zij in November met Astra twistte. De zorgeloze houding van haar zuster ten opzichte van haar zieke echt genoot had haar zeer verontwaardigd Achteraf ontmoette zij Bob Baker, die van haar hield en op de echtscheiding wachtte Hierop gingen zij het slachtoffer vinden, het was ook de reden tot de nieu we twist- Bob. door Lodge ondervraagd, verklaart dat hij Astra leerde kennen in de inrich ting waar hij werkte. Hij stelde haar voor met hem samen te werken, doch Astra was te lui om haar rol te leren. Hij hield van Katharina en wilde haar hu wen. Hij werd dan ook woest toen hij vernam, dat Astra zijn echtscheiding wil de doen mislukken. Hij is haar gaan be zoeken met Katharine, het was echter te vergeefs, zij wilde geen rede verstaan Dan begeeft Lodge zich naar Pollard. een huisdierenhandelaar. Hij maakte met j Astra kennis toen zij hem haar zieke ka narie bracht. Achteraf bewees hij haar nog verschillende diensten. Toen hij zich bij haar bevond ontmoette hij er een zee man Murray. De avond van de moord stelde hij voor haar te huwen Astra aan vaardde en hij was dol van vreugde. Op het politiekantoor komen twee jon ge meisjes Lana en Shirley vrijwillig een i verklaring afleggen. Na dit getuigenis gaat j Lodge terug naar de kamer van Astra. Als hij daar is, arriveert ook Murray. Deze zegt. dat hij met Astra kennis maak te in het Luna park waar zij voor waar zegster speelde Hij zag haar terug voor zijn laatste zeereis Zij was in gezelschap van Pollard, wat hem toen hinderde doch zij beloofde zich van de ouwe te ont maken. Hij vroeg haar toen met hem te willen huwen. Bij zijn terugkeer van een lange zeereis verraste hij haar echter met een andere man. Hij had de man de straat op geworpen en Astra een pak slaag ge geven. Hierop arresteert Lodge de zeeman. Hij ondervraagt terug Mevr. Finch en ver neemt van de jonge Alfie. een nieuw feit. dat hem toelaat te ontdekken wie de vrouw in kwestie vermoordde. Susan Shaw, Dirk Bogarde en Jean Kent zijn de hoofdpersonages uit de spannende politiefilm De vrouw in kwestie CINEMA COLISEUM: HORIZONS WEST (Ruiters zonder Glorie) met Robert Ryan, Julia Adams en Roek Hudson. Een vrolijk toneel uit de Franse film «Les surprises d'une nuit de noceswaarin de bekende zanger André Claveau optreedt. CINEMA CAPITOLE: INVITATION (De uitnodiging) met Van Johnson. Dorothy McGuire en Ruth Roman. Ellen Bowker lijdt aan een vreemde ziekte en verklaart aan haar vader Simon, dat zij besloten heeft nooit te trouwen. Zij is dan ook zeer verwonderd wanneer de jonge en onstuimige architekt Dan Pierce waarvoor zij reeds sinds haar jeugd een grote bewondering koestert, haar enkele tijd later ten huwelijk vraagt, temeer daar zij steeds overtuigd was. dat hij Maud Redwick. die dol verliefd op hem is. zou huwen. Dan kan Ellen echter van zijn liefde overtuigen en zij trouwen. De dag van het huwelijk verklaart Maud, die op reis was doch terugkeerde, aan Ellen dat zij Dan niet langer dan een jaar zal houden. Na hun huwelijksreis in Europa vesti gen Dan en Ellen zich in het huis dat hen door de vader van Ellen werd ge schonken. Zekere namiddag, ongeveer een jaar na hel huwelijk, ontvangt Ellen een uitno diging om een geneeskundige lezing bij te wonen over de verenging van de hart aders. Zij verdenkt Maud haar die uit nodiging te hebben gezonden en zij her innert zich tevens de uitspraak Je zal Dan slechts een jaar houden. E.ien vraagt haar dokter of haar ziekte enig uitstaans heeft met de verenging van de hartader De dokter antwoordt ontwij kend wat haar vermoeden vastere vorm geeft. Zij gaat haar vader vinden en Na de oorlog keren Majoor Hammond. Luitenant Neal Hammond en Sergeant Giligan terug naar de ranch Circle II in de omgeving van Austin in Texas Dan is de zoon van één der eigenaars van de ranch en Neal is een jongen die door de familie Hammond aangenomen werd. Na een feestje in de familie-ranch vertrekt Dan naar de stad in de hoop zich op korte tijd een fortuin te verzekeren. Dan wordt verliefd op de mooie Lorna uit Austin, echtgenote van de machtige en brutale Hardin. Dan ontmoet hem voor de eerste maal ter gelegenheid van een pokerspel. Hij verliest het spel en is Har din 5.000 dollars schuldig, som die hij niet kan betalen Hardin verneemt onder tussen dat Dan en zijn vrouw zich ken nen en elkaar liefhebben. Hij vernedert Dan met hem in het aangezicht te slaan Om zich daarover te wreken, vormt Dan een bende die alleen maar bestaat uit enkele dieven en boosaardige kerels en nu begint pas de periode van angst voor de inwonersstelen van paarden, ont voering van het vee, gewoonlijk verkocht aan Generaal Escobar, die het vrije land van Matomoros overmeestert. Dan en de bende plunderen enkele boerderijen welke aan Hardin toebehoren en als Dan verneemt dat zijn vijand aan iedereen vertelt dat hij hem 5 000 dol lars schuldig is, geeft hij hem in 't pu bliek zijn geld terug alsook de klap die hij nog te goed had. Hardin vermoedt dat Dan aan het hoofd van de bende staat die zijn eigendommen plundert en tracht door foltering op de halfbroer van Dan. enkele inlichtingen te bekomen Als Dan zijn broer uit de klauwen van de brutale Hardin heeft ge haald, schiet hij hem neer. Ruiters zonder glorieis een spannende actiefilm, waarin naast Robert Ryan en Rock Hudson, de nieuwe filmster Julia Adams optreedt. Dan belooft een gans fortuin aan Lorna en hij wil zich zelf rijkdommen aan schaffen door alle mogelijke middelen, of zij goed of slecht zijn. Met enkele andere mannen maakt hij zich meester over verschillende boerde rijen, steelt, doodt, zodat iedereen hem haat toedraagt, zelf zijn eigen familie. Na een oproer en na veelvuldige ach tervolgingen. wordt Dan neergeschoten en alles wordt weer OK en de vrede heerst nu weer over heel Texas. HET VPERSCH NIEUWSBiz 8 >0-6-1953 dans 1 Mite e*ieen<2; "Production j J A GOTTFRIED REINHARQT LAWRENCE WEINGARTEN Een mooie cpname van Dorothy McGuire en Van Johnson in de film De uitnodiging».

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8