FILM WLE R E L D 34 Boterstraat IEPER Drukkerij Dumortier HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S Wilt U een goede VULPEN. VULPOTLOOD of KOCELSTYLO wendt U in vertrouwen ter r HET YPERsCH NIEUWSBit 8 4-7-1953 Ziet U naar de kwaliteit? Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet U naar de prijs Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Keus naar ieders beurs Komt zien zonder verbintenis (Te jcmg om te kussen i met Van Johnson en June Aliyson. Cynthia Potter, een talentvolle pianiste en verloofde van de reporter Joe Pringle. is wanhopig daar zij er niet toe geraakt een auditie af te leggen voor de beroemde impressario Eric Wainwright. Zij maakt gebruik van een strijdlist en laat zich doorgaan als een meisje van dertien jaar tijdens een auditie van begaafde kinderen Tenzeerste onder de indruk van het ta lent van dit wonderkind nodigt Wain wright Cynthia bij hem uit om een kon- trakt te tekenen. In de onmogelijkheid zich te redden uit de rats waarin zij ge vallen is laat Cynthia zich steeds verder doorgaan voor het kind Molly, dat door haar oudere zuster Cynthia wordt opge voed. Zekere dag ontmoeten Eric en zijn be schermelinge Joe in een restaurant. Ter wijl Eric telefoneert maakt Molly van de gelegenheid gebruik om een whisky te drinken en een sigaret te roken. De hotel houder die dit opmerkt maakt het aan Eric bekend, die ten zeerste verontwaar digd. eist dat t Molly in afwachting van haar eerste concert op zijn landhuis kome wonen onder het waakzaam oog ener gou vernante. Dit brengt heel wat verwikke lingen mede in het private en openbaar leven van de impressario. Joe zijnerzijds verzet er zich tegen, dat zijn verloofde zich nog verder als kind laat doorgaan. Cynthia aanvaardt dan ook de waarheid in het publiek te onthullen na haar eerste concert. Tijdens de herhalingen vat Wainwright een ware sympathie op voor het kind en Cynthia geeft er zich rekenschap van dat zij de waarheid niet kan bekend ma ken zonder de reputatie van Wainwright. waarop zij verliefd is geraakt, te ruïne ren. Zij belooft Joe met hem te zullen trou wen en haar carrière als pianiste op te ge ven indien hij aan zijn opzet verzaakt- Teneinde Eric een financiële ramp te be sparen besluit Molly i op te treden tij dens het aangekondigde concert doch even voor zij het podium moet betreden ver neemt Wainwright in de pers de waarheid betreffende Molly Joe publiceerde het artikel. Wainwright gaat aan het publiek in de zaal zelf bekend maken hoe hij be drogen werd. Cynthia speelt het concert en het wordt een schitterend sukses. doch zij wil de ovaties niet in ontvangst nemen en vlucht naar het station waar Joe op June Aliyson heeft werkelijk allures van een wonderkind in de film: Te jong om te kussenZijzelf en dan later Van Johnson, zal zich echter aan haar spel laten vangen. haar wacht. Onderweg wordt de trein evenwel opgehouden door de politie wel ke door Wainwright werd gemobiliseerd. Deze laatste bewijst Cynthia thans dal zij inderdaad oud genoeg is om bemind te worden en om aan de liefde te denker. CINEMA CAPITOLE: DIE DL BARRY De Dubarry met Sari Barabas en Willy Fritsch. Elke avond, triomfeert Jeanne Fabiani in De Dubarry Ze heeft 't publiek hon derden keren begeesterd met haar prach tige stem. Maar een toneelrecensent be weert dat Jeanne Fabiani haar succes slechts dankt aan kruitwageps. en aan bewonderaars die haar bekend hebben gemaakt, maar dat haar spel voorts hele maal beneden peil is, en niet de minste blijk geeft van innerlijke emotie en van doorvoelde kunst. Zulke mening kan Jeanne niet aanne men. Een van haar bewonderaars, Val- mont, stelt haar voor. naar Capri met verlof te gaan. Ze weigert. Na zich totaal veranderd te hebben, begint zij weer van voren af aan, en gaat op zoek naar een contract, als een gewone beginnelinge. Ze heet nu Jeannette Jeanine. In haar armoede maakt Jeanne ken nis met een sympathieke jongeman. Hij is een beroemd automobielconstructeur. Zonder haar mening te vragen, draagt hij bij tot de tweede sensationele carrière van Jeanne, en komt daardoor in conflict met Valmont. die Jeanne's spel heeft doorzien. Tenslotte staat Jeanne weer op dezelfde planken, als een hele tijd voorheen, zon der te hebben kunnen bewijzen dat ze dit alleen aan haar talent dankt. Maar de liefde heeft haar kunst verheven, en thans kan zelfs de veeleisende recensent niet ontkennen, dat zij werkelijk de aller beste i Dubarry is, die hij ooit heeft mogen bewonderen. Zang en dans. dat zijn de twee hoofdthema's van de film-operette Die Dubarry waarin Willv Fritseh en Sari Barabas optreden. CINEMA COLISEUM: CZARDAS DER HERZEX (Czardas der Harten) met Wolf Albach Retty en Hannel.«re Bollman. Paul Ender is een werkloze toneelspeler die goed gezien is door Marika, de doch ter van zijn huisbazin. Zekere dag ont vangt hij een telegram om zich onmiddel lijk voor te stellen aan een theaterbe stuurder, die zich in een gekend hotel bevindt. Hij snelt ter plaatse, maar groot is zijn verbazing, daar iedereen hem als Peter Tornay aanspreekt, en hem vraagt hoe het gegaan is in Afrika. Paul legt het aan boord om te weten, dat Tornay een filmregisseur is. en gaat onverwijld naar diens woning. Daar ziet hij dan werkelijk zijn evenbeeld, en zo komt Paul aan een nieuwe plaats, want Peter neemt hem in dienst, om enkele dagen zijn plaats in te nemen en enkele ddïnetjes, die dol zijn op filmrollen, de deur te wijzen, waarin hij gedeeltelijk gelukt. Peters zuster. Eva wordt echter niet om de tuin geleid, maar neemt Paul mee naar het landgoed van haar oom Peter, om diens naamfeest te vieren. Daar komt Paul met allerhande moei lijkheden in aanraking maar weet er zich toch uit te redden. Peter, die natuurlijk in Budapest is gebleven, heeft andere moeilijkheden, want Marika heeft Paul tot aan Peters woning gevolgd, en wil opklaringen hebben. Doch Peter weet haar handig om de tuin te leiden, en tracht haar tevens een rol te doen spelen in zijn nieuwe film. Hierdoor komen zij echter in aanraking met de politie, en zij worden beiden :n de gevangenis gezet Peter verklaart de echte Peter Tornay te zijn. terwijl Marika hem natuurlijk voor Paul Ender neemt en om een goede oplossing te hebben neemt de politie hen beiden mee naar het landgoed van oom Peter, en daar wordt alles duidelijk, en op het rythme van een czardas vieren zij de verloving van Paul en Eva en van Peter en zijn nieuwe hoofdrolvertolkster. Marika DE PORTEFEUILLE Wat scheelt jou, kerel, waarom iel je zo 'n treurig gezicht Ik ben tien gulden kwijt. Hoe komt dat Ik had mijn portefeuille met twee duizend gulden verloren en iemand heel! ze me teruggebracht. SNUGGER Een boertje stond voor de eerste maal op een stadstram en wonder genoeg ging het niet rap genoeg naar zijn goesting; hij moest blijkbaar naar een afspraak want hij keek aanhoudend op zijn oude zakhorloge. Plotseling bij een halt stapte hij af en grommelde Ik ga te laat komen, ik zal maar op de volgende tram wachten, die rijdt mis schien rapper. BIJ DE NOTARIS De notaris leest een testament1 Ik vermaak mijn 'fortuin aan de be diende. "die mij de ogen heeft gesloten t De neef Pardon staat er wel duide lijk «de ogen...»? De notaris Ja, zeker. De neef Dan is het testament nie tig. want mijn oom was eenogig ECHT GEBEURD Het was tijdens een feestje waarop de orkestleider vroeg aan een vrouwtje wat voor stuk zij gespeeld wilde hebben. Wel. zei ze. voor mij Adios Macha- das Och. zei de orkestleider. U wilt zeg gen Adios Muchachos Daarop antwoordde ze verveeld 't Kan wel zijn. mijnheer, maar ik versta geen Engels LACH EN LEUTE Mevrouw Ben je aan de barometer geweest. Amandine Amandine Ja. mevrouw, het is mn vrije dag vandaag, en ik heb hem op mooi weer gezet. GOED BEDOELD Klein Joske speelde in de hof en sneed met zijn schopje een grote regenworm in twee. Waarom doet ge dat jongen vroeg zijn vader verontrust. Och Pa. hij verveelde zich zo. Nu zijn het er twee en kunnen ze samen spelen. ZUINIG Jan Doe jij vier jaren met een hoed Hoe speel je dat klaar Wim Eenvoudig- Na één jaar ver wissel ik 't leer. na twee jaar 't lint er. na drie jaar verwissel ik de hoed in een café. DE PUDDING Hij Wat, lieveling, is dat alles wat ik te eten krijg. Pudding Zij Ja. schat. Het is vreselijk, maar het vlees is in brand gevlogen. Hij Ja, en... Zij Toen heb ik het met de soep moe ten blussen. CINEMA OUD IEFER: WHITE CORRIDORS (Mensen als de anderen) met Googie Withers en James Donald proefnemingen mislukten neemt Sophie het risico op zich. Het serum werkt echter en Dr Neil dankt het leven aan zijn eigen uitvinding. Sophie Dean een jonge vrouwelijke heelkundige in een provinciehospitaal is verliefd op Dr Neil Marriner specialist in de besmettingen die door de penioil- line niet overwonnen worden Sophie aarzelt haar kandidatuur te stel len voor een openstaande plaats van diensthoofd of een andere betrekking te aanvaarden te Londen Dick Groom een charmante heelkundige en een vrouwen liefhebber is de zoon van de hoofdheel kundige van het ziekenhuis en heeft het trouwens op de post als diensthoofd ge munt Hij is verloofd met Margery Brew ster. de dochter van de voorzitter van de beheerraad van het ziekenhuis en kan aldus rekenen op de almachtige steun van zijn toekomstige schoonvader Een kleine jongen Tommy Briggs lij-1 dend aan bloedvergiftiging wordt in het ziekenhuis opgenomen- De penicilline is onmachtig en Dr Marriner weet dat de knaap veroordeeld is. In Zijn haast om zijn verloofde te ver voegen stelt Dick Groom een al te snelle diagnostiek op en merkt niet dat een zieke een gezwel heeft in de hersenen. Sophie geeft er zich toevallig rekenschap van en 1 besluit onmiddellijk in te grijpen. De vader van Dick zal de operatie uit- j voeren. j De bekoorlijke verpleegster Dolly Clark de vroegere vriendin van Dick Groom kan moeilijk het aanstaande huwelijk van Dick aanvaarden en om zich op haar vroegere minnaar die haar verliet te wre ken onthult zij aan de vader de grove ver gissing van de zoon. Hierop ontslaat Dr Groom zijn zoon en steunt de kandidatuur van Sophie. Ondertussen besmet Dr Marriner zich zelf bij ongeluk met de virus van Tommy Briggs Hij verzoekt Sophie hem het nieu we serum dat hij ontdekte te willen toe dienen. Alhoewel zij weet dat de meeste CINEMA CAPITOLE: TOO YOL N'G TO KISS CINEMA OUD IEPER: LA VERITE SLR BEBE DONGE 'De waarheid over Bébé Donge i met Danielle Darrieux en Jean Ga bin. Te Parijs, ontmoet Francois Donge. zijke industrieel uit de provincie, ineen winkel een jong meisje, bijgenaamd Bé bé hetwelk hij tevergeefs tracht te na deren Hij is verwonderd baar weer te vinden in zijn geboortestad en zelf in zijn huis. Want Bébé is de zuster van Jeanne, de verloofde van Georges Donge. broeder van Francois. Bébé nog vol van haar jeugddromen, bekoort de ruwe en ikzuchtige Francois. En dezelfde dag. huwen de gebroeders Francois en Georges de twee zusters. Tien jaar later, is Francois in een kli niek vergiftigd door oesters, zo 'althans verklaart de familie, alsook Dokter Jala- bert en de lokale pers. In werkelijkheid vergiftigd door Bébé en in stervensge vaar Bébé blijft onbewogen tegenover haar man. zoals tegenover iedereen. En hij is meer geneigd zich te doen verscho nen dan om zich te wreken. Zonder klacht door Francois kan het gerecht niet optre den. Enkel na zijn dood kan de rechter en het parket automatisch handelen. Francois zoekt doorheen de ijskoude en ongevoelige Bébé. het beeld van de idea listische en vurige Bébé van voorheen. Hij roept hun korte huwelijksreis weder op haar droom van een leven met twee, volmaakt, openhartig Vandaag biecht zij koelbloedig aan de rechter een oude familievriend dat zij reeds twee jaar op de gelegenheid wachtte om Francois te vergiftigen Wat is er gebeurd Francois begrijpt zijn ongelijk- Hij herleeft de eerste ver jaardag van hun huwelijk, met Bébé in kanten kleed. Het is de volgende dag dat zij een rood haar van zijn sekretaresse op zijn jas gevonden heeft En hij. heeft schaamteloos bekend en de droom van Bébé gebroken. Sedertdien, terwijl hij met sukses zijn zaken voerde, heeft hij zich overgegeven aan zijn gemakkelijke en gemene neigin gen. Aldus heeft hij als minnares de vrouw van Dokter Jalabert genomen, hetwelk aan de goedkeurende man geldelijke steun voor zijn kliniek opbracht... Deze kliniek waar Francois in dood strijd ligt... Want zijn geval verergert. Een profes sor eist een heelkundig ingrijpen. Eén kans op drie... Francois geeft zijn toe stemming. Hij hoopt Bébé te herwinnen hij heeft ontdekt dat hij haar beminde op het ogenblik dat voor haar c alles uit was. zoals zij hem zegde. De avond, dat Francois uitgestrekt op de operatie-tafel ligt. is het de tiende ver jaardag van hun huwelijk. Ontvangst bij de Donge's dewelke het hoofd bieden aan de geruchten. Maar niemand zal komen, uitgezonderd de commissaris om de steeds kalme en onverschillige Bébé aan te hou den. Er zal geen levende Francois meer zijn om niettegenstaande alles. Bébé te ver dedigen. noch om dit ijskoude hart te ver warmen. hetwelk door de wanhoop van een vervlogen droom gebroken werd... Jean Gabin en Danielle Darrieux geven elkaar flink de repliek in dn Franse film La vérité sur Bébé Donge

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8