DIT DE STBEEK RIJKSTECHNISCHE SCHOOL met HANDELSAFDEL1NQ BRIELEN DIKKFBUS LANGEMARK CERE MONIEKOSTU MES f-e huur 't Spinnewiel VLAMERTINGE ZONNEBEKE NEERWAASTEN STADEN NIEUWE VOETBALVERENIGING «F. C. LANGEMARK» GESTICHT TE LANGEMARK Droevig ongeval te leper BESELARE ZILLEBEKE Oproep tot getuigen I E P E It Afdelingen VOORBEREIDENDE 1 jaar MIDDELBARE 3 jaar MODERNE AUTOCURSUS STAATSBREVET Aanvang der lessen op Maandag 14 September te 18 u. AFGELUISTERD Dringende oproep tot de Dames en juffrouwen HET YPERSCH NIEUWS». Blz 5-9-1953 VOETBAL Sas Sport Boezinge - Brie- len Sp- 2-2- Verleden Zondag zagen we op het terrein van Sas Sport een onkenne lijk Brielen acteren in vergelijking met de bekerwedstrijden te Elverdinge. Oorzaken hiervan waren het gebrek aan verband en adem voorraad in onze aan- valslijn en dit tegenover een tegenstrever die er liefst met de grove borstel op uit trok onder het oogluikend toezicht van de spelleider. Het is voor Sport een zeer nuttige les geweest te ondervinden dat er nog duch tig geoefend moet worden alvorens de kampioenschappen aan te vangen Zondag a s. eerste thuiswedstrijd, op ons nieuw terrein, tegen B S. Poperinge Aanvang te 15 uur. BURGERSTAND Geboorte: Scholeer Rina OverlijdenJules Sohier. echtg v Eleo- nora Schoonbaert BURGERLIJKE STAND Huwelijk: Van Elstlande Pierre, meubelmaker, met Room Denise. z. b.. beiden van Dikkebus. HEROPENING DER SCHOLEN Het nieuwe schooljaar begint voor de beide scholen op Maandag 7 September. De kinderen geboren in 1947 dienen aange geven te worden bij een der schoolhoof den De ouders gelieven zich te voorzien van hun trouwboekje. SPORT Onze locale liefhebber Ver- cruysse Michel wist zich te Westnieuw- kerke 11e te klasseren BIJ DE MUZIEKMAATSCHAPPIJ Zondag a s. reizen De Vijverzonen naar Kemmel waar ze er de kermis met een concert opluisteren. Zondag 24 September luisteren ze een plechtigheid op te leper en dit ter ge legenheid van het vereremerken van en kele verdienstelijke A C.V.-leden Muzikanten, allen stipt en regelmatig op post Een nieuw repertorium dient afge werkt. Er wordt op U gerekend HEROPENING VAN CINE ROYAL op Zaterdag 5 September te 7.30 u. en Zon dag 6 September te 5 u. en 7.30 u. met de lustige en gezellige Franse filmLe plus bel ivrogne du quartier(schenkt de glaasjes vol) met Line Renaud. Raymond Cordy en Lucien Baroux. Een spirituele humoristische film zoals alleen de Fran sen er maken kunnen Toekomende week Doel onbekend boeiende oorlogsfilm. Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (6969) SPORTKRING S.K.V. - R. C. De Panne 6-1. Heel veel had deze match niet om het lijf. om de goede reden dat de te genstrever niet zwaar woog. Wij kunnen dus met deze overwinning niet hoog op lopen en verlangen dan ook naar de eer ste competitiematch, welke doorgaat op ons terrein om 3 uur tegen Sport St Eloois Winkel De achterhoede van onze ploeg steekt goed in elkaar en de mid dellijn is sterk en beweeglijk, alleen de voorlijn is voor Sportkring het zorgen kind en vooral de middenvoorplaats. Mis schien brengen de eerstkomende matchen een gunstige oplossing... In ieder geval steken wij van wal in een zeer lastige reeks. Nu maar te hopen dat wij er ook zullen van genieten en dat deze span nende wedstrijden veel volk naar de Pothem zullen lokken. Voetballiefhebbers en pronostiekers kun nen reeds vanaf 5 uur de volledige uitsla gen der reeksen bekomen in het lokaal. NAAR DE WESTVLAAMSE COLS Zondag a.s. reist de K WB. en het A.C.W. naar onze Westvlaamse bergen. We ver trekken 's voormiddags te 1-30 uur aan het lokaal. Inschrijven voor de democra tische prijs van 10 fr. (kinderen 5 fr.). DUIVEN Breteuil. 1. Dehaese J. 2. Santy G.3. Vankemmel J.4 Huyghe C.5. La con te G.6. Senrame R.7. De- vos J 8. Fauvaert C.9. Van Engelandt M 10. Vanlede G. Arras. 1. Van Engelandt M.2. Huyghe- baert G 3. Devos J.4 Van Engelandt M.5. Devos J. Bourges. 1. Despeghel O.2. Coppe- nolle 3. Gunst A.4. Verfaillie A.5. De- keyser A.6 Noyez M 7. en 8. Deceu- ninck P 9. en 10. Van Hoorn G. Bourges (Westvlaamse Vereniging). 1. Lerminez H.2. Prinzie A.3. Tribou M. 4 Dedulle O.5. Bulcke H.6. Vercamer R 7. Goethals V.8. Brouckaert J.9. Goethals V.10. Debbout R. AANRIJDING Zaterdag IJ. werd de motorrijder Roger Busschaert uit Krom- beke. die de Grote Branderstraat neerreed gevat door de autocamionnette van Roger Simoens uit Vlamertinge, komende uit de Zevecotestraat. De motorrijder werd aan het linkerbeen erg gekwetst doch niet zo gevaarlijk als aanvankelijk gevreesd werd. terwijl het jongentje dat op de duo had plaats genomen er ongedeerd van af kwam. Het slachtoffer werd naar de kliniek der Zwarte Zusters te leper over gebracht. KERMISPROGRAMMA Zondag 6 September Te 9 30 u. Opening door het schepencol lege der grote Handelsfoor in de patro naatzaal en aanpalende gebouwen. Prach tige standen wat betreft electriciteit. ra dio's velo's. bromfietsen, meubels, kleding, huishoudartikelen. enz... Open voor het publiek op Zondag en Maandag van 9 30 uur tot 20 uur Algemene inkomprijs 5 fr.. welke recht geeft op kosteloze tombola ten bedrage van 2 500 fr De winnende nummers zullen in Het Ypersch Nieuws verschijnen Monsterprijsvlucht voor duiven uit Bre teuil bij R. Hoflack Te 15 u. bij Victor Dewancker grote prijsschieting met de karabijn 6 m/m Maandag 7 September Te 9 u. plechtig jaargetijde voor de overleden parochianen Te 14 u grote veeprijskamp Te 15 u. grote schieting op de liggende pers bij Urbain Masschelein Tc 15 u. grote velokoers. 5.000 fr. prij zen en premiën. Afstand 120 km. voor liefhebbers B.W.B Inschrijving van 13 tot 14.30 u. bij Dewancker in t '1 Wit Paard Aanzet bij A. Declercq in De Zon Aan komst bij F. Duyvejonck in St Elooi. Prijs- uitdeling bij E. Lemahieu in Stand der Bondgenoten Grote prijskamp op de golfbiljart bij M Ceuninck in «De Sultan». Inschrijving van 17 tot 18 u. 500 fr. prijzen gewaar borgd. Dinsdag 8 September Te 8 30 u plechtig jaargetijde voor de gesneuvelde soldaten en burgerlijke oor logsslachtoffers van Zonnebeke. Te 14 u. Prijs- en koningschieting aan de staande pers voor alle parochianen. 750 fr- prijzen en het inleggeld. Te 22 u. prachtig vuurwerk. Woensdag 9 September Te 15 u. prijskamp in 't bollen voor alle liefhebbers van Zonnebeke bij K Ver- mcersch en F. Duyvejonck. 750 fr. prijzen en hel inleggeld NATIONALE OUDSTRIJDERSBOND Op Kermis-Dinsdag worden de leden uit genodigd tot de jaarlijkse rouwmis die zal opgedragen worden om 8 30 uur voor alle militaire gesneuvelden en oorlogs slachtoffers van beide oorlogen. Vergade ring in de Volksbond om 8 uur. OnderscheidingenBij Koninklijk be sluit werd aan de leden Remi Calis. Grote Molenstr. 3. het ereteken met Zwaarden Ridder in de Leopold II orde. en aan Antoon Huyghe. Astridstr.. de militaire de coratie 2e klas toegekend. BIBLIOTHEEK zal gesloten zijn op Zondag 6 September (Kermiszondag). ONZE RENNERS Onze onafhanke lijke Gerard Devoghel behaalde te Waas munster - De Hert de 11e plaats op 59 deelnemers. Bij de nieuwelingen te Langemark was onze Jean Del'Haye 12e op 22 vertrek kers en onze Jan Claeys 10e op 17 deel nemers te Bikschote. VOETBAL S. K. Zonnebeke - W. 8. Passendale 6-1. De laatste vriendenmatch werd weerom een overwinning voor onze jongens Zonnebeke. dadelijk in de weer. was meester van de toestand. Na amper 6 minuten spel kon Delhaye de uitgelopen doelman verschalken en een le doelpunt aantekenen. Aan de 19e min. kreeg Roger Doolaeghe een mooie schietkans en met een zat nr 2 binnen. Een derde doel. aan de 33e min., kwam opnieuw van Doolae ghe die een mooie center van Herman ook niet miste. Op flater van Vercaigne. 37e min., werd de eer voor de gasten ge red door hun midvoor. Vijf min. later bracht Doolaeghe de stand op 4-1. Na de rust zagen we de eerste pogingen van W S. Passendale die niets opleverden. Dit bracht een reactie teweeg bij de S. K.-ts die langs Herman een mooi doel punt aantekenden op de 65e min Enige minuten voor het einde werd de bezoe kende doelman verschalkt door Jerome Degrvse die de stand op 6-1 bracht BURGERSTAND Geboorten Odette Soen d v. Michel en Rosette Maddelein Anna Cardoen. d v. Robert en Andréa Lenoor. Huwelijk Gerard Devoghel. wielrenner, met Yolande Loncke beiden van Zonne beke DUIVEN NIEUWS Prijsvlucht Bre teuil (jongen) van Zondag 30 Oogst. 106 duiven Snelheid 1438 m. 1. Huyghe A. 2. Hoflack R.3. Decommer G.4 Deman W 5 Titeca C.6. en 7. Hoflack R.8 Decoster W 9 Hoflack R.10. Denorme H.11. Dejonghe A.12. Dewitte H.13. Dejonghe A 14 Dewitte H.15. Dejon ghe M Breteuil (oude). 46 duiven. Snelheid 1441.3 m. 1. en 2. Zole J 3. Dieryckx J. 4. en 5 Dewitte H.6. Huyghe A.7. en 8 Decoster L.9. Vansteelandt H.10. De- deurwaerder M. Arras- 22 duiven. Snelheid 1459.1 m. I. Vansteelandt H.2 en 3 Vanlerberghe J 4. Dewitte H. Op Zondagen 6 en 13 September 1953 twee grote kermisvluchten uit Breteuil. 10.000 fr. gewaarborgd in bons heeften en speciale heeften. 2 500 fr. gratisprijzen VLUCHTMISDRIJF De 12 - jarige scholier Decraene Jacques uit Le Bizet. die Dinsdag II. per rijwiel van de school te Komen kwam. werd op het rijwielpad omvergereden door een auto. die dadelijk zijn weg voortzette. De jongen werd het rechter dijbeen ge broken en diende naar het O L Vrouw- hospitaal te leper te worden overgebracht. De voortvluchtige autobestuurder kon in middels aangehouden worden. Het bleek een persoon uit Izegem te zijn. BOERENJEUGDSTAND Aanstaande winter worden er landbouwavondlessen gegeven door Mr Lievens. hoofdonderwij zer te Poelkapelle. De lessen nemen een aanvang einde October en eindigen begin Februari. De inschrijving is kosteloos, zich melden bij E H Proost. KAJOTSTERS Zondag 6 September naar de Jeugdolympiade te Izegem Be- ein te 10 u. Vertrek per fiets op de Markt plaats te 8 30 uur. BURGERSTAND Geboorten: Rudolf Brtvne. z v. Marcel en Jacqueline Lefe- ver. Ommegangstr. Marie-Paul Mullie. d. v. Paul en Maria Tempelaere. Ieperstr. Lucas Honraet. z. v. Albert en Anna La- leman. Bergstr. OverlijdensHector Gesquière. echtg. E. Deleu. Ieperstr.Wed Pieter Verslyp- pe. yeldstr.Berthe Mullie. wed. Arthur Parret. Ieperstr.Hector Degryse. wdr Elisa Crombez en Eugenie Hoorelbeke. St Elooi. DUIVENNIEUWS Onze fondspeler Michel Trybou boekte een prachtige uit slag op Bourges met zijn jonge duivin en kaapte de le prijs weg in het inkorvings- bureel Vlamertinge. Arras van 30 Oogst. 177 oude duiven, lokaal «De Eendracht». Snelheid 1523.80 m. 1. en 2. Boddin Jules3. Debaere Odiel4. Depuydt Marcel5. en 6 Pieters Jules 7. Despeghel Charles 8- Verschae- ve Oscar9. Vaninsberghe Jules10. De baere Odiel. allen uit Staden. Zelfde dag Breteuil, 183 jonge duiven. Snelheid 1477.40 m. 1. Mandeville Albert 2. Beeckaert Gerard3. Samyn Maurits 4 en 5 Vandamme Achiel6. Walleghem Victor7. Terryn Cyriel8. Walleghem Victor9. Bruwier Hector10. Vanden- bulcke Gaston, allen uit Staden. VOETBALNIEUWS Onze le ploeg speelde haar laatste vriendenmatch. Dit op eigen veld tegen Gistel. Onze jongens draaiden op volle toeren en markeerden de twee eerste doelpunten dit met tegen wind. Bij de rust stonden beide ploegen gelijk en na de koffie konden onze S. K -ers niet tot doelen geraken niettegen staande de vele kansen, die telkens door ongeluk naast gingen. Gistel kon dan ook zegevieren met 4-2 score. Zondag speelt onze fanionploeg haar eerste wedstrijd tellende voor het kam pioenschap in lie Provinciaal Ze gaan naar Pittem op bezoek. Onze 2e ploeg was 2 klassen sterker dan het bezoekende Boezinge (Sas) en won met 7-1. GOLFBILJARTPRIJSKAMP Ter ge legenheid van Speyhoek-kermis op Maan dag 7 dezer heeft er een grote prijskamp plaats op de Golfbiljart bij Jules Desen der café Ste CeciliaSt Jansstraat 200 fr. vooruit, plus het inleggeld. Beker voor overwinnaar. Men speelt man tegen man. Aanvang 9 uur. Bekorting 19 uur. KERMISPROGRAMMA Zondag 6 Sep tember Duivenprijsvluchten uit Arras bij Ca- miel Saelens en Marcel Snaet. 's Namiddags om 3 uur Voetbalmatch Staden - Avelgem. Om 5 uur Velokoers in de Kapellerijstr. Maandag 7 September: Om 9 uur 's voormiddags Jaargetijde voor de overleden parochianen 's Namiddags om 3 u Paardenwedstrijd op de grote Wankaarde. Om 6 uur Prijskamp op de Golfbiljart bij J. Desender. Speyhoek. Dinsdag 8 September In de namiddag Volksfeesten op de Lin- Woensdag 9 September Duivenprijsvluchten bij C. Saelens en M. Snaet uit Arras. 's Voormiddags om 9 uur Prijskamp voor Hoornvee op de Koemarkt. Schieting op de staande pers bij M. Au- reel. Statie. Om 4 uur Velokoers in de Ieperstraat. Prachtig Vuurwerk om 9 u. 's avonds. INHULDIGING EN WIJDING VAN HET NIEUW VOETBALTERREIN De nieuwgestichte voetbalvereniging F. C. Langemarkomringd door de heer Jozef Dumoulin, burgemeester van Langemark, die het nieuw terrein officieel inhul digde, en het ijverig bestuur der nieuwe club, waaronder wij herkennen de sym pathieke voorzitter, veearts Maurits Huygheondervoorzitters de heren Etienne Bryon en Alfons Verfailliede heer Michel Lecluysse, secretarisde heer Marcel Scheerlinck, schatbewaarder en de heren Michel Froyman, uitbater der Wasserij SneeuwvlokjeHector Ouvrein en Oscar Bouekenoogjhe, bestuursleden. Enkele sportmannen van Langemark hebben de handen bij elkaar gelegd en een nieuwe voetbalvereniging is tot stand gekomen. Verleden Zondag 30 Aug. ter gelegenheid van hun eerste optreden te gen S. K. Elverdinge en de inhuldiging van hun nieuw terrein werd dan ook een groot feest op touw gezet. In de voormid dag had in aanwezigheid van het volledig bestuur en spelers de inwijding plaats van he'. nieuw voetbalplein Sint Paulus door Z.E H Corneillie. pastoor te Lan gemark. Te 14 uur in de namiddag ver gaderden de spelers en bestuursleden in de herberg «De Bascule», bij Hector Ouvrein. Stoetsgewijze met de plaatse lijke muziekmaatschappij Sinte Cecilia vooraan, gevolgd door het bestuur en spe lers van de nieuwe voetbalvereniging F C. Langemark ging men dan naar het Sint Paulusterrein. Aan de ingang van het nieuw voetbalveld had in aanwezigheid van de heer Jozef Dumoulin. burgemeester van Langemark een korte plechtigheid plaats Het was de heer Etienne Bryon. onoervoorzitter. die de heer burgemeester verwelkomde en een korte toespraak hield. In naam van het gemeentebestuur bracht de heer burgemeester Dumoulin vervol gens hulde aan de koene stichters van de nieuwe voetbalvereniging en hij drukte de wens uit dat deze nieuwe sportvereni ging zou mogen bloeien te Langemark. Bij het einde van Zijn rede knipte de heer burgemeester Jozef Dumoulin het sym bolisch lint door en verklaarde het nieuw voetbalterrein als ingehuldigd. Nadat Georges Bouckenooghe. kapitein van de 10 jarig knaapje in de vaart verdronken De Kaai te leper, eindpunt van de vaart Ieper-IJzer. werd vorige week Vrij dag in opschudding gebracht door het tragisch overlijden van Maurice Degrae- ve Deze 10 jarige knaap was van uit Mandres (Seine et Oise) sedert enkele tijd in verlof gekomen bij zijn zuster en schoonbroeder, de h. en mevr Maurits Heyte-Degraeve. wonende aan de Oost- kaai. Zoals het al meer gebeurd was, ging de knaap Vrijdagvoormiddag vissen in de vaart en koos daarvoor een plaatsje uit op de trappen in de kaaimuur. Hoe hij vandaar in het water terecht gekomen is. zal wel nooit iemand weten, doch een buurvrouw die aan de overzijde woont en die het knaapje had zien vissen, stelde plots vast dat het verdwenen was. En groot was haar ontsteltenis toen ze de vishengel van de kleine op het wa ter zag drijven. Ze verwittigde dan ook onmiddellijk de schoonbroeder. Maurits Heyte. Een schipper begon met een haak da delijk de bodem af te dreggen, doch slechts om 13 30 uur kon het lijkje vani de kleine ongelukkige bovengehaald worden, zodat Dr Cousein nog slechts de dood kon vast stellen Het stoffelijk overschot werd dan oox naar het dodenhuisje van het O. L. Vrouwhospitaal overgebracht. Dit droevig ongeval wordt nog tragi scher als men weet dat de verlofperiode bij zijn zuster ten einde liep en dat de vader het knaapje de volgende dag zou komen afhalen. nieuwe voetbalploeg, een prachtige bloe- menruiker had aangeboden aan de aan voerder Wies Vanlaeys van S. K. Elver dinge. werd met de Bekerwedstrijd een aanvang genomen. Deze partij werd in aanwezigheid van talrijke supporters van de beide clubs, hard doch fair betwist en eindigde met een prachtige overwinning van de nieuwe voetbalclub F. C. Lange mark Aan de rust was de stand 2-0 in het voordeel van de nieuwe club. Na de koffie kon S. K. Elverdinge zijn achter stand milderen. Toch zou de nieuwe club er in lukken haar voorsprong op te drijven en bij het einde een prachtige en verdien de 6-1 zege weten te behalen. Na de wed strijd overhandigde de heer burgemees ter Dumoulin de mooie Beker aan de Ka pitein van de nieuwe voetbalploeg en wenste hem geluk met hun prachtige over winning. De nieuwe voetbalvereniging F. C. Lan gemark zal aanstaande voetbalseizoen op treden in 3e Provinciaal Westvlaanderen. ZWARE VAL Lapere Leonie uit Be- selare deed vorige week Vrijdag een zwa re val. waarbij ze een schouderbreuk op liep. Ze werd ter verzorging naar het O. L Vrouwhospitaal te leper overgebracht. AANRIJDING Op de grote baan Ieper-Menen, ter hoogte van het Kanon had Zondag 11. een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door Hollebecque Charles uit Marcq-en-Baroeil en Darnel Georges uit Roubaix. Schade aan beide voertuigen. De personen die getuige waren van het ongeval dat Zich op Dinsdag 18 Au gustus omstreeks 16 uur in de G. de Stuersstraat ter hoogte van de H Fami lie voordeed en waarbij de wielrijdster Marie Dondevne uit Reningelst en de auto van O. Gaston uit leper, betrokken waren, worden vriendelijk verzocht zich kenbaar te maken bij de h- Alois Dhont- Dondeyne. Dorp 13. Clytte. (8471) (AVONDLEERGANGEN) BoekhoudenBoekhouden Handelscorrespondentie. Economische aard rijkskunde. Handelsrecht Handelsrekenen. Sociale wetgeving DactylographieNederlands. Frans. Handelscorrespondentie. Stenographie Dactylographie. Moderne talenNederlands. Frans. Engels. Om toegelaten te zijn tot de school moet men 14 jaar zijn. Inschrijvingen en inlichtingen: De Montstraat 11. ieder dag van de week tijdens de schooluren. (8442) In de Boterstraat ontmoet Jan zijn beste vriend Marcel die nogal haastig schijnt. Jan: He. Marcel, waar loopt ge zo naar. toe MarcelWel. ik ga me laten inschrijven voor de autocursus. JanGe moet gij van centen weten man. autolessen kosten geld. MarcelToch niet. 50 fr. voor al de les sen. Jan50 fr.Gij houdt mij zeker voor de aap. 't Is toch de le April niet Dat is toc.i niet mogelijk. MarcelJawel, feitelijk kosten die les sen niets. De 50 fr. is voor de verzeke ring. Jan Gij laat U beetnemen kerel. Wacht tot ge begint met de rijlessen, er zal dan wl een flink sommetje bijkomen MarcelGeen cent Theoretische les sen practisch werk aan de motoren, ver keersreglement en rijlessen alles gratis voor niets. JanHoe kan dat nu Er is toch een leraar nodig, die werkt toch niet voor de Paus. en al het materiaal en de ben zine... MarcelInderdaad dat kost allemaal, maar niet voor hen die de lessen volgen, de Staat betaalt dat allemaal. JanWel. wel. dat is de eerste keer dat ik zo iets hoor. de Staat zal nog ne goeie worden. Marcel'k Ga U nog meer zeggen, op het eind van de cursus krijgt ge een di ploma en een rijbewijs en ge weet dat binnenkort zo'n rijbewijs verplichtend zal worden. JanInteressant zeg. maar toekomend jaar moet ik soldaat worden en bij de troep kan ik dat misschien ook leren. MarcelMisschien, misschien. Als ge de lessen nu volgt dan geraakt ge gemakke lijker bij het transportwezen en hebt ge de voorkeur om mecanicien te worden en wat belangrijk is, in om het even welke eenheid krijgt ge met uw diploma 8 dagen extra- verlof. Jan Sapperloot, dat is knap. waar wor den die lesser gegeven MarcelIn de Technische school, in het gebouw van het Atheneum, in de De Montstraat. 3 maal in de week van 6 tot 8 u. 's avonds. Jan "k Ga met u mee en 'k laat me da delijk inschrijven, spijtig dat mijn broer 's avonds niet vrij is of hij ging ook mee. MarcelDat geeft niet. de Zondagmor gen van 9 tot 12 uur kan hij een beknop ter cursus volgen en 'k kan je verzekeren dat de lessen flink gegeven worden door een specialist De theoretische en prakti sche lessen gaan van half September tot eind Februari en de rijlessen van Maart tot Juni JanAilez jongen vooruit, straks komen we nog te laat- (8472) Hebt gij er reeds aan gedacht u verder te bekwamen in snit en confectie Laat U onmiddellijk inschrijven in de Rijks- technische naaiavondschool. O. L. Vrouw straat 8. leper. Daar leert gij patroonte kenen. knippen, naaien, enz. De lessen worden gegeven door een bekwame be roepslerares. Aannemingsvoorwaardenten minste 14 jaar oud zijn. Schoolgeldkosteloos. Inschrijvingsgeld25 fr. per jaar. Duur der studiën4 jaar. Diploma van knippen en kostuumnaaien InschrijvingenO. L. Vrouwstraat 8. leper. Aanvang van de lessen8 September. (8448)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2