FILMWERELD ÊDOvM^ourve jiUy Guuec ANNE VERNON DANIEL GELIN JEAN GALLAND-EUNA LABOURDETTE BETTY STOCKfELD ^tdattts" adtuis UIT DE PROGRAMMA'S HET YPERSCH NIEUWSBlz 7 5-9-1953 een medisch voorschriftZoekt mij niet jullie weten dat ik altijd bevriend geweest Den met 't ijs Zo is dokter Jensen's lot volbracht Hij vindt zijn lieve vrouw terug in de on metelijke en koude stilte van de giet- schers. en kent eindelijk de vrede die het leven hem ontzegde. CINEMA OUD IEPER. EDOUARD CAROLINE met Daniel Gelin en Anne Vernon. Edouard en Caroline be wonen een klein apparte ment. zonder weelde, doch confortabel- Het zijn jongge huwden dewelke tezamen geen 45 jaar tellen. Zij aan bidden elkander, wat hen niet verhindert soms te twis ten Edouard is pianovirtuoos, nog niet bekend en zonder verbintenis. De rijke doch een wei nig verwaande oom van Ca roline. Mr Beauchamp, geeft een groot diner, ter gelegen heid van hetwelk Edouard zijn talent zal veropenbaren aan de uitgekozen genodig den. Ons koppel maakt toe bereidselen voor de plechtig heid. Caroline heeft slechts één avondkleed. hetwelk iedereen kent. Wat Edouard betreft bemerkt deze op het laatste ogenblik dat hij geen borstrok heeft Het is een ramp. Terwijl Edouard een pre lude van Chopin speelt voor de neef van zijn huisbewaar ster. telefoneert Caroline aan haar oom om een borstrok voor Edouard. Niets is gemak kelijker. Alain, de zoon van Beauchamp. neef van Caro line. waarop hij daarenboven verliefd is. heeft een indruk wekkende garderobe. Edou ard heeft slechts een borst rok uit te kiezen. Wanneer Edouard met zijn borstrok thuis komt. blijft hij versteld staan. Caroline ver schijnt voor hem in een avondkleed naar de laatste mode zij heeft haar oude avondjurk volgens een mode- blad verandert het effect is verbluffend. Edouard denkt te dromen. Caroline heeft hem werkelijk een goede verrassing voorbehouden. Vol woede over laadt hij haar met scheldwoorden en geeft haar zelfs een oorvijg. Alles is verbroken zij weigert hem naar het diner van haar oom te vergezellen en kondigt zelfs haar echtscheiding aan. Bij Beauchamp worden de genodigden ongeduldig. De Meester doet zich wach ten. Hier is hij. zonder Caroline. Hij ver ontschuldigt Caroline. Hij zet zich aan de piano in een ongunstige stemming. CINEMA CAPITOLE: LE PRIX DU PECHE De prijs van de zonde) met Frank Villard, Yvonne Sanson en Francoise Rosay. Beschuldigd van moord op zijn vrouw, werd Commandant Stephane Lari vrijge sproken daar geen enkele beschuldiging kon weerhouden worden bij gebrek aan bewijzen Hij moet echter ontslag nemen en naar de vreemde vertrekken na zijn zoon aan een vriend toevertrouwd te heb ben- Tien jaar gaan voorbij met oorlog en bezetting. Stephane. die jcrijgsgevangen was. heeft niets van zich laten horen. Op een avond vinden we hem terug, ten ein de krachten, een echt wrak geworden Hij staat op het punt zelfmoord te plegen, wanneer een arm meisje. Wanda. hem medelijdend de helpende hand reikt Het schijnt dat deze tussenkomst hem geluk bijbrengt, want hij schept nieuwe moed en vertrouwen in de toekomst Uit dankbaarheid wil hij zijn leven delen met haar. die hem die bewuste avond ge red heeft Hij heeft thans nog één verlangen zijn zoon terugnemen, die tijdens zijn afwe zigheid aan de grootmoeder langs moe derszijde toevertrouwd werd- Deze heeft de jongeling de haat ingeprent voor zijn vader Stephane begrijpt dat hij geen enkele kans heeft om zijn zoon te ver- overen i De jongeling is intussen als leerling van de Zeevaartschool ingeschrevenhij slaagt schitterend in zijn examen, doch wordt niettemin geweigerd om een onverklaar bare reden. In de mening deze reden te kennen, komt de jongen zijn vader verwijten de schuld te zijn van zijn mislukte loopbaan. Stephane begrijpt dan dat hij in het belang van zijn zoon moet spreken. Tien jaar zijn voorbij, hij kan thans spreken en de jongen verklaren waarom hij ge zwegen heeft op een ogenblik dat hij noch tans elke twijfel kon wegnemen. Aldus opent hij voor zijn zoon de weg naar het succes, een weg die zo tragisch dreigde onderbroken te worden. Nochtans maakt hij geweldige indruk Plots doet een paar hun intrede het is Caroline aan de arm van Alain, dewelke van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt om zijn kansen te wagen. Het kleed van Caroline maakt ophef Het is het laatste model van Jacques Christian. Edouard en Caroline keren huiswaarts. Caroline zal het echtelijk dak 's morgens verlaten. Plots een telefoonoproep. Edou ard haakt afhet is een genodigde van Beauchamp. een schatrijke Amerikaan de welke het pianorecital van Edouard naar waarde heeft geschat Hij stelt voor hem bekend te maken door het inrichten van een groot concert in de Salie Pleyel. Edou ard jubelt. Hij heeft op artistiek gebied het pleit gewonnen. Doch het sentimenteel gebied is nog on rustwekkend. Caroline gaat hem verlaten Het is een onuitstaanbare gedachte. Want hij bemint Caroline, hij verlangt haar. Tc meer daar zij voor hem verschijnt in een lichte en suggestieve kamerrok. Wel te verstaan zal deze strategische zet Edouard en Caroline verzoenen. Een mooie opname van Yvonne Sanson in de film Le prix du péché CINEMA OUD IEPER L OMERE DU TUEUR (De schaduw van de doder) met Claudine Dupuis, Charles Vanel en Raf Vallone. Aldo Marchi. alhoewel intelligent en in het bezit van zijn diploma, sterk en initia tiefrijk. heeft deze deugden niet ten goe de weten aan te wenden integendeel, hij is de geheime en gevreesde leider van een dievenbende. Tot heden lukte het hem steeds uit de mazen van het politienet te ontglippen en dit alsmede zijn intelligen tie. hebben hem toegelaten het duivels plan te verwezenlijkentot de politie macht toe te treden. Om dit plan te kunnen uitwerken heeft hij zich doodeenvoudig van zijn bende leden afgescheiden om daarna ln het ge niep en met succes, de leergangen van de Politieschool te gaan volgen. In zijn nieu we rol van adjunct-commissaris, heeft hij het inzicht de leiding van de bende te rug in handen te nemen en nieuwe mis dadige ondernemingen tot het uiterste door te drijven, door zich op behendige wijze te bedienen van de inlichtingen die hem bij de Mobiele Brigade worden ver strekt. Vooraleer echter Marchi terug in kontakt kan treden met zijn vroegere vrienden, lokken deze hem in een hin derlaag om hem te doden daar zij. zijn inzichten niet kennende, van mening zijn dat hij naar de tegenpartij is overgelopen. Hij komt heelhuids uit de schietpartij en gaat de bandieten opzoeken in hun die venhui Na ophelderingen van zijnentwe ge. begint het door Marchi opgevatte ge vaarlijk spel zich te ontrollen en treden de bendeleden Carmelo Carlin. de Scho ne en Giro. de Pastoorin actie Bij de politie maakt Aldo Marchi kennis met zijn collega's en overstenDr Lubiani, chef van de Mobiele Brigade, de adjunct- commissarissen Sani en Bergomi en de inspecteur Aldrighi. Aldo Marchi verliest geen tijd en organiseert zijn eerste slag de overval van een postwagen waarmede 29 millioen worden vervoerd De overval is zo goed ineengestoken dat hij ten volle slaagt. De opzoekingen van de Politie, in gevolge de medeplichtigheid van Marchi. lopen op een dwaalspoor uit en meerdere onschuldigen worden aangehouden. En hiermede begint zich een reeks ge beurtenissen af te spelen die zelfs het mis dadige brein van het hoofdpersonage niet kun voorzien en zijn dubbele levensgang begint hem zwaar te drukken en drijft hem onvermijdelijk naar de scheidings- weg Zijn liefde voor Giovanna een eenvou dig en instinctief jong meisje, dat hij bij toeval heeft leren kennen, roept bij hem gevoelens in het leven die hem totnogtoe onbekend waren Gewetenswroeging be gint hem te kwellen. De dood van Gino. het jongste bendelid, waarvan hij on rechtstreeks de schuld draagt, het verval van degenen die hij beschuldigd heeft om ziji eigen misdadige bedrijvigheid te dek ken. evenals de moed en de zelfverloo chening van de Politiemannen in wiens midden hij leeft, brengen zijn geweten in opstand en stellen hem onmeedogend voor zijn verantwoordelijkheden Op een gegeven ogenblik zal hij zelfs trachten de laatste door hem beraamde misaadige overval tegen te houden. Doch het is reeds te laat en in het gevecht dat er op volgt, laat Sani. de dappere en edel moedige bureelmakker van Marchi. die hij heeft leren kennen en liefhebben, zijn leven Dezes dood zal het definitief be rouw van Marchi inluiden, die de ver lossing zal vinden door vrijwillig zijn le ven op te offeren aan het hoofd van de Mobiele Brigade die de ganse bende gaat Claudine Dupuis en Raf Vallone in een toneeltje van de film L'ombre du tueur CINEMA CAPITOLE SOUS LA RAFALE (Storm over de Bergen) met Hans Albers en Liselotte Pulver. Jaren geleden, heeft dokter Jensen zijn vrouw verloren onder tragische om standigheden zij heeft de dood gevonden in een bergongeluk. terwijl de dokter en de gidsen er heelhuids afgekomen zijn. Sinds die dag. is dokter Jensen behept met een schuldigheidsgevoel. hij die. in die tijd alle waarschuwingen van de hand wees. en zijn leven waagde in hals brekende acrobatieën. Twintig jaar later. Twee jongelingen. Peter en Maria, hebben besloten de be klimming te ondernemen, waarin Maria Jensen de dood vond. Zij maken zich klaar... Maar daar komt dokter Jensen opdagen De spelbederver, de man die leeft met zijn verleden, met zijn herinnerin gen. en met zijn schuldigheidscomplex. Die jonge mensen doen hem denken aan zij jeugd. Zij. jong en schoon, net als zijn Maria Hij. overmoedig, het gevaar negciend net als hijzelf, in die lang ver zwonden tijd. Vruchteloos, poogt Jensen de jongelui te overtuigen, hun plan te laten varen. Zij zijn tot elkaar aangetrokken door een gevoel, dat spoedig liefde zal worden, en zij willen samen de berg overwinnen. Niets zal hen weerhouden. Tenslotte beslist Jensen, dat hij mee zal gaan Ze vertrekken dus met z'n drieën... Altijd hoger De berg schijnt machtiger en onheilspellend te worden, naarmate zij stijgen De afgronden worden hoe lan ger hoe dieper Het ijs schijnt harder te worden Men moet de plekken vinden, waar 't ijs sterk genoeg is om door te gaauPeter gaat voorop... Hij kloutert langs de steile ijswand. Een laatste maal. draai: hii zich om. glijdt uit. en stort neer Hij ploft met 't hoofd op het staal harde ijs. De dokter tracht hem te red den. hij slaagt erin. maar breekt zich een been Alsof al die ongelukken niet vol stonden, betrekt het weer. de sneeuw be gint te vallen, en een lawine zondert de alpinisten af. Het donderend gebulder van de lawine werd in de vallei gehoord. Maar de storm woedt, de sneeuw dwarrelt in 't rond. en verhindert de reddingsactie Sneeuw storm, koude. Een dag. een nacht gaan voorbij... nog een dag. De dood heerst over het gebergte. Nu is voor dokter Jensen de gelegen heid gekomen, die aan zijn leven een nieuwe zin zal geven, en hem zal ontlas ten van zijn wroeging... Hij ontdoet zich van zijn warme kleren... Hij wikkelt er de jongelingen in. en stijgt langs de ijs- wand hoger, om er op zijn dood te wach ten- De redders hebben ondertussen de jonge alpinisten bereikt. Alleen dokter Jensen heeft geweten, dat het een kwes tie van uren was... Van enkele korte uren Voor zichzelf, heeft hij een aanbeveling achtergelaten, geschreven op de rug van Een ainoureuse scene uit de Franse film Le prix du péché met Yvonne Sanson en Frank Villard. CINEMA COLISEUM THE QUIET MAN (De Stille Man) met John Wayne en Maureen O'Hara. Na vele jaren in Amerika te hebben verbleven keert Sean Thornton naar zijn geboortedorp in Ierland terug. Bij zijn aankomst koopt hij het huis waar hij geboren werd en hierdoor haalt hij zich de vijandigheid op de hals van de rijke boer Danaher die zelf het huis. dat zijn eigen gronden scheidt van deze ener jonge weduwe met dewelke hij hoop te te trouwen, wenste te bezitten. Wanneer Thornton door bemiddeling van de c huwelijksmakelaar Michaeleen Flynn om de hand verzoekt van Mary Kate, de zuster van Danaher. weigert deze laatste zijn toestemming. Dank Zij de tussenkomst van vader Lonergan gaat het huwelijk tenslotte toch door. doch Danaher weigert Mary Kate haar bruid schat. De jonge vrouw dringt bij haar echtge noot aan om de bruidschat op te eisen doch Thorn Jon. die gezworen heeft niet meer te vechten geeft geen gevolg aan deze vraag Teneinde de vrede in het huis houden te bewaren stemt hij er in toe Danaher te gaan vinden. Het hele dorp slaat beide schoonbroeders gade. Weldra geraken beide mannen aan het vechten. Danaher. die eindelijk een sterker kerel dan hijzelf ontmoette verklaart zich be- reid een regeling te treffen, i De verzoening der beide mannen brengt terug de vrede en de vreugde in het klei ne dorp. Eind goed alles goed. Twee grote vedettenJohn Wayne en Maureen O'Hara waarborgen het succes van de film De stille man tzte vervolg volg

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7