FILMWERELD Koopt uw Schoolbenodigdheden UIT DE PROGRAMMA'S BKATE VULI*Ei^i\EI\ ter Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat, leper ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER CINEMA CAPITOLE: THE I DCNT CARE GIRL (Het dolle avontuur I mét Mitzi Gaynor David Wayne en Oscar Levant. In de burelen van de 20th Century-Foxi belegt de producer George Jessel een con ferentie om de grote lijnen te bespreken van een film over het leven van de i dolle» Eva Tanguy Daar hij echter meent dat nog enkele bijzonderheden ontbreken, besluit hij Eddie Mc Coy te raadplege, die destijds haar partner was. Deze vertelt dat hij Eva ontdekte in een duister restaurant omstreeks de ja ren 1912. Zij debuteerde als figurante, doch was als verlamd door de vrees. Larry, een jonge zanger, hielp haar daar over heen Spoedig had Larry echter een concurrent, die niemand anders was dan zijn partner. Charles Bennett Het kwam tot een explicatietussen beide man nen met als gevolg dat beiden in het hospitaal terecht kwamen. Daar de voor stelling dreigde in duigen te vallen, stel de Eddie Mc Coy toen aan de directeur voor Eva op het voorplan te brengen. Haar eerste optreden werd een misluk king. maar Mc Coy zorgde er voor dat Bennett haar begeleidde en spoedig ken de zij succes Van dan af verdween zij uit zijn leven Om het verdere verloop te kennen, zoekt de producer Bennett op. die intussen di recteur geworden is van een muziekuit geversmaatschappij Deze beweerde dat niet Mc Coy Eva ontdekte, doch wel de grote Ziegfeld. die haar aanwierf voor zijn Follies Larry en Eva traden in dit stuk op. Een ma- noeuver van Bennett om Eva jaloers te ma ken. kende succes Eva meende zich be drogen en verlaten en liet alle hoop va ren. Een brief van Larry brengt de pro ducer op het verdere spoor. Larry schrijft dat Eva. toen hij zich als vrijwilliger had aangemeld in de eerste wereldoorlog, hem in het oefenkamp kwam bezoeken, en dat van die dag af niets meer hun geluk in de weg stond. George Jessel kan thans het scenario uitwerken en hij doet het zo goed, dat hij voor het slot van de film de vier noofdpersonages verenigt Eva, Larry, Bennett en Mc Coy. CINEMA OUD-IEPER DE KONINGIN VAN SABA met Leonora Ruffo, Gino Cervi, Gino Leurini en Marina Berti Tien eeuwen vóór Jezus-Christus Ko ning Salomo beoogt de aanhechting aan zijn koninkrijk van de staat Gad. die een verbond wil aangaan met het Koninkrijk Saba met het oog op een aanval van Je ruzalem. Zijn zoon Roboam en zijn getrouwe Isakker nemen twee gezanten van Gad gevangen, op weg naar Saba en dragers van een belangrijke mededeling Roboam stelt voor met zijn gezel de gevangenen te vervangen. Dit vertrek be droeft Zymira. dochter van Koning Tyr. Roboam en Isakker vertrekken naar Saba. Om de weg te verkorten doortrek ken de jongelui de woestijn De Vallei der Stilte In 't zicht van een meer gekomen ziet de koningszoon er een mooi meisje ver gezeld door een slavin. Een python be reidt zich om de meisjes te overvallen, maar Roboam doodt de slang en redt de meisjes Deze verklaren Balkis en Ati te beten Roboam en Isakker vervolgen hun weg naar Saba. waar zij aan de voet der wal len omsingeld worden door ruiters die h *a naar Kabaël voe-en De komst van nobo.i n ontketent dc woede van de athletisch gebouwde Ka baël Op dit ogenblik verschijnt de dich ter van de Koning van Saba waarin de twee jongelui Balkis herkennen Roboam ontsnapt aan de woede van Kabaël maar zal om Balkis een ereslrijd met hem moeten aanvaarden Zo Kabaël wint. mag deze zijn huwelijksdatum met Balkis bepalenzo Roboam wint kr-.jgt deze het leven veil. Zijn overwinning doet in het hart van Balkis een ongekend gevoel ontluiken Balkis verneemt de dood van naar va der Zij zal hem op de troon opvolgen, maar zal volgens de wet van de God van Saba Atar-Samain maagd moeten blij ven tot t de Berg gesproken heeft Terwijl Balkis in de tempel haar ge- Ilottec uitspreekt omhelst Roboam haar. Maar Kabaël heeft in de twee gezanten deze van Koning Salomo herkend.- Hij gaat de Koningin opzoeken en ontmaskert Roboam. Kabaël vergt van Balkis ie c>od van Roboam Deze weet echter te ent snappen en vlucht met Isakker naar Je ruzalem. De Koningin van Saba verklaart aan Koning Salomo de oorlog om Roboam te I vatten en zich te wreken. Zij meent hom te haten maar heeft hem innerlijk lief- Het leger van Saba belegen Jeruzalem Koning Salomo weet het hoofd te bie- dea Stormrammen en aanvalstorens worden met gloeiende pik in lichtelaaie gezet Kabaël daagt Roboam uiL Een handgemeen heeft plaats waaroij Roboam zijn tegenstrever uit het zadel licht. Roboam herkent Balkis die de plaats van Kabaël innam. Roboam ont voert het meisje en brengt haar in Je ruzalem. Kening Salomo zal haar als gast be schouwen Balkis bekent de slag verlo ren te hebben. Te paard snelt zij naar de Vallei der Stiltewaar zij zichzelf straffen wil. Salomo heeft de woorden zolang de Bert niet zal gesproken hebbenbegre- j Pen I Zymira duidt Koning Salomo de rich ting aan die de koningin insloeg vervolgd door Kabaël Roboam weet Balkis te red den van de gewelddaden van Kabaël Een geweldig gevecht zet in en het ge- kletter der wapens zowel als de kreten van Balkis. doen het rotsgedeelte der bergen instorten. Het Gebergte heeft gesprokenen Balkis van haar eed bevrijd zal met Ro boam in de echt treden Een liefdestoneel tussen Leonora Ruffo en Gino Leurini in de film ii De koningin van Saba <i De koningin van Saba is een Italiaanse film. die ons terugplaatst in de tijd van koning Salomo, waarvan wij de grootheid herleven in schitterende tonelen! CINEMA OUD-IEPER: RIRES DE PARIS (Parijs lacht) met André Claveau Sinds enkele tijd worden de Parijse music-hall artisten. tegen fabelachtige prijzen aangeworven, door een zonder linge gebrilde kleine man. dewelke de artisten meevoert naar een onbekende bestemming. Terwijl de kunstbestuurster van de Folies de Paris Mousse, de nieuwe re vue ten tonele brengt dringt het geheim zinnige mannetje in de schouwburg en koopt de artisten omdeze verlaten het theater zonder uitleg te verschaffen. Door een telefoonoproep verwittigd, vertrekt Mousse onmiddellijk naar de omgeving van Bordeaux, waar de troep zich be vindt. Zij dringt binnen in het park van een in het bos afgelegen eigendom en ont moet een bevallige man in avondkledij. Denkend dat Mousse in het kasteel komt om zich te vermaken, biedt hij zijn arm. Zij denkt te dromen als zij in het salon, in toneelkostuum, al de verdwenen at- trakties aantreft. Zij bekijkt haar gastheer Hij is jong. mooi, zwaarmoedig, maar zijn aangezicht blijft onbewogen. Hij vertrouwt Mousse toe dat zij hem sympathiek is en hij haar graag enige dagen op het kasteel wenst te behouden Deze onbekende is niemand rrr.nder dan W. K. D Du Bois. de bekende multi- miljardair. welke lijdt aan verlamming van de lachspier. Prof. Berthier heeft in het afgelegen kas teel alle mogelijke middelen bijeengebracht om de lach te ontketenen Carlton de kleine gebrilde man. heeft de meest be roemde grapjassen aangeworven. Als Du Bois slechts eenmaal kon lachen was hij gered Doch tot op heden was alles te vergeefs Van wanneer Mousse daar is. heeft Du Bois terug smaak in het leven. Van haar kant heeft Mousse genegenheid voor hem en wil hem genezen zij tracht hem te le ren zingen. Du Bois heeft een prachtige stem Het leven op het kasteel blijft vol fan tasie alle attrakties volgen zich op De maaltijden worden opgediend door akro- batcn en goochelaars. Besloten zijnde een grote slag te slaan, richt Mousse een avond in op dewelke zij zo vals zingt dat men een ogenblik denkt dat Du Bois eindelijk zal lachen. Helaas, het is een valse hoop Van de ziekte van Du Bois misbruik makend om hem te ruineren voorziet zijn deelgenoot Parker dat men zich van de jonge vrouw moet ontdoen alvorens de zieke geneest Du Bois wordt door Mous se ingelicht, dewelke de plannen van Parker doorzien heeft. Du Bois barst in lachen uit. en maakt haar bekend dat hij reeds sinds drie maanden genezen is Indien hD niets zegde was het enkel omdat hij de plannen van Parker wilde kernen Parker en Carlton bekennen schuld. I Enige dagen later wordt in alle pracht het huwelijk voltrokken tussen Mousse en Du Bois. in tegenwoordigheid van een afvaardiging van alle music-ball's. De lachende Du Bois zingt uit volle borst Mousse zingt de laatste noot medeal gemene verslagenheid: zij zingt juist... L.vsiane Rey en de Franse zanger André Claveau in Rires de Paris CINEMA CAPITOLE PAS DE PITIE POUR LES FEMMES (Geen genade voor de vrouwen) met Simone Renant en Michel Auclair. Op een c luizenmarkt in een voorstad van Parijs wandelt een jonge man. Met aangeboren elegantie draagt hij zijn kle deren. die nochtans een zekere sleet niet kunnen ontveinzen. Slechts enkele fran ken resten hem nog en daarmede' waagt hij zijn kans op een foorkraam... en wint een regenscherm. Belachelijk En noch tans schijnt het op een terugkeer naar het geluk te wijzen Een kaartspel wordt bovengehaald, de paraplu dient als tafel en aldus daagt hij de voorbijgangers uit. Hij rpeelt. en verliest, doch kan niet betalen Hij zoekt dan ook zijn heil in de vlucht Hij heeft echter niet gemerkt dat een auto hem sedert enkele tijd dis creet volgt Een mooie dame bevindt zich daarin, vergezeld van een statige butler. En dezo laatste zal net op tijd tussen ko men om de jonge man uit de penarie te helpen. Hij verzoekt hem daarop plechtig mcr hem mee te gaan omdat dit spel letje al lang genoeg geduurd heeft en dat men zich ongerust maakt thuis, nu zijn wegblijven zolang aansleept... Het verdere verloop zal de film zelf vertellen Michel Auclair en Simone Renant in een bewogen scène van de Franse film Pas de pitié pour les femmes CINEMA COLISEUM: SERMENT D UNE MERE met Umberto Spadaro. Wanneer het schip Le Montpellier dat Legioensoldaten vervoert, in de ha ver. van Napels binnenloopt, verlaat Wal ter. tegen het verbod in van zijn oversten, het vaartuig Hij wil weten wat er van Maria ge worden is. die hij 5 jaar geleden in dra matische omstandigheden verliet. Wande lend in de stad herleeft hij het verleden... Hij was een jonge en mooie officier van de scheepvaartmaatschappij van reder Lanza Zijn broeder Sandro was verloofd met Maria, doch ook Walter beminde haar Met zijn opvliegend en jaloers ka rakter bracht Sandro beide jonge men sen dichter bij elkaar. Op zekere dag dat Maria bij Lanza een gunst kwam vragen voor Walter, wilde de reder zich aan haar vergrijpen Op dit ogenblik kwam Sandro voorbij het ven ster en getuige van dit toneel, doodde hij Lanza. Toen verscheen Walter en in de mening dat Maria medeplichtig was aan deze moord, vluchtte hij en nam dienst in het Vreemdelingenlegioen. Nu staat hij na 5 jaar vóór het huis van Maria Sandro verschijnthij smeekt Walter te vertrekken daar Ze gehuwd zijn en een zoon hebben Maria meent daaren boven dat Walter dood is. De schok is vreselijk Zouden al die jaren van lijden dhn nutteloos geweest zijn Of liegt Sandro Walter twijfelt en begeeft zich bij de moeder van Maria, waar bij een knaap aantreft, die zijn eigen zoon blijkt te zijn. Bij hun eerste innig samenzijn hadden Maria en Walter gezworen, indien er hen ooit iets mocht scheiden, elk jaar op dezelfde dag bij de Kapel van de Maagd bijeen te komen Walter gaat er heen met zijn zoon en treft er Maria aan. die elk jaar trouw was aan haar eed Verscholen in het duister is de patrouil- Een toneeltje uit de film Serment d'une mere le. die door Sandro hierheen gebracht werd. getuige van hun geluk. Thans begrijpt Walter dat Sandro hem van de moord beschuldigd heeft. Zich ontdekt wetend neemt Sandro de vlucht, doch wordt het slachtoffer van een auto ongeval. Vooraleer te sterven, bekent hij de moord. De chef van de patrouille, die het gan se drama begrepen heeft, geeft Walter verlof slechts de volgende dag het schip te vervoegen. Doch wanneer Maria. Wal ter en hun zoon zich langs de kaai be leven. zien ze het schip dat in de verte ••erdwijnt. Deze onverhoopte vrijheid opent de veg naar nieuw geluk. CINEMA COLISEUM: SANS FAMILLE (Alleen op de wereld) De kleine Remigio. een vondeling, werd aangenomen door arme lui. de Barbarin's- Zij hebben hem tot dusver zo best het kon opgevoed, maar nu wordt hij een te zware last voor hen. Spijt de tranen van zijn vrouw, be sluit Barbarin Remigio naar het armen bestuur te brengen. Onderweg ontmoet hij een foorkramer Vitali. een brave ke rel wiens leven geknakt werd. Tegen een kleine som geld staat Barbarin hem Re migio af. Deze laatste voelt weldra ge negenheid voor Vitali. wiens troep be staart uit een afgerichte apin en twee honden. Lu po en Capi. Maar de zaken gaan slecht. De apin valt ziek en Vitali en de jongen houden stil in een herberg om haar te verzorgen Daar leren zij Garofoli kennen een ge wetenloze kerel die arme kinderen als schooiers africht ze hongerig laat lopen en zich bedrinkt met het geld dat zij hem brengen Hij wordt terzijde gestaan door een onnozele. Ricardo. die hem met Izie vervolg volg. Mz.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7