FILMWERELD Crawford RUSTELOZE NACHT turher UIT DE PROGRAMMA'S JOSEPH KAUFMAN MtT JACK PALANCE -GLORIA GRAHAME \M JOE PAS10JNAK E.N.A.' HET VPERSCH NIEUWSBta- 7 3-lg-195J CINEMA OUD IEPEB ALRUINE, HET MEISJE ZONDER ZIEL met Hildegarde Kneff en Erich von Stroheim. Jacob ten Brinken is een rijk weten schapsman Rond de jaren 1900 houdt hij xich in 't bijzonder met artificiële inse minatie bezig Door de Faculteit verwor pen uit zijn professorsambt gejaagd, ge lukt het hem. na een reeks gefaalde proe ven op dieren, te bewijzen dat de kunst matige bevruchting bij mensen mogelijk is. En hij gelukt erin een wezen in het leven te roepen, door kunstmatige tussen komst tussen een ter dood veroordeelde en een vrouw van lichte zeden En dit wezen noemt hij Alruine. naar de oude legende volgens welke de bezitter van een alruinwortel die onder de galg groeit geluk en fortuin, maar ook dood en ver derf genieten moet. Alruine is een verrukkelijk jong meis je geworden, ten Brinken heeft haar niet over haar oorsprong ingelicht. Ze oefent een krachtige invloed op haar omgeving uit. en zelfs de beste pedagogen moeten het opgeven Op een dag vlucht ze uit het pensionaat waar ten Brinken haar geplaatst heeft, en ze ontmoet de neef van deze laatste. Frank Braun. een jonge medische student. Hij wekt bij het meisje een grote liefde opze wil met hem vluchten maar de jaloerse ten Brinken heeft de jonge man op de hoogte gesteld van het geheim van haar geboorte Hij laat Alruine in de steek en gaat naar Parijs zijn studies voltooien. Verlaten en verraden oefent Alruine haar wraak zucht op alle mannen uit. Van zijn kant kent ten Brinken slechts nog roem en succes alsof Alruine werkelijk de kracht der legende bezat. Hij ontdekte een mi nerale bron en. dank zij gelukkige spe culaties. vormt hij een nieuw badcenter In dit luxueus kader vindt Alruine meer dan voldoende mogelijkheden om Frank doorheen alle mannen, te doen betalen Maar Frank "heeft zijn studies voleindigd en hij keert terug. Alruine's liefde vlamt weer opze vergeet haar wraakzucht om niets anders meer te zijn dan een verlief de vrouw. Ze vergeet haar uitdagendheid. en roem en succes verlaten ten Brinken De bron droogt op. de baden zullen moe ten gesloten worden. Nu hij gelooft dat hij het meisje gaat verliezen, onthult ten Brinken haar het geheim van haar geboorte, en plotseling begrijpt het meisje al het slecht dat ze verricht heeft. Ze is wanhopig Zelfs Frank kan haar nog maar af en toe troos ten. want ze kan niet vergeten hoe hate lijk ze was na zijn vertrek naar Parijs De man die haar het leven gaf zal haar de dood toedienen. Ilildegarde Kneff die de hoofdrol vertolkt in Alruinewordt wel eens met Mariene Dietrich vergeleken Deze gelijkenis komt merk waardig tot haar recht in bovenstaand toneeltje. CINEMA OUD IEPER SUDDEN FEAR (Rusteloze Nacht) met Joan Crawford- Lester Blaine, onbenullig doch eerzuch tig acteur, gelukt er in de beroemde dra matische auteur Myra Hudson te trouwen De jonge vrouw houdt innig van haar man en geeft zich geen rekenschap van zijn laagheid Hij trouwde haar slechts om haar situatie en fortuin Myra verneemt toevallig, door een ge sprek dat werd opgenomen door haar registreerapparaat. dat hij een verhou ding heeft met Irene Neves en dat zij samen een plan beramen om haar te ver moorden. alvorens zij de tijd heeft testa- STUT VOOR tSUOOUMftAM) m O.V.-K.N.T. CINEMA CAPITOLE: THE MERRY WIDOW (De Lustige Weduwe) ■set Lana Turner, Fernando Lamas. Una Merkel. Richard Haydn en Thomas Gomez- Om zijn arm klein land van het bank roet te redden tracht de koning van Mar- sovie een deel vast te krijgen van de 80 miDioen. die een rijke onderdaan naliet aan zijn jonge Amerikaanse weduwe Crystal Radek. Onder voorwendsel een standbeeld voor haar echtgenoot op te richten nodigt de koning Crystal uit om naar Marsovie te komen. Hij geeft zijn jonge ondernemen de neef graaf Danilo opdracht de jonge weduwe het hof te maken en haar te hu wen Danilo weigert echter vooral wan- mentaire schikkingen te nemen en aldus een deel van haar fortuin voor Lester zou verloren gaan De jonge vrouw wordt door paniek aan gegrepen. Ze verkeert in de voortdurende angst dat het sinister paar te weten zal komen dat zij op de hoogte is van hun plan en dat zij de fatale dag zullen ver haasten Na enige dagen wordt ze kalmer en denkt er aan iets te doen om zich te verdedigen. Op haar beurt bedenkt zij een plan om haar man te vermoorden en de verdenkingen op Irène te doen we gen. Ze gaat naar het verblijf van Irène en verstopt zich om haar man op te wach ten Ze heeft het geschrift van Irène na gemaakt en Lester naar het appartement doen komen Het gerinkel van de telefoon stoort haar planhet is als een waar schuwing. want Myra ziet in dat zij nooit een moordenares zal zijn Zij wil de plaats verlaten als Lester, zonder arg waan. binnen komt. Zij heeft juist de tijd om zich in een ingemaakte kast te ver stoppen doch heeft haar revolver en een zakdoek laten vallen De telefoon belt nogmaals, en Lester verwezenlijkt dat hij Iin een valstrik is gelopen De zakdoek en de revolver getuigen van de tegen woordigheid van zijn vrouw Hij door zoekt het appartement, en Myra maakt er gebruik van om te vluchten. Er blijft Lester slechts één uitkomsthaar onmid dellijk te doden Hij loopt achter haar aan. ziet haar niet meer en wipt in zijn wagen om haar te achtervolgen Met zijn autolichten onderzoekt hij alle wegen, en jpeens ziet hij een gestalte Hij meent dat het zijn vrouw is. rijdt er op af en verplettert haar onder zijn wielen Doch het is Irène die op een vals verzoek van Myra naar een garage was gegaan en. moe van wachten terug naar huis keerde Bij het aanrijden van de jonge vrouw kreeg de wagen een hevige schok die hem te pletter stortte de dood van Lester veroorzakend pleegde begeeft zij zich naar Marsovie i Onnodig :e zeggen dat zi; Dam.o redt berispt de koning en betaalt de staats- en dat beiden thans onbelemmerd in hun schuld I liefde zullen kunnen opgaan -T^hrUcoloi 'lKIUNA.MERKEL THOM ASGOMR RóaUsafon CURTIS BÉRNHA&DT Production M.G.M- CINEMA COLISEUM DE WREKENDE DEGEN met Rossano Brazzi, Carlo Ninchi en Regina Bianchi. Tijdens een der schitterende feesten waarvan Venetië het geheim bezat, vier de men het huwelijk van Jacopo Foscari met de zeer mooie Lucrezia Contarini. Zelfs de Hertog van Milaan, vijand van Venetië, heeft zijn gelukwensen naar de bruidegom gezonden, met dewelke hij door een vroegere vriendschap verbonden is. Maar tussen de massa genodigden, sme den afgunstigen duistere samenzweringen de meest verwoede zijn Zanze. een jon ge en verleidelijke toneelspeelster, die destijds de vriendin was van Jacopo. en Marco Loredano. die Lucrezia beminde... Sinds altijd zijn de Foscari's en Lore- dauo's vijanden geweesthun woede groeit nog aan. wanneer bij het afsterven van de oude Doge. zijn opvolger dient verkozen te worden. Francesco Foscari. de vader van Jacopo. wint het pleit als beloning voor de diensten die hij aan de Republiek van Venetië bewe zen heeftzijn mededinger, de oude Lo redano sterft plotseling hetgeen de over winning der Foscari's nog vollediger maakt. Gedurende deze verkiezingscam pagne heeft een heftige twist Marco Lo redano en Jacopo Foscari. die de degen trokken tegenover elkaar gesteldhierin ook bleek Foscari de sterkste te zijn. Enkele jaren later, ontstaat er een con flict tussen Venetië en Milaan. De Vene- tisanse troepen worden door de Milane- zen verslagen, en de vijanden van Fran cesco Foscari. stellen deze aansprakelijk voor de mislukking. Een Venetiaans sol daat. teruggekeerd van het slagveld ver haalt dat tijdens de nacht die de slag voorafging. Jacopo Foscari zijn post ver liet. verdween om eerst bij dageraad terug te keren. Marco Loredano. door zijn helse raad gever Drago ingelicht, zoekt er een voor wendsel in om Jacopo van verraad te be schuldigen de Raad der Tien de vre selijke rechtbank zal de zaak behan delen. De Doge. Francesco Foscari. is zeker van de onschuld van zijn zoonindien Jacopo zich enkele uren van het leger verwijderd heeft, was zulks om Lucrezia. zijn vrouw, ernstig ziek in een dorp nabij Bergamo te vervoegen, waar zij verbleef om dichter bij haar man te zijn. Maar alle schijn is tegen de ongelukkige Jacopo. Wanhopig, door de getrouwe die naar Oliviero vergezeld, gelukt Lucrezia erin haar man uit de kerker te doen ont snappen waarin men hem geworpen had. Deze vlucht geeft nog meer waarschijn lijkheid aan de beschuldiging tegen Ja copo Foscari uitgesproken. Op een nacht keert Jacopo onder ver momming naar Venetië weer. Hij wordt echter herkend en de Raad der Tien. door Marco Loredano verwittigd, die zijn haat niet varen liet, vergadert in allerijl. Bij nacht is Jacopo naar Zanze gekomen, zijn vroegere vriendin, waarvan de man. Al- moro. het bewijs bezit van de onschuld van de jonge Foscari. Zanze weigert hem te helpen, en Almoro die thuis komt wordt door de laaghartige Drago. mede plichtige van Marco, gedood zodat bui ten desertie. Jacopo beschuldigd wordt van moord op Almoro... De arme Jacopo zal ter dood veroor deeld worden, wanneer Zanze, door wroe ging aangegrepen, vóór de Rechtbank de waarheid komt onthullen over deze nood lottige nacht. Terzelfdertijd is Lucrezia erin gelukt de soldaat weer te vinden, waarvan de praatjes de oorzaak waren van al het kwaad. Jacopo wordt van alle verdenking ont heven maar zijn vader, de Doge Fran cesco. gebroken van beklemming en ver driet is gestorven vóór de uitspraak te hebben kunnen vernemen van de onschuld van zijn zoon. neer hij Kitty Riley, de lelijke secreta resse ontwaart en denkt dat het Crystal is. Hi. is echter verplicht de koning te gehoorzamen en Danilo maakt dan ook Kittv het hof Deze flirt en de poets, die hem een zijner bewonderaarsters bakt. laten de weinig ridderlijke beweegrede nen van Danilo doorschemeren Hierop verlaten Crystal en Kitty het land zonder afscheid te nemen en zonder enige ver klaring te geven. De koning geeft Danilo opdracht hen te volgen. Crystal besluit de jonge graaf een les te geven Zij laat zich doorgaan voor een Amerikaanse danseres zonder werk en zonder geld... en aarzelt niet de macht van haar schoonheid op Danilo te beproeven. Danilo getuigt echter van een dergelijke ridderlijke houding dat het plan mislukt en Crystal bereid is het haar gedane onrecht te vergeten, op voorwaar de. dat hij haar ten huwelijk vraagt in de veronderstelling dat zij arm is. Danilo. die verzocht wordt te gehoor zamen aan de politieke en vaderlandslie vende bevelen die hem vanuit Marsovie worden overgemaakt vraagt de pseudo weduwe Kitty een tweede maal ten hu welijk Hij tracht Crystal een verklaring te geven doch zij ziet in hem enkel een bruidschatjager Tijdens een bal onthult zij haar ware identiteit en Danilo die erg leed onder de situatie waarin zijn koning hem plaatste zodat hij tenslotte besloot zich niet lan ger te lenen tot de dubbelzinnige ma noeuvers van zijn vorst, is woest over Crystal's bedrog. Zij twisten en verlaten elkaar in onenigheid. "Wanneer Crystal echter verneemt, dat de koning een geladen revolver aan Danilo liet overhandigen opdat hij zijn leven zou eindigen als een officier, die verraad Een typisch toneel uit de Italiaanse film De wrekende degen CINEMA COLISEUM: SWISS MISS (De Bergbewoners zijn daar) met Stan Laurel en Oliver Hardy. Het Alpenhotel, in het hart der Zwit serse Alpen gelegen, staat in rep en roer Morton, factotum van een hooggeplaatst heerschap, is aangekomen. Aan de baas. en vervolgens aan iedereen, meldt hij dat zijn meester het inzicht heeft de ganse instelling te huren meubelen en perso- neel inbegrepen Morton's meester is niemand minder dan de beroemde toondichter. Victor Al- I bert die op dit ogenblik de partitie ener operette schrijft waarvan de actie in Ty rol verloopt. Om gerust te werken, in een sfeer die zijn inspiratie gunstig is. wil de maëstro in volle gebergte verblijven Nog meer. vergt hij van Luigi. de hotel houder. dat het ganse personeel op Tvro- ler wijze gekleed is, en men hem uitslui- telijk met liederen antwoordt. In dit alles een voordelige zaak vermoe dend. stemt de lepe Luigi in zijn eisen toe en voorbereidselen worden getroffen Op dat ogenblik dagen twee nieuwe klan ten opStan Laurel. Oliver Hardy, grote handelaars in... muizen- en rattenvallen. Helaas! na weken vruchteloze inspan- (xte vervolg volg. MfcJ

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7