Wat brengt Sint Maarten UIT DE STREEK VLAMERTINCE ZILLEBEKE ZONNEBEKE LANGEMARK VOORMEZELE STADEN Bij de leperse Kring te Brussel -tad Triest terug te trekken en ze aan Nijverheid, heeft in een radiorede een Italië over te dragen ten uitvoer zouden leggen Washington en Londen hebben met klem verklaard dat ze niet bereid zijn op hun overzicht gegeven van de huidige verhou dingen tussen de Benelux-landen. Spreker betoogde dat ondanks de thans voorkomende moeilijkheden de voordelen besluit terug te komen. Tito waarschuw- j van Benelux niet mogen uit het oog wor de dat zijn troepen de inbezitneming van den verloren zone A door Italië te keer zullen gaan j De uitvoer van de Belgisch-Luxem- De geallieerden aarzelden om zich ten- burgse Economische Unie naar Nederland slotte tot de gedachte der vijf-mogendhe- is van ongeveer 11.7 milliard fr- in 1949 den-conferentie te wenden. gestegen tot meer dan 18.7 milliard frank Wat het Westen wel op het oog heeft in 1932. De invoer uit Nederland over is de haven onder Italiaans bestuur te dezelfde periode had ongeveer een gelijk pla atsen echter met dien verstande dat verloop7.6 en 16,2 milliard fr ze gedemilitariseerd zal worden, dat Er zijn dus goede uitslagen bereikt, ech- Zuid-Slavië. Oostenrijk en andere landen ter niet genoeg. speciale voorrechten in de haven zullen j De criteria, die voor de aanneming van genieten en dat de minderheidsrechtenbeschermingsmaatregelen worden toege- zorgvuldig zullen .beschermd worden De past. zijn te streng, zodat sommige' noch- Italiaanse minderheden in zone B zou- j tans erg benadeelde Belgische nijverheids den dezelfde bescherming genieten. j takken er zich niet kunnen op beroepen. In essentiekomt dit neer op het plan Ondanks de moeilijkheden wordt een dat de Verenigde Staten eind 1949 uit werkten en aan de Italiaanse en Zuid- slavische regeringen voorlegden- De Zuid- slavische reactie was positief. Met de vol ledige $teun der Amerikaanse ambassade te Rome verwierp de regering de Gas- peri deze gedachte. H un oppositie was gebaseerd op de ge allieerde verklaring van 1948. waarin de teruggave van gans Triëst. zone B inbe grepen. aan Italië voorzien werd. ONTSPANNING INGETREDEN IN ZAKE DE BENELUX-MOEILIJKHEDEN. De h. R De Staercke. afgevaardigde- beheerder van het Verbond der Belgische ontspanning der gemoederen waargeno men. omdat iets veranderd is in de hou ding langs Nederlandse zijde Een eerste stap is in dit verband het besluit van de Nederlandse regering om tot een lichte verhoging van het loonpeil over te gaan Spijtig genoeg blijft de zo zeer gewens te overeenstemming in de economische en sociale politiek nog te veel beperkt tot onsamenhangende initiatieven. Een degelijke samenwerking van de overheid met de vertegenwoordigers van de nijverheid zou hier nuttige uitslagen kunnen opleveren SPECTATOR. VOOR DE KLEINTJES prentenboeken, kleurboeken, puzzles, dozen met modellen om te prikken, uit te knippen, te borduren, dozen met plasticine om te boetseren, dozen kleurpotloden, schilderdozen, pennedozen in hout, leder of similileder. VOOR DE GROTEN vulpennen, vulpotloden, passerdozen, woordenboeken. Van al deze artikelen heeft Sint Maarten er een grote voorraad voorbehouden ter Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraaf, IEPER. Ziet de uitstalling van deze week. VOOR DE FIJNPROEVERS Ter ge- j TOMBOLA Volgende prijswinnende legenheid van de plechtige wijding val4nurnmers zjjn nog njet afgehaald van de tombola ten voordele van de plaatselijke de nieuwe bondsvlag van de H. Hartbond richt het bestuur op Zondag 8 November een uitzonderlijke feestavond in. die door gaat in de Familiezaal 's avonds te 7 uur Zoals een vlaggewijding zeldzaam is. zo ook de aard van het feestprogramma wij hebben immers voor de gelegenheid beroep gedaan op de vermaarde hypno tiseur Prof Benevoli. die met zijn rare Klelnc"HooW toeren het gezelschap voor enkele uren op hol zal brengen in het land der dro men Wie dat spel niet ver betrouwt doe eens navraag bij een vriend uit Elverdin- ge of Brielen. waar onze genodigde we gens het overweldigend succes een twee de optreden moest verzekeren. Wacht niet tot het te laat is maar schaft U vandaag nog kaarten aan bij de gezusters Dejon ghe Prijs15 fr. Belangrijk Er wordt 's namiddags een bijzondere voorstelling gegeven voor alle schoolkinderen. Ingang 5 fr. Ouders laat uw kinderen van deze gezonde en ver kwikkende ontspanning genieten Zij zul len er over vertellen dat het water in uw mond komt WIT GELE KRUIS Het plaatselijk bestuur van het Wit-Gele Kruis herinnert er aan dat nieuwe inschrijvingen nog wor- den aanvaard tot het einde van het jaar tegen dezelfde voorwaarden, d.i. mits be taling van 125 of 100 fr. jaarlijks. Vanaf Januari 1954 zullen niet-ingeschreven ge zinnen die beroep willen doen op het Wit- Gele kruis verplicht zijn 15 fr. per bezoek te betalen en zij zullen eerst na drie maanden kunnen ingeschreven worden als vaste leden. Ge hebt er dus baat bij U dadelijk te laten opnemen Hiervoor kan men zich wenden tot de plaatselijke schrijf ster Juffrouw Martha Deroubaix. Dorps straat 59. tot de proost E. H. Dewilde of tot één van de> propagandisten ST MAARTEN KOMT Op de voor avond van zijn feest, dus Dinsdag 10 No vember zal de Kindervriend zijn lieve lingen der gemeente een bezoek brengen Dit jaar zal hij echter niet meer aan de Witte Molen zijn rondrit beginnen, maar wel aan de Landing. Daar hij door het dagblad het Volk weet dat de weide van Jerome Devos een geschikte weide is voor helicopters, en voor het uitwerpen van pakjes, zal hij daar neerstrijken Hij hoopt dan ook dat de kinderen om 6 uur Hem zullen opwachten, voorzien van licht jes. lantaarnen. bietekoppen en alles wat zijn tocht maar kan opluisteren. En of er zal gezongen wordenGans het Sint Maartens repertorium zal er weerklin ken. De grote Heilige zal dan in de Fa miliezaal overgaan tot de verdeling van lekkernijen. Ieder kind zou moeten voorzien zijn van een lantaarn want Sint Maarten weet maar al te best dat de verlichting op onze gemeente veel te wensen overlaat Het moet er schitteren. Lichtjes op straat, maar vooral lichtjes in de ogen en de hartjes van de kinderen, die reeds een paar maanden hunkeren naar deze avond Dat iedereen op zijn manier medewerke tot het wellukken van dit kinderfeest VERMAKELIJKHEDEN Zondag as grote prijskaarting in het manillen bij Daniel Faes t In den Hert». Inleg 12.50 fr Tweemaal aanblijven100 fr. per ploeg SCHIETING Woensdag 11 November grote schieting aan twee liggende persen in de Zaal Riviera bij Jozef Devos SPORTKRING Zondag as. doen wij de verplaatsing naar Wervik. met een ge wijzigde ploeg. Autobus om 1 uur. Bij de reserven noteren wij het heroptreden van Dewulf. Deman en Hollebeke veloclub St Pietersvrienden. Zillebeke- Hooghe 149 138 637 364 363 485 137 356 93 499 1278 731 338 740 337 562 334 371 502 51 268 454 De prijzen moeten afgehaald zijn vóór 1 December bij Mr Sercu Richard, café BURGERSTAND Huwelijken: Gee- raerts Lucien. landbouwer te Langemark. en Carrein Marcella, z. b. te Zillebeke Lewyllie Michel, fabriekwerker, en Gou- wy Monica, weefster, beiden te Zillebeke Deneulin Maurice, stoker te Komen en Forret Betina. z. b te ZillebekeGri- monprez André, landbouwer te leper, en Pyck Anna. z. b. te ZillebekeMalfait Abel. mekanieker. en Lenoor Agnès. z. b.. beiden te Zillebeke OverlijdensLouf Gilbert. 6 maanden, z. v. André en Vlameinck M.Claryssen Francine. 3 j.. d. v. Frans en Baelen Raymonde; Garreyn Henri. 80 j.. gepens.. echtg. Decroix OctavieBradfer Leonie. 73 j.. gepens.. wed. Lepla Jules. Geboorten te leperIvan Sinnaeve. z. V. Frans en Grimonprez AntoinetteRita I we kerk. Deze installatie voorzien Rosseel. d v Camille en Feys MariaI oorlogsschade Ginette Bentein. d. v. Maurice en Leire; staat bedraagt rA sen en na een lofbetuiging spelde hij sa men met Dhr Demeester, provinciaal af gevaardigde. de eretekens op de borst var. de vereremerkten. Het orkest speelde de Brabangonnewaarop het publiek de feestelingen warm applaudiseerde- Na mens Kunst en Broederminwerden prachtige geschenken aangeboden en de toneelmeisjes brachten de ontelbare bloe mengarven op. vanwege familieleden en vrienden. Bij dit prachtig decor trad dhr Demees ter Jozef naar voren en huldigde de pio niers van Kunst en Broedermin en gaf een historiek van deze wakkere toneel- gilde Het orkest speelde «Waar kunnen wij nog beter zijntot slot van deze waardige viering van de drie voormannen van Staden's toneelverbond «Kunst en Broedermin MILAC-SOLDATENDIENST De ou ders van de jongens die onlangs binnen zijn om hun militaire dienstplicht te ver vullen worden vriendelijk verzocht het militair adres kenbaar te maken aan de geestelijkheid, tevens de verandering van adres van de oud-militairen GEMEENTERAADSZITTING De zit ting van Zaterdag 24 Oct. te 17 u wordt voorgezeten door dhr Dermaut. Ie sche pen. bij afwezigheid van Burgemeester Desmedt. die wegens parlementaire aan gelegenheden in het buitenland verblijft. De secretaris gaat over tot voorlezing van het verslag der voorgaande verga dering Raadslid Trybou gaat niet akkoord en verklaart dat de verhoging van wedde van Burgemeester en Schepenen niet zijn goedkeuring wegdroeg, dit in tegenstel ling met wat geacteerd is. Er wordt overgegaan tot de dagorde die 16 punten inhoudt Punten 1 tot 5 die louter van administratieve aard zijn wor den goedgekeurd. Raadslid Trybou komt nog tussen voor een vaste vergoeding, toe te kennen aan de plaatselijke voetbal en wielerclub. Na afsluiting van de be groting en boni-overzicht zou dit onder zocht worden Punt 6Advies begroting Kerkfabriek St Jan Baptist, centrale verwarming nieu- bij en aangenomen 176 000 fr. op door kolen GodelieveAlain Feys. z. v. André en Radys Josette. HuwelijksbelofteCordonnie Lucien. wever van Zonnebeke. en Titeca Noëlla. z. b. te Zillebeke. TONEELOPVOERING in de patronage op Zondag 29 November a s. te 5 30 uur door Die Speelghesellen Het lustig spel ir. 5 bedrijvenRobert en Bertrand naar de roman door Ravestein. TAKS DANSGELEGENHEDEN De provinciale taks voor dansgelegenheden moet minstens drie dagen vooraf te Moor slede betaald worden. Indien zulks niet nageleefd wordt kan de taks verdubbeld worden Dit geldt ook voor het toelatings formulier dat het gemeentebestuur af levert. Voortaan zullen de toelatingen de Maandagvoormiddag van 10 tot 11 uur op het gemeentehuis te verkrijgen zijn. BURGERLIJKE STAND Geboorte Etienne Soenen. z. v. Jerome en Godelie ve Wybaillie. HuwelijksbelofteRoger Deleu. van Wervik. met Maria Vandevivere. van Zon nebeke. CINE ROYAL stelt voorZaterdag Nov. te 7.30 u.Zondag 8 Nov. te 2 u-. 5 u en 7.30 u.Maandag 9 Nov. te 7.30 u. Het grote Cirkus Het schoonste cirkusspektakel ooit ge zien. 35 internationale attracties. U moet dit zien. Zulk een film mag men niet laten voorbijgaan, zonder hem te zien. Wij overroepen niet Komt U overtuigen OpgeletDe Zaterdagnamiddag te 2 u bijzondere vertoning voor de kinderen aan de prijs van 4 fr. Dit als tegenpres tatie omdat zij verleden week niet binnen mochten. Weiger uw kinderen dit ge schenk niet VROUW ONDER AUTO Vrouw Bar bez Rachel, echtgenote Scherrens Camiel werd Zondag 1.1. bij het oversteken van de baan. door een auto gevat. Ze liep hierbij een heupbreuk op en moest naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht worden. VOETBALNIEUWS Onze eerste ploeg gaat Zondag ek. op verplaatsing naar het flink acterende M. S. Ingelmunster. De talrijke medereizende supporters worden te 13 30 u. verwacht aan het lokaal De Zwaan Statiestraat. BU DE TONEELMAATSCHAPPIJ KUNST EN BROEDERMIN Deze toneelkring vertoonde op machtige wijze Ik verkoos de Mijn het werd een flink succesdit bewees de bomvolle zaal bij alle drie de vertoningen. Na de vertoning van Donderdag jJ. had er een grootse hul de plaats aan drie vereremerkte leden van de kring, nl- Voorzitter-leider Marcel Ameel die de zilveren medaille der Kroon orde toegewezen kreeg. Ondervoorzitter Jules Leroy. regisseur, de gouden palmen der Kroonorde en oud-voorzitter Karei Deconinck, de zilveren palmen der kroon orde. Secretaris Pol Bïlliet bracht met een doorvoelde rede hulde aan de drie gede coreerden en legde de nadruk op hun onvermoeibare activiteit. Dhr Georges Vandenbroucke afgevaar digde van de Nationale Toneelbond van België overhandigde, in naam van het verbond, de diploma's aan de jubïlaris- 255 000 fr. op mazout. De keus van in richting is vrij en gunstig geadviseerd. Punt 7 en 8. Aanvullende credieten voor de Houthulststraat. Handzamestraat en Walstraat goedgekeurd. Punt 9 Voorlopige aanneming aanvul lend rooi- en onteigeningsplan Brugge- straat Bij misslag werd een tekort van ongeveer 3 m. niet onteigend, dit moet op bevel nog geschieden. De ministeriële goedkeuring is nog gewenst vooraleer met de werken voor belegging van de Brugge- straat kan aangevangen worden. Hoop vol binnen 6 m. Op een vraag van dhr A Debeil voor het fietspad langs de Roe- selarestraat wordt hem geantwoord dat dit werk denkelijk nog dit jaar in aan besteding wordt gegeven. Punt 10Algemene bespreking verbe tering der wegen met termac. punten 10. 11 en 12 op de dagorde gebracht door de raadsleden Trybou en Debeil. Bij monde van Schepen Dermaut wordt vernomen dat dit jaar geen werken meer uitgegeven worden, daar geen toelagen zijn toegestaan, noch kredieten voorzien. Het strikt noodzakelijke zal eerst uitgevoerd worden, nl de putten gevuld in de Linde straat Staden bezit 49 km. grintwegen en 35 km. niet verharde wegen (aarde banen), deze zullen eerst aan de beurt komen. Te veel wegen verkeren in slech te staat en een plan is vooropgesteld 5 tot 6 km per jaar te laten uitvoeren. Dhhr Trybou en Debeil geven te ken nen dat het de fout is van het gemeente bestuur dat niet tijdig opgetreden is om gebruik te maken van de door de Staat geschonken gemakkelijkheden in de vorm van subsidie en een zeker aantal km. gra tis. om reeds van vroeger over het genot van uitstekende wegen te beschikken, dit in tegenstelling met de omliggende ge meenten wat nu de financies van onze gemeente in moeilijkheden steekt Punt 11De openbare verlichting. Raadsleden Trybou en Debeil vroegen een uitgebreid plan voor moderne ver lichting in de gemeente. Dit wordt niet voorgelegd uit reden van te hoge kosten welke een volledig nieuw installatieplan zou meebrengen. De proef van de eerste 4 lampen zou 13.000 fr. gekost hebben en op de vraag tot uitbreiding kan de meer derheid niet ingaan Raadsleden Trybou en Debeil vragen uitleg over het NIET wapperen van de Nationale vlag op het gemeentehuis op datum van 17 en 18 October, dit ter ge legenheid van de 39e verjaring van de Slag aan de Ijzer. De secretaris ant woordt dat hij de misslag aanneemt en er de verantwoordelijkheid van draagt. Punten 13. 14. 15 en 16 voor hervast stelling structuur wedde veldwachter en de individuele wedde van de gemeente ontvanger worden in geheime zitting be slecht. BURGERSTAND Huwelijksbannen Michel Deleu. van Staden. en Marjolaine Claeys, van RoeselareAlbert Dick, van Staden. en Marie-Louise Spruytte van StadenAndré Cordenv. van St Elooi en Rika Verstraete van Zwevezele A.W.T. RUBRIEK Aangemoedigd door het groot succes van verleden jaar heeft het gouwbestuur opnieuw het plan opgevat, ter gelegen heid van het toneelseizoen 53-54. in ieder gewest een uitzonderlijke voordracht, on der de titelHet nieuwe in het schone te laten doorgaan. Bedoelde voordracht zal terug gehouden werden door de alomgekende beroepsre gisseur Piet Savenberg. leider van het Brussels Schooljeugdtheater. die in sa menwerking met enkele leden van zijn beroepsgezelschap op onze gewestverga deringen zal optreden. Piet Savenberg brengt zijn eigen visie op het toneel en zal aan de hand van prac tische voorbeelden, o m. door het gecom mentarieerd uitvoeren van fragmenten uit een paar toneelwerken van zeer uiteen lopende aard speciaal belichten 1. Het scheppen (en volhouden) van een bepaald type. Uitvoering van het eerste bedrijf uit De Bremer Stadsmuzikan ten(naar het sprookje van Grimm. door Sven Barge). 2 Het spelen van een Bijbels-spel. Hoe kan men dat hedendaags Commentaa over decor en costumering. De iftvloed van de belichting en de muzikale aanpas sing. Het gemotiveerd- en ongeoorloofd gebruik van trappenstelsels. Met als voor beeld de uitvoering van het 3e bedrijf van De Aardse Symphoniedoor Jan Vanden Weghe. Twee volle uren boeiende voordracht en hoogstaande vertolking, ditmaal met artistieke inkleding en speciale belichting Voor het gewest Veurne-Ieper Zondag 22 Nov. te 14.30 uur. Zaal Familiekring Dikkebussteenweg, leper. SPEELKALENDER leperStadsschouwburg op Zondag 8 en Maandag 9 November resp. te 17 en te 20 uur opvoering van Peegiedoor de kring Volksveredelinguit Roeselare onder regie van H. Vandermeulen. Orga nisatie Het Gewestelijk A.W.T. Bestuur. BeselareZondag 8 November te 18 uur in de Zaal Patronaat, opvoering van Maar 'n knechtvan Louis van, Hoy- donck, door de Kring Vreugde na Ar beid als deelname aan de categorie-in deling. Poperinge Zondag 15 en Maandag 16 November respectievelijk te 19 en te 20 u. in de zaal Belfortopvoering van Pee gie» door de kring «Volksveredeling» uit Roeselare onder regie van H. Vander meulen. OrganisatieHet Gewestelijk A.W.T. Bestuur. WervikZondag 22 November te 17.50 uur opvoering van De Ivoren Deur van A A Milna. door de Kring «Willen is Kunnen Oostvleteren Zondag 6 en Maandag December telkens te 19 uur in de Paro chiezaal. opvoering van Pekdraad en Millioenenvan J. Hoogeveen, door de kring De IJzerzonen als deelname aan de Categorie-indeling. GEMEENTE ELVERDINGE OPENSTELLEN VAN HET AMBT VAN Gemeentesecretaris IN VAST VERBAND Voorwaarden 1. Belg zijn door geboorte of naturalisatie 2. Onberispelijk gedrag, zeden en bur gertrouw 3. Burgerlijke en politieke rechten ge nieten. 4. Aan militiewetten voldaan hebben. 5. Ouderdom op dag benoemingtussen 23 en 30 jaar. plus 5 jaar voor voor keurrechthebbenden. 6 Studie- en bekwaamheidsvereisten a volledig hoger middelbaar onderwijs b diploma bestuursrecht 2 jaar. Kunnen ook benoemd worden de can- didaten die geslaagd zijn in het exa men le jaar Bestuursrecht en die zich onderwerpen aan een Administratief examen, af te nemen door de Provin ciale Deputatie. 7. Verbod handel te drijven of bijbe trekkingen uit te oefenen, noch recht streeks noch door tussenpersonen. Geen onverenigbaarheden met zijn ambt vervullen. 8. Vrij van ziekte of lichaamsgebreken. Attest van geneeskundig onderzoek waaruit blijkt dat de aanvrager vrij is van ziekte of van gebrekkigheid die de normale uitoefening van het ambt kan of in de toekomst zou kunnen belemmeren. 9. De gemeente bewonen binnen de drie maanden na de benoeming 10 Wettelijk barema. De candidaten moeten hun aanvraag schriftelijk en aangetekend zenden aan de heer burgemeester der gemeente, ten laatste op 16 November te 12 uur. De aanvragen moeten voorzien zijn van de getuigschriften op zegel tot staving van de punten 1. 2. 3, 4, 5. 6. 7. 8. Voor verdere inlichtingen, zich wenden iot het gemeentebestuur. Gezien en goedgekeurd in de gemeente raad op 20 October 1953. B.B- de secretaris de Burgemeester, V. Vandenberghe. J. Bochy. (8675) De leperse Kringgesticht te Brus sel in 1886. heeft aldaar op Zondag 25 Ok tober met veel luister zijn jaarlijkse gala ingericht in de salons van het Hotel des AcaciasFonsnylaan. Een overtalrijk publiek had de oproep beantwoord van voorzitter Maurice Lacour. Onder hen be merkte men de h. hoofdcommissaris van politie en mevrouw A Tasseel. alsook de h. Bruynoghe. voorzitter der Brabantse af deling van de meester-pasteibakkers en te vens erevoorzitter van de leperse Kring. Onder de uitgelezen attracties werd vooral het optreden van de bevallige bal letdanseres Viviane Dop toegejuicht. Het dansgedeelte werd opgeluisterd door het uitstekende orkest van Gus Penny, dat er een duivels rhythme op nahield en de vreugde ten top deed stijgen. Het inrichtend comiteit en in de eerste plaats de heren Blomme. feestleider Crabbe en R. Devos, mogen dan ook ge lukgewenst worden voor het welslagen van dit feest, dat de banden tussen de Ieperlingen die te Brussel verblijven, nog nauwer toehaalde. Muziekverbond van België SECTIE IEPER Alle muziekmaatschappijen der Sectie, worden vriendelijk uitgenodigd afgevaar digden te zenden naar de regionale ver gadering die zal plaats hebben op Zon dag 8 November 1953 om 15 uur in het Hóte! des BrasseursRené Colaert- plaats (Statieplaats), leper. Dagorde 1) Uiteenzetting door de H. Voorzitter. 2) De nieuwe kaarten voor muzikanten liefhebbers. door de prov. secretaris. 3) Algemene toestand van het Muziek verbond door de H. Secretaris-ge neraal. 4) Overwegingen aan de hand van wed strijden en tornooien, heden Zomer betwist, door de H. Adviseur. 5) De afgevaardigden vragen, wij ant woorden. 6) Uitdeling van muziekpartitures. Na de vergadering zullen de leden van het Bestuur zich ter beschikking houden van de muzikanten om alle gewenste in lichtingen te verstrekken. CERE MONIEKOSTU MES te huur 't Spinnewiel Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel- 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (8771) De Heldenhulde te leper De traditie getrouw werd op initiatief van het stadsbestuur op Allerheiligen een heldenhulde gehouden, waaraan alle maatschappijen en groeperingen der stad deelnamen- Te 11 uur bracht de Heer Burgemees ter omringd van de gemeenteraad een bloemenhulde aan het gedenkteken der gesneuvelden der stad. Voorafgegaan door de trommelaars van het pompierskorps zette de stoet zich lang zaam in bewegfhg naar het kerkhof. Achter de scholen kwamen de verschil lende politieke, burgerlijke en sportmaat- schappijen der stad. Ypriana en de oud strijders. De pompiers omringden de over heden. Op het kerkhof werd een officiële hul de gebracht op het erepark der gesneu velden door de Hr Vanderghote. vervol gens door de Hr Isaï Gruwez en Mevr. Vierstraete. resp. voorzitter en ere-onder- voorzitster van het Verstandhoudingsco- miteit. Schoolkinderen en particulieren legden eveneens bloemen neer. Aan de graven der Franse gesneuvel den werd eveneens een bloemenhulde ge bracht door het stadsbestuur en door een afvaardiging van de Poilus de France» Een zelfde plechtigheid had plaats op de Engelse militaire begraafplaats, waar bloemen werden neergelegd namens het stadsbestuur en door de hr Prince van het British Legion Door het weder begunstigd mocht deze piëteitsvolle plechtigheid zich in een tal rijke opkomst verheugen. ir—'T'tf'r'f KLEINE INZET, GROOT GEWIN Waag honderd frank of elf frank om deel fe ne men aan de verdeling van 24 MILLIOEN IN 45.413 LOTEN. ZATERDAG 14 NOVEMBER TREKKING VAN DE KOLONIALE LOTERIJ i TE AARSCHOT (8736) I m.'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2