VOETBAL Hef Ypersch Nieuws KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS Uit het White Star Kamp W.A.P.S. steeds aan de leiding Matchen voor Zondag 8 Nov. DOE UW VOORRAAD OP Koop een biljet van de KOLONIALE LOTERI] Het is een voorraad hoop voor de TREKKING VAN ZATERDAG 14 NOVEMBER TE AARSCHOT De BESTE VULPENNEN keopt men ter Drukkerij DUM0RTIER, 34 Boterstraat, leper KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 8 NOVEMBER Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente DE BEKER VAN BELCIE ATHLETIEK Duivenmaatschappij ,,De Zon" BASKET - BALL IEUCDCLUB ST PIETERS Vriendenmatch F. C. Langemark - K.V.C-S- Yprois 2-6 Een prettige vriendenwedstrijd, op stap gewonnen door de K.V C-S Y-ers t Was scheidsrechter Theuninck (S. K Roesela re), welke op Club's hobbelige voetbalweide volgende elftallen in lijn floot F. C. Langemark (Wil I Desmet Pauwels Claeys Parmentier Notredame Gryson Grillet G. Grillet F. Verhalle Allewaert Pieters Ameloot Devos Verschaeve Hollebeke E Ca Hens Dumalin M. Bruneel Soenen De Plancke R Ossieur M Dehollander K.V.C.S. Yprois |WM| Cercle kwam dus Voor de pinnen met haar reserve-formatie, versterkt we gens onbeschikbaarheid van enkele spe- cialers als Alleweireldt F Blake E.. enz met Soenen en Verschaeve De localen. die voor de gelegenheid het witte hemd droegen, mochten aftrappen met hevig windnadeel. Onverwijld togen de Augustinusmannen ten aanval. Ver schillende schoten van Devos en Callens flitsten rakelings naast Desmet's muit. Ei zo na of bij een ontsnapping van Alle waert opende Club de stand. Keeper De hollander was voorwaar gelukkig dat het dwarshout hem hulp bood Bij een cor ner door Callens gegeven, draaide de bal. nabij de tweedepaal. door het doel- vlak der gastheren. Stopper Claeys was er echter als de kippen bij om het ding langs de andere zijde der fatale streep te werken en 't vertoon vervolgde met 0-0 cijfers Na ongeveer een kwartuur spel knalde Devos raak. Kort daarop joeg Bruneel, via het doelhout. het leder een tweede maal achter de rug van doelwach ter Desmet. Nadat Ossieur met kanon bal de paal had getroffen, voerde Devos omstreeks het halfuur, de score op tot 0-3 De Cercle-kleppers bleven opvallend de plak zwaaien en even vóór de rust bracht E Hollebeke. met kopbal op hoekschop, de plaatjes logisch op 0-4. Hiermede werd er van kamp verwisseld. In de tweede speelhelft kreeg F. C. Lan gemark wat meer in de pap te brokke len De roodjes. die de zaken kalmpjes opnamen, bleven niettemin het meest aan vallen en via Verschaeve werd de voor sprong aangedikt (0-5). Hoe moedig de gastheren, vooral langs de ex-spelers van W S. leper (Grillet G.. Allewaert D en Grillet F.), ook reageerden, ze slaagden er niet in een doelpunt aan te tekenen. Dit schenen de Ieperse verdedigers hen euvel te duiden. Wegens licht chargeren van De Plancke R floot de spelleider strafschop in het voordeel der Lange- markenaren. Gryson. alias de schaper, gaf een zwak pasje naar keeper Dehollander. die flegmatiek over het balletje wipte, zo dat het enkele centimeters over de ren derende streep kon rollen en- de eer voor de localen gered was (1-5). Ja. voor de eerste keer maakten we mede. dat een speler geen doelpunt wilde maken en zijn antagonist of de rivale keeper de bal uit de netten niet wilde houden. Langs bei de zijden werd verder (voor KVCSY door toedoen van Hollebeke E.) nog één keer gescoord, zodat met 2-6 cijfers op de bordjes het inrukken werd bereikt. We vergaten nog haast mede te delen, hoe op het einde van de partij de roodjes ook een penalty te nemen kregen M. Du malin liet de responsabiliteit aan nie mand anders over en zorgde er wel voor dat zijn kei niet toekwam. Anders ge zegd bij gaf de kickzodanig hard ■dat... keeper Desmet tot tegen het pe nalty-punt moest komen om het ding op te rapen. Alles bijeengenomen een match in een bijzonder goede atmosfeer betwist. Bracht deze kille Allerheiligen-namiddag het jon ge en des te meer te prijzen F C. Lange mark een leerzame test. dan zorgde K V CS Yprois van haar kant voor goede propaganda De vrij talrijk opgekomen kijklustigen genoten stellig intens van de smaakvolle opvoering der rood-witten die zich beijverden om schoon spel te ver tonen. ook al leende de grasmat zich hier toe niet te best. Van de meeste Augus tinusmannen werd begrijpelijk allesbe halve het maximum geëist. Het lage tem po bleek voor allen iets ongewoon Men kwam bij het balbehandelen meestal tijd over en uiteindelijk verre van adem te kort. Over de individuele prestaties bege ren we in de gegeven omstandigheden niet uit te weiden 't Was een «rekken» van de benen, die de roodjes Ver schaeve en Soenen incluis alleen goed kan hebben gedaan. ZONDAG AANSTAANDE Opnieuw een kalender-grilmet nu weer een tweede naeenvolgende home partij voor de kleppers der eerste ploeg. Gewis een verrassing, dat Vanbeselaere R en Cie Zondag op het Augustinussta- dior moeten uitkomen tegen de Ratjes of Racingers uit HarelbekeDe black out wordt een poespas en geraakt meer en meer met het rationele overhoop. We menen voor ons part in het zaakje zover klaar te zien dat betreffende de le ronde K V CSY. nog op bezoek zal moeten bij S. C. Oostrozebeke en Kuurne Sp. en aan huis de komst mag verwachten van Daring Blankenberge en F C. Knokke. Wat de 2 overige tegenstrevers, nml. Sta de Kortrijk en S K. Steenbrugge aan gaat hebben we nog geen houvast- De wedstrijd nu van Zondag a.s. tegen R. C- Harelbeke moet ons logisch een flinke brok sport brengen. Racing schafte zich dit seizoen de diensten aan van spe ler-trainer Jos Van Looy. die geruime tijd bij Gantoise een vedette-rol hield. Bedoelde klepper is 38 jaar oud. maar bewees reeds als middenvoor in Ie Prov. nog een zeer te duchten heerschap te zijn. Speelde Racing het niet klaar bij Stade Kortrijk te gaan winnen en als gast van F. C. Knokke een puntenverdeling af te dwingen De recente weken werd paars- wit voor een doelwachtersprobleem ge steld en vandaar de minder sprekende uitslagen We weten nu niet of keeper Callu in zover zal hersteld zijn. dat op hem voor eerstkomende speeldag wordt gerekend In bevestigend geval zal er door de Cercle-forwards met zeer droog kruid moeten worden geschoten. Van Elslande's opvolger heeft klasse Het is referee Lanckriet (S. C. Menen) die door het P.S.C. als referee is aange duid en deze fluitenier zal voor de eerste keer de roodjes onder zijn hoede hebben. Aftrap te 15 uur. De toeschouwers zullen kort vóór de aanvang van het treffen ge tuige zijn van een kleine plechtigheid, waarbij door het Bestuur van K.V.C.S Y en van haar supportersclubs hulde zal worden gebracht aan de verdienstelijke Cercle-speler Lionel Carpels. Zoals Van beselaere R vóór 2 seizoenen en Mail- liard S- verleden speeljaar kan Carpels bogen op een reeks van 100 naeenvolgen de competitiematchen met de fanionploeg. Lionel kwam de Cercle-kleuren verdedi gen in 1950 en betwistte tijdens het sei zoen 50-51 de dertig matchen, om het seizoen daarop bij 31 puntenwedstrijden present te zijn. De match op bezoek bij F. C. Torhout werd immers 2 maal ge speeld. Binst het speeljaar 52-53 verza melde Carpels andermaal zijn dertig strepenen als we nu samentellen en er de 9 partijen bijvoegen van het hui dige kampioenschap, komen we tot het respectabel getal van 100. Hartelijk pro ficiat. Lionel en... ad muitos... matchen! De overige Cercle-ploegen, uitgezonderd het scholieren-team. krijgen Zondag een stedelijke derby te verorberen. De specia- lers treden te 9.15 uur aan op het Minne plein en na hen komen er de kadetten (A) aan de beurt. De B-knapen ontvan gen te 10 uur op de Stade Yproisde soortgelijken van White Star. Aan de Augustinusmannen te tonen, net gelijk hun fanionmannen. dat ze niet al leen op het papier de sterksten zijn. De scholieren reizen naar S. V. Moor- sele. alwaar ze zullen dienen op te letten voor... wolfijzers en schietgeweren. Een kwade verplaatsingCercle-boys. goe chance MEDEDELING. Volgende week Woensdag. 11-11-53. is er geen training in de turnzaal, maar wel op het Augustinusplein. Iedereen op post te 15 uur. zodat onderling een licht matchtje kan worden betwist. Na de voetballoze Zondag, althans wat onze competitiestrijd betreft, wordt er te rug hardnekkig strijd geleverd voor het behalen van beide punten. Onze gestern- den. weerom op verplaatsing, krijgen een zware klant te bekampen, nmï. Knokke. Alhoewel deze laatste een zeer sterke vesting genoemd wordt, is ze inmiddels toch kwetsbaar gebleken. De wedstrijden tegen Tïelt en Zwevegem hebben dit dui delijk aangetoond. Niet dat ik ons elftal als vermoedelijk overwinnaar wil voor opstellen. doch een wedstrijd duurt volle 90 min. En onze gesternden hebben blijk baar een goede kans beide punten te be halen. Mannen, past op uw zaak en de volle inzet tenzij de afwezigheid van Deboi zich te sterk zou doen gevoelen kan naar leper komen. Drie van onze overige ploegen nemen het op tegen hun rivalen CSY. De spe- cialers krijgen om 9.15 u. het bezoek van het B-elftal van CS.Y. Vermoedelijk een harde kamp in het verschiet met mis schien wel een overwinning der onzen. Om 11 uur krijgen de Juniors het aan de stok met F C Izegem. Terwijl onze kadetten C om 3 uur even eens op het White Star stadion de Augus- tinusknapen ontvangen, trekken onze G- kleppers om 10 uur 's voormiddags naar het C.S.Y. terrein om er hun tegenliggers te bekampen. Wij wensen hun allen goed heil en ho pen dat over gans de lijn gejubeld moge worden. DURO. W. S. IFPER SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» Zondag a.s. 8 November verplaatsing naar F. C. Knokke. Vertrek aan het lokaal De Postbode Veemarkt. 2. te leper, om 13 uur. Prijs Leden 30 fr. Niet-leden 35 fr. Korporatief Voetbalpraatje.. Het dappere ploegje van onze Ieperse metaalbewerkers slaagt er steeds in, on danks heel wat moeilijkheden, zege na zege op te stapelen zodat zij thans samen met Tanghe-Wybo. uit Izegem. aan de leiding prijken in het algemeen klasse ment. Zaterdag 1.1. kon W.A.P.S. met 2-0 cij fers zegevieren van Regie Telefoon en Telegraaf uit Roeselare. Het moet echter gezegd dat de bezoekers een sterke repliek gaven en een gelijk spel de juiste weer gave zou geweest zijn. Rom Tresy zorg de voor de twee doelen. De rust werd met 1-0 bereikt. Heden Zaterdag ondernemen de Wap- sers de verplaatsing naar Ardooie waar zij tegen Baertsoen-Buysse dienen uit te komen. Een gevaarlijke verplaatsing als wij weten dat voor twee jaar Waps amper met 1-0 cijfers won. Wij hopen echter het beste voor de Ieperlingen. Toekomende week komen wij uitvoerig op speciaal W.A.P.S.-nieuws en St Elooi- De NATIONALE AFDELING Tubantia F C. - U. S. Doornik iKamp) Kortrijk Sp - St Truiden V. V (Ceulemans) R. C. Ggnt - St Niklaas S. K. (Benard) R. C Tienen - A. S. Oostende (Jacobs) Waterschei Th - R C. Brussel (Blavier) Beringen F. C. - F. C Brugge (Lespineux) Whire Star A. C- - C. S. Verviers (Deriemaecker) i Ukkel Sp. - Boom F. C. (Dassonville) IDe NAT. AFD. REEKS A c. S Brugge - E. Aalst (Mertens) Rupel S K. - F. C. Izegem (Hick) V. G Oostende - A. V. Dendermonde (Van Roeyen) A.E C. Bergen - Willebroek S.V. (Baty) Ex. St Niklaas - Un. Namen (Maes) Vig. Hamme - F C. Ronse (Van Rensbergenl R.C. Doornik - SK. Beveren (Van Herpe) 0. Merksem - S C. Boussu-Bois (Deprost) NAT. BEVORDERING REEKS D R C. Lokeren - Boechout V. V. (Pollard) F.C. Eeklo - S K. Roeselare (Pallemaerts) R.C. Borgerhout - St. Moeskroen (Palange) Germ. Ekeren - S. K. Geraardsbergen (De Praetere) F C. Roeselare - Waeslandia (Calcus) S. C. Menen - S. V. Waregem (Rau) S V. Oudenaarde - Hoboken S. K. (Verkeyn) A S. Ronse - Kapellen F. C. (Bonte) Ie PROV. AFD. K.V.C.S. Yprois - R. C. Harelbeke (Lanckriet) Zwevegem Sp.-S.C. Oostrozebeke (Pattyn) S V. Blankenberge - St. Kortrijk (Vandelacluyze) Aalbeke Sp. - S. V. Wevelgem (Steen) U. S. Herseaux - F. C. Tielt (Duverger) F. C. Knokke - W. S. leper (Coudeville) Kuurne Sp. - D. Blankenberge (Bruneel) S. K. Steenbrugge - F. C. Torhout (Vandenbulcke) lie PROV. AFD. C A A. Moeskroen - F.C. Luingne (Speecke) S V. Moorslede - St Eloois Sp. (Titeca) E. Wervik - S. 'K. Vlamertinge (Naeri) S. V. Moorsele - F. C Poperinge (Maliieu) W. S. Lauwe - T. Menen (Vandebuerie) Dottignies Sp. - R. C. Bissegem (Nuytten) F. C. Lendelede - F. C. Komen (Devos) 01. Ledegem - S. V. Kortrijk (Maerten) nie PROV. AFD. E Sas Sp. Boezinge - E. Beselare (Louagie) Dadizele Sp. - W. S. Passendale (Baert) B S Poperinge - J.A. Waasten (Eeckhout) S K. Elverdinge - S. C. Zonnebeke (Vannoorden) F C. Woesten - S. C. Bizet (Serlet) Brielen Sp. - F. C. Langemark (Chaerle) S. K Geluwe (bye) (8735) 'M»l ROGIMAR feestelijkheden terug. R. Kortrijk Sp. St Truiden V. V. C. S. Brugge E. Aalst F. C. Eeklo S. K. Roeselare S. C. Menen S. V. Waregem K.V.C.S. Yprois R. C. Harelbeke S. V. Blankenberge St Kortrijk Aalbeke Sp. S. V. Wevelgem U. S. Herseaux F. C. Tielt F. C. Knokke W. S. leper S. K. Steenbrugge F. C. Torhout (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt- Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletterz) 4MM V 9 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) Kortrijk Sp. St Truiden V. V C. S. Brugge E. Aalst F. C. Eeklo S- K. Roeselare S. C. Menen S. V. Waregem K.V.C.S. Yprois R. C. Harelbeke S. V. Blankenberge St Kortrijk Aalbeke Sp. S. V. Wevelgem U. S. Herseaux F. C. Tielt F. C. Knokke W. S. leper S. K Steenbrugge F. C. Torhout Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen NA DE l/128e FINALES ZoiTdag 1.1. werden de l/128e finales van de Beker van België betwist. Zoals men weet waren de 8 finalisten van onze pro vincie. die na drie schiftingswedstrijden overbleven, de volgende F. C. Knokke. F C. Tielt. U. S. Her seaux F. C Aalbeke. Stade Kortrijk. F. C Torhout. S. V. Veurne, Lendelede Sp De vier eersten bleven aan de winnen de hand. terwijl de anderen uitgeschakeld werden. Hun uitslagen in de l/128e finales waren de volgende F. C. Knokke - Un. Halle 3-1 F. C. Tielt - S. K. Geraardsbergen 3-1 U. S. Herseaux - A. C. Vaux 3-1 Aalbeke Sp. - "Ougrée 3-2 Zottegem - Stade Kortrijk 3-1 N. S. Tervuren - F. C. Torhout 1-0 S. V. Veurne - Exc. Hasselt 1-2 Hoesselt V. V. - Lendelede Sp 4-1 Zoals men ziet: prachtige resultaten. Vooral de uitslagen van Knokke en Tielt tegen bevorderingsploegen vallen te on derlijnen. terwijl het resultaat van Aal beke Sp.. momenteel rode lantaarn in le Provinciaal, wel enigszins verrassend aandoet Nochtans dient gezegd dat dit kranig ploegje zeker niet op haar waarde geklasseerd staat en deze succesvolle be kerwedstrijd wellicht een heropstanding zal inluiden. Stade Kortrijk sneefde slechts na ver lengingen. want na 90 minuten was de stand 1-1. In de extra-times sprak de ademvoorraad echter zijn woordje en al dus kreeg Stade nog tweemaal het nakij ken. De overige verliespartijen beant woordden aan de verwachtingen. Met deze l/128e finales kwamen dus ook de bevorderingsploegen in de dans en al dus werden althans wat onze provin cie betreft nog volgende uitslagen ge boekt S K. Roeselare - Vilvoorde F. C. F. C. Eeklo - S. C. Menen Wezel Sp. - Stade Moeskroen F. C. Roeselare - C. S. Visé S. V. Waregem - Neeroeteren I Aldus blijven thans nog voor de l/64e beslissingen gerangschikt: S. K Roeselare S. C Menen. F C. Roe selare. S V. Waregem. F. C. Knokke F C. Tielt. U. S. Herseaux. Aalbeke Sp DE l/64e FINALES Deze l/64e finales worden betwist op Woensdag 11 November ek. Wat onze provincie betreft staan volgende wedstrij den op het programma (de eerste klasse ploegen ook meegerekend) C. S. Brugge - Tilleur F. C. F C. Luik - S. C. Menen F. C. Roeselare - Berchem Sp. Diegem - U. S. Herseaux R. C. Gent - F. C. Knokke S. V. Waregem - Fleron F. C. V. G Oostende - A. S Herstal S K. Roeselare - Leopold F. C. Aalbeke Sp. - C. S- Verviers Wezel Sp. - F. C. Brugge F. C. Izegem - F. C. Tielt A. S. Oostende - R. C. Tienen Kortrijk Sp. - Jeun. Aarlen Er zijn daar veel wedstrijden van for maat onder en alhoewel sommige daarvan op papier vooraf gewonnen zijn 3-1 2-3 3-1 4-1 4-2 ware het toch gevaarlijk zich aan een pronostiek te wagen, want zegelust en enthousiasme zouden wel eens de techni sche tekortkomingen kunnen vergoeden en dan is er nog niets gezegd. We wensen in elk geval onze clubs uit de provincie het beste DE TWEEDE OEFENCROSS De tweede oefencross. Zondag 1.1. 1 No vember ingericht door de Ieperse athle- tiekclub in het vooruitzicht van de Cross van Le Soirkende een bevredigende belangstelling. Het is voor een Ieperling echter ietwat spijtig te moeten vaststellen dat de meeste deelnemers jongens zijn van de omgeving van de stad. die zich dus nog eerst een bijzondere inspanning moe ten getroosten om aan die oefening deel te nemen. Zo zijn er van Le Bizet, Nieuw- kerke. Poelkapelle, Reningelst, enz..., ter wijl de Ieperlingen zelf de loffelijke uit zonderingen zijn. Zou het waar zijn dat te veel gemak de mens van de stad week maakt Ziehier nu de uitslagen Kadetten: 1. Pieters Et. (CS.Y.) Scholieren: 1. Verstraete R.2. Ver- straete Y. 3. Haezebrouck H.4. Staes- sens D.5. Jacob Aimé (allen C S.Y.). Juniors-Seniors1. Lapers R. 2. Fiey R.3. Verstraete M.4. Vanderjeugt 5. Verstraete Jos.6. Bosmans H. (allen CSY.). Zondag as. 8 November 1953 oefen cross te Nieuwkerke om 9 45 uur. Afreis per fiets leper Markt om 8 30 u. Op Zondag 8 November om 14.30 uur jaarlijkse algemene vergadering voor alle liefhebbers in ons lokaal. DagordeUiteenzetting over de toe stand van het verlopen jaar, kasverslag en uitbetaling van ristournes aan de in geschreven leden. Verder viering onzer kampioenen met uitreiking van bekers en diploma's. Daarna prijskaarting in het manillen. 500 fr. prijzen gratis gegeven door onze lokaalhouder. HET BESTUUR. IEPER B.B.C. Res.Sparta - leper B.B.C. 38-19 Wegens de concurrentie van een Hol- land-België. was er die Zondag namiddag niet te veel volk opgekomen. Er werd ge start onder een genoeglijk zonnetje. Al hoewel de Ieperlingen deze keer een goe de reserve-ploeg hadden opgesteld, moes ten ze toch onderdoen voor het veel snel lere en juister spel der Bruggelingen Rust 18-10 De 2e time vertoonde een identisch beeld en er werden langs beide zijden praktisch evenveel punten aangetekend als gedurende de le speelhelft. Veel on zer scholieren hadden blijkbaar de match van de vorige dag in hun benen, alhoe wel ze zich de Zaterdag blijkbaar ge spaard hadden voor de Zondag. He Prov.Sparta - leper B.B.C. 61-22 Toen onze rode katers na 5 min. spel met 2-8 aan de leiding stonden, waren ze zich wel niet bewust van de catastrophe die boven hun hoofd zweefde. In 't be gin werd er goed gespeeld, maar allengs vertoonde de Ieperse zone scheuren en barsten, waarlangs de acrobatische Brug gelingen behendig tot onder ons doel gle den Koffie werd bereikt met 29-14. Hier na beseften onze backs het grote score- verschil, en spaarden zich voor de volgen de Zondag. Er werd veel te traag gespeeld en met een zone die lamlendig aan flar den hing. De grote uitblinker was een Bruggeling. Ranson. die 27 punten scoor de. Zondag ek. staan drie matchen op het programma, nl. de scholieren die, wanneer ze zelfzeker spelen, niet kunnen verliezen. Verder reserven en le ploeg te gen de pas gepromoveerde Brugeoise. Onze dames (t.t.z. van de club) gaan s middags op uitstap naar Moeskroen. RA-RA- PATRONAAT Zondag 8 Nov. van 5 tot 9.30 u Vanaf 5.30 u. alle voetbaluitsla gen. Te 8 u. prijsloting. Prijskamp op ping-pong en golfbiljart. BASKET Zondag 8 Nov. verplaatsing naar Izegem. Vertrek aan 't lokaal te 8 30 uur. Een tegenstrever die de 8e plaats bekleedt met 6 punten in 't algemeen klas sement. die een geweldige start heeft ge kend. doch die de laatste weken 3 maal naeen verloor. Volgens het legerbericht zal De Ruddere thuis zijn. terwijl de komst van Dehaene nog onzeker is- In de vooruitzichten van de dagbladen zal Ize gem heel zeker de vette lettertjes krij gen. Aan de mannen van kapitein Hoedt v* eze pronostiek omver te gooienEn waarom niet... als ze het in de 2e time niet laten schieten

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 6