FILMWERELD CINEMA OUD-IEPER UIT DE PROGRAMMA'S «HET YPERSCH NIEUWSBI/ 7 7-11-1953 CINEMA OUD IEPER ONE MINUTE TO ZERO (KoreaMinuut Nul) met Robert Mitehum en Ann Blyth. Wanneer de oorlog in Korea uitbreekt worden de kolonels Steve Janowski en John Parker, militaire attachés te Seoul en oude vrienden, belast de Amerikaan se vluchtelingen naar Japan te brengen. Zo -maken zij kennis met de aantrekke lijke Linda Day. lid van de Commissie van de Verenigde Naties. Na hun missie volbracht te hebben wor den de twee kolonels naar Korea gezon den. John naar een luchtbasis in opbouw te Taejon. Steve naar een verbindings center dat de vliegbasis van Fusan be schermt en waar hij een nieuwe post moet bekleden Later zal John hem vervoegen als verbindingsofficier van de luchtmacht. Steve wordt gewond gedurende een bloedig gevecht en zijn vriend brengt hem naar Japan in zijn C47. Daar vindt hij Linda weerhet meisje komt hem elke dag bezoeken. De jonge lieden voeleh zich meer en meer tot elkander aange trokken en Steve wil haar zijn liefde verklaren, wanneer hij verneemt dat de jonge vrouw weduwe is van een G. I. Hij wil haar geen leed aandoen en besluit te wachten, daar hij weldra terug naar het front zal worden gezonden. Nauwelijks hersteld, krijgt hij bevel een commandant te vervangen die gedood werd op het front. De commissie van de Verenigde Naties voor de Vluchtelingen, waarvan Linda deel uitmaakt, heeft zich gevestigd in een veldhospitaal, nabij de frontlijn. Een kleine groep Noord-Koreanen vallen het hospitaal aan en vernietigen het. doch Linda ontsnapt aan de slachting, dank zij een kleine Koreaan. Zij komt aan in de sector van Steve en is verontwaardigd de man die zij bemint orders te horen geven aan zijn soldaten om een kolom vluchte lingen te doen neerschieten. Zij weet na tuurlijk niet dat het gaat om vijandige soldaten die aldus hun frontlijn wilden binnendringen. Zij gaat naar hem toe en verwijt hem zijn onmenselijk gedrag. De kommunistische drukking wordt steeds heviger en het Opperbevel geeft Steve opdracht met zijn regiment achter de vijandelijke lijn te opereren, de ver bindingswegen af te snijden en de kon vooien op te houden gedurende een zekere tijd. opdat het vliegwezen ze zou kunnen vernietigen. Alvorens hij met zijn regi ment vertrekt geeft Linda zich rekenschap dat zij zich vergist heeft en vraagt hem haar te vergeven. De missie van Steve is een groot succes, doch hij moet alle hoop op een terugtocht opgeven John begeeft zich op weg met een eskader om levensmiddelen en wapens te parachuteren, doch wordt neergescho ten. Dan is het dat Mac Arthur zijn veel omsproken offensief inzet om Zuid-Korea te bevrijden, en gedurende hetwelk Steve en zijn manschappen bevrijd worden. Na een kort doch welverdiend verlof herneemt Steve zijn commando op het front, aangemoedigd door Linda die op hem zal wachten. ZATERDAG 7 Nov. te 3 u. KINDERVERTONINC Voor de le maal te leperEen meesterwerk in kleuren van Walt Disney ZO TEER GELIEFD (Si cher a mon coeur) Een film die groot en klein zal bevallen. OPGELET3 Een aangename en kosteloze verrassing voor de kinderen na de vertoningJJ mm CINEMA OUD IEPER: SO DEAR TO MY HEART (Zo teer geliefd) met Bobby Driscoll en Luana Patten. Moedertje Kincaid voorziet in haar on derhoud en in dat van haar kleinzoontje Jeremiah door haar werk in haar kleine boerderij. Zij nam het jongetje bij zich na de dood van zijn ouders. Maar de jon gen was algauw zijn ongeluk vergeten en had slechts oog voor al het genot dat de boerderij hem kon brengen. De dieren, een oude knol, en een paar schapen, het dichtbije woud en de kleine rivier, de vlinders en vogels. Op een morgen is er groot nieuws op de boerderijéén van de schapen heeft twee lammetjes op de wereld gebracht. Hulpeloos staan ze daar op hun stramme Pootjes en blaten om hun moeder De ene is heel wit en de andere zwart. De kleine jongen is onmiddellijk aangetrokken door het zwarte lammetje en wil het bij moe der schaap brengen om het te doen eten, maar zij wil niets weten van dat zwarte ding. Jeremiah neemt het beest met zich mede en verzorgt het. Danny-de-Zwarte wordt een stevig ram hij heeft al heel wat zonden op zijn ge weten en het is slechts dank zij Jeremiah dat hij nog in het huis mag vertoeven. Zo komt de tijd van de jaarmarkt. Er wordt in het dorp slechts gepraat over de dieren die zullen deelnemen aan de prijskampenprachtige hengsten, bonte koeien en... buitengewone rammen. Jere miah is er van overtuigd dat ook zijn ram een buitengewoon dier is en wil het doen mededingen. Hij vraagt zijn groot moeder naar de jaarmarkt te mogen gaan. maar zij weigertde reis is te kostelijk. De jongen besluit zo veel mogelijk te spa ren Hij gaat 's morgens vroeg paddestoe len plukken en verkoopt die aan een win kel in het dorp. Maar op deze manier zal hij nooit genoeg bijeen krijgen. De winkelier raadt hem aan naar wilde bijen honig te zoeken, dat zou hem heel wat opbrengen. Jeremiah loopt de bijen na met de hoop hun schuilplaats te vinden. Na vele dagen gelukt het hem een bij te volgen tot in het woud. doch daar verliest hij ze uit het oog. Niemand durft in het woud gaan, want er zijn vele moerassen. Jeremiah is bang en wil terug naar huis keren. Maar hij bedwingt zich en gaat op zoek naar de bijenkorf. Na een tijdje volgt hij een andere bij die zoemend langs zijn oren vliegt en ontdekt de schat... Jubelend vergaart hij de honig en gaat er mee naar het dorp Nu zal ook hij naar de Jaarmarkt kunnen. Alles wordt in .orde gebracht voor de grote daghet ram wordt gekamd en ge borsteld. Jeremiah, zijn grootmoeder, zijn oom en nichtje begeven zich naar de stad met Danny. Ongelukkiglijk voorziet het reglement van de prijskamp slechts de bekroning van rasdieren. Toch wil de jongen zijn kans lopen. Naast zijn ram staat er een prachtdier met een lange en veelsprekende stamboom. Dit dier behaalt dan ook de prijs, en Jeremiah heeft er de tranen van in de ogen. Doch de Jury meent hem een prijs te moeten toekennen voor zijn volharding en toewijding, en hij krijgt een bijzondere prijs. Hij en zijn ram. Danny-de-Zwarte. worden feestelijk onthaald bij hun terugkeer in het dorp. CINEMA OUD IEPER: RANCHO NOTORIOUS (Engel van de Vervloekten) met Marlène Dietrich, Arthur Kennedy en Mel Ferrer. 1870 De huwelijksplannen van twee in woners van een kleine stad Wyoming. Vern Haskell en Betn. zijn verloofde, wor den brutaal verijdeld door de dood van het meisje, dat vermoord wordt geduren de een inbraak in de winkel van haar vader. De enige aanwijzing die Vern toe laten kan de schuldige terug te vinden en zich te wreken is Chuck-a-LuckDeze woorden werden gemijmerd door één van de overvallers die neergeschoten werd door zijn makkers. Vern verneemt dat Chuck-a-Luck betrekking heeft met Altar Keane. een aantrekkelijke courtisane, wier romanti sche avonturen een legende zijn gewor den Eén van haar bewonderaars is Fren- chy Fairmont, bijzonder goed gekend voor zijn schutterstalenten. Zekere dag hielp hij de mooie avonturierster vluchten uit een speelhuis waar zij een geweldig be drag had gewonnen met het spel Chuck- a-Luck Frenchy werd opgesloten in een gevang, en Vern tracht zich insgelijks te doen op sluiten om in betrekking te komen met de jonge man. Hij wint het vertrouwen van Frenchy en vervoegt hem gedurende de dramatische vlucht uit het gevang. Uit erkentelijkheid vergezelt Frenchy Vern tot bij de grens waar zich de ranch Chuck-a-Luck in een onbekende vallei verschuilt. Hier vertoeven wettelozen van alle slag. beschermd door de mooie Altar. Vern weet dat zich onder hen de moor denaar van zijn verloofde bevindt. De tijd verloopt, maar hij komt niets te weten I Integendeel, de bandieten vertrouwen hem niet. Stilaan voelt Altar zich aangetrokken door de romantische en moedige jonge man. doch ze begrijpt wel dat zij geen vrouw is voor hem. en tracht hem uit haar gedachten te weren Zekere dag ziet Vern. tot zijn ontsteltenis, dat Altar een broche draagt die aan zijn verloofde toe behoorde Hij ondervraagt haar en zij zegt hem dat zij het sieraad kreeg van één van haar genodigdenKinch ge naamd. Vern verhaalt haar de droevige geschiedenis van de broche. Dank zij de inlichtingen van Altar ver plicht hij Kinch bekentenissen af te leg gen. doch voelt zich niet gerechtigd zelf de man te veroordelen en levert hem over aan de Sheriff Woedend snellen de ban dieten ter hulp van hun kameraad, ver lossen hem. en begeven zich terug naar de ranch Altar zal zich berouwen over haar verraad Frenchy en Vern. zijde aan zijde, hou den stand gedurende het gevecht wordt Kinch gedood. Altar werpt zich voor Fren chy en redt aldus zijn leven, doch zij is dodelijk gekwetst. De twee mannen verlaten de rokende puinen van Chuck-a-Lucken met de verwoeste ranch, hun verleden dat niet anders was dan haat en wraak. CINEMA OUD IEPER LES HAUTS DE HURLEVENT (Het kasteel der huilende stormen) met Merle Oberon en Laurence Olivier. We bevinden ons in Schotland, het land der spoken De nacht valt en een ijzige wind striemt over de sneeuw in de Moors. Een man is in de storm verdwaald. In de verte ziet hij een huis met een sinister uitzicht Hij stapt er naartoe om er on derkomen te vragen Tegen zijn zin brengt de gastheer de vreemdeling naar een ver vallen vertrek. Wanneer hij alleen is, opent de man het raam om een door de storm klapperend blind vast te hechten In de nacht ziet hij een schim en hoort haar duidelijk fluisteren: Cathy»... Hijgend beschrijft hij de verschijning aan zijn gastheer die is komen toegelopen op zijn geroep. Deze vlucht nu op zijn beurt door de nacht met dezelfde kreet Cathy Een bejaarde dame. die tot dan toe stilzwijgend heeft gezeten, vertelt aan de vreemdeling het verhaal van dit huis dat de naam draagt Het kasteel der Huilen de Stormen Het was vroeger het domein der fami lie Earnshaw. De goede Earnshaw. die reeds twee kinderen had. Cathy en Hind- ley. had ook Heathcliff. een kleine bo- hemer opgenomen die hij behandelde als zijn eigen kinderen. De tijd verliep en de vader stierf, al zijn bezittingen over latend aan zijn zoon. Deze laatste, in zijn haat voor de kleine bohemer. dwong hem te werken in de stal. Cathy van haar kant. beminde Heathcliff. Na enkele dagen verbleven te hebben bij rijke geburen. keerde Cathy terug naar huis gekleed als een prinses. Ze verweet Heathcliff slechts een stalknecht te zijn. Deze vertrok toen naar Amerika om daar te trachten fortuin te maken Kort na zijn vertrek, huwde Cathy met haar jonge en rijke gebuur Toen enkele jaren later Heathcliff op zijn beurt terugkeerde, liet zijn onmete lijk fortuin hem toe Het Kasteel der Huilende Stormen te kopen van Cathy'» broer die geruïneerd was. Doch Cathy stierf kort na zijn terug keer. Gek van droefheid, smeekte Heath cliff de afgestorvene terug te keren, en het is de schim van Cathy die de vreem deling heeft doen schrikken De gastheer die niemand anders was dan Heathcliff. stierf kort daarop steeds maar op Cathy roepend, zoals zij hem geroepen had... Een mooie opname van Sir Laurence Olivier en Merle Oberon in de film Het kasteel der huilende stormen CINEMA CAPITOLE QUO VADIS met Robert Taylor en Deborah Kerr. Marcus Vinicius keert aan het hoofd zijner zegevierende troepen langs de Via Appia naar Rome terug. De veldtocht was lastig en duurde lang en de jonge en vurige kapitein Marcus is ongeduldig om de genoegens van Rome te genieten. Wanneer de stad in het zicht is krijgt hij bevel met zijn legioenen voor enkele dagen ter plaatse te kamperen. Marcus begeeft zich echter naar Rome en biedt zich aan bij Nero. die hem vraagt te ge hoorzamen. daar men een triomfantelijke intrede der legioenen op touw zette Marcus wordt door zijn oom Petronius naar Aulus Plautius gezonden. Daar ont moet hij Lygia. de dochter van een over wonnen koning welke leeft onder Plau tius' bescherming Lygia is een zeer mooie jonge vrouw en Marcus maakt haar het hof. Hij wordt echter afgewezen en Ur- sus. de trouwe lijfwacht van Lygia. stelt een einde aan de voortvarendheid van de vurige kapitein. Plautius nodigde Paulus van Tarsus uit. Deze wil de wereld eenmaken door het preken van 'n vreemde godsdienst van uni versele liefde Deze leer werd verkondigd door een man. die stierf op het kruis en die zich de zoon noemde van de enige God. Het is duidelijk, dat Lygia een vol gelinge is van de nieuwe leer. Op de keizerlijke zegedag juicht het volk de triomfantelijke legioenen toe. De fiere en krijgshaftige houding van Mar cus Vinicius bleef niet onopgemerkt voor Poppea. de nieuwe echtgenote van Nero. Zij laat hem ontbieden en doet hem be grijpen. dat hij voor haar meer betekent dan een voorbijgaande verliefdheid. Mar cus denkt echter slechts aan Lygia. Hij slaagt er in de jonge vrouw in het paleis van Nero te doen opnemen. Aldaar sluit zij vriendschap met Acte. een vroegere maitresse van Nero. die zich echter tot de nieuwe godsdienst bekeerde. Na de zegefeesten deelt Nero aan Lygia mede dat zij voortaan behoort aan Marcus Vi nicius. Deze zendt de jonge vrouw naar het huis van Petronius. doch onderweg wordt zij door de trouwe Ursus bevrijd Marcus is woedend. Hij doet beroep op de astroloog Chilo om Lygia weer te vin den. De astroloog verneemt dat Lygia een kristene is en hierop voert hij Marcus naar de geheime vergaderplaats der kris tenen. Daar stelt Paulus van Tarsus een oude man voor. die hij bestempelt als de visser Simon, Petrus genaamdeerste apostel van Kristus. De woorden van Pe trus maken diepe indruk op Marcus. De kapitein wil zich bij het einde der bij eenkomst van Lygia meester maken doch eens te meer komt Ursus tussenbeide en redt zijn meesteres. Marcus zelf wordt bij het gevecht gekwetst. Lygia verzorgt de kapitein en wordt weldra verliefd op de Romein Marcus vraagt haar ten huwe lijk maar wanneer hij verneemt, dat zij haar geloof niet wil afzweren verlaat hij haar en gaat vergetelheid zoeken in de ar men van Poppea. Intussen ankerde Nero zich vast aan een monsterachtige idee. Hij is overtuigd, dat hij 'n nieuwe inspiratiebron nodig heeft voor zijn liederen en hij besloot Rome in brand te steken om een geheel nieuwe stad Neropoliste kunnen bou wen. (zie vervolg volg. blz.) "Quo \adis» is de grootst opgevatte film der laatste tijden: niet min der dan 29 vedetten speelden er een rol in, terwijl op 30 000 figuranten beroep werd gedaan. Aldus slaagde men er in grootse tonelen samen te stellen van een ongemene pracht. Hierboven ziet men een toneeltje waarin de reus Buddy Bear. een staaltje geeft van zijn geweldige kracht.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7