Caran d'Ache BIJ DE VL'URKRUISEN N. S. B.-NIEUWS Kon. leoerse Schaakkring St® Catherinebal Aux amis de la langue Francaise LYRISCHE KERSTAVOND Algemene mobilisatie voor de soldaten klasse 54 Grote voorlichtingsvergadering DE HERINNERINGSFEESTEN VAN DE WAPENSTILSTAND Tombola Pompiersbal De Misanthroop «De Onvermoeibare Kwekers» EEN SUCCESAVOND f POSTZEGELCLUB YPER HET IPEBSCH NIEUWS» BU. 4 14-11-1953 IMMER MAAR ONDERSCHEIDINGEN' Bij Koninklijk besluit komen nogmaals enkele leden onzer Vuurkruisenafdeling benoemd te wordenTot Ridder in de Kroonorde met zwaardenDezeure Je- room wonende Boezingestraat 16. te le per Tot Ridder in de Leopold II orde met zwaarden Degezelle Hilaire. wonen de Elverdingestraat 3. te BoezingeBrev- ne AehieL Hoornwerk 15. te leperDe- graeve Maurice. Dorpplaats 10 te Boe zinge Dochy Jeroom, burgemeester Re- ningeweg 2. te Elverdinge en Hoedt Je room. Veurnestraat 128. te Brielen Al deze vereremerkten stonden gans de oor log 14-18 in de Vuurlinie, waar zij door hun heldenmoed in de strijd, talrijke ere tekens verwierven Aan deze oud-front kameraden bieden wij onze hartelijkste gelukwensen BEDANKING In naam van bestuur en leden stuurde Voorzitter Maurice Qua- ghebeur. onze hartelijkste gelukwensen aan Burgemeester-Vuurkruiser Jan Van der Ghotc. ter gelegenheid van zijn be vordering tot Officier in de Leopold II •rde met zwaarden Getroffen door de diepe blijken van sympathie vanwege de VuurlCruisen. heeft onze kameraad uit de Vuurlinie, aan onze Voorzitter, zijn welgemeende dank schriftelijk hierover betuigd met de vurige wens zijn tolk te willen zijn bij al de leden om hun zijn •prechte dankbetuigingen over te maken WIJ EREN ONZE DODEN Verleden Zondag trokken onze oude IJzerbonken. samen met de strijders 40-45 op. naar de kerk der E.E. P P Ongeschoeide Kar melieten. waar de jaarlijkse H. Mis opge dragen werd ter nagedachtenis onzer duurbare afgestorven leden. Dit is telkenjare de inzet der herden king van de schoonste stonde die we 35 jaar geleden, beleefd hebben Ieder sol daat die aan de Ijzer heeft gestaan, be seft dat ten volle alsof het gister is ge beurd Helaas! Velen zijn sindsdien veel té vroeg en voor goed heengegaan en eerst en vooral gaan onze gedachten naar on :e geliefde doden De oud-IJzerratten houden van mekaar en hoe kan het an- dï's' Vooraf onze doden eren is een ge bruik. een gewoonte waarvan niet meer zal afgeweken worden Wij hebben er zo veel gekend die onze afgestorven Vuur- kruisen zijn voorafgegaan, die ginds aan de bloedige IJzerboorden zijn gevallen en terwijl we zwijgzaam de straten der stad doortrekken, heeft ieder wellicht de af schuwelijke taferelen voor ogen. van die vier lange jaren strijd. Geen enkele piot die de ellendige frontmiseries vergeten kan In hun geest zien ze nog. zo afgrij selijk. dc minoterieen «boyau de la mort» te Diksmuide. de kronkelende pas serellen. de loopgraven met de vaderlan- derkesen ollfantplaten. Ze horen de kogels fluiten, ze herinneren zich de do delijke bommenregens, de feu de bar rages der artillerie, de krijsende sire nes. die de moordende stikgassen, in aan tocht aiover het slagveld aankondigden. Middenin al dat gewoel, al die vernieling, loerde steeds de dood. Kameraden lagen er zieltogend verspreid, de ledematen van een gerukt, de lichamen opengereten. Loerende dood en doden overal en ten allen kant- Naar die gesneuvelde makkers gaan steeds eerst onze gedachten, ook naar hen die jaarlijks worden neergeveld als gevolg van het doorstane leed. Dit jaar hebben wij er nogmaals 33 te betreuren en hoeveel zullen er nog bijkomen voor aleer het jaar ten einde is. Heel plechtig wordt de dienst door drie paters opgedragen. Vooraan, zitten de overlevende oud-piotten van de IJzer in vroom gebed verzonken, in al hun een voud waar het koud-officiële of comman do van geen tel is. zonder militaire pracht, zonder decoraties doch in diepe verering. Het gelegenheidssermoen wordt door al de aanwezigen spannend aanhoord Het is de betekenisvolle weergave van hun strijd, steeds en altijd in de eerste gele deren. op de voorposten Aan U. Vuur- kniisen hebben wij en het land. onze vrijheid, alles te danken. Geen decoratie, geen monument is schoon en groot ge noeg. om de hulde U verschuldigd, weer te geven doch niettegenstaande misprij zen en miskenning weten wij wie ge zijt en ook vooral wat ge geweest zijt. Diepe grond van waarheid Ontroerende en be tekenisvolle weergave De strijd, het leed. het einde van de wereldbrand De roem rijke terugkeer De blijde zegetocht De heerlijke begroeting, door iedereen en al len. Vijf en dertig jaren zijn heen. Drie en dertig kameraden zijn U dit jaar reeds ontvallen En wanneer uw beurt? Wij hebben de makkers tersluiks gade geslagen. Wat ging er toen om in de har ten van die gdknakte wrakken Vier jan n hebben hele levens vernietigd. Dèt zijn de mannen die in de oude tijd met hun strijd en hun bloed, de oorlog heb ben gewonnen Het is zo mooi dat ge uw gevallen en afgestorven kameraden blijft gedenken, maar Vuurkruisen. uw doden zijn niet d^n. zij leven in uw harten, was het be sluit van de predikant en voorwaar, zij zien op ons neer vol eerbied broederlijk heid en dank. Offerande, met honderden Vuurkruisen en bijna evenveel weduwen en vrouwen Consecratie Ons symbolisch vaandel met de doodskop buigt, even symbolisch omringd door Voorzitter en Ondervoorzit ter. De dienst loopt ten einde en onder de gedempte tonen van het vaderlands lied staan onze jongens daar als levende mo numenten. waar in hun harten de namen van al de vreselijke slagvelden staan ge grift- symbolen van afgruwelijke strijd en... heldenmoed Op deze eenvoudige, doch veelbeteke nende manier werd de herdenking van de wapenstilstand ingezet door de mannen uit de doodsbrigade. door onze Vuurkrui sen Wegens plaatsgebrek wordt het verder verloop verschoven tot toekomende week Uitslag der "-~H->la van het Armisliee-bal 684 917 918 S53 703 339 712 808 337 652 j 833 711 689 898 702 715 775 757 787 663 695 932 821 944 822 852 907 687 755 649 928 849 910 628 819 761 948 646 923 890 635 De prijzen mogen afgehaald worden in het lokaal De Drie KoningenGrote Markt 3, leper tot 30 November inbe grepen BEKERTOR N OOI 3e Ronde Zaterdag 14 Nov. om 17 u. 1. Grimonprez O (2) - Benoot (IJ) 2 Gits <J> - La con te (0) 3 Baudewijn B. <2< - Vandeweghe (2) 4 De Roo <1> - Mennens (1) 5 Baert 1 - T'Jonck (0) 6 Havegheer (J) - Grimonprez M. (2) 7. Knockaert (1) - Bollaert (1) 8- Du Brulle (J) - Vandenhoven (2) 9. Jude (0) - Baudewijn M (0) Tussen haakjes de verliespunten De heren spelers met 2 verliespunten kunnen bij de volgende nederlaag uitge schakeld worden CLUBKAMPIOENSCHAP Beschouwingen na de 4e Ronde In de hoogste reeks verrichtte de heer Jude een bijzondere prestatie door de heer Benoot in tijdnood op te dringen er. met wiskundige zekerheid de partij raar zijr kant te trekken. De htc Bol laert heeft ditmaal zijn duivels ontbon den zijn kamp tegen Dr Du Brulle leek een laaiend vuurwerk bij zover dat de brandweer machteloos moest blijven toe zien De hoofdkamp Kaestecker - Baert gaf een remise uitslag, zodat dc Pope- rir.gcnaar reeds 3 achtereenvolgende nuls behaalde De heer Baert moest met lede ogen zijn leiderplaats aan de heer Laconte afstaan. Deze laatste won zijn partij van uit de zetelDe rode lantaarn Dr De Roo heeft zich prachtig verweerd tegen De- wilde en haalde een eerste J punt op. In de tweede klasse doen de debutan ten Depoorter en T'Jonck nog steeds van zien spreken Spijtig voor Germain dat ziin afgebroken partij met de leider Du hameeuw in zijn nadeel eindigde. In de derde klasse schudde de jonge V estvlaamse scholierenkampioen Have gheer iedereen van zich af. Er staat wer kelijk geen maat op zijn klasseHeer Devos heeft zich flink herpakt ten nadele vt n Gh. Devacht en kan het de leider met zijn verward spel bijzonder lastig maken Uitslagen van de 4e Ronde le KlasseGrimonprez - Laconte 0-1 De Roo - Dewilde J-J Bollaert - Du Brulle 1-0 Kaestecker - Baert J-J Benoot - Jude 0-1 Klassement M P 1 Laconte 3 3 0 0 3 2. Baert 4 2 2 0 3 3. Jude 3 2 1 0 2J 4 Dewilde 4 2 1 1 2J 5 Du Brulle 4 2 0 2 2 6. Benoot 3 1 1 1 IJ 7 Kaestecker 3 0 3 0 IJ 8 Gits 3 10 2 1 9 Bollaert 3 10 2 1 10. Grimonprez 4 0 13 J 11 De Roo 4 0 13 J 2e KlasseLemenu - Duhameeuw 0-1 Depoorter - Vandenhoven 1-0 Knockaert - Pyck 1-0 T'Jonck - Grimonprez M 1-0 Mennens - Decorte J-J Klassement M P 1. Duhameeuw 4 4 0 0 4 2. Depoorter 4 3 0 1 3 3. T'Jonck 4 3 0 1 3 4. Knockaert 3 2 0 1 2 5. Grimonprez M. 3 1 1 1 IJ 6. Mennens 4 1 1 2 IJ 7- Vandenhoven 3 10 2 1 8. Pyck 3 10 2 1 9. Decorte 4 0 13 J 10 Lemenu 4 0 0 4 0 3e KlasseBeernaert - Baete 1-0 Devacht Gh. - Devos 0-1 Boudry - Desmaricaux 1-0 Lammens - Vandaele R. Havegheer - Baudewijn B. R Klassement M P 1 Havegheer 3 3 0 0 3 2. Devacht Gh. 4 3 0 1 3 3. Devos R 4 3 0 1 3 4. Boudry 4 3 0 1 3 5. Lammens 3 2 0 1 2 6. Beernaert 4 2 0 2 2 7. Vandaele - 3 10 2 1 8. Desmaricaux 3 10 2 1 9. Baete 4 0 0 4 0 Baudewijn 3 0 0 3 0 Matchen voor 17 Nov. om 20 u. (5e Ronde) le KlasseBaert - Benoot Du Brulle - Kaestecker Dewilde - Bollaert Laconte - De Roo Gits - Grimonprez O. byeJude 2e Klasse Decorte - Duhameeuw Grimonprez M - Mennens Pyck - T'Jonck Vandenhoven - Knockaert Lemenu - Depoorter 3e KlasseBaudewijn - Baete Vandaele - Havegheer Desmaricaux - Lammens Devos - Boudry Beernaert - Devacht Gh. Di* famPiefeest belooft iets prachtigs te worden. De reuzentombola tentoongesteld in de Boterstraat 51 heeft veel bijval en het aantal vooruitverkochte kaarten stijgt merkelijk iedere dag Zoals ieder jaar zal het stroppen in de Lido Het zeer dynamisch orkest The Willy's Band uit Poperinge verleent zijn medewerking- Deze negen luimige muzikanten weten het goed aan boord te leggen om de ambian ce te scheppen Benevens deze kosteloze tombola zijn er speciale prijzen te winnen met de hoedjes die zoals ieder jaar. in de zaal worden verkocht. Deze prijzen worden getrokken binst het dansen, vanaf 18.30 u. De wedstrijd voorbehouden aan de ongehuwde dames De hoedjes mogen enkel vervaardigd worden uit papier of karton en met een kleine versiering. (Er zijn 2 mooie voor beelden tentoongesteld in de etalage der tombola) Op het ogenblik dat de kandidaten zul len voorgesteld worden aan het publiek, ontvangen zij een nummer Ieder aan wezig persoon ontvangt op dat ogenblik een stembrief en schrijft in de volgorde de drie mooiste hoedjes op. en geeft hem terug aan de commissaris. De grondkleuren van het hoedje moe ten groen en geel zijn of tenminste vast gehouden worden met een strik of een versiersel hebben met deze kleuren, die eigen ziin aai Ste Catherina De verkiezing werd goed uitgedacht en niemand zal ontevreden zijn. Jonge meis jes. doet uw best en op Ste Catherina avond kunt U met verscheidene prijzen naar huis gaan Voor iedereen kunnen wij verzekeren dat zij 1 kans op 5 hebben om te winnen Notre prochaine Assemblée Générale Statutaire se tiendra le dimanche 29 no- vembre 1953 a 17 heures précises au ThéS- tre Communal d'Ypres. Rassurez-vous les discours et les rapports seront limités au strict minimum... car nous vous ré- servons pour ce dimanche après-midi une surprise fort agréablele célèbre Théétre Guignol animé par Parrain René ert Tante Marthe vous présentera son programma sympathique qui donnera satisfaction aux petits et aux grands!.. Nos enfants sa- ges y danseront la farandole. II y aura des concours de chant, récitation. dessin, devinettes. etc... évidemment avec de nombreux prix. II y aura une belle tom bola pour les parents, une magnifique distribution de cadeaux pour les petits, en un mot: toutes sortes de belles cho- ses!... On s'y amusera dans une ambian ce cordiale. Soulignons que cette même matinée sympathiquesera donnée au Palais Royal de Laeken. vraisemblable- ment le 6 février prochain. pour l'anni- versaire de la petite princesse Marie- Christine et les invités du Prince Alexan dre. Nul doute que tous les membres et leurs enfants seront présents cette pe tite fête intime. Nous vous demandons de venir l'heure exacte... de la sorte nous serons même de procurer h cha- cun une place assise... Les personnes désirant se faire mem- bre peuvent le faire en permanence au Secretariat 6, Rue Doyen Delaere. a Ypres. ou prés des membres du Comité. De Koorafdeling van de Ieperse Kunst kring Richtenheeft voor haar eerst - volgende Muzikale Kunstavond een heer lijk programma uitgekozendit van het Kerstgebeuren. Kan men zich wel intie mer thema indenken Gezien het speciaal karakter van deze avond zal dit programma niet helemaal op de gewone wijze worden voorgescho teld. Richtenheeft een bizondere in spanning gedaan en de zaak nogal groots aangepakt. Vooreerst treden twee koren op. Naast de Koorafdeling die afwisselend gemengd of met mannen- of vrouwenkoor op treedt. werd ook beroep gedaan op een Knapenkoor. Wie kan immers beter de innigste kerst zangen vertolken als de glasheldere kin derstemmetjes Dit volstond de eergierige organisators niet en ook een kamerorkest komt er bij te pas dat zowel een begeleidende als een bindende rol vervult Hiermede was het muzikale deel in or de Nu nog een gepaste escenering Hier voor zorgt de Toneelafdeling die met pro loog en plastisch beeld de kroon op het werk zet. Deze Lyrische Kerstavond gaat door op Donderdag 3 December te 20 uur in de Stadsschouwburg. Kaarten te verkrijgen bij alle leden van i Richten en ook locatie in Café Boe- renhol Woensdag 18 November te 20 uur stipt in de lokalen van Jeugdclub St Pieters voor alle Ieperse miliciens klasse 54 Spreekbeurt door Hr Dokter Pauwe- lijn uit leper. Amusementsgedeelte door Cabaret Mardyck van St Pieters. Spreekbeurt door reserve-aalmoeze nier Van Rolleghem uit Kortrijk- AHe miliciens 54 worden er zeker ver wacht. De miliciens uit de omliggende kleine gemeenten, waar geen dergelijke avond wordt gehouden zijn ook welkom Even voor tien uur leidde de harmonie Ypriana. op haar best uitgedost. Woens dag 11. 11 November, de oudstrijders ter kerke Het was een grote groep die op de glorierijke vlaggen volgde. Yper was in feest voor deze 35ste verjaring van de zo lang verwachte Wapenstilstand Over al wapperde de driekleur Z E H Deken droeg de zieledienst op. terwijl het zangkoor Richten zijn talent volle medewerking verleende. Aan de Of- feiande scheen geen einde te komen Ge durende gans de dienst trokken oudstrij ders weduwen, schoolkinderen en mede burgers der stad na de overheden, voor bij de katafalk, die met de driekleur be- dext was. De klaroenen van Ypriana had den onder leiding van makker Michel Bo- ries gezorgd voor een ontroerend Te Vel de terwijl de Priester de H. Hostie en de kelk verhief Ingetogen werd het Vaderlands Lied. j machtig gespeeld op het grote orgel, tot slot beluisterd. Nacien werd opgestapt naar het oor log-gedenkteken. alwaar de H. Isaï Gru- wez en Mevrouw Vierstraete een prachtige krans neerlegden- ^Verscheidene scholen legden ook bloemen ter ere van de ge sneuvelden. In goede orde werd doorge stapt naar het Engels gedenkteken waar de hh I. Gruwez en Prince een bloemen hulde trachten. Iedereen werd opgeno men in autobussen en personenwagens en naar het kerkhof St- Charles gevoerd, al waar de jaarlijkse bloemenhulde plaats greep door de hh. I. Gruwez. Cossaert en Aimé Gruwez E, H Deken bad de gebe den der Doden. Na de uitvoering van de Marseillaise werd de terugtocht naar de stad aangevangen en de stoet werd her vormd aan de Bascule, om enkele minu ten later te defileren voor de overheden aar. het Stadhuis. Wij bemerkten er het volledig gemeentebestuur, de gerechterlij- ke overheden, de hh. Volksvertegenwoor digers Lefere en Lahaye. kapitein Bel- langé met een afvaardiging der rijks wacht. politiecommissaris Huyghebaert. de leden van de Commissie van Openba re Onderstand, het bestuur van Ypriana. commandant Deplancke der pompiers, ent Onder de tonen van de mars van het 2e Linie, perfect uitgevoerd door de Harmonie Ypriana. defileerden de an ciens der twee oorlogen als flinke solda ten. De groet aan de vlag en het vader lands Lied besloten de plechtigheid. Een ontvangst der voorzitters - oud strijders. vaandeldragers en feestcommis- sarissen had plaats op het stadhuis. De heer Burgemeester verwelkomde hen al len en wenste ze nog vele jaren te mogen terugzien in goede gezondheid. De Heer I. Gruwez dankte voor de ee- die zijn vrienden werd aangedaan bij deze ontvangst. Het banket werd opgediend in de Hos- tellerie St. Nicolas waar 105 kameraden gezeten waren. De Heer Roger Lauwers, zorg 1e voor opwekkende muziek door de artistieke bespeling van de clavloline en de piano. Hij behaalde veel sukses en me nig liedje werd medegezongen. De eretafel werd bezet door de hh. I. Gruwez. voorzitterburgemeester Van- derghoto schepen Robyn stadssecreta ris Versaillespolitiecommissaris Huy ghebaert commandant der pompiers De- pianckc Aimé Gruwez. voorzitter van N W.O I en zijn bestuurslid Biebuyck de Y. C- M directeur HoggCossaert. ere voorzitter der Poilus en de voorzitters der g.-r eperingen van de Entente- Bij het nagerecht hield de heer Isaï Gru wez een gelegenheidstoespraak. Hij ver ontschuldigde de Heer Alabrune. Consul an Frankrijk weerhouden door ziekte en heet verder allen welkom. «Deze 35e verjaring van de wapenstilstand is uitermate welgelukt- De vereniging der oudstrijders van beide oorlogen is de bes te waarborg voor de toekomstZijn dank gaat tot de stadsoverheden. in de persoon van de Heer Vanderghote aan wie hij geluk wenst, voor zijn recente pro motie tot officier in de Leopoldsorde met zwaarden. Hij heeft een speciaal woord voor ieder genodigde en vooral voor de vaandeldragers, de feestcommissarissen en de feestleider, de Heer ondervoorzit ter Fr. TYTGAT. die de perfecte regeling van al de feesten waarborgt en een talent volle ceremoniemeester is. die voor nie mand moet onderdoen in alles wat hij in richt Eer. gans speciaal woord gaat tot Roger Lauwers. zoon van een oudstrijder en Jan Wycxaert eveneens zoon van een oud strijder die ons vergast hebben op prach tige muziek en perfecte amplificatie De heer Jacques Debacker. de kok der Hostellerie heeft ons een menu opgediend dat de veropenbaring is van zijn talent de versiering der zaal werd ook met lof besproken In een woord zegt spreker. alles is volmaakt in orde en laten wij allen hand in hand werken om het vol gend jaar alle oudstrijders van Yper in éér feestmaal te verenigen de wapenstil stand ter ere» (krachtig applaus). De Heer Hogg, spreekt namens de En gelsen hun vriendschap uit voor de En tente. waarvan zij zich gelukkig voelen, lid tc zijn en wenst dat dit altijd moge blijve voortduren. De heer Cossaert spreekt nopens de rol van Frankrijk in het huidige Europa en beweert dat zijn land de weg naar de heropstanding ingeslagen is. dit spijt de grote moeilijkheden die zich voordoen De Heer d'Udekem d'Acoz. gewestelijk voorzitter der oorlogsvrijwilligers, voelt zich verheugd nogmaals in ons midden te zijn en wenst nog vele jaren goede ver standhouding in de oudstrijdersmiddens. De Heer Burgemeester sluit de reeks spreekbeurten met de wens uit te druk ken. dat de vrede, waarvoor zovelen ge vallen zijn en wij allen gestreden en ge leden hebben, eerst en vooral moet heer sen in ons midden. Dat is het werk van morgen alle oudstrijders ten volle vere nigen. en als de basis sterk zal zijn. dan zal de opbouw van een vreedzame we reld vergemakkelijkt worden. In ieder spreekbeurt werden de dames niet vergeten en hartelijk verwelkomd in het midden van oud-soldaten 's Avonds had een zeer gelukt Armistice bal plaats in de zaal Lido. In vreugde en plezier eindigde deze mooie dag. vroom ingezet, en elkander een gezond terugzien wensend, trok iedereen huiswaarts. De verlichting der stad was een aangename verrassing die fel ge smaakt werd. alsook het luiden der brand klok te 11 uur. de ongeëvenaarde kleurpotloden van Zwitsers fabrikaat, terecht gekend als de beste, zijn steeds in voorraad ter Drukkerij DITMORTJFR, 34, Bo terstraat, IEPER. UITSLAG 388 591 683 384 1475 1478 1492 6 792 915 349 241 211 819 807 730 398 1074 610 1093 761 1453 728 361 287 986 726 721 655 786 495 1471 443 1073 1062 574 1479 856 366 175 1004 813 48 133 913 611 251 739 1052 882 500 130 460 335 565 157 105 985 1048 801 1162 354 1037 784 200 971 627 878 393 966 465 261 302 207 264 296 376 301 787 13 709 292 1183 19 1484 15 529 160 1046 809 1057 458 235 888 496 1009 1007 203 1165 697 399 571 879 435 1198 601 1486 De prijzen mogen afgehaald worden bij Joseph Andries. Diksmuidestraat. leper, tot 27aterdag 21 November 1953 in begrepen. De Bevelhebber der Ieperse Brand weer dankt in naam van het brandweer korps de milde schenker» van de prijzen van de tombola Onder de auspiciën van het Davids- fonds. voert de Kon Nederlandse Schouw burg. op Dinsdag 17 November 1953 te 20 uur in de Stadsschouwburg te leper de bekende comedie van Molière op. De Misanthroopin vertaling van Firmin Mortier. Geschreven, na enkele jaren ongelukkig huwelijksleven van de auteur met Ar- mande Béjart. in een periode waarin Molière uit oorzaak van twisten en her rie allerhande zijn gezondheid ruïneerde en de duistere hoekjes van de hypocrisie en de jaloersheid had leren kennen, wordt c De Misanthroopalgemeen erkend als een van Molière's meest volmaakte wer ken Hij creëerde er de onsterfelijk ge worden figuur van Alceste. die synoniem geworden is van de compromisloze be vechter van hypocrisie en vleierij, maar zich belachelijk maakt doordat hij bereid is zijn verheven principes prijs te geven om zijn geliefde te kunnen behouden De K N S heeft bijzonder veel zorg be steed aan de aankleding, zodat van deze opvoering in regie van Edward Deleu. en in prima bezetting een artistiek hoog tepunt van het huidige speeljaar kan wor den verwacht. Toegangsprijzen 50, 40. 30 en 20 fr. LocatieCafé Boerenhol. Vandenpeere- boomplaats, leper. tel. 246. Maatschappij v. Harzerkanarieliefhebbers Lokaal De TrompetGr. Markt 28, leper TENTOONSTELLING VAN ZANGKANARIEVOGELS Op Zondag 15 November 1953. ter gele genheid van de jaarlijkse ziftingswedstrijd en kampioenschap der Maatschappij, ten toonstelling van Zangkanaries. In de voormiddagvan 10 tot 12 uur Tentoonstelling van 220 zangkanaries Toegang voor het publiek. Ingang vrij. Kanarievogels te koop bij de liefheb bers. Bezichtiging der gewonnen prijzen en tropeeën- In de namiddagte 15 uurPlechtige prijsuitdeling en fotoopname van de kampioenen. Na haar eerste welgeslaagde winter avonden komt het Davldsfonds U. in me dewerking van de plaatselijke Wielewaal, een nieuwe avond aanbieden, die zeker noch bij de vertelavond van Jo Van Eet- velde. noch bij de avonturenavond van Marcel Roos in belangrijkheid zal moe ten onderdoen. De Nederlandse ornitholoog en cineast Simon de Waard komt een lezing hou den met kleurenlichtbeelden en kleuren films van de landschappen, de flora en de fauna en ook van de mensen in het schone Zweedse land. Het wordt een in teressante zwerftocht door Zweden en Lapland. Daar bezoeken wij o.a. het zo vermaarde Gotland, het eiland van zon en bloemen, evenals Stora Karlso, het in teressante vogeleiland der Oostzee. Wij krijgen ook een beeld van de prachtige landschappen van midden-Zweden, van de stille meren, de uitgestrekte bossen en de hoge bergen, die zo karakteristiek zijn voor het grootste deel van dit enorm uit gestrekt land. Daarna volgen imposante opnamen van Lapland o. a. van een tocht naar het Kebnekaisegebergte en van en kele tochten in het nog noordelijker ge legen gebied rondom Abisko en Torna- trask. waar de spreker zelf korte tijd bij enkele Lappenfamilies verbleef en van dewelke hij de wonderlijk kleurige kledij op de filmband wist vast te leggen. Ook de opnamen van de middernachtzon, die het landschap in een onwezenlijk licht zet. zijn merkwaardige juweeltjes te noe men Na de premiere van deze film- em voordrachtavond in de Riviera-Hal te Rot terdam hebben al de Nederlandse bla den in hun recensies over dit werk de lofbazuin gestoken. De Zweedse consul zelf wenste de Heer Simon de Waard met zijn prachtige resultaten geluk. Wij hopen met zulk een gewaardeerd, kunstig en interessant film- en voor- drachtwerk eenieders goesting te bevre digen- Zo dan ook worden alle leden en belangstellenden verwacht op Donderdag 19 November 1953 te 20 uur in de feest zaal van het St Vincentiuscollege (ingang St Jacobstraat). De ingangsprijzen voor deze avond wer den niet verhoogd en blijven derhalve op 5 fr. voor leden van Davidsfonds en Wiele waal en 10 fr. voor niet-leden. MAANDELIJKSE VERGADERING De maandelijkse vergadering zal door gaan op Zondag 15 November 1953 om 14 uur in ons gewoon lokaal, Hótel de« Brasseurs». Colaertplaats te Yper Dagorde 1erslag der vorige vergadering. 2> Nieuws over verschenen en te ver schijnen nieuwigheden. 3) Ruilen. 4) Tombola. HET BESTUUR

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4