n HET TPERSCH N IEUWS n Blz. 4 21-11-1953 BIJ DE VUURKRUISEN ONZE 11-NOVEMBER-VIEBING We worden oud. want reeds 35 jaar is het •geleden dat te 11 uur precies het «Staakt het vuurwerd geblazen en het aantal oud-strijders 14-18. die op deze heerlijke herdenkingsdag hulde brengen aan hun gesneuvelde frontkameraden vermindert ieder jaar Door een tamelijk mooi weertje begun- stigd nam zoals telkenjare een machtige schaar Vuurkruisen samen met de andere oud-strijdersgroeperingen aangesloten bij het verstandhoudingscomiteit deel aan ALLE officiële plechtigheden Onze deel name was de talrijkste want honderden Vuurkruisen waren opgekomen Het «dé filé s op de Grote Markt was indrukwek kend en wij hebben er veel op de tanden zien bijten toen ze die oud-piotten, zo tuchtvoi en fier zagen voorbijmarcheren hoewel sommige door verminking en an dere kenmerken van leed met de groot ste moeite de soldateske kadans konden bijhouden Geen wonder ook. want wat hebben die jongens al niet doorgemaakt en hoe afgrijselijk zijn de gevolgen van de kiemen in een onmenselijk leven op gedaan in de zompige bloedgrachten van de Ijzer Niettemin waren ze die dag pa raat en het moet onze Voorzitter naar het hart zijn gegaan toen hij «zijn» mannen zo bewonderenswaardig voor hem zag voorbijmarcheren en de kijklustigen hem toevertrouwden dat het zo... aandoenlijk was om aanschouwen. Na de plechtigheden werd de heerlijke herdenking van onze grote zegedag in fa miliaal samenzijn gevierd Eerst een bij eenkomst in het lokaal en na menig glaas je te hebben geledigd trokken we broe derlijk en welgezind op naar het Hotel Patria waar het banket te 13 30 uur plaats had De ruime zaal was spoedig volgelopen en de deelneming was even groot als verleden jaar Midden de rechtstaande' kameraden stapten onze Voorzitter, voorafgegaan door Ere-Voorzitter Lucien Cambier en de H H. Schepenen A Dehem en M Muiier. de eetzaal binnen, onder het spelen van de Vuurkruisenmars waarbij hun een geweldige ovatie ten deel viel. Onmiddel lijk nam Voorzitter Maurice Quaghebeur het woord Hij heette eenieder welkom en had een bijzonder woord over voor de HH Dehem en Muiier. die door het stads bestuur afgevaardigd waren, hetgeen door al'e leden diep werd aangevoeld en ten zeerste gewaardeerd werd Eveneens ook voor onze Ere-Voorzitter L Cambier. die niettegenstaande de feestelijkheden bij onze zusterafdeling Ronse er toch aan ge houden had. de verplaatsing naar hier te doen. om met zijn leperse frontkamera den enkele uurtjes te kunnen doorbren gen. waarna onze Voorzitter, de uitzon derlijke betekenis van deze dag kenschet ste Op algemene aanvraag van de lezers on zer Vuurkruisenkroniek zullen we. gezien het geheel, te veel plaatsruimte zou in nemen. ons bepalen met de bijzonderste passussen van deze prachtige rede weer te geven. Alle natuurelementen doen ons kond. "SWAA Novembermaand is aan- geiiCWfïn de maand waarin jaarlijks de natuur haar dodenslaap begint en terecht geworden is de dodenmaand November is ook de historische maand geworden, de maand waarin het land treurt en jubelt, de maand der tegenspraak, de maand der wapenstilstand 1918 »11 November, het land juicht en ju belt bij het herdenken van deze grote gebeurtenis, waarop na vier jaar dood en vernieling eindelijk de wapens werden neergelegd en 't land van de vreemde in dringer werd verlost Laat ons juichend jubelen zegde hij om die dag. waarop de zonne der ge rechtigheid en vrede, weer aan de morgen- kimme kwam te gloren want in 't begin van de winter werd 's Lands lentedag ge boren Om wille van het heil van het land en 's werelds vrede laat blij de klokken luiden, "want 11 November is waarlijk een vreugdedag maar. 11 November is ook een droeve dag en herinnert aan on meedogende wreedheid Jubelende klok ken werden eens dodenklokken 11 November gedaan met oorlogen, ge daan met de scheiding die vier jaren duur de het wordt de dag van het blijde weerzien Helaas! Hoeveel echtgenoten hadden vier jaar gehunkerd naar deze blijde dag. om hun echtgenoot opnieuw aan het hart te mo gen drukken doch brutaal zoals alleen de werkelijkheid kan zijn. werd hun ge meld gesneuveld op het veld van eer. Harten braken de vreugdedag bracht hun het opperste lijden. Vier jaren had moe der gezegd weldra is het vrede, vader zal terugkomen en we zullen kermis vie ren. Zo sprak moeder tot haar en zijn kindertjes 11 November het was wapen stilstand jubelend luidden de klokken, 't was vreugde overal, doch het stond vast ZIJ waren weesjes geworden. Dag der tegenspraak Daar zaten rond het haardvuur, de oud jes. veel hadden ze, afgezien deze vier lange bange oorlogsjaren, maar eens on ze jongen terug, komt alles weer op dreef 11 November, de oorlog was gedaan maar even biutaal was ook voor hen de vreug dedag: uw zoon. uw steun voor uw oude dag ligt verscheurd door 't moordend staal, ergens in de moddergrond der IJzer- vlakte 11 November, dag van vreugde en blij heid. dag van onmetelijk en opperste lij den. Dag van tegenspraak Harten jubel den. harten braken. Vervolgens vraagt hij niet te blijven stilstaan bij de vreugde welke 11 Novem ber ons bracht en ook in gedachten te vertoeven bij de tienduizenden IJzerjon- gens. door 't lijden in de bloedgrachten tot helden gevormd en andere als helden gestorven voor het land in nood en hij vraagtWat is er van die overgebleven helden geworden Hoe slecht zijn ze door het ONdankbare vaderland beje gend enz Muizenstil wordt dit pleidooi voor onze frontjongens aanhoord en. we hebben me nigeen een traan zien wegpinken, andere zien knarsetanden en de vuisten ballen. Hij vervolgt en vraagtwat is nu onze taak? Het recht doen zegevieren en de waarheid steunen. Daartoe zal ons groen boek de doorslag geven Dit wordt uit gegeven om. aan gans het land. hun ver diensten kenbaar te maken, want de jon ge generatie is daar onwetend van De onrechtvaardigheden zullen eveneens, met bewijzen aan de kaak worden gesteld, maar nog veel meer. Ziedaar, zegt spre ker. wat ik meende van onze duurbare doden te vernemen op deze 11 November dag Hij vervolgtWij hebben de zware plicht hun levensoffer te gedenken en (hun wensen tot de onze te maken opdat 'hun bloed evenals het >r.ze niet nutte- jloos zou hebben gevloeid. Wij dachten in November 1918 ae laat ste slag te hebben geleverd Helaas ten onrechte. 35 jaar nadien moeten we nog een laatste slag leveren om onze rechten op de zege te doen erkennen en de laat ste slag zal door de mannen uit de Vuur linie gewonnen worden cp voorwaarde dat U zoals in de Vuurlinie solidair zijt, was zijn besluit, met als gevolg dat de ganse zaal minuten lang dreunde onder het geweldig applaus Luimig komt daarna de charme-zange res Lucïenne Cuvelier aangeschoten met allerhande oude frontliederen door de oud-piotten meegezongen en hiermede steeg de geestdrift ten top Dit wordt be geleid er afgewisseld door het prachtig orkest gedurende gans het banket. Vóór het nagerecht staat onze Voorzitter op nieuw recht, ditmaal met een brede glim lach op het gelaat en kondigt aan dat. maar het verder verloop moet wegens plaatsgebrek verschoven worden tot toe komende week Kon. leoerse Schaakkring COMPETITIEDANS Vooraleer de 5e ronde aanving, noteer den wij in de hoogste klasse een grote verrassing. De uitgestelde partij van de 2e ronde Bollaert - Jude werd door de witspeler gewonnen die meteen reeds de ie plaats in de klassering innam De 5e ronde gaf ons de verwachte uit- slagen De heer Baert is samen met kam- pioen Laconte tot op heden nog niet ge- dagen Tegen de heer Benoot nochtans heeft de heer Baert er alles moeten uitha- jlen om in eindspel de enige winstpion van de heer Benoot te pareren De ex- katnpioen moest noodgedwongen het zo veelste half puntje prijsgeven en werd in de klassering reeds voorbijgestoken door de heer Gits, die tegen de zich knap ver dedigende Octaaf Grimonprez een inspan ning van belang heeft moeten leveren om het winstpunt te bekomen In tegenstel ling met verleden jaar speelde Dr Du Brulle thans vuriger en met wilskracht om de sterk verdedigende Kaesteker te slaan, terwijl onze Prezen er maar niet in slaagde zich van de laatste plaats weg te werken, hetgeen niet te verwonderen Sis. daar tegen kampioen Laconte moeilijk iets te oogsten valt In de tweede klasse moest leider Du- hameeuw zijn eerste remisepuntje afstaan aan de bij vlagen sterk spelende heer De- corte terwijl de heer Knockaert steeds dreigend komt opzetten en een lastige klant wordt in het titeldebat. De heer T'Jonck moest met zijn gewonnen stelling onderdoen voor een K O. van de kwieke Pyck terwijl de heer Lemenu eindelijk zijn 0 op het klassementbord verving door zijn eerste winstpunt. UITSLAGEN Uitgestelde partijen Bollaert - Jude (2e ronde) 1-0 T'Jonck - Duhameeuw 0-1 Havegheer Baudewijn (4e ronde) 1-0 5e Ronde le KlasseBaert - Benoot J-4 Du Brulle - Kaesteker 1-0 Dewilde - Bollaert R Gits - Grimonprez 1-0 Laconte - De Roo 1-0 Klassement M P 1. Laconte 4 4 0 0 4 2. Baert 5 2 3 0 3 Du Brulle 5 3 0 2 3 4. Jude 4 2 1 1 24 5. Dewilde 4 2 1 1 24 6. Gits 4 2 0 2 2 Bollaert 4 2 0 2 2 8. Benoot 4 1 2 1 2 9. Kaesteker 4 0 3 1 14 10 Grimonprez 5 0 1 4 4 De Roo 5 0 1 4 4 2e Klasse: Decorte - Duhameeuw J-4 Grimonprez - Mennens afgebr. Pyck - T'Jonck 1-0 Vandenhoven - Knockaert 0-1 Lemenu - Depoorter 1-0 3e KlasseBaudewijn - Baete ff 1-0 Vandaele - Havegheer R Desmaricaux - Lammens ff 1-0 De vos - Boudry 0-1 Beernaert - Devacht Gh. R Dinsdag 24 Nov. om 20 u. (6e Ronde) le KlasseDe Roo - Gits Bollaert - Laconte Kaestecker - Dewilde Benoot - Du Brulle Jude - Baert O Grimonprez bye 2e KlasseDuhameeuw - Depoorter Knockaert - Lemenu T'Jonck - Vandenhoven Mennens - Pyck Decorte - Grimonprez M 3e Klasse Baete - Vandaele Desmaricaux - Baudewijn B. Devos - Havegheer Beernaert - Lammens Devacht Gh. - Boudry NAAR ARRAS De eerste vriendenwedstrijd met de sterke Franse club van Arras zal op Za terdag 28 November op 10 borden gespeeld worden Vertrek om 17 u. aan ons lokaal Ste Catherine Bal Het jaarlijkse grote feest is aangebro-j ken De organisatie is tot in de puntjes in orde en het welslagen is verzekerd. Wat zal er zoal gebeuren In de eerste plaats werd gezorgd voor een befaamd dansorkest Het is niemand minder dan The Willy's Band uit Pope- ringe die zijn medewerking verleent. Het is het enig orkest in de streek dat over een claviolixie beschikt bespeeld door de Heer R Lauwers. De leider Heer Willy Butaye heeft gezorgd voor enkele aller nieuwste schlagers Zoals het op dit fa miliefeest behoort worden hoedjes ver kocht in de zaal vanaf 5 fr Vijftien prij zen zullen binst het dansen uitgeloot wor den en toegekend aan het winnend num mer dat op het hoedje zal geplakt worden De Reuzentombola. die gedurende veer tien dagen in de Boterstraat tentoonge steld werd zal om 23 uur getrokken wor den De voorziene 10000 fr prijzen zijn. door milde schenkers, tot circa 15.000 fr. gestegen Uitslag in dit blad van volgen de week De hoedjeswedstrijd voor ongehuwde dames Juffers het is uw feest en vooral gij. modisten en naaisters Vervaardigt een eenvoudig hoedje in papier en karton met een versiering aantrekkelijk en bekoor lijk Gebruikt zoveel mogelijk de kleuren groen en geel. De eenvoudigste zijn dik wijls de mooiste. Het publiek zal haar verdict kunnen laten kennen, door de drie mooiste aan te duiden een punten- stelsel doet vervolgens de rest. De num mers en de stembrieven worden slechts op het laatste ogenblik overhandigd, zodat de deelneemsters en hun familie maar weinig druk zullen kunnen uitoefenen op de aanwezigen In een woord, alle dwalin gen zijn technisch uitgesloten De getui gen uit het publiek zullen tot het nazicht overgaan Ieder deelneemster ontvangt een prijs. Algemene raadgevingenDe kleedka mer zal verplichtend zijn. want de meer dan vijfhonderd vooruitverkochte kaar ten. zijn het bewijs dat alle stoelen zullen te pas komen voor de aanwezigen en niet zullen dienen als kapstok De zaal wordt geopend om 17.45 uur. Het is wenselijk dat diegenen die plaatsen willen voor behouden. dit zelf doen. door iemand bij tijds naar de zaal te sturen. In geen geval kan het bestuur zich daarmede gelasten, uitgenomen dan de plaatsen bestemd voor de inrichters, en deze voorbehouden aan de infanterieschool van Gent. die met een groep van 36 officieren en onderofficieren met hun familie het bal met hun tegen woordigheid zullen vereren. Dit danken wij aan een der inrichters luitenant Vic tor Callewaert. Aan allen veel plezier. Aux amis de la langue Francaise La prochaine assemblée générale sta tutaire aura lieu cette année le dimanche 29 novembre au ThéStre Communal a 17 heures précises Comformément aux statuts un tiers du Comité devra être réélu pour un terme de trois ans. Les membres sortants. rééligibles sontMes sieurs N. d'Huvettere. vice-présidentR. Vandermeersch. secrétaire; A. Dumon. commissaire et J Berghman. commissaire. Les candidatures nouvelles peuvent être présentées par écrit au Secrétariat 6. rue Doyen Delaere. a Ypres. jusqu'au diman che 22 novembre 1953 20 heures Immé- diatement après l'Assemblée générale Parrain René et Tante Marthe présente- ront et animeront La Matinée sympa- thiqueavec le grand Théêtre Guignol. la farandole des enfants sages, la grande tombola, los joyeux concours pour grands et petits. etc etc On s'y arrusera dans la pios folie des ambiances L'entrée de cette grande et belle fête familiale est gratuite sur présentation de la carte de membre. Sous peu notre délégué sonnera a votre porte pour percevoir la cotisation de l'an- née 1953. Réservez-lui un bon accueil vous ne le regretterez certainement pas II est encore un peu tót pour vous dévoiler les secrets de notre prochaine saison. mais nous pouvons déjè vous dire qu'elle sera «bnliante». Aidez-nous a faire de nou- veaux membres Expliquez vos amis, qui ne sont pas encore membres, les nom- breux avantages de notre Société 2 spec tacles de grande classe prix réduit (de quoi récupérer largement la cotisation) plusieurs conférences intéressantes gra- tuites des séances cinématographiques gratuites. un abonnement gratuit au Bul letin des Amis de la Langue Frangaise etc Deux soirées sont encore en perspec tive pour le mois de décembre. un magni- fique film le 8-12-1953 et la représentation fastueuse de Ondinepar le Théatre National de Belgique le 19-12-1953 De Provinciale Cultuurdaden 1953. Het Provinciaal Koorfestival in De Provinciale Cultuurdagen 1953 wer den Zondag 11 te leper voortgezet met een koorfestival in de stadsschouwburg. Deze gebeurtenis is uitgegroeid tot een waar muzikaal festijn Niet minder dan 600 leden, hebben zich tot het uiterste ingespannen om zich zo gunstig moge lijk te rangschikken Dit festival gold immers als classificatieproef voor de pro vincial tornooien welke vanaf het vol gend jaar geregeld zullen plaats vinden. Te 14.3C uur waren de leiders van de deelnemende zangkoren samen met de inrichters, te gast op het stadhuis van leper alwaar de h. schepen Dehem een kleine receptie aanbood De h Storme. lid "an de Bestendige Deputatie en voor zitter van de jury van het festival, ging over tot het uitloten van het beurtoptre den waarna de h G. Gyselen secretaris van dc jury lezing gaf van de koorwer- welke zouden moeten uitgevoerd wor den Dezt werken waren vooraf aange duid dooi de jury. waarvan deel uit maakten de h Aimé De Haene. leider van het zangkoor Cantores. de h Maurits De- naux leider van het zangkoor Singhet en- de Weset Vro. Z. E. H Paul Frangois. kapelmeester van de Kathedraal te Brug ge de h. Jozef Hanoulle. bestuurder van de Muziekacademie te Roeselare en de h Pr Van Eechaute bestuurder van het Conservatorium te Kortrijk De h. Stor me bracht een heildronk uit op het wel slagen van het festival en op de Stad leper Even na 15 uur nam dan het koorfesti val een aanvang in de schouwburgzaal welke inmiddels voor het publiek te klein was geworden De jury had plaats geno men op het balkon, omringd door de of ficiële genodigden o w. de heren Gillon er. Brssuyt leden van de Bestendige De putatie het schepencollege van leper de h L Blomme. bestuurder van de stede lijke n uziekacademie. de h. Gits. stede- U<k bouwmeester, e v. a. Na een inleidend woord door de h. Storme traden de zangkoren op in deze volgorde De Zangertjes van Sint Maartens (leper) 0 1 v E H Jozef Deprest, met Nos qui sumus in hoe mundo v. Orl Lassus. en «Ave Maria» v. Thomas da Vittoria St Nik.laas-Mannenkoor (leper) o. 1 v. h André Moerman, met Adoramus Te v Orl Lassus. en Jan de mulderbe werking A Van Beveren. Pre Ecclesia (Kortrijk) o 1. v. h. Gas ton Vangheluwe. met In Pacev Orl Lar-sus. en Kyrieuit de Missa Domi- niealis v. J. Winnubst Kring der XX (Blankenberge) o. 1 v h Maurice De Corte. met O Sacrum Con- vivium v. Peter Benoit en «Kyrie» uit Missa IX St Michaelis v. Osc Van Durme Sint Jozefskoor (Kortrijk) o. 1. v. h. Stefaan Hiltrop. met Ave Maria van Flor Peeters. en Memorarev. L De Vocht. Sint Amandskoor (Kortrijk) o. 1 v. E. H Romain Vandeplassche. met Waakt op», koraal van J S Bach, en Regina Coeli v. Gregor Aichinger. Het dameskoor Arti Vocali (Brugge) o. 1 v mej Jeanne Van Allemeersch. met O Gloriosa Virginum v. Jos. van Amels- voort. en «Memorare» v. L. De Vocht. Na de pauze werd het festival voortge zet met het optreden van de volgende ge mengde koren Peter Benoitkring (Izegem) o 1. v. h. Herman Roelstraete. met O Jesu Chris- de Stadsschouwburg te leper te v. Jacob van Berchem. en Dees Mevs- kens Fieruit het Nederlands Polypho- nisch lied in de XVIe eeuw. Gudrunkoor (Bissegem) o 1 v Paul Bourgois met Lacie mijn liefv Jos- quin des Prés. en «Amoureus Liedekijn» bewerking A. Meulemans Andleie (Kortrijk) O- 1- v. h. Joël Le- peer met «Gij badt op enen berg alleen» v J. Lepeer. en Een Meimorgen vroeg v Herman Roelstraete Richten (leper) o. 1 v. h. Guido van Overbeke met Ons is gheboren v. Hans Reinke. en Kleinood v. A Meulemans. De Hemellawerken (Roeselare) o. 1. v. h Juiien Kindt, met «Den soeten tijd komt aanbewerking Jos. De Maeght. en Hoort, 't is de windv. R Ghes- quière Sint Lutgardiskoor (Brugge) o 1. v h. Arseen Becuwe. met O Domine Jesu Christev Palestrina en Hoort, 't is de wind v. R Ghesquière Société Chorale S S. Pierre et Paul (Waasten) o 1 v. h. Marcel Serroen, met Au Clair de la Lune bewerking A Ra- vizé. en Les Montagnardsbewerking R Robillard. Veremanskoor (Brugge) o. 1 v. Hilmer Verdin mei Serenade van de Lands knechtv. Orl Lassus en «Hoe leit dit Kindeken bewerking H. Verdin. Dadelijk na deze laatste uitvoering trok de jurv zich terug om te beraadslagen. Te i8 45 u betrad zij het met groen ver sierde podium om de uitslag bekend te maken. De h Storme legde er de na druk op dat de proclamatie zou gebeuren per categorie, in de alfabetische orde. zon der bekendmaking van het puntenaantal Deze rangschikking luidt als volgt Hebben zich gerangschikt in de eerste categorie, met minstens 80 punten op 100. de zangkoren Arti Vocali Brugge Peter Benoitkring. Izegem Pro Ecclesia. Kortrijk Richten. leper Sint Jozefskoor Kortrijk Veremanskoor. Brugge Hebben zich gerangschikt in de twee de categorie, met minstens 65 punten op 100. de zangkoren De Hemellawerken. Roeselare Kring der XX. Blankenberge Sint Lutgardiskoor Brugge Sint Niklaasmannenkoor. leper. Hebben zich gerangschikt in de derde categorie, met minstens 50 punten op 100, de zangkoren Andleie Kortrijk Gudrunkoor. Bissegem St Amandskoor. Kortrijk Société Chorale SS Pierre et Paul. 'Waasten Zangertjes van St. Maartens, leper. Na bekendmaking van de uitslag wel ke op geestdriftig applaus werd onthaald, richtte de h. Storme een dankwoord tot de Provincie West - Vlaanderen, de leden van de jury en de technische medewer kers evenals pers en radio, en in het bij zonder tot de Stad leper en de h. Vander- ghote Burgemeester, voor hun bereidwil lige medewerking Hij dankte tevens de zangkoren en wenste hun. mede in naam van de jury. geluk om het hoge peil van hur kunstprestatie, wat ertoe heeft bijge dragen dat dit eerste Provinciaal Koor festival over de gehele lijn als een ge slaagd en beloftevol debuut mag worden beschouwd. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: F OU. ING IER. Lange Torhoutstraat 13. te IEPER De Lyrische Kerstavond De Kersttijd is een schone en aandoen lijke tijd. Het meest ook van alle Kerkelijke feest dagen heeft hij de mensen ontroerd. Om het enkel bij ons volk te laten over geen enkel gebeuren bezitten onze voorvaderen meer liederenernstige lui mige. boertige maar zij bezingen alle de schone Kersttijd. Naar ouder manierenzal de Koor afdeling Richten in eenvoud en vroom heid het Kerstfeest zingende vieren Een voudige. maar heerlijke koorwerken, waar van enkele uit de volkse schat van de 17e en 18e eeuw. zullen de ontroerende taferelen bezingen uit het Grootse Kerst gebeuren Kleurrijke beelden zullen afge wisseld worden met muziek en gezang Wij vieren zoals onze voorouders, zo als zoveel mensen uit andere landen het Kerstfeest vierenzingend rond de Kerst kribbe In Duitsland b.v. (althans vóór het naziregime) vinden wij daar treffende voorbeelden van In het dorpje Villingen in het Zwarte Woud. op Kerstnacht klok slag 12 uur. speelde het plaatselijke mu ziekkorps op het marktplein een Kerstlied. Te Soest in Westfalen. werd sedert eeuwen op Kerstavond op de toren van de oude Petrikircheeen blaasconcert gehouden Ook op Sicilië was Kerstdag vroeger de grote dag van de pifferari Abruzzeese herders die uit hun bergen afdaalden naar de grote stad om daar voor de kribbetjes in de kerken en de huizen op hun doedel zak eenvoudige en mystieke muziek te spelen. Zingende ook zullen wij dit jaar het Grootse Kerstgebeuren vieren in de Stads schouwburg En hèt Koor Richten zal zijn klassering in le Afdeling ere moe ten aandoen. Het zal er o.a. een werk uitvoeren, dat ten gehore werd gebracht Zondag LI. en dat er toe heeft bijgedragen zo een goede uitslag te bewerkstelligen De Lyrische Kerstavond gaat door in de leperse Stadsschouwburg op Donder dag 3 December a.s te 20 uur Prijzen der plaatsen25. 20. 15 fr. Lo catie Café Boerenhol- Tel- 246. Weet U Mevrouw, dat de Nieuwe Was- en Zelfwasserij ACKE-CAILLIAU Dikkebusstw. 130 - IEPER - Tel. 142 Uw was wast. het werk en al de produc ten levert, winddroog naar huis voor 7.50 fr. het kilo. Wij doen ook de halfklare en kastklare was Doe een proef en U zult zeker kliënte blijven Wij aanvaarden ook Droogkuis. (8616) Richten aan de eer Op het Provinciaal Koorfestival dat werd opgevat als een Categorie-indeling, wist de Koorafdeling van Richten onder de leiding van Heer Guido Van Overbeke zich te rangschikken in eerste Categorie Samen met Arti-Vocali en het Ve remanskoor uit Brugge. Pro Ecclesia en het St Jozefskooruit Kortrijk en de Peter Benoitkringuit Izegem wist Richtenzich in de hoogste categorie (voorzien op dit festival) te rangschik ken Hartelijk Proficiat aan dirigent en uit voerders Niettegenstaande velen scep tisch stonden in hun verwachtingen, wist Richten door een degelijke voorberei ding en bezield door het enthousiasme het welk een vernieuwing van de kaders steeds met zich meebrengt deze eervolle onder scheiding te behalen En het moet ons van het hart dat onze leperse bevolking terecht fier mag gaan op zijn Kunstkring waarvan de Koor afdeling in Eerste Afdeling en de Toneel afdeling in Ere Afdeling geklasseerd is op provinciaal plan. Voor de Koormaatschappijen werd ten voorlopigen titel een Ere Categorie op gericht waarin Cantores de Roese- laarse Volksconcertenen Singhet en de Westt Vroom reden van hun faam op nationaal en internationaal plan wer den opgenomen. Volgend jaar zal naar alle waarschijnlijkheid een prijskamp worden gehouden tussen de kringen van Eerste Categorie waarvan er dan moge lijks enkele de gelegenheid zullen krij gen op te schuiven naar Ere Categorie- We wensen Richten verder goed heil en hopen nog dikwijls in gelijkaardige zin te mogen schrijven over onze leperse Kunstkring. handelen, opdat eenieder goed zou we ten. wat er in de toekomst moet gedaan worden, om in orde te zijn. want er is geen amnestie voorzien, voor overtredin gen van de Wet, na 28 Augustus 1953 Als tweede punt zal worden behandeld (indien de tijd het toelaat) de volgende vraagWil uw beroepsvereniging een taxatie aanvragen op grondslag van for faitaire winstberekening, voor het Dienst jaar 1954 Toegang tot de zaal op vertoning van de N C M V.-Lidkaart 1953 of 1954 Niet-leden kunnen de lidkaart 1954 be komen in het Café. een kwartier vóór de aanvang van elk der twee vergaderingen. (300 fr.. waarin begrepen het weekblad De Middenstanden een twee-maan delijks beroepsblad). De Gewestsecretaris. N. C. Middenstandsverbond GEWEST IEPER Gewestelijke Beroepsdag Oproep tot alle Schilders. Bouwambach ten. Hout- en Metaalverwerkende Am bachten. waaronder ook de Garagisten en de Electriekers. De nieuwe Wet op de Taxes. Op Zondag 22 November te leper in het Gasthof 't Zweerd Grote Markt. 2. spreekt te 9 uur voor de Bouwambachten en de Houtverwerkende Ambachten 10 30 uur. voor de Schilders en de Me taalverwerkende Ambachten, waaronder ook de garagisten en de electriekers de Heer Tessier provinciaal beroeps- secretaris van het N.CJf V. over de Toe passing van de nieuwe Wet betreffende de Overdracht- en de Factuurtaxes die in voege trad op 28 Augustus 1953. Voor ieder der vermelde beroepen, zal hij in detail de toepassing van de Wet be- Gif moa goaze Wé Nog een veertiental dagen scheiden ons van de eerste opvoering van de leperse atoomrevue Gif moa Goaze en er wordt verwacht dat terug een recordmassa zal tegenwoordig zijn Immers gans de stad leper en omliggende spreken nog vol lof over de opvoeringen van verleden jaar van de revue Lekt doa eki an Ieder een leeft in een bewogen spanning en ziet verlangend uit naar de zo lang verwach te data nl. 5. 6. 7. 13 en 14 December 1953. Wat zullen Fiete. Lerten. Pamphiel thans in hun mars hebben Hoe zullen ze het thans aan boord leggen om de mensen terug eventjes een goeie pint bloed te doen tappen Wees maar gerustWie de laat ste tijd goed uit zijn ogen heeft gekeken zal thans een wijl zachtjes glimlachen, want vele gebeurtenissen werden nauw keurig nagevolgd en werden het voor werp tot het ontwerpen van een of andere schets. Niet alleen de dialogen, maar tevens ook de muziek de balletten, zang en niet min de pittige kleurrijke decors zullen er toe bijdragen om van de leperse revue Gif mo Goazewaarlijk een elite-feest - opvoering te maken Want vergeet niet dat De Optimisten thans hun tienjarig bestaan vieren Tien jaren waarin ze wer kelijk bewezen hebben dat ze een vereni ging zijn van jonge elementen die de kracht en de wil bezitten aan hun lepers publiek enkele uren spektakel te leveren waarvan men mag zeggen Men heeft er waar voor zijn geld Aan U geachte mensen thans vlug er bij te zijn. want de kaarten schuiven in derdaad aan een geweldig tempo Dege nen die zullen aanwezig geweest zijn bii een van de opvoeringen zullen werkelijk bij de bevoorrechten mogen gerekend werden, immers U moogt ervan verzekerd zijn dat de Optimisten ter gelegenheid van hun tienjarig bestaan werkelijk goaze zullen geven. Aan U geacht publiek nog wat goaze erbij te doen en het wordt een prima vertoning van de leperse super- atoomrevue Gif moa goaze

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4