UIT DE STREEK Sheaffer3 DIKKEBUS BRIELEN Komt ze zonder enige verbin tenis beproeven ter Drukkerij Du- mortier, 34, Boterstraat, 34, leper ELVERDINCE PRINS ALBERT TE ANTWERPEN WERELDGEBEUREN VLAMERTINCE LANGEMARK STADEN Dodelijk werkongeval in de molen te Brielen Nieuwe Was- en Zelfwasserij ACKE CAILLIAU Vreselijk onsreval te Wervik A.W.T. RUBRIEK HET YPERSCH NIEUWS Blz- 2 28-11-1953 ERE WIE ERE TOEKOMTFederale dagOnze plaatselijke duivenkampioen Daniel Des-os werd geselectionneerd. samen met de nationale cracks, om 4 van zijn beste duiven ten toon te stellen op de Na tionale Tentoonstelling in het Zuidpaleis te Brussel. Zondag 11 Deze selectie had de heer Devos te danken aan zijn uitzon derlijke prestaties die hij leverde tijdens de competities van het vluchtseizoen 1953 Eerst een onbekend duivenmelker «lit de Vijverstreek, wordt de heer Devos thans, door zijn prachtige verrichting op de prijsvlucht Limoges 1953. ook een be kend figuur Ste CECILIA VIERING Zondag 22 November is een mooie dag geworden voor de feestvierende leden der muziekmaat schappij. Na de plechtige Cecilia-mis trok onze fanfare doorheen het dorp en maakte de dorpelingen attent dat 't feeste was. 't Was midden d'achternoene als iedereen zijn plaatsje opeiste aan de feesttafel. We apprecieerden ten volle de fijne kookkunst van de kokin. Alles was om 't fijnst. Aan gezelligheid ontbrak het evenmin, daar voor zorgde de herbergbaas van 't Hoekske enerzijds, de flinkgevooisde zangers en improvisator anderzijds Voorzitter Ver- donck verwelkomde in korte bewoordin gen alle opgekomen sympathisanten en dankte om de verleende steun van het ge meentebestuur en steunende leden. Onze secretaris - schatbewaarder onder lijnde de bewoordingen van de Voorzitter, schonk ons een uitvoerig verslag over het verlopen jaar en stelde in het vooruit zicht het provinciaal tornooi 1954 waarin we mededingen Hij loofde de goede ver standhouding tussen chef. muzikanten en bestuursleden en drukte het vertrouwen uit dat verder eendrachtig zou geijverd worden tot hogere bloei der maatschappij. VOETBAL Brielen Sport - Dadizele Sport 1-2. De komst der leiders had heel wat supporters naar ons terrein gelokt. Beide ploegen hebben de volle maat ge geven om genietbaar voetbal ten toon te spreiden. Het waren uiteindelijk de gas ten die met een tikje meer succes onver diend de volle buit opstreken. Brielen kwam met zijn stevigste op stelling van het seizoen in het veld en was vast besloten de leiders eens hard op de proef te stellen. Van bij de aanvang echter pakte Dadizele uit met een zeer vlug samenspel waaraan onze verdediging zich moeilijk kon aanpassen. Gedurende dit overwicht werd hun eerste doelpunt genet: 0-1 Onze ploeg vond uiteindelijk de juiste kadans en het bezoekende kamp verkeerde meerdere malen in alarmtoe stand. Even voor de rust kon A. Lepla met een effectballetje de stand in even- wMHi brengen: 1-1. De 2e helft werd uiterst vlug betwist. Brielen viel het le halfuur verwoed aan. doch hun vele aanvallen liepen te plet ter op een secure verdediging. Eveneens werden enkele scoorkansen tengevolge van overhaasting door onze linksbuiten jammerlijk om de hals gebracht- Dadizele liet de onzen maar begaan en zou het laatste kwartier voor zijn rekening ne men Op hoekschop werd het winnings - docipunt genet: 1-2. Spijtige nederlaag voor onze jongens als wanneer de uitslag evengoed 3-1 had kunnen zijn. Zondag a.s op ons terrein krijgen we S C. Bizet de 2e gerangschikte der reeks, op bezoek. Misschien krijgen we de kans om de onverdiende nederlaag van Zon dag 1.1. goed te maken. Aftrap om 15 uur. TOMBOLA VOETBALCLUB Niet afgehaalde prijzen201 144 33 120 54 50 af te halen bij P Lepla. Veurnestraat 18. Brielen GEVONDEN Tijdens het bal werd een grijze damestrui gevonden. Terug te bekomen bij P Lepla. Veurnestr. 18. Brie len. Nauwe!., lu op het pip er jep'utsc schrijft ie SHEAFFER'S met een onberispelijk geroik en regelmatigheid... Gij zult r.oo.: zogoed geschreven hebben als met een SHEAFFER'S STEEDS AAN DE SPITS 1 PLECHTIGE INSTALLATIE VAN Z. E- H. VANDENWEGHE Volgende plech tigheden worden voor Zondag 29 Novem ber te Elverdinge voorzien 1. Te 14.15 u.Aankomst langs de Po- peringestraat van de nieuwe Herder. 2. Te 14.30 u. zal de stoet zich in be weging stellen. Hij zal geschouwd wor den door de overheden op de ere-tribune en zal volgende wegwijzer volgen Veur- nesteenweg. Veurnestraat. Boezingestraat, Tuinwijk. Boezingestraat. Veurnestraat. D'Ennetièresplaats. Ieperstraat. Groene- straat. Volgorde van de stoet1. Politie2. Rui ters B.J B.3. Voetbalclub (wagen) 4. De Muzikantjes (jongensschool) 5. De Lentevink6. De kindertuin (bewaar school) 7 St Sebastiaansgilde (wagen) 8 De 2 wielerclubs (Jongensschool) 9. De Muziekmaatschappij Ste Cecilia van El verdinge; 10. De Brandweer; 11. De Oud- strijders (Bikschote. Watou en Elverdin ge) 12. Studentenwagen13. De Sint Elooiswagen14 A.C.W.-wagen (4 ver takkingen) 15. Middenstand (wagen) 16 Boerenbond (wagen) 17. V.B.J.B. (wagen) 18. Postboden der vorige eeuw 19. H Livinuswagen 20. Sint Petrus en Paulus (wagen kerkraad) ;21. Hosanna- en kruistochtgroep (processie) 22. Bur gerlijke en Geestelijke Overheden. 3. Na de stoetcanonische aanstelling van Z E.H. Vandenweghe. door Z.E.H De ken van Poperinge. in de kerk. De stoet zal gevormd worden in de Klyttestraat. Ieder wagen moet te 14 uur stipt ter plaatse zijn. Parkeren is mogelijk in de Kasteeldreef tussen Ieperstraat en Groenestraat. BIJ DE <1 LENTEVINK Vlaggewij- ding. Koning- en Kampioenhulde. Op Zondag 29 Nov. a.s. gaat de plechtige vlag- gewijding der vlnkeniersgilde De Lente- vink door. Op die dag zal eveneens de koning en kampioene 1953 der gilde luis terrijk gevierd worden. Het programma der feestelijkheden ziet er als volgt uit I. Te 9.30 u. vergadering in het lokaal bij Gerard Roelens; 2. Te 9 45 u. vertrek uit het lokaal naar de kerk voor het bijwo nen der vlaggewijding en de plechtige hoogmis3. Rond 11 u. ontvangst ten gemeentehuize. Daarna neerleggen van bloemtuil aan het standbeeld der gesneu velden. Hier zal eveneens door Luit. Ver- straete uit Rumbeke de koningsmedaille uitgereikt worden aan dhr Gaston Bol- laert en M. Paula Vandromme4. Mid dagmaal per inschrijving bij Célest Soe- nen. PENSIOEN Op Zondag 6 December, gaat ten gemeentehuize van 930 u. tot 11 u de maandelijkse zitdag door voor alle pensioenstorters geboren in Novem ber. Ook de verplicht-verzekerden kunnen er hun vervallen pensioenkaarten indie nen. BemerkDe Vrij-verzekerden moe ten hun Boekje voor ontvangstbewijzen meebrengen GEMEENTERAAD 1. Voorlezing en goedkeuring verslag vorige zitting. 2. Kredietoverdracht op de begroting 1953aangenomen. 3. Toestaan toelage van 4000 fr. aan het comiteit. belast met de feestelijkheden ter gelegenheid der plechtige aanstelling van Z.E.H. Vandenweghe. 4. Toestaan grondvergunning op het kerkhof. 5. Enkele herstellingswerken zullen aan de pastorij uitgevoerd worden. 6 Er werd beslist waarvoor het over tollige steen en steengruis van de Elzen- dammestraat zal gebruikt worden. 7. In geheime zitting: Openen der aan vragen voor het ambt van secretaris. Er werd besloten onmiddellijk het voorge schreven examen aan te vragen. BIJ DE OUDSTRIJDERS NSB. Zondag 1.1. werd na de Hoogmis door de gemeentelijke Overheid plechtig een oude vlag overhandigd aan de plaatselijke N.S.B Deze vlag is oud maar nog zeer mooi. Ze dateert uit de tijd der Leopoldis- ten Prins Albert woonde te Antwerpen een gala-avond bij. We zien hem hier bij de uitvoering van de Braban<?onne. (vervolg v daarna MacCarthy het sukses van Truman. Er zijn echter in Amerika nog meer ern stige problemen. Niemand ter wereld weet. of wij tot in het oneindige Amerikaanse divisies in het buitenland zullen handhaven, zo verklaar de de minister van Landsverdediging. Charles Wilson, in een interview, dat hij aan het onafhankelijke weekblad U. S. News and World Report heeft verleend. Er bestaat nochtans op het ogenblik, aldus de minister van Landsverdediging, geen enkel plan om onze divisies, die thans in het buitenland verblijven, te doen huiswaarts keren. Wilson zei voorts 1. Oorlog met de U.S.S R. «Zolang wij voldoende sterk blijven, meen ik niet dat de Russen meer geneigd zullen zijn om de oorlog tegen de Ver. Staten te beginnen, omdat zij atoombom men bezitten, dan toen zij in Europa de numerieke meerderheid te land bezaten 2. Waterstofbom t Het land moet over de waterstofbom worden ingelicht- Wij moeten realistisch blijven. De Amerikanen moeten er niet toe komen niet meer te slapen omdat zij vrezen dat morgenochtend of terwijl zij in hun bed liggen de waterstofbom op hen zal neerkomen. De Amerikanen zijn er niet aan gewend in eigen land het ka nongebulder te horen. Tot voor kort meen den wij niet dat iemand in staat zou zijn an blz. 1) ons in ons eigen land te bereiken. Het be treft hier een nieuwe en ontstellende er varing. 3. Aanval en tegenaanval Het is even belangrijk te denken aan de tegenaanval uit onze bases in de vreemde, als aan de verdediging van het Amerikaanse vasteland. De Europese lan den willen vrij blijven en hun politieke structuur behouden, doch zij zijn het gron dig beu nog al slagveld te dienen. 4. Atoomwapens en traditionele wapens t Om een bepaald vernielingseffect te bereiken, kost de atoombom heden min der dan het oude buskruit. 5. Sovjetrussisch duikbotengevaar Een van de grote problemen van het Pentagon betreft de strijd tegen de duik boten. Ik wil sommige waandenkbeelden uit het verleden rechtzetten, als ik hoor zeggen, dat wij daags na de tweede we reldoorlog de Russen de Duitse duikboten- vloot hebben laten in handen krijgen. Daartegen teken ik protest aan. 6 Militaire uitgaven De militaire uitgaven zullen toeko mend jaar en in de loop van de volgende jaren met enkele milliarden dollar ver den verminderd. Voor het lopende dienst jaren met enkele milliarden dollar wor- De beperkingen op de militaire uitgaven zouden 's lands economie niet mogen aan tasten. SPECTATOR. BOEKENGILDE Zondag 29 dezer .te 11 uur algemene vergadering. Belangrijke voordracht door de Hr Demonie. Herver kiezing van het bestuur. Ieder lid ont vangt een blad met de namen van al de ledenelk lid is verkiesbaar Het huidig bestuur was als volgt samengesteld Voor zitter D DeryckeSchrijver A Claeys Leden Bonte U Delporte J.. Desmedt C.. Rooryck G Top O.. Vanhecke R ST ELOOIVIERING Dinsdag 1 De cember vieren smeden en boeren St Elooi. Allen op de beenhet werk van oogsten van graan, en knolvruchten schoof won derbaar. het zaaien is gedaan. Allen een drachtig samen voor deze feestdag Dagorde Om 9. uur Plechtige Mis voor overleden en levende leden. Om 9.45 u.Feestvergadering Jaarver slag. feestrede en schóne prijsloting Om 13 u. Middagmaal bij Vr. G. Bar- roo (55 fr.) Namen tegen Zondagmiddag. Vieruurtje (rond 6 uur 20 fr.). Ook namen opgeven tegen Zondagmiddag. Zang en voordracht aan tafeleen waar zang- en voordrachtcrochetAl de dis genoten op de planken Om 15 u Grote Bolling bij H. Rabaut Boeren tegen smeden. Om 19 u.Prachtig Toneel in het vro lijke door de flinke groep van Boezinge ten voordele van de kas van de Boeren- jeugd. Al die weg kan is er met vrienden en kennissen Breng heel de plaats mede dan is de B-J.B. er boven op Ingangs- kaarten aan 15 en 20 fr. te bekomen bij de Gezusters Dejonghe. AAN DE EER Aan de wedstrijd van de opschik van de volkswoning, ingericht door het Provinciaal bestuur, hebben slechts drie gezinnen deelgenomen, zij bekwamen echter een zeer eervolle en bemoedigende uitslag Het gezin G. Vanlede-Vanlede behaalde 93 en kreeg de vermeldinggrote on derscheiding en een premie van 700 fr. Het gezin R Debruyne-Casier behaalde 86.5 en de vermeldingonderscheiding en een premie van 450 fr. Het gezin A. Bryon-Depover behaalde 77 een eervolle vermelding en een pre mie van 300 fr. Wij wensen aan deze drie durvers een hartelijk proficiat en hopen dat volgende maal heel wat meer gezinnen de kans zullen wagen. PRIJSKAARTING Zondag a.s. grote prijskaarting in het Manillen bij Roger Simoen-Doize t In de Visserter gele genheid van de laatste Tap. Inschrijving 12.50 fr. Tweemaal aanblijven100 fr. per ploeg. SUPPORTERSCLUB THUUR CLEENE- WERCK Het jaar '53 was voor deze club heel zeker een bloeiperiode, het le denaantal overtrof alle verwachtingen. Ook Thuur liet zich langs zijn beste zijde zien. Na een bloeiend, ja schitterend voor seizoen kreeg hij een morele duw door de selectie van de Ronde van Frankrijk en de ongelukkige val te Merelbeke plaat ste het eindpunt aan zijn seizoen. Welke zijn toekomstplannen zijn. kunt U ver nemen in zijn interview op Zondag eerst komende. ter gelegenheid van het bal in de Zaal Riviera. Het bestuur onderging een lichte wijzi ging J. D'Hondt wordt secretaris en Ver- vaeke en A. Chaerle worden als bestuurs leden opgenomen. De nieuwe kaarten zijn ook gereed en moeten voor de vorige uitgave niet on derdoen. Achteraan staat de foto van Thuur. genomen in de koers van Meule- beke toen hij tussen leper en Geluveld reed met een voorsprong van een tweetal minuten op het peloton. BAL Op Zondag a.s. groot bal in de Zaal Riviera ten voordele van de Suppor tersclub Thuur Cleenewerck met mede werking van het Olympia-ensemble C. Chaerle. In een feëriek verlichte zaal wordt het feest het rendez-vous van de sportmannen. Verschillende beroepsrenners en mogelij ke interviews zullen dit feest luister bij zetten. SPORTKRING Zondag a.s. speelt de eerste ploeg op de Pothem tegen S. V. Kortrijk. welke niet schittert door zijn plaats in het klassement, maar vorige com petitiedag Moeskroen in het zand deed bijten. Een harde partij in het verschiet! DE SPELBREKERS Zondag 6 De cember krijgen wij voor de derde maal het optreden van de Spelbrekers, welke dit jaar onder het motto Spelbrekers- Showboat onze gouwen doorkruisen. De beste groep, die wij ooit te zien kregen en telkenjare een bomvolle zaal lokt. Dit jaar zijn ze bijgestaan door Yetti Gitari. het accordeon-duode Jantons. de clown Nicholls. het slangenmeisje Elly Delat. het acrobatisch duo The two Rodgers. en het orkest The Lucky Stars. HAND GEKWETST Verschoore Mi chel uit St Juliaan. werd Zaterdag 1.1. op het werk bij een aannemer alhier, door een zware plaat aan de hand gekwetst. Hij diende ter verzorging naar het O. L Vrouwhospitaal te leper overgebracht te worden. CINE ROYAL vertoont Ik was een Amerikaanse SpioeneEen der grootste succesfilms op de tegenwoordige film markt. De waarachtige belevenissen van een dappere Amerikaanse die 20 maan den doorbracht onder de wreedste en ge vaarlijkste vijand de Japanner VertoningenZaterdag. Zondag en Maandag. Opgelet! Op Dinsdag 1 December :e 7 30 uur. en Woensdag 2 December te 7 30 uur, gans nieuw programma Glenn Ford in «Veroordeeld». STE CECILIAFEEST De Koninklijke muziekmaatschappij De verenigde Vrien den vierde Maandag en Dinsdag 1.1. haar heilige Ste Cecilia. Zondagnacht trok het nachtorkest erop uit om de ere-leden hun serenade te ge ven. Deze nachttocht eindigde dan ook in een lustige feestroes. Te 9 uur had een Solemnele Mis plaats voor de leden en overleden leden van de vereniging om daarna met de voltallige maatschappij enkele leden herbergiers te bezoeken's Middags lieten de lekkere spijzen zich smaken want de magen wa ren leeg geblazen. Na het banket werden nog enkele cafébazen bezocht om 's avonds allen verenigd te zijn in de schouwburg Patria waar de Koninklijke toneelgroep De verenigde Vriendenuit Rumbeke opvoerde Het leven beginttoneel spel in 3 bedrijven van Ladislaus Fodor. regie Staf Bruggen. Al de leden genoten een genoeglijke avond en trokken voldaan huiswaarts. Op Dinsdag, tweede feestavond, werden de overige leden herbergiers bezocht om de uitstap te eindigen in de zaal De nieuwe Kapelle waar met een fijne sou per en amusementsbal het einde van dit Ste Ceciliafeest aanbrak. VOETBALNIEUWS Zondag 1.1. werd er van de vrije Zondag geprofiteerd om aan onze jongens van de eerste en de tweede ploeg een flinke oefening te be zorgen. De oefenmatch werd gewonnen door onze fanionploeg. De oefening be vredigde de spelers en de keuzeheren en met goede moed zien wij dan ook de ver plaatsing tegemoet naar Otegem bij Kort rijk. Daar zijn onze jongens in staat om beide puntjes mede te nemen om zodoen de hun rangschikking gevoelig te verbe teren. en de vlag nog eens te laten wap peren boven «De Zwaan». Zondag e.k. is er ten voordele van de kas van Sportkring Staden, een groot bal in de zaal van Emiel Vanheule. Markt plaats. Wie Staden's voetbal genegen is. zal er niet willen ontbreken. Ingang 10 fr. BIJ DE KON. MUZIEKMAATSCHAP PIJ Ste CECILIA Deze wakkere mu ziekmaatschappij geeft zoals telkenjare een prachtig bal in hun lokaal. Zaal Emiel Vanheule Marktplaats, dit ten voordele van hun kas. Allen zijn welkom. Het gekende jazz-ensemble «The Jolly Boys Bandverleent zijn medewerking. Deu ren te 15 u. op Zondag 13 December e.k. CINEMAPROGRAMMA Cinema Pa tria vertoont deze weekPetroleum- stad» met Clare Gable. Spencer Tracy. Claudette Colbert. Heddy Lamarr en Frank Morgan. Vertoningen op Zaterdag te 19 30 uur; Zondag te 14 u.. 17 u. en 20 uur: en op Maandag te 19.30 uur. MONSTERKAAR TING Zondag e k. heeft er een monsterkaarting plaats rn café Den Ijzerbij Charles Saelens. Marktplaats. Kamp in het Manillen. be giftigd met 5.000 fr. prijzen. Men kaart in een goed verwarmde zaal Inschrijving van 9 u. tot 19 u- zeer stipt. Een commis sie zal alles beslissen- BURGERSTAND GeboortenRoza Decaestecker. d. v. Roger en Madeleine Dumortier. WankaerdelaanRita Debae- ne. d v. Odiel en Maria Vandewalle Roe sela restraat. OverlijdenCamiel Willaert. wdr van Maria-Louise Fossé. 84 j., Diksmuidestr. De hevige brand in de maalderij op 1 October 1952 ligt nog fris in ieders ge heugen bewaard, als wanneer een nog groter onheil opnieuw de bewoners treft. Sedert 4 maanden bewoont Herman Vanhoudt met zijn echtgenote Irma Dese- ranno en 5 kinderen, waarvan het oudste amper 13 jaar is. het molenhuis. Hij was bezitter van een rondreizende molen, doch sinds een paar maand werkte hij weerom in zijn heropgeknapte maalderij. Dinsdagvoormiddag omstreeks 8.30 uur was hij in de machinekamer bezig de motor startklaar te maken bij middel van een electrische motor. Zijn vrouw en jon ge knecht, pas sedert enkele weken in dienst, vertoefden in zijn nabijheid. Bij het overschakelen der riemen werd hij plots meegesleurd door de drijfriem en gevat in het vliegwiel der machine. De echtgenote en de knecht waren niet op de hoogte van het mekaniek van de motor en moesten de hulp der buren inroepen om het gevaarte tot stilstand te brengen. Levenloos en afschuwelijk verminkt werd de ongelukkige achter het vliegwiel aangetroffen. Armen en benen waren ge broken. terwijl de schedel helemaal ver morzeld was door de uitsteeksels der drijf, riem waartegen hij aangeleund lag. Het parket van leper werd verwittigd terwijl de rijkswacht spoedig ter plaatse verscheen om de nodige vaststellingen te doen. waarna het fel toegetakelde lijk in het dodenhuisje opgeborgen werd. Groot was de verslagenheid der inwo ners bij het vernemen van dit droeve nieuws. De afgestorvene was bekend als een zeer naarstig man en een plichtsge trouwe huisvader. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, had plaats in de parochiale kerk van Brielen op Vrij dag 27 November te 10 uur. Het Ypersch Nieuwsbiedt aan de zwaar beproefde familie zijn innigste deel neming aan. Weet U Mevrouw, dat de Dikkebusstw. 130 - IEPER - Tel. 142 Uw was wast, het werk en al de produc ten levert, winddroog naar huis voor 7,50 fr. het kilo. Wij doen ook de halfklare en kastklare was. Doe een proef en U zult zeker kliënte blijven. Wij aanvaarden ook Droogkuis. VRACHTWAGEN DOOR TREIN MEEGESLEURD De autobestuurder op slag gedood Ten gevolge van de zware mist werd vorige week Dinsdag de barreel van de spooroverweg in de Speldenstraat te Wer vik door een auto vernield. In afwachting van het herstel, werd het verkeer geleid overdag bij middel van rode vlaggen en 's nachts met rode lan- taarnen. Dit kostte Zaterdagmorgen evenwel het leven aan de bestuurder van een vracht auto. namelijk de 32 jarige Claeys Joseph, wonende Vlamingstraat te Wervik, ge huwd en vader van een kind. Deze kwam met de vrachtauto van de firma Nuytten afgereden, toen kort na 6 uur een goe derentrein. komende van Kortrijk. in aan tocht was. Alhoewel de overwegwachter op post was en met zijn rode lantaarn teken deed om te stoppen, moet de ongelukkige auto bestuurder zich vergist hebben omtrent de aard van dit manoeuvre, want na aan vankelijk vertraagd te hebben, reed hij door en werd midden op het spoor gevat door de locomotief en een vijftigtal me ters meegesleurd. De ongelukkige autovoerder werd hier bij op slag gedood, terwijl de vrachtwagen volledig vernield werd. Slechts na lang werken kon het vre selijk verminkte lijk uit de platgedrukte autocabine gehaald worden. Ten gevolge van dit tragisch ongeval, werd het verkeer op de lijn Poperinge - leper - Kortrijk zeer bemoeilijkt. Slechts tegen het middaguur kon het normaal her steld worden. Het parket van leper stapte op de plaats van het ongeval af, om de nodige vast stellingen te doen SPEELKALENDER LokerZondag 29 November te 18 uur ;n de Meisjesschool opvoering van Dan liever betalenkluchtspel in 3 bedrij ven van L Van Hoydonck. door de kring Jong en Vrij Oostvleteren Zondag 6 en Maandag 7 December telkens te 19 uur in de Paro chiezaal. opvoering van Pekdraad en Millioenenblijspel van J. Hoogeveen. door de kring De IJzerzonen als deel name aan de Categorie-indeling. KrombekeZondag 13 December te 19 uur in de parochiezaal zelfde opvoering LoZondag 13 en 2(1 December telkens te 19 uur in de zaal St Sebastiaan. op voering van «O, Bella Donna Lucia» blijspel in 3 bedrijven van Rosita Peters door de kring t De Royaertsals deel name aan de categorie-indeling. leperZondag 29 November te 18 u en Maandag 30 November te 20 u. in de zaal Familiekring opvoering van c Het Dingklucht in drie bedrijven door de Kring Crescendo

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2