FILM W ERE L^D UIT DE PROGRAMMA'S DON OTtOP^l V \lln filmde BILLY WILDER HET YPERSCH MECWS -> BU. g 28-11-1953 CINEMA OUD IEPEB I FIGLI Dl NESSUNO (Zonder ouders, zonder haard) nvt Amedeo Nazzari. Yvonne Sanson en Franeoise Rosay In de marmergroeven boven Carrara krijgt Anselmo de chef van de uitbating bet aan de stok met graaf Guido. de zoon van gravin Carani. die de eigenares is van de groeve Anselmo moet zwichten, maar van dit ogenblik af. koestert hij een gloeiende haat voor de jonge graaf. Wanneer hij verneemt dat deze verliefd is op de mooie Luisa. dochter van de oude bewaker der groeve, verwittigt hij de gravin, die van geen huwelijk met zo'n eenvoudig meisje wil weten en haar zoon met een belangrijke opdracht naar het buitenland stuurt. De twee gelief den zweren elkaar echter eeuwige trouw. Tijdens zijn afwezigheid krijgt Luisa van Anselmo te horen dat Guido verloofd is met een andere. Zij ontvlucht haar woning en verdwijnt in de bergen. Bij zijn terugkeer, vindt Guido haar niet meer Hij vertrekt weer en trouwt nu werkelijk met een vreemde adelijke vrouw. Intussen heeft Luisa een kind. dat door de gravin die vreest dat de zaak aan het licht zou komen, zal opgevoed worden Maar dan moet Luisa ook voorgoed ver dwijnen Ze wordt kloosterzuster De kleine Lamberto groeit op en weet niet wie zijn ouders zijn. Doch een toe val brengt hem tot Anselmo. die samen met de gravin, het kind wijsmaakt dat het een vondeling is. Lamberto zal voortaan werken in de marmergroeve. De oude gravin sterft, doch door wroe- ging gekweld laat ze de helft van haar bezittingen aan Lamberto Het testament wordt echter verdonkermaand door toe doen van graaf Guido's vrouw. Guido heeft besloten nu hij de eige naar der groeve is. zich van Anselmo te ontdoen Doch deze besluit wraak te ne men en wil de groeve laten springen. Lamberto verneemt intussen wie zijn wer kelijke vader is, en tracht op het nipper tje de ontploffing ongedaan te maken. He laas. hij komt te laat. Graaf Guido vindt zi;n zoontje dodelijk gekwetst terug. In het hospitaal buigt Zuster Luisa zich liefderijk over haar stervend zoontje, dat enkel woorden van liefde en vrede heeft voor hen die achterblijven. Zoals de Madonna der Zeven Weeën zal Luisa in haar hart. heel haar verder le- ven. een ongeneeslijke wonde meedragen is de verklikker, het kan niemand anders I «I figli di nessuno(Het kind van een kloosternon) werd ver filmd naar de beroemde roman van R. Vindi en V. Salvoni Het ideale koppel Amedeo Nazzari - Yvonne Sanson verzekert er ver der het succes van. zijn dan hij. En wanneer hij terugkomt wordt hij bijna doodgeslagen. Sefton besluit dan kost wat kost de verklikker te ontmaskeren en. na zich in de barak verstopt te hebben, hoort hij een gesprek tussen Von Scherbach en Price waaruit hij te weten komt dat deze laat ste de spion is. Op dit ogenblik is het lot van Dunbar echter belangrijker. De Lui tenant moet inderdaad naar Berlijn ge bracht worden en er bestaat niet de min ste twijfel over het lot dat hem daar wacht. Zijn kameraden slagen er noch tans in hem te verbergen op het ogen blik dat hij per auto gaat weggebracht worden. De nacht valt... De ontvluchting van Dunbar wordt voorbereid. Price stelt zich voor om hem te verge zellen, maar Sefton onthult het spel van de verklikker en dwingt hem te beken nen. Dan tot grote verbazing van znn vrienden die in hem een lafaard zage- biedt Sefton aan zelf Dunbar te helpen. Alles is klaar. Om de aandacht der Duit sers af te leiden die nog steeds naar de luitenant zoeken, wordt Price met ge bonden handen buiten de barak geduwd. Onmiddellijk wordt hij door de schijn werpers ontdekt De Duitse wachten, den kend de gezochte man gevonden te hebben, laten hun machinegeweren knetteren tot hij dood neervalt. Intussen heeft Sefton zich bij Dunbar gevoegd. Beiden sluipen door de nacht en de algemene wanorde te baat nemend knippen zij de prikkel draad door en verdwijnen in de struiken. Zullen zij slagen Of mislukken Maar dit is een andere geschiedenis... CINEMA OUD IEPER: AU DIABLE LA VERTU (Weg met de deugd) met Felix Oudart en Lili Bontemps- Gisèle. de jonge vrouw van Pierre Mon- tabrel krijgt het onverwacht ,bezo«|f--Van -dè veMToot 'TW. ba^f-fT.dn. Jacques Lam bert. die haar vertelt dat hij in Brussel een schitterende zaak komt te doen Meteen ontdekt de jonge vrouw dat haar man haar voorgelogen heeft, waar hij be weert de vorige nacht met zijn vennoot op kantoor te hebben doorgebracht. Wan neer Pierre thuiskomt zet zijn vrouw hem het vuur aan de schenen, en Pierre kan tenslotte niet anders zeggen dan dat het een t persoonlijke zaakbetreft. Wan neer hij er dan nog in slaagt een alibi op te geven, dat hem mits een flink be drag bezorgd werd door een verdaafrf agentschap, laat de vrouw jKfiw, vertui- gen. Hij stelt - vriendvoor. Robert -Tréïrueux. die hem. naar zijn zeg- Jén. die bewuste nacht heeft meegelokt. De schitterende zaak. waarover Lam bert het had. betreft de stichting van een Hulpdienst voor ongehuwde moeders en de beide vennoten zouden het beheer over de fondsen zegge 30 millioen in han den krijgen. Op het ogenblik dat de zaak in kannen en kruiken schijnt te komen, komt de ge rechtelijke politie binnenvallen en vraagt aan Pierre of hij een zekere Robert Tré- mieux kent. In het nauw gedreven door zijn alibi, wil Pierre de politie iets op de mouw spelden, doch hij wordt onder ver- Een toneeltje uit de luimige Franse film Au diable la vertu den^UiyUJiaP^liedeplichtigheid aangehou den in de overval door Trémieux die be wuste nacht gepleegd. Het zaakje van de 30 millioen valt na tuurlijk in duigen. De rechters vinden geen oplossing in het geval, waar de verschillende opgeroe pen getuigen en zelfs het slachtoffer van de overval een steeds verschillende versie geven. Tenslotte wordt Pierre vrijgela ten en na tal van verwikkelingen, waarbij Gisèle eindelijk haar man vergiffenis schenkt, krijgt hij toch nog onverhoopt het beheer van de millioenenzaak. temid den van de algemene tevredenheid en vreugde van al de aanwezigen. CINEMA CAPITOLE THE ATOMIC CITY (Alarm te Los Alamos) met Gene Barry. Lydia Clarke, Michael Moore en Nancy Gates De beroemde natuurkundige Frank Ad dison. die aan onderzoekingen werkt over de atomische wetenschap, leeft sinds ver scheidene jaren met zijn vrouw en zijn zoontje Tommy in de befaamde Atomi sche Stad van Los Alamos. Indien de volwassenen weinig of geen hinder ondervinden van die prikkeldraad en de duizend veiligheidsmaatregelen, dan heeft deze altijddurende atmosfeer van geheimzinnigheid en gevaar toch een slechte invloed op de geest der kinderen Daarom wordt van tijd tot tijd aan jon gens en meisjes van Los Alamos een ont spanning geschonken, zoals dit bezoek aan de kermis van Santa Fé. waarin Tom my Addison, die nu zeven jaar oud is. veel verwachtingen stelt. De kinderen vermaken zich kostelijk doch na enkele uren ontdekt hun onder- wijzeres de verdwijning van de jonge Tommy. Radeloos van angst verwittigt zij I Frank, die aanstonds het drama vermoedt Enige ogenblikken later ontvangen de I ouders inderdaad een telegram, meldend dat het jongentje ontvoerd werd en hen gebiedend een bal bij te wonen dat de zelfde avond te Santa-Fé gehouden wordt en waar zij verdere instructies zullen ont vangen. Beiden komen, gekweld door onrust om hun kind. op de afspraak aan. Door een op hun- {afei achtergelaten brief, gevolgd door een telefonisch bericht vernemen zij dat hun zoontje in handen viel van ge vaarlijke spionnen, die de zo streng be waakte formule der waterstofbom eisen als losgeld voor zijn leven. Zwichtend voor de smeekbeden van zijn vrouw, stemt Frank er in toe de politie van de verdwij ning van het kind nog niet op de hoogte te brengen en om tijd te winnen stuurt hij een valse formule aan de bandieten Doch de federale politie kreeg vermoe dens van het gebeurde, door de medede lingen die Tommy's onderwijzeres gaf aan een agent van het F. B. I. die zich voor reporter uitgeeft- De detectives blijven nochtans op de achtergrond, ten einde de valse formule als lokaas te kunnen ge bruiken en de spionnen in een valstrik te lokken. Stilaan wordt het net toegehaald het door Frank Addison overhandigde do- CINEMA OUD IEPER: Zaterdag te 3 uur Kindervertoning QUEL METIER! met de gekende komieken Double Patte en Patachon IH I PIIH CINEMA CAPITOLE: STALAG 17 met William Holden. Don Taylor en Otto Preminger Wij zijn op het einde van de Winter van 1944. in een kamp van Amerikaanse krijgsgevangenen, ergens in Oostenrijk. Die nacht heerst een koortsachtige drukte in Barak 4 van Stalag 17 waar twee ge vangenen hun ontsnapping voorbereiden langs een tunnel die zij in 't geheim met de hulp van hun kameraden graafden. Onder deze laatsten bevinden zich Hoffy. de barakchefPrice, de vertrouwensman Harry en zijn onafscheidelijke kameraad Animal Er is ook Sefton. een sceptisch aangelegde jongen die zijn plan weet te trekken en met de Duitsers aan zwarte markt doet en die hierdoor van de bewa kers toelating krijgt 's avonds de Rus sische vrouwelijke gevangenen in hun na bijgelegen barakken te bezoeken. Sefton gelooft niet aan het succes der ontvluchting en hij sluit met de ande ren die hem verfoeien een wedding schap af dat het op een mislukking zal aflopen. Een kort geknetter der machine geweren komt hem in het gelijk stellen en, terwijl hij de inzet der weddingschap op raapt, ziet hij rond zich niets dan drei gende gezichten. Allen zijn er van overtuigd dat er zich onder hen een verklikker bevindt, doch Sefton schijnt zich van de vijandschap waarvan hij het onderwerp is niets aan te trekken. Kort na deze tragische ontvluchtingspo ging. komen twee nieuwe gevangenen in barak nr 4 aan luitenant Dunbar en ser geant Bagradian. Fier vertelt deze laat ste het exploot van zijn vriend die er in slaagde een munitietrein te doen in de lucht vliegen voor hij door de Duitsers gevangen genomen werd en dezelfde I avond wordt Dunbar voor de Komman- j dant van het kamp. Von Scherbach. ge bracht die hem tot bekentenissen wil dwingen. Wanneer hij rond middernacht niet terug is. beginnen zijn kameraden ongerust te worden. Sefton is afwezig zo als gewoonlijk. Allen zijn woedend. Hij - K. TkVl.0^ cument dient als leiddraad voor de con- tra-spionnage. Het wordt naar Los Ange les doorgestuurd waar verschillende le den der spionnagebende aangehouden worden. Doch daar loopt het spoor dood. want de natuurkundige Kalnick. bestem meling van het document, is spoorloos verdwenen. Een waar leger detectives bezet dan de streek om het onderzoek door te drijven want voortaan kan elke minuut voor de jonge Tommy fataal zijn. Weldra wordt een nieuw spoor ontdekteen tombola kaartje. dat aan het jongentje toebehoor de werd teruggevonden in de ruines van een oud Indiaans dorp. De spionnen staan inderdaad op het punt het kind in een onderaardse gang te doen verdwijnen, wanneer een indruk wekkende politiemacht, geleid door een helicopter, de achtervolging inzet. Na een harde strijd worden de spionnen uit de weg geruimd, terwijl Tommy aan zijn ouders teruggeschonken wordt. CINEMA COLISEUM: DE VERDOEMDEN met J. Anthony Hughes, Dick Curtis en Eleanor Stewart. Jack Holden, hoofdcipier in de San Quentin's gevangenis, herneemt zijn werk na zijn huwelijksreis. Hij betrekt met zijn vrouw Anne, een der huizen bestemd voor de bewakers. Ondertussen bespreken Butch en Big Al. twee zwaar veroordeel den. met Jimmie. een nieuweling, hoe zijn vriend beschuldigd wordt door de deputy, wegens het doden van een cipier gedu rende een mislukte uitbraak. Later poogt Butch te ontsnappen en doodt een bewaker en een gevangene op het ogenblik dat hij door Holden inge sloten wordt om hem te vangen. Zo kun nen deze niet getuigen dat hij een ander wachter doodde bij een vorige poging tot uitbraak. De deputy beschuldigt Holden van moord op de bewaker en de gevangene wanneer deze weigert een paar gevange nen te beschuldigen voor de gevangenis- raad. Hij stelt Jimmie aan als huisknecht ir Anne s huis om Holden te bespieden en hem op die wijze te kunnen beschuldigen voor de rechtbank. Butch wordt in het geheimopgeslo- ,en en wordt haast gek van angst voor de shiv-dead een scherpe koperen lepel door de medegevangenen gedreven in de keel van verraders. De deputy haalt hem uit zijn cel. maar hij moet een pa pier ondertekenen in hetwelk hij ver klaart dat Holden de bewaker en de gevangene doodde Ondertussen kreeg Jimmie van Big Al een wapen te verbergen totdat hij en Lou is een kans zouden zien tot ontsnappen Butch aan een scherp verhoor onder worpen beker' weldra dat niemand an- t-vis dan hijzelf de twee mannen neer schoot Jimmie brengt Anne en Holden op de hoogte van de beschuldiging tegen her. uitgebracht door de deputv en als deze binnenkomt om Anne te beschuldi gen var inlichtingen verschaft te hebben aar reiso;ters aangaande de levensom standigheden in de gevangenis, wordt hij door Jimmie \»r moord. waarop deze zelf moord pleegt Holden word* dan directeur benoemd in vervanging van de oude die ontslag neemt Zija eerste werk is Al te kalmeren die weer ten ontvluchting voorbereide!» en Louis te redden die als gijzelaar be handeld werd De gevangenen bemerken weldra dat de nieuwe directeur hen wil helpen Een nieuwe hoop bezieit hen allen ais Louis op zijn w.wd v ïjgelaten wordt, om aan de wereld te teren dat een menselijke be handeling at meest geharde booswichte tot ware vsr.n;u maakt. (CINEMA COUISflM: ANGEL IN EXILE (Engel in verbanr-ig) met John Caroll en Adele Mara Na vijf jaren gevangenis uitgeboet te hebben, ontmoet de gangsterleider Char lie Dakin. zijn trouwe medeplichtige. Er nie Coons. Deze laatste komt hem halen om hem in Arizona te leiden naar de Du- rango mijn. Deze verwaarloosde mijn dient hen als schuilplaats om één inll- lioen dollars weg te bergen die zij van hun laatste diefstal terugbrachten vóór dat I Charlie Dakin aangehouden werd. I Maar Max en Carl, wedijverende gang sters. wachten ook op Charlie's terugkeer Zij koesteren de hoop zich van hei goud meester te maken. Zij volgen het spoor van Charlie en Ernie tot in Kingman waar deze laatsten de toelating verkrijgen I om de Durango-mijn uit te baten. Maar de bediende. Higgins, die de toelating heeft geleverd, krijgt het voorgevoel dat er iets geheimzinnigs omgaat en volgt ook het spoor der twee aanhangers. Hij lukt erin hun te doen begrijpen dat zij iemand nodig hebben om het goud te munten en geeft hun daarvoor nuttige aanduidingen. Hij zal voor hen onderhandelen met de regering Zijn deel zal 50 zijnmaar inmiddels verschijnen Max en Carl die ook hun deel willen hebben. Intussentijd gebeurt er iets buitengewoon. Dokter Es- teban Chavez, die zich toewijdt om de inwoners van het klein dorpje te verzor gen. heeft Charlie en Ernie in de mijn gevonden. Het feit dat zij goud gevonden hebben lijkt hem. alsook aan zijn dochter Ra- jquel, een echt mirakel. Hij beweert dat alleen de Blauwe Dameheilige be schermster van het dorp dit mirakel kan toegelaten hebben omdat Charlie een zui- ver hart heeft. Charlie wordt als een af god aanzien door de eenvoudige dorpe lingen. Zij zetten zich aan het werk om voor hem goud uit de mijn te delven, ter wijl des nachts Charlie en Ernie dit goud gereedmaken volgens Higgins aanduidin gen- Maar het uur der verdeling is aange komen. Daar Max. Carl en Higgins hun deel wensen te vermeerderen, trachten zij Charlie en Ernie te doden. Charlie ech ter is nu gans veranderd- Hij wenst al leen maar dat iedereen in het dorp van hem zou houden. Hij wil vechten opdat het goud het eigendom van het dorpje zou worden en. met Ernie's hulp. slaagt bij erin zijn drie vijanden neer te slaan Met de sheriffs overeenstemming zaï de beloning voor het teruggevonden goud tussen de dorpsinwoners verdeeld worden Charlie belooft aan Raquel van weder te keren zodra hij zijn straf zal afgemaakt hebben.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8