DIT DE STBEEK BOEZINGE ZONNEBEKE ZILLEBEKE VLAMERTINGE STADEN Z. E. H. Vandenweghe luisterrijk verwelkomd te Elverdinge ELVERDINGE BI) DE LENTEVINK TE ELVERDINGE WOESTEN LANGEMARK HET ITEKjCH NIELT4 S Bii 5-12-1953 BRIELEN VOETBAL Brielen Sp—S-C. Bèzet 1-1. Tegenover de oudnvalen uit het verleden speelseizoen heeft Sport Zondag 1L zijn beste wedstrijd van het jaar geleverd. De bereikte puntendeling schonk dan ook iedere partij ruimschoots voldoening. De ganse wedstrijd werd gekenmerkt door een uiterst vlug verloop Waren de gas ten ons de baas wat betreft baltechniek en speldoorzieht. onze jongens vergoed den dit tekort door hun snelheid en nooit afgevende balbetwistingen. Bizet was gedurende de le helft licht jes de meerdere, doch eenmaal voor doel werden door overdreven samenspel tal van scoorkansen verkeken De Brie lease aanvallen brachten de bezoekers meer malen in het nauw. maar doelman Vannes waakte Zo bereikten we de rust met blan ke stand, nadat de spelleider verschei dene bezoekers tot meer kalmte had aan gemaand. 0-0. De 2e helft werd zeer vinnig betwist vooral vanwege Bizet. daar eventueel puntenverlies het ineenstorten van hun leidersvesting betekende Onze jongens dreven het tempo op en acteerden besten dig in het kamp der tegenstrevers. Op inzenden van onze linksbuiten controleer de Vannes onvolledig het leder en de goedgevolgde Pype schoot het leder bui ten zijn bereik in de touwen1-0 Dit doelpunt miste zijn uitwerking niet op het gemoed der vurige Waaltjes. die nu «liet ter aanval stuurden. Onze verde diging hoefde zich tot het uiterste in te spannen om de bezoekende furie in te tomen Zij ken echter niet vermijden dat de stand in evenwicht gebracht werd al werd dit doelpunt dan ook nog van in buitenspelstand aangetekend Het laat ste kwórtuur waren we getuige van een geesidriftige strijd om de zege waaraan het fluitsignaal van de scheidsrechter een einde maakte, beide ploegen loon naar werker, schenkende Zondag as. gevaarlijke en laatste ver plaatsing der heenronde naar W. S Pas- sendale SC HL ITERS LEVEN De Coene schoot de Top op de staande pers en werd Ko ning uitgeroepen Weledele Heer de Thl- bault de Boesinghe gaf hem een prachtig geschenk, en 't muziek van Valère speel de voor de nieuwe majesteit 't Is chanceslagzei een afgunstige kerel Wachtzei Coene. niet akkoord. 't Werd Koningschieting op de liggen de pers en Coene toonde zijn kunst:.hij schoot de Top. Hij keerde zich om en zei En datIs dat weerom een chanceslag Neen. Coentje. tweemaal naeen. dat is echte kunst. Hij is scherpschutter. Hij is dubbele Koning Dat ls een eer voor de familie. Theo- phile de vader mag er fler over zijn. Hij is nu getreden in een Koninklijke familie Leve De Coene. Koning! BILJARTWEDSTRIJD Uitslag van de wedstrijd op golfbiljart, welke gespeeld werd in de herberg De Wandeling bij G Peeren1. Verhack Joseph2 Grim- monprez René3. Bourgeois Albert 4 Ampe Daniel5. Deloof Florent6. Steenkiste Gilbert VOETBAL Dadizcle Sp. - S. C. Zon- nebcke 9-0. Het werd voor Zonnebeke een bittere pil om slikken. Tegen de leiders waren onze jongens niet opgewassen en kwamen met een zware nederlaag naar huis Het eerste kwartier zag men ver deeld spel met besluitvaardigheid van Da- dizele. Daarna gaven de gastheren de toon aan en behaalden het ene doelpunt na het andere, zodat de rust kwam met 7-0 stand. Na de koffie hadden de gasten weerom niets in de pap te brokkelen en Dadizele bleef toonaangever om achtereenvolgens twee doelpunten aan te tekenen. Zonne beke liet de moed nog niet zakken en poogde steeds het eerreddend doelpunt te netten, doch de aanvallen van de Zonne- bekenaren liepen steeds te pletter op een vaste verdediging van de lokalen. Het spel eindigde met een verdiende zege van Dadizele. maar enigszins met te hoge cijfers. TONEEL Het lustig spel «Robert en Bertrand in 5 bedrijven door Flordello. opgevoerd door Die Speelghesellen op Zondag 29 November 1953 kende een on gewone bijval. Kleurig en steeds afwisse lend decor, vlot spel voor een bomvolle zaal- Op Zondag 6 December 1953 nogmaals de opvoering, de laatste, 's namiddags te 3 uur. Kaarten aan 20 en 15 fr. te ver krijgen bij Romain Dobbelaere. GEVONDENOp Zaterdag 21 Novem ber in de Tresorierstraat. een belangrijke geldsom, ter beschikking in de pastorij. VERLORENOp Zondag 15 November in de Langemarkstraat een geldbeugel mei grote som geld. BURGERSTAND Huwelijken: Hi- laire Platteau uit Menen, met Madeleine Muylle uit Zonnebeke Marcel Go tela re en Minette Vanhove. beiden uit Zonne beke Michel Bryon en Anna Bourgois. beiden uit ZonnebekeLucien Ceuninck en Gabrielle Dehouck. beiden uit Zon nebeke. HuwelijksbelofteAlbert Hazebrouck van Dikkebus. met Maria Seynhaeve van Zonnebeke SterfgevalPhilomena Martelez. wed van Henri Schoonheere. 85 jaar. SPORTKRING S-K V. - S. V. Kort- rijk 3-3- De bezoekers liepen vlot van sta pel en brachten weldra gevaar voor ons kamp. Aan de 7e min. wanneer hun links buiten die door Decommer onvoldoende bewaakt was. scherp voor de doelmond inzond, aarzelde Coppens en 't was kas- se! (0-1). Enkele minuten later, maakte Hollebeke van de gelegenheid gebruik om bij een misverstand van de Kortrijkse verdediging alleen naar doel te rennen en gelijk te stellen <i-l). De Sportkrin- gers kwamen uit de knel los en de S. V.- mannen werden op verdediging aange wezen- Toch zou men de 25e min. moeten afwachten om J. Vandromme te laten voorsprong nemen (2-1). Ongelukkiglijk genoeg liet Coppens zich verslaan op een boogschot, dat heel zeker in zijn be reik lag Met deze 2-2 stand werd een tamelijk juiste weergave van dit eerste gedeelte bereikt- Na de rust werd het spel slordiger, ja zelfs brutaal. Vooral toen aan de 15e min. J. Vandromme bij een schermutseling er 3-2 van maakte en één der bezoekende spelers zonder reden van het plein ver wezen werd. begonnen enkele Kortrijk- zanen hun spelhouding te wijzigen en zochten hun heil in gevaarlijk spel. Onze jongen? namen nu echter het zaakje te licht op en waanden de bakste reeds op di zolder, doch de blauwen verstonden het zo niet en wilden kost wat kost ge lijkstellen. waarin ze trouwens lukten aan de 40e min. met een ver en hard schot. Juiste uitslag van een wedstrijd die veel beloofde De reserven verloren te Menen met 8-1 terwijl de scholieren tegen Poperinge een 3-0 nederlaag opliepen. Zondag a.s doen de seniors de verplaat sing naar Moeskroen. die een weinig van zijn beste poeder verschoten schijnt te hebben, dus jongens, er is nog niets ver loren Vertrek om 1 uur. DUIVEN Zoals telkenjare hebben er in het lokaal duivententoonstellingen plaats Van 9 u. tot 12 u. Zondag a.s. be ginnen wij met de duivenmelkers van de BrandhoekMasschelein A.. Wybo A.. Patou J.. Pyck H. en Vermeersch M. De dulvenliefhebbers worden ook ver zocht hun hoklijsten af te halen om zich aldus wettelijk in regel te stellen- SUPPORTERSCLUB THUUR CLEENE- WERCK Langs deze weg dankt de club de vele Sportliefhebbers die door hun te genwoordigheid de werking van de sup portersclub goedkeuren. Bij het einde van het seizoen ls het wel eens gepast de schone uitslagen te onderlijnen. Elfstedenronde 7eDwars door België 7e en 3e in de tijdrit na Schotte en Van EstVlaamse Ardennen 9e Drie Pro vincies 4e Courier Picard le rit6e 2e rit5e Alg. klassement5eParijs- Valenciennes 7eArmentières le Eks- aarde: 4e: Vichte: 11e: Komen: le Zon der te spreken van de vele ex-aequo's en de koersen, waarin hij zijn selectie af dwong voor de Ronde van Frankrijk zo als zijn Omloop van het Volk. zijn Gent- IWevelgem. zijn Parijs-Nizza en Ronde van Vlaanderen, mogen wij besluiten dat Thuur's eerste seizoen bij de profs goed was en wensen hem voor het komende nog meer succes. Bij een eventuele Ronde van Europa wordt hem door Bertin de kans gegund DE SPELBREKERS Zondag a.s komt dus de bekende Benelux-groep naar de Zaal Riviera om er begeleid door het orkest The Lucky Stars een aangename avond te bezorgen. Verders zorgen Yetti Gitari. de Jantons. Elly Delat en een acrobatisch duo voor de nodige afwisse ling. Een nieuw programma, maar dezelf de geest en luim van vorige jaren. Hun optreden was telkenjare een succes, ook op 6 December moet de zaal bomvol BACCHUS VRIEND G. H- uit ZïUe- beke werd Zondag 11. door de rijkswacht aangetroffen, toen hij meer dan zijn be komst scheen te hebben. De man werd op geleid en te leper in de amigo opgeslo ten VOETBALNIEUWS Onze eerste ploeg die Zondag j.l. met goede moed en met een gewijzigde opstelling naar Otegem toog. kreeg het zwaar te verduren. Van meet af waren de Otegemnaars in meer derheid en zouden gans de match domi neren. De Soubry's brachten de stand reeds op 4-0 aan de rust en na de her neming wezen de bordjes 6-0 aan de 72e min. Onze jongens weerden zich echter als duivels in een wijwatervat en ze ken den dan ook geluk aan de 85e min wan neer Herman de locale doelman vloerde Verdiende overwinning van Otegem. Zondag e.k. trekken onze gesternden op verplaatsing naar hun buren Woudsport Houthulst. Deze lang verwachte match zal heel wat supporters naar Houthulst voeren en kennen onze jongens een goe de dag. dan kan het ook een prachtwed- strijd vol geestdrift worden Onze tweede ploeg klopt liever zijn te genstrevers met het maximum aantal goals. Op bezoek bij Boezinge maakten ze er 10-0 van. commentaar overbodig UITSLAG MONSTERKAARTING Charles Saelens die Zondag j.l. niet terug gedeinsd had een monsterkaarting te ge ven in het Manillen. met 5 000 fr. prijzen kreeg heel wat kaartliefhebbers van heinde en verre. Reeds van in de voor middag te 10 uur werd er flink gekaart. Na heel wat bekortingen die allen in een faire kamp betwist werden kreeg men volgende uitslag 1- Capelle Georges. Staden. met Pacquet Celest. Eisen2. Debaere Victor, Staden. met Decorte Georges. Hooglede 3. Hon- raedt Arthur. Zarren. met Debruyne Ro ger. Houthulst; 4. Wsterbley Emiel, Moor slede. met Gunst Hilaire, Houthulst5 Vercoren Leon. Handzame, met Decaes- tecker Marcel, Staden6 Debaere Bru no. Staden. met Vancoillie Albert. Oost- nieuwkerke7. Vermeulen Georges. Sta- den met Bruwier Hector. Gits8. Gee- rardijn Leon Houthulst, met Nymegheer MareeL Roeselare9. Verslyppe Maurits. j Staden. met Bouttelgier Urbain. Staden 10 Vanhoe Roger. Staden. met Lagrange j Robert. Staden; 11. Cornaer Maurits. Sta-] den met Deruytter Marcel. Staden12- Deruytter Cyriel Staden. met Dewulf An dre. Handzame Dezelfde dag werd tevens een grote prijskamp gegeven op de teer ling bak. de ze gaf volgende uitslag1. Azou René. Staden2. Debaere Lydia3- Schacht Camiel- Staden4 Billiet Gerard3. Tuytten Sidon. Zarren. ST I LOOPS FEEST Dinsdag j. L vierden de land- en tuinbouwers, de sme den en de gareelmakers hun heilige Om 9 uur trokken de feestvierenden naar de H- Mis voor de leden en overleden leden van de plaatselijke Boerengilde. Na de Sol. Mis had een feestvergadering plaats in de zaal Patria met als dag orde Toespraak van E H. ProostVer slag over het afgelopen jaar; Overzicht van de toestand op landbouwgebied door voorzitter Senator Desmedt. met enkele schetsen over zijn reis in Amerika Tus senin liederen en reidansen door de jeugdafdelingen. Ten slotte had een grote tombola plaats voor de aanwezige leden. In de namiddag te 16 30 u. voerden de jeugdgroepen van Boeren- en Boerinnen- bond een toneelspel op in Patria met als titelDe Vrouw van de Peppelhoe ve in 3 bedrijven van R. Peters, gevolgd door de dolle klucht Spoken in Huis »- Een machtig succes viel hen te beurt BIJ HET NCM V- Op Zondag e.k. gaat het jaarlijks St Niklaasfeest door. St Niklaas en Zwarte Piet worden ver wacht met de trein van 14.20 uur. Ze worden afgehaald door al de leden en kinderen van het verbond in samenwer king met de gemeenteharmonie De ver enigde Vrienden De stoet gaat naar de zaal Patria waar St Niklaas snoepgoed zal uitdelen aan de kinderen van de le den. tussen 3 en 6 jaar. Een prachtige poppenkast zal in de zaal opgesteld zijn en een vertoning geven, zowel voor groot als voor klein VAL Op de wijk De Lindedeed een motorijder uit Poperinge een erge vaL Hij kloeg over inwendige pijnen en het motorrijwiel werd erg beschadigd ST ELOOI'S PAROCHIE Op I De cember ter gelegenheid van de feestdag van St Elooi. patroon van de Parochie, werd er te 9 30 uur een plechtige dienst ter intentie van de Bevelhebber en het personeel van het munitiepark opgedra gen door Opperaalmoezenier Mgr Cam- maert Ter gelegenheid van de Heilige van hun parochie was er dan ook volop feest bij de militairen van het munitie depot. Het toneelspel Peegie van de Nieuwmarktwerd vertoond als avond attractie. BAL Op Zondag 13 December heeft er een groot bal plaats In de zaal Emiel Vanheule met de medewerking van de gekende jazz-formatie «The Jolly Boys Banddit ten voordele van de kastoe- stand van de Koninklijke muziekmaat schappij Ste Cecilia CINEMAPROGRAMMA Cinema Pa tria vertoont op Zaterdag te 19 30 u. Zondag te 14 u.. te 17 u. en te 20 u. en op Maandag te 19 30 u de kleurfilm Een Amerikaan in Parijsmet Gene Kelly en Georges Guetary. BURGERSTAND GeboorteLinda Desnyder. d. v. André en Maria Muylle. Diksmuidestraat. Met een vriendelijk herfstzonnetje aan de hemel en veel zon in het hart der El verdingenaren. werd ZEH- Pastoor Vandenweghe oud-pastoor van Bikschote. op Zondag 29 Nov. LL plechtig als nieuwe herder der parochie Elverdinge aange steld. Door een prachtige poort, opgesteld aan de grensscheiding Poperinge-Elver dinge betrad de nieuwe herder ons grond gebied Hier werd hij door dhr Burge meester Dochy en zijn gevolg hartelijk verwelkomd. Kort na 14 uur kwamen de geestelijke Overheden in de kom der parochie aan: Z ER Vandenweghe. omringd door Z.E.H. Deken Geldof uit Poperinge en zijn twee getuigende Zeereerwaarde Heren Pas toors van Boezinge en Langemark (Ma donna) De plechtigheden werden ingezet met het overhandigen der prachtige opgesmuk te herdersstaf, de symbolische Makke door Roland De Cat. Ontroerend klonk het versje dat deze jongen hierbij voor de zielsgelukkige en glimlachende Herder voordroeg Wij zijn zo fier. Dat U alhier De herdersstaf wordt aangebóon. O wijs ons al De ware stal. Waar 't eeuwig vredig is en schoon Maria, houd' hier goed de wacht. En zorge bij Uw priestermacht. Dat al. die rond Uw makke staan. Ook plichtsgetrouw ten hemel gaan Hierna begaf Z E H. Vandenweghe zich me: de geestelijke en burgerlijke overhe den. waarbij zich ook de Weled. Heer Graaf en de Weled. Mevrouw de Gravin de Laubespin hadden aangesloten, naar de ere-tribune. opgesteld aan de melkerij. om de feeststoet in ogenschouw te nemen. Deze stoet was enig te noemen- Alle ver wachtingen werden werkelijk overtroffen en ieder aanwezige zal zich nog lang dit geheel, vol licht en kleur, vol smaak en kunst, herinneren De innemende en goed keurende groet van de gevierde op de ere-tribune. deed in één slag bij alle deel nemers. de vele dagen lastige en vermoei ende voorbereiding vergeten. Fier met hun werk en gelukkig omdat zij hun geliefde Herder zo stralend zagen, trokken de groepen door de feestelijk versierde stra ten. tussen twee dichte hagen kijklusti- gen... een zee van volk. Ontelbare Bik- schotenaren hadden er aan gehouden, door hun aanwezigheid, Z.E.H. Pastoor hun dank te betuigen voor de vele jaren heerlijk zielewerk, op hun parochie ver richt. En treffend was de getuigenis van het Bikschootse vrouwtje, dat in tranen uitbarstte, toen het aan de omstaande El- verdingenaren verklaarde, dat Bikschote nooit ofte nooit nog zo 'n goeie vent als paster zou krijgen t Bij het standbeeld der gesneuvelden werd door Jozef Bouckaert een bloemtuil aan Z.E.H. Vandenweghe aangeboden sa men met het volgende versje Eerwaarde Herder, die wij vandaag. De eerste keer ontmoeten. O laat ons in Uw kindertaal Met bloemen U begroeten Wij zijn vandaag zo welgezind. En branden van verlangen. Om U. als Priester God bij ons En herder hier t' ontvangen. Ook aan het beeld van het H. Hart op de hoek van het gemeentehuis, werd Z. E H Pastoor met bloemen getooid- Deze maal was het Monique Marieo die de eer had. Zij zegde Die schone ruiker fijn. Verbeeldt de liefde rein. Die wij met welbehagen. Met vreugde U opdragen. Dit verbeeldt maar in het klein. De liefde van ons hartje rein Zeereerwaarde Heer. We willen meer en meer Zoals de bloempjes bloeien. In deugd en wijsheid groeien En hier onder Uw beleid. In deugd groeien t' allen tijd. De bloemtuilen werden door Z E H. Van denweghe aan het standbeeld der gesneu velden en aan het beeld van het H. Hart neergelegd Het hoogtepunt van de plechtigheden naderde en het volk wachtte niet om naar de kerkingang te schuiven. De kerksleutels werden door Monique Hoorelbeke op deze treffende wijze aan geboden Ontvang dees sleutels als 't symbool. Der macht U door God gegeven. Want ja. Uw woord. O Herder zoet. Is voor een ziel of dood of leven. Eens Jezus sprak Bind en ontbind, 't Wordt door mijn Vader bekrachtigd O mocht Uw sleutel. Heer Pastoor. Voor ons oop'nen d' hemels slot. En geleiden eens ons zielke. Vóór de gouden troon van God. Met de canonische aanstelling door Z. E. H Deken Geldof. naderde stilaan het einde van deze onvergetelijke namiddag. Een talrijke menigte volgde ingetogen het plechtig gebeuren en luisterde met aan dacht naar het woord van Z.E.H. Deken die de nieuwe Herder voorstelde en sprak over het drievoudige ambt van diegene die komt in de naam des Heren Na de kerkelijke plechtigheden, werd aan de genodigden de gebruikelijke lunch aangeboden. Een vuurwerk van heilwen sen viel hierbij nog Z.E.H. Pastoor ten deel. Bij dit alles zat Hij stil glim lachend... en gelukkig, de gelukkigste dag van zijn leven, zoals Hij zelf verklaarde. Ter dezer gelegenheid werd de Gevierde, ook door de Hr Burgemeester van Bik schote. het Nationaal ereteken uit erken telijkheid voor bewezen diensten bij het Rode Kruis tijdens de oorlog 40-45, op de borst gespeld. Gans Elverdinge ver enigt zich om zijn nieuwe Herder met deze onderscheiding geluk te wensen En zo heeft Elverdinge op grootse wijze zijn nieuwe Zieleleider verwelkomd Mocht Hij nog vele jaren gelukkig en ge zond in het mooie Elverdingebij zijn dierbare parochianen doorbrengen. G. V. BIJ DF BOERENGILDE Op Dinsdag 8 December viert de plaatselijke hoeren gilde haar jaarlijks St Elooisfeest. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 1. Te 9 u.: H. Mis voor de overleden ledenPetrus Grymonprez. Camiel Hiele en Maurits Danneels. 2. Te 11 u.Feestvergadering bij Henri Bartier, met jaarverslagen en feestrede door dhr Opziener Boon 3. Te 12 u.Middagmaal per inschrijving (60 fr.) bij Célest Soenen Alle deelne mers worden verzocht hun persoonlijke uitnodigingskaart uiterlijk tegen Maan dagavond 7 Dec. in het lokaal te willen indienen. 4. 's Namiddagsgezellig onderonsje met prijskaarting en tombola. ELVERDINGSE FIGUUR AAN DE EER Op Zondag 29 November werd dhr Achiel Boullet ten gemeentehuize ontvan gen. waar hem het landbouwereteken 2e klasse op de borst werd gespeld. Deze verering viel hem te beurt uit erkente lijkheid voor de 25 jaar trouwe arbeid in dienst van dhr Louis Vanderghote ver richt. Wij menen de tolk te zijn der gan se gemeente, wanneer wij langs deze weg aan ons sympathieke Rostjeveel ge lukwensen aanbieden samen met de wens hem nog vele jaren zijn dienst bij Mr Louis te zien innemen. PENSIOEN Op Zondag 6 December, gaat ten gemeentehuize, van 9.30 uur tot 11 uur. de maandelijkse zitdag door voor alle pensioenstorters. geboren in Novem ber. AandachtDe Vrij-verzekerden mo gen niet nalaten hun boekje voor ont vangstbewijzen mede te brengen. Z.E.H. Vandenweghe. de nieuwe Herder van Elverdinge neemt de feeststoet in ogen schouw. Hij is omringd door Z.E.II. Geldof, Deken van Poperinge, die de Kerkelijke aanstelling deed E. H. Vanneste, pastoor te Boezinge, die optrad als eerste getuige en E. H. Valcke. pastoor op de Madonna te Langemark, de tweede getuige. Verder bemerken wij de Weledele Heer Graaf de Laubespin van Elverdingede Weledele Mevrouw de Gravin de Laubespin de heer Burgemeester Jerome Dochy en de heren schepenen Deceunynck en Desomer. BOND DER KROOSTRIJKE GEZIN NEN Op Zondag 6 December a s gaat er een grote vergadering door. te 16 uur. bij A. Boudry Op het programma1 1 Voordracht door Meester Dhaene één der beste sprekers der streek2. Innen van het lidgeld 19543- Zeer mooie torn- bola. Zondag 11. was de maatschappij De Lentevinkte Elverdinge in ware feest stemming. Op die dag werd immers de splin ternieuwe vlag gewijd en werden ook ko ning en kampioene van het zangseizoen gevierd. Te 9.30 u. vergaderden de vin keniers in hun lokaal bij Gerard Roelens en vergezeld van de muziekmaatschappij trokken ze te 945 u. op naar de kerk. waar na de wijding der nieuwe vlag een plechtige H Hoogmis werd opgedragen voor de leden. Te 11 u. werd aan het standbeeld der gesneuvelden een mooie bloemtuil neergelegd. Luit. Verstraete uit Rumbeke vereerde hierna Paula Vandrom me met de Kampioenemedaille. terwijl ook Gaston Bollaert de koningsmedaille op de borst werd gespeld. Toen trok men naar het gemeentehuis, waar men alle deelnemers in de beste stemming bracht Met de plaatselijke muziekmaatschappij steeds aan de leiding werden daarna nog een paar herbergiers bezocht en te 12 u. was iedereen stipt bij Célest Soenen te genwoordig om de innerlijke menste versterken. In recordtempo werd ook dit nummer van het feestprogramma afge werkt. Te 14 uur waren de vinkeniers op post om de feeststoet, ingericht ter ge legenheid der plechtige aanstelling van ZE.H Vandenweghe als pastoor, nog meer luister bij te zetten, 's Avonds werd dan de viering voortgezet. Waarlijk een dag die De Lentevinkzich nog lang zal herinneren ARM GEBROKEN De 5-jarige Ag nes Bouckenooghe uit Langemark. viel Zondag 11. zo ongelukkig, dat ze een arm breuk opliep. CINE ROTAL vraagt deze week uw aandacht voor de enig mooie Duitse dra matische film Het Zigeunermeisje (Schwarze Augen). Liefde en drama, mu ziek en fantasie Een onsterfelijke melo die. een onvergetelijke film! Vertoningen Zaterdag. Zondag en Maan dag. Kinderen geweigerd. Toekomende week«Koning Salomon's mijnen Een fantastische film De vinkeniersgilde De Lentevinkwerd te Elverdinge, ter gelegenheid van haar kampioenviering, gepaard met de wijding van een nieuwe vlag, ten gemeentehuixe ontvangen. Ziehier enkele leden van deze maatschappij samen met het gemeente bestuur na de ontvangst. In het midden de kampioene Paula Vandromme en de koning Gaston Bollaert, met hun medaille die ze van luitenant Verstraete. algemeen leider der vinkeniersgilde. ontvingen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2