KOENTGES Boterstraat 9 CHEVRON BI) DE VUURKRUISEN Ceen geronk noch gepronk Slechts een eenvoudige naam Depothouder M. Knockaert French laan 56 IEPER TeL 139 Kon. Ieperse Schaakkring Waf in de LIDO op 20 Decem ber Raadpleeg de plakbrie ven en bestel uw plaats in het huis Merry, de Stuersstraat 34, leper. Telefoon 1020. KERSTMISACTIE Ververij - Droogkuiserij BIJHUIS TE YPER Tel. 942 AANDACHT Sinds 9 November 1953 is er nog slechts EEN bijhuis der Ververij- Droogkuiserij KOENTCES te YPER KERSTMIS is in aantocht HUIS FLORA Het Ste Barbarafeest van onze Brandweermannen SOCIAAL BUREAU, v. z. w. d. KAARTERS IN FEEST CORDIAL MONDOR Liqueur monastique Te verkrijgen in alle likeurwinkels; FEEST Bij «DE MOEDIGE KARABIJNSCHUTTERS HET VFERSCH NIEUWS Blx. 4 12-12-1953 EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN Bij Koninklijk besluit werden volgende leden benoemd tot Ridder in de Kroon orde met zwaardenDequeker Jrroom Zonnebekesteenweg 64 leperLemaire Abel Ieperstraat 38 Westnieuwkerke en De Freyne Gilbert- Houthemsteenweg 8 Zandvoorde Tot Ridder in de Leopold II orde me: zwaarden Welkenhuyse Joseph- Menen steenweg 11. leper: Dupont Joseph Me nenstraat 19 GeluweLemaire Henri. KrommeneUt 12 Vlamertinge en Hellem Carlos- Grote Plaats 31 Mesen. Werd vereerd met de Herinnering.-me - daille van de Regering van Leopold II Delie Hypolite, Pannenhuisstraat 26 leper Aan deze kameraden uit de Vuurlinie bieden wij onze hartelijkste gelukwensen NAKLANK EEDERAAL CONGRES Zondag 29 November 1 L werd te Brussel het congres der Vuurkruiser. gehouden Nadat Kolonel Van Espen in het Frans en dhr Pourvoyeur in het Vlaams een uit eenzetting hadden gegeven over de be drijvigheid der federatie die steeds meer en meer nieuwe afdelingen telt en on danks het groot sterftecijfer dat ongena dig en wreed in onze rangen woekert het ledenaantal aanhoudend stijgt bewijst dat de frontmannen beseffen dat hun plaats bij de Vuurkruisen is. die zonder ophou den werken en wroeten tot het bekomen van hun rechtmatige eisen waarvan ze tot nog toe verstoken zijn gebleven en het •slachtoffer zijn. werd vooral aan de ver gadering kond gedaan dat in 't bijzonder de stichting van een nieuwe afdeling te Wervik dient vermeld te worden hetwelk aan de Ieperse afdeling te danken is en die dan ook een geweldig applaus mocht in ontvangst nemen. Wat onze Voorzitter daarna als gelukwensen door de verga dering alsook afzonderlijk door alle af delingen heeft gekregen, zal hij zo rap niet vergeten Óver deze lofbetuigingen zullen we op zijn aanvraag jammer ge noeg. niet verder uitweiden Vervolgens werden volgende bijzondere besluiten met een algemeenheid van stemmen goedgekeurd Toekenning van 10 invaliditeit aan alle houder? van de Vuurkaart. dit ten titel van voorbarige sleet Voor deze eis nr 1 zal met de moed der wanhoop wor den gestreden Verder onmiddellijke toe kenning van de verdubbeling der front streeprente voor de weduwen onzer front kameraden Herziening van het inva liditeitspensioen volgens het indexcijfer, voor invaliditeit opgelopen in een een heid die werkelijk aan de gevechten heeft deelgenomen ongeacht het invaliditeits- percent. Toekenning van anciënniteits- vergoedingen aan de bezitters van de Vuurkaart. beambten in overheidsdienst die geen invaliditeit hebben opgelopen in dezelfde voorwaarden als aan de oorlogs invaliden Tot daar de bijzonderste pun ten Daarna werden telegrammen van trouw gezonden aan de jeugdige Koning en het Vorstenhuis, alsmede aan de weduwen van onze betreurde Voorzitters Cox en Vuyl- stekc Vervolgens werd door de toegevoeg de federale Voorzitter Pourvoyeur breed voerige uitleg verschaft over ons groen boek» dat zo goed als voltooid is Dit zullen we later in een afzonderlijk ar tikel aan onze talrijke lezers bekend ma ken Als slot werd aan het congres bekend gemaakt dat een patronaal en bescher mend komiteit werd gevormd om op ieder ogenblik en bij iedere gelegenheid, als woordvoerder op te treden voor onze fe deratie zowel bij de Koning Ministers en alle bevoegde instanties Dit Komiteit zal enkel bestaan uit vliegers en pa- trouilleursZIJ hebben ons in 1914-1918 op de weg naar de zege geleid. Voortaan zullen ze nogmaals de weg banen en ons leiden op de weg van het recht naar een nieuwe zege zo heldhaftig door verdien sten veroverd Drie bijzondere Helden maken reeds deel uit van dit komiteit. Vooreerst de oorlogsverminkte vlieger Baron Willy Coppens van Houthulst, die. alhoewel hij. nog nooit van geen enkele oud-strijdersgroepering heeft willen deel uitmaken, thans, zonder dralen het Voor zitterschap heeft aangenomen Zijn pres taties in de Vuurlijn 40 vermeldingen waaronder 28 palmen en 12 leeuwen. Hierbij nog de grote Helden Vandekerck- hove 11 vermeldingen: 8 palmen en 3 leeuwen en Defraipont. 9 vermeldingen 7 palmen en 2 leeuwen. Dit zegt veel meer dan honderden redevoeringen en ganse boekdelen Dit komiteit wordt met nog enkele zulkdanige helden aangevuld Deze mannen, die zich voor niemand hoe ven te schamen, zullen de spreekbuis van de Vuurkruisen zijn omdat zij vooral aan den lijve hebben gevoeld en mede beleefd hebben datgene wat zo schitterde aan de verdiensten bij de mannen uit de Vuurlinie. Zij zullen het op zich nemen kordaat en zelfs met alle middelen, de strijd te voeren tot de onmiddellijke ver wezenlijking onzer billijke eisen, want het geduld der Vuurkruisen is ten einde Onverschrokken zal er voortaan doorge werkt worden op een manier, waarbij geen tegenkantingen meer worden geduld. Samen met ons groen boekdat de zuivere waarheid zal verspreiden, zullen ZIJ. met doorslaande en ontegenspreke lijke bewijzen eenieder schaakmat zet ten want indien iemand mag spreken over strijd en verdiensten dan zijn het wel de vliegers en de i patrouilleurs dit in naam van de mannen uit de Vuurlinie die met hun lijf en hun bloed, vier lange jaren borg stonden voor land en volk het Belgisch mineraal water met natuur lijke gassen. (8865) CLIBK M PIO EN SC HAP Spanning in de le Klasse De aaEvalspunch van Dr Du Brulle is ter dage werkelijk scherp De heer Jude heeft water en bloed gezweet om de kracht van die aanval in te dammen De witspeler heeft echter een nodeloze tem pozet te veel gegeven en zwart glunder de van tevredenheid Factor kans stond ditmaal de heer Jude bij. De match tussen de twee ex-kampioe nen had een logische nuluitslag Eigen aardig dat de heer Benoo: telkens een pion achterstand keurig wist te niet te doen in een voor hem voordelige balans. De recuperatiekracht van Kaestecker begint spreekwoordelijk te worden. Lei der La conté alhoewel in zuiver winst positie. moest hieraan geloven en stond het eerste remisepunt toe De debutant Bollaert doet het werke lijk buitengewoon goed in het select ge zelschap en wist het aanvalswapen van de heer Gits letterlijk te neutraliseren Onze Prezen krijgt eindelijk de vorm te pakken en de heer Grimonprez moest eraan geloven Nochtans wist Octaaf een flinke voorsprong te veroveren die hij spijtig genoeg verbrodde door zijn spel al te gecompliceerd te maken Hiermede begint het tornooi voor het eerst aan spanning te winnen want het verschil tussen de 3e en 8e bedraagt slechts 1 punt In de tweede klasse onderstrepen wij de remonte van de heer Lemenu die zijn 3e achtereenvolgende zege boekte Na een puik begin staan de heren TJonck en De poorter op hun werkelijke waarde in de rangladder Ook de heer Pyck doet het opmerkelijk en rangschikte zich sa men met de zich herpakkende hr Knoc kaert in hoog gezelschap, waar leider Duha- meeuw nog steeds de scepter zwaait, en voor lang. daar hij buiten de wisselgren- zen staat. De heer Mennens krijgt de kadans van de 2e klasse niet te pakken en moest tegen de snelle heer Vanden hoven de duimen leggen. In de derde klasse onderlijnen wij de grote verrassing van de dagde eerste nederlaag van leider Havegheer (de eer ste van het seizoen, bekertornooi inbe grepen) door de raadselachtige Devos. Mede door de nederlaag van de leider krijgt Mej. Gh. Devacht opnieuw aan sluiting voor het bezetten van de le plaats. Uitstagen le Klasse Du Brulle - Jude 0-1 Dewilde - Benoot }-} Laconte - Kaestecker }-} Gits - Bollaert 0-1 Grimonprez - De Roo 0-1 Klassement M P 1. Laconte 6 5 1 0 5} 2. Jude 6 4 114} 3. Baert 6 2 3 1 3} 4. Benoot 6 2 3 1 3} 5. Kaestecker 6 14 13 6 Dewilde 6 2 2 2 3 7. Bollaert 6 3 0 3 3 8 Du Brulle 7 3 0 4 3 9 De Roo 7 2 1 4 2} 10. Gits 6 2 0 4 2 11. Grimonprez 6 0 15 N. B. De in vetjes gedrukte namen zijn deze van de ereklassers. 2e Klasse: Duhameeuw-Grimonprez M. 1-0 Pyck - Decorte 1-0 Vandenhoven - Mennens 1-0 Lemenu - TJonck 1-0 Depoorter - Knockaert 0-1 Klassement M w P 1. Duhameeuw 7 6 1 0 6} 2 Knockaert 6 4 0 2 4 3. T Jonck 7 4 0 3 4 4. Pyck 7 4 0 3 4 5. Depoorter 7 3 1 3 3} 6 Grimonprez M. 6 2 2 2 3 7. Vandenhoven 7 3 0 4 3 8. Lemenu 7 3 0 4 3 9. Mennens 7 115 1} 10. Decorte 7 0 3 4 1} 3e Klasse Baete - Vandaele ff 0-1 Desmaricaux - Baudewijn B R Devos - Havegheer 1-0 Beernaert - Lammens R Devacht Gh. - Boudry 1-0 Klassement M P 1. Havegheer 7 6 0 1 6 2. Devos 7 5 0 2 5 3. Devacht Gh. 5 4 0 1 4 4. Boudry 6 4 0 2 4 5. Vandaele 7 4 0 3 4 6 Beernaert 4 2 0 2 2 7. Desmaricaux 6 2 0 4 2 8. Lammens 6 2 0 4 2 9 Baudewijn 6 10 5 1 10 Baete 6 0 0 6 0 Matchen voor 15 Dec. om 20 u. (8e ronde) le KlasseBollaert - Grimonprez O. Kaestecker - Gits Benoot - Laconte Jude - Dewilde Baert - Du Brulle bye De Roo 2e KlasseKnockaert - Duhameeuw TJonck - Depoorter Mennens - Lemenu Decorte - Vandenhoven Grimonprez M. - Pyck 3e KlasseBoudry - Baete Lammens - Devacht Gh. Havegheer - Beernaert Baudewijn - Devos Vandaele - Desmaricaux Interessant programma met knalnum- rr.er? als Benoot - Laconte. Jude - Dewilde en Baert - Du Brulle. terwijl de heer Knockaert tegenover leider Duhameeuw aansluiting kan bewerken KERSTAVOND Woensdag 23 December om 19 uur met sensationeel programma Later meer er over. BEKERWEDSTRIJD De 5e ronde gaat door op Zaterdag 19 December om 17 uur Alle partijen moe ten vóór is December afgehandeld zijn. Eerste lijst van de deelnemers aan de Kerstmisactie Alphabetisehe volgorde van de straatnamen). Toekomende week volgen de andere deelnemers Boomgaardstraat 12D'Haene Théo 18 Flepts Gerard34 Molein Georges Boterstraat 1: Cuv-elie M. H 2: In de Puppen3Mattan Robert5Molein Willy7Descamps Gez 9Koentges 10Femina 13A.V D 14 Grand Ba zar 15Kesteloot Francois17Casier C 18 Logghe Georges 20 Werrebrouck en Zoon 23 Samdam 26 Demoor Pier re 27Au palais des parfums 32 De- moor Germaine 34 Dumortier Louis 35Jenny 36 Keignaert Sylvère 37 Tackoen ARTLUX 39: Oud Huis Despe- ghel: 40: Lobelle Maurice: 42: Hinne- kint Prosper: 43: Frudor 44: Wed. Ch Struyve-Dumon45: Segers49: Wed La moot Ger.50: Louf Valère; 51: De Gouden Spade 56 Craye Prosper 58 Bras Georges. Bruggesteenweg 37Vandenberghe-Ma- rico H ('apronstra.it 22Tillie Gerard38 Flepts Henri Capucienenstraat 53Beun Cyriel Cartonstraat 42Debrauwer Julien. Cite Ligv 65Vermeersch-Morel Yvonne Colaertplaats 13 Martin Charles 21 Grimmelprez Luc De Haernestraat 21 Pattyn Prosper dc Stuersstraat 4Levet Scone13 Verbeke Gez 31 Huis Baert34 Maes Gaston 35 De Jonghe Robert53 Lapère Jeanne D'Hondtstraat 1 Bonte Julien 2 Del- boo Henri15Vrouw Maria Werre- brouck-Blanckaert 20 Mailliard Maurice Dikkebussteenweg 29 Vanderhaeghe Kamiel: 35: Blondeel R 114: Arnaert 120 Vermeersch Albert 142 Wijdooghe Gerard: 160: D'Hellem Arthur: 166: Van- grysperre André. Diksmuidestraat 5: Hollebeke Charles; 7 Derycke C.9 Wed. A. Moens-Donche 10: Druant Urbain 15: Wed M. Deberdt- Donche20: Dequecker Gerard 28 Van- overbeke Gustaaf30: Brouwers Walter; 31 Cailliau André 35 Gareyn Willy 38 C. Lamoot-Dumoulin 40De Goede Koop: 48: Andries Arthur; 49: Ingelaere Jozef 53 Coudron René 57 Gezusters Defever59 Ossieur Albert67 Ver- straete Kamiel83 Dewitte Valeer. Doorgangstraat 2Laire Albert17 Deschildre-Leleu25: Wed Cuvelier Al- bert Elverdingestraat 20: Waterbley Roger; 58 Mailliard-Verstraete 84 Vandenber- ghe Alfons 87 Mailliard-Vandamme. Frenchlaan 33 Garage Ford 36 De smet Beatrijs; 47: Mylle Gebroeders Grote Markt 2Gasthof 't Zweerd 4 In 't Meuleken11: Foto Daniel; 19: 't Sajetten Wijveken 27 Meubelcentrale 35Garage Dassonville 39 De Kleine Winst47 Huize Neerlandia 49 Juffr. G Hallaert. Haiglaan 32 Nachtergale André 230 Sohier-Vandeputte. Janseniusstraat 6Baratto Maurice 11 Drukkerij Wackenier Kalfvaartstraat 21 Hollebeke Florimond Kiekenmarkt 2 Mylle André Klaverstraat 1 In de Goede Koop. Korte Torhoutstraat 41 Wed Bloot- acker43 Hollebeke Maurits. Lange Meersstraat 18 Wyckaert Jan. Lange Torhoutstraat 3Lanatex. Maloulaan 3 Quaghebeur Roger 14 Mailliard Roger Menensteenweg 69 Bevernage Urbain 93 Man Hypoliet125 Platteeuw André Merghelynckstraat 9 Debaene Maurits 14 Fauvart Georges. (8828 Voor uw Kerstbomen (vanaf 10 fr.) evenals voor planten en potbloe- men, snijbloemen, bloemkorven, kransen, enz., alsmede voor het aanleggen en onderhouden van bloemtuinen en -perken, wendt U tot het Boomgaardstraat 24 IF.PER Tel. 1144 of tot het Tuinbouwbedrijf FLORA, Diksmuidesteenweg. langs de vaart naar Komen bij Michel Boudry. gediplomeerd tuinbouwkundige Trouwe bediening. Matige prijzen. Men bestelt ten huize op aanvraag. (8879) )Pi»nnwigr—mrapcipinnnnii,,, N. C. Middenstandsverbond GEWEST IEPER Gewestelijke Kaderdag op Zondag 13 December te 3 uur. in het Gasthof 't Zweerd te leper, voor de be stuursleden van het gewest, de plaatse lijke afdelingen, en de gewestelijke be roepsverenigingen Dagorde: 1. Inleidend woord door de gewestelijke voorzitter2. Overzicht van de actie gevoerd in ons gewest, sedert de laatste Kaderdag door de gewestelijke secretaris; 3. De Heer G Vandeputte zal handelen over De stand van ons Urgen tieprogramma in andere woorden Wat komt er in huis van al de wetsvoor stellen. die gereed liggen om definitief te worden gestemd leder bestuurslid moet. Zondagavond zelf die vraag kunnen beantwoorden. Daarom wordt gij stellig verwacht. Het gewestelijk dagelijks bestuur. Het Stedelijk Brandweerkorps vierde Zondag het traditionele Ste Barbarafeest De pompiers werden in de voormiddag aan hun arsenaal afgehaald door de Har monie Ypriana die hen stoetsgewijze be geleidde naar de woning van Kapitein- Commandant Amedée De Plancke bevel hebber van het Korps, waar de groet aan het vaandel gebracht werd Na deze kleine plechtigheid, stapte men ieujKe loesianu van „ei iwip= mtanc ma- op naar de St Maartenskathedraal. waar teriaal Zo konden we o. m. vernemen dat een plechtige zielmis opgedragen werd j ons Pompierkorps thans beschikt over 4 Commandant De Plancke hartelijk geluk gewenst voor de houding van zijn man schappen door Burgemeester Van der Ghote welke het korps geschouwd had De feestviering, die zeer geslaagd mag geheten worden, werd besloten met een gezellig banket. Bij het nagerecht werd het woord gevoerd door Bevelhebber A. De Plancke welke wees op de voortref felijke toestand van het korps inzake ma- ecu pitvuufev -T" ter nagedachtenis van de overleden leden van het Korps Deze plechtigheid werd door een zeer talrijke menigte bijgewoond. De kerkelijke plechtigheid werd ge volgd door een optocht naar de Grote Markt, waar onze Brandweermannen in perfecte orde defileerden voor de stads- overheden welke zich vóór het stadhuis opgesteld hadden Vooraf werd Kapitein auto's met pompen, over méér dan 2.000 m rubber-buizen en dat het mogelijk is aan de grootste rampen het hoofd te bie den. gezien niet minder dan 32 lansen in batterij kunnen worden gebracht Ook burgemeester Van der Ghote sprak een kort lofwoord uit aan het adres van de officieren, onder-officieren, brigadiers en manschappen van het korps. R. .wuft Voor het bijhouden hunner SOCLALE VERPLICHTINGEN, wenden alle handelaars, werkgevers, landbouwers, enz. zich tot Lange Torhoutstraat 13, te IEPER (Soc. -Sekret.. aangenomen bij M. B. van 7-3-46. onder Nr 515) BIJ EXCELSIOR De Kaartersclub Excelsior, gevestigd in het lokaal Café Terminus. Bascule, hield Zaterdag zijn jaarlijks feestmaal Bij deze gelegenheid werd hulde ge bracht aan dhr Julien Vandenbulcke. voor zitter van de maatschappij, die dit jaar met klank de Koningstitel in de wacht wist te slepen. De prachtige beker, inzet van. dit Kam pioenschap, werd hem overhandigd door de heer Julien Roetynck, erevoorzitter van de maatschappij Onnodig te zeggen dat de Koning hartelijk toegejuicht werd door de talrijke aanwezige leden van deze bloei ende vereniging. R. Dhr Julien Vandenbulcke, Koning 1953 van de Kaartersclub Excelsior, werd gevierd door zijn makkers. De nieuwe koning, omringd door de leden van de vereniging en het bestuur dat samengesteld is uit de hh. Julien Roetynck, erevoorzitter Fernand Mahieu, secretarisMichel Mahieu. Albert Van Spranghe en André Provoost, bestuursleden. MMMMMMk KAMPIOENENVIERING De Moedige Karabijnschutters. geves tigd in het lokaal De Zwarte Hond De Haernestraat vierden Zaterdag hun Ko ning 1953. dhr Albert Beaumont en Kam pioen. dhr Ernest Le Roy Deze viering had plaats tijdens het jaarlijks banket dat in het lokaal opge diend werd Een mooie beker werd aan de gevierden overhandigd door de voor zitter hr Henri Verkinderen. Talrijke leden waren op deze viering aanwezig en het feest verliep in de beste stemming. R. K°ninS 1953 Er"est Roy, Kampioen 1953 omringd Verrneersdh ingesteld is: Ere-VoorzitterArsène Legrand bestunrslTrt xt erklnderen Secretajis-SchatbewaarderLucien Op^e mer^ vaU rta, Gustaaf Van Doren en Omer Dewanckel- P te merken valt, dat n 20-tal leden op de foto niet voorkomen wegens plaatsgebrek.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4