FILHWERE LD TECHNICOLOR MÏG.M POBEPT TAYLOR ELIZABETH TAYLOR -3AN FONTAINE GEOttGE SANDERS EMLYN WILLIAMS YOLANDE DONLANDIRK BOGADDE UIT DE PROGRAMMA'S Le chef-d'oeuvre de SrVfoHerSaft M tee en scène HET VPERSCH NIEUWS Bh- 8 12-12-1953 CINEM A OUD IE PER DE DEFTIGE DEERNE (La P Respectera» met Barbara Laage en Yran Desnt Lizzie Mac Kav is een barmeisje da', dank zij de bemiddeling van haar vrien din Annie een goede betrekking krijgt in een klein stadje van Zuid Amerika In de trein die haar er naartoe voert is Lizzie bet mikpunt van een groepje dron ken jongelieden Een hunner Teddy die zich buitengewoon ruw en onbeschoft aanstelt achtervolgt haar tot in het com partiment dat voor de negers is voor behouden waar Lizzie die niets afweet van de gebruiken in het Zuiden, is been gevlucht. Wanneer Lizzie hem flink op zijn plaats zet. keert Teddy zijn woede en ontgoocheling naar twee jonge negers en opgehitst door de overmatige drank doodt hij een hunner. De andere Sydney kan van de trein springen wanneer deze het station binnenrijdt. is enkel 's anderdaags *s morgens dat Fred, enigszins verlegen om de schandige koop die hij haar gaat voorstellen aan T-icrw» vraagt te getuigen in het voordeel van Teddy Maar Lizzie weigert De po litie tracht haar te overhalen maar nog maals blijft Lizzie bij haar weigering Men voert haar tot bij senator Clarke en het meisje eindigt met een valse verkla ring te ondertekenen Het nieuws breidt zich als een lopend vuurtje uit over de stad Een neger beeft een blanke verkracht IHij zal er voor boeten. Alles wordt in gereedheid ge bracht om hem te lynchen Om aan de volkswoede te ontkomen zoekt de achter volgde Sydney een toevlucht bij Lazzie die eindelijk heeft begrepen welke ijse- lijke gevolgen een getuigenis kan hebben die men haar heeft afgedwongen Ze zal Sydney verborgen houden tot de volks woede is bedaard. Fred komt insgelijks ter plaatse. Het volk heeft intussen de eerste de beste ne ger gelyncht Fred is buiten zichzelve en trouwe hofmeester zal hem volgen; zo luidt het bevel van de oude moeder. Ingevolge een misverstand komt Toto echter niet bij het Vreemdelingenlegioen terecht doch bij een groep opstandelingen van de Sahara En het is in deze hoeda nigheid dat hij in Afrika ontscheept. Hier wacht hem een verrassingde zoon van de Sheik werd gevangen genomen en een andere man zal zijn plaats moeten in nemen om de Arabieren hun vertrouwen weer to schenken De keuze valt op Toto die nu op slag alle hulde- en eerbewijzen dient in ont vangst te nemen schitterende kleren draagt en niet minder dan twee en twin tig vrouwen bezit. Dit nieuwe leventje bevalt hem vanzelfsprekend uitstekend doch het Vreemdelingenlegioen heeft he laas besloten zich van hem meester te maken, en het is juist Gaston die de op dracht krijgt dit te bewerkstelligen. Na een hele reeks schier ongelooflijke avonturen, komen ze beiden terecht in het rijk van Atlantis, dat geregeerd wordt door de mooie Antinea met de vergiftig de lippen Hij slaagt er in te ontkomen aan de dodelijke kus van de bekoorlijke vorstin die op hem verliefd is geraakt en zo komt Toto met Gaston weer naar Europa Maar ze keren niet alleen terug, want nu hij de bewijzen heeft van de liefde die de cabaretartiste hem toedraagt, heeft Gaston besloten met haar te trouwen, ter- li Antinea haar rijk moe Toto volgt naar Italië waar ze voortaan zal leven een doodgewoon vrouwtje. CINEMA CAPITOLE: IV AN'HOE met Robert Taylor. Elizabeth Taylor, Joan Fontaine en George Sanders- Na de derde kruistocht in de Xlle eeuw- gaat ridder Ivanhoe op zoek naar koning Richard Leeuwenhart die op de terug weg spoorloos verdween Door de afwe zigheid van de vorst is het land verdeeld tussen de Angel-Saksische edellieden en de Normandische adel Het merendeel der onderdanen veronderstelt, dat Richard dood is maar Ivanhoe gelooft dat hij er gens in een kasteel gevangen wordt ge houden- Als minnezanger verkleed gaat Ivanhoe Barbara Laage. een nieuwe naam in de filmwereld, doch die zich door haar vertolking in de film «De deftige deerne» onder de eerstrrangsvedetten komt te rangschikken. Ondervragingen en onderzoek Lizzie en j walgt van wat hij Lizzie heeft opgedron Sydney, de enige getuigen van de mis-gen. Maar Lizzie houdt hem door haar daad. zijn formeelTeddy heeft, zonder bekoorlijkheid gevangen Laten we sa- uitgedaagd te zijn. een onschuldige negermen hier weggaan zegt hij. we zullen gedood. Onder de blanken van het stadje dit alles trachten te vergeten Lizzie is de verslagenheid volkomenTeddy is weigert, doch later, ontroerd door het de neef van senator Clarke, die twee aandringen van Fred is ze op punt toe te maand later moet herkozen worden Fred J geven. Fred ontdekt echter Sydney in de de zoon van senator Clarke, heeft het on- badkamer. derzoek bijgewoond. Hij is zich bewust i Opnieuw door zijn vooroordelen aange- dat hij niet onverschillig is aan Lizzie. grepen, gaat hij Sydney overleveren aan Een der politiemannen slaat hem eer de lynchers Lizzie echter, die nu klaar middel voor om zijn neef uit de nestel ziet in de handelwijze van Fred, houdt te helpen Fred moet Lizzie zien te ver- hem met haar revolver in bedwang Ze leiden zo zal hij van haar een verklaring i helpt Sydney in te stappen in de politie trachten af te persen waaruit blijkt dat j wagen Door Lizzie beschermd tegen de de negers hebben getracht haar te ver- huilende massa, zal Sydney kunnen ge- krachten dan is Teddy tussengekomen tuigen en aan het lynchen ontsnappen om een blanke te verdedigen die door Lizzie zal zich natuurlijk te verantwoor- twee negers werd aangevallen, en zal hij den hebben om haar valse verklaring, en dus vrijgesproken worden. haar avontuur met Fred is op een sisser Te Blue-Bell. waar Lizzie en Annie uitgelopen, doch. alleen, tegenover een werken maakt Fred kennis met Lizzie J ontketende volksmassa, heeft ze een man Ze brengen een heerlijke nacht door Het i rven gered. Wacht niet tot Nieuwjaar Bestel nu reeds uw naamkaartjes ter Drukkerij DU-MORTIER, 34. Boterstraat. leper CINEMA COLISEUM: ZIJN LAATSTE OPDRACHT (Appointment in London) met Dirk Bogarde. Ian Hunter en Dinah Sheridan- Dit is de geschiedenis van een groep mannen welke in 1943 met hun bommen werpers Hitler's macht achter het front gingen vernietigen. Tim Mason is een geboren aanvoerder maar het feit zijn mannen voortdurend In het gevaar te moeten leiden heeft zijn karakter beïnvloed Wanneer hij met zijn bemanning terugkeert van de zoveelste suksesvolle zending boven Duitsland deelt de groepsleider Kapitein Logan hen mede dat zij juist over een maand te Londen op een belangrijke afspraak moeten te genwoordig zijn- Op weg naar hun stamcafé om hun suk ses te vieren ontmoeten zij Eve Canyon een bekoorlijke jonge vrouw, wier man al vroeg sneuvelde en die thans officier is in de W R.N S. Tim en de Amerikaan Mac worden in de loop der volgende we ken op haar verliefd en het is Tim. die de genegenheid van de jonge vrouw wint Een toneeltje uit de film De deftige deerne CINEMA OUD IEPER DE SHEIK IN ZIJN HAREM (Le Cheik dans son harem) met Toto en Tamara Lees. bij een bejaarde markiezin, die leeft met haar zoon Gaston. Deze laatste is dolver liefd op een cabaretartiste Hij laat zich echter inlijven bij het Vreemdelingen- j legioen, om te trachten de vrouw te ver Toto is een feilloos hofmeester in dienst geten die hem de bons gegeven heeft De Een leuk toneeltje uit de Franse film De sheik in zijn harem waarin de bekende komiek Toto de hoofdrol vertolkt- neer hij verneemt dat Prins Jan opdr5cjJ heeft gegeven hem en Rebecca aan y houden gaat Ivanhoe zich verbergen de bossen van Sherwood- Hij wordt vJ gezeld door Locksley. de leider der bo^' schutters welke aan Richard trouw - ven Door een list maakt De Bois nmiy zich meester van de vader en de verloos de van Ivanhoe en van Rebecca, welke iS in zijn kasteel opsluit. Ivanhoe stelt QJ Bois Guilbert voor de plaats in te neme- der drie gevangenen. De Bois GuilbeJ aanvaardt maar zodra Ivanhoe zich vangen heeft gegeven weigert hij Cedric de vader. Rowena. de verloofde en Rebec- vrij te laten. Cedric en Ivanhoe worden Se- IVAN HOE ov«c 1 WCHAROTHORPE op zoek naar zijn vorst. Terwijl hij in Oostenrijk voor de poorten van een kas teel zingt wordt zijn lied overgenomen door Richard Leeuwenhart. Vanuit z'n cel kan de koning hem een beurs met een boodschap toewerpen waarin hij meldt, dat hij gevangen wordt gehouden door koning Leopold van Oostenrijk, die een losprijs vraagt van 150.000 zilverstuk ken. Prins Jan. broeder van Richard, wei gerde deze losprijs te betalen. Ivanhoe keert naar Engeland terug met het vaste voornemen het nodige geld bijeen te brengen om Richard Leeuwen hart vrij te kopen. Na een ontmoeting met twee Norman dische edellieden De Bois Guilbert en De Bracy verklaart Ivanhoe zich akkoord bei den in een duel te Ashby voor prins Jan te ontmoeten. Tijdens het tornooi over wint Ivanhoe vijf Normandische edel- mannen tot groot genoegen der Saksische toeschouwers In het laatste gevecht wordt Ivanhoe evenwel ernstig gekwetst. Hij wordt verzorgd door Rebecca, een jonge Jodin, die op hem verliefd is. Wan rproduchon «a >anoro s. berman folterd. doch Locksley en zijn schutten snellen hun vrienden ter hulp. Na een hevi] gevecht slagen zij er in Ivanhoe te bevri-! den. De Bois Guilbert kon nochtans vluch. ten Hij schaakte Rebecca waarop hij ver liefd is. Hij voert haar naar het kasteel van prins Jan om haar in veiligheid tJ brengen doch de prins wil haar onder be schuidiging van tovenarij laten vonnissen Intussen brachten Cedric en Ivanho< het r.odige geld voor de losprijs bijeen Tijdens het proces van Rebecca vraag Ivanhoe dat een tornooi over de schuld o onschuld van het meisje moge beslissen.| De prins aanvaardt en duidt De Bol Guilbert aan om Ivanhoe te ontmoeten. Een hevig duel heeft plaats doch Ivatj hoe weet niet dat Prins Jan zijn schuj ters opdracht gaf Ivanhoe neer te schié ten in het geval hij mocht overwinnei Ivanhoe kwetst dodelijk zijn tegenstande; Op het ogenblik, dat de Prins zijn schui ters bevel gaat geven de overwinnaar tl doden hoort men in de verte de bazuinea die de komst van Richard Leeuwenhaij aankondigen. Ivanhoe (Robert Taylor) werd zwaar gekwetst, doch liefhebbende handen zullen hem verzorgen, zodat hij spoedig zal heropgeknapt zijn. Aan de vooravond van een belangrijke zending boven Duitsland maakt kapitein Logan bekend, dat Tim Mason ditmaal geen deel zal uitmaken van de beman ning. Het is een zware slag voor Tim. Wanneer de vliegtuigen starten wordt de mitraljeur van Bill's toestel bij on geluk gewond Bill, die zenuwachtig is beweert dat het eskader door de zwarte handwerd getekend Tim maakt zich hierom razend, neemt zelf plaats in de commandopost terwijl Mac de gewonde mitraljeur vervangt. Geen van beiden be seft de gevolgen van deze ongehoorzaam heid Eve wacht wanhopig de hele nacht. Bij dageraad komt Tim zegevierend terug Hij krijgt een uitbrander en verneemt dat hij naar overzee werd overgeplaatst en bijna onmiddellijk moet vertrekken. Tim en Eve hebben slechts de tijd om afscheid te nemen. Eve zal op hem wach ten. Dan verschijnt een taxi en de beman ning vertrekt om tegenwoordig te zijn op de vastgestelde afspraak in Londen. CINEMA CAPITOLE: SMOKKELPRINSES (Penny Princess) met Yolande Donlan en Dirk Bogarde- De finanties van de zakrepubliek Lampidorra zijn uitgeput en een spelers- syndikaat staat op het punt de republiek te kopen wanneer een zonderlinge Ame rikaan voor 100 000 dollars het kleine land bemachtigt Daarna sterft hij. Zijn erfgename, die dus ook de troon erft. is Lindy Smith, een jonge vrouw, die verkoopster is in een grootwarenhuis te New-York. Zij is tamelijk ontredderd door wat haar overkomt doch zij begeeft zich naar Lampidorra om bezit te nemen van haar erfenis. De 100.000 dollars laten op zich wachten en het land bevindt zich in een hopeloze toestand. De enige na tionale industrie is er de smokkel. Lindy is verontwaardigd en verbiedt het smok kelen wat haar trouwe ministers en haar aanhankelijk volk met wanhoop vervult. Er bestaat nochtans een natuurlijke bron van inkomsten in dit paradijsde t schneese doch zij wordt niet commer cieel uitgebaat en de prinses beseft, dat wanneer zij geen onmiddellijk redmiddel vindt het land volledig zal geruïneerd zijn. Zij geeft bevel Tony Craig, een jonge En gelse handelsvertegenwoordiger te doe: ontvoeren. Zij stelt hem voor het pro- dukt uit te baten Tony aanvaardt om dat hij in de zaak grote mogelijkhedei ziet voor zijn patroon te Londen. Als be taling voor zijn medewerking krijgt Ton] het monopolie voor de verkoop van he produkt in Engeland, terwijl de uit voel naar Zwitserland. Frankrijk en Italp wordt georganiseerd. De schneese kent een dergelijke bij val dat alle handelsakkoorden met dez lar.den eenzijdig worden opgezegd. Wee ziet de toekomst van Lampidorra er som ber uit. Lindy laat terug de smokkel to en geeft hem zelfs een wettelijk karakte: De schneesevindt terug de weg ove de grenzen. Eindelijk arriveren de 100 000 dollar voor dewelke de republiek werd gekoch Dank zij dit geld heeft het smokkele geen reden van bestaan meer daar d finanties van het land er opnieuw pracl) tig voorstaan. Tony en Lindy. die intussen op elkaa verliefd werden, kunnen met een geru: geweten het land verlaten daar Lamp dorra opnieuw welvarend is. Tot op hede werd de opbrengst van de befaamd schneesegoed geheim gehouden Wi deze aangename en bekoorlijke film zie zal dit geheim echter onthuld worden. ra in -

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8