FILMWERELD Cameron 'un réalisme sansfard woeit UIT DE PROGRAMMA'S CLOONEVALBERGHETTI MELCHIOR F ROD Nigk HET ÏPEBSCH NIEUWS Bb. 1» 9-1-1S54 1 1 de aether, haar geschiedenis ligt op ieders Katri aanbiedingen genoeg, evenals haar ".ippen en weldra komen duizenden brie- vrienden trouwens. Ze lts Papa Poldi heeö ven te Washington toegestroomd goeder tierenheid voor de jonge zangeres af smekend. En het is de President zelf die CINEMA O I'D IEPER: DE GAUCHO (Xe Gaacho met Gene Tierne* en Rory Calhoun pampa. Teresa gebruikend als lokmid del spant Salinas een strik voor Martin doch het is Salinas zelf die er de dupe van wordt. In een fair gebaar, geeft Mar tin hem echter de vrijheid weer Harts- KV! JACQUES TOURHEUP Argentinië, in 1875 Na de dood van zijn vader komt de volksvertegenwoordiger Don Miguel Aldeondo terug om de leiding •p zich te nemen van de familiale Es- tanciaHij vindt daar een vroegere jeugdvriend. Martin, terug, die een een voudige raucho is. Tijdens het feest, in gericht ter gelegenheid van de terugkeer van Migue! doodt Martin bij ongeval een gaucho die zich oneerbiedig heeft geuit •ver Miguel Martin wordt aangehouden, doch door tussenkomst van Miguel, zal hij geen ge vangenisstraf ondergaan en in de militie worden ingelijfd Martin gedraagt zich als een held redt het leven van zijn over ste Majoor Salinas, en maakt dan ge bruik van gunstige omstandigheden om te deserteren Onderweg redt hij een jong meisje. Te resa. die gevangen werd gehouden door een Indiaan. In Teresa herkent Martin de verloofde van Miguel. Ondanks het gevaar besluit hij Teresa naar haar thuis Ie brengen. Tijdens de terugreis voelen de twee jonge mensen zich tot elkaar aan getrokken. Door Salinas aangehouden, kan Martin ontvluchten en verdwijnen in de och lelijk verliefd op elkaar, besluiten Te resa en Martin te trouwen. Wanneer de plechtigheid moet doorgaan, voorgezeten door Pater Fernandez de vroegere biecht vader van Martin geeft een soldaat die vermoedens koestert alarm er. noodzaakt hen te vluchten. Martin en Teresa ver bergen zich in het gebergte en trachten Chili te bereiken. De reis is zwaar en moeilijk. De winter nadert- Ze geven hun plan op en keren terug naar Argentinië Verwittigd door zijn spionnen, wacht Salinas hem op. Miguel tracht vruchteloos Martin tot rede te brengen, en deze laat ste moet weer vluchten, achternagezet door de troepen van Salinas die het vuur openen. Martin neemt dan de leiding van een opgejaagde kudde, doch zijn paard valt en het scheelt weinig of hij wordt vertrapt- Om hem te redden, jaagt Mi guel zijn paard tegen de woedende die ren in. Hij vindt hierbij een vreselijke dood. terwijl Martin op een ander paard de vlucht kan nemen. Dank zij de tussenkomst van Pater Fer nandez. wordt door Salinas gratie ver leend aan Martin, die eindelijk met Teresa zal kunnen trouwen- Een toneeltje uit de schitterende technirolorfllm <i De gaurho wj+.jm: m CXNEMA OUD IEP EB LENTEKOORTS (Coquin de Printempa) met Edgard Bergen. Dinah Shore. Loana Patten. Donald Dock. Mickey Mouse, em In deze grote film van Walt Disney, zien wij echte personen verschijnen als Edgar Bergen en Luana Patten, naast de klas sieke figuren uit de tekenflmsDonald Duck. Goofy. Mickey Mouse. Jiminy Cri cket. Bongo, en zijn vriendinnetje Lulu- helle. Eerst zien we Jiminy Cricket, die het kedje zingt waaraan de film haar naam danktFun and Fancy Free Hij wordt achtervolgd door een kat. en zoekt daar om een schuilplaats in het slaapkamer tje van Luana Patten. Daar ontmoet hij een popje en een speelgoedbeertje. Om hen wat op te vrolijken laat hij een fono- plaat spelen, en terwijl Dinah Shore zingt, kunnen we op het witte doek de mooie geschiedenis volgen van het beertje Bon go en zijn vriendinnetje Lulubelle. Dan trekt Jlmlny naar het huis van de buikspreker Bergen, die aan Luana Pat ten en de twee poppen. Charlie Mc Carty en Mortimer Snerd. de geschiedenis ver telt van de betoverde bonen. Mickey. Do nald en Goofy verkochten zekere dag hun enige koe. en met de opbrengst ervan kochten zij vier betoverde bonen. Ze sta- 1 ken die in de grond, en daar groeide dadelijk een reusachtige boom. die de drie vrienden hoog boven de wolken in het rijk van de reus Willie bracht. Deze reus hield de wonderbare zingende harp ge vangen. Na vele avonturen konden Mickey. Do nald en Goofy er in slagen de reus te doen inslapen, en aldus de wonderbare zingende harp te bevrijden. Wanneer Bergen gedaan heeft met zijn verhaal, stelt hij met genoegen vast dat de schrik op het gelaat van zijn toehoor- dertjes te lezen staat. Doch plots wordt het dak van zijn huis opgelicht, en daar verschijnt Willie de Reus in eigen per soon. Dat is het ogenblik waarop Bergen zelf in bezwijming valt. CINEMA OUD IEPER: ZEDENPOLITIE (Police des Moeurs) met Kate Mundt. De zetel van de Zedenpolitie te Kopen hagen bezorgt ons het kader van deze film die ons verhaalt hoe een politie officier tussenkomt in het tragisch lot van twee jonge meisjes, blootgesteld aan de gevaren van de grootstad. Grete. mishandeld door een brutale va der. verlaat de buiten om naar de stad te komen. Het schraal salaris van werk ster voldoet haar niet meer. Als Johan. de zoon van haar hospita, kellner in een nachtkroeg, haar voorstelt haar te laten engageren als sigaretten-juffrouw, neemt zij geestdriftig aan. Johan wil op zijn ma nier van de erkentelijkheid van het meis je profiteren. Ondanks de tussenkomst van de vestiairehoudster, en van de pianist ▼an het huis. die Grete trachten goede raad te geven, profiteert Johan van haar onervarenheid om zijn doel gemakkelijk te bereiken. Grete's vriendin. Anne-Maria. begees terd door de brieven die haar vriendin haar eerst gestuurd heeft, begeeft zich eveneens naar de hoofdstad. Zij vindt haar vriendin niet terug, maar zij verneemt wat er van haar geworden is. Meegesleept door Johan in allerlei on klare ondernemingen, heeft Grete haar betrekking verloren. Ze is de slechte weg opgegaan. Allerlei redmiddelen lieten haar maar weinig om te leven. Ze vlucht te uit 't heropleidingshuis waar zij opge sloten werd. om weer bij Johan te zijn. Grete ls zeer laag gevallen. De straat heeft 'n nieuw slachtoffer gemaakt. Een poging tot zelfmoord mislukte. Wat kan de toekomst 't ongelukkig meisje nog bie den 't Tragisch verhaal van 't leven harer vriendin, ontroert Anne-Maria. die ook een slachtoffer van de grootstad had kun nen worden. Gelukkig is de Zedenpolitie bijtijds tus sengekomen. Anne-Maria zal t gevaar begrijpen dat ze gelopen heeft, en zal op tijd eraan denken naar haar geboorte dorp terug te keren. er zijn drankzucht bij verloren en. op nieuw de talentvolle zanger geworden die m hij eertijds was. is het samen met hem dat rtan eindelijk het zo verhoopte antwoord Katri haar eerste recital geeft en haar zal geven. eerste triomf oogst- Nu haar toestand geregeld werd. krijgt ROSEMARY ANNA MARIA LAURITZ CINEMA CAPITOLE: ALLEEN DE VROUWEN KUNNEN LIEGEN (Seules les Femmes sa vent mentirl met Anne Baxter en Mac Donald Carey. Om de achtste verjaardag van hun hu welijk te vieren besluiten Virginia en George Mason per vliegtuig naar Hono lulu te reizen. Jane Richards. Virginia's beste vriendin, begeleidt het echtpaar tot het vliegveld. Kort na het opstijgen vat een der mo toren van het toestel vlamde passagiers worden verwittigd dat ze zich aan 't erg ste moeten verwachten. Denkende dat haar laatste uur geslagen heeft, vraagt Virginia aan haar man vergiffenis voor al haar gebreken en haar kleine misdrij ven. Om voor haar niet onder te doen bekent George dat hij drie jaar geleden Ieen klein i scharreltje heeft gehad met Janp. Virginia kan haar oren niet gelovea doch. gezien ze gaan sterven, vergeeft z« haar man. Het vliegtuig landt evenwel zonder 1 schade. Zodra ze weer de vaste grond betreedt, verwijt Virginia zich haar gnxA- moedigheid en besluit zich te wreken. Ze gedraagt zich eerst als een Arabi sche slavin, daarna als Jeanne d'Arc. e» eindelijk als Cleopatra. Virginia sleept Jane George en Nicholas Reed. een be- j langrijke zakenvriend van haar man. la een reeks koddige lotgevallen. Tenslotte eindigt alles voor 't best waa neer de berouwvolle Virginia niet zal aar zelen heimelijk in een streng bewaakte eigendom binnen te dringen, uitsluitend voorbehouden aan oververmoeide echtge noten. waar George een toevlucht heeft ge vonden. samen met zijn schoonvader, de Eet waarde Chamberlain. CINEMA CAPITOLE: DE STERREN ZINGEN (Les etoiles chantent) met Rosemary Clooney, Anna-Maria Alberghetti, Lauritz Melchior De bewaking van de Immigratie Dienst verschalkend, is een vijftienjarig meisje. Katri Walenska erin geslaagd op clan destiene wijze in de haven van New-York te ontschepen. De jonge Katri. die van Poolse afkomst is. dwaalt door de grote stad. met als enige rijkdom een tien dollar biljet en een brief voor een oude vriend van haar ouders. Jan Poldi. eertijds een beroemd zanger bij de Metropolitan Opera. Einde lijk ontdekt zij Papa Poldizoals hij In de buurt genoemd wordt in een arm zalige woonst te Greenwich Village, waar hij samenwoont met drie jonge c beloften van Broadway. Er is de jonge zangeres Terry Brennan. de acrobatische danser Buddy Fraser met een veelbelovend ta lent. en ten slotte de onvergelijkbare Ho mer Tirdell die de dolle hoop koestert zijn geleerde hond Red Dust op te lei den. Dit artisten wereldje wordt bekoord door Katri's vriendelijkheid en haar kris talheldere stem. en zij besluiten haar te helpen in de Verenigde Staten te blijven, dit ondanks het onderzoek van de Immi gratie Dienst. Om waar te zijn. hopen zij ook wel zich een beetje van het buiten gewoon talent van het jonge meisje te bedienen als springplank voor hun eigen carrière. Terry's verloofde, een advokaat. zet zich nu aan 't werk om de overheden er toe te bewegen aan Katri een toelating-visum uit te reiken. De ongelukkige loopt al de burelen van Washington af. zonder tast baar resultaat nochtans... Intussen zijn haar nieuwe vrienden druk in de weer om Katri een engagement te bezorgen. Papa Poldi wendt zich tot de Opera, doch de onverschilligheid waar mede hij ontvangen wordt brengt hem nogmaals het bewijs van zijn vervlogen roem. Terry, die aan de deur van al de impressarii van New York is gaan klop pen. is er integendeel in geslaagd Katri Walenska onder een valse naam te doen opnemen in een belangrijke show die per televisie uitgezonden wordt. Haar succes is overdonderend maar wekt de aandacht van de politie. Katri gelukt er in op het nippertje te ontsnappen maar de Immi gratie Dienst volgt nu haar spoor... Terry laat zich nochtans niet ontmoe digen en zij stuurt fonoplaten van Katri aan al de radiostations. Haar stem vult CINEMA COLISEUM: FORT OSAGE met Rod Cameron. De verkenner. Tom Clay, is door Arthur Pickett en George Keane. aangeworven om een huifkarrenkaravaan uit Fort Osage naar Californië te begeleiden. Het vertrek werd reeds geruime tijd uitgesteld en de emigranten, die voor de reis contracteerden, werden ongeduldig. Dit uitstel is te wijten aan het gekonkel van Keane. Pickett en de stadshandelaars. Het vertrek wordt nogmaals uitgesteld als Tom vaststelt dat de Osage-Indianen op het oorlogspad zijn. Tom verneemt weldra, van de India nen. dat de Osagen misnoegd zijn omdat ze de goederen niet hadden gekregen, die hun beloofd werden voor een veilige door tocht van de grote karavaan door de In diaanse gebieden. Hij verneemt eveneens dat Keane ea Pickett verantwoordelijk zijn voor het niet leveren dezer goederen. Tom beschuldigt Pickett hiervan in het bijzijn van diens dochter. Pickett bekent en wordt neergeschoten door Keane. Deze en zijn renegaten slaan Ann neer en ont snappen. Zijn bende valt daarop eem Osage-dorp aan en zij moorden het uit- De Osagen. die niet beseffen dat Tom intussen bezig is hun de beloofde goederea te bezorgen, trekken op het oorlogspad Tom leidt zijn karavaan buiten Fort Osage en ontmoet de Osage-krijgers. Hij weet de Osagehoofdman te overtuigen dat het Keane en zijn bende is die het dorp uit moordden. De krijgers vervoegen dan Tom in zijn jacht achter de bende. De rene gaten worden ingehaald en gedood. Tom. bijgestaan door Ann, leidt dan zijn karavaan veilig door het Indiaans gebied. JANE K"-u CINEMA COLISEUM: ARTISTENBLOED (Sang d'Artistes) met Hans Richter en Grethe Weiser- De Heer Steffens stemt toe in het hu welijk van zijn dochter Hannelore. op voorwaarde dat zijn aanstaande schoon zoon. een betrekking aanneemt in zijn fabriek, en vaarwel zegt aan zijn artisten- leven. De clown Antonio, die zeer verliefd is op Hannelore. neemt dit voorstel aan. en werkt in de ateliers van zijn schoonvader. Deze nieuwe bezigheden bevallen niet aan Antonio, wat zorgen geeft aan Han nelore en haar vader. Gelukkiglijk. komt de Jaarbeurs wat verandering brengen ia deze jammerlijke atmosfeer. Een zekere Antoon Lambein, een krui denier uit een nabijgelegen dorpje komt ook naar de Jaarbeurs. Hij bemerkt gauw. met welke zekerheid Antonio in zijn ver andering geslagen heeft. Hieruit blijkt dat de alomgekende Antonio een nieuwe voorstelling aan het voorbereiden is. Daaruit vloeien een groote reeks we-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 10