F I L BS W E R E L D DNARK MARILYN MONROE UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEBSCH NIEUWS» Bt* 8 l*"1" OUD DEP EE THERESE RAQUIN ■rl Simone Signoret en Baf Vallone Te Lyon, is Thérèse Raquin. de vrouw van Camilie een kleine bediende, zelf- aochtig en van wankelbare gezondheid dewelke zij zéér jong huwde, zonder de volle ernst te begrijpen van de aange gane verbintenis. Zij berust in haar lot •n helpt haar schoonmoeder in de uitba- van een stoffenwinkel. Op zekere dag ontmoet Thérèse een jon ge man. Laurent, sterk en zeer sympathiek Eet is onmiddellijk een wederkerige grote ■efde vol hartstocht. Rechtschapen brengt Thérèse haar man hiervan op de hoogte ta de hoop dat hij haar vrijheid zal te- mgschenken. Doch de echtgenoot, lijdend •n stout, weigert- Hij heeft de wet voor *ieh Een drama is onafwendbaar... Het voltrekt zich tijdens een treinreis. Camilie valt van de rijdende trein. Moord, onge val. zelfmoord Alleen Mevrouw Raquin moeder, heeft de waarheid geraden, doch de dood van kaar zoon vernemend, werd zij getroffen door een beroerte, welke haar verlamd beeft zij heeft zelfs het gebruik van de apraak verloren Thérèse verzorgt de oude dame wier blik vol verwijt is. zij biedt bet hoofd aan de politie dewelke haar van aaoord verdenkt, zij wordt gekweld door wroeging Thérèse weerstaat aan alle be proevingen Zij bemint Laurent en wil I hem redden Op het ogenblik hierin te gelukken, verschijnt een reiziger die ge tuige van de misdaad washij is bereid te zwijgen tegen betaling van een som welke Thérèse niet bezit... Wanneer alle omstandigheden altijd te- I gen Thérèse geweest zijn. tot zelfs de moord welke zij nooit gewild heeft, regelt zich alles als bij mirakel... Onderzoek geklasseerd- zegt de politie. Ongeval be sluit de Maatschappij der Spoorwegen en o:n alle moeilijkheden te voorkomen, biedt zij een som aan. gelijk aan het bedrag door de afperser geëist. Zullen Thérèse en Laurent hun leven kunnen herbeginnen Op het laatste ogenblik, komt het nood lot tussenbeide om hen te straffen omdat geen geluk gebouwd kan worden op een moord. head een charmant jong meisje die voor de sympathieke domkop vriendschap op vatte. is diep verontwaardigd over dit egoïstisch optreden. De première heeft plaats op de dag van Mary's verjaardag en een feestje wordt na de vertoning te harer eer ingericht Doch Bill, helemaal door zijn ambitie ver blind. heeft de receptie totaal vergeten. Zoveel onverschilligheid en egoïsme doen de maat vol lopenalhoewel zij hem nog bemint heeft Mary nu alle geduld verlo ren en zij verlaat haar echtgenoot. Bill neemt de gelegenheid te baat om Ted zo gemeen te behandelen dat de ongelukkige handlangerzich ook verplicht ziet te vertrekken. Dit was wat Bill eigenlijk wilde. want. zijn vroegere falen vergetend wil hij op- Raf Vallone en Simone Signoret, de hoofdfiguren van de Franse film «Thérèse Raquin». gemaakt naar een roman van Emile Zo la. HNDfA OUD IEPEB: BEKOOR ME VANAVOND (Troublez-moi ce soir) Mel Richard Widmark en Marilyn Monroe. Jed Towers, die in het hotel McKinley kamer 821 betrekt, krijgt een brief van ■Un vriendin Lyn Leslie, zangeres in het •aehlcabaret van de instelling. Hij is ont goocheld en teneergeslagen omdat zij hem de bons geeft. In een andere kamer van dezelfde verdieping hebben de heer en mevrouw Peter Jones, die een banket moeten bijwonen, de zorg over hun klein meisje Bunny opgedragen aan Nell For bes. die een nicht is van de liftjongen. Nell Forbes komt van een tehuis waar ze was opgenomen ingevolge een zenuw inzinking die ze had opgelopen bij het vernemen van de dood van haar verloof de. een vliegtuigpiloot. Na- een heftige woordentwist met zijn vriendinnetje is Jed zeer kwaad naar zijn kamer teruggekeerd. Nell heeft het kind te bed gelegd en trekt nu een nachtkleed aan van Mrs Jonesze tooit zich met haar juwelen en laat zich aldus opmerken door Jed. die haar afloerde vanuit zijn raam en dra bij haar op de kamer is. Doch hij geeft zich onmiddellijk rekenschap van het vreemde van haar doenwijze en wil weer weggaan. De kleine Bunny wordt wakker, en de ontgoochelde Nell werkt haar boosheid uit op het kind het wordt haat en zelfs een verbeten en koele woe de. Jed kan nog op het nippertje belet ten dat Nell het kind. dat uit het raam is gaan leunen, er niet helemaal uitstoot. De komst van de oom brengt Jed in de gelegenheid zich terug te trekken en nog eens bij zijn vriendin te pogen alles weer goed te maken. Hij vertelt haar het voor gevallene en zijn verhaal wekt in hem sombere voorgevoelens op. Nell is er In tussen in geslaagd haar oom te verwijde ren. Ze heeft het kind vastgegrepen, en het zou maar slecht eindigen, zo de moe der. door een wonderlijk gevoel gedreven, niet op dit ogenblik was komen opdagen en een verwoede strijd met Nell had aan gebonden. Jed verschijnt dan en maakt een einde aan de vechtpartij. Nell is op de vlucht, doch ln het hotel wordt het alarm gegeven. Het is Lyn die de zieke herkent en ze door zachtheid kan overreden en aan de politie toever trouwen die haar zal terugbrengen naar het tehuis dat ze nooit had mogen ver laten. CINEMA CAPITOLE: LIEFDEDRIFT (La Furie du Désir) ■rt Jennifer Jones, Charlton Heston en Karl Malden. 1b een hut. verloren in de moerassige streek van Noord Karolina. leven Ruby. Aantrekkelijk en levenslustig, en haar ou ders. Jud Corey, de vader Ma Corey, de moeder Jewel Corey, haar broer. Ruby is dodelijk verliefd op Boake Tackman. Ofschoon hij haar dringend het hof maakt is Boake een aristocraat uit het Zuiden, die zich niet zal vernederen door in het huwelijk te treden met een meisje als Ruby Boake zal trouwen met Tracy McAuliffe, tot de grote woede en de ver beten spijt van Ruby die. uit weerwraak, in het huwelijk zal treden met Jim Gentry, die een aanzienlijk fortuin bezit. TAeken gaan voorbij. Ruby heeft haar wittebroodsweken te New York doorge bracht en is nu een uiterst elegante en zeer begeerlijke vrouw. Het is dus niet te verwonderen dat Jim en Boake. tijdens een avondfeestje in een club-house, handgemeen worden. Na de nieuw alléén optreden... Maar van bij eerste avond blijft de zaal onverschillig koud. Op dit ogenblik maakt Bill's over dreven trots eindelijk plaats voor een om roerende ootmoedhij bekent aan het publiek dat zijn vroegere partner Ted ei genlijk de ziel van het nummer was. Op dit ogenblik glijden de zoeklichten door de zaal en blijven als bij toeval stilstaar. bij de loge waar Ted op Mary's aandrir- gen zijn gewone plaats ingenomen heef; Het kluchtige duo. als bij wonder her vormd. zal die avond het prachtigste suc ces van zijn carrière behalen. En. daar een geluk nooit alleen komt vindt Bil Mary terug die hem, ook als bij mirakel kwam vervoegen. Voortaan is alle hoop toegelaten aan de comediespeler en zijn handlanger Pollv Bergen en Dean Martin in de film De handlanger CINEMA CAPITOLE: DE HANDLANGER (Le Cabotin et son compère) ■et Dean Martin, Jerry Lewis en Marton Marshall. De music-hall artist Bill Miller behaalt wanneer hij in duo optreedt, een zeer gevleid succes. Doch hij is een door eer zucht verteerd comedie-speler en hij be sluit voortaan op zijn eigen benen te staan. Op zekere avond treedt hij dus alleen voor de voetlichten maar. ofschoon zijn nummer op volmaakte wijze opgesteld is kan hij het publiek niet begeesteren want bet wil iets nieuws, iets ongewoons le zien krijgen... I Op raad van zijn impressario zal Bill I dan Ted Rogers, een arme handarbeider die nooit een scène gezien heeft als hand- langeraanwerven. Hij plaatst hem in een loge en tijdens zijn nummer begint hij met hem te redetwisten. Daar Ted de kunst verstaat de meest verbluffende ant woorden te ge\en wordt het een volledig succesde zaal trilt letterlijk onder de toejuichingen. Voortaan is het nummer ge lanceerd en Bi1! gaat van stad tot stad. overal succes oogstend en steeds geholpen door de goede Ted die Bill als zijn beste vriend beschouwt. Het enige dat hij hem verwijt is dat hij weinig voorkomend is tegenover zijn vrouw, de charmante twist beledigt Jim. die wegens zijn gram- schap het hoofd verliest, zijn vrouw en j verwijt haar een ontrouwe echtgenote en een meid uit de moerasstreek te zijn. Ruby j is als wezenloos geslagen. De volgende dag wil Jim het kwaad dat hij bedreven heeft, herstellen, en neemt de boot om met zijn vrouw een tochtje op zee te maken. Tot overmaat van ramp wordt de mast door een hevige rukwind losgeslagen en slaat met hevigheid tegen Jim's hoofd. Deze valt overboord en verdwijnt onmiddellijk in de golven. De boosaardige bevolking beschuldigt Ruby ervan haar echtgenoot te hebben vermoord en vervolgt en tergt haar zoveel, dat Ruby er bijna hysterisch van wordt Zij wreekt zich door de onmiddellijke be taling te eisen van de schulden welke haar vijanden aan haar man verschuldigd wa ren. Het is eveneens door flnantiële chan tage dat ze Boake zal aanvallen, doch deze laatste weigert tezelfdertijd én de vrouw én haar geld. Vol woede wreekt Ruby zich door hem zijn grond af te kopen en die onvruchtbaar te maken. Haar zege is vol ledig maar Boake te verliezen, is meer dan ze kan doorstaan. Tijdens een jachtpartij verrast Boake Ruby. Hij vervolgt ze door de moerassen Hij haalt ze weldra in en tracht haar te wurgen, doch zijn omarming om haar te doden, verandert weldra in een liefde- I volle omhelzing en hij kust Ruby wanneer i een geweerschot weerklinkt. Jewel heeft geschoten om Ruby te straffen voor haar misdaden. Boake wordt getroffen. Jewel wil weer schieten, ditmaal op zijn zuster Maar Ruby is hem te vlug af en zijzelf schiet haar broeder neer. Dan ontdoet Ruby zich van al de be zittingen welke ze heeft verworven en keert, eenzaam en hopeloos naar de ja gershut terug, want nu heeft ze alles verloren liefde, vriendschap en alle hoop Mary... En op zekere avond bedrinkt Bill zich dermate dat hij niet in staat is op te treden. Lijdend aan plankenkoorts en groen van schrik moet Ted hem vervan gen. Hij beeft, stottert, maar zijn onhan digheid is zo drollig dat het publiek denkt dat dit allemaal gewild is en hij wordt geestdriftig toegejuicht. Bill is over dit onverwacht succes vertoornd en is vast besloten zich bij de eerste gelegenheid van zijn partner te ontdoen. De comediespeler en zijn handlanger bekomen een engage ment te New York. Zoals gewoonlijk wei gert Bill beslist Ted's naam op het pro gramma te laten verschijnen. Freckle- CINEMA COLISEUM: DE DOCHTER VAN DE BEDELAAR Napels 1860. Een verschrikkelijke moord wekte de algemene verontwaardiging op. Een pianiste die alleen met haar huis houdster Fanny een eenzame villa Villa Rossagenaamd, bewoonde werd met dolksteken vermoord. Paul, een bedelaar, die op Villa Rossa om werk ging vragen, om zijn hulpbehoevende dochter Anna ter hulp te komen wordt van de moord be schuldigd en door rechter Volterra tot ve le jaren hechtenis veroordeeld. Edmond en Lelia. de twee kinderen van de rech ter. twijfelen aan de schuld van de bede laar. Lelia. een jong en charmant meisje ls verloofd met een jonge ondernemende officier van de geheime politie, genaamd Georges. Na de veroordeling van haar vader j komt Anna bij haar enig familielid Chris- tine terecht- Deze bezit een hol aan de haven Wanneer men Anna wil ontvoe ren wordt ze gered door Nikolaas en Ms- rlette. Deze stellen haar onder de hoede van Edmond. Wanneer Lelia en Georges terugkeren van hun huwelijksreis vinden ze thuis een nieuwe meid. Fanny, dezelf de kamermeid als op «Villa Rossa». Fan ny had door haar beschuldigingen veel bij gedragen tot de veroordeling van de be delaar. De aanwezigheid van Fanny, die door Edmond in dienst genomen werd. schijnt Georges zeer te verontrusten Langzaam komt de waarheid aan het licht. Sinds lang is Georges de minnaar van Fanny Zij hadden besloten de vlucht tt nemen zo gauw ze meester waren van d» rijkdommen van de Volterra's. Lelia door ziet gans het spel. Ze jaagt Fanny weg en vergeeft alles aan haar man die haar er van overtuigt dat zijn ex-minnares hem met afzetterij bedreigde. Weinige tijd daarna wordt Fanny door de politie gear resteerd. Zij werd in het bezit gevonden van enkele juwelen van Lelia. Voor het di eigende gevaar van een revolutlonnalr» beweging stelt Georges aan Edmond voor de nieuwe regering te steunen. Edmond w eigen Hij veracht zijn schoonbroer en acht hem niet vreemd aan de moord op Villa Rossa gepleegd. George; wreekt zich door Edmond te doen opsluiten in «Villa Rossa». Hij geeft ook opdracht hem uit de weg te ruimen. Georges rekende echter buiten de waard. De moedige Anna. de slimme en trouwe Nikolaas er, een groep volksmensen bren- g'.n hulp pan Edmond. Paul de bedelaar wordt uit het gevang gehaald en kent de vreugde ziin dochter terug te vinden. Fanny die ook vrijgelaten werd uit het gevang, bewijst dat Georges de juwelen- diefstal op touw gezet had om haar te doen opsluiten Zij meldt ook dat Geor ges de rr.oord op de pianist bedreef, en om zich le wreken doodt ze hem. Edmond wordt verlost door zijn vrienden en kar, nu Anna omhelzen waarop hij verliefd if seweden Spijtig' genoeg zal de ongeluk kige Mariette haar lieve Nikolaas niet meer weerzien, daar hij dodelijk gewond werd bij de bevrijding van Edmond. CINEMA COLISEUM AVONTUREN VAN TOM BROWN met John Howard Da vies en Robert Newton 1834. Town Brown ls 11 jaar oud wan neer zijn vader Squire Brown hem naar de Rugby School zendt. Tom wordt er verwelkomd door East, een oudere jon gen die de nieuweling onder zijn bescher ming neemt en hem er tevens voor waar schuwt niet ln botsing te komen met Flashman, een ijdeltuit en vijfde jaar stu dent die door de hele school wordt ge vreesd Zonder het te willen komt Tom echter ln konflikt met Flashman, die er genoegen in vindt hem te straffen. De stokslagen en andere lijfstraffenzijn slechts kinderspel in vergelijking met de verfijnde marteling van het roosteren Tengevolge van deze straf moet Tom naar de ziekenzaal. De traditie van de school gelrcuw weigert Tom de schuldige te ver klikken. Dan komt het eerste verlof. Tom vertelt East, dat hij thuis bokslessen gaat ne men en hij raadt East aan hetzelfde te doen teneinde Flashman tijdens het vol gende schooljaar in bedwang te kunnen houden. Na het verlof wordt Tom er me de belast te waken over Arthur, een zwak ke en vaderloze nieuwe student. Flashman heeft het op de nieuweling gemunt- Tom en East besluiten in te grij pen. Zij takelen hem zodanig toe. dat de bruut om genade smeekt Enkele tijd later nemen Tom en Earn deel aan een spel. waaraan slechts de oudere studenten mogen deelnemen. Ar thur wil hen vergezellen doch wordt naar de school terug gezonden. De achter volgers geraken evenwel het spoor bijs ter terwijl Arthur, die zijn weg verloor hen uitgeput komt vervoegen. Tom en East horen stemmen. Zij ont dekken met verwondering dat Flashman en New Taylor, een plaatselijke boer. in een hevig gevecht zijn gewikkeld op de oever der rivier. Flashman krijgt een vuistslag en komt in het water terecht Terwijl Taylor de vlucht neemt duiken Tom en East in het water om Flashman te redden. Arthur die niet kan zwemmen neemt aan de redding deel doch geraakt zelf te water, terwijl Flashman op het droge klautert, de vlucht neemt en de jongens aan hun lot overlaat. Wanneer het trio in de school aankomt eist elk van hen de verantwoordelijkheid op van het ongeval. Arthur valt zwaar ziek en moet naar de ziekenzaal. Tom krijgt een blaam en Arthur wordt aar, zijn bescherming onttrokken. Flashman geeft een valse voorstelling van het gebeurde en schuift alle schuld op Tom en East, die nochtans weigeren Flash- man's verraad te onthullen. Taylor komt evenwel opdagen en geeft een waar relaas van de feiten. Flashmar, wordt weggezonden. Voor Rugby schocö breekt thans een nieuwe tijd aan. Een typisch toneeltje uit de film Avonturen van Tom Brown

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 8