Eerste en Plechtige Communie ter Drukkerij DUMORTIER De Kattekoers Cent-leper Het Ypersch Nieuws I Kerkboeken (Missai an en andere Paternosters (witte en gekleurde) Communiegedachtenissen Geschenken (zoais kaders, vulpen) nen, vulpotloden, albums, woordenboeken) 34, Boterstraat YPER turnen kosteloze" pronostiekwedstriid van zondag 14 maart (met of zonder druk) HET YPEBSCH NIEUWS" Blz- 13-3-195-t jj|T T WHITE STAR KAMP Oostrozebeke IeP«r 1-1 Indien één of andere leek in de voet balsport de wedstrijd op het Scor veld -ad bijgewoond dan had hij denkelijk «el de vaste belofte afgelegd dergelijke buskestamperij niet meer bij te wonen. Vooral de thuisspelers bleken hierin zeer bedreven Dat dergelijke ontaarding de voetbalsport niet ten goede komt. valt jjCbr te begrijpen. Maar wat ons hele- jjjaal boven het verstand gaat is. dat de 'eiders en fanatieke supporters van een dergelijke ploeg hun spelers nog aanvu- ren en opjokken om op de ingeslagen «eg verder te gaan Heer vergeef het hun. want zij weten niet wat ze doen 1 Jammer genoeg heeft bet kijkstuk waarin van de gestemde zij de nochtans loffelijke pogingen werden aangewend, om het op een beschaafd peil !e houden daardoor heel wat van zijn «sarde verloren De wind was er reeds als spelbreker en het brutale optreden van de zebra's deed de rest. De White Star Boys zochten dan ook rich zo spoedig mogelijk van het leder te ontmaken om niet het minste risico te i0pen in één of ander duel met een gast heer te worden gewikkeld. Niettemin ver loren zij de zuivere pass niet uit het oog. zodat in de eerste helft en de eerste twin tig minuten van de tweede speelbeurt de Scormannen heel wat moeite hadden het uiterst snelle tempo te volgen. Zij zoch ten dan ook de man- reeds vooraleer het leder op zijn bestemming was. De referee zag hierbij wel wat lankmoedig toe. met het gekende gevolg. De Scorbeenhouwe- rij begon op volle toeren te draaien. En dank zij dit brutale spel slaagden zij er in de laatste 20 min. een overwicht te be halen. waarin Pol Verhaeghe die een der ruw aanvallende voorspelers met de han den afweerde zich daardoor met een pe nalty bestraft zag. Strafschop waaruit de gelijkmaker, waarop de zebra's tot nog toe geen aanspraak mochten maken, geboren werd. En nu gingen de poppen voor goed aan het dansen. De overwinning was hier door opnieuw in hun bereik, toen Win dels zich zelf bezeerde en een 5 tal min. voor het einde van het veld diende ge dragen te worden. Hiermee was, geluk kig maar. voor ons de wedstrijd geëin digd Het ruzie maken bleef echter aan de cabines nog een tijdje aanhouden, want een beetje geharrewar waarbij de Zebra's zich flink deden gelden, deed zich nog opmerken. Al met al werd het een wedstrijd om zo spoedig mogelijk te vergeten. Wij kun nen best begrijpen dat een ploeg die in degradatiegevaar verkeert, zich tot het uiterste inspant om zich naar omhoog te werken, maar dat dit dan tenminste bin nen de perken van de fair-play geschiede. Onze spelers verdienen beslist onze ge lukwensen om al de moeite die zij zich getroost hebben om van de wedstrijd toch nog iets kijkwaardigs te maken. Jammer genoeg kreeg Isi Deboi. ge deeltelijk gehinderd door het veel korte re terrein, telkens twee. drie wakers om het lijf zodat hij er weinig van terecht kon brengen. Hij slaagde er echter in zijn medemaats op puike wijze vrij te spelen en van voorzetjes om van te snoepen, te bedienen, doch telkens bleven deze kan sen onbenut. In verdediging bleken onze halflinie en backs, tezamen met Pol. uit het goede hout gesneden. Onze doelman haalde met enkele schitterende safes, een paar moeilijke ballen van voor de rende rende streep. De ploegen: Scor Oostrozebeke: Mig- nauw. Bonte, Van Outryve. Devos. Wyck- huize. Maes. Guillebert, Windels. Velghe, Duiardin, Loucke. White Star leperSlosse, Vandenbil- cke. Deboi. Ennaert. Bracke, Degroote, Debruyne. Bovie. Ketels. Alleman Ver haeghe- Referee Vandenbulcke. Schol.: C. S. Y. - W. S. leper 3-1 Ditmaal heeft het overdreven zelfver trouwen van onze kleppers een streep door de rekening gehaald. Blijkbaar dachten ze hier hun tegenstanders zoals vorige Zondag er gemakkelijk onder te houden, zodat ze dan ook als quasi over winnaars op het terrein verschenen. Doch de op weerwraak beluste Augustinuskna- pen zorgden er voor dat de onzen ijdel- bands huiswaarts mochten keren. Een flinke les voor de onzen. Kad.W. S. leper - F. C. Roeselare 4-2 Een prachtige overwinning door onze kleintjes op sublieme wijze afgedwongen. E- C. Roeselare deed nochtans meer dan zich verdedigen, wat echter niet mocht baten zij werden van het kastie naar de muur gestuurd. Zeer verdiend hielden on ze knapen beide punten te leper. BONDAG AANSTAANDE. Het gestemde elftal dient de zware verplaatsing naar Stade Kortrijk te on dernemen. Naar het schijnt ook een elf- lal dat oo eigen terrein het met de regels der voetbalsport niet nauw neemt. Wij kunnen alleen maar het beste verhopen voor onze mannen. Indien zij er van meet af de pees op leggen kunnen zij misschien w»' wat van de inzet oprapen. BENOEMINGEN. Onze svmoathieke prezen de hr. A. De- em werd tot ere-voorzitter benoemd, ter- *'i)I de hr. B. St°verlynck tot voorzitter verkozen werd. Wij brengen hun hierbij onze beste gelukwensen. Deze gaan hier bij ook naar de heer Jan Elebaers die tot bestuurslid vp-kozen werd. rïT DE VOETBALWERELD. He vele liefhebbers die geen plaatsje Ir,p^" konden bemachtigen voor de wed- ^"i.'den van het jaar Engeland - Honga- 1,een Engeland - Rest van Europa gorden door onze voetbalclub White Star e°er in de gelegenheid gesteld de her- uitgave bij te wonen. De films van deze strijden worden afgerold op Donder- 33 25 Maart om 20 uur in de zaal Coli- St. Jacobstraat leper. Eer. waar buitenkans'e in het verschiet. **5 minuten Engeland - Fifa en de 2e aL van wedstrijd tegen Hongarije Engeland op eigen bodem verloren, ingangskaart geldt de lidkaart 1953- 54 van het Steunfonds der gekwetste spe lers verkrijgbaar bij alle bestuursleden. DURO W. s. IEPER SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» Zondag 14 Maart a s. reist het eerste elftal van W. S. leper af naar Kortrijk. waar de Stadisten zullen bekampt wor den Een flink aantal supporters wordt verwacht aan het lokaal De Postbode eemarkt 2. te leper, waar om 13.45 uur zal vertrokken worden. PrijsLeden 20 fr. Niet-ledèn25 fr. HET BESTUUR Het Groot Internationaal Turnfeest te leper. Niettegenstaande de laatste tijd weinig gewag werd gemaakt over deze grootse turnmanifestatie. zijn de voorbereidende werkzaamheden reeds in een ver gevor derd stadium getreden Inderdaad, sinds twee maanden werd een drukke brief wisseling gevoerd met het buitenland waaronder we bijzonderlijk Frankrijk dienen te vermelden. Dit betrof vooral de kwestie van het aanwerven van wereld- befaamde puikturners. Zeer vlot vorde ren de onderhandelingen niet. dit door het feit dat de wereldkampioenschappen te Rome plaats grijpen twee weken na het lepers feest Dit sluit in. dat ver schillende teams verbod opgelegd werd tijdens hun ultieme training nog andere demonstraties mee te maken. Dit is zeker een tegenslag voor de lokale inrichters die vast konden rekenen op vedetten van wereldfaam Toch wordt er niet bij de pakken gezetenFrankrijk stuurde ons de stellige verzekering dat de beste ge- selektionneerden uit het nationaal trai ningskamp reserves natuurlijk, die niet in het nationaal achttal voorkomen de toelating bekomen om een rondreis te ondernemen De kwaliteit van deze tur ners is evenmin te onderschatten. We kenden reeds hun uitslagen in landen- wedstrijden zoalstegen Zwitserland Italië. Noorwegen en Duitsland, waar ze een beste impressie lieten Uit dit alles blijkt dat er te leper het beste onder het beste op turngebied zal te zien zijn. Het groot internationaal turnfeest geniet de volle belangstelling in binnen- en buitenland. Zopas ontvingen we nog het bericht vanwege het technisch bondscomiteit dat de damescategorie tijdens de kampioen schappen te leper op 28 Maart verplicht is benevens hun vrij werk naar keus ook nog de opgelegde oefeningen voor het we reldkampioenschap te Rome af te wer ken Dit zal ongetwijfeld een koude «dou che bezorgen aan de deelneemsters, want ieder weet dat deze zware proeven nog =teeds de struikelsteen vormen voor onze Belgische turnsters. Van deze proeven hangt trouwen de deelname af voor de nationale damesploeg aan de wereldkam pioenschappen Dit betekent een interes- -ante confrontatie in 't vooruitzicht te Ieper A. G De Belgische Parijs - Roubaix voer Liefhebbers OP ZONDAG 21 MAART Weet U Mevrouw, dat de Nieuwe Was- en Zelfwasserij ACKE-CAILLIAU Dikkebusstw. 130 - IEPER - Tel. 142 Uw was wast. het werk en al de produc ten levert, winddroog naar huls voor 7,50 fr. het kilo Wij doen ook de halfklare en kastklare was Doe een proef en U zult zekere kliënte blijven Wij aanvaarden ook Droogkuis. De liefhebbers krijgen dus Zondag 21 Maart de Kattekoers Gent-leper. Deze wedstrijd der drie Belfortsteden Gent-Kortriik-Ieper is de schoonste klas sieker van het voorseizoen niet alleen voor onze Vlaamse of Belgische liefheb bers maar ook voor onze aanpalende lan den Dat zal vooral de deelname der bui- terlanders bewijzen. Tot heden zijn inderdaad reeds een der tigtal Nederlanders ingeschreven waar onder natuurlijk al de sterksteverder een tiental Fransen onder dewelke Ber- telotti. Joubert- Keffer. Ameline. Simon, enz., allen geduchte Franse purs. Eveneens twee Luxemburgse kampioe nen. nL de wegkampioen 1953 Gaston Du- mont en de achtervolgingskampioen Fer- nand Dichter. Voeg daarbij al de beste Belgische lief hebbers en meer dan ooit zal de Katte koers Gent-leper als de Belgische Parijs- Roubaix voor liefhebbers mogen be schouwd worden. Technische inlichtingen Het is een organisatie van de Ieperse Wielrijdersclub met de gewaardeerde me dewerking van het Stadsbestuur welke terug de Medaille der Stad leper schenkt aan de overwinnaarverder in samen werking met Tabak Vander Eist de Ra dio Telfa. Het Ypersch Nieuws de ga rages C. Mottrie (Opel en Chevrolet). De- vos en Dewanckel (off. Ford-verdeler), de Brouwerijen en neringdoeners der stad en Het Nieuwsblad-Sportwereld Er zijn 13.000 fr. prijzen, alsmede 1000 fr bergpremies plus nog tal van andere premiën. Afstand 153 km. Wegwijzer: Gent Deinze. Kortrijk. Menen. leper. Dikke- bus. Klijtte. Rode en Zwarte Berg, West- outer. Reningelst. Kemmel. Nieuwkerka. Wulvergem. Mesen. Wytschate. Ieper. Dik- kebus. Klijtte. Kemmel Nieuwkerke. Wulvergem. Mesen. Wytschate, leper Rugnummers vanaf 9-30 uur in Hotel Albert. M. Hendrikaplaats. alwaar stipt te 12.30 uur de start wordt gegeven. De aankomst is op de René Colaert- plaats te Ieper en de uitdeling der prij zen en premiën in het lokaal der Ieperse Wielrijdersclub. nl. Hotel Casino, in de Statiestraat, bij sportafgevaardigde Pot Beddeleem. xxet Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS» Ex. St Niklaas C. S. Brugge Germ. Ekeren S. K. Roeselare F. C. Roeselare St Moeskroen St. Kortrijk W. S. Ieper S. V. Wevelgem F. C. Torhout K.V.C.S. Yprois Kuurne Sp S. V. Blankenberge F. C. Knokke S. K. Steenbrugge U. S. Herseaux S. C. Oostrozebeke F. C. Tielt Aalbeke Sp. Dar. Blankenberge 1Plaats in deze kolom Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers rollen dene weefc hei hoogste aantal ponten hrhnlf T Naam en voornaam (of deknaam) Straat en Nr Gemeente (In bloKJetterzi V 26 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) Ex. St Niklaas C. S. Brugge Germ. Ekeren S. K. Roeselare F. C. Roeselare St Moeskroen St. Kortrijk W. S. Ieper S. V. Wevelgem F. C. Torhout K.V.C.S. Yprois Kuurne Sp S. V. Blankenberge F. C. Knokke S. K. Steenbrugge U. S. Herseaux S. C. Oostrozebeke F. C. Tielt Aalbeke Sp. Dar. Blankenberge Hoeveel deelnemers zollen bet hoogste aantal ponten Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 25 De uitslagen voor V 25 luiden als volgt Olse Merksem - C. S. Brugge 1-2 2 S. K. Roeselare - R- C. Lokeren 4-1 S. V. Oudenaarde - F. C. Roeselare 4-1 Aalbeke Sp. - Kuurne Sp. 4-0 K V.CS. Yprois - F. C. Torhout 4-1 R. C. Harelbeke - F. C. Knokke 3-2 S V. Wevelgem - U. S. Herseaux 4-2 S. K. Steenbrugge - Zwevegem Sp. 6-1 S. C. Oostrozebeke - W. S. Ieper 1-1 X D. Blankenberge - S. V. Blankenb. 2-1 1 Daarmede waren er dus 11 punten te verdienen, doch niemand legde dergelijk resultaat voor. Wel zijn er 3 deelnemers die 10 punten behalen. Twee daarvan die juist raadden voor de bijvraag. delen de wekeliikse Driis het zijn VERMEERSCH Willy. Diksmuidestraat 34, lener en VERMINCK Irene, Adj. Masschelein- laan 19, Ieper. Aan beiden onze hartelijkste gelukwen sen De 3e deelnemer die 7 pronostikeerde voor de bijvraag. i£ Frior, Waterkasteelstraat, leper. 14 deelnemers behaalden 9 p.Bedde leem Joseph. Corneillie Daniël. Dewilde Deruytter Roger: 117 p. Meeus Bernard122 p. Sercu Camiel103 p. Van Nieuwenhuyze André125 p Van Robaeys Raoul129 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Gitta, 146 p. 2. Bartier Evariste, 140 p. 3. Dael Lena, 139 p. 4. Maton Annie, 138 p. 5. Gillioen Agnès en Migom André, 137 punten. 7. 3 deelnemers met 136 p.Desodt Edith. Duthoo André, Kamina. 10. 4 deelnemers met 135 p.Benoot Marc. Bollaert Leonie. Decaestecker An dré. Louwyck Norbert. 14. 3 deelnemers met 134 p.Bujtinck Charles, Deeadt Jacques. Huyghe Josiane. 17. 4 deelnemers met 133 p.Carreyn Urbain. Defever Hubert. Vercruysse Ro bert. Verminck Irène. 21. 4 deelnemers met 132 p.Dehaene Jean-Pierre. Le Roy Ernest. Noterdame Omer. Vandevoorde Charles. 25. 14 deelnemers met 131 p.Adrien- ne Bonduwe Arthur. Boumgali, Dechei- 1 SHSC .jza;---: .Y C -Vflnt I I En nu de Cross van de Kemmelberg op Zondag 14 Maart Paul. Gitta. Huyghe Maurice. Lacante ver Georges. Degeyter Roger. Depuydt Henri. Le Roy Ernest. Lettop. Marie Claire. Robert-André. Simonne. Tank'ey Keppe. Vandenkerckhove Robert. Van Ro baeys Raoul. Dan volgen 66 deelnemers met 8 p. ENKELE OPMERKINGEN Een deelnemer die 7 punten behaalde Edouard. Duthieuw Jacques, Gadeyne Re né. Keignaert Pierre, Marielou. Maton Daniel. Pattyn André. Ver Eecke Ger- maine. Verkouter Marie-Thérèse. 39. 10 deelnemers met 130 p.Ameloot René. Beddeleem Martha. Boudry Albert. Coussement Cyriel. Devos Marguerite, er. 4 pronostikeerde voor de bijvraag. Knockaert Irène. Lily. Lussaert Gaston, vergat deze week naam en adres te Morel Henri, Platevoet Willy, vermelden. Dan volgen 7 deelnemers met 129 pun- JU Aantal puntenI ten. REDACTIE. Verleden week waren er. die een baro meter in hun wagen plaatsten, om toch maar te zien. welk weder het op 14 Maart zou maken. Wie de datum kent waarop de motor cross van de Kemmelberg verreden wordt, moet dan ook niet lang zoeken, om te we ten. dat diegenen die vooral bekommerd ziin met het weder op 14 Maart, tot de A.M.C. Ieper behoren. Hoe vetter het terrein, hoe mooier de strijd, zegt men wel. maar overal waar men met het bestuur van A.M.C. Ieper in aanraking komt. klinkt enkel een ver zuchting mocht het maar mooi weer ziin De laatste dagen is het weer ten goe de omgeslagen, en de locatieburelen wer ken thans op volle toeren. Want volk zal er zijn op de Kemmelberg, om de inter nationalen. de Seniors en de Juniors, wier namen U hieronder vindt, voor de eerste maal in 1954 aan het werk te zien. De Kemmelbergcross op 14 Maart be tekent immers de ooening van het motor- spe-tseizoen in 1954. Wie zou er niet willen getuige ziin van die eerste contactname in die verschillen de categorieën, waarvan de proef der Internationalen trouwens in aanmerking komt voor het Kampioenschap van Bel gië. of de strijd tussen de oude interna tionalen met naam en de nieuwe inter nationalen. die zullen bewijzen, dat zij toch niet voor niets waa-dig geacht wer den ODgenomen te worden in het groot gezelschap. De suDDorters der Seniors, of der Ju niors. van hun kant. zijn benieuwd te zien of hun kleppers thans paraat zijn om met kans op succes de strijd aan te gaan. Ook de liefhebbers van sensatie zullen willen er bij zijn, omdat er op de Kem melberg steeds sensatie bij de vleet is. temeer, daar de thans nieuw uitgestippel de omloop, die niet minder dan 2.120 me ter lang is, met vele natuurlijke hinder nissen is bezaaid. Het zal dus aan sen satie nietontbreken Wie herinnert zich niet de Baeckelands klim. enz. die vorige jaren reeds zoveel ophef maakte. Daar kome'i thans nog enkele hindernissen van formaat bij. zoals de modderige kleiweg, waar dan toch maatregelen dienden ge troffen te worden, wilde men niet voor het geval komen te staan, dat alle ma chines er in bleven stekenofwel die nieuwe zware bek'imming. waar de ren ners vooraf een scherpe bocht dienen te nemen, zodat zij bijna stilstaande de b°- klimming moeten aanvangen, en waarbii een enkele hapering het ganse koersbeeld kau omver gooien. Dat alles wijst er op. dat A.M.C. Ieper met heel wat zorg deze XVIIIe Kemmel bergcross voorbereid heeft, om deze tot een buitengewoon succes te laten uit groeien. Wat de pronostieken betreft, daarvan zuliei, we ons onthouden. Dat kan de le zer zelf vaststellen, wanneer hij op de Kemmelbe-g z^l tegenwoordig zijn op Zon- d.ig 14 Maart, en daarvan zi'n we over tuigd. ze zullen zich de verplaatsing ze ker niet beklagen en nieuwe vaste klan ten zijn voor de volgende uitgaven van de Kemmelbergcross en de andere proe ven door A M C. leper ingericht. Want een inrichting van A M.C. leper is een waa-borg van degelijkheiddaar staan de vorige uitgaven borg voor. Enkele orde-maatregelen Teneinde een gemakkeli'ke regeling van het verkeer en de ordediensten te kun nen verzekeren, worden door de inrich ters in samenwerking met het Gemeente bestuur van Kemmel grote parkeerplaat sen aangelegd, die slechts op enkele mi nuten van de omloop gelegen zijn. De toeschouwers uit de streek, wor den hiertoe aangeraden, zich langs Loker te begeven, waar dan de weg naast de kerk ingeslagen wordt, en waar grote plaatsen dicht bij de omloop voorzien zijn Op de Berg komt niemand door met auto of motor, slechts diegenen die voor zien zijn van een ToD-bewijsworden doorgelaten, en dit vóór 13 uur. Na 13 uur wordt alle verkeer naar de top stilgelegd. Speciale parkeerplaats wordt verder voorzien voor de renners en hun verzor gers. De hand zal hierin streng gehou den worden, en net als de anderen die nen zij zich te schikken naar de onder richtingen verstrekt door de ordedienst en de Rijkswacht. Talrijke winketten staan overal opge steld. voor het afleveren van de toegangs bewijzen. Resquilleurs krijgen dit jaar geen kans meer. Op de omloop zelf zullen alle nodige onderrichtingen verstrekt worden, en de toeschouwers worden verzocht, deze stipt te voisen, dit teneinde alle mogelijke ongevallen te voorkomen. Film en televisie zullen on de Berg te genwoordig zijn. teneinde alle spannende momenten uit de Kemmelbergcross vast te leggen, wat dus wel dege'iik wiist op de belangrijkheid van de Kemmelberg cross. DE DEELNEMERS Internationalen Duitsland Bart Kohier, kampioen van Duitsland. FrankriikAndré Chuchart, kampioen \^n het Noorden. Engeland Basil Hall. Philip Nex. NederlandRenny Rietman, kampioen van Nederland. ZwitserlandEdgard Strubb, kampioen van Zwitserland. België Auguste Mingels. kampioen van Europa René Baeten. Nic Jansen, Victor Leioup. André Vanheuverzwijn, Marcel Cox. Rombauts, Collee, Soiroux. Marcel Meunier. Guillv. Meert. Janssens. Sterckx. Jean Snmia. Lucien Donnay. Cordonnier, Fige Firmin Eeckhout. In totaal dus 25 internationalen, waar onder alle Belgen. Seniors FrankrijkBarbara. Vanlerberghe R.. Lemin en Decoster Emiel. BelgiëMariens Octave. L'bouton Jean, De Csmns Felicien, Cafle Gbislain. Cox Albert Coekelbergs Valère. Tack Mau rice. D'Hondt. Smessaert. Derycke. Moo- nen Jackie. Devleeshouwer. Haerinckx. Decuvper, Van Eisen, Van Pée, Liekens. Karei Dom. Verhaeghen. Smet. Vervloe- sem. Van Hove. In totaal dus 26 al'erbeste Seniors. Juniors Frankrijk: Quilico. Voreux en Dedon- cker. BelgiëHeydens. Dupont, Ghyssels. Herman. Six. Jurion. Peeters. Keteleer. Van Obbergen. Besor.he. Lornoy. Sterckx. Adriaenssens. Van Geel. Bresseleers F.. Bresseleers J., Dingenen. Nuyts, Vaneeck- houte. In totaal dus 22 allerbeste Juniors, waaronder al deze uit het Vlaamse land- JULIEN. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS, VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres j. BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7