FILMWE'R E LD S H E A F F E FCS AANVALor FORT CLARK - chandler; Kantoorbenodigdheden Registers Classeurs DENNIS O'KËfFF MONICA LEWK UIT DE PROGRAMMA'S man milled SJZAN «AU®. MT Komt ze zonder enige verbin tenis beproeven ter Drukkerij Du- mortier. 34, Boterstraat, 34, leper RETT YPEBSCH NIEUWS Biz- I» CINEMA OUD IEPFR DE KINDEREN DER LIEFDE (Les enfants de Lamoor) met Jean-Claude Pascal, Valentine Tessier en Lise Bourdin- In het kader van een toevluchtsoord voor jonge moeders, wachten een veert g- tal ongehuwde jonge vrouwtjes in b-ijde verwachting op het ogenblik der verlos- j sing. Het leven ontrolt zich volgens eer. regel welke de toekomstige moeders voor stelt als jonge, brave kostschoolmeisjes. Nochtans voelen sommigen geen moe derliefde Aldus is er een jonge sociale assistente. Hé.ène Lambert dewelke tracht de moederliefde in te prenten om te voor komen dat sommige pasgeborenen zouden verlaten worden. Hélène. is zelf moeder geworden na de dood van baar verloofde gedood bij de Bevrijding, en zij slooft zich af bij de vervulling van haar taak. De praatjes en slecht voorbeeld van een der kostgangers. Dollie. dreigen de ge dane moeite van Hélène Lambert in ge vaar te brengen, maar de Bestuurster duldt Dollie. daar zij haar zonder inkom sten weet... Door haar schuld, zal een drama zich afspelen. De dokter der inrichting. Dr Jacques Maurain. is door zijn wijsgerige en so ciale opvattingen helemaal in tegenstrijd met deze van Hélène Lambert. Hij be weert inderdaad, dat de Staten voor een overtollig geboorteaantal staanvandaar werkloosheid en zelfs armoede. Dr J. Maurain beveelt een oordeelkun dige opvoeding aan. mits goedkeuring van morele en kristelijke autoriteiten, om er toe te komen dat ieder pasgeborene de nodige vitale waarborgen heeft- Deze bespiegelingen vinden weinig in slag bij de Bestuurster en Mej. Lambert. Een der verpleegden. Anne-Marie. wel ke groot misbaar maakte om tot het toe vluchtsoord toegelaten te worden, tracht aecr geheimzinnig aan eenieder haar iden titeit te verbergen. Daartegenover straalt zij van moederliefde, wat voor de andere vrouwen de beste aansporing is. Dollie gaat onwillekeurig een hoofdrol spelen in het leven van Anne-Marie. Dollie. welke haar kind bij de geboorte verlaten wil. heeft vernomen dat een vroedvrouw zich overgeeft aan de zwarte markt der babies. Mits betaling levert deze vrouw kinderen aan koppels, welke de lastige en moeilijke officiële stappen om een kind te adopteren, beu zijn. Deze vrouw wordt door de politie bewaakt. Dollie. welke van de Bestuurster toe lating bekomen heeft om uit te gaan. be geeft zich naar de vroedvrouw om haar toekomstig kindje te verkopen. Bij het terugkeren wordt zij door de politie ge volgd tot aan het toevluchtsoord. De volgende dag wordt zij door een po litiebeambte ondervraagd. De aankomst van de politie in het huis vernemend, tracht Anne-Marie zich te zelfmoorden. In haar verwarring laat zij zich woorden ontvallen waaruit kan wor den opgemaakt dat zij door de politie opgezocht wordt voor kindermoord. De stappen, aangewend door Dr Mau rain en Hélène Lambert, overtuigen de rechter om Anne-Marie in voorlopige vrij heid te laten tot aan haar toekomstige ver lossing... Al de jonge vrouwen staan versteld wan neer zij vernemen dat Anne-Marie haar eerste kindje doodde en hun sympathie slaat in woede en haat om. Zij werden be drogen en als zij. tijdens het huwelijk in het toevluchtsoord van Liliane dewelke Hélène heeft kunnen verzoenen met haar verloofde. Anne-Marie bemerken in de KapeL werpen ze haar al hun verachting naar het hoofd. Teneergeslagen en hijgend, zal zij de waarheid biechten. Haar vader, pachter in Normandië. ver joeg haar wanneer hij vernam dat zij zwanger was van een schone Italiaan, ge komen om te helpen de oogst binnen te halen. Anne-Marie vluchtte in de bossen en alleen, zonder hulp. beviel zij te vroeg. Haar kindje stierf bij de geboorte bij gebrek aan zorgen. Zij had schrik, is ge vlucht. is naar Parijs gekomen en dacht het geluk en de liefde hervonden te heb ben bij een andere man. Hij was gehuwd en zijn vrouw verjoeg haar. toen haar minnaar haar verleid had. Zo is zij in het toevluchtsoord toegekomen Maar zij verlangt naar dit kind zonder vader, dat al haar vreugde zal zijn. alsook haar eer herstel. Hélène Lambert zal alles doen om te trachten Anne-Marie uit de handen van het gerecht te ontrukken. Doch Anne-Marie. verpletterd door de ontroering, valt ziek en haar kind dreigt te sterven. Het is dan dat Dr Maurain. dewelke uit de inrichting verwezen werd om zijn schandalige bespiegelingen, er zal in ge lukken. dank zij een mirakel der weten schap. moeder en kind te redden. Hélène Lambert zal de rest doen en de berouwvolle vader zal Anne-Marie met haar kindje medenemen. Het leven zal voortgaan in de instelling met zijn drama's en zijn vreugden... CINEMA C.APITOLE MIJN LIEFDE ROEPT JE (Mon amour t'appelle) met Marge en Gower Champion en Dennis O'Keefe- Chuck Hubbard en zijn jonge vrouw Pamela behalen triomfen met een music hall-nummer dat zij voor het eerst te Broadway voorstellen. Daar Pamela zwanger is moet zij even wel voorlopig haar optreden staken en zich laten vervangen door Sybil Moore, haar mooie en talentvolle leerlinge. Het kind wordt geboren... Vier jaar later zijn Chuck en Sybil de lievelingen geworden van het publiek. Pamela er gert er zich echter over. dat zij haar kunstenaarsloopbaan heeft moeten opge ven. Het kalme teruggetrokken leven. dat zij leidt mishaagt haar. De gelukkige verstandhouding welke vroeger heerste tussen Chuck en Pamela heeft thans plaats gemaakt voor herhaal de twist. In werkelijkheid is Pamela ja- lojrs op de partnerin van haar echtge noot. Zekere dag stelt de producer Alec Ta- ckabury aan Chuck een libretto van een operette voor. Alec wenst, dat Chuck de vedetterol zou vertolken met zijn vrouw als partnerin. Chuck weigert echter. Pa mela voelt zich gekwetst en besluit zich aan het werk te zetten zonder de toelating van haar man. Weldra besluiten de echtgenoten uit el kaar te gaan. Wanneer de première van de operette te Boston doorgaat voelt Pa mela zich verlaten daar Chuck niet meer aan haar zijde is. Deze laatste deelt de zelfde gevoelens, doch beiden zijn koppig en geen van beiden wenst de eerste stap te doen. Alec besluit tussenbeide te komen. Hij doet Chuck geloven, dat zijn vrouw ziek is. Chuck gaat Pamela onmiddellijk ver voegen. De vrouw is ten zeerste verrast over de plotselinge terugkeer en bezorgd heid van haar man..', maar weldra be seft zij. dat de producer de hand in het spel heeft... Chuck en Pamela verzoenen zich en gaan opnieuw samen het sukses tegemoet. Een toneeltje uit de ontroerende Franse film De kinderen der liefde »- U vindt de grootste keus ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER CINEMA OUD IEPEB: MOORD IN BARCELONA (Mystère a Barcelone) met San Martin- Raphael. een jonge landeigenaar heeft een aanzienlijk fortuin geërfd van zijn moeder. Daar hij een goede plaats wil bekomen, stelt hij zijn geld ter beschikking van een firma, doch ongelukkiglijk slechts van uitbuiters en smokkelaars. Zijn dood ver oorzaakt een hele serie achtervolgingen en onderzoekingen om de daders te vinden. Dat is echter niet erg eenvoudig, en het loopt vaak op een ontgoocheling uit. doch. door het goede en vastberaden werk van de politie, worden ze toch gesnapt en dan hebben we toch nog een happy end van deze film. die twee der medewerkers van het onderzoek nader bij elkander brengt, daar ze beiden vele gevaren heb- I ben gelopen om deze zaak op te klaren. ProckiWtie ROBERT I LEONARD - GEORGE .•.V.LS Een leuke scène uit de muzikale technicolor-film Mijn liefde roept je waarin we kennis maken met het nieuwe danskoppel Marge en Gower Champioa. CINEMA CAPITOLE: HET EEUWIG VROUWELIJKE (L'éternel féminin) met Ginger Rogers, William Holden en Paul Douglas. Zoals zovele vrouwen, weigert de ac trice Beatrice Page oud te worden en ofschoon zij reeds de ouderdom van... verstand moet bereikt hebben, houdt zij hardnekkig aan haar jongemeisjesrollen. Zodoende kent zij eens te meer een zwaar fiasco met een door haar ex-echtgenoot. Harry Phillips te Broadway geproduceerd stuk. Is dit de ideale gelegenheid niet voor een jong en onbekend auteur om zijn stuk te laten opvoeren En nochtans is het aan het toeval te danken dat Harry het manuscript in handen krijgt dat zo pas door Stanley Krown beëindigd werd... en hij voelt er veel voor om het stuk te producerende geschiedenis van een heel 'ong meisje die onder de tyrannieke heer schappij van haar moeder leeft. Vooreerst verblind door het aanbod van de pro ducer moet Stanley weldra een toontje la eer zingen Bea moet de hoofdrol ver tolken. Dus zal het meisje negen en twin tig zijn in plaats van negentien zoals de schrijver het voorzien had. En. daar men z'ch niet met principes kan voeden, is Stanley wel verplicht de veranderingen te aanvaarden, dit tot grote ontgoocheling van de verrukkelijke Sally Carver, een kleine televisie-actrice die naar de rol dingt en door alle middelen probeert de jonge auteur te overtuigen die heilig schennis niet aan te nemen. Heel spoedig begriiot Bea dat Sally op Stanley verliefd is. Zij laat haar dan ook aanwerven in een provincie-tournée. ten einde haar van hem te verwijderen. De herhalingen van het stuk worden druk voortgezetBea en Stanley verla ten elkaar niet meer hetgeen niet naar de zin van Harry schijnt te zijnSally die onder twintig verschillende namen vergeefs getracht heeft de roem te vin den keert op de avond van de alge mene herhaling» naar New-York terug en vertelt aan Stanley wat zij van de nieu we versie van zijn stuk denkt. Dat draait uit op een aardige ruzie. En het onvermijdelijke gebeurthet schouwspel wordt een ramp... Ontmoe digd. spreekt de jonge auteur van alles i oo te geven, maar Bea doet hem op zijn I besluit terugkeren. Dezelfde avond ver loven zij zich: Stanley zal de zomer ge bruiken om zijn stuk te herschrijven, ter wijl Bea met vacantie naar Europa reist. In de Herfst gaan zij trouwen. Harry gaat hiermede echter niet ac- coord. Echtscheidingen tussen toneelmen sen gebeuren dikwijls zonder reden en de producer bleef erg verliefd op zijn ex-vrouw. Zonder iemand te verwittigen laat hij in de provincie de eerste versie van Stanley's stuk opvoeren en geeft de hoofd- rol aan de dynamische Sally Carver. En wanneer het succes verzekerd is brengt hij de auteur vóór zijn oeuvre; Stanley is wel verplicht de waarheid onder ogen te zien. Maar Harrv Phillips is vastbesloten zijn rivaal volledig de ogen te openenhij brengt hem naar de villa waar Bea die nooit naar Europa vertrok voor enige tijd het leven leidt van... een vrouw van haar ouderdom. Deze onverwachte ontmoeting is beslissend voor de twee «verloofden». Bea begrijpt dat haar le ven bij Harry ligt. Beter nog. zij stemt er zelfs in toe de rol van de moeder te spelen bij de opvoering van het nieuwe stuk te Broadway! Wat Stanley betreft, zijn toekomst ligt beschreven in Sally's schitterende ogen. CINEMA COLISEUM: AANVAL OP FORT CLARK A l'assaut du Fort Clark) met Jeff Chandler, Maureen O'Hara en Suzan Ball. Majoor Howell Brady wordt door Washington naar Fort Clark, Texas, ge zonden om een eind te maken aan de uitmoordingen die regelmatig door de Kiowas-Indianen verricht worden. Majoor Howell wordt niet gunstig ont haald door Kolonel Jackson Meade, hoofd van het Fort, die gekant is tegen Brady's plan Seminole-Indianen in dienst te ne men om de Kiowas te bevechten. Brady en zijn twee sergeanten slagen er in de Seminole-stam van Maygro er toe te overhalen samen met het leger der V. S. de Kiowas te bevechten in ruil voor eetwaren en de belofte dat hun la ter vruchtbare grond in de Vallei van Santa Media zal geschonken worden. Maj. Brady vestigt de mannen van Maygro in het fort niettegenstaande de ontevreden heid van de kommandant. Brady neemt de dochter van Maygro. de mooie Avi» onder zijn hoede. De theorie van Bra- dy. zich met de Seminoles te verbroede ren, bevalt helemaal niet aan de officie ren en hij wordt slechts daarin gesteund I door één persoon, Elaine Corwin, de we- I duwe van een officier waarvan men niets meer hoorde sinds zijn expeditie tegen de Kiowas. Tijdens een schermutseling tussen de Seminoles, onder de leiding van Maj Brady, en de Kiowas, vindt Brady een degen toebehorend aan Kapitein Corwin Hij vermoedt dat deze laatste aan het hoofd der Kiowas staat en stelt Elaine Corwin er van op de hoogte. Corwin heeft zijn post verlaten, gevolg van de tussen komst van invloedrijke Mexicaanse per sonaliteiten die hem een fortuin aanbo den om de Indianen aan te sporen weer de wapens op te nemen. Elaine houdt niet meer van haar echtgenoot maar. al vorens het huwelijksaanzoek van Bradj in te willigen, moet zij de zekerheid heb ben dat haar man zich van verraad heeft schuldig gemaakt. Kolonel Meade weigert eetwaren te leveren aan de Seminoles en het is om deze reden dat de mannen va» Brady het Fort verlaten. Brady haalt hen in en zijn sergeanten stelen een met bloem beladen kar en voeren haar naar het dorp der Seminoles. Brady keert naar het Fort terug om de Kommandant er van te verwittigen dat de Kiowas gereed staan om in massa aan te vallen. Hij wordt aangehouden om een diefstal van eetwaren te hebben geor ganiseerd. maar als de troepen der Kiowaï het Fort omsingelen wordt hij dadelijk losgelaten. Na een wrede aanval op Fort Clark, worden de Kiowas, onder de leiding staan de van Corwin, vernield. Brady doodt Cor win in een moedig gevecht van man tot man. Nu hij zijn zending heeft volbracht zal hij in het huwelijk kunnen treden met Elaine Corwin en de Seminoles. die weer terug naar het kamp zijn gekomen om hun blanke leider te helpen, worden beloon# door de verwezenlijking van hun vurigst» wens. jeff maureenIH-, - N»«we)i|k, op het pepier (Hul «I I "°Q" [ndnrn hebbe* SHEAFFEITS «I ÏHEAFFER-SI STEEDS AAN DE SPITS I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 10