V28 Wielerpraatje Het Ypersch Nieuws 1 MILLIOEN gebruikers Nog steeds Recordpogingen Nu een Saxofoonspeler «HET 1TEBSCH NIEUWS» Blz 7 16-4-1954 8 jaren andervinding verzekeren uw totale voldoening Nog een paar jaar en onze dames zullen eveneens van zich doen spreken. Daarmede is het doek gevallen over deze kampioenschappen die voor de Sint Michielsturnkring eens te meer succesvol zijn verlopen A. G Uiterst gemakkelijke betalingsvoorwaarden Verdeler voor het arrondissement leper Garage C. VANDERMEERSCH TeL 20188 Stw. op Dikkebus 11, IEPER (Statie) BASKET - BALL IEPEJt B-B.C. Verleden Zondag werd de tweede leper - se derby in officiële competitie gespeeld. Deze zeer gewichtige partij is uitgegroeid tot 'n zeer aangename match, we hebben ons ook bijzonder beloofd van de uiterst gazettecoureur die dit seizoen ongetwij WEER EENS EEN BELGISCHE ZEGE IN DE RONDE VAN VLAANDEREN Toen daar op de Giesbergse Muur de vreemdelingen als Kubler. Bobet. Mahé. «i7 weer eens op de voorgrond traden, meende men. dat de zege wel weer eens naar het buitenland zou gaan. Want die vreemden toonden zich tot daar zo een tikje autoritair. Alsof de zege hen niet kon ontglippen. Mee had echter zonder een Raymond Impanis gerekend vriend Roger duivelde verleden jaar wel eens af en toe op d.e TURNEN Beschouwingen na het lepers succes In de lokale sportmiddens was men de Zondagavond blij verrast bij het nieuws dat de Ieperse turners eens te meer on ze stadskleuren hadden doen zegevieren. En op welke wijzeHelaas waren de in richters eveneens verrast maar dan op pijnlijke wijze bij 't zien van de ongelooflijk kleine belangstelling onzer stadsgenoten voor deze boeiende kampen. Gelukkig waren de vreemde deelnemers flink vergezeld door hun aanhangers, zo dat er een drukte van belang heerste in de zaalwat ons de indruk gaf dat wij op verplaatsing waren. Met ongerustheid denken we hierbij aan het a-s. Interna tionaal Turnfeest op einde Mei. dat enor me kosten zal vergen om iets onvergetelijks voor te schotelen aan de bevolkingzo de interesse dan in dezelfde aard ver loopt. wordt het een beloftevol iets I In tussen blijven de kranige organisatoren met optimisme werken aan dit reusachtig turn festijn. Een terugblik op de kampen gaf ons enkele verrassende vaststellingen. De win naar bij de scholieren W. Dewilde. stond na de le proef op de elfde rang. Wie zou ooit gedacht hebben dat hij zulk een te rugkeer zou bewerken om tijdens de laat ste proef zijn rivalen met een zuchtje te kloppen J. Coffyn leverde eveneens prachtig werk. won het paardspringen. doch verloor de titel aan de barren. W. Goethals bleek een stevig kamper die gans de wedstrijd de kopmannen op de voet volgde. Drie kerels waarop de verwach tingen hoog staan 1 M. Truwant onze knappe junior turnde tegen de beste seniors op. aldus bewijzende dat de voorraad keur-elemen- ten nog niet uitgeput is te leper. Zijn prestaties aan paard en rek deed de jury bewonderend opkijken. Intussen kregen we de resultaten der kampioenschappen van Brabant en Antwerpen waaruit we leerden dat slechts één man onze crack vooraf gaat met amper 2 punten voor sprong. nl.Cappaerts uit Boom. Zal me dat een ontmoeting worden tijdens de titelkamp te Brussel op 23 Mei Ook bij de seniors schijnt de zon. Waar we vroeger met ontzag de namen uitspra ken der Oostendse internationalen, zo zijn die mannen thans reeds over het hoofd gesprongen door de Ieperlingen waaron der vooral L. Mus een turner van inter nationaal gehalte aan 't worden is. Al hoewel in alle proeven zeer sterk, mag zijn rek-oefening als iets enigs in Bel gië worden aanzien samen met zijn sen sationele kunstsprongen over het paard. Over N. Dehaerne geraakte de jury ook niet uitgepraat, en met reden, want zo 'n vlekkeloze grondoefening ziet men niet elke dag. De donder van toejuichingen welke losbarstte na zijn uitvoering onder lijnde ten volle zijn prestatie samen met het punt voorsprong waarmede hij de lei ding nam. Spijtig genoeg sukkelt Nor- retegenwoordig met een pijnlijke schou der. zodat hij moest de strijd staken na nog eens zijn grote klas gedemonstreerd te hebben aan het paard. L. Eeckhoudt die voor de eerste maal bij de seniors op trad. kende tegenslag aan de toestellen toch bewees hij nog steeds aan de spits te staan der vroegere 2e categorieërs. Zijn vierde plaats is er het duidelijkste bewijs van. Even vergelijken met de uitslagen van Brabant en Antwerpen. Net als in Vlaan deren komen de jongeren op 't voorplan, wat een verheugende vaststelling iszo «taan op 't ogenblik in ons land aan de spits percentgewijze uitgedrukt 1- Marteaux. 89.40 2. Vandevloedt. 88.75 3. Ceurstemont, 88.40 4. Mus L-, 87.90 en eigenlijk zouden we De haerne N. als 5e moeten plaatsen met zijn 86 op 't ogenblik dat hij de strijd moest staken. Plaats voor de jeugdis hun leuze, en ze bewijzen het door grootse daden. Tevens zijn het 5 oud-bekenden uit de vroegere 2e Cat. welke 3 4 jaar Beleden verbeten kampen leverden om het meesterschap in die categorie. Trai ner Reynaerts zal in de handen wrijven met zo 'n stel jongeren ln de Nationale ploeg. Zeker we onderschatten de oude ren nietzo zullenHous. Dupuis. Stob- baerts. Defer, enz... zich ferm te weer ste.len om nog enkele jaren toonaange vende figuren te blijven, iets waartoe ze nog steeds in staat zijn. Met dit alles zijn de ogen van de Bel gische turnmiddens naar leper gericht en wordt de komst naar Brussel, op 23 Mei, der HaUejongens^ door de tegenstanders ®<'t ongerustheid tegemoet gezien. Nog een woord over onze scholieren» meisjesook zij- hebben zich flink ge weerd in hun reeks.. Trouwens A. Tally oaa,de bijna de $ege.uit de strijd, slechts. Oe iaatste proef was: haar fataal- Verder agenR. Pannecoucke. E-> Messiaen. A. ngelaere en G. Verhoye absoluut niet onder bij de gekende', Oostendse turnsters iZ faire geest waarin de ontmoeting werd betwist. BJ3 C. is dan uiteindelijk (onze reserven verloren) als overwinnaar uit het strijdperk getreden na 'n echte exhi bitiematch van za fanionploeg. Onze équipe, voor de eerste maal sinds zo lang ongeveer volledig, heeft deze punten wellicht reddingspunten uit het vuur gehaald door 'n onverdroten strijdlust, 'n zeer degelijk spelgehalte en vooral een hels rythme van in den beginne De matchIn de zeer snelle start door B BC. opgedrongen wist JJSP. toch het openingsdoel te lukken, doch weldra wis ten onze mannen met 'n goede combinatie de J SP verdediging herhaalde malen uit het verband te spelen en onze swit chende voorlinie kon telkens 'n onbewaakt speler vlak vóór de pander plaatsen. Ons kapitaal-doelen liep dan ook heel vlug op om nog voor het kwartier 'n 10 tal pun ten voorsprong te bereiken. B.B.C. blies toen eventjes uit en Sint Pieters kwam terug tot op 8-14. Enkele nutteloze risi co's van B B C. schenen onze voorsprong te zullen te niet doen. doch onze man nen hervatten zich weldra en pakten uit met 'n sublieme spelwijze die aan de gul den jaren van B.B.C. deed herinneren. Van dan af werden ze nooit meer be dreigd en de rust kwam met 12-27. Na de rust scheen Deruddere van J.SP. het gevaar van de onbewaakte center te hebben opgemerkt en B.B.C. werd ge noopt meer langs de vleugels te gaan doelen. Enkele opvliegingen van 'n vaar dig schietende Hollevoet vermochten het echter niet meer B.B.C. te verontrusten dat n ietwat trager, doch effectief spel aan de dag bracht en hierbij z'n voorsprong nog wist te vergroten om het einde te oereiken met 28-48... Een prachtoverwinning in propaganda- stijl. Onze ploeg mag ongetwijfeld in blok worden vernoemd, en wanneer vooral de voorlinie (E. Van Cappel 19 p., R. Cor nells 12 p.. W. Fiers 11 p.) in het oog liep door haar mooie combinaties en schot vaardigheid. was dit ook ten dele te wij ten aan de secuurheid en het goed bedie nen van onze verdediging (J. Gruwez 3 p.. E. Gadeyne 2 p.) van wie we dergelijke brillante vertoningen meer gewoon zijn. Eindigen we met 'n goede vermelding voor J S.P. wiens spelwijze ten zeerste erop vooruit is gegaan, maar die enkele hoger- vermelde taktische fouten beging en zich aan B.B.C.'s snelheid moeilijk kon aan passen dat komt echter wel. Met deze overwinning heeft B.B.C. zich praktisch gered er kan zelfs nog 'n plaats- ie worden gewonnen op Ol. Roeselare die wel 'n punt meer telt doch 'n match neer. Mannen, doet zo voort... en we ein digen op 'n zeer secure plaats Onze reserven moesten voor de Sint Pie ternaren onderdoen met de score van 29-23. Machine gereedschappen precisie meetinstrumenten alle soorten. Alaam sleutels, tangen, beitels, boren, hamers, enz. Prijzen buiten concurrentie LECERSTOCK {lerkcnstraaf 4a, Langemark De goedkoopste winkel der streek Ingang vrij. Open alle werkdagen, 's Zondags tot 12 u (9329) JEUGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Zondag 11 April van 5 tot 9.30 uur. Vanaf 5.30 uur alle sport uitslagen. Te 8 u. prijsloting. BASKET J.S.P. - BB C. 28-48. We hebben met klank verloren en verdiend B.B.C. was beter over heel de lijn. én in verdediging én in de aanval. Voeg dan daarbij dat B.B.C. tevens Dame Fortuna aan zijn zijde had in de lange afstand worpen. J.S P. legde geen enthousiasme aan de dag. speelde te mat en te traag en beging de fout het middenworp-ter rein te veel open te laten. Aan de rust was de achterstand reeds groot genoeg om een nederlaag te voorspellen, ofschoon een mooie remonte werd gedaan in het begin var de tweede time. ReservenJ.S.P. - B.B.C. 29-23. Ook hier was de zege ten volle verdiend bij de jongeren. Aan de rust wezen de bord- les reeds 13-4. Nadien namen de St Pie termannen het te gemakkelijk op. zodat B.B.C. in staat werd gesteld de aanmer kelijke achterstand grotelijks goed te ma ken. De belangstelling was massaal, de lei ding perfect en de spelers fair. Daarmee Is het lot van J.S P. definitief bezegeld. Er resten nog twee officiële thuismatchen. op 25 April tegen Brugeoise en op 2 Mei tegen V. G. Oostende. We zeggen weldra vaarwel aan de reeks voor een jaartje?., en tot weerziens Zondag 1] April te 11 uur terrein Zaal hof vriendenmatch Patro J.S.P. -s Lan- gesnark. 8 "V qZ Op Paasmaandag 19 April hebben we het jaarlijks Paastornooi. waaraan zullen deel nemer B.B.C. Ronse. Olbak Kortrijk, leper B.B.C en J.S.F. leper. In de voor middag twee schiftingsmatchen en 's na middags de finalen. Toekomende wéék na dere en volledige inlichtingen. Het wordf een sporthoogdag voor de basket ball liefhebbers van leper, t e< 5. O feld op het toppunt van zijn kunnen staat Die Impanis. die in de laatste kilome ters iedereen te sterk was. Bobet er ge woonweg uitreed, en tegen Wetteren de n;aa: nam van Mahé. die begon te rek ken. om dan ook niet aan te dringen in de eindspurt. Wat Impanis daar uithaalde in die laat ste kilometers, zal wel zo licht niet na gedaan worden. Toen hij even overnam van Mahé. ging hij wat harder dan ge woonte door. kwestie van de maat te ne men. En de Fransman loste. Voor velen zou dit een aansporing geweest zijn. om nog wat verder door te gaan en alleen naar de aankomst te snellen. Voor Im panis echter niet. Want hij meende dat Mahé wel niet meer de macht zou heb ben om aan te dringen in de eindspurt te Wetteren. en hij had hierin gelijk. Impanis werd reeds verweten voor al les wat mogelijk was. Maar we kunnen toch niet ontkennen, dat hij een tikje meer kan dan een andere renner. Waar het hem gelegen is. weten wij niet. Nu hij echter zijn eerste zege in een klassie ke wegrit wist binnen te halen, zegt onze kleine vinger ons, dat deze wel door an dere zal gevolgd worden, en bij sommige selectieheren voor de Ronde van Frank rijk. Impanis op de eerste plaats aangete kend staat bij de kandidaten. Om de Westvlamingen in de klassering te vinden, moeten we een stukje terug gaan. André Rosseel werd hier zevende, vóór onze andere provincialen Valère Ol- livier en Roger Decock. of steeds de ge wone namen. Dan hebben we Brik Schotte. die als 21e aangetekend staat, en die leed aan wat we hier in deftige woorden de sch... noe men. waardoor hij niet op volle krachten kon strijden. Roland Callebout uit Ploegsteert was et weer eens bij. wanneer de afslachting ingezet werd. Zijn onbezonnen rijwijze was er eens te meer oorzaak van. dat hij weldra ook tot de afgeslachten ging be horen. en naar de 23e plaats verwezen werd. Iets is zeker, de Ploegsteertenaar kent dit jaar als neo-beroepsrenner, een Rink seizoenbegin. en hij wist zich tot nog tue steeds flink te klasseren. Dreten Noyelle had ook veel hoop, eer schone ereplaats in zijn eerste Ronde var Vlaanderen te verwerven. Hij peddeidt dan ook lustig in de bonte groep, maar kwam te Brugge voor een onherstelbaai onheil te staan, namelijk kaderbreuk. E hiermede gaan de voorjaarsk.assiekers eei voor een voorbij en kan de Dré maa' geen enkele puike uitslag noteren. Steed, opnieuw tegenslag. Wat mag hij deze winter wel mispikkeld hebben om op der gelijke kwade voet te staan met Dam Fortuna De Thuur uit Vlamertinge was al niet minder ongelukkig. Ook voor hem kwan tegenslag roet in het eten gooien, terwij de Komenaar Michel Vuylsteke nu per for ce eens wilde aantonen, hoe men moei vallen om zijn materiaal naar de duivel te helpen Maurice Minne was de gelukkigste, want hij was bij dit hels weder maar liefst thuis gebleven om zich te warmen aan moeders kachgl. Wie eveneens beter ware thuisgeble ven, was Willy Jacob uit Poperinge. dii in de Ronde der Onafhankelijken start te. Flink op dreef werd hij echter n; enkele uren zodanig door de koude over mand. dat men hem van zijn rijwiel moecl nemen, en in een naburig huis binnenlei den, om hem toch wat te ontdooien. Wie echter van regen en koude nu een niet de minste hinder had. was Bertj Voorde uit Kemmel. We weten het reed: van vroeger, dat Bertje steeds flink o: dreef is in het voorseizoen. Maar dat h zou te werk gaan. als hij thans in di voorseizoen doet. dat hadden we nu ook weer niet verwacht. De gewoonte getrouw, was Bertje steeds opnieuw in de vuurlijn te vinden, wanneer het er ernstig begon uit te zien. En alhoewel de regen het zicht heel wat belemmerde heeft hij toch te gen het einde de goede trein niet gemist. Aldus kon hij op een prachtige vijfde plaats beslag leggen. Als men de topsprin- ters uit het groepje niet kent. is het moei lijk om zich aan een gunstig wiel vast te klampen. En Bertje had nu eenmaal de man in de gaten gehouden, die nog juist een tikje rapper uit de voeten kon. dan hij zelf. Maar er waren dan ook weer twee anderen voor. De nieuwe Zonnebekenaar Roger Ver- beke was er weer eens bij. om herrie te zaaien. Hij deed in de laatste koersen totaal afbreuk met zijn vroegere rijwijze. n durft het thans aan. eens alleen de lange afstand te trotseren. Een overwinning van de Zonnebekenaar zal wel niet lang uitblijven. Tegen het einde kreeg hij-met derail- leurdefect af te rekenen, waardoor hij zich niet meer tenvolle kon laten gelden n met de dertiende plaats moest genoe gen nemen. Om te besluiten nog onze liefhebbers, -die te Gtillegem bijna op dè zege beslag legden, irt cfe persoon van Dreteh Gryson uit Geluvefd. Sie volgens dé aankomst- rechters nipt geklopt werd door Verhoug- straeten. terwijl anderen méénden, dat Gryson gewonnen had. Daarom is het dat de foto's moeten afgewacht wordén om-dé' uiteindelijke winnaar san le duiden.' Als het spannend gaat. èan hebben (Je HH. van de B.W.B. steeds eetr gepaste op- Tossing«de foto». Maar als er nu eens geen fotograaf aan de aanRbmstlijn warq? JULiEN I KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 11 APRIL (i) F. C. Brugge Ukkel Sp R. C. Doornik F. C. Izegem F. C. Ronse C. S. Brugge R. C. Borgerhout F. C. Roeselare U. S. Herseaux F. C. Knokke F. C. Tielt W. S. leper K.V.C.S. Yprois S. V. Wevelgem Zwevegem Sp. Dar. Blankenberge F. C. Torhout Kuurne Sp S. C. Oostrozebeke S. K. Steenbrugge 111 PUwn in dese kolom Het nummer 1 ais U de thuisploeg gewonnen feeil. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt Hoeveel deelnemen sollen bel hoogste «snlil pontes Naam en voornaam (of deknaam> Straat en Nr Gemeente (in bloklntters) V 28 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te be F. C. Brugge Ukkel Sp. R. C. Doornik F. C. Izegem F. C. Ronse C. S. Brugge R. C. Borgerhout F. C. Roeselare U. S. Herseaux F. C. Knokke F. C. Tielt W. S. leper K.V.C.S. Yprois S. V. Wevelgem Zwevegem Sp. Dar. Blankenberge F. C. Torhout Kuurne Sp. S. C. Oostrozebeke S. K. Steenbrugge Hoeveel deelnemers inllen acie «eek het hoogste aantal ponten behalen 7 De hr. Julien Bogaert zal vanaf Zaterdag avond. 17 April, dus Paaszaterdag, een record poging wagen voor saxofoon. Zijn poging zal doorgaan in het Café Frangois bij dhr Leon Bogaert, 1 D'Hondtstraat te leper. De hh. Van Cappel en Roegiers, deurwaarders, zullen toezicht uitoefenen. Qr Rogiers staat in voor de medische verzorging, terwijl de hh. Bruno Ver- straete en Eugène Tolle- naere als verzorgers zul len optreden. Julien BOGAERT. Enkele proefprctofypes van Amerikaanse vliegtuigen «r Sri In het midden bemerkt mén de Douglas X-3 met zijn revolutionnaire vorm. speciaal berekend voor zeer hoge snelheden. Van links naar rechts (draaiend in de richting vani uurwerkwijzers) de BELL X-1A ultrasonisch straalvliegtuig, dat reeds een snel heid van 2560 km. per uur bereikte; de DOUGLAS D-558 van de Amerikaanse /ot-Vi v CONtAIR X-F-92, gebouwd voor proefnemingen met de deltavleugel e L X-5 met verstelbare vleugels voor het bestuderen van de uitwerking van het regelen der vleugels in vlucht; een variante van de DOUGLAS D-558, houder van het hoogterecord voor de toestellen met ultrasonische snelheid en de NORTHROP X-4 met twee straalmotoren bestemd voor de stabiliteit, in, vlucht van een toestel met pijlvormige vleugels, gebouwcl volgens Se formule vap dé vliegende vleugel- u i enacsifei» s? S ixunK ug OI uk U o shaa<j«r

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7