De Firma STEVENS GGbrOfidfiFS Speciale Voorwaarden tot 10 Mei Koop dus NU uw Elektrische Huishoudapparaten Koelkasten - Radio's, enz En U verdient geld Gezien het ENORM S U CC ES der Ieperse Handelsfoor handhaven wij onze grandioos schaaktornooi in de ieperse hallen Vandenpeereboomplaats, 7, IEPER, deelt mede uitslag van de varkensprijskamp cehouden te ieper op woensdag 21 april ter gelegenheid van de 24e ieperse handelsfoor prachtice tentoonstelling van levende en opcezette vogels met pasen te ieper «HET YPEBSCH NIEUWS Vlaanderen - Ligue du Nord France op 120 borden op Zondag 25 April 1954 vanaf 13.30 uur In de annalen van de Belgische Schaak- onthuld. Het draagt eer. kenspreuk For- sport wordt Zondag 25 April ek. beslist titudïne et Prudentia Dapperheid en hoogdag die alle voorgaande en der- beleid J- gelijke organisatie van verre ral overtref- »er Want de inrichting van de Konink lijke Ieperse Schaakkring heeft een grote weerklank gevonden, rowel hier als bij cnzi ZuiderburenUit de briefwisseling blijkt duidelijk hoe enthousiast de Fran se clubspelers de hun door de Belgen toe geworpen handschoen zullen oprapen om hun geestelijk potentieel te meten met RIS CAUSAvan de Koninklijke Ieper se onzense Schaakkring die door hun tussenkomst Alle wegen leiden Zondag 25 April veel hebben bijgedragen tot de luister van 1954 naar... IEPER Amiens. Valencien- deze grandioze schaakmanifestatie. Aan res Arras. Lens. Rijsel. Boulogne. Calais, de hiernavolgende personen ral na on- Duinkerke. enz. zullen hun schreden rich- dertekening een kunstvol ontworpen ten naar onze beroemde Hallestede om document worden aangeboden f hand te reiken aan de Belgische vrien- 1) Ridder P. van Outryve d'Ydewalle. den uit Brugge Kortrijk. Oostende. Gent. Gouverneur van WesSvlaanderen (heeft een voorwaar passende spreuk, die als het ware het waardig karakter van de bloeiende kring weergeeft Te 11.30 uur worden de officiële per sonaliteiten uit de Burgerlijke en schaak wereld in de Hostellerie St Nicolas door het inrichtend Comité ontvangen. Een re ceptie zal gevolgd worden door de plech tige aanstelling van de 13 leden HONO- 1957-41 De h. burgemeester Albert Dehem heeft op Witte Donderdag het clubembleem ran de Koninklijke Ieperse Schaakkring onthuld op de Ieperse Handelsfoor. Hier wenst hij het bestuur van de K.I.S.K., op de foto de hh. voorzitter Dr De Roo en Baert veel geluk met bet a-s. internationaal tornooi. St Niklaas en anderen. De gevolgen van deze grandioze dag zul len van verstrekkende aard zijn. Want de vereniging van twee volkeren vooreerst, betekent een bijdrage om een broeder- Ujke band te smeden en de wereldvrede te zien bestendigen. Ten tweede toeris tisch gezien betekent deze bijeenkomst voor onze stad een gelegenheid om haar schitterende faam van Kunststad te laten kennen. Medewerking van de Ieperse be volking zal hier ongetwijfeld een zeer grote rol spelen. Het bevlaggen van de huizen rond de markt ls een eenvoudig middel om het feestelijk karakter van de ze internationale bijeenkomst te verho gen. De zedelijke en culturele waarde van het schaken is gekend Schaken is een denkproces rond het bord met 64 witte en zwarte vakken. De edele vorm van het spel schept de acteur een onbetwistbaar geestelijk genot. Zelfs verstandelijk on- vermogenden kunnen dank zij het beoefe nen van dit spel hun geestelijke ontwik keling helpen bevorderen. Daartoe is een groot gevoel voor analyse en doorzicht van node. Voor de oningewijden wordt dit gran dioos (het woord is niet te sterk) tornooi op 120, lees wel honderdtwintig, borden een waar curiosum. 120 Franse vertegenwoor digers zullen in de bovenzalen van onze beroemde Kallen de 120 Belgische denk krachten ontmoetenVoorwaar, het is geen klein bier dergelijke inrichting op zich te nemen. Dat de Koninklijke Ieper se Schaakkring dit initiatief aandurfde op zich te nemen, wekt In alle schaak middens en zowel voor de buitenstaan ders gevoelens van bewondering op. Onder de leiding van bestuurslid archi tect J GITS met zPn staf knappe mede werkers. kondigt dit feest zich glorievol aan. Het belooft een haast volmaakte inrichting te worden. Het grootse kader de' hallen zal als het ware omvormd wor den tol een huiselijke sfeer. Dank ook aan de tussenkomst van het inrichtend co mité zullen de naakte muren rijk met OOSTERSE TAPIJTEN bekleed worden wat de koude atmosfeer zal weten te me tamorfoseren Verder het plaatsen van 120 m. tafels. 240 stoelen. 120 spelen, vlag gen. decorum, het plaatsen van een bureel, het inrichten van een café. geluidverster king. enz., dit alles toont aan dat geen enkel detail zal verwaarloosd worden om het feest een maximum van aantrekke lijkheid te waarborgen. De deelnemers van dit reusachtig tor nooi een unicum in België waarvan de eer aan leper toekomt vertegen woordigen alle klassen van de maatschap pij en zullen zonder een gesproken woord, elkander gedurende het spel beerrpen en waarderen. Een eervolle nederlaag is slechts accidenteel en heeft op zich zelf gezien een betrekkelijke waarde Echter zal de uitslag zijn belang hebben in de balans van de deelnemende landen en waarvoor een prachtige wisselbek°r. door de Koninklijke Ieoerse Schaakkring uit geloofd. de inzet is! Het programma van de dag is wel ge vuld De morgen vooral is gewijd aan de Kerkdienst en de plechtige receptie, terwijl het publiek vanaf 13 uur vrije toegang zal verkrrgen in de beroemde hallen, waarvan de ingang is opengesteld aan het Westportaal. Neermarkt. Een avondfeest besluit de feestelijkheden. PROGRAMMA Te 8.30 uur "s morgens in de St Maar tenkathedraal wordt een plechtige H. Mis opgedragen voor wijlen heer Notaris A. Vandermeerseh Na de mis wordt het em bleem symbool van clubliefde en sa menhorigheid gewijd.-Dit embleem werd tijdens de handelsbeurs in de sta~d van de Koninklijke Ieperse Schaakkring door de heer Burgemeester A. Dehem en Ere voorzitter van het beschermend comité zich echter wegens rouw doen veront schuldigen) 2) Mr Alabrune. Consul de France. Kort rijk 3) Mr P. Dierman. Président d"honneur de la Fédération d'échecs Beiges; 4) Z. E. H. Cyriel Verhaeghe. pastoor- deken van leper 5) Weled. Hr A. Dehem. Burgemeester van leper en Ere-Voorzitter van het Be schermend Comité. 6) Mr R. de Guigne. Président de la Ligue du Nord France 7) Mr E. Van Hoorde. Nationaal bonds voorzitter 8) Mr O. de Jonkheere. Président d'Echl- quier du Nord Lille 9) Mr R. Evenepoel. Tornooileider B S B. 10) Mevr. G. De Roo. Voorzitster van het Feestcomité K.I.S.K. 11) Mevr. J. Du Brulle. Meter K.I.S.K. 12) Mr J. Himpens. Voorzitter Liga Westvlaanderen 13) Mr R. Boddaert. Verdienstelijk lid BSB. Een lunch zal na de receptie aan de gevierden aangeboden worden. Te 13 30 uur worden de deelnemers in de Hallen verwacht ten einde zich op te stellen voor hun respectievelijke bord nummers. Te 13.45 uur Toespraken door Dr G. De Roo. Voorzitter K.I.SK.Mr R. de Guig ne Mr Vanhoorde. Voorzitter B.S.B. en Hr Burgemeester A. Dehem. Te 14 uur uitvoering van Franse en Belgische Nationale Hymnen, kondigt de inzet van het grandioos schaaktornooi aan Vlaanderen - Ligue du Nord France op 100 borden. Na enkele technische mededelingen zul len de heren Consul de France en de Hr Burgemeester respectievelijk op het 2e en le bord een symbolische zet doen. Hiermede is het startsein gegeven voor de nationale kamp. die tevens ve'ge*e'd gaat van de flnaalwedstrijd voor de Vijfde Tropee der Jongeren 1954 en waarvoor de twee Analisten van de voorronden el kaar zullen bekampen voor het kampioen- I schap van leper Pas dan trèkt een reusachtige horde zich in beweging, waar gladdige voor posten zich een weg zullen banen door heen de vijandelijke verdedigingstellin- sen. Bokkige capriolensprongen van de paarden zullen het offensief helpen onder steuner. De officieren zullen heel bedrij vig zijn. De Dames zullen het strijdtoneel met hun tegenwoordigheid helpen opluis teren. de Koning zal zich weten te om ringen door een gordel van sterke ver dedigingstorens... In een woord een gran dioos toneel, waar op 120 borden, dansende wee.nE'n zullen voltrokken en waar een soetterend vuurwerk de stellingen zal uiteenrafelenPas tegen het einde zullen de Rood-Kruis posten hun handen vol hebben met het verzorgen van... ver stuikte vingeren en het helpen droppen van de zweetdruppels der deelnemers Na vier uren spel wordt het witte doek gehesen en zullen uitgeputte krachten, hun vonnis afwachten dat door de scheids rechters dra zal bekend gemaakt worden Te 19 uur is alles geregeld en worden de prijzen uitgedeeld... Nog bekomen van hun strijd zullen de dames ditmaal de rollen keren en een feestelijke noot tijdens de dansavond weten te bezorgen, waar de hitte van de strijd zal bekoeld worden in vreugde drankenSierlijke walsen en tango's on der de leiding van de t The Willy's Band met de 9 uitvoerders in groot ornaat, zullen de dansvloer van de Hostellerie St Nico'as verkleinen. Hiermede wordt de memorabele dag besloten en daar zullen de dansliefhebbers zeker nog veel verrassingen bekomen die nun '.ang zullen geheugen Poort open te 19 30 uuringang 50 fr. Reservaties van af 14 uur in de burelen onder de hallen. 11 Vanhoutte Jozef. Leisele. 12. Vanhulle Henri. Oedelem. 13. Vanhulle Henri. Oedelem. le PRIJSKAMP Beren geboren van 1 Sept. 1953 tot 31 Dec. 1953 Drie Eremetalen en 300. 250. 200. 200. 175. 150. 125 fr. 1. Denolf Jules. Lichtervelde. 2. Denolf Jules. Lichtervelde 3. Desrumeaux Alidor. Aalbeke 4. Goethals André. Oedelem. 5. Denolf Jules. Lichtervelde. 6. Loncke Aimé. Roeselare. 7. Regheere Urbain, Krombeke 8. Desrumeaux Alidor. Aalbeke. 9 Willaert Hektor. Ardooie. 2e PRIJSKAMP Beren geboren van 1 Maart 1953 tot 31 Aug. 1953 Drie Eremetalen en 325. 275. 225. 200. 200. 175. 150 fr. 1. Van Landuyt Arseen. Dentergem. 2. Vandeghinste Jeroom. Zonnebeke. 3. Denolf Jules. Lichtervelde. 4. Denolf Jules, Lichtervelde. 5. Van Landuyt Arseen. Dentergem. 6. Vanhulle Henri, Oedelem. 7. Craeymeersch Alfred. Ruiselede 8 Brille Jules. Rekkem. 9 Van Elslander Albert. Woumen. 10 Debouvere Emiel. Bikschote. 11. Dejonckheere Remi, Geluwe. 12. Wed. A. D'Hulster, Vlamertinge. 13. Regheere Urbain. Krombeke. 14. Vanhulle Henri. Oedelem. 18. Craeymeersch Alfred. Ruiselede. 16. Deberdt Julien. Vlamertinge. 17. Denolf Jules. Lichtervelde. 18. Raes Maurice. Oostnieuwkerke. 3e PRIJSKAMP Beren geboren van 1 Sept. 1952 tot 28 Febr. 1953 Drie Eremetalen en 350. 300. 250. 200. 200. 175. 150 fr. 1. Van Coppenolle-Calmyen Alberik. Torhout, met Nardus 't Groenhof. 2. Denolf Jules. Lichtervelde, met Nand v. Beveren. 3. Vandewalle Walter. Beerst. met No taris 't Ravennest. 4. Denolf Jules, Lichtervelde, met Natal. 5. Denolf Jules. Lichtervelde. met Narco. 6. Raes Maurice. Oostnieuwkerke. met Nulleman. 7. Vanhulle Henri. Oedelem. met Max. 8. Vanhulle Henri. Oedelem. met Nisan. 9. Vanhulle Henri, Oedelem. met Naomé 10. Pecceu Engel. Zuidschote. met Nor- bertus. 11. Laseure Maurice. Woesten. met Nim bus. 4e PRIJSKAMP Beren geboren vóór 1 Sept. 1952 Drie Eremetalen en 375. 375. 300. 250, 250. 200. 200 fr. 1. Bilcke Marcel, Hulste. met Nirak. en Coens André. Oedelem. met Master v. d. Roeste Scheure. 3. Declercq Ernest. Schuifferskapelle. met Marnix v. d. Landbouwschool. 4. Brille Jules. Rekkem. met Juvenal v. 't Ravennest. 5. Devolder Godfried. Schuifferskapelle. met Ijugo. 6. Denolf Jules. Lichtervelde. met Lord v. d. Roeste Scheure. 7. Masquelin Robert. Wervik. met Nasko v. d. Landbouwschool. 8. Wullen Louis. Beveren-a-IJzer. met Maat. 9. Viaene Jeroom. Deerlijk, met Nero 't Slyphof. 10. Denolf Jules. Lichtervelde. met Moos. 11. Vandenberghe Medard. Houtave. met Mercurius. 12. Van Gheluwe Germain. Geluwe. met Jo. 13. Brille Jules. Rekkem. met Mortier v. Schiervelde. 14. Capoen Jules. leper, met Necro v. d. La ndbouWschool. 5e PRIJSKAMP Zeugen geboren van 1 Sept. 1953 tot 31 Dec. 1953 Drie Eremetalen en 275. 250. 200. 175. 175. 150. 125. 100 fr. 1. Verbeke Marcel. Oede'.em. 2. Verbeke Marcel. Oedelem. 3. Vanhoutte Jozef. Leisele. 4. Vanhoutte Jozef. Leisele. 5. Vandewalle Walter. Beerst. 6. Goethals André. Oedelem. 7. Vandewalle Walter. Beerst. 8. Bilcke Marcel. Hulste. 9. Vanhoutte Jozef. Leisele. 10. Vandewalle Walter, Beerst 14. Vandewalle Walter. Beerst. 15. Claeys Gentiel, Oedelem. 16. Vanhulle Henri. Oedelem. 17. Bilcke Marcel, Hulste. 18. Vermeersch Omer, Ichtegem 6e PRIJSKAMP Zeugen geboren van 1 Maart 1953 tot 31 Aug. 1953 Drie Eremetalen en 300, 250. 200. 200. 175. 150. 125. 125 fr. 1. Coens André. Oedelem. 2. Bilcke Marcel. Hulste. 3. Van Cayseele Germain. Poperinge. 4. Coens André. Oedelem. 5. Coens André, Oedelem. 6. Vervisch Michel. Boezinge. 7. Outtier Gaston. leper. 8. Aernoudt Omer, Kuurne. 9 Verdonck André. Reningelst 10. Aernoudt Omer. Kuurne. 11. Outtier Gaston. leper. 12. Outtier Gaston, leper. 13. Outtier Gaston. leper. 14 Loncke Aimé. Roeselare. 7e PRIJSKAMP Zeugen geboren van 1 Sept. 1952 tot 28 Febr. 1953 Drie Eremetalen en 325. 300. 250. 225. 200. 200, 175, 150 fr. 1. Deruytter Marcel, Oostvleteren. met Novelle. 2. Vandewalle Walter. Beerst. met Na galm 't Ravennest. 3. Coens André, Oedelem, met Norma 't Ravennest. 4. Loncke Aimé. Roeselare. 5. Declercq Ernest, Schuifferskapelle. met Nora. 6. Coens André. Oedelem, met Nesta 't Ravennest. 7. Van Hulle Henri. Oedelem, met Na- dine. 8. Van Hulle Henri, Oedelem. met Nopje 9. Declercq Ernest, Schuifferskapelle. met Nazianne. 10. Verdonck André. Reningelst, met Neeltje.. 11. Van Hulle Henri, Oedelem, met Na- goja. 8e PRIJSKAMP Zeugen geboren van 1 Sept. 1951 tot 31 Aug. 1952 Drie Eremetalen en 350, 300, 250. 225, 200. 200. 175, 150 fr. 1. Coens André. Oedelem. tnet Moselle 't Ravennest. 2. Coens André, Oedelem, met Musette 't Ravennest. 3. Pauwelyn Georges. Oostvleteren, met Moselle. 4. Van Rolleghem Jeroom. Passendale, met Melodie. 5. Landuyt Alfons. Vlamertinge. met Moselle. 6. Devolder Godfried. Schuifferskapelle. met Mirette. 7. Verdonck André. Reningelst, met Mu sette v. d. Landbouwschool. 8. Desrumeaux Alidor, Aalbeke, met Ne- mea. 9. Desrumeaux Alidor, Aalbeke. 9e PRIJSKAMP Zeugen geboren vóór 1 September 1951 Drie Eremetalen en 400. 350. 300, 275. 250, 225. 200. 175. 150 fr. 1. Vanhoutte Jozef. Leisele. met Jar lit* 't Eikhof. 2. Coens André. Oedelem. met Mooie 't Ravennest. 3. Coens André. Oedelem, met Mie 't Ravennest. 4. Declercq Ernest. Schuifferskapelle. met Korra. 5. Declercq Ernest. Schuifferskapelle. met Lila. 6. Vanhoutte Jozef. Leisele. met Kola 't Eikhof. 7. Schotte Jozef, Gits, met Madelberta 8. Loncke Aimé, Roeselare, met Lydia v, Schiervelde. 9. Loncke Aimé. Roeselare. met Koba v. Schiervelde. 10. Capoen Jules. leper, niet Lise. 11. Capoen Jules. leper, met Lisette. 10e PRIJSKAMP Zeugen met minstens 8 biggen, van ten hoogste 2 maand oud 400. 350, 300, 275, 250. 225, 200 fr. 1. Outtier Gaston, leper, met Numida. met viggens van 4 weken oud. 2. Vermeersch Omer. Ichtegem, met La ma 't Groenhof, met viggens van t weken oud 3. Deruytter Marcel, Oostvleteren, met Narcose, met viggens van 4 weken oud. 4. Coens André, Oedelem, met Mosa t. 't Ravennest, met viggens van 4 we ken oud. 5. Coene Louis. Mannekensvere, met Nussa, met viggens van 3 weken oud- 6. Loncke Aimé, Roeselare. met Mario nette v. Schiervelde, met viggens van 7 weken oud. 7. Sierens Albert, Zwevegem, met Nl- gelle. met viggens van 8 weken oud Ter gelegenheid van de Paasdagen werd te leper door de bloeiende vogelbond De Wielewaaleen tentoonstelling ingericht van levende en opgezette vogels uit ons land. Deze tentoonstelling had plaats in de zalen van het Hotel Splendid Bri tannique op de Grote Markt. Verleerden eveneens hun medewerkingde Dieren tuin van Antwerpen, het Natuurhistorisch Museum van Brussel, de Belgische Ver eniging voor Vogelreservaten en de V.Z. W.D. Natuur en Stedenschoon Antwerpen. Op Witte DondeHaenamiddag had de of ficiële opening plaats in het bijzijn van Burgemeester Albert Dehem. die hulde bracht aan het ijverig bestuur der vogel- maatschappij De Wielewaalvoor dit schoon initiatief. Daarop verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Een be zoek werd daarop gebracht aan de ver schillende prachtige stands. Gedurende de Paasdagen kende deze tentoonstelling dan ook een reusachtig succes en vele van de duizenden bezoekers aan de Jaarbeurs brachten ook een bezoek aan deze mooie V ogelten toonstelling. e grote animators en inrichters van de welgeslaagde tentoonstelling van levende en opgezette vogels ingericht door de vogelmaatschapp'.j De Wielewaalte Iepen namelijk de heer Oscar Seys, Erevoorzitter meester Antoon Pecceu, voorzitter de heer Albert Duthoo, secretarisde heer Henri Moncarey, schatbewaarder, en het ijverig bestuur van de vogelmaatschappij De Wielewaaluit leper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 5