Kantoorbenodigdheden Registers Classeurs SCHITTEREND INTERNATIONAAL SCHAAKTORNOOI IN DE HALLEN TE IEPER Vlaanderen 72 Ligue du Nord France 43 H *4 MATRASSEN ALBERT SLOSSE U vindt de grootste keus ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER DE DIKSMUIDESTRAAT TE IEPER IN FEEST He» »dayet« laxeermiddel HET YPERSCH NIEUWS Bil- 5 1-5-1954 De Koninklijke leper se Schaakkring hoge majesiatische ruimte der Hallen I Overweldigend groots In naam van La Ligue du Nord France nam Graaf R. de Guigné het woord hij bedankte de inrichters voor het schitte- De nisation actuelie dei loisirs ce délassemenz rend onthaal en schonk aan de Voorzitter heef! zonder twij.e. ae*noo - e bladzijde raginé pas ui place «ui Jul conrient prachtig schaakuithangbord, zakelijk uit zijn geschiedenis geboekt met het in richten van een internationaal schaaktor- r-oot hetwelk Zondag 25 "April 11. in de bovenzalen van de Hallen plaats vond. •ossen de 115 beste Vlaamse Clubspelers tegen een sterke afvaardiging van La Ligue du Nord France. Dit tornooi kreeg eer. reusachtige en een onverhoopte be langstelling die de inspanningen van de -.oeste inrichters beloonde. De binnenzalen der Hallen waren als het ware in een feestelijk kleed gestoken Men zag de 50 m lange opstelling langs beide vleugels. Ie der bord werd duidelijk genummerd en een prachtig schaakuithangbord, zakelijk Nous nous réjouissons d'fflctr trouvë au- en vernuftjg uitgevoerd door de Heer Car- prés de ros dirigeants la mime identiti de cues. Pu Lts e eet te competition amicale consti- tuer la Première manifestation d une lon- oue série de Rassemblements analogues. Puixsions nous nous rencontrer cheque an- nie. tel est notre rceu le plus sincére Je souhaite a votre Ligue et sous votre égide. Monsieur le Président, un aren Ir brillont. Je vous dis encore merci pour rotre pre sence iel, si nom breust et si sympathUjue. Vire et progresse la Ligue des C er des d'Echecs du Nord - Een zicht tijdens het tornooi links de Belgische spelers- Men herkent Heer J. Himpens, voorzitter Liga West Vlaanderen. met vlaggetjes versierd. Onder de toren w<as een podium met baldakijn opge steld. keurig versierd met de kleuren van de beide deelnemende lqnden. waarin in het midden op de ereplaats het clubem bleem Fortltudine et Prudentia troonde, dat in de morgen werd gewijd. Daarnaast een soort schrijn waarin het prachtig ge tekend perkament werd tentoongesteld. Dit laatste was een huidedocument aan geboden aan de 13 leden Honoris Causa welke in de voormiddag tijdens de intie me plechtigheid werden aangesteld. Een weelde van waardevolle tapijten deco reerde het geheel. De knappe meesterhand van architect J. Gits. inrichter, was waar lijk van node om het decorum in de his torische Hallen tot hun recht te laten komen. Een voor een schaakmanifestatie nooit gezien aantal toeschouwers stond als het ware perpleks te genieten van het fasci nerend en prachtig kader, dat een onver getelijke indruk naliet. Reeds van in de voormiddag werd een grote drukte op de markt waargenomen. Honderden deelnemers en sympathisanten waren aan het kuieren in de stad. ge nietend van alles wat aan moois te zien was. De Lentezon gaf een feestelijke kleur. De vlaggen wapperden zwierig op de 6 grote masten vóór de Hallen, die het middelpunt vormden van de dag. Veel bekijks had de vitrien van de Patisserie Vandaele waar mooie schaaksouvenirs werden tentoongesteld. In de Hostellerie St Nicolas had reeds vooraf een korte receptie plaats waar we benevens de aangekondigde leden Ho noris Causa ook nog opmerkten de Heer Bode. Volksvertegenwoordiger, Tegen 13.30 uur wemelde het in de Hal len van deelnemers, die wensten te genie ten van het prachtig decorum en haast vergaten zich op te stellen. Al het volk was niet weg te slaan van het centrum. De Eregasten namen dan plaats op de voorbehouden zetels. Men herkende de Heer Alabrune. Consul van Frankrijk Graaf R. de Guigné. voorzlttT van La Ligue du Nord Francede heren P. D;er- man en Van Hoorde, respectievel'ik ere voorzitter en voorzitter van de Be'gische Schaakbondde heer Burgermeeste- A Dehem, erevoorzitter KIS K de heer de Jonckheere. voorzitter van de Rijselse schaakclubMevrouwen De Roo en Du Brulle. respectievelijk voorzitster van het feestcomiteit en Meter van K I.S K.de heer J. Himpens. voorzitter van de West- Vlaamse Schaakbond de heer Evenepoel. Nationaal tornooileider. Klokslag 14 uur nam de voorzitter Dr De Roo het woord in het Frans. Monsieur le Consul de France. Monsieur le Président de la Ligue des cercles d'Echecs du Nord. Mesdames. Messieurs. Chcrs Amis Francais, En ma qualité de Président du Cercle Royal d'Echecs Yprois j'ai l'honneur de vous souhaiter la bienvenue en notre bon ne ville d'Ypres. Je vous remercie trés cordialement d'avoir répondu si nombreux d notre appel. Ce tournoi international, ce rassemble- ment. dirais-je mieux. est avant tout une rfunion de propagande pour la cause des échecs. En prenant l'initiative d'organiser une manifestation de cette envergure et jus- qiTict inédite. la Direction de notre Cercle prenait sur elle un trés gros risque, «as sembler 200 amateurs d'Echecs semblait en eltet une gageure. Fort heureusement nous avons rencon tré d'emblée auprès des dirigeants de votre Ligue un accieil des plus réconfortants et bientót nous anions la certitude qu'un en thousiasme communicatit nous conduirait vers un plein succés circoTLStances pénibles et imprévisibles, nous nous prenons souvent d plaindre les gens qui s'ennuient et se mor fondent et nous Et de tout cceurVIVE LA FRANCE Daarop volgde de uitvoering van het Frans nationaal volkslied Marseillaise vervolgens sprak de heer De Roo in het Nederlands. Beste Vlaamse Schaakvrienden. Het toeze mij nti toegelaten V ook wel kom te heten in eigen taal en U te be danken voor uw talrijke opkomst. U hebt ons gewaagd initiatief met een onverwachte, verrassende en formidabele geestdrift beantwoord I Nooit hadden wij durven denken dat dez? manifestatie derwijze in de smaak van eenieder ging vallen I De borden werden omzeggens uitgevoch ten en wij hadden even goed een tornooi op 200 borden kunnen voorzien. Op het laatste ogenblik zagen wij ons verplicht nog 20 tafels bij te schuiven om de talrijke reserven voldoening te geven, &dat het tornooi eindelijk op 120 borden zul doorgaan. Uit gans Vlaanderen en trouwens ook uit gans België kwamen de blijken van aanmoediging op ons Secretariaat toestro men. De verwezenlijking van zo een grandiose competitie ware echter niet mogelijk ge weest zonder de hulp en de bereidwillige technische medewerking der leiders van de Belgische Schaakbond. Onze dankbaarheid gaat In het bijzon der naar de Heren Dierman en Van Hoorde, respectievelijk erevoorzitter en voorzitter van de Belgische Schaakbond en aan de Heer Himpens. voorzitter der Liga West- Vloanderen die zich buitengewoon verdien stelijk heeft gemaakt in de organisatie van dit Tornooi. Een bijzonder woord van dankbaarheid ziin wij nog verschuldigd aan de Heer Evenepoel. Nationaal Tornooileider, die in een mooi en spontaan gebaar van warme sympathie ons een prachtige Chronometer PONTIAC geschonken heeft. Deze mooie en waardevolle prijs zal onder de winnende deelnemers verloot worden. ron van Arras Zichtbaar ontroerd dankte de voorzitter van de K.I SK. voor dit ge baar. Vervolgens namen het woord de heren Van Hoorde. Dierman. de heer Alabrune. consul van. Frankrijk, en ten slotte bur gemeester A. Dehem. Deze laatste vooreerst in het Neder lands verwelkomde de bezoekers en wees op het belang van deze dag inzake toeris tisch verkeer, alsmede op de grote opvoe dende waarde van het schaakspel waar na hij in het Frans de deelnemers uit het Franse Noorden verwelkomde, waarbij hij de hoop uitdrukte dat dit bezoek aan onze j stad bij hen een goede indruk zou nala- ten. Het was reeds 14 30 u. en de tijd drong Op het eerste bord werd de symbolische zet geplaatst door de sympathieke en over al bijzijnde burgervader die natuurlijk zijn uurwerk raadpleegde In een ommezien waren de plaatsen be zet door de deelnemers en de grote slag kon beginnen. Omringd door honderden en nog honderden toeschouwers men gewaagt van ruim 3 000 bezoekers vond het tornooi plaats. Op 115 borden werd een ware machtsontplooiing uitge oefend door een leger van strijdkrachten die straks zouden beslissen wie de heer lijke schaal van de Kon. Ieperse Schaak kring zou veroveren. Dadelijk wezen de cijfers een winstpunt voor de Belgen, en naarmate de tijd vorderde, groeide de winstmarge steeds gestadig aan. zodat ze bijna catastrofale afmetingen aannam Het was niet te verwonderen, want de Bel gische deelnemers waren in diepte veel sterker dan de Franse, die op de eerste 10 borden de overwinning uit het vuur wisten te slepen met 4-6 en verder 2 maal een 5-5 uitslag boekten. De overige tien kampen werden allen en met daverende •cijfers door de Belgen gewonnen. De totaal-uitslag gaf ten slotte 72-43 in het voordeel van de Belgen, die de beker mochten in ontvangst nemen uit de han den van Graaf de Guigné. terwijl het zegelied weergalmde. De Tropee der Jongeren 1954 werd be haald door de heer Ottevaere uit Kort- rijk. die de beker, diploma en prijs uit de handen van Dr De Roo. voorzitter, in ontvangst nam. Het gouden uurwerk, geschonken door de nationale tornooileider Evenepoel, te verloten onder de winnende deelnemers, werd door de 79e bordspeler Vandezande. een jong speler van de Oostendse schaak club. gewonnen. De heren Arnoult (Fr.) en Van As (B.) wonnen een bijzondere prijs gescho-ken door de Heer Lancel. propagandachef B. S B Vervolgens werden 2 schaakdassen, geschonken door het huis P. Craye, ver loot onder de remise-spelers. Onder alle deelnemers werd nog een verrassingsprijs verloot, en ieder deelnemer ontving een blijvend aandenken aan dit grandioos schaaktornooi foto met de verlichting van de Halle en de kathedraal dat in zijn geheel buitengewoon ges'aacd mag genoemd worden. Naar vooraanstaanden uit de Belgische schaakwereld ons hebben verzekerd, werd nog nergens een derge lijke en schitterende inrichting verwezen lijkt. en zij zal moeilijk geëvenaard wor den. Voor de nering van de stad werd dit tornooi, ingericht door het impulsieve bestuur van K I S K., een schitterende in zet van het toeristisch seizoen. Met een opgetogen gevoel voor de geweldig schit terende ontvangst, gingen de honderden schaakenthousiasten huiswaarts, de lof trompet en de roem van de Koninklijke Graaf de Guigné ondertekent het document waarbij hij als lid Honoris Causa van de Kon. Ieperse Schaakkring opgenomen wordt- Ieperse Schaakkring en onze heerlijke Beste Vrienden Clubgenoten. U hebt allen medegewerkt aan het wei- lukken van dit feest. Ik kan U allen niet noemen, doch het weze mij toegelaten één naam voorop te zetten, deze van onze beste vriend Jan GITS, die de organisator en de ziel is ge weest van deze manifestatie. Wij zijn de Heer Architect Jan Gits alle dank verschuldigd. Wij brengen hem hulde en bieden hem onze beste gelukwensen aan voor de uit- i stekende wijze waarop hij zijn taak ten einde heeft gebracht. Mijnheer de Burgemeester. Geachte Medeburgers, Ik kan mijn spreekbeurt niet eindigen zolder U ook de warmste dank der Schaak- C'eut été d'ailleurs mal connaltre le tem- middens te betuigen. pérament francais et son enthousiasme lé gend aire pour les causes genereuses. que de douter. un seul instant, de son entiére adhésion d notre initiative. Car. promouvoir et diffuser la pratique du noble jeu, le rendre accessible aux clas ses laborieuses. procurer d la jeunesse un dérivatif puissant et des joies moralement saines. n'est-ce pas ld cause généreusc en- tre toutes I Nous qui savons quel secours et quelles consolations la pratique de ce passe-fmps feut apporter dans toutes les circonstances de la vie et mime parfois dans main'es nous prenons d regretter que dans I'orpa- Onze dankbaarheid wendt zich inzonder tot U Heer Burgemeester, tot het Stadsbe stuur. tot de technische Stadsdiensten, tot de Dienst voor het Toerisme, tot het Be stuur en de Leden der Ieperse Handels kamer. tot de Pers en tot de lokale Pers In het bijzonder en tot V. zeer talrijke ere leden van de KJJI.K. die ons zo mild ge steund hebt I U hebt ons allen opperbest begrepen I In de mate ran onze nederige kra-hten werken wij, MET U aan de vooruitgang en de roem van onze teergeliefde en schone stad IEPER. Nu dreunde de Brabanqonne dóór de en onze stad overal uitbazuinend Met een even prachtig avondfeest werd de dag tot in de late uurtjes gevierd en besloten. DE UITSLAGEN Vlaanderen Ligue du Nord France 1. Gobert J. - Geiger 2. Vanhoorde - Raczy 3. Himpens J. - Dague 4. Missiaen - Arnoult 5. Van As L. - Gebet 6. Maugnoy - Gosse 7 Van BeKegem - Thery 8 Dr Ghesquière - Cary 9. Rodrigues - Pluchon i-t i-i 1-0 1-0 0-1 0-1 1-i 10 Laconte - Kreemer 0-1 4-6 11. Gerits - Cadroy 1-0 12. Wostyn - Klorzyck ii 13- Vrancken - Jarusel 1-0 14. Boddaert - Karzinsky ii IS De wulf - Vogt i-i 16. Demeester - Boulet 1-0 17. Van Bastelaere - Gruneisz i-è 18. Buysschaert - Kedziersky 1-0 19 Labaere - Degraeve 1-0 20. Bollaert - Petit 1-0 8-2 21. Claeys - Dhamant 22. Lingier Tabart 23 Sette - Lenne 24 Duytschaever - Werie R 25. Benooi - Dyzangremei 26 Declerck - Schmidt 27 Duhameeuw - Molinari 28. D*Hooghe - Creuse 29. Quintyn P. - de Guigné 30 Quintyn R. - Gouverneur 31 andromme - Bourgeois 32 Faelens - Tilliette 33. Dewele - Ottal 34. Callens - Besse 35. Coelus - Winckler 36 Vaerewyck - Bouleau 37. Tonoli - Seresky 38 Walleyn - Thery 39 Kaesteker - Noailles 40 Grimonprez M. - Debuire 41. Tnant - Devaux 42. Vanhee - Pieters 43. Dubakoff - Bethignies 44. Dtknuydt - Jackowsky 45. Schaurer - Furne 46. Beyen Van Antwerpen 47 Leenaert - Fretin 48 Demeyk - Guyot 49. Asseloos - Taelpaert 50. Vanackere - Bemberret 51. Cornells - Parvlik 52 Frissyn - Damour 53. Vanderbeken - Boeghy 54. Byl - Gouverneur A. .•>5. Pauwels - Zwandowsky 56 Van As S. - Rusinck 57. Tubex - Kobilsck 58. Vancaillie - Halluyn 1-0 O"1 1-0 ii i-i 1-0 0-1 0-1 H 1-0 5*-4j 0-i 1-è 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 i-i 59 60. Schatteman - Dufresne Bobrownitchy - Dupeiron 61 Van Craeynest - Begand 62. Douvere - Mevr. Begand 63. Debergh - Werle 64. Strubbe - Descamp 65. Theys - Duhamel 66. Maes - Montaigne 67. Bronckaert - Stark 68. Van Achte - Senaffe B 69. Vos - Cuisinier 70 Wouters - Brunets 5-5 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 è-i 0-1 1-0 0-1 3i-4J 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 7-3 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 5-5 71. Havegheer - Dejonckheere 72. Vandecastele - Th i ba ut 73. Li beert - Buzinsky 74. Billiet - Horen 75. Deweert - Bourgeois 76. Decoeyere - Delpierre 77. Van Hemeirijck - Simon 78. Vanderhende - Dambrine 79. Vandezande - Ca ron 80. Grimonprez O. - Sauve 81. Assez - Hequet 82 Corneiilie S. - Dhaussy 83. Ruytsschaert - Broussaxt 84 Lamote - Vanbranteghem 85. Goethals - Trouchaud 86. Buyse - Longuet 87. Vanhulle - Mevr. Hannequin 88. Verdegem - Roux 89. Dewaele - Tasse 90. Logier - Lebrun 91 Douvere - Bigotte 92. Lemenu Pelletier 93. Van Overberghe - Laeroix 94. Desmedt - Lambert 95 Geelen - Alloo 96 Vanysacker - Hennequin 97. Schoutten - Trottein 98. Voeten F. - Marie 99. Van Driessche - Beauval 100 Delaere - Van Overschelde 101 Devos - Germain 102. Vierin Patrick - Germain 103. Dr Du Brulle - Mevr. Flour 104. Thiers - Ordaullie 105. Van den Bussche - Waresquelle 106 Baert Jean - Filla 107. Verbiest - Lengagne 108. De wulf - Ponselle 109 Malfeyt - Sart 110 Devos R. - Benk 1-» 0-1 1-4 1-0 1-0 »-t 0-1 1-0 1-0 0-1 6-4 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 i-t 1-0 8*-li 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 «i-3i 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 10-0 111. Vierin - Senaffe 112. Decorte - Leroy 113 Vrancken R. - Cailliaux 114. Vanderbeke - Bedin 115 Mevr. Taevernier - Mevr 0-4 1-0 1-0 0-1 Horen 0-1 3-3 87, Va»de*peereboompl. leper - Tel 161 HULDE AAN DE HEER ALBERT DEHEM, BURGEMEESTER VAN IEPER. EN INWIJDING VAN EEN NIEUW VAANDEL Vooraan in het midden bemerken wij de sympathieke heer Albert Dehem, burge meester der stad leper, die ter gelegenheid der Diksmuidestraat-kermis op bijzondere wijze werd gehuldigd en gevierd. Hij is omringd door Mevrouw Albert Dehem, zija achtbare ouders, familieleden, de heren schepenen Robyn, Muiier en Rouseré en dc leden van het Feestcomiteit der Diksmuidestraat, waaronder wij herkennen de heer Gaston V'anassche, voorzitter; de hh. A. Cnockaert en A. Moerkerke, ondervoorzitters; dhr Maurits Quaghebeur, eresecretaris dhr Achiel Windey, secretaris-schatbewaarder. Achteraan in het midden bemerken wij de prachtige nieuwe vlag der Diksmuide straat, die ter gelegenheid van deze plechtigheid werd ingehuldigd en gewijd. Dit jaar kende Diksmuidestraat-ÏCermis I in het bijzonder burgemeester Albert De- te leper een zeer bijzondere gebeurtenis hem. oud-wijkbewoner, die hij gelukwens- ter gelegenheid der hulde die gebracht werd aan haar gewezen wijkgenoot. de heer Albert Dehem, de nieuwe Burge meester der stad leper. Zaterdag 1.1. te 19 uur werd door het Feestcomiteit aan de ingang der straat (Grote Markt) de1 burgerlijke overheid der stad verwelkomd. We bemerkten o m. de hh. burgemeester Dehem. schepenen Robyn. Muiier en Rou te met zijn benoeming als burgemeester. Het nieuwe vaandel van de Diksmuide straat werd vervolgens buiten gebracht en ingewijd door Z. E. H. Paul Dehem. broeder van de burgemeester. Het vaandel werd dan door burgemees ter Dehem aan voorzitter Vanassche over handigd. waarna secretaris Achiel Windey een woord van dank uitsprak. Het dochtertje van de h. Vanassche serégemeenteraadsleden Melis. Pattyn.H Pype en Sixpolitiecommissaris Huyghe- bood vervolgens de h. burgemeester een baertcommandant der brandweer De- kunstvol geschenk aan. waarvoor deze ont- 0-1 plancke. alsmede een afvaardiging van de roerd dankte, terwijl hij tevens wees op de bijzondere banden die hem aan de Diksmuidestraat verbinden. Tot slot werd dan nog in de woning van de h. Vanassche de traditionele erewijn geschonken, waarna een rondgang werd wijkcomiteiten van de stad. Stoetsgewijze rr.et gelegenheidsmuziek vooraan ging men naar de woning van de Voorzitter van het Feescomiteit, de sympathieke heer Gas ton Vanassche. Deze verwelkomde de personaliteiten en gedaan in de wijk. Tube met 30 tabletten Prijs21 fr. (9326)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 5