V 30 Het Ypersch Nieuws Wielerpraatje y|T T WHITE STAR KAMP TURNEN KOSTELOZE PRONOSTlEKWEDSTRI|D VAN ZONDAG 2 MEI Uitslagen en Beschouwingen va n de Pronostiekwedstrijd V 29 Supportersclub Knor«Hn«»to'ht te l®per IEUCDCLUB ST PIETERS HET YTEBSCH MLHVS BU 7 1-5-1954 yf. S- Iep** - K. V. C. S. Y. 1-3 Een puik lentezonnetje een recordop- komït- eQ de wedstrijd der knapenelftal- 'es zorgden voor de derbvatmosfeer. Een £-._-nosfeer die nu eenmaal iedereen te ^aiken heeft vanaf het ogenblik dat hij j.e. veld betreedt- Zelfs buitenstaanders die zich van het verre Brugge en Tielt ^aar leper hadden begeven, werden er door aangetast De vurigheid waarmede de twee kadetteneiftalien streden om de overwinning bracht de gemoederen snel op het kookpunt- De strijdlust van die rakkers werkte zo aanstekelijk op die- geoe» die reeds vanaf 1-30 uur aanwe zig waren, kwestie van zeker hun plaat sje te hebben, dat de vooraf warm ge draaide supportermotor nog slechts een klein stootje behoefde om aan het rollen te gaan in een donderend applaus van de wederzijdse fans bij het verschijnen van de tenoren. De Cercleknapen die een trapje hoger stonden, vooral in gestalte, dan de gestemden haalden een nipte doch verdiende 2-1 overwinning binnen schot Beide ploegjes jakkerden zich af tot het uiterste om toch ten minste de eer te heb ben de derby te winnen. Als de kleine mannen er reeds een prestige-kwestie gaan van maken, wat zal dat dan straks gaan worden wanneer de groten de are na binnen zullen treden, dat belooftAl hoewel C. S. Y. met een lichtjes gewij zigde opstelling voor de pinnen komt. is er schijnbaar weinig of geen verzwakking. Kerrebrouck wordt op de centerforwards- plaats gezet, terwijl Bruneel zich de plaats van J- P- Vandenbossche toegewezen ziet. Voor de gesternden zijn er geen veran deringen buiten de afwezigheid van A. Degroote vervangen door D. Vandromme te melden. Daar waar onze gesternden met een heel goede kans ditmaal startten, bleek onmiddellijk dat de Cerclemannen een kleine voorsprong hadden op de groentjes. nmL de derbyatmosfeer had hen hele maal niet te pakken. Dit is in het verle den en thans reeds dikwijls opgemerkt geworden. De Stars lieten zich door die atmosfeer zodanig beïnvloeden dat zij g'echts een pak wriemelende zenuwen waren, waardpor er te veel verloren pas sen gegeven werden waarvan de tegen- sto er dankbaar gebruik maakte om zijn ka:np van gevaar te ontbloten. Het kan er bij mij echter niet in dat men een of ander speler de nederlaag in de schoenen wil schuiven. Ik neem aan dat én Bovy én Slosse. laatstgenoemde was in de twee de helft te sterk gehandicapeerd door een gezwollen enkel om nog op het voorplan te kunnen treden, misschien wel een tikje beneden hun waarde speelden, maar wat dan gezegd van de rest van het elftal Neen. de oorzaak van de nederlaag is niet zozeer bij de onzen dan wel bij K. V. C. S. Y. te zoeken. Ze waren nml. beter. Hun directer spel. waarbij het leder tel kens vertrok van in de verdediging, bleek de onzen te sterk, zodat ze eervol de v'ag dienden te strijken voor een tegenstander die werkelijk alles in de schaal wierp om zijn leidersplaats alle eer aan te doen. Jammer genoeg ontsierde één feit het ganse verloop van de wedstrijd nml. de penalty-overwinning van de roodjes. La ten we eerlijk zijn en toegeven dat het we! degelijk penalties waren. Doch ieder een zal het met mij eens zijn dat. indien de doelpunten van K. V. C. S. Y. op de normale wijze gescoord waren geweest, de wedstrijd er honderd ten honderd aan waarde zou bij gewonnen hebben. Deze 3-1 uitslag die trouwens de juiste weer gave. in zake voetbalspel en plaats in de rangschikking is geworden, heeft er ten slotte toe bijgedragen de zekerheid te ver werven over het behalen van de kam pioenstitel. waarmee wij hen proficiat wensen. DE WEDSTRIJDVoor een recordop komst wint Captain Bovy de toss en kiest onbegrijpelijker wijze windnadeel. De eer ste 10 min. kennen een tamelijk vlot ver loop. waarin beide ploegen beurtelings ge vaarlijk aandringen. Doch het vierkant van K. V. C. S. Y.. dat heel wat zekerder optreedt dan dit van de gesternden. zorgt ervoor dat ze het laken ras naar hun kant trekken. Een schot van Devos slaat te pletter op de deklat en Bertje Ketels slaagt er in zijn kamp te zuiveren. Niet tegenstaande onze voorhoede loffelijke po gingen aanwendt om Frammout het vuur aan de schenen te leggen, zijn het toch de roden die aan bod blijven. Kerrebrouck alhoewel hij een paar kopduels kan win nen tegen onze stopper Debruyne blijkt ras. niet de geschikte centervoor te zijn! want zelden of niet zien wij hem h~t spel verdelen zoals het hoort. Devos. Carpels en Parrein. laatstgenoemde krijgt in z'n ge wezen clubgenoot D. Vandromme 'n zware klant, blijken de bedrijvigste uit de be zoekende voorhoede. Hier dient echter op gemerkt dat Devos op erbarmeli'ke w:jze een paar buitengewone kansen de nek k-aakt. misschien zijn het de zenuwen Parrein die in duel met Pol. die het leder met de vuist wil ontzetten, aan het hoofd gekwetst wordt d'ent het terrein voor een 10-tal minuten te ve-laten. Van zijn afwe zigheid maken de vasten gebruik om de stand te openen. Bovy is in het bezit van het leder, wordt op foutieve wijze door Carpels een stukje opzij geplaatst en zelfde spele- besluit keihard ne'fen de doelpaal <1-0). De gesteroden s!a°en er nu in een beetje evenwicht in het soel- beeld te brengen. De roodwitte druk wo-dt wat opgeheven en Soenen. Cailliau en Cla- risse krijgen nu meer dan hun lief is op bun bord. Een drietal min. vóór de kof fie begaat Cha-lv Bovy op een Cercle^an- val in de gevaarlijke zone een hands en ref. Dekeirsrhieter fluit penalty, door De vos onmeedoeen'.oos omgezet: 2-0. Na de citroenties ziin het de ges'ernden die on middellijk de aanval inzettenge-ug- steund door de wind bli'ven zij in d?ze herneming wel een beetje de teugels in handen houden. Niettemin b'ijken de K. Y. C. S. Y.-ers nog gevaarlijk in hun te genacties. Een ve'keerde pass van Bovy door Bruneel opgevangen, wordt d-or de ze laatste naar de in buitenspel staande Parrein getoetstdeze gaat er al'een mee naar doel. Pol komt uitgelopen duike't in de voeten, doet dit blijkbaar foutief want weer wordt er een strafschop toegekend. En weer zorgt Devos voor het zaakje on ze doelman geen schijn van kans gevend De Stars laten zich hierdoor niet ont moedigen. want nu gaan zij gevaarlijk aandringen Alles of niets is nu hun strijd leus Ei zo na was het roosop een schot van Ennaert laat Frammout het Ieder voor zich op de grond botsen en moet machte loos toezien hoe het over zijn hoofd heen r.aar de fatale streep gaat. Gelukkig kan Cailliau er in extremis het hoofd onder plaatsen. Steeds blijven onze gesternden aandringen Een schot van Deboi vliegt op de zijstaak te pletter. Op een algemene aanval der gesternden vertrekt het leder i van Coffyn naar Slosse. die Deboi lan ceert Isi brengt met een puike schijnbe weging de bal bij Ennaert die Frammout veen schijn van kans geeft 3-1. Steeds blij- ven onze groenwitten aan bod. Deboi door Vandromme en Slosse gelanceerd, ont wijkt de uitgelopen Frammout. schiet op doel. onze supporters jubelen reeds doch j het leder belandt in het zijnet. Isi dient nu. geraakt aan het hoofd het terrein te j verlaten Niet voor lang echter, want moe dig komt hij terug het veld op om te hel- j pen redden wat nog te redden valt. De orijzen zijn echter gedeeld en K. V. C. S. Y gaat op verdiende wijze met de volle j buit lopen. DE DOELPUNTEN: 27e min.Carpels valt op foutieve wijze Bovy aan. komt in het bezit van het le der en knalt keihard neffen de doelstaak binnen 1-0. 42e min.Bovy die het leder blijkbaar I met de hand raakte in de gevaarlijke zo ne. ziet zich met een penalty bestraft. De vos gelast zich keurig met het zaakje 2-0. 63e min.Pol Verhaeghe die in de voe ten van de in buitenspel staande Parrein duikelt, doet dit schijnbaar op foutieve wijze en opnieuw wordt een strafschop door Devos omgezet 3-0. 76e min. Een gevatte actie brengt het leder via Coffyn. Slosse. Deboi tot bij En naert die niet aarzelt en het wordt 3-1. DE PLOEGEN K.V.CS.Y.(rood-wit) I Frammout. Clarisse. Soenen, Van Bese- laere. Cailliau. Bruneel. Verschaeve. Par- rein. Kerrebrouck. Carpels en Devos. RefereeDe heer Dekeirschieter die we reeds heel wat beter wisten acteren. W. S. I. (groen-wit-gesternd) Coffyn. Slosse. Deboi. Vandenbilcke. Ennaert. Van. dromme. Debruyne. Bovy. Ketels, Alle- I man. Verhaeghe. ZONDAG AANSTAANDE. Het competitierad draait steeds voort, nog twee Zondagen en het seizoen is weer om achter de rug. Alhoewel we nu schijn baar verzekerd zijn van ons behoud in Ie Provinciaal, dienen toch zoveel mogelijk punten veroverd. Dat het op verplaatsing naar Kuurne al heel moeilijk zal gaan. be twijfelen we niet. Kuurne is van de nieu welingen in de reeks gewis het ploeg'e dat het meeste ophef maakte. Mannen wij rekenen op U DURO. W. S. IEPER SUPPORTERSCLUB DE POSTBODE Op Zondag 2 Mei 1954 verplaatsing naar Kuurne. Vertrek aan het lokaal De Postbode Veemarkt 2 te leper, om 13.45 uur. Prijs Leden 20 fr. Niet-leden 25 fr. HET BESTUUR. NEDERLANDSE VEDETTEN TE IEPER Het Internationaal Turnfeest op 29 en 30 Mei gaat een succes te gemoet in zake deelname dat elk voorgaande overtreft. Na de inschrijvingen van Calais en de gekende mannenploeg van La Rou- baisienne. heeft nu ook nog L'Ancienne de Roubaix haar deelname toegezegd met 140 leden daarmede komen we aan een respectabele Franse vertegenwoo-digmg 14 clubs met samen ongeveer 600 700 turners en turnsters. Er zal hier nog al een aardig woordje Frans moeten ge sproken worden op 30 MeiZo komt het j totaal der inschrijvingen op 1.727 turn- genoten. welke mededingen aan de wed strijden, terwijl we rekenen op 2.000 die door de stad zullen defileren en aan het p.amiddagfeest deelnemen. Intussen kregen we ook de officiële toe treding van het Nederlands Gymnastiek Verbond dat een afvaardiging stuurt waarvan we nogal geschrokken hebben in verheugende zin. wel te verstaan Oordeel zelf3 der beste leden van hun keurploeg. waaronder Klaas Boot, kam pioen van Holland en 3 puikturnsters met eveneens de Hollandse kampioene Lenie Gerritsen. Deze 6 gekende vedetten na men deel aan de Olympiade te Helsinki en aan de wereldkampioenschappen te Bazel. Om nog wat meer luister bij te zetten aan die verrassing wordt nog een selectieploeg afgevaardigd bestaande uit 20 keurturners die een speciaal nummer ruilen vertonen tijdens de gala-avond 'iet- wel): de adem zal afsnijden van alle aan wezigen. Deze ploeg merendee's ge vormd uit de vermaarde Simsonclub treedt slechts op bij grote Internationale demonstraties en voert een reeks sensa tionele kunstsprongen uit over de 2 m. hoge springtafel. in zulke verbluffende snelheid, dat men niet kan begrijpen hoe die kerels niet verongelukken. Slechts twee maal is deze ploeg in ons land op getreden. nJ. te Brussel en Oostende, waar z.» telkens een begeesterende indruk maak ten bij het publiek. Met dit alles krijgt leper een interna- tionaal spectakel te zien op de gala-avo-d van 29 Mei. Benevens de bovengenoemde elementen zullen de Franse Internationale puikturners en puikturnsters eveneens hun talenten ten toon spreiden, wantR. Pou- laiti. F oquet. Bouba. met Mej. Montagne, Lambert en Pilawa zijn ook van geen klein gerucht vervaard. Daarbij dan nog de Belgische nationale ploegen, waarvan de damesploeg zopas Noorwegen heeft overwonnendit alles samen waarborgt eer vertoon dat in ons land zelden te zien is Drie uren lang zullen de toesch~uwers genieten van een wereldprog-amma da» hen onweerstaanbaar in geestdrift zal brengen. Deze unieke gala gaat door in de bovenzaal der Hallen waar we 1000 toeschouwers verwachten. Een ere-komiteit zal gevormd worden onder voorzitterschap van Ridder P. van u> F. C. Brugge White Star A. C F. C. Izegem S. C. Boussu-Bois F. C. Roeselare A. S. Ronse S. K. Geraardsbergen S. C. Menen S. C. Oostrozebeke R. C. Harelbeke Kuurne Sp. W. S. leper D. Blankenberge St. Kortrijk S. K. Steenbrugge S. V. Wevelgem U. S. Herseaux F. C. Torhout K.V.C.S. Tprois S. V. Blankenberge 111 Plaats in dele kolom Het nummer 1 als U de Ihuiiptoeg gewonnen geef. Het nummer t als U de bezoekende ploeg gewonnen «een Het teken X als U een drawn voorspelt Naam en voornaam tof deknaam> In b'.ohletters Straat en Gemeente Ni V 30 HET YPERSCH NIEUWS (Door deelnemer te bewaren) F. C. Brugge White Star A. C. F. C Izegem S. C. Boussu-Bois F. C. Roeselare A. S. Ronse S. K. Geraardsbergen S. C. Menen S. C. Oostrozebeke R. C. Harelbeke Kuurne Sp. W. S. leper I) Blankenberge St. Kortrijk S. K. Steenbrugge S. V. Wevelgem U. S. Herseaux F. C. Torhout K.V.C.S. Yprois S. V. Blankenberge HoCTfrl deelnemer* znllra dese week het hoogste aantal ponten bebüea T De uitslagen van V 29 waren als volgt S. K. Geraardsb. - S. K. Roeselare 3-0 1 Boechout V. V. - St. Moeskroen 5-1 1 F C. Roeselare - S. V Oudenaarde 3-1 1 S. C. Menen - Kapellen F. C. 3-2 1 R C. Harelbeke - Kuurne Sp. 2-1 1 Aalbeke Sp. - F. C. Tielt 2-0 1 S. V. Blankenberge - F. C. Torhout 5-0 1 W S leper - K.V.C.S. Yprois 1-3 2 S.K. Steenbrugge - D. Blankenberge 3-0 1 F. C. Komen - S. K. Vlamertinge 3-2 1 Daarmede waren er dus 10 punten te verdienen, resultaat dat door 4 deelne mers verwezenlijkt werd. Twee van hen gaven 3 op voor de bijvraag. de anderen 5. zodat ze gezamenlijk de wekelijkse prijs moeten delen, waardoor ze elk 25 fr. be komen. Het zijn DAEL Marcel, Menenstw. 171, leper (3) DEGEYTER Roger, Dikkebusstw. 111, le per (3) NOTEFDAME Omer, Frenchlaan 18, le per (5) TANKREY KEPPE, Menenstw., leper (5) Aan allen hartelijk proficiat 1 25 deelnemers behaalden 9 p-Bartier Evariste. Beauprez Leon, Beddeleem Jac ques. Beddeleem Joseph. Benoot Regina. Cappelaere Leon, Coussement Gustaaf. Degandt Florent. Demarez Maur:ce. De smet Gerard. Desodt Edith. Devos Albert. Disten Pulle. Gitta. Katz. Maelju. Meeus Bernard. Migom André, Moerman Theo- door. Moniez Hector. Moniez Mariette Neyrinck Roger, Parret Georges. Titeca Jozef, Vanlimburg Simonne. Dan volgen 36 deelnemers met 8 p. AANTAL PUNTEN Andries Paul147 p. Bonte Willy125 p. I'm yours125 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Gitta, 168 p. 2. Bartier Evariste, 163 p. 3. Desodt Edith, 162 p. ,4. Migom André, 160 p. 5. Degeyter Roger en Kamina, 158 p, 7, Dael Lena en Gillioen Agnès, 157 p. 9. Maton Annie en Noterdame Omer, 156 p. 11, Bollaert Leonie en Huyghe Josiane, 155 p. 13. Decaestecker André en Dechelver Georges, 154 p. 15. 6 deelnemers met 153 p,Benoot Mare, Boumgali, Carreyn Urbain. Du- thieuw Jacques. Leroy Ernest. Marielou. 21. 4 deelnemers met 152 p.Decadt Jacques, Dehaene Jean-Pierre, Depuydt Edouard. Lily. 25. 6 deelnemers met 151 p.Bultinck Charles. Defever Hubert. Henry, Louwyck Norbert. Verkouter Marie-Th., Verminck Irène. Dan volgen 4 deelnemers met 150 p. Outryve d'Ydewalle. Gouverneur van Westvlaanderen. en waarin versche'dene vooraanstaande personen uit de stad zul len vertegenwoordigd zijn. Het onver wacht succes van deze kolossals organisa- tie stelt de inrichters voor onte'bare pro- 1 blemen die veel tijd en kosten vergen. Benevens de toegezegde medewerking v_n het stadsbestuur rekenen we op de bsre'd- willigheid der stadsgenoten, hulp en s'eun te verlenen om het internationaal turn feest te laten uitgroeien tot iets e-igs dat de faam van leper als gastvrije be- vo'king. zal doen stijgen. Al wie finan ciële of materiële hulp wil bieden schen ken van bekers, bezorgen van reklamen, enz... kan dit doen bij al de bestuurs e- den der St Michielsturnk-ing Iedereen kent ze genoegzaam of best nog bij de H.H. V. Seys. voorzitter, en de organisa- torR. Maiiliard. Pennestraat. 29 en 30 Mei worden hoogdagen voor de Hallestede 1 A. G. GorareI I nrjevuvct Vanaf Zaterdag 1 Mei tot en met Maan dag 3 Mei allen naar de Kruisstraat-ker- m's waar een grote prrskamp op de teer- lingbak doorgaat bij Omer Lezy in het -afé De Weegschaal er zijn van 300 a 400 fr. prijzen in natura. Suooorters steunt uw Ieperse renner Ge rard Indevuyst. Het Bestuur. Zaterdag 1 Mei5 Bergenprijs voor Be- "oepsrenners. De renners komen omstreeks 12 uur door onze stad langs ZonnebekPstee-weg. Frenchlaan. Menenstraat. Grote Markt Neermarkt. Vandenpeereboomplaats. El- verdingestraat. Capronstraat. Poperinge- steeaweg- PATRONAAT Zondag 2 Mei van 5 tot 9.30 u. Vanaf 5-30 u. alle sportuitsla gen. Te 8 u. prijsloting. BASKET BALL Zondag 25 April leverden onze reserven een prachtige kamp teeen Brugeoise en wonnen het pleit met 38-30. Hiermede nemen ze thans de 8e plaats in met 12 punten in hun reeks. Kools nam 21 puntjes voor zijn rekening Farrow 2. Mulle 2. Janssens 6. Demuyt 2 en Desmedt 5. Aan de rust was de stand 16-16 Gelukte vrije worpen J-S-P. 4 op 7, Brugeoise 4 op 13. De eerste klassers leverden een gelijk opgaande strijd in de eerste time. Rust 9-11 In de tweede time hebben zij het wellicht een beetje te gemakke'ijk opge nomen. zodat ze naar het einde toe. de opgelopen achterstand niet meer konden delgen, zoveel te meer daar Dré Hoedt, wegens kwetsuur gedurende ge-uime tijd het veld moest verlaten. J.S P. luk e slechts één vrije worp op 5 en Brugeoise 4 op 14. Doelpunten: Hollevoet (6-4). De haene (1-0). Wullepit (2-2). De Ruddere was afwezig wegens militaire dienstplicht. Zondag 2 Mri laatrie oTnr>->'iti-m~tch oo het terrein Zaalhof tussen J.S.P. leper (laatste geklasseerd) en V. G. Oostende (virtueel kampioen). We hopen dat het geen spel van kat en muis zal worden Onze complete ploeg wil eervol sneuvelen Supporters komt uw jongens normaals aanmoedigen. Een enige kans ook om het prachtig kamoioenenspel van V. G. Oost ende te bewonderen. FIETSTOCHT Op 1 Mei naar Rode en Zwarte Berg en Noord Frankrijk. Het weder belooft van de partij te zijn. Afreis te 8 u. stipt aan de kerk. Knapzak mee doen voor heel de dag Bij wankelbear weder starten we toch, doch riskeren ons dan niet te ver. VAN PARUS NAAR BRUSSEL MET MARCEL HENDRICKX In 1949 zegde men van Marcel Hen- drickx eens: die wordt nog Wereldkam pioen Als 23-jarige had hij zich dit sei zoen voor het eerst een vergunning van berrepsrenner gekocht, nadat hij eerst bij de liefhebbers bewezen had van de grote internationale klas te zijn. Wat bij Marcel Hendrickx gehaperd heeft weet ik niet. Weet hij het zelf HU werd nooit de grote kampioen die men verwachtte en... hij schoot er zijn plaat sje in het Alcyon-team bij in. Ludovic Feuiiiet was er anders van overtuigd dat hij met Hendrickx een goede troef in han den had. maar... de Limburger bleek dat kleinigheidje te missen dat van een goe de renner een kampioen maakt. Dat klei nigheidje ambitie en ook wel wat zelf vertrouwen. Zondag schijnt hij met de slag deze t-vee gaven plots te pakken te hebben ge kregen Is zijn zege voor velen een ver rassing geweest, dan mag echter toch ook niet gezegd worden dat ze verbazingwek kend is Want. dit seizoen scheen inder daad een gunstige kentering gebracht te hebben in zijn karakterNa een méér dan behoorlijke prestatie in Parijs-Nizza zorg de hij voor sensatie in de Ronde van Vlaanderen, toen hij tot méér dan twee ndnuten voorsprong wist te verwerven. Hij had zijn estocadeechter te vroeg toe gebracht en werd terug bij de lurven ge vat. Hij wist niettemin op ererang te ein digen Ook in Parijs - Roubaix reed hij gemakkelijk, maar hij werd door een hardnekkige onkans uitgebonjourd. Zijn prestatie van Zondag echter is een van die wapenfeiten die kunnen tellen in het leven van een deftig renner. Men hoeft zich niet blind te staren op de lut tele seconden voorsprong welke hij wist te verwerven, maar veeleer op de wijze waarop hij deze enkele meters heeft we ten te nemen en vooral te bewaren. Ik moet natuurlijk nu hier niet gaan vertellen dat Marcel Hendrickx op een twaalftal kilometers van het Terkameren- bos ontsnapt is. dat de groep die op dat ogenblik nog steeds een twintigtal man sterk was. onmiddellijk reageerde en dat die reactie vooral uitgelokt werd door gasten als Ferdi Kubler, Germain De- ryeke. Schils. De Valck. Redolfi, Decock en andere gasten die antwoorden op de namen van Rondelé, Van Looy. Schaer. Demulder, Cerami, Bernard Gauthier. Jan Zagers. Kareltje Borgmans. Vanden branden, Dolhats. Peeters en andere Vlaeyens... (geen vlaaikens, zulle!) In deze voorwaarden, in dergelijke helse jacht enkele seconden voorsprong nemen en die tot op de meet behouden, wel, mas seur m'n touche Florent Rondelé was de énige bachten- de-kupenare die in Parijs - Brussel ver zeild geraakte. Dat hij er flink zijn streng getrokken heeft .moet ik U niet meer aan het verstand brengenFloren was er bij als er te vechten was met de pedalen, wel te verstaan en gans de dag door bleef hij in de vuurlijn jtriiden. Zlm 18e plaats is dus zeer wel verdiend. Mits een weinig méér spurtersgaven zou Florent die op het ogenblik dat we deze regelen neerpennen reeds bijna Ieperling is zou Florent, zeg ik. stellig wel in de tien eersten geëindigd zijn NOG EEN BELGISCHE ZEGE IN HET BUITENLAND Onder de 55 vertrekkers voor de Grand Prix de Lapugnoy. één dorp dat dicht bij Béthune en Bruay ligt. bevonden zich Zondag heel wat van onze gasten. Flo rent Rondelé te buiten gelaten, zaten daar al onze regionalenThuur Cleenewerck. Raften Jonckheere, Roland Carebcut, Mi chel Vuylsteke en andere Willy Jacobs Enfin, men had zich in een deftige West- Vlaamse kermiskoers gewaand. Roland Cal'ebout. vechtersbaas num mer één. sloeg van bij de aanvang van de rit op de vlucht. Hij nam tot iets méét dan 6 minuten voorsp-ong. om dan na een jachtjevan rond de 150 km. weer bij zijn nekvel gegrepen te worden Pas bijgehaald, of Roland moest lo=sen. Die vlucht had te veel van zijn krachten gevergd... Maar, onze kerel legde zich daarbij zo maar niet neer. Hij doorbeet kranig zijn inzinking en wist het zo k'~ar te spelen dat hij enkele kilometers verder weer bij de kopgroep zatEen prestatie om daarvoor Uw perie af te d en! Thuur Cleenewerck en Raf Jon"kheere beheersten het laatste koe~sg°deeIte- Thuur was nog veruit de friste uit het pak en iedereen verwachtte zijn zege. Ieder een, buiten Thuur. die zich op... «mees terlijke wijze in de luiers liet draa:en. Jonckheere bood hem inderdaad de helft van zijn prijs aan. indien hij voor hem de spurt wou aantrekken. Dat is toch al dat. dacht Thuur en... beter één vogel in de hand dan 10 in de lucht... In het vervolg zal Thuur er echter best aan doen ook dit spreekwoord niet te veel op te halen, surtout als hij de beloofde «platen» nog niet in zijn pollen heeft... Ik zie dat gij al weet waar ik naartoe wil... Wel, 't is genoeg en zoveel dat Thuur de spurt aantrok voor Raften en dat Ruf ten won. maar dat Raften na de wedstrijd bleek te lijden aan geheugenverlies... Dat maakt dat Thuur een overwinning verspeelde die misschien, ik zeg welmis schien in zijn bereik lag. en daarmede nog moest ondervinden dat men bi'na nooit een ander mag beoordelen naar zijn eigen beeld... Voor onze kleppers is die koers van La pugnoy anders geen onaardig kluifje ge worden Na de overwinnaarJonck heere kregen we immers nog Thuur Clee newerck als 3de. Maurits Joye als 4e. Leon Daenekint als 6e, Callebout als 8e, Tael- deman en Vuylsteke. 9e ex-aequoPau- wels 13e. Lucien Victor als 14e. Van As- sche als 15e. Willy Jacob die bandbreuk leed en weer vervoegde, als 16e en La- pauw als 20ste Kan er nogal door. niet ROGISA.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7