CHEVRON «TAD VP i: R GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 23 APRIL 1954 Eén naam Eén enkele naam Depothouder M- Knockaert DE ASTROLOGISCHE WEEK HET YPEKSCH NIEUWS - Bij I - 1-5-1954 De leperse gemeenteraad vergaderde Vrijdag te 17.40 uur ten stadhuize Waren aanwezig de hh. burgemeester Debemschepenen Robyn Muiier en Rou- «régemeenteraadsleden Capoen. Melis Michiel Missiaen Nuylten. Pattyn, Six en Wormestadssecretaris A. Versailles Namens het schepencollege en het stads bestuur feliciteert burgemeester Dehem vooreerst de h. Lahaye wegens zijn her kiezing als volksvertegenwoordigerde h Capoen, voor zijn herkiezing als provin ciaal raadslid, alsook de h. Missiaen. waar van de verkiezing nog wel niet officieel is. maar waarvoor reeds vaststaat dat hij als provinciaal senator zal verkozen wor den. De h burgemeester wenst hun een vruchtbare ambtsperiode en drukt de hoop uit dat zij als vertegenwoordigers van de streek. een vruchtbare oplossing zullen zoeken voor de vele problemen die zich voor de streek stellen. Daarop verleent hij het woord aan de b_ stadssecretaris voor de lezing van het verslag der voorgaande zitting. 1. Proces-verbaal der zitting van 5-3-54. Het proces-verbaal der zitting van 5 Maart, voorgelezen door de h. Versailles, wordt zonder bemerkingen algemeen goedgekeurd De h. Dehem verontschuldigt vervolgens raadslid Pype. die door ambtsbezigheden weerhouden is. 2. C-O.O. aanbesteding van textiel- waren en schoeisels goedkeuring. Daar er tal van offerten waren voor de levering van textielwaren en schoei sels. heeft de C.O.O. in zitting van 5 Maart 1954 een beperkt comité samengesteld om deze offerten te onderzoeken In zitting van 12 Maart heeft de C.O.O. dan ken nis genomen van de besluiten van dit comité en zij heeft besloten zich daarbij aan te sluiten. Dc h. burgemeester vraagt dan de ge meenteraad hem te willen ontslaan van Je opsomming van die reeks van namen Deze aanbesteding wordt vervolgens al gemeen goedgekeurd, min de onthouding van de hh Capoen en Missiaen. leden van de C.O.O 3- CO.O. blankkappen van het Mo- lenwalbos te Wytschate en herbeplanten ervan met Laricio's advies. In zitting van 12 Maart heeft de C O O besloten toelating te vragen aan de ho gere overheid om het Molenwalbos te Wyt schate. groot 1 Ha. 25 a. dat beplant is met sparren die niet gedijen, te mogen blankkappen en te beplanten met laricio's. die een betere opbrengst waarborgen. Zelfde gunstig advies als voor punt 2. 4. C-O-O. kappen van het schaarhout van het Huikerbos te Wytschate voor ei gen gebruik advies. Door een koninklijk besluit werd de C O.O. gemachtigd het Huikerbos te Wyt schate. groot 48 a. 70 ca., aan het toezicht van waters en bossen te onttrekken. Daar de C.O.O. het schaarhout voortkomende daarvan, goed zou kunnen gebruiken, werd in zitting van 12 Maart besloten toelating te vragen aan de hogere overheid om de 10 steren schaarhout, voor een waarde van 1.800 fr., te mogen gebruiken In de gestichten van het bestuur. Gunstig advies, mits dezelfde 2 onthou dingen. 5. C.O.O. Herbebossen van Vuile- meersbos te Zillebeke aanvraag om toelage advies. De herbebossing van het Vuilemeersbos te Zillebeke is thans voltooid en gebeur de volgens het plan opgemaakt door hout vester Jonckheere en zijn raming ten be drage van 27.930 fr. In zitting van 9 April heeft de C.O.O dan ook besloten aan de bevoegde dienst de daarvoor voorziene 30 toelage te vragen. Zelfde advies als voor de vorige pun ten betreffende de C.O.O. 6. C.O.O. Verkoop van bouwgrond Ie leper advies. In zitting van 9 April heeft de C.O.O besloten, gezien de vraag naar bouwgrond voortduurt, de gronden gelegen langs de Zonnebekesteenweg, met een straatlengte van 242 m. en op een diepte van 50 m. te koop te stellen als bouwgrond. Deze grond, groot 12.300 m2, werd door de registratie geschat op 60 fr. de m2 en hij zou verkocht worden aan de instel- prijs van 60 fr. de m2. met een totale op brengst van 738.000 fr. Deze opbrengst zou dan herbelegd wor den in de aankoop van een ander onroe rend goed ofwel voor herstellingswerken aan de gestichten. Gunstig ad\jes. 7. C.O.O. Verkoop van perceel grond te leper aan Gazelecadvies. In zitting van 21 Maart 1954 onderzocht de C O.O. een vraag van de maatschappij Gazelec. om haar langs de oude Boezinge- straat een perceel grond te verkopen, groot 151 m2 63 dm2. ten einde er een electrische cabine op te richten. Door de registratie werd deze grond op 50 fr. de m2 geschat, terwijl de maat schappij 150 fr. aanbiedt, of in totaal 22.744.50 fr.. som die eveneens herbelegd zou worden. Gunstig advies. 8. C-O.O. Afstand en aankoop van gronden te Dadizele advies- In zitting van 7 Maart 1954 onderzocht de C.O.O. een vraag van de gemeente Dadizele. die voorstelt aan de C.O O. een Perceel grond groot 2 a. 99 ca. 70 ma., nodig voor het verbeteren van de baan Dadizele-Moorslede. te kopen aan de pr js van 40 fr. de m2 of 11.988 fr. In ruil zou de gemeente Dadizele de vrijgekomen grond, groot 7.70 m2. afstaan aan de C. O O. aan halve prijs, hetzij 20 fr.. voor een totaal bedrag van 154 fr. Gunstig advies. 9- C-O.O. Verpachting uit ter hand Tin perceel grond te leper advies. In zitting van 26 Februari 1954 trof de C.O.O. volgende beraadslagingk°nnis werd genomen van de beslissing van Mevr. ™ed. Salomé. die vóór de vrederechter t'an het 2e Kanton een einde heeft ge ste. d aan haar pacht van een perceel grondtoebehorende aan de C O.O.. groot i 44 a 11 ca. Deze grond paalt aan twee pachters van de C O.O- namelijk Georges en Willem Lozie Gezien van beiden reeds land werd verkocht voor bouw grond. oordeelt de C.O O- dat het logisch zou zijn ditperceel in 2 delen te verde len, namelijk 22 a aan Willem Lozie en 22 a 11 ca aan Georges Lozie mits betaling van de vroegere pachtprijs, na melijk 3.123 fr. per Ha. Gunstig advies. 16. C.O.O. Verpachting van jacht- recht advies- Door het ambt van Mr Lemahieu werd in zitting van 26 Februari 1954 overge gaan tot de verpachting van het jacht- I recht op de eigendommen van de C.O O 1 verdeeld in 77 loten. Vier loten werden niet ingesteld, terwijl voor de andere loten de opbrengst als bevredigend wordt be schouwd. Gunstig advies. 11. C-O-O. Verpachting van 2 Ha. 59 a bos uit domein Godtschalk te Zille beke advies. In zitting van 9 April 1954 onderzocht de C-O-O. een aanvraag van een inwoner uit Poperinge. om 2 Ha. 50 a. bos uit het Domein Godtschalck in cijnspacht te krij gen. ten einde deze eigendom toeristisch uit te baten, door het oprichten van een lusthof met vogels en andere vermakelijk- j heden. Gezien het groot kapitaal dat de aanvragers in deze onderneming moeten investeren, besluit de C.OO machtig'ng 1 te vragen om dit gedeelte bos te onttrek ken aan het woudbeheer en het in cijns- pacht te geven voor de duur van 27 jaar. Mr MelisWaar is dat gelegen Mr DehemHet domein Godschalck op Geluveldhet ligt langs deze kant van leper in de richting van Geluveld. Mr MissiaenHet ligt in de hoek langs j deze kant van leper. Mr MelisZal dat veel toeristen naar leper lokken Mr DehemWe hebben voor deze zaak het advies ingewonnen van de commis sie voor Toerisme te leper en het is mij opgevallen dat al de leden van deze com missie. waarin nochtans van alle opinies verenigd zijn. gezegd hebben dat deze zaak voordelig zou zijn voor onze stad Mr SixDat zal iets zijn in dezelfde aard als de Meli. Ik geloof dat het dezelfde uitbater is Mr Missiaen Neen. een broer. Een gunstig advies wordt daarop aan deze vraag verleend. 12. C-O.O. Grondvergunningen op het kerkhof advies. De C.O O. heeft haar aandeel in de grondvergunningen op het kerkhof voor het eerste kwartaal van 1954 bepaald op 33.850 fr. Gunstig advies. 13. C.O.O. Lastenkohier aankoop meu belen Hospitaal advies. Daar de vleugel Elisabeth van het O. L Vrouwhospitaal zijn voltooiing nadert en er voor het bemeubelen o m. 50 bedden nodig zijn. waarvoor een toelage voorzien wordt van 264.000 fr.. werd de h. architect Gits belast met het opmaken van de be- I schrijvende meetstaat en het lastenkohier van deze meubelen. De kosten daarvan I worden geraamd op 303 960 fr. In zitting I van 9 April 1954 besloot de C O.O aan de hogere overheid te vragen: 1) de be- schrijvende meetstaat te willen goedkeu- ren2) tot de aanbesteding te mogen overgaan3) te genieten van de voor ziene toelagen, nam. 60 van het minis terie en 10 van het provinciaal bestuur Gunstig advies 14. Brandweer rekening 1953. Onderhoud van materiaal ontvangsten 48 904 fr. uitgaven: 54.462 fr. tekort5.558 fr. die in de rekening van dit jaar zullen moeten gerecupereerd worden. Betaalde diensten voor ontvangsten en uitgaven 25 627.25 fr. Bijstandskas ontvangsten en uitgaven 10.707.71 fr. Algemeen goedgekeurd. 15. Kerkfabriek van St Maartens re kening 1953. ontvangsten213 052.96 fr. uitgaven 212.516.57 fr. batig saldo 536.39 fr. Goedgekeurd met 8 ja (C.V.P.), 1 neen (h. Worme) en 3 onthoudingen (hh. Mis siaen. Michiel en Melis). 16. Kerkfabriek van St Niklaas re kening 1953. ontvangsten 114.586.31 fr. uitgaven: 112.955.42 fr. batig saldo: 1630.89 fr. Goedgekeurd met 7 ja (C VP.), 1 neen (h. Worme) en 4 onthoudingen (hJt. Mis siaen. Michiel. Melis en Rouseré. deze laat ste lid van de Kerkfabriek) 17. Kerkfabriek van St Pieters re kening 1953. ontvangsten333.134.00 fr. uitgaven370.628.90 fr. nadelig saldo: 37 494.90 fr. Mr Dehem: Ge zult gezien hebben als ge deze rekening onderzocht hebt. dat er voor de vorige rekening nog een tekort was van 66 418 fr.. hetgeen laat veronderstel len dat de rekening voor 1954 reeds in evenwicht zal zijn. Mr Worme: Ik heb tegen gestemd om dat ik die rekeningen onderzocht heb en ik vastgesteld heb dat er te veel vage ge gevens in zijn. Ik heb daar rekeningen gezien van 21000 fr. en 16.000 fr. die niet te verrecht vaardigen zijn. Mr Dehem21.000 fr Dat is dan in een der voorgaande rekeningen Mr Worme Ja. in deze van de St Maar tenkathedraal. voor tapijten. Mr Dehem We hebben daarbij toch de gerechtvaardigde stukken. Er is daar een buitengewone uitgave geweest voor een tapijt, maar ik krijg daarvoor een fac tuur. Mr WormeEr staan daarop tal van J werken die niet duidelijk zijn. Mr Dehem Als ge in administratie zijt moet ge weten dat de facturen altijd op die manier opgemaakt worden. Mr WormeMaar als bvb. eer. timmer man zijn rekening maakt, moet hij toch de detail geven van hetgeen hij gedaan heeft De rekening wordt daarop goedgekeurd met 8 ja (C.VP). 1 neen (h. Worme) en 1 3 onthoudingen (hJh. Missiaen Mich ie! en Melis). 18- Verbetering wegkromme van de Ko rnet»- steenweg rooiïngsplan defi nitieve vaststelling. Het rooiïngsplan dat in zitting van de gemeenteraad van 5 Maart 1954 voorlopig goedgekeurd werd. heeft geen bezwaren opgeleverd alhoewel een persoonlijk be- richt gezonden werd ten huize van de be langhebbende eigenaars. Aan de raad ■wordt thans gevraagd het rooiïngsplan de- finitief vast te stellen, ten einde een ko- ninklijk besluit van goedkeuring te be komen. Algemeen goedgekeurd 19. Verlichting Monumenten i Menen- poort Rijselpoort enz) goedkeuring ontwerp en bestek. Mr Dehem Het betreft hier de verlich ting van de Menenpoort en de aanpalen de vestingen, alsmede van de Rijselpoort en de aanpalende vestingen, waarvoor de raad in zitting van 31 Juli 1953 zijn prin cipiële goedkeuring had gegeven Thans zou overgegaan worden tot de aankoop van het materiaal aan de firma Philips ten bedrage van 221.166. 10 fr. De plaat singskosten bedragen voor de Menen- poort 102.264 fr. aan de firma Stevens en voor de Rijselpoort 79150 fr. aan de firma Lacante. of in totaal 402.580.10 fr. Deze uitgave, die door een lening zal gedekt worden, dient door de bestendige deputatie te worden goedgekeurd. Het gaat dus over de proef die we verleden jaar reeds gedaan hebben. Mr SixIn een van de voorgaande zit tingen was er spraak van de verlichting van de stadsgebouwen en toen heeft Mr Van der Ghote gezegd dat hij aan een be paalde tekenaar gevraagd had om een ont werp te maken voor een affiche om meer reklaam te maken voor de verlichting. Hij heeft toen ook gezegd dat die tekenaar toen niet in de gewenste stemming was om een affiche te ontwerpen. Ik zou vragen dat ge zoudt aandringen bij een van de Ieperse kunstenaars en ook dat ge een brochure zoudt uitgeven Mr DehemDat is reeds het voorwerp geweest van een beraadslaging van de Commissie voor Toerisme. Deze heeft dat punt reeds onderzocht en zij is van zin een prijs uit te schrijven, terwijl aan verschillende kunstenaars zal gevraagd werden een tekening te geven. Er wordt ook gewerkt aan het maken van een fol der. om de verlichting meer in relief te brengen. Het schepencollege heeft intussen de zaak van de verlichting verder onder zocht en toekomende week zal met de dienst van de werken nagegaan worden, hoe de lampen definitief kunnen geplaatst worden. Mr Capoen Zult ge ook rekening hou den met de plaatsen, waar er nog geen verlichting is Mr DehemWe hebben daarvoor alle aanvragen laten binnenkomen, totdat we er op zeker ogenblik 42 hadden, die we dan overgemaakt hebben aan Inelgas. We hebben de uitvoering daarvan laten controleren en Mr Werbrouck heeft een gunstig verslag uitgebracht daarover. We hebben nu opnieuw een tweetal klachten ontvangenwe denken ze nog eens te groeperen en dan na te zien wat er dient gedaan te worden. Ge zult begrijpen dat het beter is deze zaken te groeperen. Ik denk echter dat er op dat punt reeds verbetering is en dat de gemeenteraadsleden die daarvoor geïnterpelleerd hebben, voldoening beko men hebben. Dit punt wordt vervolgens met algeme ne stemmen goedgekeurd. 20. N. M. van Buurtspoorwegen sa mensmelting in 3 groepen van de kapita len der buurtlijnen der Provincie West- Vlaanderen akkoord. Mr DehemDat is een punt van spe ciale aard we hadden eerst gedacht dat het eenvoudig was, maar bij nader onder zoek van de zaak. hebben we gezien dat we dat niet kunnen zo maar bijtreden. In het dossier zult ge gezien hebben, dat het gaat over de versmelting van de ka pitalen van de buurtlijnen der provincie in drie groepen. In het dossier is er ook een nota van de buurtspoorwegen, waarin we zien dat tot in 1929 met winst werd gewerkt, daar na is de teleurgang begonnen, om in 1939 reeds met een zwaar defleiet te moeten afrekenen. Tijdens de bezettting is dat ietwat verbeterd en na de oorlog werden veel buurtlijnen door autobusdiensten ver vangen. wat toegelaten heeft besparingen te doen. Om te komen tot een degelijke uitbating wordt thans de versmelting voor opgesteld in 3 groepen, namelijk: 1) de lijnen van de kust2) het Kortrijkse en 3) de lijnen van het centrum van de provincie Westvlaanderen. Het valt op dat het de lirnen van de eerste en tweede groep zijn. die een boni hebben, terwijl deze van onze streek een deficiet afwerpen. Naar onze mening ware het veel beter een tegenvoorstel te doen in dat verband zult ge waarschijnlijk ook het voorstel van Izegem gezien hebben in het dossier. Ons voorstel is alle lijnen samen te smelten in één groep, wat zou toelaten aan de 3e groep ook een zeker boni te krijgen. Als we blijven in groep 3. dan betekent dit dat ons kapitaal practisch niets zal opbrengen. Als er een samen smelting zou zijn voor gans de provin cie. dan zouden we p-ofiteren van het bo ni van de andere twee groepen. Daarom stelt het schepencollege voor volgende houding aan te nemen vandaag geen beslissing te nemen en af te wach ten welk antwoord Izegem, dat het voor stel reeds gedaan heeft, zal krijgen. In ieder geval menen we dat het beter is deze samensme ting voorlopig niet te aanvaarden en dit punt naar een vol gende zitting te verschuiven. Ik weet niet of er opmerkingen te ma ken zijn 7 Ik vind dat de opvatting van het schepencollege gezond is. Mr Melis Hoe is dat nu verdeeld Mr DehemPer lijn. Voor wat leper betreft, zie ik dat de lijn leper-Veurne een boni geeftde lijn Ieper-Nieuwkerke- De Seule ookde lijn leper - Poperinge een deficiet van 100.000 fr. en de lijn leper - Geluwe een licht boni. We zijn dus akkoord dit punt te ver dagen De raadsleden betuigen daarmede hun instemming. 21. Aankoop van grond uitvoering rooiïngsplan steenweg St Jan - Zillebeke - Komen. Mr DebemHet rooiïngsplan van deze baan werd bij koninklijk besluit van 2 Maart 1954 goedgekeurd, zodat de raad thans een beslissing te nemen heeft voor de aankoop van de nodige gronden. Reeds vroeger werd een overeenkomst getroffen met de betrokken eigenaars, zodat aan de raad thans toelating gevraagd wordt om die aankoop te mogen doen. Mr CapoenIn welk jaar zullen ze be- taald worden Mr MissiaenGij zijt toch kurieus Mr DehemDit jaar nog. De zaak is op goede weg en ik hoop dat binnen en kele maanden aan die mensen voldoening zal kunnen gegeven worden. De aankoop van deze grond wordt daar op met algemene stemmen goedgekeurd. 22. Nieuwe kaart der onbevaarbare wa terlopen rangschikking in drie cate gorieën onderzoek der bezwaren. Mr DehemIngevolge de wet van 15 I Maart 1950 en van 16 Februari 1954 dien de de bestendige deputatie over te gaan tot het opmaken van de kaart der onbe vaarbare waterlopen. Deze kaart kunt ge hier vinden. Van 1 tot 15 April 1954 werd in ver band hiermede een onderzoek geopend voor de aanpalende eigenaarser werd geen enkele klacht ingediend. De raad dient nu daarover zijn advies uit te bren gen. Het schepencollege heeft vastgesteld na een onderzoek door de technische dien sten van de stad dat er een paar be zwaren zijn. Een eerste bezwaar is het volgende de oude Dikkebusbeek, komen de van Vlamertinge en lopende in de rich ting van de Capucienenstraat is niet ver meld. terwijl we de Boterplas. de Majoor, de Kasteelgracht en de verbinding van het kanaal van leper naar de IJzer, in eerste categorie hadden willen zien op nemen. We hebben namelijk vernomen ik weet niet in hoever het juist is dat de reien van Brugge opgenomen werden in de onbevaarbare waterlopen van eerste categorie. Dit brengt mee dat indien de Staat zou beslissen tot de zuivering er van over te gaan. wij op een subsidie zou den kunnen rekenen van 60 Mr SixIk denk dat de onbevaarbare Ieperlee wel in le categorie superieur zou mogen opgenomen worden, vooral in de Zomer. Mr DehemDe Ieperlee staat er op. Mr SixIk hoop dat het schepencollege zich daarmee eens zal bezig houden. Mr Van der Ghote had reeds verleden jaar beloofd, dat het dit jaar zou onderzocht worden. Mr Dehem: Ik geloof dat,er kan ver betering aan gebracht worden, maar dan zou er daar een zuiveringsstation moeten komen. Als ge de oprichting van dit station zelfs volledig met toelagen van de Staat en de provincie zoudt kunnen dekken, dan zou er toch nog een bestendig per soneel nodig zijn voor het onderhoud, wat elk jaar een meeruitgave van 250.000 300.000 fr. in de begroting zou betekenen. Moest er naast het zuiveringsstation een klein fabriekje komen, om die vuilnissen te verwerken, dan zou dit in het onder houd van het zuiveringsstation kunnen voorzien. Ik weet niet of dit euvel de stank en het ongemak voor de mensen die daar wonen kan opwegen tegen een uitgave van 300.000 fr. langs de andere kant. Misschien dat er zinkputten zouden kun nen aangebracht worden. Mr SixJa. er moet toch een goedkoper manier bestaan om daar verbetering te brengen, b.v. met zinkputten. Mr RobynWe hebben ons daarvoor vroeger reeds met het ministerie in ver binding gesteld en ge moet niet verschie ten. maar de oprichting van dit station zou 8 10 millioen kosten, zonder dan nog te spreken van het onderhoud, dat zoals Mr burgemeester gezegd heeft. 250 000 300.000 fr. zou bedragen. Voor die enkele dagen dat het daar slecht riekt, kunnen we ons niet zulke kosten veroorloven. Ge weet ook dat tij dens de regenmaanden het overschot van de Dikkebusvijver ik zal niet zeggen dat de vijver dan overloopt, maar er is toch altijd water te veel langs de Ieper lee wegloopt, zodat tegen dat het seizoen begint, de Ieperlee zo zuiver is als andere waters. Mr SixVoor de mensen is het daar toch niet aangenaam en ik zou vragen toch naar een oplossing te zoeken. Mr MichielHet is niet de eerste maal dat er daarover gesproken wordt en fei telijk mag het water niet doorlopen in de vaart, voor de beesten. Het moet eerst 13 km. lopen vooraleer het mag gelost worden in het kanaal. De stad mag dat dus niet doen en daarom zou er daar moeten een zuiveringsstation komen. Mr DehemGe zult akkoord zijn dat we dat zuiveringsstation nu niet kunnen in overweging nemen. Mr MichielHet is reeds jaren dat daarover gesproken wordt. En als het nu eens verplichtend moest komen Mr DehemDat is iets anders. Mr Robyn Dan is het nog tijd genoeg om er aan te beginnen. Mr SixEr is vroeger reeds een studie gemaakt voor een zuiveringsstation en we waren allen akkoord dat het niet moge lijk is. maar er moet toch een andere oplossing gevonden worden. Mr Dehem: Zijn de gemeenteraadsle den akkoord met die twee bezwaren voor de onbevaarbare waterlopen? De voorgestelde bezwaren worden door- op algemeen goedgekeurd. 23. Mededelingen. Mr Dehem: Ge zult waarschijnlijk ge zien hebben dat ons reglement betreffen de het verlenen van bouwpremies en ge boortepremies door de hogere overheid werd goedgekeurd. Er is dan nog een ander punt dat ik zou vragen te verzenden naar de geheim© zitting, namelijk het geven van een advies betreffende een der bedienden, die vroe ger getroffen werd door een tuchtmaat regel. De openbare zitting wordt daarop te 18.55 uur geheven, terwijl de gemeente raad overgaat tot het bespreken van de dagorde der geheime zitting. Volgende punten werden behandeld: 1. Vaststelling wedde ontvanger van de C.OO. 2. C.O O. wijziging weddenbarema van klerk en opsteller. 3. Het weduwenpensioen van Mevr. Goe- maere wordt goedgekeurd. 4. In de stedelijke leerwerkplaats wordt een interimaris benoemd net Belgisch mineraal water met natuur lijke gassen. Frenchlaan 59 IEPER Tel. 13> (88651 a VAN 2 TOT 8 MEI 1954 Algemene kenmerken der week. Gunstig voor verkrijging van eigendom het sluiten van contracten en het drijven van handel in 't algemeen. Ook zeer gun stig voor intellectuele arbeid. RAM 21 Maart tot 19 April. Ongegronde neiging tot jaloersheid, die U in de loop van de week enkele moei lijkheden zal veroorzaken. Het einde van de week is gunstig om uw plannen in da den om te zetten. STIER20 April tot 20 Mei. Ga recht op uw doel af en laat U niet verstrooien door detailkwesties. Op sen timenteel gebied wacht U een verrassing. Voor diegenen, die nog in April geboren zijn lichte verbetering van finantiële toe stand. TWEELINGEN 21 Mei tot 21 Juni. Let deze week bijzonder goed op uw woorden, indien U moeilijkheden van vrij ernstige aard wenst te vermijden. Bij de uitvoering van uw plannen wordt U ge dwarsboomd door een vrouw. Geen geluk in het spel. KREEFT: 22 Juni tot 21 Juli. Vertrouw niet teveel op uw intuïtie. Weinig gunstig voor het nemen van ver lof. U hebt de neiging teveel uw verbeel ding te laten werken en daardoor de wer kelijke toestanden uit het oog te verliezen. LEEUW 22 Juli tot 21 Augustus. Handel deze week niet te snel. maar overdenk alles goed. Op finantieel gebied is een lichte verslechting waar te nemen. Op sentimenteel gebied gunstig voor het doen van aanzoeken. MAAGD 22 Augustus tot 21 September. Begin van de week heerst er een vrij zenuwachtige stemming, waardoor U zich echter niet moogt laten meeslepen. Vrij gunstig op sentimenteel gebied, vooral teger het einde van de week. Geluksge tal: 4. WFEGSCHAAL 22 September tot 22 Oct- U zoudt er goed aan doen deze week een beetje meer afleiding te zoeken en de moeilijkheden, die zich voordoen min der zwaar in te zien. Tussen verliefden en verloofden heerst een goede stemming SCHORPIOEN: 23 October tot 22 Nor. Neem uw uitgaven een beetje meer in achtU hebt de neiging boven uw wer kelijke middelen te leven. Geluk in de huiskring. Betrouw niet teveel op uw ge luk bij het spel. SCHUTTER 23 November tot 21 Dec. Tegen het einde van de week kunt U een vrij belangrijk nieuws verwachten. Wees voorzichtig indien U zelf uw auto bestuurt. Vrij koele verhoudingen op sen timenteel gebied. Gunstig einde van de week. STEENBOK: 22 December tot 20 Januari- Gevoelige verbetering in uw finantiële toestand kan verwacht worden. U maakt een gunstige indruk bij uw oversten. Gun stig voor kennismakingen. WATERMAN 21 Januari tot 19 Februari. U doet deze week enkele overbodige uitgaven. Het midden van de week is nochtans gunstig op finantieel gebied. Laat U niet door kleinigheden van uw werk afleiden. U maakt een goede indruk bij het andere geslacht VISSEN 20 Februari tot 20 Maart. U bekommert zich teveel over de me ning van andere personen. Veranderlijke gemoedsgesteldheid, die op kleine twis ten met vrienden of bekenden kan uit lopen. Afgunst onder verliefden. BIN NAJOEWA, (Nadruk verboden).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 9