VAN MERRIS, 00EV0BT f Hector Wenes-Verhac MONO POEDERS Naaimachienen A Ia V il Ie de Poperinghe Apotheek NOTREDAME A VEN DRE A VENDUE a YPRES üank van Poperinghe rSk^lbafr d,at hiJ van lm af al de stuk f iorl' Ophefmakend nieuws 5 line opinion cïe SVS. «Jasper. Au cours de la discussion au Sénat de la nou velle loi sur les dommagës de guerre, M. Jaspar a fort nettement exprimé le regret qu'on avail été beaucoup trop loin en matière d'indemnités pour dommages de guerre. Le système de cette lo'i, a-l-il dit. est celui de la reparation des dommages de guerre par le paiement de la valeur de robjet en 1914, mais avec ime prime de remploi ou de clierté en cas de reconstitution paree que, dés cette époque on sava.it que les prix avaient considérablemenl aug- menté. On aurait pu examiner si l'on avait vu plus loin, s'il n'aurait pas fallu se contenter de payer le dommage. On aurait dit aux Beiges L'Btat va s'engager a vuns payer la valeur de 1914, s'il recouvre sa créance sur l'Allemagne, et le jour on il recou- vrera. il vous paiera éventuellement le supplément auquel vous avez droit. II est joli vraiment le système préféré de nötre actuel mini st re de l'Intérieur! lit dire que c'est M. Jaspar qui a dans ses attributions les intéréts des regions dévastèes! Vaandel dor Oud-Strijders. Oud-Strijder. 663.00 Antagonisme fatal. Le gouvernement profite de l'existence en Bel- gique de deux arrondissements dévastés et de- niidés pour procéder a la nomination iï'une armee de fonètiönnaires non sinistrés en général - chargés du soin d'y ramener promptement la vie. Leurs trait,ements sont rondelets, leurs aptitudes spéciales souvent nulles, leur connaissancè du pays souvent mille aus'si, leur besogne (disons) facile. Les efforts 1 enables de quelques-uns d'en- tre eux, pleins de bonne volonté et énergiques, ne réussissenl. pas a faire marcher les a.utres. L'intérêt évident des fonctionnaires non. sinis trés est en effet que cela dure loogtempsi L'intérêt primordial de la population sinistrée est au contraire que tout finisse vite. Dans ces conditions, la mauvaise administra tion qui nous opprime n'a rien qui doive étonner. Als ge naar BRUSSEL gaat, vergeet niet een bezoek te brengen aan het HOTEL-BRASSERIE gehouden door CYR1LLE HOSDEY, Vooruttgangstraat, 51 rue du Progrès HOOFDPIJN, ZENUWKOORTSEN TAIVBPIJIN. GRIPPE worden aanstonds gestild en altijd genezen door de de voornaamste geneesheeren aanbevolen. Dozen van 175 en 3.00 fr. l'oi'lli lv.; hi: Een voorzichtige maatregel. Bevolking. Abonnements. A partir de ce jour, le eoüt de rabonuernenl pour le reste de l'année en cours est réduit a fr. 3.50. Par confre, nos numéros de réserve étaut i'tpui- sés, il ne nous est plus possible d'envover at ïTouveaux abonnés les numéros qui njit dé ja nam. Recuperation en Aliemagne. Ons vee en landbouwwerk tuigen uit OuitschSand. Etude du Notaire EMILE BU1AYE, a Anvp, 13, rue Van Noort. Grande maison Baus, rue de Lille 1(503 Petite maison Baus, rue de Liile, 500 Maison Joos et Van Wonterghem, rue au bei 617 Maison De Bisschop, rue de Liile 415 rue de Lille, 114 rue d'Elverdinghe, 180 rue Ste-Elisabeth, 60 rue Surmont de Volsberghe, 102 Maison Amerlynck, Boulevard Malou, 3001 Imprimerie Deweerdt, rue de Lille, 112 Maison Maillard, rue de Lille, 99 Maison Y Lapiere, rue Carton, 627 Maison Stoffel et Warlomon, rue de Haerne, 2201 Maison Em. Butaye, rue de Haerne, 670i Maison Van Damme, rue de Dixmude, 374 Maison Bultiau, rue de Lille, 177 Maison Vandoorne, Place Van den Peereboom, 1531 Maison Lebbe Soeurs. rue de la Station, 177 Maison Emile Rabau, rue de la Station, Maison Laheyne, rue d'Elverdinghe 842 Maison Laheyne, rue de Haerne, 120 Café l'Eperon, Grand Place n° 31, Hotel St Sébastien, rue la Station, 602i Maison Marescau, rue dü Temple,' 93i Maison Marescau, rue des Ghiens, n° 40, Un bloc, Grand Place, comprenant Café du Miroir, maison Gillebert et celles rue de Dixmude, 1014 6, Schaalstraat, POPERINGHE IN DE GOUDEN VORK Alles aan genadige prijzen buiten conc' rentie. (3182ö) Gustave DOOLAEGHE-DEHUYSSERE oud huis: Statiestraat, 46, Yper. van alle stelsels. n toebehoorten kan leveren mi gelijk Uddimachienen. Zich te wenden of te schrijven Avenue Emile Verhaeren^ 27 BRUSSEt XT later te YPER. nn vior^aain?acbienen en toebehoorten maal zoo duur als voor den o" Twijfelend aan de echtheid der klachten van de ge- teisterden, hebben de ministers besloten, zich met geheel hunnen aanhang te vestigen in de verwoeste gewesten, ten einde zich te overtuigen van hunnen bevoordeehgden toestand. Middelerwijl zullen de gelukikge frontbewoners ver plicht zijn zich te verlustigen en aangenaam leven te leiden in de paleizen, die hoogergemelde Heeren te Brussel te hunner beschikking zullen ontruimen. Deze laatste zullen in de gewezen vuurlijn verblijven, totdat woning voor woning, meubel voor meubel, stuk voor stuk, terugge geven weze. Deze beslissing wierd genomen in geheime zitting te Brussel, den 31 Juni laatst, doch zal denkelijk voor 't aangename maar in zwang komen met de eerstvolgende wintermaanden, 't Zou toch een middel zijn het herstel der verwoeste streken te bespoedigen. In af wachting leven wij op hoop. Een goede kant is toch aan dit stelsel, en t is dat de voetgangers geen gevaar meer zullen loopen verpletterd te worden door het nutteloos heen en weêr gerij van de hoog heid voerende stinkende wagens. Een die meê gaat naar Brussel. Het vaandel der Oud-Strijders, waarvoor deze in schrijving geopend is, zal een waar Ypersch pronkjuweel uitmaken. In het midden op eenen blauwen achtergrond zal im mers Ypers Eïalle prijken. Daarvoor eenen thuijn of vesting met op zijden de Rijsselpoort. Op den voor grond staat een Belgisch soldaat met geveld geweer, den duitschen adelaar onder de voeten. Voor hem is prikkel draad gespannen. De Ypersche kleuren vormen daarrond eene keurige omlijsting die het geheel prachtig doen uit komen. Onderaan in eiken hoek komt het wapen van Yper en dat van West-Vlaanderen voor. De franjen van het vaan del en een wimpel aan den stok zijn uit de Belgische kleuren verveerdigd. Het hoeft niet gezegd te worden dat dit vaandel met een appel en een ei niet zal betaald worden. Alles is immers nu schrikkelijk duur, doch de Oud-Strijders van Yper hebben volle betrouwen in den steun van hunne stadsgenooten. Velen hebben reeds het hunne bijgedragen, en de Oud-Strijders zijn er hun uiterst dankbaar voor, maar er zijn er nog ontelbare waarvan zij de toetreding verwachten. INSCHRIJVINGEN Vorige lijst 420.00 Eerw. Heer Delaere, deken, Yper 100.00 M. Sobry, schepen 25.00 M. Victor Callens 5.00 M. Van Robaays, dokter 5.00 M. Dewandre, Luik 10.00 M. Ev. Swyngedouw, Yper 5.00 M. G. Flamey, Poperinghe 5.00 M. Vandermeersch, Poperinghe 25.00 Omhaling gedaan na het zingen van een lustig lied in het a Hotel Royal bij Strobbe, Iseghem 43.00 Onbekend 20.0Q Hoek der Weldadigheidstraat, 1 en 3, Coin de la rue de la Bienfaisance, 1 et 3, Rechts, als ge uit de Noordstatie komt. Sommige landbouwers ontvangen door de Recuperatie duitsch vee in vervanging van hetgene zij verloren heb ben of ontnomen zijn geweest. De waarde ervan moet van hunne oorlogschade afgetrokken worden. Maar het gebeurt al te dikwijls dat die Duitsche bees ten ziek aankomen en kort nadien sterven. Moeten deze dan nochtans in rekenig gebracht zij De vraag is van groot belang, maar zij is nog met opgelost. Ook ware het geraadzaam dat de landbouwers, die zulke tegenkomsten hebben, het feit duidelijk zouden doen vaststellen door den veearts, en zich van certifikaten en getuigen zouden voorzien. Dat zal hun waarschijnlijk later te pas komen voor de Rechtbank. Op 3 Juli laatst,was de bevolking der gemeente Noord- l schote geteld op 1 96 inwoners en die der gemeente Re- ninghe op 1 197 inwoners. (Zie ons tafereel der hedendaagsche bevolking van het arrondissement Yper, in ons nummer van den 26 Juin 1.1.) II est porté a la connaissancè des sinistrés, intéressés a obtenir du bétail ou des machines agricoles récupérés en Allemagne, quits peuvent obtenir tous les renseignements nécessaires, aux bureaux de la Moto Culture a Ypres, Chaussée de Vlamertinghe. l ous les Samedis de 9 a 11 heures. La Commission pour la repartition de Poperinghe. Ten einde al onnoodig geloop te vermijden, laten wij den belanghebbenden weten dat, voor alle inlichtingen aangaande het bekomen van vee en landbouwwerktuigen uit Duitschland, zij zich hoeven te wenden tot het bureel der Moto Culture Vlamertinghestraat te Yper: den Zaterdag van ieder week van af 9 tot 11 ure 's voor middags. Namens de Veeverdeelingscommissie van Poperinghe. :i» 1° Nombreux TERRAINS A BATljf droit au remploi compris, a YPRES et hors vill notamment rues de Ltfle, de la Station, de mude, boulevard Malou, rue au Beurre, Grajï Place, Place van den Peereboom, rue des Chie rue Carton, rue de Haerne, Bascule, Potyze, etil 2° PATURES avec terrains a briq„, a WARNETON (Touquet), occupées avantf guerre par Briais. 3° Terrains a baiir, a PLOEGSTE] (Bizet), appartenant a Madame Ve Jules Danse, de Forceville et Enfants. (67201 avec droit au remploi le PROPRIETÈ de Madame Ve Morlion, b0l vard Malou, avec maison attenante, sise rue Fi( au total de 798 m2 moyennant 68,000 francs. 2° L'lMPASSE SPiNNEWYN, sise rues de Sti et de la Terre, a proximité de la Gare, avec dn au remploi de reconstruction de seize maisj ouvrières, d'une superficie de 1227 m2 moyenn; 35,000 francs. Pour tous renseignements, plans et conditio s'adresser au Notaire EMILE BUTAYE, a Anve 13, rue Van Noort. (6720) Loopende rekeningen. Geldplaatsingen op korte en lange terniiy Beursbewerkingen. Wissel van vreemde geldeq. Leeningen op titels. Bureelenopen alle werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot fi Den Vrijdag van 8 1/2 tot 12 en van 2 tct 4 ure. Den Zatei van 9 tot 1 ure namiddag. (Co-2952t POPERINGHESTEENWEG, YPER. Gereedschappen voor timmerlieden, metst aardewerkers, hoveniers, enz. Pointen,1 zen, bouten sloten, klinken, scharnieren,lepe messen, scharen, emmers.'traliedraad, ter.' papier, enz., enz.

Het Ypersche (1925-1929) | 1920 | | pagina 2