WOONHUIS Bond der geteisterden van Yper - VERGADERING Donderdag 4 November 1920 Openbare Toewijzing Een® partij Bouwland 1e Jaargang, Nr 28. - 30 OCTOBER 1920 1re Année, N° 28. - 30 OCTOBRE 1920 - cy fr- «HwlVI JUrlX I ^===- Bericht Avis De geteisterden van Yper en om streken die Brussel of voorsteden bewonen zijn verzocht hun adres te zen den aan M. R. FROIDURE, Staatskom- missaris, 21, d'Oultremontstraat, Brussel. Les sinistrésde la région d'Ypres habitant Bruxelles et faubourgs sont priés d'envóyer leur adresse a M. R. FROIDURE, Commissaire d'État, 21rue d'Oultremont, a Bruxelles. Op Zondag 7 november a. s. om 2 ure namiddag, in de zaal bij het gesticht van het H. Hert, Vlamertinghe steenweg, tot tiet stichten van ee'ne maatschappij van geteister den, waar alle tegenwoordige bewoners van Yper uitgenoodigd zijn. Wij willen dat onze stad spoedig herbouwd worde, daarom vooruitde omliggende gemeenten ook willen rasch verrijzen en zoo wordt ons arron dissement wat het vroeger was. De Bonden komen op l Op Zondag 24 Oktober 11. hadden er zoo wat overal vergaderingen plaats waarin onze geteis terde bevolking voor oogen werd gelegd de nood zakelijkheid zich te vereenigen om met des te meer kracht en klem hunne rechtmatige eischen te doen toekomen aan wie ze behoeft te hooren en er de vervulling van te vorderen wat spoediger dan deze die zicYi tot nog toe voor hen ireeit voorgedaan. Orde van den Stoet 1Muziek. 2. De kronen welke op de kerkhoven zullen neêr- gelegd worden. 3. De Gemeentescholen a) der meisjes. b) der knechten. 4. De vrije scholen a) der meisjes. b) der knechten. 5. De Gemeenteoverheden. 6. Het Comiteit. 7. De Oud-Strijders met hun vaandel. 8. De Bevolking. In volledige overeenstemming met de geestelijke, de burgerlijke en de militaire overheden hebben de inrichters voorgaand feestprogramma aangenomen benevens de-volgende schikkingen a) Bij 't vertrek van den stoet zal het muziek de BrabanQonne aanheffen de God save the King zal gespeeld worden' op 't Engelsch kerkhof In Sourdine zal het muziek op 't Gemeentekerk hof het Ypersch lied »spelen, térwijlop 't Fransch kerkhof St Karolus de Marseillaise en de Bra banQonne zal worden opgevoerd. b) In ieder der kerkhoven zullen kronen neerge legd worden en in 't Fransch kerkhof zal een puik monument neêrgesteld en onthuld worden c) Een piket van twintig Fransche soldaten aange voerd door een officier, alsmede een piket van twintig Britsche soldaten eveneens aangevoerd door een Engelsch officier zullen in hunne' respectieve lijke kerkhoven de militaire eer bewijzen, terwijl een piket van 10 Belgische Rijkswachters dit zullen doen op het Gemeentekerkhof. Waarlijk treffend is de samenwerking geweest, die zich te dezer gelegenheid bij al de overheden en in al de standen der bevolking geopenbaard heeft. De snelheid waarmede de inzameling der gelden is geschied, is het ontegensprekelijkste bewijs dat de bloem der erkentelijkheid niet in alle harten is verdord. Niettegenstaande den prangenden nood waarin de quet donné en l'honneur de leur nouveau chef. Cette fête, empreinte de la plus sincère confrater- nité, a eu le succès que recueille toute fête provo- quée par les sentiments unanimes de bonheur et d'affection. Au début du banquet, il a été remis a M. le Commissaire, artistiquementencadrée, la reproduc tion photographique du groupe des secrétaires, et, voulant associer a ses félicitations la digne com- pagne du héros de la fête, l'association fit parvenir a Madame Clinckemaille une gérbe de fleurs, en témoignage de sa respectueuse estime. A l'heure des toasts, après avoir fait acclamer S. M. le Roi et la familie Royale, Monsieur le Prési dent Rommens propose la santé de M. le Commis saire d'Arrondissement. II passé en revue en termes choisis la carrière administrative du nouveau Com missaire. Entré tout jeune au commissariat sous la direction de son père, qui hélas devait lui être enlevé trop tot, il se met avec ardeur a la besogne. C'est par son travail opiniatre et sa volonté éner- gique de parvenir qu'il s'assimile toutes les con- naissances administratives et s'impose au choix du gouvernement. Labor omnia vindt improbus Que sa carrière soit longue pour le bien de tous et principalement pour les secrétaires communaux, Ad muliosannos Des applaudissements enthou- siastes accueillent ce discours. Monsieur le Commissaire se léve alors et, fort ému, remercie les convives de cette belle manifes tation. Ce jour sera pour lui un des plus beaux de sa vie son dévouement aux secrétaires restera entier et comme par le passé ils trouveront toujours en lui non un chef mais un ami. Toute l'assistance ovationne le nouveau Com missaire. La fête se prolonge joyeusement jus- qu'au moment de la séparation. Les secrétaires rentrent dans leurs communes dévastées, heureux d'avoir pris part a cette manifestation de reconnais sance et d'amitié. Oud-Strijdersbond Gheiuvelt Inhualkijöjng van 't "Vaasidel Oproep aan Schuldeischers De schuldeischers van wijlen Heer RENÉ ALLEMON, in leven handelaar te Poperinghe, Yperstraat, worden verzocht hunne goedvindens kenbaar te maken ter studiën van M. CASSIERS, notaris te Poperinghe, Boeschepestraat, of van M. BUTAYE, advokaat te Poperinghe, Yperstraat, 51 Bede bewijzen en voorgaande convocatien mede te brengen. De verklaringen, die na den 1 December naast zouden ingediend worden, loopen gevaar van niet meer in rekening te kunnen komen. Notaris Cassiers. Advokaat Butaye. Studie van den Notaris Alf. REYNAERT, te Yper, tijdelijk te Oostvleteren. om 2 ure namiddag ter herberg Den Arend bij de We Deblock, te Oostvleteren, onder het voorzitterschap van den heer Vrederechter der beide kantons Yper vam een MET 2 A. 62 C. GROND te OOSTVLETEREN, Kasteelstraat vroeger bewoond door de We Johannes Coquel- Vandenbroucke, thans door Auguste Boussemaere, zonder recht van pacht. Ingesteld 11.300 fr. groot 44 a. IS ca. TE WESTVLETEREN Gehucht YSERHOEK al den westkant der Kallestraat en gebruikt door Achille Candaele, tot 1 October 1921. Ingesteld 3.050 fr. HET YPERSCHE LA RÉGION D'YPRES E3 i T K-J ICf I—*3 ^=TTrrrrr-~ S JL- ■k V rvAi-or^Vio rtp+fistp hehhen c\e*7.f*. P.raan

Het Ypersche (1925-1929) | 1920 | | pagina 3