het YPERSCHE LA RÉGION D'YPRES 16 loten B0ÜWG10ND en eene weide BOSCH ZAAILAND 4 MA ISO N S M A A G R A S Bijvoegsel OVERSLAG Stad YPER, Dixmudepoort met zaailanden en vette welden Supplément =.-=.= Op Zaterdag 4 December 1920 Samen ingesteld bi] afzonderlijke loten 32.ÖÖ0 fr. Gemeenten Noordschoie en Zoydschote Maar ingesteld 40.050 fr. Gemeente Reninghe Ingesteld 1700 fr. Gemeente Zuydschote Ingesteld 2700 fr. Gemeente Noordschote Treinverkeer tusschen België en Frankrijk De Ypersche werklieden vragen de onmiddellijke opening der Nij verheidsschool. jaargang, Nr 32. 27 NOVEMBER 1920 1re Année, N° 32. 27 NQVEMBRE 1920 Studie van den Notaris VANDE LANOITTE, te Vlamertinghe. om 2 uren stipt ter herbergCafé ContinentalStatieplaats te Yper van langs den steenweg van Yper naar Brugge zijnde de gewezen STOÓMMAALDERlj met ho vingen en weide van wijlen Af. Désiré Breyne- Devos, groot 1 hectare 48 aren 60 centiaren. Te verkoopen bij afzonderlijke loten, of bij samen voeging van 2 of meer loten met of zonder oorlogs vergoedingen. Seffens handslag. nabij de dorpplaats van Noordschote Goede en welgelegen gelegen langs -de Weststraat, den steenweg naar Luzern en den steenweg naar Reninghe, groot 11 - hectaren 25 aren 50 centiaren. Vroeger gebruikt door de We Henri Vermeersch, seffens handslag. langs de Groenestraat zeer wel geschikt om in zaailand te brengen, groot 69 aren 70 centiaren, bij 't hofstedeke van Placide Melis, Pypegaalhoek. Seffens handslag. Voor de koopen hierboven met de tusschenkomst van den notaris THEVELIN te Poperinghe. langs den steenweg naar Moordschote Twee port Ij en groot 78 aren 40 centiaren Vroeger gebruikt door de We Vandamme en Hippolyte Haghebaert. Seffens handslag. gelegen bij de Ravelaere, groot 45 aren 90 cent. Vroeger gebruikt door Eugène Hennion. Seffens handslag. Ingesteld 1550 fr. Al deze goederen zullen verkocht worden met de rechten aan oorlogsvergoeding. A vendre pour en jouir de suite a PLOEGSTEERT-BIZET n°uvellement reconstruites cornposées de 4 pièces et GRENIER, COUR et AB1NET. Rapport 1.680 fr. l'an. Prix 17000 fr. S'adresser a Lucien VANDERMAERE au Bizet. Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Maandelijksche Vergadering van 14 November 1920 De zitting wordt geopend om 2 ure onder het voorzitterschap van M. Butaye Arthur, voorzitter. Dranoutre, Kemmel, Ploegsteert, Waasten, Wyt- schaete, Westoutre, Wervicq, Neer-Waasten, Ghe- luwe, Yper, Becelaere, Poelcapelle, Sl Jan, Boe- singhe, Brielen, Dickebusch, Noordschoote, Vla mertinghe en Woesten zijn vertegenwoordigd. Drie bonden doen zich verontschuldigen. De heeren Glorie en Vandromme, volksvertegen woordigers, en Esquelin, hooïdkommissaris bij de rechtbank van oorlogsschade te Yper, vereeren de vergadering door hunne tegenwoordigheid. De in huldiging van den Z. E. H. Deken Delaere, van Yper, die juist op dit zelfde oogenblik plaats grijpt, belet de Hr Colaert, burgemeester, en eenige andere afgevaardigden hier aanwezig te zijn. De voorzitter geeft kennis van de propaganda gedaan gedurende deze laatste weken. De heeren Geuten (Wervicq), Vermeulen (Gheluwe), Delie, Van Alleynnes en Butaye (Yper), Desimpelf(Waas- ten) en Commandant Morel (Wytschaete) zijn offi- cieele afgezanten benoemd bij de Nationale Federatie te Brussel. Af. Glorie, (volksvertegenwoordiger) neemt het woord, en spreekt over de praktische middels die zouden moeten gevolgd worden om aan onze wer kingen den noodigen invloed bij te brengen. Aan de Nationale Federatie moeten wij onze wenschen laten kennen waarover wij allen eensgezind zijn het afschaffen der coëfficiënten, eene officieele deel neming der Federatie aan de besprekingen in den Hoogeren Raad van den Dienst voor Oorlogsschade, een eigen Rechtbank-personneel in elke gemeente waar het zijn kan. Wij moeten geld in kas hebben om propaganda te maken het land door, aan de officieele overheden der verscheidene ministerieele diensten vragen van onze maandelijksche vergade ringen bij te wonen alsook aan onze vrienden van Dinant, Doornik en elders. Af. Esquelin bedankt den heer voorzitter die hem uitgenoodigd heeft, en komt hier met des te meer vreugde dat hij weet dat de minister wenscht dat hij in nauwe betrekkingen zou zijn met de Fede ratie. De traagheid der werkingen van de Recht bank was toe te wijten aan het onvoldoend getal Kamers en Kommissarissen. Nu dat wij 10 onder voorzitters, rond de 25 kommissarissen en 8 kamers bezitten, zal het werk rapper kunnen vooruitgaan. Hij zal trachten zoo gauw mogelijk aan al de geteis terden voorloopige voorschotten te mogen toeken nen, en erop aandringen dat de Brusselsche buree- len niet zoo lang meer zouden wachten om de toe gekende titels en gelden aan de rechthebbenden te verzenden. Af. Geuten geeft lezing van het verslag dat wij in ons vorig nummer ingelascht hebben. Af. Vandromme is overtuigd dat het vaststellen der oorlogsschade een veel te groot werk is om door de huidige organisatie ooit te kunnen opgelost wor den wij moéten vragen dat de Rechtbanken zouden gedecentraliseerd worden. Zooals de liberale partij, is de katholieke partij ons gansch genegen. Wij hebben recht aan volledige herstelling, dat recht mogen wij niet laten beknibbelen, de officieele toe gekende coëfficiënten onder dit opzicht zijn onrecht vaardig. Af. Butaye is het niet eens met den Hr Esquelin. Het zijn de voorloopige voorschotten niet die de oplossing kunnen geven. Al de verschillige stelsels, die de Regeering de eene na de andere in voege brengt, en die zoodanig talrijk en ingewinkeld zijn dat niemand, zelf de officieele personen, er zich niet kunnen aan verstaan, zijn het beste bewijs dat men tot nu toe den goeden weg niet volgt die ons tot eene spoedige oplossing moet leiden. Alleen, met het werk in iedere gemeente aan een plaatselijk personneel toe te vertrouwen, kan men spoedige en rechtveerdige vonnissen bekomen, omdat alleen zulke inrichting de bevoegde en genoegzame rech ters kan verleenen. Af. Glorie is van gedacht dat het heropbouwen door den Staat, alhoewel zeer aanlokkend voor menige lieden, nochtans onrechtvaardig is. Minis ter Jaspar zelf heeft hem moeten bekennen dat som migen kostelijker huizen zullen hebben dan vroeger. Ten andere is het privaat initiatief daardoor geheel en al miskend en ter neêr geslagen. Mr Glorie herin nert dat al degene die aan den Staat het heropbou wen van hun huis toevertrouwd hebben, altijd recht hebben van hun kontrakt in te trekken. Dit mag aangeraden worden want het art. 2 van de Staatskontrakten is geheel gevaarlijk. Af. Esquelin integendeel is van zin dat het nieuw bijvoegsel, art. 2bis, van aard is iedereen gerust te stellen, alhoewel het de overdrevenheden zal ver mijden. Af. Glissoux (Yper). Is het geraadzaam dat de Staat nog nieuwe kontrakten zou aannemen, als Hij de eertijds aangenomene huizen nog niet kan voleindigen Af. Depuydt (Kemmel) maakt zijn beklag dat, niettegenstaande de gedane beloften, er geen geld afkomt te Kemmel. Het stelsel Renkin, voor het herstellen der landerijen, moest in al de gemeenten toegepast worden. Zoo is nog het geval niet. Het coefficient 2 '/2 voor aankoop van vee is onvol doende, het moet afgeschaft worden. Na nog eenige besprekingen wordt de zitting om 4 u. geheven. De naaste zitting zal plaats hebben den 2" Zon dag van December. Ministerie van Landbouw Dienst voor Wederopbouw, Statieplaats, BRUGGE BERICHT Op 1 December, om 9 ure, ten Gemeente huize van YPER, zal eene Commissie zetelen voor onderzoek der aanvragen voor reeds uitgevoerde grondherstelling zonder tusschenkomst van den STAAT. Het treinverkeer tusschen Komen (België) en Komen (Frankrijk) is hersteld sedert Donderdag laatst. De treinen vertrekken uit Komen (België) om 7 u. 1013 u. 1417 u. 10 en 20 u. 44 en komen aan te Rijssel om 8 u. 1614 u. 24—18 u. 34 en 21 u. 50. In tegenovergestelde richting vertrekken zij uit Rijssel om 5 u. 30, uit La Madeleine om 11 u. 47, uit Rijssel om 15 u. 28 en 19 u. 05 en komen aan te Komen (België) om 6 u. 2712 u. 4416 u.37 en 20 u. 14. Onderscheidingen Het burgerlijk kruis 2e klasse 1914-1918 wordt verleend aan den heer Eeswarte Ferdinand te Yper. Onze hartelijkste gelukwenschen. Ypriana S' Ceciliafeest Zondag 28 November om 14 ure zal de Harmonie een uitstapje doen in stad. Om 17 ure geeft de Symfonie eenen muziekavond fn de gewe zen voorloopige kerk op 't Minneplein. De uitnoodigingskaarten zullen aan den ingang geeischt worden.

Het Ypersche (1925-1929) | 1920 | | pagina 3