HOFSTEDEKEN Schoone HOFSTEDE ZAAILAND 919 BOOMEN Definitieve Toewijzing Openbare Verkooping op DLVSDACi Tl FEBRUARI mi met ruime en sterke gebouwen Yperlingen steunt YPRIANA Openbare Verkooping Icennis1 1) «elmatigheid in de verlichting te vragen, e petitie op te sturen naar den Minister van Ee"iandsche Zaken om het afschaffen van de Bl"'oorten tusschen België en Frankrijk te vragen. paSp|°rjft daarvan zou aan de volksvertegenwoordi- AfSsen dagbladen gestuurd worden. thans bestaande taksen op de terrassen wier Jaffjng door een lid gevraagd wordt zou in de ■Eerstkomende bestuursvergadering besproken wor- heer ondervoorzitter Julien Tahon geeft dan van het verlangen uitgedrukt door den voer- Boerhave van den Abeele om den vervoerdienst ^eer aan te vangen en verzoekt de vergadering ge ogde voerman te ondersteunen. 2 Op het einde der vergadering betaalden 12 nieuwe 3e(jen hunne bijdrage, het ledental zoo brengende 36 Drie dozijnen dus die 't goed meenen en waar hhjven de andere Er zijn er zeker nog wel drie .je wj|ien Yper wederom doen herleven en tot zijnen vroegeren bloei brengen Hieronder volgen de petitiën waarvan hierboven melding is gemaakt. smeekschriften gestuurd door den Handels en Nijverheidsbond van Yper Aan den Heer Minister der verwoeste streek Heer Minister, De Handels- en Nijverheidsbond van Yper neemt ^de gelegenheid van uw bezoek te baat om Ued., den nijpenden toestand bloot te leggen waarin zich de handelaars en nijveraars van Yper bevinden, zoowel deze die den moed gehad hebben zich hier in voorloopige hutten te vestigen, als deze die nog -wachten op heropbouw door den Staat of schade loosstelling om hier te komen wonen. 1» Op het oogpunt dat de handelaars en nijveraars hun bedrijf niet kunnen uitoefenen, en met hartzeer hun vooroorloogsche klienteel door firmas van ste den die dour den oorlog niet getroffen werden, zien afnemen. 2° Op het oogpunt van de teruggekeerde bevol king der verwoeste streek, die zich verplicht ziet toe noodigheden in afgewijderde steden te gaan aanschaffen. 3° Op het oogpunt van het herleven der stad Yper, waar de lokaalhandelden bloei der stad moet aitmaken en het bestaan verschaffen aan de terug- keerende werkersklas. 4° Op het oogpunt van het arrondissement waar van Yper vroeger de ziel was en opnieuw moet worden, De Handels- en Nijverheidsbond van Yper vraagt Ued. dringende maatregels te nemen opdat er spoe dig overgegaan worde tot het heropbouwen der han delshuizen door den Staat ondernomen en dat er hij dringendheid geld verschaft worde aan deze die zich beschikken te herbouwen door eigene middelen. De Handels- en Nijverheidsbond trekt ook de aandacht van Ued. op een voldoende oplossing in zake aan schade op koopwaren, om aan de han delaars en nijveraars toe te laten hunne zaken tot denoodige uitbreiding te brengen. De Handels- en Nijverheidsbond trekt tevensuwe aandacht op de groote noodzakelijkheid der herstel ling op moderne wijze van de waterwegen die Yper met het overige van het land verbinden. Ons betrouwende op de goede inzichten die Ued- voor de verwoeste streek bezielt, durven wij ver hopen dat het zal genoegzaam zijn bovengemelden toestand voor oogen gelegd te hebben, opdat er middelen aangewend zouden worden om den handel on nijverheid van het arrondissement van Yper tot 2ijnen vroegeren bloei weer te brengen. Gelief te aanveerden, Heer Minister, de verzeke- ring van onze volkomene hoogachting. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter Robert DECLERCQ. Hector VERMEULEN. Aan den Heer Bestuurder der belastingen te Brugge Heer Bestuurder, Oaar men tegenwoordig bezig is in de oude hek/0"4 kazerne hier ter stede, lokalen in gereed- «n'de^ Eren^en om er ^et tribunaal van 1" aanleg buree'en van enregistrement en hypotheek in Vra€St'£en' "enten wij de eerbiedige vrijheid U te te doen Z°° "'e^ 8eraa^zaam ware n00(Uge 0m zoo het mogelijk is, lokalen te bekomen in gezegd gebouw om de bureelen van den ontvan ger, Minneplein, naar die plaats te zien overbrengen. De geringe plaats waarover den ontvanger thans beschikt, beletten hem, nietfegenstaande zijne onwaardeerbare dienstveerdigheid, gevolg te geven op voldoende wijze aan zijne moeilijke taak. Daar ditzelfde plaatsgebrek verplicht soms gan- sche rijen personen in regen en wind aan de deur te staan wachten, terwijl in bovengemeld gebouw er middel ware van aan dien toestand verbetering te brengen. Het brandgevaar in eene barak ware alleen eene voldoende reden om die verandering te doen. In de hoop onzen wensch ingewilligd te zien, aanveerd, Heer Bestuurder, de verzekering 'van onze hoogachting. Namens de Handels- en Nijverheidsbond De Secretaris. De Voorzitter, Robert DECLERCQ. Hector VERMEULEN. III) Aan den Heer Bestuurder der Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Brussel. Mijnheer, Ter gelegenheid van het uitbaten der lijnen der Groep Dixmude» door de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen, heeft de Handels- en Nijver heidsbond van Yper, de eer U de volgende wen- schen uit te drukken. Het spoedig herstellen der lijn Yper-Waasten- Steenwerck, 't is te zeggen de twee baanvakken Meessen-Waasten en West-Nieuwkerke bruikbaar te maken voor het vervoer van reizigers en koop waren. Het baanvak Megssen-Waasten zoude toelaten aan de talrijke bevolking hunne verbindingen te verzekeren tusschen Yper-Waasten, en hunnekoop waren alsook de materialen noodig tot den herop bouw ter plaats te ontvangen. Het baanvak West-Nieuwkerke-Steenwerck zou de verbindingen rechtstreeksch verzekeren met het Noorden van Frankrijk en dezer inwoners toelaten den beroemden Kemmelberg te bezoeken hetwelk voor de inwoners onzer zoo diep geteisterde streek, alsook voor de uitbatende Maatschappij eene groote bron van inkomsten zoude wezen. De Handels- en Nijverheidsbond van Yper dringt aan om den uurtabel welke voor den oorlog op de lijnen Yper-Waasten-Steenwerck en Yper-Veurne in voege was herin te richten, tabel welke voldoening gaf aan de reizigers en inwoners zonder de belan gen der Maatschappij te schaden. In afwachting van dezen maatregel zoude eene verbinding van Yper naar West-Nieuwkerke 's mor gens van veel nut wezen en om de belangen van ieder gemeente te behartigen ware het voldoende 's morgens den ln trein uit Meessen naar Nieuw- kerke te doen rijden en dan naar «Yper, deze trein zoude door veel inwoners benuttigd worden om zich naar Yper te begeven. De bond vraagt van uwe welwillendheid, de aan sluitingen met de Staatsspoorwegen te verzekeren, die nu veel te wenschen laten, deels door de slechte toestand der lijnen, locomotieven', slechte hoeda nigheid der brandstof en ook door het feit der on voldoende tijdstippen van stilstand aan de terminus- punten als Meessen en Nieuwkerke, welke het per sonnel dwingt vertraging te maken door het lossen der koopwaren aan bedoelde statiën. Het ware wenschelijk te Yper eene wachtzaal te bezitten om de reizigers tegen de guurheden des weders te beschermen, een gaanpad welke hun toelaat zonder hinder de statie te bereiken, eene verlichting des avonds, de treinstilstand zoodicht mogelijk de Staatsstatie te brengen, en een vol doend pakhuis te maken om de koopwaren te ber gen, welke nu niet bevrijd zijn tegen regen en sneeuw en alzoo schade kunnende brengen aan bo vengemelde koopwaren. De Handels- en Nijver heidsbond van Yper, durft de hoop koesteren dat Gij bovengemelde wenschen, met welwillendheid zult onderzoeken en bid U de uitdrukking van zijnen eerbied te aanvaarden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Robert DECLERCQ. Hector VERMEULEN. Studie van den Notaris Victor PIETERS te Reninghe. DONDERDAG 17 FEBRUARI 1921, om 2 uren stipt namiddag, ter herberg DEN HEMEL te Reninghe, ten overstaan van de H. H. Vrederechter en Greffier der twee kantons Yper der puimen van een te RENINGHE, groot onder zaai- en weilanden 3 heet. 15 aren 10 cent. kadaster wijk D nrs 465a, 465d, 466a en 480. Verdeeld in 5 koopen. Koop Een ingesteld 2000 fr. loopse 2, 3, 4 en 5 niet ingesteld Voordezen gebruikt door Hri Longuepée-Mahieu. Handslag met de geldtelling. N. Bf De rechten tot oorlogsschade zijn mede- verkocht Titels, grosse vonnis en plans berusten bij den Notaris PIETERS voornoemd. Studie van den Notaris THEVELIN te Meessen, tijdelijk verblijvende te Poperinghe, Boeschepestraat, nr 77 in EENE ENKELE ZITTING om 9 Vt ure voormiddag, Au Nouvel Aigle d'Or», bij M. Emile Lobeau te Poperinghe, van I. - Gemeente POLLINCHOVE voordeelig gelegen tegen de plaats, en PARTIJ MAAIGRAS op Oostvleteren, verdeeld in 6 koopen bij plakbrieven aangeduid, samen groot 19 Ha. 5 a. 40 ca. Gebruikt door M. ROMA1N PIL tot ln October 1921mits 348C fr. 's jaars boven de lasten. II. - Gemeente WOESTEN 1 Heet. 57 ar. 02 ca. ook geschikt voor BOUWGROND gelegen langs eene dreef leidende van de Renin- ghehofstraat naar de kalsijde van Yper naar Veurne Verdeeld in 4 koopen. Gebruikt door verscheidene tot 1 October 1921. Voor alle inlichtingen zich te bevragen ten kan tore van den Notaris Thevelin voornoemd alwaar de plans ten inzage der liefhebbers zijn. Studie van den Notaris Arthur MUSSELY, te Ledeghem. van wassende langs de Provintiale steenweg van Roesselaere op Meenen op grondgebied Ledeghem, Dadizeele en Moorslede Op Donderdag 24 Februari 1921 om 8 uren 's morgens Vergadering aan koop één ter herberg Het Wit Kruis gehouden door Jerome Vangheluwe, te Ledeghem. Komptante betaling mits verhoog van den tienden penning, onmiddellijk na de verkooping ter her berg Anker gehouden door Victor Scheidsman te Ledeghem, nabij de statiën van den ijzerweg en buurtspoorweg.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 7