mm ive Aunëe, i\° 5& 2 Weekblad voor het Arrondissement Yper Journal Hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres De aanstaande MAANDELIJKSCHE VERGADERING der afgevaardigden van Bonden zal plaats hebben te Yper, in eene der zalen van den Rechtbank voor Oorlogsschade (Voetvolkskazerne), den Zondag 10 April a. s., om 2 uren zeer stipt. La prochaine RÉUNION MENSUELLE des délégués des Clubs aura lieu a Ypres, dans une des salles du Tribunal des Dommages de Guerre (caserne d'infante de) le dimanche 10 avril, a 2 hetires trés précises. Handels- en Nijverheidsbond van Yper Orgaan de»* Vereeniging der Qeteisterden, der Ypersche Clubs, enz;. Beheer, Opstel en Aankondigingen Yperstraat, 21, P0PER1NGHE Abonnement 8 fr. per jaar. Buitenland n fr. Men kan, ten allen tijde, inschrijven in alle Belgische postkantoren Naamlooze artikels geweigerd Organe de l'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Rédaction, Administration et PublicitéRue d'Ypres, 21, P0PER1NGHE Abonnement 8 fr. par an Étranger li fr. On peut s'abonner, en tous temps, dans tous les bureaux de poste Beiges Les articles non signés sont refusés Federatie der geteisterden van de verwoeste streek DAGORDE 1) Mededeelingen. 2) Benoeming van den sekretaris. 3) Mag men herbeleg doen in beestialen en land- bouwalaam P- met de vergoedingen toegestaan voor mobi- laire voorwerpen I 2° met deze toegestaan voor beestialen en land- fiouwalaam die voor den oorlog onroerende goede ren door bestemming waren? (vraag gesteld door den Club'van Oostende). 4) Propaganda. 5) Wenschen der bonden. De gemeenten, waar dergelijke maatschappij nog niet bestaat, zijn verzocht zich voorloopig te doen Vertegenwoordigen door een lid van den gemeente raad. Fédération des sinistrés de la Région dévastée ORDRE DU JOUR 1) Communications. 2) Désignation du secrétaire. 3) Peut-on remployer en bestiaux et materiel agricole 1° les indemnités pour meubles en général 2° les indemnités pour bestiaux et matériel agri cole lorsque ceux-ci avaient avant la guerre le caractère d'immeubles par destination (demande du Club d'Ostende). 4) Propagande. 5) Voeux des clubs. - Les communes ou n'existe pas encore de club de sinistrés sont priées de se faire représenter par un dd'égué de l'autorité communale. De Voorzitter,—Le Président, Arth. BUT AYE. V*aterdag 2 April 1921, om 8 irre 's avonds b RGADERING van den Handels- en Nijverheids- 011 van Yper in zijn gewoon lokaal, Café Conti- nenta', Statieplaats. I Cel^C'r!r rei-d -/■— Uitbetaling der Oorlogsschade Eene ministerieele mededeeling De geteisterden kunnen, zonder een eindbeslis sing af te wachten, een deel hunner vergoedingen wegens oorlogsschade op de volgende,, wijze be komen 1) Door rechterlijke beslissing -~2) door bestuurlijke beslissing >3) door bemiddeling der Samenwerkende Vennootschappen. Rechterlijke voorschotten 1) Voorschotten langs rechterlijken weg, welke men vergoedingen bij voorraad noemt, kunnen toegekend worden a) Door- de Rechtbanken voor Oorlogsschade b) Door de Voorzitters (of te dien einde door hen afgevaardigde onder-voorzitters) dezer Rechtban ken, welke in dringende,gevallen zetelen in kort geding dé aanvragen óm'ónmiddellijke we'dëfbe- legging worden, onder meer, als dringend aanzien. 2) De bij de Rechtbank in te dienen aanvragen om vergoedingen bij voorraad, moeten bij wijze van verzoekschrift op ongezegeld papier, gericht worden tot den heer Voorzitter der Rechtbank waar de bijzonderste aanvraag werd ingediend. De aanvragen om een uitspraak bij kortgeding, wórden aan den heer Voorzitter der Rechtbank gericht een dubbel van het verzoekschrift zal eveneens naar den Regeeringskommissaris gezon den worden. 3) Het bedrag der vergoeding bij voorraad wordt, in het eerste geval, door de Rechtbank vastgesteld; in het tweede geval door den Voorzitter of Onder- Voorzitter zetelende in kortgeding. II. Bestuurlijke Voorschotten 4) Voorschotten worden voor het inrichten der gebouwen, langs bestuurlijken weg toegekend 5) Deze voorschotten mogen 50.000 frank per gebouw beloopen, zonder nochtans dit bedrag te overtreffen evenwel kan voor gebouwen van landbouwondernemingen, een aanvullende toelage van 2000irank-boven de 20 Ha. verleend worden, zonder dat nochtans het geheele voorschot 80.000 frank mag overtreffen. 6) De werken, door voorschotten betaald, moe ten tot het streng noodige om het huis bewoonbaar te maken, bepaald worden, bij uitsluiting van alle weelde-uitgave of overtollige voltooiing. 7) De aanvragen om bestuurlijke voorschotten worden tot het gemeentebestuur gericht der plaats waar het geteisterd goed ligt. Zij worden door de zorgen van dit bestuur aan den Hoogen Koninklij ken Kommissaris overgemaakt, indien het een aan genomen gemeente geldt en aan den Goeverneur der provincie wanneer ervan eene niet. aangenomen gemeente spraak is. 8) De uitbetaling van het voorschot in baar geld geschiedt door het gemeentebestuur naarmate de werken vorderen. Voorschotten door bemiddeling der Samenwerkende Vennootschappen 9) Er kunnen aan de léden der aangenomen Sa menwerkende Vennootschappen voor Oorlogsscha de, met het oog op de wederbelegging zonder onderscheid der goederen, voorschotten toegekend worden. 10) Deze voorschotten beloopen ten hoogste 70 van de waarde der geteisterde of weggenomen goederen, (waardejran 1 Augustus 1914), vermeer derd met de waarde der wederbelegging, die te dien einde door vastgestelde koëfficienten berekend wordt. Voor Wederbelegging a) In zake herbouw of herstel der gebouwen 4 maal de waarde van 1914 voor het heele land, en 4 y2 maal deze waarde voor de geteisterde plaatsen van het oude gevechtsgebied b) In zake mobilier, 2 maal de waarde vam 1914 voor het heele land en 3 maal de waarde voor het geteisterde gevechtsgebied. 11) D^ geteisterde zal de aanvraag om voorschot "aan de Samenwerkende Vennootschap overhandi gen, die dan door bemiddeling van het Verbond der Vennootschappen, aan de goedkeuring van den Minister van Ekonomische Zaken wordt onder worpen. 12) De geteisterde welke de bemiddeling inroept van een Vennootschap, moet als inkomgeld' eene som van 10 frank storten, daarbij laat hij 1 op het beloop van het toegekende voorschot aan de Vennootschap over, om het zijne bij te dragen om de algemeene onkosten te bestrijden. Verhandeling der Titels Om onmiddellijk geld te bekomen, tot een gelijk bedrag van den titel afgeleverd in uitvoering eenpr rechterlijke voorloopige- of eindbeslissing, kunnen de geteisterden zich wenden tot a) De Nationale Maatschappij voor Nijverheids krediet wat betreft de handelaars en nijveraars b) De Vennootschappen voor Oorloggsschade, wat betreft de bijzondere personen. Evenwel, mogen de handelaars en nijveraars welker onderneming op 1 Augustus 1914, de waarde van 100.000 frank niet overtrof, zich* naar keuze wenden tot de eene of de andere dezer beide inrich tingen. Bij de Nationale Maatschappij voor Nijverheids krediet, wordt het omzetten in geld onderworpen aan een belofte van intrestbetaling, onderteekend door den belanghebbende én vernieuwbaar bij elk halfjaar; verderwordtophet bedrag der uitgekeerde sommen, een intrest afgehouden volgens den toe stand der geldmarkt. Deze intrest beloopt thans 5 Vi De Samenwerkende Vennootschappen vergen, buiten het inschrijving s- of aansluitingsrëcht van 10 frank voorzien bij nr 12, een intrest van lA maximum öp alle uitbetaling van titels op naam. De dienst van oorlogsschade te Rijsel wil de aan Belgen toegekende vergoeding voor schade aan roerende zaken in Frankrijk slechts betalen, indien de belanghebbenden nog in dat land verblijven. De minister van Buitenlandsche Zaken noemt zulks buiten het akkoord. Er wordt over die kwes tie onderhandeld.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 1