TU I N DAG Club des Sinistrés de Ploegsteeri-Bizet Ce club, un de nos derniers nouyeaux-nés, fait euve de grande vitalité. Sasection du Bizet ^pte, a elie séule, déjaplus de cent: membres, Lassidus aux réunions. Que chaque club suive eet exefnple gurgerlijke Godshuizen van Yper Bericht aan de koopers van houtgewassen pe ontvanger van het Beheer verzoekt de koopers 4ie hunne aankoopen niet betaald hebben, eerst daags hunne schuld te voldoen. 'Hij houdt zitting voorde ontvangsten teYper in het bureel der Gods huizen, Kalfvaart n° 1, den Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van iedere week van 9 uren en half tot 's middags. De nalatige koopers stellen zich bloot aan rech terlijke vervolgingen. La loi Jaspar au Sénat Les joürnaux nous ont appris que la discussion de cette mauvaise action législative a commencé devant te sénat. M. Bruneel y a pris la parole. Mais comnie nos journaux de la capitale s'intéres-. sent en général trés peu aux sinistrés, il nous est trés difficile de savoir au juste quelle tournure y prennent les événements. Noustöcherons de mettrenos lecteurs au courant de ce qui s'y fait exactement dans notre prochain numéro. Uitslag der Peerdenprijskamp gehouden te OOSTVLETEREN, op Dinsdag 26 Juli 1921 I. Rainpeerden, gezegd achttien maanders 1 prijs Vasseur Jozef, Poperinghe 40 fr, prijs Merlevede Désiré, Reninghe 30 fr. 3 prijs Denys Jules, Crombeke 25 fr. 4 prijs Decroos Jules, Oostvleteren 20 fr. [5 prijs Van Engelandt Emiel, Oostvleteren 15 fr. dprijs Deprez Edmond, Oostvleteren 10 fr. II. Merriepeerden, gezegd achttien maanders tl prijs Desmytter Emiel, Poperinghe 40 fr. \2 prijs Bafcop Emiel, Loo 30 fr. 3 prijs Gesquire Hector, Oostvleteren 25 fr. 4 prijs Vandenberghe AlfPollinchove 20 fr. -5 prijs Dujardin Hector, Pollinchove 15 fr. 6 prijs Merlevede Désiré, Reninghe 10 fr. 7 prijs Bafcop Emiel, Loo 5 fr, III. Rainpeerden van 3 jaar en daarboven 1 prijs Vuylsteke Alfons, Proven 25 fr. 2 prijs Top Amand, Proven 20 fr. 3 prijs Garmyn Cyriel, Crombeke 15 fr. 4 prijs Demaerel Cyriel, Proven 10 fr. 5 prijs Meersseman Aloïs, Poperinghe 5 fr. IV. Merriepeerden van 3 jaar en daarboven 1 prijs Pil Jeroom, Stavele 40 fr. 2 prijs Joye René, Veurne 30 fr. 3 prijs Tremmerie Kinders, Staden 25 fr. 4 prijs Pil Jeroom, Stavele 20 fr. 5 prijs We Van Eecke, Oostvleteren 15 fr. 6 prijs Delva Kinders, Reninghe 10 fr. t prijs Butaye Thomas, Beveren-Yzer 5 fr. V. Rainpeerden, gezegd dertig maanders 1 prijs Sohier Jules, Poperinghe 25 fr. 2 prijs Tillie Jules, Poperinghe 20 fr. j 3 prijs Merlevede Désiré, Reninghe 15 fr. 4 prijs Merlevede Camille,«Oostvleteren 10 fr. 3 prijs Talpe Camille, Oostvleteren 5 fr. VI. Merriepeerden, gezegd dertig maanders I t Prijs Pil Jeroom, Stavele 35 fr. 2 prijs Deconinck Jules, Reriinghelst 25 fr. 3 Prijs Cardoen Henri, Oostvleteren 20 fr. 4 prijs Decroos Jules, Oostvleteren 15 fr- VII, Veulens, hengsten Prijs Butaye Thomas, Beveren-Yzer 35 fr. Prijs Sampers Henri, Oostvleteren 30 fr. Prijs Merlevede Petrus, Oostvleteren 25 fr. S Prijs Merlevede Désiré, Reninghe 20 fr. Vill. Veulens, merriën priis Joye René, Veurne 30 fr. priis Pil Jeroom, Stavele 25 fr. 7;js Pi! Jeroom, Stavele 20 fr. L priis Merlevede Désiré, Reninghe 15 fr. Benoeming van Burgmeesters Werden burgemeester benoemd Bdcelaere ;M. Bayart J. Bixschoote M. Peene A.; Bóesinghe M. de Thibault de Boesinghe Hooglede M. Soenen F. Houthem M. Letejme J.; Kemmel M. Bruneel Jacques (zoon); Loëre M.Plateyoet I.; Poelcapelle: M.Nevejan A; Pope ringhe M. Lahaye N. Proven M. Mazeman de Couthove (baron R.) Reninghelst M. Deco ninck C. Sint-Jan M. Vermeiden B. Staden M. Ampe C. Voormezeele M. Bartier P. War- nêton M. Desimpel P. Watou M. DevosE. Westbutre M. Vandromme J. Westvleteren M. Debergh C. Woesten M. Vereecke H. Zonnebeke M. Priem E. Aan allen onze hartelijkste gelukwenschen. STAD YPER Gemeentefeesten gezegd Zaterdag 6 Oogst Om 6 ure's avonds, geluidder klokken. Om 8 ure, Groote Markt, Concert. Zondag 7 Oogst Om 11 ure Processie ter eere van O. L. V. van Tuine. Om.10 1/2 ure, Voorbereidende schie ting en om 1 ure groote Handboogschie- ting, gegeven door de Maatschappij De Vereenigde Liefhebbers Om 3 ure, Groote Markt, groot Turn- feest, met de welwillende medehulp der maatschappijen La Libre Wervicquoise en de Concordia van Wevelghem. Om 6 ure, Concert gegeven door de Trompetten-afdeeling der Libre Wer vicquoise Maandag 8 Oogst Om 3 ure, Velokoersen voor Yperlingen alleen, 200 fr. prijzen. Om 8 ure, Groote Markt, Concert. Dinsdag 9 Oogst Om 9 ure, in St Maartenskerk, Plech tige Dienst, ter nagedachtenis der Yper- sche soldaten gesneuveld voor 't Vaderland Om 11 ure, in den Soldatenkring, Sijm- fonie-concert door Ypriana Om 6 ure, Loopkoersen voor Yperlingen alleen, 200 fr. prijzen. Om 8 ure, Groote Markt, Concert. Donderdag 11 Oogst Om 8 ure, Groote Markt, Muziekavond (Harmonie en Zang). Vrijdag 12 Oogst Om 2 f2 ure, Prijsdeeling aan de leer lingen der Stadsknechtenschool. Zaterdag 13 Oogst Om 2 ure, Prijsdeeling aan de leer lingen der Stadsmeisjesschool. Zondag 14 Oogst Om 3 ure, Groote Markt, Groot Con cert gegeven door de Koninklijke Harmo nie van Moeskroen (90 uitvoerders). Maandag 15 Oogst Om ÏO1^ ure, groote Handboogschie- ting, gegeven door De Vereenigde Lief hebbers. Om 2y2 ure, groote Velokoersen, 140 km. 1000 fr. prijzen in geld. Om 4 ure, op de Markt, groot Concert gegeven door de harmonie Ypriana. Om 9 ure, Groote Markt, Volksbal en Verlichting. Het Feestkomiteit Zondag 7 Oogst, Bijzondere trein voor Yper, vertrekt uit Kortrijk om 1.15 ure, met stilstand aan alle tusschenstatiën. De prijsdeelingen zullen plaats hebben in' de nieuwe gemeenteschool voor meisjes, Rijsselstraat. Voor de Oorlogsverminkten van Poperinghe Op aanvraag van den heer Kommissaris van het arrondissement Yper, voorzitter van het arron- disseme^komiteit van het nationaal werk der oorlogsverminkten, wordt in onze stad ëene afdeeling van dit werk gesticht, met het doel tér hulp te komen aan de verminkten van Poperinghe. Al de burgerlijke en militaire oorlogsverminkten worden dus vriendelijk verzocht, en dit in hun eigenbelang, te willen tegenwoordig zijn op de eerste vergadering van dit komiteit, vastgesteld- op Maandag le" Oogst, aanstaande, te 5»/a ure 's avonds in het stadhuis. DAGORDE Voordeelen toegestaan door het nationaal werk der oorlogsverminkten. Burgerstand der Stad Poperinghe van 22 Juli tot 23 Juli 1921 Geboorten Pannekoecke Gerard, Crombekesteenw. Six Marcel, Provensteenw. Duthoit Maurice, Hondstr. Sterfgevallen Dekein Maria, 65 j., wed.van Vande Cas- teele Edouard, Zwijnlandhoek. Vandepitte Cyrille, 30 j. echtg. van Julie Boussery, Vlamertinghesteenw. Delbeke Eveline, 60 j., echtg. van Firmin Devos, Veurnestr. Heite André, 5 m., Woestensteenw. Huwelijken Verstraete Aloïs en Julia Keygnaert. Amez Arthur en Rachel Dequeker. Derycke Alidor en Herminie Parasote. Huwelijksbeloften Pattou Raymond en Lobeau Augusta. Malbrancke Jéröme en Cleenewerck Elodie. Andries Gustave en Rosselie Emma. Staelen Achille en Vandenber ghe Gabrielie. -- Verstraete Henri en Debeir Irma. -- Vander- marliere Jéröme en Deschodt Marie. - Allaeys Urbain en Verstappen Elisa. Burgerstand État-Civil Juni 1921 Juin Gemeente Bixschote Geboorten Plancke Maria.— Depouvre Simona.Dewulf Germaine. Meersschaert Michel. Vercruysse Gérard en Vercruysse Georges.Plancke Madeleine.Lebbe Rachella. Louwagie Roger. Huwelijken Bulcke Cyriel met Tierssoone Alice.Crom- bez Henri met Desodt irma. Overlijdens Plancke Maria.Degrendel Maria.- - Meers schaert Michel. Ville de Comines Naissances Vermeersch Berthe et Vermeersch Blanche. Vroeman Gérard. Maes André. Notebaert Gabriel. Busschaert Roger. Bouchery Marie. Vanhulle Marcel. Baelen Madeleine. -- Lanoy Paulette-Marie. Décès Vandenberghe (mort né), - Maes André. - Vande lannoitte Sophie. Notebaert Gabriel. Mariages Loridan Charles et Guilbert Hélène, -- Loridan Remi et Eèckhout Maria. - Balloy Henri et Deleu Angèie, - Gobert Jean et Droulez Marie. - Lagace Arthur et Lemenu Marie. Publication de mariage Devers Emile et Blieck Allx. - Masure Félix et Steeland Gabrielie. - Depuydt Eugène et Druet Julie. --' Mille Henri et Marant Valentine. - De Kaedt Richard et Beschuyt Marie. - Vallae'ys Arthur et Dieusart ESpérance.- Masure Henri et Bosquart Marie. Coulle Mar cel et Ugille Alphonsine. - Degryse Jules et Galloo Marie. -- Modaert Camille et Lilbrecht Elisa. - Verkamer J.-B,e et Ver- faillie Leontine.- Decoutere Jules et Cheque Emelie.- WarJop Prudent et Fourez Noële. -- Collie Albert et Boutry Marthe. Bosny Victor et Vanackere Valerie. - Bonneel Henri et Boukens Catherine. Gemeente Oostvleteren Geboorten Durnez Godelieve. - Debruyne Roger. Huwelijksafkondigingen Cappoen Achiel en Lamaire. Romanie. -Lamaire Léon en Struyve Bertha.- Deiobel Henri en Vanuxem Gabrielie. Huwelijken Cappoen Achiel en Lamaire Romanie. - La maire Léon en Strüyve Bertha. Gemeente Passchendaele Geboorten Lefevere Helena-Eugenia, d. v. Jules en Hoor- naert Emma. - Verhack Victor-Alphonse, z. v. Jules en Lou- wyck Urbanie. - Leleu Raymond-Adelson, z. v. Juliaan en Rosselie Emma. Huwelijk Deforce Cyriel-Modest van Ardoye en Vanneste Laura-Maria van hier. Overlijdens Engels Charles van Rousselare, echtg. van Verbrugghe Rachel, oud 20 j. - Hemerick Désiré wed. van Juliana Versavel, oud 82 jaar. Gemeente Westoutre Geboorten Caron Germain. - Meysman Maria. Huwelijken Arnout Julien en Legrand Maria. - Caron Nestor en Sonnevilie Martha. Huwelijksafkondigingen Deldaele Achiel en Deboutte. Maria. - Leniere Henri en Gos Eugenie. SterfgevalSaelen Edward, 70 j.echtg. van Caulier Marie. Gemeente Wytschaete Sterfgevallen Lebben Eugène-Joseph, 70 j., echtg. van Butin Céline. - Malfait Camiel-Remi, 32 j., z. v. Gustaaf en Vanhoenacker Maria.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 9