BONS DU TRÉSOR Betaling der Ouderdomspensioenen Paiemsnt dos Pensions do Vieillesse 5 °|o de la RESTAURATIDH MOHÉTAIRE La Banque de Courtrai, La Banque de Gourtrai Toutes opérations de banque. Bevoorrading Stad POPERINGHE Nationaal Syndikaatvan Y. P.T.T.2'. De ontvanger der belastingen te Yper zal de ouderdomspensioenen betalen Te Zillebeke, Gemeentesekretariaat den Maandag 5n September ten l3ya ure. Te Yper ten stadhuize (Groote Markt), den Dinsdag 6" September, Letters A tot D van 13'/a tot 14 ure. E tot M van 14 tot 14y, ure. N tot S van 15 tot 15'/s ure. T tot Z van 15 '/a tot 16 ure. Te Voormezeele den Woensdag 7n Septem ber in het gemeentesekretariaat van 2 tot 3 ure namiddag. N. B. De beta ing in de andere gemeenten zal binnen kort ter kennis gebracht worden door Let Ypersche Lé receveur des contributions d'Vpresprocédera au paiement des pensions de vieillesse. A Zillebeke Secrétariat communal le lundi 5,septembre a 13 1/2 heures. A Ypres a l'Hötel de ville, le mardi 6 sep- tembre, Lettres A a D de 13 1/2 a 14 heures E a M de 14 a 14 1/2 heures N a S de 15 a 15 1/2 heures T a Z de 15 1/2 a 16 heures. A Voormezeele Ie mercredi 7 septembre, au secrétariat communal de 14 a 15 heures. N. B. Les dates de paiement dans les autres communes seront annoncées prochainement par la Région d'Ypres porte a la connaissance des détenteurs de Bons du Trésor 5 de la Restauration Monétaire rembour- sablesle \e\décembre 1921, désireux d'obtenir le remboursement de leurs titres, que ceux-ci doivent, en conformité de la loi du 30 juillet 1921 ê.tre dé- posés du 10 au 24 aoüt 1921, a l'effèt d'etre revê- tus d'une estampille spéciale. Le Ministre des Finances est autorisé créér, a concurrence du capital nominal nécessaire pour l'échange de la Restauration Monétaire qui n'au- rait pas été déposée dans le délai fixé, des Bons du Trésor portant intérêt a cinq pour cent Fan a partir du lr décembre 1921 et remboursables le lr décembre 1926. Les détenteurs auront droit, tors de l'échange, au paiement 1°) d'une prime en espèces représentant cinq pour cent du capital nominal des Bons de la Res tauration échangés 2du coupon de l'échéance du lr décembre 1921 afférent a ces Bons. a YPRES fait les opérations de renouvellement et d'échange SANS PR A IS. Echange de Monnaies Etrangères Encaissement de Coupons Minister .Wauters hééft kortelings verklaart dat het tekort van zijn budjet van bevoorrading voor 1920 maar 475 millioenen zou beloopen. Nu vraagt hij dat de Kamers hem eene toelage van 1 milliard en half zouden toekennen om dat Tekort te dekken. r' Schandelijke geldverkwistingen ginder, terwijl alhier de geteisterden zoo moeilijk hunne centen hunnen ontvangen. Ontploffing te Zillebeke Altijd onvoorzichtigheid Donderdag morgen, ln September, waren een tjental werklieden bèzig aan de aarde weg te voeren tegen Zillebeke statie, alwaar voor den oorlog de brug bestond om den tram over te rijden, en alwaar dé burgerwacht van Yper dienst deed j als den oorlog uitbrak. Zekere Vandenpeere Alberic vond een obuskop en riep tot zijn gezellen ziet eens wat schoone kop en sloeg hem terzelvertijd tegen den grond. Oogenblikkelijk had eene ontploffing plaats, drie mannen waren op den slag gedood, en vier andere zeer erg gekwetst. Deze laatste wierden aanstonds, door de zorgen van de politie van Yper, naar het hospitaal overgebracht en de lijken volgden nadien. Het zijn de genaamde Vandenpeere Alberic, geboren te Liehtervelde den 13 Januari 1895. Eeckhout Pierre, geboren te Ingelmunster den 22 April 1885 en Duynslager Alexandre, geboren te Ardoye den 22 februari 1895. Alle drie op den slag gedood. Gruyaert Camille. Vanderbeke Camille. Priem Cyrille en Vierstraete Alphonse, alle vier erg gekwetst. YPER Maatschappij van Ouderlingen Bijstand «DE GUD-LEERLIMGEN DER STRD55CHGOL> Al de Yperlingen zullen met veel genoegen ver nemen dat deze, voor den oorlog zoo machtige en bloeiende maatschappij, thans heringericht wordt. Oude en nieuwe leden worden beleefd verzocht zich zoohaast mogelijk aan onderstaand adres te a en inschrijven. De ramiliën die het afsterven van echtgenoot of zoon, ouc. lid der maatschappij, te betreuren had den, worden tevens uitgenoodigd dit aan hetzelfde adres kenbaar te maken. Een uittreksel deroverlijaensakte (op ongezegeld papier voor Onderiingen Bijstanc wordt, zoo mogelijk, gewenscht. Dit om het toekennen der vergelding voor begra feniskosten te vergemakkelijken. Namens het voorloopig Bestuur L. Van Alleynnes. A. Stoffel. R. Cordenier Jules Tasseel, Minneplein YPER(bij het Slachthuis) (inschrijving alle werkdagen van 6 tot 8 ure 's avonds). Bzgin van brand te Poperinghe Maandag namiddag klepte de brandklok, heel Poperinghe stond in rep en roer, St Janskerk had vuur gevat. Werklieden zijn bezig met het dak dier kerk, door den oorlog erg beschadigd; in orde te brengen en rond 3 14 ure bemerkte een hunner eene vlam vuur in de recbtsche goot der middenbeuk. Gelukkig kon het vuur seffens uitgedoofd wor den, alvorens de pompiers ter plaats kwamen. Is het waar dat zulks nogmaals aan de onvoor zichtigheid van een der arbeiders, die rookte, te wijten is Ware het vuur binst den nacht uitge broken, men zou nochtans een ware ramp te be treuren hebben gehad, des te meer, daar er gebrek is aan water. Stad Poperinghe Ypriana De Symphonie afdeeling Ypriana heeft Zon dag laatst een groot concert gegeven in het prachtig Skindies Park te Poperinghe, ten voordeele van het werk der Oorlogsverminkten dezer stad. Een deftig publiek, ware muziekliefhebbers, was opgekomen en spaarde zijne toejuichingen niet voor de uitvoerders. De heer Emile Valcke, voorzitter van het inrichtingscomiteit wenschte de leden welkom en dankte hen voor de welwillende medewerking in het werk der oorlogsverminkten. Op 't einde van 't concert wist de heer burge meester Lahaye in eenige aangename woorden de leden van Ypriana geluk te wenschen over de uitvoering van het programma. De verdienstelijke bestuurder M. Arthur Gaimant werd in 't bijzonder gecomplimenteerd. Prachtig feest, gepaard met een zeer loffelijk doel. De Juffers die de omhaling deden behaalden ook veel bijval. De opbrengst klom tot 435,90 fr. Het dubbel doel, kunst en liefdadigheid, we^d bereikt. Gedenkmaal der Ypersche gevallen Helden in 't Koninklijk Zweerd te Yper, op 25n Oogst had er een gezellig samenzijn plaats tusschen .be dienden van T Hoog Koninklijk Kommissariaat. Vrienden kwamen hen vervoegen. Een omhaling bracht op fr. 27 Van heer bouwmeester Torel, Openba ren hof, uit erkentelijkheid 10 Overdracht der vorige pmhalingen 703,65 Zij samen fr. 740,65 Men heeft mij verzekerd dat de galaavond in den Carroussel, op een der Tuindagen voor zelfde doel de som opbracht van vijf honderd jrankeh. Innigen en diepgevoelden dank. Alle verdere bijdragen mogen toegezonden wör- den en zijn met dankbaarheid aanvaard, bij Ferd. De Bondt, 7, Openbaren Hof te Yper. Tribunal des dommages de guerre M. E. Van Overstraeten, architecte h Alost, est nommé Commissaire d'Etat prés le Tribunal d'Ypres. Het kampioenschap van Vlaanderen op de baan voor Beroepsrenners onder de reglementen van den B. W. B.) Deze klassieke baankoers die betwist wordt te Coolscamp den 15 September belooft eenen grooten bijval. Tusschen de eerste ingeschrevenen vinden we reeds de namen van onze beste renners en men mag er-zich van heden aan verwachten dat, met het aanstaande Kampioenschap van Vlaanderen onze vermaardste kampioenen zich een ongehoor- den strijd zullen leveren. De. 1250 fr. prijzen zijn verdeeld als volgt 500 fr. en een zwart-gele trui 275 125 100 75 50 40 25 alle 2 ronden eene premie. De loopbaan, 5 km. lang moet 20 maal geloopen worden, zij 100 km. De inschrijvingen worden aanveerd tot Dins dag 13 September, bij Raphael De Jonghe te Coolscamp, of bij Sport wereld, Werkplaatsenstraat, 3, Brussel. Op Zondag 4 September 1921, ter gelegenheid van dé INHULDIGING VAN ONS VAANDEL, zullen de volgende feestelijk heden plaats hebben Eera prachtige stoet waaraan verscheidene muziekkorpsen zullen deelnemen, zal gevormd worden op de Statieplaats, rond 14 ure, en de bijzonderste straten der stad doorloopen. Om 16 ure, op het stadhuis-perron, plechtige overhandiging van ons vaandel door den heer Nestor LAHAYE, burgemeester der stad. Om 17 ure, groote vuurvogelschieting, op de Statieplaats voor de leden der Philharmonie van Poperinghe. Om 19 ure, CONCERT op de Statieplaats door de Philharmonie. Om 20 ure, GROOT BAL in het Hotel Bri tannia Ten einde een treffend bewijs te geven, van de broederlijkheid, die bestaat onder de staatsagenten van alle gewesten, zal er op 4" September, eenen grooten toeloop zijn van volk in Poperinghe, waar onder de grootste geestdrift en vriendschap zal heerschen. N. B. Wij vragen aan onze medeburgers, opdat ze hunne huizen zouden' bevlaggen, als hulde aan het staatspersonneel.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 5