EEN HUIS IN PUINEN WESTOUTRE-BELLE Oorlogsschads-Dommages Is guerre Te Poperinghe Uit ter hand te verKoopen Op Maandag 10 September 1921 Openbare Aanbesteding Herstellingswerken a) der besteenigde landbouwwegen Nrs 4-5-7-9-19-21 24 b) der weg van groote gemeenschap PLECHTIGE INHULDIGING Openbare Aanbesteding Historische stoet Op Zaterdag 8 October 1921 gedeeltelijk herbouwen en herstellen Godshuis te Poperinghe /n de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Kommis sies werd de schadewaarde 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates la valear des dommages 1914 a été fixée comme suit pour les personnes ci-dessous Gemeente BEVEREN (bij Roesselaere) Hoornaert Henri fr. g65 jsjuyttens Léona 1000 Vanclooster Charles 1480 pemeulenaere Gustave 1782 Reeuws Constant 725 Croes Charles 410 Schoonknaep Virginie, we Deblaere 3326 Busschaert Silvie, we René Verhalle 15.300 Allaert Nathalie, we Bruno Desnyder 1450 Vandendriessche Marie-Louise 2485 Gemeente BRIELEN Dieusaert Cyrille fr. 440 Gemeente D1CKEBUSCH Tamboryn Eugénie fr. 7150 Gemeente HOOGLEDE Vermander Victor fr. 2559 Van Haelewyn Cyrille 15.850 Deseck Charles 1105 Óesmet Mathilde, we René Vermeulen 33.415 Leyn Charles 4580 Vandenbroucke Charles 4350 [■Verhulst Camille 650 [nemer yck Désiré 2305 Vanbesien Aloïs 2715 [Vandewalle Aloïs 2290 IVanoverberghe Charles 362 Gemeente STADEN bidier Hector fr. 11.760 [Ampe-Pitteljon, we Ivo en kinders 33.774 Ampe-Boone, we Désiré 33.440 <8ostyn V-ancompernolle, we Karei 6760 Beeckaert-Ghyselen, we Pieter 8500 [Vandecandelaere-Stragier, we Auguste 893 ïDekeyn Henri 1984 jïandevyver Pieter en kinders 1650 Nanysacker Oscar 4750 Beernaer Victor 4020 jCrombezJan 17.205 [Vermeersch Liévin 10.870 Gemeente VLAMERTINGHE touflouck Camille fr. 690 Wercaigne Xavier 2025 leersseman Auguste 660 Peraeve Achille 1655 igier Charles 530 foarebout Désiré 3855 pndevyver Jules 1380 ptruyve Jules 10.830 Zondag laatst, 4" September heeft de afdeeling >peringhe van het Nationaal Syndikaat van P. T. T. Z. haar vaandel ingehuldigd. Niettegenstaande het laat in 't jaar kwam, waren lirijke afdeelingen, met groote delegatie, ons feest tomen opluisteren, en hebben er eenen grooten hunner solidariteit gegeven. De slechte aan fluiting der treinen had nochtans een groot getal belet, op ons feest tegenwoordig te zijn zoo ^aren Deynze en Gent (met muziek) verplicht in )er te blijven. Niettemin was de stoet prachtig de groep kin- ren aan 't hoofd met hunne vaantjes, en déveel- pleurige vlaggen der toetredende afdeelingen, toben de talrijke menigte, van alle kanten toege- Pr°omd, diep getroffen. De deelneming onzer Fminkte staatswerklieden van binst den oorlog, ln open rijtuig, den stoet volgden, verwekte |Peenieder de grootste aandoening. ade bijzonderste straten der stad doortrokken de 'i ^en~~tusschen twee hagen van volk,—kwam r s oet op de Groote markt, en schikte zich vóór stadhuis, alwaar de plechtige overhandiging 0ns vaandel door de Heeren Burgemeester ]nemeenteraadsleden, plaats greep. L ®ene Ondoenlijke rede heeft de heer N. Lahaye per "leester- gesproken over onze werking, .•s°neeie bere'dwilligheid waarmede het staatsper- oezield is in het uitvoeren van zijne taak, en over de zelfopoffering, waarvan het getuigde gedurende*den oorlog. Die redevoering werd door alle aanhoorders, krachtdadig toegejuicht, terwijl bij het overhandigen van ons vaandel, de Philhar- monie ons eene flinke Braban?onne liet hooren. Onze dappere makker De Coster van Yper, altoos op de bres in gelijk welke omstandigheden, nam daarna het woord, en wist, in eene zuivere taal, de heeren Burgemeester en Gemeenteraadsle den te bedanken, alsook de talrijke toehoorders, zoowel Vlamingen als Walen. Beide redenaars richtten nog eenige woorden in 't fransch, tot onze broeders van Wallonië, en deden den naam van Belg nog meer in ieders hart prenten. In minderen tijd dan om het te beschrijven, en in volledige orde, wa.s de stoet terug gevormd, om zich naar het lokaal Hotel Britannia» te begeven, alwaar onze makkers Degraeve van Brugge en De Coster van Yper eene prachtige voordracht gaven, die veel bijval genoot. De vuurvogelschieting Voor de leden der Phil- harmonie, lokte veel volk naar de Statieplaats, en de algemeene opgeruimdheid werd nog grooter ge durende het prachtig concert der Philharmonie. Dit welgelukt feest sloot met een groot bal in ons lokaal, waar de grootste geestdriften broeder lijkheid niet opgehouden hebben te heerschen. Dank aan allen die tot het welgelukken van dit feest medewerkten. Harmonie Ypriana Zondag 11 September om 4 ure, CONCERT op de Groote Markt. Gemengd Koor Ypriana De herhalingen voor het gemengd koor zullen te naaste week herbeginnen eiken Maandag om 8 1/2 ure s'avonds voor de mannen en eiken Woensdag om 6 ure s'avonds voor de jufvrouwen in 't gewoon lokaal. Wij hopen dat al de leden er zullen aan houden de herhalingen zoo stipt mogelijk te volgenten einde de goede naam, reeds verworven tijdens de feesten gegeven dezen zomer, te mógen in„eere houden. Wij doen een oproep tot alle deftige jufvrouwen en heeren, die eenigzins stem hebben en liefhebber zijn van schoon muziek, te willen lid worden van 't gemengd koor Ypriana. Koorzangen in 2, 3 en 4 partijen met begeleiding van orkest zullen aange leerd worden daarvoor moet het getal zangers, zoo mogelijk verdubbeld worden. Wij verwachten dat onzen oproep zal beantwoord worden, ten einde met den aanstaanden winter onze huisgezinnen en onze eereleden met hunne families somwijlen een avond kunstgenot te kunnen verschaffen. Het Bestuur. Betaling der Ouderdomspensioenen De Ontvanger der Belastingen van Yper zal de ouderdoms pensioenen uitbetalen, te BRIELEN, Maandag namiddag (12 September) van 1 >/2 tot 3 ure. ST-JAN, Dinsdag namiddag (13 September) van 1 »/2 tot 3 ure. De betaling zal geschieden ten gemeentehuize. YPER, Woensdag namiddag, van 1 »/2 tot 3 ure, voor de personen die op 6" September zich niet hebben aangeboden. STAD POPERINGHE De optocht gaat uit van de Groote Markt, door trekt de Vlamingstraat, Bertenplaats, Boeschepe- straat, Keer van den Ommegang, Casselstraat, Noordstraat, Gasthuisstraat, Groote Markt, Schaal- straat, Peerdemarkt, Bruggestraat, Elverdinghe steenweg, Statieplein, Yperstraat en eindigt aan 't stadhuis, met het zingen van vaderlandsche liede ren door de schoolkinders, begeleid van muziek en eene monsterloslating van duiven. Om 4 ure op het stadhuis Ontvangst der geestelijke en wereldlijke overheden door den heer Burgemeester. Om 5 ure Concert op de Groote Markt door het muziek der Sapeurs-Pompiers. Om 6 Vi ure Concert op de Groote Markt door het muziek van Welluidendheid. Om 7 ure Prachtige elektrische verlichting der Groote Markt, Stadhuis en Postbureelen. Deze verlichting zal duren tot middernacht. Om 8 ure LUIS TER LIJK VUURWERK. De inwoners der stad worden vriendelijk verzocht hunne huizen te bevlaggen en de gevels te versieren. Bijzondere treinen naar Yper, Oostvleteren en Beveren zullen ingericht worden en vertrekken na het vuurwerk rond 9 '/2 ure. Kantoor van den Notaris THERRY te Nieuwkerke tijdelijk te Poperinghe, Bertenplaats, 10 met recht tot alle schadevergoeding met 42 aren Zaailand gelegen te Kemmel, wijk Vuurstrate. Voortijds gebruikt door Henri Degrave. West-Vlaanderen. Arrondissement Yper. Gemeente WESTOUTRE der Bedrag der bestekken A. 170,286,74 fr. B. 84,057,00 fr. Bedrag der borgsommen A. 3,000,00 fr. B. 1,500,00 fr. De opening der aanbestedingsbrieven zal plaats hebben in het Gemeente Sekretariaat te Westoutre om 10 ure 's morgens. Laatste termijn der ter post te bestellen gezegelde aanbestedingsbrieven 15 September. Bestekken en lastenkohieren zijn ter inzage op het Gemeente Sekretariaat te Westoutre. Ministerie van Economische Zaken Provincie West-Vlaanderen Dienst van Heropbouw VAN den heer NESTOR LAHAYE ALS BURGEMEESTER DER STAD op Zondag 18 September 1021 praalwagens, praalbogen, muzieken, zingende groepen, vaandels, bannieren, enz. enz. FEESTWIJZER Op Zaterdag 17 September, om 6 ure 's avonds Aankondiging der feesten door kiokkengeluid en kanongebulder. Op Zondag 18 September Om 13/4 ure, vergadering der Plaatselijke Over heden op het stadhuis. Om 2 ure, vorming van den stoet. Groet der deelnemende maatschappijen aan den heer Burge meester vóór het huis van M. Emiel Valcke, Groote Markt. om 11 ure, in het Provinciaal Hotel, Groote Markt, Brugge, openbare aanbesteding tot het var» een Boeschepestraat, 1, eigendom der Burgerlijke Gods huizen te Poperinghe. Bedrag van het bestek, prijs 1914 38.960,72 De plans, bestekken en lastenkohieren liggen ter inzage in de bureelen van den Provincialen Dienst van heropbouw, Hoefijzerstraat, n° 6, Brugge, aldaar zijn ook afdruksels van het lasten- kohier met bestek te verkrijgen aan de som van 10 franken. De plans en bestekken liggen ook ter inzage op de bureelen van het stadhuis te Poperinghe.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 9