PLECHTIGE INHULDIGING Gedenkt de Oorlogsverminkten Voor hun Vaandel ^'spiUiaerVYP".. - Versailles Jules, Oostende 25 5 5 tl. 35 Vergeet onze helden niet. Alle giften mogen iaar ons bureel, Yperstraat, 21, Poperinghe,ge- 'Lrdwofden-. :n Hollebekeen Voormezeele? \Vij lezen in de Libre Belgique van Dinsdag 3» dat op 18" dezer de gemeente Staden eene etóoging van dankbaarheid zal inrichten ter eere an ,jen heer minister Van de Vyvere. omdat het 0rp dat ten gronde vernield was, herbouwd is op es huizen naar. De uitslag is zeer voldoende eere en dank aan wien zulks toekomt't Schijnt at Hollebeke en Voormezeele ook grootschefeesten uilen inrichten yoor 't zelfde doel. In d'eerste ongelukkige gemeente is door en Staat tot hiertoe geen enkel steen gelegd. In Voormezeele groeien gras en distels weelderig j de zeven huizen—die in heropbouw zijn—maar ie blijven steken 1 En aan de belanghebbenden' ferd plechtig beloofd dat zij met Oogstmaand 1920 ouden hunne huizen bewonen Wie'is er verantwoordelijk voor dezen toestand? Zijn het niet dezen die met den heropbouw belast ijn En indien zij daartoe niet bekwaam zijnwaar- i® toch ruimen zij de plaats niet voor anderen Deze toestand der zaken laten wij kennen aan len heer minister Van de Vyvere met hoop van rerbetering. Een ooggetuige. Vredegerecht van Yper Wij vernemen dat het Vredegerecht der twee antons van Yper, met ln October naast, zijne itdagen opnieuw zal houden te Yper in de tasern Wij wenschen aan den heer Vrederechter profi- iat ter gelegenheid zijner terugkeer in het midden ran zijn kanton, na langen tijd genoeg gewareerd e hebben van-Yper tot Poperinghe, te St Jan- er-Biezen, te Watou en nog eens te Poperinghe. De inwoners der beide kantons Yper zullen dus het toekomende tien maal min tijd verliezen, en ïèn maal goedkooper gediend worden. Goed zoo En nu, wanneer de Rechtbank Ilgemeene Centrale van Bouw-flmeublement- werkers en gemengde vakken van Belgie rFDEELING YPER Yper, 8 September 1921. 1 an de Heeren Burgemeester, .Schepenen en Gemeenteraadsleden te Yper Mijne Heeren. Het is met de grootste verontwaardiging dat de 'den van het Syndikaatder Hout-, Bouw-, Ameuble- lentvverkers en bijhoorige vakken, afdéeling Yper, ernomen hebben dat er ernstig spraak is, de Sint Maartenskerk onmiddellijk te laten heropbouwen, 'ark die verschillige millioenen zal kosten. Mijne Heeren, het kan U niet onbekend zijn dat 'genwoordig de meeste in Yper teruggekeerde werk- aden, gehuisvest zijn, op eene wijze die volkomen 'strijd is, met alle menschelijke waarde, met zede- jkheid en me} gezondheidsvoorwaarden. Het zal U «ens ook bekend zijn, dat er vele onzer stadsge noten nog in vreemde gewesten, het treurig bestaan ans bannelings moeten slijten, door gemis aan wo rgen in onze stad. Wij meenen dus dat het veel dringender, veel nenschelijker en nuttiger voor onze stad zou zijn, '°est men de beschikbare millioenen die bestemd 'in voor hef bouwen van een voor den oogenblik 'olkomen nutteloos praalgebouw, gebruiken om wo ongelegenheid te verschaffen aan onze ongelukkige "adeburgers. Wij zijn vast overtuigd, dat de plaatsen waar te- !e"Woordig de eerediensfen uitgevoerd worden, vol gde zijn, en aanzien het dus als eene misdadige geldverkwisting op dezen oogenblik millioenen te ver- ere" voor iets die niet volstrekt noodzakelijk is, terwijl zooveel nuttig werk wacht, tot de noodige gelden gevonden worden om aan de uitvoering ervan te kunnen beginnen. De gemeenteraad van Yper die zonder volksraad pleging zich aan het bestuur dér stad heeft geplaatst, heeft in deze zaak verantwoordelijkheid te dragen. Wij zijn zoo vrij, er beleefd bij U, Mijne Heeren, op aan te dringen, dat ge de belangen van gansch de bevolking 'zoudet belastigen dat het onmiddelijk her opbouwen der S1 Maartenskerk-volstrekt nutteloos is en er met dit geld woningen voörde bevolking zouden moeten gebouwd worden. Wij bidden U dus. van Uwen macht en invloed gebruik te willen maken dm te beletten dat déze nuttelpoze werken tegenwoordig uitgevoerd worden, en bieden U intusschen, Mijne Heeren, de verzekering aan onzer achting. Namens het Bestuur De Schrijver Prosper COUTELLE. STAD POPERINGHE VAN DEN HEER NESTOR LAHAYE ALS BURGEMEESTER DER STAD op Zondag 18 September 1921i Historische stoet praalwagens,' praalbogen, muzieken, zingende groepen, vaandels, bannieren, enz. enz. FEESTWIJZER Op Zaterdag 17 September, om 6 ure 's avonds Aankondiging der feesten door klokkengeMd en kanongebulder. Öp Zondag 18 September Om 1 3/4 ure, vergadering der Plaatselijke Over heden op het stadhuis. Om 2 ure, vorming van den stoet. Groet der deelnemende maatschappijen aan 'den beer Burge meester vóór het huis van M. Emiet Valcke, Groote Markt. De optocht gaat uit van de Groote Markt, door trekt de Vlamingstraat, Bertenplaats, Boeschepe- straat, Keer van den Ommegang, Casselstraat, Noordstraat, Gasthuisstraat, Groote Markt, Schaal- straat, Peerdemarkt, Bruggestfaat, Elverdinghe steenweg, Statieplein, Yperstraat en eindigt aan 't stadhuis, met het zingen'van vaclerlandsóhe lfëde- ren door de schoolkinders, begeleid van muziek en eene monsterlóslating van duiven. Om 4 Va lire op het stadhuis Ontvangst der geestelijke en wereldlijke 'overheden door den heer Burgemeester. Om 5 V* ure Concert op de Groote Markt door het muziek der Sapeurs-Pompiers. Om 6 ure Concert op de Groote Markt door het muziek van Welluidendheid. Om 7 ure Prachtige elektrische verlichting der GróOte Markt, Stadhuis en Postbureelen. Deze verlichting zal duren tot middernacht. Om 8 ure LUISTERLIJK VUURWERK. De inwoners der stad worden vriendelijk verzocht hunne huizen te bevlaggen en de gevels te versieren. Bijzondere treinen naar Yper, Oostvleteren en Beveren zullen ingericht worden en vertrekken na het vuurwerk rond 9 Va ure. Bericht aan de inwoner» Daar een groote toeloop van volk op dit feest verwacht wordt, wordt de bevolking vriendelijk verzocht strikt de bevelen der ordehoudende wach ten uit te voeren, zich kalm op de voetpaden te scharen om alzoo den gang van den stoet niet te verhinderen en alle ongevallen te voorkomen. De deelnemende maatschappijen, van hunnen kant, zullen stipt de voorschriften der feestkommissaris- sen volbrengen. Te één uur en half stipt, moeten de maatschappijen zich volgenderwijze gerangschikt bevinden Nummers 1 tot 20, in de Yperstraat, te beginnen aan het Politiebureel. Nummers 21 en volgende, in de Schaalstraat, te beginnen aan den hoek van het Stadhuis. Het DANSEN wordt alleenlijk toegelaten Den Zondag 18 September, vanaf 10 uur 's avonds tot 1 uur na middernacht Den Maandag 19 September, vanaf 4 uur na middag tot middernacht. Wie buiten deze uren laat dansen, stelt zich bloot aan vervolging. Medegedeeld door den heer Politie/commissaris. Bijzondere trein en trams Spoorweg Poperinghe-Yper Vertrek uit Poperinghe om 22.02 ure met stil stand te Vlamertinghe. Tramlijnen Voor Oostvleteren vertrek uit Poperinghe om 22 ure. Voor Beveren vertrek om 22.10 ure Met stilstand in al de tusschenstatiën. Oostvleteren Uitslag der Peerdenkoersen I Koers. 2400 meters voor peerden van alle liefhebbers. 1 prijs Pauwels, Hooglede fr. 125 2 Vangaever, Oostvleteren 100 3 Verstraete, Isenberghe 75 4 Beschuyt, De Panne 50 5 Vandecasteele, Hoogstaede 35 6 Seek, Isenberghe 25 II Koers. 2000 meters voor alle peerden der gemeente 1 prijs Vangaever, Oostvleteren fr. 80 2 Boussy, id 65 3 Dehaene,, id 50 4 Riem, id 35 5 Riem, id 25 III Koers. 2400 meters voor de peerden die nog geen eerste prijzen behaald hebben van mins tens een honderd franken 1 prijs Vandenberghe, Hoogstaede fr. 100 2 Beschuyt, De Panne 75 3 Seek, Isenberghe 50 4 Boussy, Oostvleteren 35 5 Vandenbulcke, Forthem 25 6 Dekrulle, De Panne 15 Cantonnements Nous rappejons aux intéressé?, qui n'ont pas encore refu paiement pour le cantonnement de troupes Anglaises, Frangaises ou Beiges, qu'ils doivent adresser leur demande d'injlemnité au Ministère de la Defense Nationale, rue du Chate- lain, 46, a Bruxelles, avant le lr Octobre .prochain. Après cette date, les demandes ne seront plus acceptées. Bas-Warnêton Funérailles d'un Héros Le mardi 30 aoüt, eut lieu la rentrée' a Bas- Warnêton de la dépouille mortelle du héros Louis Loraine, soldat au ler régiment des chasseurs af pied, tué devant Dixmude le4 jüillet 1916et inhu- mé au cimetière militaire d'Adinkerke. Le service funèbre suivi de l'inhumation, célébrés le jeudi lr septembre donnèrent lieu a une émou- vante cérémonie de reconnaissance. L'administration communale ainsi que toute la population y assistèrent, voulant ainsi rendre un dernier hommage a ce brave. De magnifiques couronnes furent déposées sur la tombe par la familie, l'administration commu nale et les anciens combattants. M, Louis Desmarets, au nom des anciens com battants de la commune, prit la parole pour retra- cer le röle glorieux de leur regretté frère d'armes. Puis M. Jules Joye*prononga un discours émou- vantdans lequel il fit ï'éloge de ce jeune homme d'élite qui versa son-sang pour la défense du pays. Pour terminer, il adressa a la familie, au nom de tous les ami's présents, un touchant hommage de reconnaissance et de cordiale sympathie. LIJKDIENST Op Dinsdag 20 September aanstaande, om 10 ure, zal erin de kerk van Zillebeke, eenen Lijkdienst gezongen worden, tot zielerust van overleden te Hazebrouck den 20 September 1916. Vrienden en kennissen worden verzocht dit be richt als uitnoodiging te aanzien.

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 9